Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: INWESTYCJE cz.2
Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej > Dąbrowa Górnicza > Nasze Miasto
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
szer
To będzie to chyba największa stacja BP jaką widziałem patrząc na rozmiar terenu biggrin.gif
:)
CYTAT
naszemiasto

Nowoczesny plac zabaw powstanie w Gołonogu [WIZUALIZACJE]

W mieście sporo zaległości w dobrze wyposażonych i bezpiecznych miejscach zabaw dla najmłodszych udało się już nadrobić w ostatnich latach dzięki czterem edycjom Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. Mieszkańcy chętnie zgłaszali takie właśnie propozycje, a potem zdobywały one wystarczającą liczbę głosów, by projekty te mogły zostać zrealizowane. Dzięki temu urządzenia zabawowe i piaskownice pojawiły się w kilku dzielnicach.

Miasto cały czas stara się jednak konsultować kolejne tego typu inwestycje z mieszkańcami i okazało się, że nowoczesny plac zabaw z chęcią zostanie powitany przez dzieci i ich rodziców przy ulicy Tysiąclecia. Jak wspominaliśmy jeszcze przez kilka najbliższych dni firmy mogą zgłaszać swoje oferty w przetargu, a wszystkie prace mają zostać potem wykonane w terminie 70 dni od dnia podpisania stosownej umowy.

Co zatem będzie wyróżniało nowy plac zabaw w Gołonogu? Pojawią się tam m.in. drewniane pergole porośnięte zielenią, ławki dla karmiących matek, żagle dające cień w upalne dni, a do tego zupełnie nowe urządzenia w trzech strefach – dla maluchów, dla dzieci starszych i dla dzieci niepełnosprawnych.

Ze specyfikacji przetargowej wynika, że milusińscy będą mogli bawić się m.in. na statku pirackim i w wiosce śródziemnomorskiej. Powstanie też drzewo wspinaczkowe „ptasie gniazdo” oraz 20-metrowy zjazd na linie. Będzie również stół do tenisa stołowego i stolik do gry w szachy, tablica edukacyjna „kółko i krzyżyk”. Nie zabraknie stojaków na rowery oraz ławek i elementów małej architektury.

W zakresie inwestycji planowane są następujące demontaże i rozbiórki:
• demontaż istniejącego ogrodzenia wraz z furtkami oraz bramą
• demontaż istniejących urządzeń placu zabaw
• demontaż elementów małej architektury
• demontaż płyty betonowej na boisku sportowym

W zakresie inwestycji planowane są następujące roboty budowlane:
• montaż urządzeń zabawowych na placu zabawowych
• budowa nawierzchni bezpiecznej – mata przerostowa – pod urządzeniami zabawowymi.
• montaż ogrodzenia panelowego wraz z furtkami oraz bramą
• montaż piłkochwytów przy boisku
• montaż urządzeń małej architektury - ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery
• montaż zadaszenia żaglowego nad urządzeniem do zabawy piaskiem
• budowa nawierzchni utwardzonej – kostka betonowa
• wysianie trawy sportowej na istniejącym boisku
szer
Za starym Realem jednak nie będzie stacji benzynowej, a centrum handlowe.

:)
W Strzemieszycach chyba gdzieś przy DK94 i taśmociągu ma powstać:

CYTAT
„Zespół produkcyjno – magazynowo – usługowy z zapleczem socjalno – biurowym oraz infrastrukturą techniczną i komunikacyjną”


ciekawe kto, co to, jak duże i kiedy
warius
CYTAT
Obwieszczenie Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza dot. postępowania w związku z wnioskiem spółki Panattoni Europe Sp. z o.o.; Plac Europejski 1; 00 – 844 Warszawa, działającej przez pełnomocnika: Panią Magdalenę Szczepaniak – Krupowską; Ul. Łowienicka 14/2; 30 – 613 Kraków, w przedmiocie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia p.n.: „Zespół produkcyjno – magazynowo – usługowy z zapleczem socjalno – biurowym oraz infrastrukturą techniczną i komunikacyjna
Data ost. zmiany: 7 stycznia 2019
Wszystkie zmiany

Mówisz o tym?
szer
CYTAT(warius @ śro, 27 mar 2019 - 01:35) *
CYTAT
Obwieszczenie Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza dot. postępowania w związku z wnioskiem spółki Panattoni Europe Sp. z o.o.; Plac Europejski 1; 00 – 844 Warszawa, działającej przez pełnomocnika: Panią Magdalenę Szczepaniak – Krupowską; Ul. Łowienicka 14/2; 30 – 613 Kraków, w przedmiocie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia p.n.: „Zespół produkcyjno – magazynowo – usługowy z zapleczem socjalno – biurowym oraz infrastrukturą techniczną i komunikacyjna
Data ost. zmiany: 7 stycznia 2019
Wszystkie zmiany

Mówisz o tym?


Jeśli o to chodzi to jest to teren pomiędzy ulicą Strzemieszycką, a zjazdem z DK94
:)
^
tak
To szaleją w regionie. W ogóle jest bum magazynowy. Stoją też za budową pod Amazona w Sosnowcu i Gliwicach.
Ja mam mieszane odczucia do tego typu inwestycji. Z jednej strony fajnie bo miejsca pracy i podatki dla miasta. Z drugiej to zajmują dużą powierzchnię, generują ruch na drogach, a miejsca pracy raczej mało atrakcyjne i pewnie w części dla Ukraińców. A może jednak w okolicy wciąż niektórzy ze swoimi kwalifikacjami nie mają pracy (w okolicy np. powiecie zawierciańskim bezrobocie zawsze było większe i może skorzystają)? Oby w DG nie była sama logistyka, tylko produkcja.
Dobrze, że tam akurat są nieużytki, ale np. co lepsze dla mieszkańców na przykładzie Sosnowca - te hale przy S1 czy jezioro, które mogło tam powstać w miejscu wyrobiska. Teraz na S1 dodatkowo w szczycie często są korki aż do okolic zjazdu na Lenartowicza, czego dawniej nie było. Do tego planuje się wiele nowych hal tym razem w okolicach właśnie S1 przy Lenartowicza - po obu stronach.
:)
kiedyś było tu o gazociągu Tworóg - Tworzeń, który obecnie jest realizowany - zdjęcia nddg snf (51).gif http://www.dabrowa.pl/DG_FOTO_ALBUM/ALBUM/...14_B/index.html

Nie wiem jak z tym Pogórska Wola - Tworzeń.

Widać, że Tworzeń jest ważnym węzłem w systemie.

A teraz następny z ciekawą trasą:

CYTAT
UM

SPOTKANIE W SPRAWIE GAZOCIĄGU
25 kwietnia odbędzie się spotkanie w sprawie przebudowy gazociągu Tworzeń – Łagiewniki.

„Przebudowa gazociągu relacji Tworzeń-Łagiewniki” to inwestycja planowana przez Polską Spółkę Gazownictwa sp. z o. o. O szczegółach tego przedsięwzięcia będzie można porozmawiać podczas spotkania z przedstawicielami inwestora, które odbędzie się 25 kwietnia o godz.16 w sali sesyjnej UM (ul. Graniczna 21).
Planowana inwestycja na terenie Dąbrowy Górniczej obejmuje m.in. rejony Tworznia, Łęknic i Zielonej. Poniżej projektowany przebieg gazociągu. Informacje można uzyskać także w wydziale urbanistyki i architektury UM – nr tel.: 32 295 67 26.Za ul. Olszową w stronę Łęknic, tam gdzie w okolicy będzie kiedyś parking też jest już jakiś gazociąg
GregoDG
Czy w planach są budowy jakichś obiektów w stylu www.anunieruchomosci.pl apartamenty inwestycyjne?
:)
CYTAT
DZ

W Dąbrowie Górniczej powstaje ogromny gazociąg
PAS

Na terenie miasta spółka Gaz-System buduje dwa ważne gazociągi. Łącznie przez Dąbrowę Górniczą przebiegnie 19 km nowej sieci przesyłowej. Ostatnio prace przesunęły się w kierunku Pogorii I, Babiej Ławy i ulicy św. Antoniego.
Odcinki gazociągów Tworóg – Tworzeń i Tworzeń – Podgórska Wola będą istotnym elementem korytarza gazowego Północ – Południe. Jako inwestycje rządowe, strategiczne dla bezpieczeństwa energetycznego państwa, powstają w oparciu o tzw. „specustawę”. W takim wypadku decyzje o lokalizacji prowadzonych prac i pozwolenia na budowę wydaje wojewoda.

Prace zaczynają się m.in. od wycinki zieleni i przygotowania gruntu na trasie gazociągu. Dostarczone tam rury są spawane na powierzchni, a następnie umieszczane w wykopie. Po wszystkim zostają zasypane, a miejsca w których biegną oznakowane.

– Wykonawca robót przekracza przeszkody terenowe, jak drogi, autostrady, rzeki, linie kolejowe metodami bezwykopowymi, nie powodując utrudnień w ruchu. Na dąbrowskim odcinku gazociągu Tworóg – Tworzeń, który ma 12 km, jest aż 15 takich przekroczeń. Większość z nich została już wykonana, m.in. pod al. Zwycięstwa oraz pod ul. Kusocińskiego i rzeką Trzebyczką. Planowane zakończenie inwestycji to wrzesień 2020 r. – wyjaśniała ostatnio Iwona Dominiak, rzecznik prasowy Gaz-System.

Budowa odcinka Tworzeń – Podgórska Wola, którego dąbrowska część wyniesie 7 km, jest na początkowym etapie. Trwają prace ziemne i dostarczane są rury. Finał zaplanowany został na listopad 2021 roku.

zdjęcia snf (51).gif https://dziennikzachodni.pl/w-dabrowie-gorn...484/zd/43166786


ciekawe na jakim etapie Tworzeń – Łagiewniki
:)
nie tylko nowe gazociągi. Na stronie projektu jest oczywiście jego przebieg

CYTAT
dg.pl

KOMUNIKAT DO WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI LEŻĄCYCH NA TRASIE RUROCIĄGU BORONÓW – TRZEBINIA

W gminach położonych na trasie rurociągu relacji Boronów – Trzebinia rozpoczęły się przygotowania do prac budowlanych oraz komisyjne opisywanie stanu zagospodarowania nieruchomości.

Jednym z działań poprzedzających budowę rurociągu jest powiadomienie właścicieli działek, które leżą na trasie planowanej inwestycji. Od początku marca takie informacje trafiają do mieszkańców kolejnych gmin, zgodnie z harmonogramem budowy.
W przypadku niektórych nieruchomości nie udało się zidentyfikować ich właścicieli. Wykazy działek, których właściciele nie zostali powiadomieni listownie z powodu braku danych kontaktowych, będą sukcesywnie publikowane na stronie internetowej inwestycji – www.boronowtrzebinia.pl/wlasciciele-gruntow/ oraz – w miarę możliwości – w Biuletynach Informacji Publicznej odpowiednich powiatów, na stronach internetowych gmin oraz na tablicach informacyjnych w tych gminach. Właścicieli lub użytkowników działek położonych wzdłuż trasy planowanego rurociągu zachęcamy do sprawdzania informacji publikowanej na stronie www inwestycji.

Komisyjne opisanie stanu zagospodarowania nieruchomości

Oględziny nieruchomości położonych na trasie przebiegu rurociągu produktowego Boronów – Trzebinia stanowią etap prac przygotowawczych poprzedzających budowę. Efektem oględzin, wykonywanych komisyjnie w obecności generalnego wykonawcy inwestycji, rzeczoznawcy majątkowego, geodety oraz właściciela nieruchomości (lub jego pełnomocnika), jest protokół opisujący stan zagospodarowania nieruchomości w chwili jej zajęcia. Po zakończeniu robót budowlanych opisanie stanu zagospodarowania nieruchomości zostanie powtórzone, a w protokole zostaną opisane wszystkie szkody powstałe wskutek przeprowadzenia robót budowlanych.

Uwaga! Komisyjne opisanie stanu zagospodarowania nieruchomości jest prowadzone z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego.

Osoby, które są właścicielami działek wymienionych w tabelach zamieszczonych na stronie www.boronowtrzebinia.pl/wlasciciele-gruntow/ proszone są o kontakt:

Przedstawiciel Generalnego Wykonawcy Inwestycji, tel. 731 690 900 – w zakresie informacji dotyczących nieruchomości oraz terminu oględzin.

Kierownik budowy, tel. 668 212 799 – w zakresie informacji o robotach budowlanych.

Pod numerem telefonu 600 329 027 uzyskać można informację o całym przebiegu procesu Inwestycji.
:)
CYTAT
PAP

Firma Gaz-System SA zakończyła budowę gazociągu Tworóg-Tworzeń. To kolejny fragment strategicznej magistrali gazowej Korytarz Północ-Południe, który został włączony do krajowego systemu przesyłowego na południu Polski - przekazała spółka we wtorek.
Gazociąg o długości 55 km i średnicy 1000 mm przebiega przez siedem gmin województwa śląskiego: Tworóg, Tarnowskie Góry, Miasteczko Śląskie, Ożarowice, Mierzęcice, Siewierz i Dąbrowę Górniczą. Został połączony z niedawno wybudowanym gazociągiem Tworóg–Kędzierzyn, będzie też połączony z powstającym gazociągiem Pogórska Wola–Tworzeń - podał Gaz-System.

Oddanie tej inwestycji do użytkowania oznacza, że obecnie zakończyliśmy budowę i włączyliśmy do sieci ponad 500 km nowych gazociągów z 800 km Korytarza Północ-Południe. Na pozostałych odcinkach tego projektu trwają obecnie zaawansowane prace budowlane, które zakończymy w I kwartale 2022 roku. Ukończenie tego projektu jest kluczowe, by jako operator efektywnie rozprowadzić po Polsce gaz z nowych punktów wejścia, takich jak Baltic Pipe i Terminal LNG
– POWIEDZIAŁ WE WTOREK WICEPREZES GAZ-SYSTEM ARTUR ZAWARTKO.
Budowa rozpoczęła się w maju 2018 r. Wzdłuż gazociągu posadowiono telemetryczną linię światłowodową, a na jego trasie wybudowano pięć zespołów zaporowo-upustowych. 46 przeszkód terenowych pokonano metodami bezwykopowymi, takimi jak mikrotuneling, przewiert lub przecisk poziomy.

Wykonawcą robót budowlanych było konsorcjum firm PORR SA i Denys NV, a nadzór inwestorski prowadziła firma ECMG GmbH.

Projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości ponad 218 mln złotych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Korytarz Północ-Południe to gazowa magistrala, która połączy Terminal LNG w Świnoujściu oraz Baltic Pipe przez południową Polskę, Republikę Czeską, Słowację i Węgry z terminalem LNG w Chorwacji.
:)
CYTAT
naszemiasto

Duże zmiany na osiedlu przy ulicy Łącznej w Dąbrowie Górniczej. Pojawią się place zabaw, plenerowe siłownie, nowe miejsca parkingowe

Do końca czerwca tego roku wiele zmieni się na osiedlu przy ul. Łącznej w Dąbrowie Górniczej. Jak poinformowali miejscy urzędnicy powstaną tam m.in. place zabaw, siłownie plenerowe, chodniki i miejsca postojowe.
W ramach miejskiej inwestycji na osiedlu powstaną dwa place zabaw i dwie siłownie plenerowe (w rejonie bloków nr 19, 21 i 22), boisko wielofunkcyjne (przy hali sportowej), miejsca postojowe i wiaty śmietnikowe. Wyremontowane zostaną natomiast chodniki, schody oraz dojścia i dojazdy do budynków. Całość uzupełnią nowe ławki, kosze na śmieci i zaaranżowana zieleń.

Na placu zabaw przy bloku nr 19 znajdą się: huśtawka podwójna, huśtawka typu „ważka”, huśtawka „bocianie gniazdo”, zestaw urządzeń zręcznościowych, w którego skład wchodzą liny wspinaczkowe, ścianka wspinaczkowa, drabinka, siatka linowa oraz zestaw do przewrotów, piaskownica z domkiem i grą „Kółko i krzyżyk”. Siłownia plenerowa będzie wyposażona w urządzenia: biegacz/chodziarz – zbliżone swoim działaniem do bieżni; koła tai chi – służące do ćwiczeń górnych partii mięśniowych; twister/wahadło – wzmacniające mięśnie bioder, wspomagające aktywność stawów biodrowych i kręgosłupa; drabinka/podciąg nóg – wzmacniające ramiona, łokcie i mięśnie brzucha.

Z kolei przy blokach nr 21 i 22 dla dzieci na placu zabaw do dyspozycji będzie huśtawka „bocianie gniazdo”, a także zestaw złożony z ruchomych pomostów, wieżyczek, ścianki wspinaczkowej i rurki do zjeżdżania. Tam również znajdzie się specjalne podłoże z wyrysowanymi dużymi planszami do gry w klasy, Chińczyka, Twistera, szachy i węża. Sprzęty na siłowni pozwolą m.in. na wykonywanie skrętów bioder na obrotowych talerzykach, wzmacnianie mięśni rąk i nóg.

Wielofunkcyjne boisko przy hali sportowej da możliwość gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną. Na osiedlu wykonanych zostanie również 30 miejsc postojowych, stanie 35 ławek, 27 betonowych koszy na śmieci i 18 kwietników.

Wykonawcą robót zleconych przez miasto jest firma Garden Designers. Ich wartość opiewa na ponad 2 mln 604 tys. zł. Efekt, który pozytywnie zmieni okolicę, ma być widoczny do końca czerwca tego roku.

Modernizacja i zagospodarowanie zaniedbanego w dużej części terenu to działania, które mają poprawić warunki codziennego funkcjonowania mieszkańców osiedla.
mydliczek
Ruszyły jakieś prace przy dawnej siedzibie banku PKO BP przy al. Piłsudskiego 29. Z budynku został zdjęty baner "na sprzedaż". Ktoś się orientuje co tam robią?
:)
^^^
już wiadomo

CYTAT
UM

NOWOCZESNA PRZESTRZEŃ HANDLOWO-USŁUGOWA W DAWNEJ SIEDZIBIE BANKU

Rozpoczęła się przebudowa zamkniętej przed ponad trzema laty głównej siedziby PKO BP przy alei Piłsudskiego 29 w Dąbrowie Górniczej. Z początkiem wakacji nabyło ją wspólnie kilku dąbrowskich przedsiębiorców.

? Kto kupi gmach po PKO BP i co się z nim stanie? ? to pytanie od ponad trzech lat nurtowało nie tylko mieszkańców Gołonoga. Podobne zadawali sobie także miejscowi przedsiębiorcy, którzy w tym roku sami postanowili wkroczyć do gry i złożyli bankowi propozycję.

? Po kilkumiesięcznych negocjacjach udało nam się dojść do porozumienia i wraz z początkiem wakacji nowo powstała spółka pod nazwą Stary Bank stała się pełnoprawnym właścicielem nieruchomości ? mówi Bartosz Jasiński z zarządu Starego Banku.
Pytań o przyszłość charakterystycznego gmachu nie przestali sobie w ostatnich tygodniach zadawać mieszkańcy. Ich ciekawość wzmogło ogrodzenie, które niedawno pojawiło się wokół budynku i koparki, które w ostatnich dniach zjechały na miejsce. To widomy znak, że dawna bankowa placówka stała się właśnie placem budowy.

Co więc stanie się z gmachem? ? Zamierzamy przekształcić go w nowoczesną przestrzeń usługowo-handlową ? zapowiada Bartosz Jasiński.

Przebudowany gmach ma zostać otwarty na przełomie 2022 i 2023 roku

Przedstawiciel spółki Stary Bank wyjaśnia, że pierwszy miesiąc po zakupie nowi właściciele poświęcili na inwentaryzację stanu budynku, dygitalizację dokumentacji oraz przygotowanie koncepcji przyszłych zmian. Obecnie rozpoczęły się prace porządkowo-demontażowe, które mają przygotować gmach i jego otoczenie do gruntownej rewitalizacji.

? Docelowo chcemy, by naszymi najemcami zostały podmioty o ogólnokrajowym bądź międzynarodowym zasięgu. Dopuszczamy możliwość aranżacji parteru pod działalność handlową, natomiast na górnych kondygnacjach chcemy, by działalność rozpoczęły wyżej wspomniane korporację ze szczególnym uwzględnieniem wyspecjalizowanych podmiotów medycznych ? precyzuje Bartosz Jasiński.
Według planów, przebudowany do nowych funkcji gmach ma zostać otwarty na przełomie 2022 i 2023 roku.


snf (51).gif https://www.dabrowa-gornicza.pl/aktualnosci...iedzibie-banku/

Super. Wreszcie ożyje i okolica przestanie straszyć. A pamiętam czasy, gdy dosłownie klienci PKO czekali czasem godzinami do obsługi. Nie mieścili się wewnątrz i długie kolejki przed budynkiem.
warius
Jestem pod wrażeniem. Architektura tego budynku to typowe późne lata 90/wczesne 2000, nie sądziłem, że się znajdzie chętny na to. Super!
mydliczek
Kilka dni temu ogrodzono ten teren (czerwony). Coś kojarzę, że pojawiały się tutaj informacje o budynku handlowo-usługowym lub hotelu. Dodatkowo, tak z miesiąc temu usunięto zarośla w pasie zaznaczonym na niebiesko.

Daniel
CYTAT(mydliczek @ sob, 11 wrz 2021 - 13:58) *
Kilka dni temu ogrodzono ten teren (czerwony). Coś kojarzę, że pojawiały się tutaj informacje o budynku handlowo-usługowym lub hotelu. Dodatkowo, tak z miesiąc temu usunięto zarośla w pasie zaznaczonym na niebiesko.A taka spokojna to była ulica...
:)
na tym czerwonym miał być hostel:oby tylko budowa na serio ruszyła, a obawy przez lockdowny, z powodu których wiele podobnych inwestycji w kraju było wstrzymywanych . Nie znam się na aktualnych przepisach, ale w dawnych czasach np gdy kończyło się pozwolenie budowlane to pozorowali rozpoczęcie budowy - ogradzano teren, stawiano tablicę i wbijano symboliczną łopatę.

Ciekawe co z tym terenem niebieskim. Pewnie jakaś inwestycja mieszkaniowa. Bliżej Al. Zagłębia planowano jakieś biura i usługi, ewentualnie mieszane z mieszkaniami.

A okolica to była aż za bardzo spokojna. Na tym niebieskim terenie i w stronę Al. Zagłębia Dąbrowskiego zarośla wyższe od ludzi. Ale coś sobie przypominam, że już tam kiedyś wycinali i zarosło od nowa.
W takim punkcie miasta powinna być gęsta zabudowa, a do tego dość wysoka.
:)
^^^
ciekawe co będzie z tą inwestycją, czy ruszą jakieś prace.
W lepszej jakości:

hostel


Lokalizacja Dąbrowa Górnicza
Inwestor MAXINVEST SP. Z O O.
Rok 2019
Status pozwolenie na budowę

snf (51).gif https://architekcimalina.pl/projekty/hostel/
Paulus77
CYTAT(:) @ pią, 26 lis 2021 - 10:52) *
^^^
ciekawe co będzie z tą inwestycją, czy ruszą jakieś prace.
W lepszej jakości:

hostel


Lokalizacja Dąbrowa Górnicza
Inwestor MAXINVEST SP. Z O O.
Rok 2019
Status pozwolenie na budowę

snf (51).gif https://architekcimalina.pl/projekty/hostel/Z ostatnich informacji, miał tu powstać mikroapartamentowiec. Pokoje na sprzedaż poniżej 20m. Nie wiem czy projekt pozostanie czy będzie nowa bryła, czy i kto to wybuduje 🤷
Czasy na budowanie czy planowanie dość specyficzne.
warius
Na żółtej tablicy napisane jest że budują Hostel.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2021 Invision Power Services, Inc.