Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: "Pojezierze Dąbrowskie"
Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej > Dąbrowa Górnicza > Przyroda
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
Leszek
Może te dwupoziomowe plaże to coś w rodzaju tarasów miało być, brzeg jest tam chyba zbyt stromy, żeby zrobić jedna pochyłą plażę (a zabawa w klify mogłaby się źle skończyć).
:)
CYTAT




Przystanie, plaże i boiska przy Pogorii IV? To nie jest niemożliwe

Piotr Sobierajski

Dzisiaj 06:56:58 , Aktualizacja dzisiaj 06:56:58
Jest spora szansa na to, by brzegi zbiornika Kuźnica Warężyńska, znanego bardziej jako Pogoria IV, wypełniły się infrastrukturą rekreacyjną, a chętni mogli się tutaj kąpać i żeglować. To efekt wspólnych konsultacji, pomiędzy gminami Dąbrowa Górnicza i Siewierz oraz Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Gliwicach.

Konkretne propozycje mają trafić do RZGW do końca roku. By były spójne i w pełni odpowiadały oczekiwaniom tych, którzy wypoczywają w tym rejonie są uzgadniane wspólnie przez władze dąbrowskie i siewierskie. Sprawa jest pilna, bo coraz więcej osób korzysta ze ścieżek rowerowych wokół jeziora, a latem, choć to formalnie zakazane i tak się tu kąpie.

Podstawowym problemem jest jednak to, że miasto nie posiada prawie wcale gruntów przy Pogorii IV, bo te należą do Skarbu Państwa i są w trwałym zarządzie RZGW.

- Brak gruntów ogranicza nasze możliwości, ale staramy się o zamianę 20 ha terenów pod lustrem wody, które do nas należą, na inne, przy brzegu. Czekamy na decyzję wojewody śląskiego, licząc, że będzie pozytywna. Chcemy także przekonać RZGW, że można zrobić wokół jeziora nowe parkingi, punkty gastronomiczne, postawić ławki. Docelowo najlepiej byłoby, gdyby udało się wydzielić rejony, gdzie można by się kąpać, czy pożeglować - mówi Marcin Bazylak, naczelnik Wydziału Strategii, Promocji i Komunikacji Społecznej UM. - Od czegoś trzeba zacząć, by mieszkańcy i goście mogli tu wypoczywać w odpowiednich warunkach. Jest ponad 10 km tras dla rowerzystów i rolkarzy. Przydałaby się jakaś mała gastronomia, osobne ścieżki dla pieszych, chcielibyśmy zrobić boiska, korty, plaże - przyznaje Tomasz Sadłoń, zastępca burmistrza Siewierza.

Najważniejsze, że RZGW nie jest przeciwne realizacji tego typu projektów. - Jesteśmy otwarci na nowe propozycje, choć wszystko musi zostać uzgodnione w zawartych porozumieniach - mówi Franciszek Pistelok, dyrektor RZGW w Gliwicach.

Kuźnica Warężyńska spełnia bowiem przede wszystkim funkcję zbiornika retencyjnego, a dodatkowo musi zachować odpowiednią jakość i czystość wody.
:)
W lepszej jakosci



CYTAT
idabrowa.pl

Mega rekreacja
Redakcja: Anna Zubko
Dodany: 20.10.2009

Ścieżki rowerowe, molo na Pogorii III,

promenada godna nadmorskich kurortów

i Mega rekreacja


Dobre wiadomości dla miłośników aktywnego wypoczynku. Niebawem nasze miasto wzbogaci się o nowe ścieżki rowerowe, place zabaw i boiska rekreacyjne. Plażowicze będą mogli spacerować po 60-metrowym molo wcinającym się w Pogorię III, a amatorzy rolek i deskorolek doskonalić swoje umiejętności na znakomicie zaprojektowanym torze. To wszystko za sprawą ambitnego projektu – „Rozwój Infrastruktury Aktywnych Form Turystyki i Rekreacji Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria”.


- Z końcem czerwca zakończyły się prace projektowe. Natomiast pierwsi rowerzyści będą mogli wjechać na nowe ścieżki już wiosną przyszłego roku (2010). Nie ukrywam, że przed nami jeszcze sporo pracy. Chodzi między innymi o rozwiązanie kwestii gruntowych. Nie wszędzie bowiem miasto jest właścicielem terenów przeznaczonych pod ścieżki rowerowe czy inne inwestycje rekreacyjne. Ale to normalne przy tego typu inwestycjach – wyjaśnia Damian Rutkowski, koordynator projektu.
Projekt realizowany jest we współpracy z Będzinem, Siewierzem i Sławkowem. Dąbrowa Górnicza jest liderem tego gminnego konsorcjum. Współpraca z sąsiednimi miastami daje tutaj duże korzyści.

- Wygodne trasy rowerowe połączą największe atrakcje zabytkowe, przyrodnicze i rekreacyjne tych czterech miast. Turyści będą mogli np. dojechać spod będzińskiego zamku do parku Zielona w Dąbrowie Górniczej. Bardzo atrakcyjna będzie także trasa łącząca sławkowski rynek z Doliną Miłości graniczącą z Dąbrową Górniczą. Zapewne wiele osób będzie także korzystać z traktu łączącego zamek w Siewierzu z Pogorią IV – mówi Damian Rutkowski.

Trasy łączące poszczególne miasta będą w większości terenowe, a więc nie będą wyłożone kostką czy pokryte asfaltem. Nie oznacza to, że komfort jazdy będzie tutaj kiepski. Wręcz przeciwnie. Dukty będą utwardzone i znakomicie oznakowane. Inny charakter będą miały nowe ścieżki rowerowe zaplanowane w okolicy Pogorii III. Ponad pięć kilometrów tras zostanie pokrytych asfaltem. Szerokość toru jazdy zaplanowano na trzy metry.

- Projekt nie ogranicza się jedynie do nowych ścieżek rowerowych. W sąsiedztwie tych tras powstaną centra rekreacyjne. Jedno z nich zaplanowaliśmy przy głównej plaży Pogorii III. Tutaj zostanie usytuowany olbrzymi plac zabaw dla najmłodszych. W pobliżu powstaną dwa boiska do piłki plażowej oraz jedno wielofunkcyjne przystosowane do różnych dyscyplin zespołowych – wylicza koordynator projektu.

Niewątpliwą atrakcją będzie długie molo z przystanią jachtową, latarniami i ławeczkami dla spacerowiczów. Powstanie także stanica wodna z hangarem na łodzie, kajaki i pontony. W planach uwzględniono również budowę ośmiuset metrowej promenady wzdłuż odnowionej, poszerzonej plaży. Po zakończeniu projektu Dąbrowa Górnicza będzie dysponować gęstą, znakomicie oznakowaną siecią ścieżek rowerowych łączących największe atrakcje rekreacyjne miasta oraz sąsiednich gmin.

Grzegorz Cius
:)
CYTAT
Protokół Nr 42/09
z posiedzenia Komisji Rozwoju i Promocji Miasta w dniu 30 października 2009 roku

Ad. 1
Przewodniczący Komisji – I. Zugaj:
Proszę o przedstawienie materiału.

Główny Specjalista Wydziału Kultury i Sportu Damian Rutkowski przedstawił wizualizację projektu pod nazwą „Koncepcja programowo – przestrzenna rozwoju infrastruktury aktywnych form turystyki i rekreacji Centrum Sportów Letnich i Wodnych – Pogoria”
w postaci slajdów.

Rozwój infrastruktury aktywnych form turystyki i rekreacji Centrum Sportów Letnich
i Wodnych – Pogoria obejmuje następujący zakres:
1.Przebudowa ścieżek rowerowych w Parku Zielona i wokół zbiornika Pogoria za wyłączeniem odcinka pokrywającego się z trasą alejki spacerowej przy plaży przy Ośrodku Pogoria III. Zadanie obejmuje przebudowę 5.432m asfaltowych ścieżek rowerowych wokół jeziora Pogoria III i 543m ścieżek w Parku Zielona.
2.Budowa ścieżek rowerowych na odcinku łączącym Park Zielona ze ścieżkami rowerowymi przy zbiorniku Pogoria III. Do wykonania jest 0,8km ścieżek.
3.Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria III przy ul. Malinowe Górki wraz
z uzbrojeniem technicznym w ul. Siewierskiej i zagospodarowaniem brzegu zbiornika i terenu przyległego. Plan przewiduje między innymi wykonanie następujących obiektów budowlanych:
Budynku przystani wodnej, jako zaplecza porządkowego dla służb
ratowniczych oraz instalacji wodno – kanalizacyjnej sanitarnej i deszczowej, ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej, instalacji elektroenergetycznej, odgromowej, oświetlenia, kotłowni olejowej, instalacji AKPiA wraz ze sterowaniem kotłowni,
Sanitariatu publicznego oraz instalacji wodno – kanalizacyjnej sanitarnej
i deszczowej, centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej, wentylacji mechanicznej, instalacji elektroenergetycznej, odgromowej, oświetlenia,
Grilla wolnostojącego wraz z instalacją,
Systemu telewizji przemysłowej,
Urządzeń uzbrojenia terenu wewnątrz ośrodka, zbiornika przeciwpożarowego, tłoczni z urządzeniami technicznymi,
Urządzeń wodno – kanalizacyjnych, oświetlenia w ulicy Malinowe Górki
i ul. Siewierskiej,
Elementów zagospodarowania terenu, a mianowicie mola z wieżyczką obserwacyjną i pomostem do cumowania, placu zabaw dla dzieci, slipu do wciągania łodzi z wyposażeniem technicznym, małej architektury, wymiany piasku na plaży,
Boisk do piłki siatkowej plażowej na plaży, boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni z tworzywa sztucznego wraz z ogrodzeniem,
Dróg, chodników, parkingu, alejki spacerowej przy plaży i ścieżki rowerowej wzdłuż alejki z dwoma placami na końcach alejki i jednym reprezentacyjnym na wejściu z ukształtowaniem terenu,
Wyburzeń,
Aranżacji zieleni,
Ogrodzenie terenu z elektryczną bramą główną.
4.Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria przy ul. Letniej 9 – w Parku Zielona. Plan przewiduje między innymi wykonanie następujących obiektów budowlanych:
Sanitariatu publicznego oraz instalacji wodno – kanalizacyjnej, sanitarnej
i deszczowej, centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej, wentylacji mechanicznej, instalacji elektroenergetycznej, odgromowej, oświetlenia,
Wiaty na łodzie oraz instalacji,
Grilla wolnostojącego oraz instalacji,
Budynku administracyjno – socjalnego oraz instalacji wodno – kanalizacyjnej sanitarnej i deszczowej, centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej, wentylacji mechanicznej, instalacji elektroenergetycznej, odgromowej, oświetlenia, kotłowni olejowej, instalacji AKPiA wraz ze sterowaniem kotłowni,
Oczyszczalni ścieków,
Urządzeń uzbrojenia terenu wewnątrz ośrodka, zbiornika przeciw pożarowego,
Systemu telewizji przemysłowej,
Boisk do siatki plażowej,
Skateparku, ściany wspinaczkowej, małej architektury,
Dróg i chodników, parkingu z ukształtowaniem terenu,
Projektu wyburzeń,
Aranżacji zieleni,
Ogrodzenia terenu z elektryczną bramą główną,
Projektu przekładek uzbrojenia terenu kolidujących z inwestycją.
5.Molo.

Przewodniczący Komisji – I. Zugaj:
Dziękuję bardzo, czy są pytania?

Radny – J. Talkowski:
Czy w związku z porządkowaniem Parku Zielona zostanie poruszona sprawa Zwierzyńca
w Parku, uważam, że powinna zostać poszerzona powierzchnia Zwierzyńca, aby zapewnić zwierzętom odpowiednie warunki, a także powinniśmy sprowadzić nowych przedstawicieli fauny na przykład sarny. A co do Pogorii to powinniśmy dążyć do połączenia Pogorii III
z Pogorią IV – stworzyć system przenoszenia łodzi między Pogoriami.

Radny – M. Kalaga:
Jakie biuro to projektowało?

I Z-ca Prezydenta Miasta – H. Zaguła:
Biuro INWESTPROJEKT z Katowic.

Radny – G. Jaszczura:
Jaki jest koszt tego?

I Z-ca Prezydenta Miasta – H. Zaguła:
Program jest realizowany ze środków unijnych, prawdopodobnie 75% sfinansuje nam Unia Europejska w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Główny Specjalista Wydziału Kultury i Sportu – D. Rutkowski:
Chciałbym dodać, iż jest to program partnerski, w którym Dąbrowa Górnicza jest liderem, pozostali członkowie to: Sławków, Będzin i Siewierz. Rozpoczęcie realizacji przypada na lata 2010 – 2011.

Radny – G. Jaszczura:
Mam rozumieć, że są na to przewidziane środki w budżecie?

I Z-ca Prezydenta Miasta – H. Zaguła:
Tak.

Radny – R. Harańczyk:
Wizualizacja projektu bardzo mi się podoba, mam nadzieję, że tak samo będzie wyglądać po zakończeniu prac.

Radny – T. Pasek:
Faktycznie projekt robi wrażenie. Mam pytanie, jaka będzie szerokość ścieżki i czy będzie to nawierzchnia szutrowa?
Główny Specjalista Wydziału Kultury i Sportu – D. Rutkowski:
Tak, ścieżka będzie miała 3m szerokości i będzie asfaltowa, ponieważ asfalt jest najbardziej wytrzymały.

Radny – M. Cygroń:
Jakiej szerokości będzie molo?

Główny Specjalista Wydziału Kultury i Sportu – D. Rutkowski:
3m szerokości i 60m długości.

Radny – R. Harańczyk:
Czy wzdłuż ścieżek rowerowych będą zamontowane ławeczki, jeżeli tak, to, w jakiej ilości?

Główny Specjalista Wydziału Kultury i Sportu – D. Rutkowski:
Będą, aczkolwiek na dzień dzisiejszy nie posiadam informacji dotyczącej ilości ławek.

Radny – M. Cygroń:
Czy w związku z tymi pracami zostanie w jakimś stopniu uporządkowany Park Zielona, który jest stary i zaniedbany, a faktycznie wymaga poprawy, zmiany – na lepsze.

I Z-ca Prezydenta Miasta – H. Zaguła:
W ramach tego zadania nie jest przewidziane „sprzątanie” Parku Zielona.

Przewodniczący Komisji – I. Zugaj:
Ja również jestem tego samego zdania, co Pan radny Cygroń, ale faktycznie może niekoniecznie w tym zadaniu.

Radny – T. Pasek:
Chciałbym się spytać Panie Prezydencie, czy nasza dyskusja miał sens, czy nasze spostrzeżenia będą brane pod uwagę?

I Z-ca Prezydenta Miasta – H. Zaguła:
Oczywiście, że nasza dyskusja miała sens, każdy dialog jest znaczący.
(...)
Sebastian22
Ciekawe kiedy faktycznie ruszą prace....
:)
^^^ no i mamy odpowiedz smile2.gif Cale szczescie, ze trzeba wykorzystac dofinansowanie i zblizaja sie wybory

CYTAT
zaglebie.info



Przebudowa Pogorii na starcie!

1 marca tereny wokół Pogorii III i Parku Zielona zostały przekazane firmie, która jako wykonawca realizować będzie przebudowę tych terenów zgodnie z projektem ?Rozbudowy Centrum Sportów Letnich ? Pogoria? Do połowy marca wykonawcy przygotowywać będą sprzęt i plac budowy tak, aby w drugiej połowie ruszyć z pracami ziemnymi. W pierwszym etapie powstaną ścieżki rowerowe okalające Pogorię III i łączące je z Parkiem Zielona. Prace rozpoczną się przy wschodniej części plaży miejskiej i przesuwać będą się w stronę ul. Zakładowej, a następnie dzielnicy
Piekło.

Planowane zakończenie I etapu przebudowy to koniec października 2010, natomiast ścieżki rowerowe mają powstać przed wakacjami. Razem ze ścieżkami rowerowymi powstaną również 3 tzw. miejsca przystankowe, z ławkami i mała architekturą, przy których będzie można się zatrzymać i chwilę odpocząć. Ścieżki rowerowe które powstaną będą miały 3 metry
szerokości i będą wykonane z asfaltu i kostki, dzięki czemu będą mogły służyć również jako trasy dla rolkarzy.

Łącznie w ramach projektu powstanie i zostanie przebudowanych ok. 30 km prowadzących do Pogorii z terenów Dąbrowy Górniczej i miast sąsiednich - Sosnowca, Będzina oraz Siewierza i Sławkowa, Pogoria III stanie się centrum rekreacyjno-sportowym nie tylko dla Dąbrowy Górniczej, ale i całego Zagłębia. Wymienione dwie ostatnie gminy połączą Dąbrowę z Jurą Krakowsko-Częstochowską. Ścieżki zostaną oznakowane, zbudowane będą tablice informacyjne, powstaną mapy ścieżek
oraz punkty biwakowe i widokowe na trasach. W ramach inwestycji powstanie również infrastruktura sportowa na Ośrodku Sportów Letnich w Parku Zielona.

Prace II etapu zgodnie z harmonogramem mają ruszyć w na przełomie II i III kwartału i obejmą pozostałą część projektu, w skład której wchodzi budowa przystani nad Pogorią III z miejscami do cumowania łódek oraz kajaków i rowerów wodnych, molo spacerowe, plac zabaw dla dzieci, promenada spacerowa o długości 800 metrów wraz z oświetleniem, zespół
boisk do siatkówki, koszykówki, badmintona i piłki nożnej. Plaża nad Pogorią zostanie powiększona, wymieniony zostanie na niej piasek, powstaną także przebieralnie i sanitariaty. Przy plaży powstanie również budynek przystani, który będzie stanowił zaplecze dla służb ratowniczych czuwających nad bezpieczeństwem wypoczywających nad dąbrowskim jeziorem.

Także w Centrum Sportów Letnich w Parku Zielona zajdą znaczące zmiany ? rozbudowany zostanie budynek administracyjno ? socjalny, powstaną tam wiaty na łodzie i kajaki, ściana wspinaczkowa, skatepark, miejsce do grillowania i boiska do siatkówki plażowej z profesjonalnym odwodnieniem i oświetleniem.

Całkowity koszt projektu to niespełna 24 mln zł, z czego 85 procent kosztów kwalifikowanych pochodzi ze środków Unii Europejskiej przyznanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Bartosz Matylewicz

źródło: UM Dąbrowa Górnicza


Zapomnialem napisac, gdy oglaszano przetarg na sciezki rowerowe i postawiono tablice obok Pogorii.
Sebastian22
Dziwnie ten drugi etap się zacznie.....wynika z tego że w samym środku sezonu....ale dobrze, niech robią....
:)
z idabrowa.pl

Pogoria

































kolek
Witam, wie ktoś może jaka firma będzie budowała skate park i czy wgl był już przetarg w tej sprawie? I kto go projektował ? Bo nie powiem, może o wiele lepiej by to zrobić...
kwintosz
Z tego co było mówione za skatepark, a raczej jego projekt podobno odpowiada jedna z najlepszych firm na rynku. Nazwy nie pamiętam a i w temacie nie jestem.
kolek
Czyli za pewne Techramps.com
kwintosz
Nie będę potwierdzał bo nie mam pewności, ale doszły mnie słuchy że zainteresowani skateparkiem którzy byli blisko sprawy raczej mówili że ok.
Ale to nie moja bajka i nie wiem czy można tu coś zwalić w projekcie czy wykonaniu etc...
kolek
Można i to wiele, wiem bo jeżdżę rowerem do tego przeznaczonym po skate parkach i ten projekt jest tylko pod deske i rolki. Dyskryminacja ? Ogólnie takie obiekty powinno się projektować pod wszystkich użytkowników...
eve
A czy ta asfaltowa ścieżka wokół Pogorii III jest już zrobiona?
Leszek
CYTAT(eve @ wto, 16 mar 2010 - 15:50) *
A czy ta asfaltowa ścieżka wokół Pogorii III jest już zrobiona?


Ścieżka wokół PIII jest obecnie na większości swej długości w ostatniej fazie rozpadu - czyli coś a la żwir zmieszany z błotem...
eve
Czy mi się wydaje czy na Google Maps nie ma Pogorii IV..... blink.gif

Odwiedź moją stronę
Leszek
CYTAT(eve @ wto, 16 mar 2010 - 23:37) *
Czy mi się wydaje czy na Google Maps nie ma Pogorii IV..... blink.gif


W podkładzie mapowym nie, ale na zdjęciach - proszę:


:)
Niedawno zmienili zdjecie DG. Dokladniejsze zdjecie bylo i jest Huty Katowice, a reszta miasta byla bardzo marna w najgorszej mozliwej jakosci jak pozostaly swiat. Teraz troche poprawili i uaktualnili, jednak dalej nie mozna za bardzo zblizyc. Dobrze, ze jest zumi i pkt ale o tym mamy osobny temat
bobik
CYTAT(eve @ wto, 16 mar 2010 - 13:50) *
A czy ta asfaltowa ścieżka wokół Pogorii III jest już zrobiona?


Z tego co było ostatnio na stronie miasta wynika, że do wakacji mają być gotowe. Na początku marca przekazano teren firmie, która ma je zbudować i jakoś na dniach mieli zaczynać prace.
olo
CYTAT(Leszek @ wto, 16 mar 2010 - 17:21) *
CYTAT(eve @ wto, 16 mar 2010 - 15:50) *
A czy ta asfaltowa ścieżka wokół Pogorii III jest już zrobiona?


Ścieżka wokół PIII jest obecnie na większości swej długości w ostatniej fazie rozpadu - czyli coś a la żwir zmieszany z błotem...


Qrwa, na Piekle kładą kostkę w miejscu ścieżki przy drodze. No tośmy se pohulali.
xMarcinx
CYTAT(olo @ nie, 28 mar 2010 - 17:54) *
CYTAT(Leszek @ wto, 16 mar 2010 - 17:21) *
CYTAT(eve @ wto, 16 mar 2010 - 15:50) *
A czy ta asfaltowa ścieżka wokół Pogorii III jest już zrobiona?


Ścieżka wokół PIII jest obecnie na większości swej długości w ostatniej fazie rozpadu - czyli coś a la żwir zmieszany z błotem...


Qrwa, na Piekle kładą kostkę w miejscu ścieżki przy drodze. No tośmy se pohulali.


Znając te tereny długo ta kostka tam nie będzie biggrin.gif
kursor
CYTAT(olo @ nie, 28 mar 2010 - 16:54) *
Qrwa, na Piekle kładą kostkę w miejscu ścieżki przy drodze. No tośmy se pohulali.


to 400m na tych terenach leżą instalacje gazowe i GÓRNOŚLĄSKA SPÓŁKA GAZOWNICTWA Sp. z o.o. w ZABRZU nie wydała zgody aby tam powstał asfalt
Rysiu_dg
W poniedziałek rozrzucali chyba żwir, a dziś od rana jeździ walec i to ubija. Zdjęć brak bo aparat odmówił posłuszeństwa.
TeodorMotor
Tak to dziś wyglądało...
PaVLo
hmmm, coś wąsko, czuje, że tu na rowerze to będzie ciężko jeździć zwłaszcza w obu kierunkach, a miało być podobno na szerokość 3 metrów ...
prezes
CYTAT(PaVLo @ czw, 01 kwi 2010 - 23:20) *
hmmm, coś wąsko, czuje, że tu na rowerze to będzie ciężko jeździć zwłaszcza w obu kierunkach, a miało być podobno na szerokość 3 metrów ...


noo... wyglada bardzo wąsko, a jak dorzuci się jeszcze rolkarzy... wacko.gif
lilith_88
moze poprostu robią to na raty żeby w miedzy czasie nie blokowac zupelnie ruchu na Pogori.... bo jakby zaczeli robic cala szerokosc to by sie nie dalo jezdzic przez ten czas na okolo....
kamillll
CYTAT(lilith_88 @ pią, 02 kwi 2010 - 14:24) *
moze poprostu robią to na raty żeby w miedzy czasie nie blokowac zupelnie ruchu na Pogori.... bo jakby zaczeli robic cala szerokosc to by sie nie dalo jezdzic przez ten czas na okolo....




miejmy nadzieje wink.gif bo jak tak zostanie to lepiej bylo nie ruszac tego co bylo wczesniej...
bzenek
CYTAT(olo @ nie, 28 mar 2010 - 16:54) *
Qrwa, na Piekle kładą kostkę w miejscu ścieżki przy drodze. No tośmy se pohulali.

Kostka ma być też w okolicach najbliższych Łęknicom. Tam przy odgałęzieniu na półwysep. Prawdopodobnie też wzdłuż plaży.

Na razie tylko biegałem po tej kostce i wygląda na gładką oraz dobrze ułożoną. Nie wiem jak na rolkach ale na rower powinno być OK.

Pytanie co będzie za kilka lat jak się kostka pofałduje ? blink.gif

Dużo gorsze od użycia kostki są te drzewa na środku ścieżki. To jest cholernie niebezpieczne. Nie znajduję dla tego usprawiedliwienia fight (2).gif

CYTAT(prezes @ pią, 02 kwi 2010 - 01:09) *
noo... wyglada bardzo wąsko, a jak dorzuci się jeszcze rolkarzy... wacko.gif

Bardzo wąsko. Już widać, że trzeba wytyczać równoległy (szutrowy ?) tor dla pieszych bo się wszyscy pozabijamy. dry.gif
gregol
CYTAT(kamillll @ pią, 02 kwi 2010 - 14:39) *
miejmy nadzieje wink.gif bo jak tak zostanie to lepiej bylo nie ruszac tego co bylo wczesniej...


Łączę się w nadziei..

A jeśli taka wąska pozostanie. To rolkarze i rowerzyści to jedno ale wózków dziecięcych nie przeskoczysz. Bo jak strzelą równolegle kostkę a nie daj bóg szuter. To pani i panowie z wózkami będą poginać ścieżką rowerową (i nie ma się im co dziwić, bo komu by się chciało męczyć wózkiem po szutrze). No i będzie tragedia. Tragedia podobna do tej co jest w parku Hallera gdzie kostka na ścieżce rowerowej jest o wiele przyjaźniejsza niż ta na ścieżce pieszej. No i starsze panie babcie oraz postrzelone mamuśki mają gdzieś głęboko to, że idą po rowerowej i można by od czasu do czasu spojrzeć czy nikt nie przejeżdża..

Ale staram się pozostawać w nadziei, że ścieżka jest robiona z pomysłem. W końcu skoro miasto (zapewne za sprawą mosiru) wpadło na to aby oczyszczać z piasku ścieżkę w około 'czwórki' i co ważne cały czas w tym temacie działa. To czemu tu mieli by się nie postarać!
PaVLo
Wczoraj przejeżdżałem przez remontowany odcinek, między pogorią 2 i 3 i muszę, powiedzieć, że tam to ścieżka ma około 3m szerokości, ale w oczy rażą te drzewa na środku tych ścieżek, przeciez to jest kretynizm !.
ZMK
Kilka fotek z budowy ścieżek przy Pogori 3:

http://zmk.wikidot.com/forum/t-231599/scie...zej#post-754422
Rysiu_dg
Od strony Łęknic ( zaraz obok mostku) zaczęli kłaść asfalt. Fotek brak, bo 4 maja tuż tuż wink.gif
TeodorMotor
Asfalt cacy, równiutko i milutko - zobaczymy, jak długo...
Wracając natknąłem się na podpalone łąki przy szosie piekielskiej pomiędzy PII i PIII - straż już była na miejscu.

Płonące łąki przy PII
:)
odcinek z kostki niezbyt rowny :-/
xMarcinx
Założę się o beczkę piwa, ze po ziemie tj wyborach, po asfalcie zostaną tylko dziury.
kursor
CYTAT(xMarcinx @ śro, 05 maj 2010 - 14:00) *
Założę się o beczkę piwa, ze po ziemie tj wyborach, po asfalcie zostaną tylko dziury.


po czym to wnosisz? masz jakieś doświadczenia w tej materii?

czy generalnie jesteś "narzekaczem" nic nie wnoszącym do dyskusji

Ja widziałem ten asfalt i wygląda ok, nie ma na całym odcinku od Piekła do plaży łączeń ( asfalt wylewany ciągle ) więc myślę że nie powinny robić się dziury w ścieżce jak kolega wnosi
xMarcinx
z zewnątrz jest ok, ale jaką zrobili podsypkę 2cm tłucznia laugh.gif
bobik
w sumie zapomnieliśmy wszyscy, że ścieżki rowerowe i rolkowe dookoła Pogorii III powinny mieć zbrojenie z siatki stalowej, granitowe krawężniki i nawierzchnię o podwyższonej odporności na ścieranie - przecież po nich będzie się przetaczać ciężki sprzęt i 30 tonowe tiry...

W weekend byłem tam na rolkach i zarówno asfalt jak i kostka jak najbardziej do się nadają. Osobiście polecam spróbować samemu i wtedy dopiero oceniać... Żadna nawierzchnia w terenie nie będzie tak gładka i równa jak podłoga w Decathlonie smile2.gif

@kursor: na tym odcinku, z tego co pamiętam, jest chyba jedno łączenie w okolicy mostu na Łęknicach, ale jeżdżąc zupełnie nieodczuwalne.
xMarcinx
CYTAT(bobik @ czw, 06 maj 2010 - 08:32) *
W weekend byłem tam na rolkach i zarówno asfalt jak i kostka jak najbardziej do się nadają.


Ciekawe czy tak samo powiesz po zimie, jak woda podejdzie pod asfalt i go rozsadzi..
w ogole co to za technologia, kłaść asfalt na tłuczeń, bez przygotowania gruntu. Najważniejsze, że podczas wyborów będzie sie czym pochwalić.. swoja droga, stary asfalt też był gładki, kilka zim i zamiast asfaltu mamy żwirek
mgmisiek
CYTAT(xMarcinx @ czw, 06 maj 2010 - 15:26) *
swoja droga, stary asfalt też był gładki, kilka zim i zamiast asfaltu mamy żwirek



Przecież tam nie było asfaltu wcześniej tylko właśnie żwirek, więc nie wiem o czym Ty rozmawiasz.
xMarcinx
był asfalt piaskowy
kamillll
CYTAT(xMarcinx @ czw, 06 maj 2010 - 16:49) *
był asfalt piaskowy



tak tak i świecił wink.gif
dookoła 4ki też jest na odwal się i jakoś jest ok. nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma.
ja wolę taki niż żaden.
mgmisiek
CYTAT(kamillll @ czw, 06 maj 2010 - 16:57) *
dookoła 4ki też jest na odwal się i jakoś jest ok. nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma.
ja wolę taki niż żaden.


Dokładnie - wokół PIV już kilka zim przeżył i się nie rozleciał więc czemu tutaj miało by tak być:)
xMarcinx
CYTAT(mgmisiek @ czw, 06 maj 2010 - 19:32) *
CYTAT(kamillll @ czw, 06 maj 2010 - 16:57) *
dookoła 4ki też jest na odwal się i jakoś jest ok. nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma.
ja wolę taki niż żaden.


Dokładnie - wokół PIV już kilka zim przeżył i się nie rozleciał więc czemu tutaj miało by tak być:)


tylko ze tam jest z podsypka piachu, kamienia i dopiero asfalt ;]
Dzygit
Zdjęcia
http://wiadomosci.wp.pl/gid,12257445,title...ch,galeria.html

nie ja pisałem opisy ... wp opisało koksownie jako hute bankową ;-)
:)
Jest kolejny przetarg smile2.gif snf (51).gif http://www.bip.dabrowa-gornicza.pl/BIP.asp...amp;ident=44195

„Budowa Centrum Sportów Letnich i Wodnych POGORIA w ramach zadania inwestycyjnego pn. Rozwój infrastruktury aktywnych form turystyki i rekreacji na terenie gmin Będzin, Siewierz, Sławków i Dąbrowa Górnicza– Centrum Sportów Letnich i Wodnych POGORIA- Etap I ”


Roboty budowlane obejmują wykonanie:
1.Centrum Sportów Letnich i Wodnych POGORIA ( w Parku Zielona) przy ul. Letniej 9 rozbudowa i przebudowa budynku administracyjno- socjalnego, budowa sanitariatu, hangaru na łodzie, obiektów rekreacyjnych, grilla wolnostojącego, skateparku, ściany wspinaczkowej, traktów komunikacyjnych, sieci energetycznej, sieci wod. kan. z oczyszczalnią ścieków, zbiorników na wodę do celów p.poż.
2. Centrum Sportów Letnich i Wodnych POGORIA nad zbiornikiem Pogoria III przy ul. Malinowe Górki, budowa budynku przystani wodnej, sanitariatu, obiektów rekreacyjnych, grilla wolnostojącego, ścieżki rowerowej z deptakiem dla pieszych, placu centralnego z pergolą, placu zabaw, slipu do wciągania łodzi, sieci wod. kan. z wodociągiem i kanalizacją tłoczną w ul. Siewierskiej, sieci energetycznej, zbiornika na wodę do celów p.poż., powiększenia istniejącej plaży
3.ścieżki rowerowej na odcinku między Parkiem Zielona a zbiornikiem Pogoria III,
4.molo spacerowe na zbiorniku Pogoria III


Termin wykonania zamówienia publicznego
nie później niż do 30.09.2011r.

pulsatilla1214
CYTAT
ale jaką zrobili podsypkę 2cm tłucznia


..i z jakiego wink.gif Zasiarczone, zmielone skały płone z płonących niegdyś hałd pokopalnianych. Ciekawe rozwiązanie, biorąc pod uwagę fakt, że ścieżki nad jeziorem, którego czystością Dabrowa szczyci się od lat. Obojętny tłuczeń dolomitowy z pobliskich Ząbkowic w cenie złota.. smile2.gif ?
Mały77
no i Panowie i Panie kolega miał rację - w niektórych miejscach asfalt jest podmyty i od strony Pogorii zrobiły się pęknięcia - chyba będą musieli poprawić ale z tego co widzę to ...
:)
Zeby nie zakladac tematu o rzekach

CYTAT
gazeta.pl

Wisła bezpieczna za 15 lat
psm, PAP
2010-05-28, ostatnia aktualizacja 2010-05-28 06:08

PRZEGLĄD PRASY. 13 mld zł w ciągu 10 - 15 lat ma kosztować plan ochrony przeciwpowodziowej górnej Wisły. Zakłada budowę sieci zbiorników retencyjnych i polderów oraz wzmocnienie wałów przy miastach - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Przygotowaniem planu zajmuje się od 2007 r. MSWiA. W czerwcu ma on trafić do uzgodnień międzyresortowych. - Najważniejszymi elementami ochrony przeciwpowodziowej tego obszaru są zbiorniki Świnna Poręba na Wiśle, który jest budowany oraz Kąty Myscowa na Wisłoce i duża liczba innych mniejszych zbiorników - mówi prof. Janusz Zaleski, szef zespołu opracowującego program.

Poza siecią zbiorników przyjmujących nadmiary wody, program przewiduje m.in. umocnienie rzecznych wałów wielu miast. Chodzi m.in. o Kraków, Będzin, Dąbrowę Górniczą, Mysłowice, Sosnowiec, Katowice, Kielce, Bielsko-Białą, Rzeszów i Tarnów. Zabezpieczenie górnej Wisły oznacza podniesienie stanu bezpieczeństwa na całej jej długości - akcentuje "Dziennik Gazeta Prawna" w dzisiejszej publikacji.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.