Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: INWESTYCJE cz.2
Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej > Dąbrowa Górnicza > Nasze Miasto
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
:)
to bardzo dziwne ze przetarg na biblioteke zostal dopiero teraz uniewazniony. Zostal on rozstrzygniety juz bardzo dawno temu i wydawalo sie ze juz powinny prace ruszyc a nic sie nie dzialo. A biblioteka od poczatku miala kosztowac kilka milionow i tak bylo w planach - przypomina mi sie jakies 3,5 mln ale nie pamietam dobrze czy to mial byc dodatkowy kredyt na tyle czy cala inwestycja - trzeba by poszukac na tym forum bo bylo juz o tym.
O tych pracach ziemnych pisalem juz tez z 2 miesiace temu, a potem nic sie do przodu dalej nie posuwalo. A mnie zastanawia ten cmentarz - czemu w takim miejscu no i najwazniejsze dlaczego jest niewykorzystany a kasa na budowe poszla
rafi
:)+-->
QUOTE(:))
to bardzo dziwne ze przetarg na biblioteke zostal dopiero teraz uniewazniony. Zostal on rozstrzygniety juz bardzo dawno temu i wydawalo sie ze juz powinny prace ruszyc a nic sie nie dzialo. A biblioteka od poczatku miala kosztowac kilka milionow i tak bylo w planach - przypomina mi sie jakies 3,5 mln ale nie pamietam dobrze czy to mial byc dodatkowy kredyt na tyle czy cala inwestycja - trzeba by poszukac na tym forum bo bylo juz o tym.
[/quote]
Wydaje mi sie, ze wtedy to byl przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej lub cos w tym stylu. Ale glowy sobie uciac nie dam.
mydliczek
Faktycznie prace na budowie w Sosnowcu idą w zastraszajacym tempie.
Mieszkam na Mydlicach, więc prawie co dzień robie sobie tam spacerek z pieskiem. Czasami biore aparat. Pierwsze zdjecia mam z 18 stycznia, wtedy też prace sie zaczeły. Nie wiem jak oni sobie radzą,ale ten teren jest bardzo nawodniony, biją stamtąd kilka źródełek. Jest pełno wody wokoło hali? Oby czas prac nie był zależny od jakości. Kilka fotek biggrin.gif
http://mydliczek.fotopages.com
pozdrawiam
Co do biblioteki to na początku cała inwestycja miała kosztowac kilkaset tysiecy złotych bo tale twierdził że budynek jest w super stanie i nic nie trzeba zminiac tylko sciany wymalowac. Później sie okazało ze ze budynek kompletnie sie nie nadaje i ze trzeba go przebudowac. Więc przetarg na sam projekt był przeciągany cały zeszły rok. No i według tego projektu w jakis tam sposób wyceniono tą inwestycje na 3,5mln pieniądze zarezerwowano w budżecie. A tu życie pokazało ze za 3,5 mln to nawet połowy prac sie nie wykona. No to trzeba jeszce troche poprzeciągac ta inwestycje moze w przyszłym roku uzbiera sie 8 mln z nadwyżki budżetowej.

A co do cmentarza to sprawa wygląda tak ze podobno jest podmokły i dlatego stoi niewykorzystany. Nie wiem co to za problem go osuszyc. Ale nasze władze juz dawno zapomniały o tym miejscu które całe zarosło i niszczeje. Poza tym ta działka musi byc warta niezłe pieniądze przy takie lokalizacji to moim zdaniem cmentarz powinien byc zlikwidowany a ten grunt powinien szybko trafić do oferty inwestycyjnej naszego miasta.
:)
no i kolejny przetarg nieudany. Tym razem na przebudowe Sztygarki - 9 ofert zlozonych i wszystkie odrzucone :shock: Jak tak dalej pojdzie to ten rok bedzie stracony - ani sie nic nie buduje ani nawet nie wyremontuje.
olo
Ta działka wcale nie jest rewelacyjna. Tam się nawet drogi nie da poprowadzić, bo teren nie spełnia warunków geomorfologicznych, czy jakoś tak. Dlatego i żadnych inwestycji tam też pewnie nie będzie.
rafi
:)+-->
QUOTE(:))
no i kolejny przetarg nieudany. Tym razem na przebudowe Sztygarki - 9 ofert zlozonych i wszystkie odrzucone :shock: Jak tak dalej pojdzie to ten rok bedzie stracony - ani sie nic nie buduje ani nawet nie wyremontuje.[/quote]
Ale za to w roku wyborczym, wszystkie inwestyje rusza z kopyta :). Przeciez to takie naturalne w Polsce
olo
QUOTE(rafi)
QUOTE
no i kolejny przetarg nieudany. Tym razem na przebudowe Sztygarki - 9 ofert zlozonych i wszystkie odrzucone :Jak tak dalej pojdzie to ten rok bedzie stracony - ani sie nic nie buduje ani nawet nie wyremontuje.

Ale za to w roku wyborczym, wszystkie inwestyje rusza z kopyta :). Przeciez to takie naturalne w Polsce


Nic nie ruszy bo będą się bali, że ich kolejna ekipa będzie rozliczać zbyt dokładnie. Na koniec kadencji to Dąbrowa zapłaci mitexowi takie odsetki, ze już na nic nie wystarczy. Oczywiście za wyjątkiem nagród dla urzędników.
:)
slynna "inwestycja" obok kwiatowego herbu zostala przeniesiona na szczescie dalej od niego :)
PS. jak juz o tej okolicy to nareszcie po wielu latach na Al. RÓŻ powrocily rÓŻe
:)
niespodziewanie bedzie wiele kolejnych termomodernizacji :shock:

ZamawiajĄcy ogŁasza przetarg nieograniczony na: Dokumentacja budowlana i wykonawcza dla zadania inwestycyjnego p.n.

Zadanie 1 – „Termomodernizacja budynku ZespoŁu SzkÓŁ Ekonomicznych w DĄbrowie GÓrniczej, Aleja J. PiŁsudskiego 5”
Zadanie 2 – „Termomodernizacja budynku I Liceum OgÓlnoksztaŁcĄcego w DĄbrowie GÓrniczej, ul. Kopernika 40”
Zadanie 3 – „Termomodernizacja budynku II Liceum OgÓlnoksztaŁcĄcego w DĄbrowie GÓrniczej, ul. GÓrnicza 17”
Zadanie 4 – „Termomodernizacja budynku V Liceum OgÓlnoksztaŁcĄcego w DĄbrowie GÓrniczej, ul. Czapińskiego 8”
Zadanie 5 – „Termomodernizacja Technicznych ZakŁadÓw Naukowych budynek A/bez hal warsztatowych/ w DĄbrowie GÓrniczej, ul. Łańcuckiego”
Zadanie 6 – „Termomodernizacja budynku SzkoŁy Podstawowej nr 2 w DĄbrowie GÓrniczej, ul. Sportowa 16”
Zadanie 7 – „Termomodernizacja budynku SzkoŁy Podstawowej nr 31 w DĄbrowie GÓrniczej, Aleja ZwyciĘstwa”
Zadanie 8 – „Termomodernizacja budynku ZespoŁu SzkÓŁ Sportowych w DĄbrowie GÓrniczej, ul. Chopina 34”
Zadanie 9 – „Termomodernizacja budynku Gimnazjum nr 4 w DĄbrowie GÓrniczej, ul. Wyspiańskiego 1”
Zadanie 10 – „Termomodernizacja budynku ZespoŁu SzkÓŁ OgÓlnoksztaŁcĄcych nr 2 w DĄbrowie GÓrniczej , ul. Prusa 3”


Niektore z nich sa obecnie z zewnatrz naprawde paskudne. Przy okazji na pewno poprawi sie ich wyglad - mam nadzieje ze zrobia to o wiele ladniej niz komende, ktorej kolory sa tak brzydkie
pozdrawiam
Budynek WSB - BudowĄ Roku 2004
WyŻsza SzkoŁa Biznesu w DĄbrowie GÓrniczej zajĘŁa II miejsce w prestiŻowym Konkursie Budowa Roku 2004, w kategorii budynki kultury, nauki, oŚwiaty, sportu i rekreacji. Organizatorami konkursu byli: Polski ZwiĄzek InŻynierÓw i TechnikÓw Budownictwa, Ministerstwo Infrastruktury, GŁÓwny UrzĄd Nadzoru Budowlanego. Konkurs jest prezentacjĄ inwestycji realizowanych w danym roku na terenie caŁego kraju i okazjĄ do dokonania przeglĄdu w zakresie projektowania i metod realizacji obiektÓw budowlanych. WyrÓŻnione w konkursie budowle sĄ wizytÓwkĄ polskiego budownictwa - odznaczajĄ siĘnowoczesnymi rozwiĄzaniami architektonicznymi i funkcjonalnymi oraz wysokĄ jakoŚciĄ wykonania. Zdobyta nagroda stanowi dla nas ogromne wyrÓŻnienie i jest ukoronowaniem wysiŁku i zaangaŻowania wŁoŻonego w rozbudowĘinfrastruktury naszej Uczelni.


ĹşrÓdŁo www.wsb.edu.pl
pozdrawiam
Konsorcjum PMS zbuduje bateriĘkoksowniczĄ w Koksowni "Przyjaźń"
17:05, 09 czerwca 2005


Konsorcjum Polimeksu Mostostalu Siedlce, Piecexportu i biura projektÓw Koksoprojekt zbuduje w Koksowni "Przyjaźń" w DĄbrowie GÓrniczej nowĄ bateriĘkoksowniczĄ o wydajnoŚci 0,7 mln ton koksu rocznie. Inwestycja bĘdzie miaŁa wartoŚĆ - wedŁug wczeŚniejszych szacunkÓw - ok. 437 mln zŁ.

O rozstrzygniĘciu przetargu w tej sprawie - najwiĘkszego od lat w polskim koksownictwie - koksownia poinformowaŁa w czwartkowym komunikacie prasowym. DecyzjĘkomisji przetargowej zatwierdziŁ juŻ zarzĄd koksowni. Bateria ma byĆ gotowa w końcu 2007 roku.

W końcowej fazie ogŁoszonego w lutym przetargu o wybÓr na generalnego realizatora inwestycji ubiegaŁo siĘteŻ konsorcjum firm Budimex Dromex i Budostal 2. W pierwszym etapie odrzucono ofertĘkonsorcjum Kopeksu i Mostostalu Zabrze Holding.

Budowa nowej baterii ma rozpoczĄĆ siĘwkrÓtce i potrwaĆ ponad dwa lata. To jedno z gŁÓwnych zaŁoŻeń strategii rozwoju koksowni do 2016 roku. Uruchomienie nowej, piĄtej baterii pozwoli na sukcesywne modernizowanie czterech starych (ŁĄcznie za ok. 1 mld zŁ) bez zmniejszania produkcji koksu.

Zgodnie ze strategiĄ, do końca 2016 roku firma przeznaczy na inwestycje ok. 2,2 mld zŁ, z czego ok. 1 mld zŁ do końca 2007 r. Jednym z najwiĘkszych przedsiĘwziĘĆ bĘdzie wŁaŚnie budowa nowej baterii. Do 2007 r. za ok. 405 mln zŁ planowana jest takŻe modernizacja wydziaŁu produkcji wĘglopochodnych oraz modernizacja zakŁadowej oczyszczalni ŚciekÓw za 25 mln zŁ i budowa elektrociepŁowni za ok. 80 mln zŁ.

ZarzĄd koksowni szacuje, Że duŻĄ czĘŚĆ inwestycji uda siĘsfinansowaĆ ze ŚrodkÓw wŁasnych, a w drugiej poŁowie 2006 r. powstanie zapotrzebowanie na kredyty. Ich zabezpieczeniem mogĄ byĆ zawarte niedawno wieloletnie umowy na dostawy koksu koncernom Arcelor i Voest Alpine, ktÓrymi objĘte jest 45 proc. produkowanego w "PrzyjaĹşni" koksu.

W ubiegŁym roku Koksownia "Przyjaźń" miaŁa ok. 640 mln zŁ zysku netto przy ok. 2 mld zŁ przychodÓw. Na ten rok, m.in. z powodu wahań kursÓw walut, zakŁada zysk rzĘdu 200 mln zŁ.
pozdrawiam
Dobrze Że przynajmniej nasz wÓdz naczelny lubi ocieplac szkoŁy bo inaczej to znowu byŁaby nadwyŻka w budŻecie a tak to przynajmniej sie cos dzieje i przynajmniej jakies srodki zostanĄ zainwestowane a nie przejedzone.
pozdrawiam
WŁaŚnie w centrum malujĄ elewacje "mandaryna". NowĄ elewacje bedzie miaŁ teŻ budynek biurowy za D.H. CENTRUM. Zobaczymy co im wyjdzie bo narazie ten kawaŁek architektuty nie wyglĄda rewelacyjne.
:)
nareszcie bo wstyd bylo. Ale u nas to nawet w centrum miasta malo jest budynkow ktore nie przynosza wstydu
pozdrawiam
PKE szuka menedŻera do budowy bloku za 1,7 mld zŁ
11:01


PoŁudniowy Koncern Energetyczny (PKE) chce jeszcze w tym roku rozpoczĄĆ budowĘwartego ok. 1,7 mld zŁ bloku energetycznego w Elektrowni Łagisza, odkŁadanĄ od wielu miesiĘcy z powodu braku wystarczajĄcych ŚrodkÓw finansowych. W piĄtek PKE ogŁosiŁ zamÓwienie publiczne na wybÓr menedŻera projektu.

- WybÓr menedŻera projektu to jeden z warunkÓw bankÓw, przygotowujĄcych dla nas wartĄ 600 mln zŁ emisjĘobligacji, przeznaczonĄ na budowĘnowego bloku. Liczymy, Że jeszcze w tym roku uzyskamy zapewnienie finansowania i rozpoczniemy budowĘ- powiedziaŁ Jan Kurp, prezes PKE.

MenedŻer projektu ma reprezentowaĆ PKE podczas caŁej realizacji inwestycji, od uzyskania pozwolenia na budowĘpo odbiÓr bloku. Ma kierowaĆ, koordynowaĆ i nadzorowaĆ inwestycjĘ. Wnioski o dopuszczenie do udziaŁu w postĘpowaniu naleŻy skŁadaĆ do 28 czerwca, a oferty do 30 sierpnia. PKE liczy, Że caŁy proces inwestycyjny potrwa niewiele ponad cztery lata.

Budowa nowego bloku w elektrowni Łagisza to jedna z najwiĘkszych inwestycji w polskiej elektroenergetyce. Ok. 70 proc. jej kosztÓw PKE pokryje z wŁasnych ŚrodkÓw oraz poŻyczek funduszy ekologicznych. OkoŁo 600 mln zŁ ma pochodziĆ z obligacji. W sierpniu ubiegŁego roku PKE zawarŁ umowĘw sprawie ich emisji z konsorcjum Banku Handlowego, Banku PrzemysŁowo-Handlowego oraz BRE Banku. Środki z obligacji bĘdĄ potrzebne PKE dopiero 1,5 roku po rozpoczĘciu budowy, jednak koncern nie moŻe zaczĄĆ inwestycji bez gwarancji caŁoŚci finansowania.

Zdaniem prezesa Kurpa, banki nadal bardzo ostroŻnie patrzĄ na inwestycje w elektroenergetyce, nie majĄc jasnoŚci co do sytuacji na energetycznym rynku po planowanym rozwiĄzaniu kontraktÓw dŁugoterminowych oraz liberalizacji rynku energii. Prezes liczy jednak, Że speŁnianie przez PKE kolejnych bankowych warunkÓw przyspieszy ich decyzjĘi doprowadzi do zamkniĘcia finansowania.

WedŁug wczeŚniejszych informacji, obligacje PKE majĄ byĆ skierowane do inwestorÓw instytucjonalnych, zainteresowanych inwestycjami w dŁugoterminowe obligacje korporacyjne. Umowa PKE z bankami zakŁada rÓwnieŻ moŻliwoŚĆ zorganizowania przez nie konsorcjum gwarantÓw, ktÓre udzieli gwarancji objĘcia emisji.

Nowy blok w Elektrowni Łagisza bĘdzie miaŁ moc 460 megawatÓw. ZastĄpi dwa istniejĄce bloki. WyposaŻony bĘdzie w kocioŁ ze zŁoŻem fluidalnym. Inwestycja w Łagiszy jest odpowiedziĄ na wprowadzane od 2008 roku przez unijne dyrektywy surowe normy emisji dwutlenku wĘgla i tlenkÓw azotu. Nowa jednostka speŁni wszystkie europejskie normy ekologiczne i - wedŁug przedstawicieli PKE - bĘdzie wytwarzaĆ energiĘtaniej niŻ wiĘkszoŚĆ obecnie pracujĄcych w Polsce blokÓw.

PKE jest drugim pod wzglĘdem wielkoŚci polskim producentem energii. Skupia osiem elektrowni i elektrociepŁowni z poŁudnia Polski o ŁĄcznej mocy blisko 5 tys. megawatÓw elektrycznych i prawie 2,5 tys. cieplnych. Ma 14-proc. udziaŁ w zainstalowanej krajowej mocy energetycznej i 16 proc. ŚlĄskiego rynku ciepŁa. W grupie kapitaŁowej PKE jest ponad 40 firm, w tym koncern wĘglowy.

W ubiegŁym roku zysk spÓŁki wyniÓsŁ 297,2 mln zŁ wobec 83,4 mln zŁ w 2003 r. W pierwszym kwartale 2005 r. zysk wyniÓsŁ 125,9 mln zŁ. Plan na caŁy rok zakŁada ok. 250 mln zŁ zysku netto. W 2006 r. mniejszoŚciowy pakiet akcji PKE ma trafiĆ na gieŁdĘ. mab/ mskr/
:)
no nareszcie - super wiadomosc :) Wkoncu stare bloki przejda do historii a podobno sa juz tak stare ze wrecz historyczne. Do tego bardziej ekologiczna

PS. ciekawe co na to bzenek - nasz forumowy ekspert w tej dziedzinie :wink:
pozdrawiam
Ostatnio przeglądałem budżet miasta. Jest tam zapisanych kilka ciekawych inwestycji tylko szkoda ze nie widac żadnych działań.

Oto najciekawsze jakie znalazłem: monitoring w parku i obok hali widowiskowej, remont strzelnicy, termomodernizacja szpitala miejskiego i budynków MZBM, instalacja klimatyzacji w PKZ

Szkoda tylko że jakoś pomału tak jak sławne wielbłądy odchodzi w zapomnienie idea budowy nurkowiska i i innych atrakcji na pogori.
Hator
z ta strzelnica to by wyjatkowo wypadalo - ta strzelnica to ona jest raczej tylko z nazwy,,,,, a pamietam jak jeszcze 20 lat temu bylo tam przynajmniej zadaszenie....... to byly czasy biggrin.gif
rafi
Ostatnio zaobserwowalem duzy ruch wokol dabrowskiej bazyliki. Ustawiono nowe rusztowania. Czyzby w kasie UM jednak znalazly sie pieniadze na remont? A moze jacys sponsorzy sie obudzili albo to sumienie sie w nich obudzilo? Mam nadzieje, ze moze ktos pomysli o jakims oswietleniu uwidatniajacym architekture, Poki co, to w centrum mamy czarna dziure, Takie sa wrazenia jak sie jedzie samochodem w nocy. Chyba nawet czerwone swiatelko dla samolotow nie dziala...
:)
no wlasnie --> http://power.superhost.pl/dg/viewtopic.php?t=437
pozdrawiam
No coś sie ruszyło z tymi remontami elewacji. Na 3 maja właśnie odnawiają budynek BPH oraz "dolny" budynek po UM.
pozdrawiam
No własnie kokskownia szuka wykonawcy na elektrociepłownie za 80 mln. Co ostatnio zaczyna się dużo dziać w Przyjaźni.
rafi
Rozstrzygnieto w koncu przetarg na przebudowe Muzeum Miejskiego "Sztygarka". Zlozone zostaly 4 oferty z czego 3 odrzucono (powodow nie podano wink.gif). Ta, ktora wygrala opiewa na kwote 2 797 382,77 zł (netto).
Wygrana firma ma siedzibe w Kluczach.
Moze w koncu ten remont ruszy pelna para.
rafi
I troche z innej beczki, choc tereny bliskie Sztygarce.
Ciekawi mnie kiedy UM wyremontuje chodnik laczacy ulice Gornicza z Legionow Polskich, tuz kolo kosciolka sw. Barbary. Murki podtrzymujace skarpe na Gorniczej zostaly elegancko wyremontowane, schodki kolo kosciola tez i na tym koniec. Aby dotrzec do Sztygarki, trzeba uwaznie patrzec pod nogi, gdyz w przeciwnym wypadku mozna zaliczyc upadek (taki jest stan nawierzchni). To samo sie tyczy schodkow za pomnikiem Staszica. Czy tak trudno juz bylo wyremontowac (przy okazji remontu schodow od 3 Maja) tych kilka schodkow. Wyglada to tragicznie. O polamanych lawkach, to az szkoda wspominac...
rafi
Kolejna inwestycja w Koksowni "Przyjazn":
W ciagu 2,5 roku i kosztem 400 mln zl ma zostac zmodernizowany wydzial produkcji weglopochodnych (benzol, smola, siarczan amonu i gaz koksowniczy). Wlasnie ogloszono przetarg na wykonawce. Planowany termin rozpoczecia realizacji zamowienia to III kwartal 2005, a termin zakonczenia - nie pozniej niz do konca I kwartalu 2008.

Widac, ze koksowania ostro w siebie inwestuje, a nie przejada zyskow.
mydliczek
Ustawiają rusztowanie na szpitalu, a wokół leży już przygotowany styropian --> termomodernizacja
rafi
Wracajac do remontu bazyliki, to dzis w serwisie gazeta.pl jest artykul o tym, ile to kasy mozna wyciagnac z Unii na remonty kosciolow i jak ksieza sobie radza z pewnymi rygorami prawnymi (kasa).
rafi
No i widac, ze jednak Dabrowa zaczyna sie starac o kase z UE na remonty. Lokalny Program Rewitalizacji ŚrÓdmieŚcia Miasta DĄbrowa GÓrnicza, przyjety w czerwcu, o czym informuje strona UM, daje mozliwosc ubiegania sie o kase m.in. spoldzielnom i wspolnotom mieszkaniowym, organizacjom non-profit, instytucjom uzytecznosci publicznej i zwiazkom wyznaniowym. Sa wiec szanse na kase z Unii na remont bazyliki, tym bardziej, ze jest to zabytek. Byle tylko wnioski zostaly porzadnie przygotowane i zlozone.
rafi
Widzialem dzis skuty murek i schody prowadzace do domu handlowego na Kosciuszki. Czyzby szykowal sie remont tegoz obiektu, a moze to tylko remont chodnika? Dobrze by bylo, zeby jednak remont generalny, bo straszy to cos swym obecnym wygladem niemilosiernie.
SIR1ONE
moŻe nareszcie coŚ zacznie siĘkrĘcic w pozytywnym kierunku, poczekajmy na efekty
:)
a tylna czesc budynku DH Centrum zostala skopana przez ten razacy kolor. Wreszcie bedzie wygladal jakos dolny budynek po urzedzie na 3maja. Poza tym jest rowniez remontowana elewacja budynku przy 3maja/Bandrowskiego
Master
Czyzby to efekty tego programu Rewitalizacji SrÓdmieŚcia ?? :)

Pomalowali budynek za DH Centrum , ParkowĄ (Mandaryna), budynek Resursy(bank BPH , Graffiti), oraz byŁy gmach UM na 3go maja , MopT rÓzniez jest otoczony rusztowaniami . Czyli w sumie 5 obiektÓw zostaŁo / jest remontowanych. To cieszy :)
rafi
Remont DH Centrum i Mandaryna to, moim zdaniem, totalna porazka. Przy bogactwie wspolczesnych srodkow, wlasciciel poszedl na latwizne. Remont godny lat 70 XX wieku, a nie roku 2005. Obic blacha i pomalowac na beznadziejny kolor. Gratulacje za dobry gust.
bzenek
QUOTE(rafi)
Widzialem dzis skuty murek i schody prowadzace do domu handlowego na Kosciuszki. Czyzby szykowal sie remont tegoz obiektu.


A kto jest wŁaŚcicielem tego podupadjĄcego obiektu ???

ZazdroszczĘmu odwagi bo jakoŚ nie widze szans na rozwÓj handlu w tym miejscu. Ten budynek Świetnie by siĘnadawaŁ na wyŻszĄ uczelniĘ. Spora powierzchnia, blisko do biblioteki, centrum miasta itd. OczywiŚcie trzeba by go chyba zbudowaĆ na nowo. MoŻe kiedyŚ :)
rafi
Budowa na nowo bylaby zdecydowanie tansza niz remont kapitalny np z przeznaczeniem na uczelnie. Co do wlasciciela budynku, to nie mam pojecia kto moze nim byc. Moze Spolem?
:)
ramont dawnego budynku urzedu na 3 maja dopiero sie skonczyl, ale oczywsicie nei zabezpieczono podloza i jest juz caly brudny od ziemi do wysokosci 1m
za to nawet fajnie wyglada budynek przyszlego szpitala psychiatrycznego
Master
Tez to widziaŁem rÓzowy kolor i caŁy od wejscia w strone gÓry 3go Maja , brudny od ziemi i kurzu , Żle to wyglĄda i od razu po remoncie doŚc niszczy caŁy wuzerunek, choc przyznaje , ze w koncu ten budynek jako tako wyglĄda.
Master
Postaram sie wkleić zdjecia z budowy fabryki FicoMirrors, w Sztremieszycach - Kazdębiu. Dosc ciekawie to wygląda, w 2 miesiące zrobiono już baaaardzo dużo.
:)
i oprocz szykowanych termomodernizacji szkol maja byc tez remontowane inne budynki - m.in przychodnie, w tym nareszcie przychodnia w centrum przy Skibinskiego
mydliczek
Już ktoś wspominał na forum o tej naszej "małej" izbie przyjęć w szpitalu, do której karetki się nie mieszczą. Właśnie od kilku dni jest przebudowywana. Zerwali całą góręłrę, zamurowali okna, wyjeli drzwi i narazie rozbierają mury od góry. Ciekawe co tworzą laugh.gif
:)
:?
QUOTE([img)
http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/grafika/lgDZ.gif[/img]]
Plany sĄ, ale...

Czwartek, 22 wrzeŚnia 2005r.

Jak wynika z najnowszych danych, w poŁowie roku zaawansowanie miejskich inwestycji siĘgaŁo jedynie 18,4 proc. Tak niski wskaĹşnik realizacji tegorocznych planÓw zaniepokoiŁ radnych, ktÓrzy starali siĘdociec przyczyn fatalnego tempa prac. Lokalne wŁadze tŁumaczĄ, Że inwestycje rozlicza siĘdopiero po ich zakończeniu i końcowy wynik bĘdzie znacznie lepszy.

Dlaczego nie ruszajĄ?
Budowy i remonty zaplanowane na ten rok w miejskim budŻecie rzeczywiŚcie strasznie siĘŚlimaczĄ. CzĘŚĆ z nich rozpoczĘŁa siĘdopiero kilka tygodni temu (np. przebudowa Muzeum Miejskiego Sztygarka), a poczĄtku kolejnych nie widaĆ. MieszkańcÓw bulwersuje zwŁaszcza opÓĹşnienie w adaptacji byŁego magistratu przy ul. KoŚciuszki na siedzibĘmiejskiej biblioteki.

Niestety, miasto ma coraz wiĘksze problemy z terminowym i szybkim rozstrzyganiem przetargÓw. CiĄgŁe odwoŁania oferentÓw i uniewaŻnianie kolejnych przetargÓw sprawiajĄ, Że inwestycje nie mogĄ ruszyĆ z miejsca.

— PomijajĄc fakt, czy inwestycje byŁy trafne, czy nietrafne, trzeba stwierdziĆ, Że sĄ fatalne. Rok przepychaliŚmy siĘz politechnikĄ gliwickĄ, bo prezydent chciaŁ tam ulokowaĆ bibliotekĘ. MijajĄ trzy lata i prace nie ruszyŁy, a caŁy przetarg bĘdzie powtarzany. Ta zaŁoga, ktÓra jest odpowiedzialna za inwestycje nie moŻe nic daĆ mieszkańcom i trzeba poŚwiĘciĆ tym zagadnieniom wiĘcej uwagi i czasu — podkreŚla radny Krzysztof Bobrowski.

O baŁaganie inwestycyjnym przekonany jest rÓwnieŻ radny Zbigniew Łukasik.

— CzĘŚĆ inwestycji jest zaczĘtych tylko projektami, a potem brakuje dla nich zabezpieczenia finansowego w budŻecie. Nie wiadomo wiĘc, czy sĄ to fundusze na caŁĄ inwestycjĘ, czy nie. Jest tyle zmian, Że trudno siĘw tym poŁapaĆ.

Winne rozliczenia
Tymczasem zdaniem wiceprezydenta miasta, Mariana NierychŁego, problem tkwi w procedurze rozliczeń poszczegÓlnych inwestycji, ktÓrych wiĘkszoŚĆ jest realizowanych w sezonie, czyli od maja do paĹşdziernika.

— Najpierw konieczne jest zlecenie opracowania dokumentacji, potem specyfikacji wykonawstwa, a na końcu trzeba wyŁoniĆ wykonawcĘ. Po wykonaniu danej inwestycji, na przykŁad w listopadzie, nastĘpuje rozliczenie faktur, a zapŁata z budŻetu nawet miesiĄc pÓĹşniej. To sprawia, Że wszystko przesuwa siĘna drugie pÓŁrocze i z miesiĄca na miesiĄc wskaĹşnik realizacji miejskich inwestycji siĘpoprawia. DokŁadny odsetek wykonania tegorocznych inwestycji bĘdzie znany dopiero w poŁowie przyszŁego roku — tŁumaczy.

PodkreŚla, Że po nowelizacji przepisÓw oferenci mogĄ oprotestowaĆ przetargi juŻ na etapie specyfikacji, co jest dla gmin niekorzystne.

Gmina przyjĘŁa takŻe pod koniec sierpnia Wieloletni Program Inwestycyjny, gdzie na poszczegÓlne przedsiĘwziĘcia zaplanowano 93 mln zŁ.

— Chcemy przed końcem kadencji przygotowaĆ wiele projektÓw inwestycyjnych, Żeby nie byŁo problemÓw z niskim wskaĹşnikiem ich wykonania. Obecnie przygotowujemy siedem zadań na 180 mln zŁotych, ktÓre bĘdĄ realizowane w cyklu kilkuletnim — wyjaŚnia Arkadiusz Żurawski, naczelnik WydziaŁu PrzedsiĘwziĘĆ Publicznych UM.

Unia wspomoŻe gminĘ?
Radnych martwi takŻe optymizm urzĘdnikÓw, ktÓrzy zaplanowali, Że w przyszŁym roku uda siĘpozyskaĆ z Unii Europejskiej ponad 60 mln zŁ, ktÓre majĄ wspomÓc miejskie inwestycje. W rankingach wykorzystania unijnej pomocy miasto plasowaŁo siĘbowiem do tej pory na szarym końcu.

— Czy ten optymizm jest uzasadniony? W tym roku nie udaŁo nam siĘprawie w ogÓle wykorzystaĆ funduszy unijnych. W kolejnych latach planuje siĘnatomiast pozyskanie kilkudziesiĘciu milionÓw zŁotych rocznie — zaznacza radny Łukasik.

— Nie wiadomo teŻ, czy mamy zabezpieczone pieniĄdze na wspÓŁfinansowanie tych przedsiĘwziĘĆ — dodaŁ radny Henryk ZaguŁa.

— Problemem byŁo to, Że nie mieliŚmy odpowiednich projektÓw i nie mogliŚmy skorzystaĆ z pomocy unijnej. DziŚ sytuacja siĘzmieniŁa i bĘdziemy to juŻ wykorzystywaĆ. MontaŻ finansowy bĘdziemy natomiast tworzyĆ dopiero wtedy, kiedy bĘdziemy wiedzieĆ, ile pieniĘdzy uda nam siĘpozyskaĆ na poszczegÓlne inwestycje — wyjaŚnia wiceprezydent NierychŁy.

Skarbnik miasta, Janina Bronikowska-Radosz, dodaŁa Że obecnie na przyszŁe inwestycje wspÓŁfinansowane przez UniĘEuropejskĄ zabezpieczonych jest juŻ 37 mln zŁ, ktÓre pochodziĆ bĘdĄ m.in. z funduszu ochrony Środowiska.

Co z inwestycjami?
Obecnie trwa generalny remont Muzeum Miejskiego Sztygarka. Zakończenie zaplanowano na kwiecień przyszŁego roku. Koszt prac wyniesie 3,8 mln zŁ. Zakończono teŻ pierwszy etap budowy ekranÓw dĹşwiĘkochŁonnych przy ul. Staszica i budowa drogi z Antoniowa do PiekŁa, ktÓra pochŁonĘŁa 1,5 mln zŁ. W listopadzie ma byĆ opracowana dokumentacja na budowĘstadionu lekkoatletycznego przy Damelu. JesieniĄ majĄ teŻ ruszyĆ pierwsze prace przy siedzibie nowej biblioteki.

Piotr Sobierajski - Dziennik Zachodni
:)
QUOTE(klocek)
Postaram sie wkleić zdjecia z budowy fabryki FicoMirrors, w Strzemieszycach - Kazdębiu. Dosc ciekawie to wygląda , w 2 miesiące zrobiono już baaaardzo dużo.


No postaraj sie jesli mozesz, bosmy ciekawi jaki jest aktualny etap budowy :)
Dejmon
:)+-->
QUOTE(:))
:?
[quote=[img]http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/grafika/lgDZ.gif[/img]]
Plany sĄ, ale...

Czwartek, 22 wrzeŚnia 2005r.

Jak wynika z najnowszych danych, w poŁowie roku zaawansowanie miejskich inwestycji siĘgaŁo jedynie 18,4 proc. Tak niski wskaĹşnik realizacji tegorocznych planÓw zaniepokoiŁ radnych, ktÓrzy starali siĘdociec przyczyn fatalnego tempa prac. Lokalne wŁadze tŁumaczĄ, Że inwestycje rozlicza siĘdopiero po ich zakończeniu i końcowy wynik bĘdzie znacznie lepszy.

Dlaczego nie ruszajĄ?
Budowy i remonty zaplanowane na ten rok w miejskim budŻecie rzeczywiŚcie strasznie siĘŚlimaczĄ. CzĘŚĆ z nich rozpoczĘŁa siĘdopiero kilka tygodni temu (np. przebudowa Muzeum Miejskiego Sztygarka), a poczĄtku kolejnych nie widaĆ. MieszkańcÓw bulwersuje zwŁaszcza opÓĹşnienie w adaptacji byŁego magistratu przy ul. KoŚciuszki na siedzibĘmiejskiej biblioteki.

Niestety, miasto ma coraz wiĘksze problemy z terminowym i szybkim rozstrzyganiem przetargÓw. CiĄgŁe odwoŁania oferentÓw i uniewaŻnianie kolejnych przetargÓw sprawiajĄ, Że inwestycje nie mogĄ ruszyĆ z miejsca.

— PomijajĄc fakt, czy inwestycje byŁy trafne, czy nietrafne, trzeba stwierdziĆ, Że sĄ fatalne. Rok przepychaliŚmy siĘz politechnikĄ gliwickĄ, bo prezydent chciaŁ tam ulokowaĆ bibliotekĘ. MijajĄ trzy lata i prace nie ruszyŁy, a caŁy przetarg bĘdzie powtarzany. Ta zaŁoga, ktÓra jest odpowiedzialna za inwestycje nie moŻe nic daĆ mieszkańcom i trzeba poŚwiĘciĆ tym zagadnieniom wiĘcej uwagi i czasu — podkreŚla radny Krzysztof Bobrowski.

O baŁaganie inwestycyjnym przekonany jest rÓwnieŻ radny Zbigniew Łukasik.

— CzĘŚĆ inwestycji jest zaczĘtych tylko projektami, a potem brakuje dla nich zabezpieczenia finansowego w budŻecie. Nie wiadomo wiĘc, czy sĄ to fundusze na caŁĄ inwestycjĘ, czy nie. Jest tyle zmian, Że trudno siĘw tym poŁapaĆ.

Winne rozliczenia
Tymczasem zdaniem wiceprezydenta miasta, Mariana NierychŁego, problem tkwi w procedurze rozliczeń poszczegÓlnych inwestycji, ktÓrych wiĘkszoŚĆ jest realizowanych w sezonie, czyli od maja do paĹşdziernika.

— Najpierw konieczne jest zlecenie opracowania dokumentacji, potem specyfikacji wykonawstwa, a na końcu trzeba wyŁoniĆ wykonawcĘ. Po wykonaniu danej inwestycji, na przykŁad w listopadzie, nastĘpuje rozliczenie faktur, a zapŁata z budŻetu nawet miesiĄc pÓĹşniej. To sprawia, Że wszystko przesuwa siĘna drugie pÓŁrocze i z miesiĄca na miesiĄc wskaĹşnik realizacji miejskich inwestycji siĘpoprawia. DokŁadny odsetek wykonania tegorocznych inwestycji bĘdzie znany dopiero w poŁowie przyszŁego roku — tŁumaczy.

PodkreŚla, Że po nowelizacji przepisÓw oferenci mogĄ oprotestowaĆ przetargi juŻ na etapie specyfikacji, co jest dla gmin niekorzystne.

Gmina przyjĘŁa takŻe pod koniec sierpnia Wieloletni Program Inwestycyjny, gdzie na poszczegÓlne przedsiĘwziĘcia zaplanowano 93 mln zŁ.

— Chcemy przed końcem kadencji przygotowaĆ wiele projektÓw inwestycyjnych, Żeby nie byŁo problemÓw z niskim wskaĹşnikiem ich wykonania. Obecnie przygotowujemy siedem zadań na 180 mln zŁotych, ktÓre bĘdĄ realizowane w cyklu kilkuletnim — wyjaŚnia Arkadiusz Żurawski, naczelnik WydziaŁu PrzedsiĘwziĘĆ Publicznych UM.

Unia wspomoŻe gminĘ?
Radnych martwi takŻe optymizm urzĘdnikÓw, ktÓrzy zaplanowali, Że w przyszŁym roku uda siĘpozyskaĆ z Unii Europejskiej ponad 60 mln zŁ, ktÓre majĄ wspomÓc miejskie inwestycje. W rankingach wykorzystania unijnej pomocy miasto plasowaŁo siĘbowiem do tej pory na szarym końcu.

— Czy ten optymizm jest uzasadniony? W tym roku nie udaŁo nam siĘprawie w ogÓle wykorzystaĆ funduszy unijnych. W kolejnych latach planuje siĘnatomiast pozyskanie kilkudziesiĘciu milionÓw zŁotych rocznie — zaznacza radny Łukasik.

— Nie wiadomo teŻ, czy mamy zabezpieczone pieniĄdze na wspÓŁfinansowanie tych przedsiĘwziĘĆ — dodaŁ radny Henryk ZaguŁa.

— Problemem byŁo to, Że nie mieliŚmy odpowiednich projektÓw i nie mogliŚmy skorzystaĆ z pomocy unijnej. DziŚ sytuacja siĘzmieniŁa i bĘdziemy to juŻ wykorzystywaĆ. MontaŻ finansowy bĘdziemy natomiast tworzyĆ dopiero wtedy, kiedy bĘdziemy wiedzieĆ, ile pieniĘdzy uda nam siĘpozyskaĆ na poszczegÓlne inwestycje — wyjaŚnia wiceprezydent NierychŁy.

Skarbnik miasta, Janina Bronikowska-Radosz, dodaŁa Że obecnie na przyszŁe inwestycje wspÓŁfinansowane przez UniĘEuropejskĄ zabezpieczonych jest juŻ 37 mln zŁ, ktÓre pochodziĆ bĘdĄ m.in. z funduszu ochrony Środowiska.

Co z inwestycjami?
Obecnie trwa generalny remont Muzeum Miejskiego Sztygarka. Zakończenie zaplanowano na kwiecień przyszŁego roku. Koszt prac wyniesie 3,8 mln zŁ. Zakończono teŻ pierwszy etap budowy ekranÓw dĹşwiĘkochŁonnych przy ul. Staszica i budowa drogi z Antoniowa do PiekŁa, ktÓra pochŁonĘŁa 1,5 mln zŁ. W listopadzie ma byĆ opracowana dokumentacja na budowĘstadionu lekkoatletycznego przy Damelu. JesieniĄ majĄ teŻ ruszyĆ pierwsze prace przy siedzibie nowej biblioteki.

Piotr Sobierajski - Dziennik Zachodni
[/quote][/quote]


Po prostu mamy zbyt "klarowne" prawo i za maŁo urzĘdnikÓw w mieŚcie, ktÓrzy mogliby siĘw nim poŁapaĆ. JakbyŚmy tak zatrudnili jeszcze z 1000, to przetargi by byŁy szybciej rozstrzygane, miejsca pracy zaczĘŁy by powstawaĆ z dnia na dzień i zwykli obywatele nie musieli by juz za chlebem wyjeŻdŻaĆ zagranicĘ.
Dejmon
QUOTE
PaŁac Kultury ZagŁĘbia w remoncie


Od kilku lat ratuje siĘmury, by efektowne gzymsy nie spadŁy przechodniom na gŁowy. Teraz trwajĄ przygotowania do generalnego remontu sali teatralnej, w ktÓrej zostanie zmieniony parkiet i stare krzesŁa. W caŁym PaŁacu bĘdzie teŻ nowa wentylacja i klimatyzacja. Remont, ktÓry kosztuje ponad 2 mln zŁ, potrwa na pewno do końca roku. W tym czasie bĘdzie moŻna korzystaĆ m.in. z sali lustrzanej, piwnicy teatralnej, sali kinowej, z sal tanecznych i baletowej.

TrochĘhistorii
PaŁac Kultury ZagŁĘbia powstawaŁ w latach 1951-1958 wedŁug projektu Zbigniewa Rzepeckiego. Otwarto go w styczniu 1958 roku jako DĄbrowski PaŁac Kultury. PowstaŁ z inicjatywy samego Alaksandra Zawadzkiego (wÓwczas przewodniczĄcy Rady Państwa), ktÓry pochodziŁ z DĄbrowy GÓrniczej.

Spora kubatura
PKZ ma 60 tys. metrÓw szeŚciennych i powierzchniĘ4700 metrÓw kwadratowych, z tego 2 tys. metrÓw, to przestronne hole. Sala teatralna ma 800 miejsc, ma m.in. w obrotowĄ scenĘ, mechanicznie podnoszony 3-poziomowy orkiestron, komputerowĄ nastawniĘŚwiateŁ.

Gwiazdy, gwiazdy...
Od lat 70. organizowane sĄ tutaj na przykŁad ZagŁĘbiowski PrzeglĄd FilmÓw Amatorskich, BarbÓrkowe Spotkania Teatralne i Literacki Hyde Park. Janusz JÓzefowicz, Jerzy Stuhr, Kayah, Stare Dobre MaŁŻeństwo, Lady Pank... - nie sposÓb wymieniĆ wszystkich artystÓw, ktÓrzy goŚcili na deskach teatru w PaŁacu Kultury ZagŁĘbia. Sala widowiskowa sŁuŻy rÓwnieŻ jako kino, jak na razie jedyne w DĄbrowie GÓrniczej.

ĹşrÓdŁo: (sr): „Symbol w remoncie”, naszemiasto.plLepiej pÓĹşno niŻ wcale 8)
rafi
A ja bym na miejcu prezydenta zatrudnil jeszcze kilka osob. Ale za to takich, ktorzy zajmowali by sie tylko doplatami unijnymi. Na maksa powinni byc obryci w tych tematach i niech nawet zarabiaja po 7000 zlotych, czy ile tam im UM moze placic. Byle to przynioslo jakies efekty. Z efektow powinni byc rozliczani. Jak nie ma specjalizacji to nie ma efektow. Przeciez to oczywiste.
:)
naprawde miastu potrzebni sa prawdziwi eksperci. Bez nich w zadnej dziedzinie nie bedzie specjalnego postepu. Chyba to kazdy wie. Mam nadzieje ze nasz pan prezydent tez
:)
QUOTE([img)
http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/grafika/lgDZ.gif[/img]]
PaŁac bĘdzie lŚniŁ

PiĄtek, 30 wrzeŚnia 2005r.

DĄbrowski PaŁac Kultury ZagŁĘbia, bĘdĄcy od pÓŁwiecza symbolem miasta, w najbliŻszym czasie przejdzie gruntowny remont. Na poczĄtek trzeba siĘpozbyĆ wszechobecnej wilgoci i zagrzybienia, ktÓre sprawiajĄ kŁopoty nie tylko w wewnĘtrznych pomieszczeniach, ale takŻe zagraŻajĄ elewacji zewnĘtrznej.

Klimatyzacja na poczĄtek
Pierwsze prace, w ramach dwÓch projektÓw opracowanych przez dyrekcjĘPKZ, rozpocznĄ siĘjuŻ w paĹşdzierniku. NajpilniejszĄ potrzebĄ okazaŁ siĘmontaŻ brakujĄcej wentylacji i klimatyzacji, ktÓra pozwoli na osuszenie przesiĄkniĘtego wilgociĄ obiektu.

Nowe urzĄdzenia pojawiĄ siĘw gŁÓwnej sali teatralnej, piwnicy teatralnej, przylegŁych do niej pomieszczeń, zaadaptowanych na potrzeby kabaretu, a takŻe w sali baletowej.

— Z braku odpowiedniej wentylacji i klimatyzacji wewnĄtrz budynku zaczynajĄ juŻ odpadaĆ marmury, a wkrÓtce mogŁaby siĘcaŁkowicie posypaĆ Ściana wschodnia budynku. Do tej pory oprÓcz wymiany okien nie byŁo tutaj Żadnego remontu. W kolejnym etapie prac przy Ścianie frontowej nastĄpi wymiana tralek, umiejscowionych na podjazdach. Przy odwodnieniu zastosowana zostanie natomiast oszczĘdna technologia, tak by nie doszŁo do zniszczenia uŁoŻonej wczeŚniej kostki brukowej — podkreŚla ElŻbieta Szymkowska, wicedyrektor PKZ.

Sala jak nowa
To jednak nie koniec paŁacowych zmian. CaŁkowicie inaczej bĘdzie rÓwnieŻ wyglĄdaŁa sala teatralna, gdzie pojawi siĘnowy parkiet z wkŁadkami wentylacyjnymi oraz w niedalekiej przyszŁoŚci nowoczesne nagŁoŚnienie i oŚwietlenie sceny.

Wymienione bĘdĄ takŻe wszystkie fotele dla publicznoŚci, a na ich miejscu pojawiĄ siĘnowe siedzenia, przystosowane do standardÓw Unii Europejskiej.

— Przygotowanie dobrego nagŁoŚnienia pochŁania dziŚ okoŁo jednĄ trzeciĄ kosztÓw organizacji imprez. DziĘki temu wydatki bĘdĄ wiĘc mniejsze, a jednoczeŚnie spadnie takŻe cena biletÓw wstĘpu — podkreŚla Andrzej SmogÓr, dyrektor PKZ.

Obecnie modernizowana bĘdzie teŻ instalacja przeciwpoŻarowa (hydrofornia wyposaŻona zostanie w nowoczesne urzĄdzenia), a w kolejnych latach dyrekcja PaŁacu Kultury ZagŁĘbia planuje rÓwnieŻ zmianĘsystemu ogrzewania budynku na mniej pojemnoŚciowe.

— W rurach centralnego ogrzewania krĄŻyĆ bĘdzie dwie trzecie mniej wody, co da wymierne oszczĘdnoŚci finansowe. Zmienimy teŻ cykl ogrzewania na bardziej proekologiczne i zlikwidujemy przestarzaŁĄ kotŁownie wĘglowĄ — zapowiada Janusz GÓrnik, szef dziaŁu technicznego PKZ.

ZagospodarujĄ powierzchniĘ
Generalny remont PaŁacu przyniesie teŻ dodatkowe korzyŚci dla wszystkich, ktÓrzy rozwijajĄ tutaj swoje zainteresowania muzyczne, plastyczne i teatralne.

Obecnie ogromne powierzchnie paŁacu wykorzystane sĄ jedynie w 40 procentach, bo pozostaŁe pomieszczenia nie zostaŁy dopuszczone do uŻytkowania przez sanepid.

WkrÓtce ma siĘto jednak zmieniĆ i niemal caŁy obiekt zostanie zagospodarowany.

— Planujemy przerobienie pomieszczeń na strychu i tylnej klatki schodowej. Tam bĘdĄ siĘmogŁy ulokowaĆ pracownie krawieckie, fotograficzne i inne. Przystosujemy takŻe do uŻytku wiele pomieszczeń w piwnicach PKZ oraz w tak zwanych przybudÓwkach. Planujemy rÓwnieŻ ulokowanie tutaj maŁego hoteliku, co pozwoliŁoby obniŻyĆ koszty organizowanych imprez. JuŻ teraz we wŁasnym zakresie wygospodarowaliŚmy kilka pokoi, w ktÓrych mogĄ przenocowaĆ nasi goŚcie — mÓwi wicedyrektor PKZ.

MajĄ fundusze
Remont bĘdzie sporo kosztowaŁ, ale dyrekcja PKZ postaraŁa siĘo solidne zabezpieczenie finansowe planowanych inwestycji, przy wsparciu prezydenta miasta i Rady Miejskiej. ZostaŁy one wpisane m.in. w Wieloletni Plan Inwestycyjny gminy oraz program rewitalizacji ŚrÓdmieŚcia, a juŻ teraz na montaŻ klimatyzacji i remont sali teatralnej zabezpieczono 6 mln zŁ. Kolejne wsparcie finansowe dyrekcja planuje pozyskaĆ z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego, funduszu, ktÓry uwzglĘdnia placÓwki kulturalne.

Piotr Sobierajski - Dziennik Zachodni
Bartek
Jezdzac na uczelnie tramwajem 21 zauwazylem ze wyburzyli kawalek hali Huty Bankowej, zaraz za kladka.
A takze ogrodzili ten budynek kolo ronda w centrum co sie spalil, beda go pewnie wyburzac.
:)
QUOTE(Bartek)
Jezdzac na uczelnie tramwajem 21 zauwazylem ze wyburzyli kawalek hali Huty Bankowej, zaraz za kladka.
A takze ogrodzili ten budynek kolo ronda w centrum co sie spalil, beda go pewnie wyburzac.


wyburzyli nie kawalek hali a ceglany plot. W sumie jeszcze nie do konca.

A losy naszej perelki sledzimy w tym watku wink.gif :arrow: http://power.superhost.pl/dg/viewtopic.php...?t=360&start=15
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2021 Invision Power Services, Inc.