Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Przegląd Dąbrowski
Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej > Dąbrowa Górnicza > Władze
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
:)
wlasnie przejrzalem pazdziernikowy numer w necie i sa z w nim same pierdoly, dozynki itp jak w jakiejs gminnej gazetce z zapadlej wsi. Szkoda slow juz wiecej tego nie bede czytal bo szkoda czasu i nerwow. Nic sie nie dowiecie o zadnych inwestycjach, planach miasta, jego rozwoju...
Misiek
A czego siĘspodziewaŁeŚ ?

Pewnie w kolejnym numerze bĘdzie obszerny artykuŁ o hodowli wielbŁĄdÓw i goŁĘbi ...

laugh.gif laugh.gif laugh.gif
bzenek
Eee... no nie przesadzajcie. ArtykuŁ o Warsztatach terapii ZajĘciowe nie byŁ zŁy. MoŻe by tak zapoczĄtkowaŁ cykl artykuŁÓw oipsujĄcych czym zajmujĄ siĘrÓŻne miejskie placÓwki. Do tej pory sĄ to dla mnie puste nazwy, a jak siĘokazuje duŻo siĘtam potrafi dziaĆ.

Z ciekawoŚciĄ przeczytaŁem teŻ opis doŻynek w ŁĘce. Szkoda, Że po fakcie. Program okazaŁ siĘcaŁkiem interesujĄcy. Gdyby impreza byŁe jakoŚ rozreklamowana na pewno bym siĘwybraŁ na rowerku. ChoĆby po to aby zobaczyĆ Żywego Krawczyka :)

Ale to fakt, Że PrzeglĄd z niezwykŁym uporem pomija pewne sprawy... hmm... polityczno-gospodarcze.

No i najwaŻniejsze - PrzeglĄd od dwÓch edycji jedt dostarczany pod drzwi. MoŻe w końcu wŁadza zrozumiaŁa, Że w jej interesie jest informowanie mieszkańcÓw.
:)
pod czyje drzwi?? bo pod moje trafia tylko Gazeta DĄbrowska
rafi
Pod moje takze nie trafia. Moze trzebba prenumerate zamowic? Kiedys bylo git, bo przynosili go razem z gazetka ze SM. Lokator. Ale to bylo kiedys...
bzenek
A toŚcie mnie zaskoczyli ohmy.gif

W GoŁonÓgu na ul. Cedlera pojawiaŁ siĘpod drzwiami we wrzeŚniu i paĹşdzierniku. MoŻe obok mieszka ktoŚ waŻny ??? :)
TeodorMotor
U mnie trafia kilka sztuk na skrzynkĘna listy. Kto chce, to bierze i juŻ.
rafi
QUOTE(TeodorMotor)
U mnie trafia kilka sztuk na skrzynkĘna listy. Kto chce, to bierze i juŻ.

Moze mieszka u ciebie jakis spolecznik, ktory raz w miesiacu jedzie do UM, bierze gazetki i kladzie na skrzynce...:) Z nudow to ludzie wiele potrafia zrobic laugh.gif
TeodorMotor
QUOTE(rafi)
QUOTE(TeodorMotor)
U mnie trafia kilka sztuk na skrzynkĘna listy. Kto chce, to bierze i juŻ.

Moze mieszka u ciebie jakis spolecznik, ktory raz w miesiacu jedzie do UM, bierze gazetki i kladzie na skrzynce...:) Z nudow to ludzie wiele potrafia zrobic laugh.gif

A wiesz, Że nie zastanawiaŁem siĘ, jak one tam trafiajĄ, ale podejrzewam, Że pani od sprzĄtania dostaje kilka sztuk w administracji (MZBM) i roznosi przy okazji.
Co do spoŁecznikÓw: albo juŻ wymarli, albo juŻ nie majĄ siŁy na nic. Tyle w temacie "spoŁecznictwa" w naszym spoŁeczeństwie. :cry:
bzenek
1) Czy byŁ listopadowy PrzeglĄd ? PrzegapiŁem ??? sad.gif
Moze mi ktoŚ streŚci ?

2) W Centrum Administracyjnym jest juŻ dostĘpny grudniowy numer :)

W numerze rÓŻne drobne rzeczy, ale sĄ trzy strony szczegÓlnie godne zauwaŻenia.
Na ostatniej stronie opis wyprawy dĄbrowskich grotoŁazÓw do Ameryki PoŁudniowej i na Spitsbergen. Autorstwo: Grzegorz KuŚpiel. Szkoda, Że taki krÓtki.

W Środku zupeŁna rewelacja - pod hasŁem "na pÓŁmetku kadencji" caŁostronicowe wywiady z prezydentem Talkowskim i przewodniczĄcym KoĆmĄ.
PrzewodniczĄcy raczej maŁo odkrywczy. CaŁy tekst moŻnaby stresciĆ zdaniem "lepiej byŁo w poprzedniej kadencji, ale nie jest najgorzej".
Prezydent natomiast, pomimo swojej tradycyjnej ogÓlnikowoŚci, kilka ciekawych informacji podaŁ. Tylko nie wiem, czy robiĆ tu prasÓwkĘ? Nie chciaŁbym psuĆ Wam lektury :)
rafi
Niedlugo (przynajmniej wedlug biura prasowego UM) oba numery maja sie znalezc na stronie UM. Zassam sobie i poczytam.
bzenek
Wszystkie rzeczy o ktÓrych mÓwiŁ w grudniowym PrzeglĄdzie pojawiŁy siĘw projekcie budŻetu miasta na 2005 oraz planie inwestycyjnym. A nawet moŻna wyczytac duŻo wiĘcej biggrin.gif
:)
a teraz nie o Przegladzie tylko o tej reklamowej Gazecie Dabrowskiej (niby dociera do wszystkich mieszkancow DG)- czy ktos z was ja dostaje dalej :?: Ja dostalem tylko ze 3 pierwsze numery a potem juz nic w calej dzielnicy nie ma hehe ale nie ma czego zalowac laugh.gif pytam tak z ciekawosci czy juz skonczyli
Entropia
Gazeta DĄbrowska padŁa. ZŁĄ politykĘmieli.
rafi
Taki to juz urok naszego miasta/regionu. Wiele bylo prob stworzenia gazety miejskiej/zaglebiowskiej. Niestety nieudanych. To bylo do przewidzenia...
Entropia
GD mogŁa byĆ naprawdĘniezŁa. Niestety pazernoŚĆ jej wŁaŚcicieli zostaŁa ukarana. Za reklamy chcieli wiĘcej niŻ Wyborcza. Tak wiĘc nie ma siĘ, co dziwiĆ, Że nic z tego nie wyszŁo.
Master
PrzeglĄd DĄbrowski tez nie wychodzi juz chyba od stycznia, z powodu nie rozstrzygniecia przetargu na wydawce :? ciekawe jest to ze nakŁad wynosi chyba 20 tys. a w DG jest okolo 50 tys mieszkan i domÓw jednorodzinnych , natomiat przeglĄd dociera tylko do " wybranych" . Jakas firma zajmuje sie,oczywiscie za kase, kolportaŻem Przegladu tymczasem nikt z mojej rodziny rozlokowanej po caŁej DG ani nikt ze znajomych nie otrzymuje go do domu. Trzeba sie smemu sprĘzyĆ , aby gdzies go zaŁatwic (najlepiej w UM).
rafi
Numer styczniowy zostal wydany, bo jest do sciagniecia ze strony UM.
:)
a ja wzialem go sobie -lezal w sklepie. Na okladce musi byc podtrzymana tradycja i za najwazniejsze uwazaja "basniowe igraszki". laugh.gif

Mozna sie tez dowiedziec ze prawdopodobnie bedzie podwyzka cen wody -niby negocjuja ale i tak wlasciciel przeciez zrobi co zechce i z kasy nie zrezygnuje.
Ciekawostka - muzeum znowu sie wzbogacilo o duza kolekcje skamienialosci.
bzenek
QUOTE(rafi)
Numer styczniowy zostal wydany, bo jest do sciagniecia ze strony UM.


W numerze styczniowym na stronie 4 ukazaŁ siĘnajlepszy artykuŁ w historii przeglĄdu. Nosi tytuŁ "Z Kalendarza Gospodarza Miasta". WytnĘsobie go i zachowam :)

Rewelacyjna wprost klasyka socjalizmu. Jak dla mnie powinien nosiĆ tutuŁ "Nasz DĄbrowski Kim Ir Sen". Dziennikarze w Korei PÓŁnocnej wydrukowaliby go bez zmruŻenia oka.
Kim Ir Sen spotkaŁ, pozdrowiŁ, odwiedziŁ, odznaczyŁ, doceniŁ, obejrzaŁ, zatrzymaŁ siĘ, pomyŚlaŁ biggrin.gif

RewelacjĄ jest zdjĘcie, na ktÓrym Kim Ir Sen Talkowski pokazuje groĹşnie palcem i mÓwi "Trzeba to zrobiĆ szybko, dobrze i tanio...". :shock:

TajemnicĄ, niestety, pozostaje autor tego wiekopomnego dzieŁa. PodpisaŁ siĘjako JHK. CzyŻby siĘwstydziŁ ???

---------------------------------------------------------------------------

OczywiŚcie parĘdrobiazgÓw mi siĘw styczniu spodobaŁo. Żeby nie byŁo, Że siĘtak po prostu nabijam z ciĘŻkiej pracy Biura Prasowego.
KrÓtki, ale ciekawy byŁ wywiad z prof. Wodzem na temat Instytutu i Kongresu Kultury ZagŁĘbiowskiej. NiezŁy reportaŻ z Wigilii Miejskiej widzianej oczyma zaproszonego.
:)
znowu prawie cala pierwsza strone w Przegladzie zajmuja dozynki i kola gospodyn wiejskich laugh.gif
to jest juz rozpacz. Zawsze powtarzam ze DG to duza wioska
rafi
No to akurat jest medialne wydarzenie, kultywowane nie tylko w Dabrowie (W podgliwickich wioskach byly dwudniowe megadozynki). A ilu politykow tam bylo (w Dabrowie) - wiadomo chyba czemu :). Niech sobie bedzie relacja na pierwszej stronie. Raz do roku nie zaszkodzi.
Dejmon
W podgliwickich wioskach (np. w Borowej Wsi) na doŻynki mÓwi siĘdoŻyŁki i mieszkańcy je bardzo lubiĄ biggrin.gif biggrin.gif
rafi
heheheh. Dobre to bylo laugh.gif. Byles moze na tych "doŻyŁkach"? :)
Dejmon
Nie, niestety nie byŁem jeszcze na doŻyŁkach sad.gif . SŁyszaŁem jedynie opowieŚci oczarowanych nimi uczestnikÓw. Ale Żeby powiedzieĆ obrazowo, to te ŚlĄskie doŻyŁki moŻna przyrÓwnaĆ do niemieckiego Oktoberfestu biggrin.gif MoŻe trochĘprzesadzam, ale przynajmniej przybliŻam istotĘzjawiska laugh.gif
pulsatilla1214
gwiazda wielkiego formatu na Dni Dabrowy... "grupa, w której śpiewa powszechnie znany senator RP", hahahahhaa. Ale się czają :wink: A dopiero co miały byc odwołane na rzecz autobusów :wink:

Domyslam się, że lektura pierwszej strony miała byc wyciskaczem łez..:) Ach te wielokropki:) Potem też, zwłaszcza w monologu (wywiadem nie śmiem tego nazwać) prezydentowym :wink:

27 obiektów termomodernizowanych! sukces laugh.gif !konkrety same! 9 szkol!, 6 remiz! itd. A do stworzenia rekreacyjno-turystycznego wizerunku gminy prezydent (tu koncza sie konkrety) DĄŻY (!), czwarty rok.... biggrin.gif CHCIAŁBY akwariów w palmiarni (wow :shock: , po wielbladach, winnicach, nurkowisku i sluzie, niezly atak :wink: ), prezydent wiąże DUŻE NADZIEJE z Pogorią IV :twisted: Jest PRZEKONANY, ze BĘDZIE ona centrum sportu i rekreacji 8) (pewnie w tym celu wydał koncesje kopalni - sporty ekstremalne? Zjazd z koparki do wody laugh.gif )

Skoro tak świetnie wie jak tworzyc ten wizerunek, to moze cos zrobiłby z ta wiedza poza .... GADANIEM?

Konkrety są, gdy chodzi o OSP - PRZEZ 3 LATA WYDANO NA NIE 4,23 MLN ZŁ. Co ciekawe prezydent uwaza ze to przyczynia sie do rozwoju dzielnic.... laugh.gif Smiechu warte. Chlopaki z Tucznawy pojezdza sobie nowym cackiem palacym 50 l na 100 km:) W ocieplanej remizie nie zmarzną laugh.gif Rozwijamy się..?

A na ile oszacowano koszt budowy nurkowiska...?

Na koniec nasz mąż opatrznościowy zapewnia nas, ze jest , tym razem już "GŁĘBOKO PRZEKONANY" o samych pomyslnościach majacych dla miasta nadejsc... Moze byl u wrozki...? Ciekawe czy patentowanej...
:)
laugh.gif z tego artykulu. Niestety wiekszosc ludzi w to uwierzy. Pare razy w nim pan prezydent chwali sie tymi samymi inwestycjami po kilka razy, jakby to byly calkiem odrebne. Tyle mowy o kulturze a nie ma nic o zlikwidowaniu ostatniego kina. A najlepsze z tego wszystkiego jest chwalenie sie inwestycjami w Saint Gobain, Koksowni i HK, jakby to byla zasluga dabrowskich wladz :mrgreen: To samo z inwestycjami w KSSE gdzie wladze nie zrobily absolutnie nic doprowadzajac do tego ze czesc strefy jeszcze nam zabrano... Wiecej nie bede komentowal
rafi
Juz pisalem o tym w innym watku, ale warto powtorzyc, ze obecna aktywnosc "Przegladu Dabrowskiego" na bank zwiazana jest ze zblizajacymi sie wyborami samorzadowymi. Bo jak wytlumaczyc fakt, ze nagle po 4 latach zaczyna byc on kolporotwany do mieszkan i pojawiaja sie w nim artykuly wychwalajace prezydenta a dyskredytujace innych potencjalnych kandydatow (Zagula).
No chyba, ze obecny wywiad rozpoczyna caly cykl z poszczegolnymi kandydatami. Bylo by super.
:)
QUOTE([img)
http://img.naszemiasto.pl/grafika/lgDZ.gif[/img]]
Koniec Przeglądu Dąbrowskiego?
dziś

Podczas jak zwykle burzliwych obrad sesji Rady Miejskiej dąbrowscy radni przegłosowali w czwartek projekt uchwały w sprawie likwidacji "Przeglądu Dąbrowskiego". Uznali, że gazeta promuje jedynie dokonania władz miejskich, a głównie prezydenta Jerzego Talkowskiego, natomiast radni nie mają do niej równego dostępu.

Dodatkową przesłanką, uzasadniającą taką decyzję, jak podkreślali, jest fakt, że finansowana jest z gminnych pieniędzy, a nie prywatnego portfela włodarza miasta.

- Brak obiektywizmu w publikacjach, a także brak dostępu do gazety przez radnych uzasadnia podjęcie takiej decyzji - podkreślał Tadeusz Orpych, wiceprzewodniczący RM.

Na razie nie wiadomo, co będzie dalej z "Przeglądem Dąbrowskim", bo pojawiły się też koncepcie wydawania go w całkowicie nowej formule.

- Przyszłej Radzie Miejskiej, po wyborach samorządowych, powinniśmy zostawić dopracowaną formę gazety, z nowym regulaminem, tak by nie była już tylko i wyłącznie tubą prezydenta - zaznaczył Robert Koćma, przewodniczący RM.

Lokalne władze nie zgadzają się jednak z takim rozstrzygnięciem i już dziś zapowiadają zaskarżenie tej decyzji, jako niezgodnej z obowiązującym prawem.
:)
QUOTE(www.dabrowa-gornicza.pl)
Oświadczenie radnego Tadusza Orpycha
[2006-06-29 09:33:45]


Szanowni Państwo

Po wnikliwej lekturze Przeglądu Dąbrowskiego z miesiąca maja 2006 oraz pism zamieszczonych na forum internetowym naszego miasta, jako Wiceprzewodniczący Rady Miasta a przede wszystkim jako mieszkaniec DG dochodzę do wniosku - a wręcz twierdzę, że zwyczajem stało się, iż każda wypowiedź medialna Pana Jerzego Talkowskiego jest czystą manipulacją oraz wprowadzaniem ludzi w błąd. Opiera się ona na ustalonym schemacie: „wybielić siebie – oczernić innych” W związku z tym iż w upublicznionym piśmie Prezydent Miasta w odpowiedzi na pismo Zbigniewa Podrazy, posła na Sejm RP
z 05.06.2006 umieścił moje nazwisko oświadczam co następuje:

- zabierając głos na sesji Rady Miasta informowałem Pana Prezydenta, podobnie jak na posiedzeniu kolegium RIO, które utrzymało w mocy uchwałę o nieudzielaniu mu absolutorium, iż Klub Radnych SLD - UP nigdy nie posługiwał się zasadą dyscypliny partyjnej. Podstawowym argumentem podtrzymującym tą tezę jest to iż w klubie funkcjonują Radni nie będący członkami SLD. W działaniach klubu Radnych SLD - UP funkcjonuje natomiast, tak jak w całym cywilizowanym i demokratycznym świecie, zasada uzgadniania stanowiska klubowego i głosowania zgodnie z wypracowanym i uzgodnionym stanowiskiem klubu. Jest to ogólnie przyjęta, etyczna norma obowiązująca w życiu parlamentarnym oraz samorządowym. Jako Wiceprzewodniczący Rady Miasta oraz szef klubu Radnych SLD - UP uznaję taką zasadę za właściwą i ogólnie przyjętą. Wstydzę się natomiast za sposoby działania jakie najbliższe otoczenie Prezydenta Miasta stosuje wobec Radnych, chcąc wymusić na nich określone zachowania. Jako kolejny argument popierający moje stanowisko podaję fakt, że nie wszyscy członkowie klubu radnych SLD - UP zagłosowali w sprawie udzielenia Prezydentowi absolutorium zgodnie z uzgodnionym i przyjętym stanowiskiem klubu. Zachowanie ich było podyktowane strachem przed restrykcjami ze strony osoby Prezydenta jako ich pracodawcy. Analizując zachowanie I Zastępcy Prezydenta Miasta wobec Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Kazimierza Woźniczki należy uznać, że obawy zastraszonych Radnych były uzasadnione. Podkreślę ponadto, że zarzucana przez Pana Prezydenta dyscyplina klubowa klubu Radnych SLD – UP w przypadku zdyscyplinowanego głosowania klubu Radnych PO za udzieleniem mu absolutorium nie stanowi podstaw prezydenckich zarzutów. Prezydent Miasta dokonał w tym przypadku wyraźnego rozdziału na „złą” dyscyplinę klubu Radnych SLD – UP przeciw jego absolutorium oraz „dobrą” dyscyplinę klubu Radnych PO za udzieleniem absolutorium. Działanie to pozostawiam bez komentarza.

- mimo iż stanowisko klubu przedstawiałem na sesji w miesiącu kwietniu 2006, aby uzmysłowić Panu Prezydentowi ponownie czym kierował się klub radnych SLD - UP podejmując decyzję o nieudzielaniu mu absolutorium przytaczam obszerne fragmenty jego stanowiska:

„Budżet na 2005 rok zgodnie z ustawą o Finansach Publicznych był budżetem autorskim Prezydenta Miasta i za jego realizację bierze on całkowitą odpowiedzialność. Klub Radnych SLD - UP podejmując decyzję o głosowaniu nad nieudzieleniem absolutorium dla Prezydenta Miasta kierował się przede wszystkim oceną merytoryczną i faktyczną jego realizacji
w oparciu o dyskusję i głosowanie przeprowadzone na poszczególnych komisjach problemowych Rady Miasta

1
Budżet Dąbrowy Górniczej za 2005 rok jest 3 kolejnym budżetem który nie został wykonany ani po stronie zaplanowanych dochodów (92%) ani po stronie wydatków (89 %). Natomiast zrealizowanie inwestycji na poziomie 67 % planu jest jednym z najniższych od 16 lat
w ostatniej historii naszego miasta- czyli od czasu reformy samorządowej. Był to kolejny rok bez rozwoju miasta, okres zastoju i stagnacji o czym świadczą takie dane i fakty:

po pierwsze:
Dąbrowa Górnicza należy do jednych z najbogatszych gmin w Polsce na prawach powiatu
z dochodami prawie 3 tys. na mieszkańca. Wg rankingu „Wspólnoty" lokujemy się
w pierwszej trójce w kraju. Zawdzięczamy to przede wszystkim „szczęśliwemu” ulokowaniu w mieście Huty Mittall Steel (dawna Huta Katowice) oraz Koksowni „Przyjaźń”, które płacą stosowne daniny na rzecz miasta. W sytuacji tej nie ma najmniejszej zasługi Prezydenta Miasta. Jednocześnie ta sama Dąbrowa Górnicza wlecze się w ogonie gmin w rankingu dotyczącym nakładów na inwestycje w przeliczeniu na jednego mieszkańca co jest już „wątpliwą” zasługą Prezydenta Miasta

po drugie:
Jesteśmy świadkami sytuacji gdzie przy stosunkowo wysokich dochodach (choć realizowanych zdecydowanie poniżej zaplanowanych) mamy do czynienia z nieudolnością i nieumiejętnością w zakresie racjonalnego wydatkowania pieniędzy publicznych..

po trzecie:
Praktycznie do chwili obecnej jako miasto nie pozyskaliśmy znaczących środków pomocowych z Unii Europejskiej. Wg wojewódzkich analiz Dąbrowa Górnicza lokuje się pod koniec listy miast na prawach powiatu województwa śląskiego co do ilości pozyskanych środków”.

W tym miejscu pragnę również przypomnieć, że za brak kompetencji i umiejętności
w zarządzaniu miastem Pan Jerzy Talkowski był dwukrotnie (na początku lat 80 i 90) odwoływany po krótkim, paromiesięcznym urzędowaniu z funkcji Prezydenta Miasta.

- W związku z licznymi niedomówieniami, próbami manipulacji opinią publiczną ze strony Prezydenta Miasta, proponuję mu przeprowadzenie publicznej debaty na temat :
„sytuacji oraz zasad funkcjonowania miasta ze szczególnym uwzględnieniem reguł współpracy pomiędzy Prezydentem Miasta a Radą Miasta w Dąbrowie Górniczej”
Proponuję również aby w debacie wziął on udział osobiście a nie poprzez osobę małżonki, rzeczników bądź innych doradców.
Mieszkańcy miasta oraz samorządowcy są przyzwyczajeni, że dotychczas Prezydent nie prowadzi dialogu a jedynie informuje opinię publiczną przy wykorzystaniu takich środków przekazu jak Internet czy prasa. Szczególnie należy podkreślić tu rolę gazety „ Przegląd Dąbrowski” przez wielu nazywaną „ Przegląd Talkowski”
z której za publiczne – gminne pieniądze Prezydent uczynił tubę propagandy „wątpliwego” sukcesu znanej – jak to określa on w swoich pismach – z niechlubnej historii naszego kraju. Nie jest przecież przypadkiem, że gazeta ta przedrukowuje tylko artykuły oczerniające prezydenckich adwersarzy natomiast milczy w przypadku gdy w prasie ogólnokrajowej pojawiają się artykuły ukazujące prawdziwe oblicze Prezydenta Dąbrowy Górniczej. Z drugiej strony jest oczywiste, że redaktorzy gazety pobierający z kasy miasta wynagrodzenia przewyższające pensje najznamienitszych dziennikarzy prasy krajowej nie wykażą niezależności wobec swego pracodawcy - dobroczyńcy.

- odnosząc się bezpośrednio do pism dotyczących zachowania radnych klubu SLD - UP na sesji dnia 31.05.2006, które Prezydent skierował do posła na Sejm RP Zbigniewa Podrazy należy zauważyć, że kolejny raz nie odnosi się on do meritum sprawy - czyli do karygodnego zachowania swojego zastępcy wobec Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Kazimierza Woźniczki a jedynie kieruje wypowiedź w stronę ogólników i patetycznego odwoływania się do dobra miasta i jego mieszkańców, z którego jak zwykle nic nie wynika ale ładnie brzmi
i jest lepem wyborczym dla niewtajemniczonych i niezaznajomionych z faktami mieszkańców.

Reasumując moje oświadczenie ponownie wzywam Prezydenta Miasta do powyżej określonej debaty publicznej oraz wnoszę o :

1. zawieszenie wydawania gazety „ Przegląd Dąbrowski” na okres samorządowej kampanii wyborczej ( miedzy innymi po to aby nikt Panu Prezydentowi mieniącemu się człowiekiem uczciwym nie zarzucił, że poprzez tą gazetę robi sobie kampanię wyborczą za pieniądze Gminy );
2. zamieszczenie niniejszego oświadczenia w całości na stronie internetowej Urzędu Miasta;
3. zamieszczenie niniejszego oświadczenia w całości w najbliższym i myślę, że ostatnim wydaniu gazety „Przegląd Dąbrowski” jako obiektywnej gazecie mieszkańców miasta, dostępnej dla wszystkich (mam nadzieję ,że jako Wiceprzewodniczący Rady Miasta mam do tego wyższe prawo niż żona Prezydenta zamieszczająca swój „punkt zafałszowanego widzenia” w wydaniu majowym, którego argumentacja wobec przedstawionych dowodów jest po prostu niepoważna).


Tadeusz Orpych
Wiceprzewodniczący Rady Miasta
Dąbrowa Górnicza

Do wiadomości:
1. Przewodniczący Rady Miasta Dąbrowa Górnicza
2. Radni Miasta Dąbrowa Górnicza
3. Posłowie na Sejm RP :
- Jacek Kościelniak - PIS
- Zbigniew Podraza – SLD
- Beata Małecka – Libera – PO
- Wiesław Jędrusik – SLD
4. Redakcja gazety „Dziennik Zachodni”


ktorym forum :?: :) Chyba chodzi o ogloszenia na stronie UM
Hator
QUOTE

Miesięcznik mieszkańców miasta?
Podczas jak zwykle burzliwych obrad sesji Rady Miejskiej 22 czerwca 2006 roku dąbrowscy radni przegłosowali projekt uchwały w sprawie likwidacji „Przeglądu Dąbrowskiego”. Gazeta ukazuje się jednak dalej.

Był spór
Spór o kształt gazety toczył się od dawna. Radni już w 2003 roku, czyli od momentu zarejestrowania gazety, domagali się uchwalenia Rady Programowej czasopisma, przegłosowując odpowiednie uchwały. Jerzy Talkowski, prezydent miasta przesłał pismo do ówczesnego Wojewody Śląskiego Lechosława Jarzębskiego, w którym czytamy: w trybie przewidzianym dla tego postępowania proszę uprzejmie o podjęcie czynności mających na celu unieważnienie jako sprzecznej z prawem uchwały Rady Miejskiej Dąbrowy Górniczej z dnia 28 maja 2003 r. Wydział Prawny i Nadzoru nie znalazł jednak podstaw do wszczęcia postępowania i uznania uchwały za niezgodną z prawem. Jednak prezydent Talkowski stwierdził, że pismo z Wydziały Prawnego jest pismem wyjaśniającym, natomiast nie ma charakteru decyzji.
Radni niejednokrotnie zwracali się z prośbami do prezydenta o to, żeby gazeta była rzetelna, prezentowała opinie prezydenta, rady miejskiej, a także stanowiska niezależne
- Tak naprawdę gazeta w 90 proc. była poświęcona temu co pan prezydent zrobił, co zamierza zrobić, gdzie był, z kim się przywitał. Natomiast nie pisało się o wielu problemach zgłaszanych przez Radę Miejską. Często, gęsto pisała nieprawdę. – twierdzi Robert Koćma, przewodniczący RM w Dąbrowie.

Jest uchwała
Konflikt między prezydentem a radymi doprowadził do tego że w czerwcu br. przegłosowana została uchwała RM o likwidacji czasopisma.
- Brak obiektywizmu w publikacjach, a także brak dostępu do gazety przez radnych uzasadnia podjęcie takiej decyzji. - mówił podczas sesji Tadeusz Orpych, wiceprzewodniczący RM.
- Wydawcą jestem ja, a nie rada. W związku z tym co oni mogą sobie uchwalić, to jest ich sprawa. Natomiast ja się niekoniecznie muszę podporządkować i nie podporządkuje się. Gazeta jest finansowana z urzędu miasta. Dlatego, że urząd miasta musi mieć obiektywne wiadomości przenoszone do społeczeństwa. To co piszemy, nigdy nie jest wyssane z palca. .
(Fragment wypowiedzi Jerzego Talkowskiego, prezydenta Dąbrowy Górniczej, pochodzi z nagranej rozmowy z dnia 18 września 2006 roku – przypis red.).
Zastrzeżenia co do rzetelności gazety mają jednak radni.
- Z wielkim zdziwieniem i zaniepokojeniem obserwujemy pojawiające się w mediach informacje, oświadczenia i artykuły prezentowane przez Prezydenta Miasta Jerzego Talkowskiego oraz jego pracowników: Jolantę Kocjan i Tadeusza Strzeleckiego. .Służą one manipulacji opinią publiczną, tuszowaniu nieudolności, nieprzejrzystych układów personalnych, niedowładu decyzyjnego oraz kompromitujących błędów w zarządzaniu Miastem.(… .) - czytamy w oświadczeniu radnych opublikowanym 2 sierpnia 2006 r. - (…)W związku z tym pragnę Państwa poinformować, że Rada Miejska podjęła uchwałę o likwidacji tejże gazety, ponieważ jest ona nieobiektywna i nierzetelna, wydawana za publiczne pieniądze i służy tylko do wychwalania oraz promowania działalności Pana Prezydenta Jerzego Talkowskiego.
Racji prezydenta bronili Jolanta Kocjan i Tomasz Strzelecki na łamach „Przeglądu Dąbrowskiego”, który ukazał się mimo uchwały rady.
- (…) Nie rozumiemy też dlaczego Rada Miejska (…) podjęła uchwałę o likwidacji „Przeglądu Dąbrowskiego”, a jednocześnie jej członkowie chcą korzystać z jego łamów. Wygląda tak, jakby można było być trochę w ciąży, a trochę dziewicą. …


Nie ma realizacji
- Jedynym sposobem na niedopuszczenie do powtarzania się podobnych sytuacji jest zamknięcie „Przeglądu Dąbrowskiego”. Nie rozumiem dlaczego gazeta wychodzi do dnia dzisiejszego, mimo iż jest uchwała o jej likwidacji? To wszystko utwierdza mnie w przekonaniu, że służy ona tylko jednej osobie. Dlaczego wszyscy mają płacić za to, że prezydent chce mieć czasopismo, które mu kadzi i żadna polemika nie jest możliwa?. – mówi Łukasz, student socjologii.
- Co jest najistotniejsze w „Przeglądzie”? Ano to, czego w nim nie ma. Rzetelnej informacji o całości życia w Dąbrowie. Niezależnych komentarzy. Opinii opozycji. Nie ma nic o rzeczywistych problemach miasta. – dodaje Dominika.
Spór o "Przegląd Dąbrowski" jest w istocie sporem o władzę, a konkretnie o wpływ na opinie publiczną. Z jednej strony zepchnięta do defensywy i bezradności rada miasta (władza ustawodawcza - zdominowana przez opozycję SLD), z drugiej strony pewny siebie prezydent (władza wykonawcza). W przekonaniu obu stron ten ma władzę, kto ma media. Jest to przekonanie powszechne w całej Polsce.
Każdy chce mieć media, ale najchętniej aby to była – jak w przypadku "Przeglądu Dąbrowskiego" - gazeta wydawana za pieniądze publiczne. Prezydent Dąbrowy Górniczej nie ma skrupułów. - Wydawcą jestem ja, a nie rada - powiedział w rozmowie ze mną prezydent Jerzy Talkowski.
Szczerze mówiąc, jestem pewna, że gazeta jest wydawana za pieniądze mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Zatem - Roberta Koćmy, Jerzego Talkowskiego i … niżej podpisanej. Jeżeli zaś idzie o stwierdzenie, że urząd miasta musi mieć obiektywne wiadomości przenoszone do społeczeństwa., to pragnę uprzejmie przypomnieć, że taki "patent" już miał miejsce w historii naszego kraju.
W PRL mianowicie…

A.Cz.
Mick
Przegląd Dąbrowski - reaktywacja! Dostałem dziś najświeższy numer naszego miejskiego periodyku.

Wywiad z Januszem Olszówką:
- Co sądzi Pan o kandydatach na prezydenta?
- Nie mnie ich oceniać. Z tego co wiem wystartuje siedmioro. Dwóch z nich od lat nie mieszka w Dąbrowie, trzeci – drugą kadencję jest posłem RP, a więc problemy miasta i jego mieszkańców są im raczej obce.
Najwięcej mogę powiedzieć o kandydacie na prezydenta – obecnym radnym, o którym mam jednak nie najlepsze zdanie. Jego rola w Radzie sprowadzała się jedynie do negowania i utrudniania wszelkich korzystnych i ważnych działań gospodarczych oraz inwestycyjnych gminy. Niestety, ale muszę to powiedzieć, że jest człowiekiem pozbawionym honoru, a nadto nie potrafiącym panować nad swoimi emocjami, nie mówiąc już o szacunku dla innych ludzi.
Kandydat o którym mowa publicznie oświadczył, że jeśli Prezydent pozostawi mnie na stanowisku, to nie będzie uczestniczył w kolejnych sesjach Rady, po czym był na nich obecny.
Pozostałych kandydatów nie znam. Natomiast o moim Szefie nie będę się teraz wypowiadał – wiem, że posiada wszystkie cechy dobrego gospodarza miasta.


Dobrze, że tak cenne wydawnictwo trafiło pod moje drzwi właśnie dzisiaj - 4 dni przed wyborami :)
Dami7
QUOTE(Mick @ Nov 8 2006, 11:34 AM) *
Przegląd Dąbrowski - reaktywacja! Dostałem dziś najświeższy numer naszego miejskiego periodyku.


Ja też dostałem i mam takie spostrzeżenia:
1. PD jest miesięcznikiem, obecny numer jest numerem październikowym. Dla zmylenia przeciwnika zawiera oświadczenie Talkowskiego z dnia 2 listopada. Pan Prezydent jest ponad czasem!
2. Rada uchwaliła, że urząd ma zaprzestać wydawania PD jako tuby propagandowej prezydenta (pisaliście o tym powyżej). Tymczasem w tym nielegalnym (sic!) periodyku mowę do ludu wygłosił przewodniczący tejże Rady Miejskiej. Pogratulować Panu Przewodniczącemu konsekwencji w realizacji uchwał organu, któremu przewodzi(ł)!
3. Poza tym - tradycyjnie już - nasz Pan Prezydent na mniej więcej połowie opublikowanych zdjęć, solo, z biskupem, przedsiębiorcami, seniorami, i z kim tam jeszcze.
Aha, jeszcze - PD publikuje (co za niedopatrzenie) zdjęcie Pana Vice Olszówki. Fotografowi powinni odebrać prawo wykonywania zawodu!!! No, chyba, że Pan Vice faktycznie tak wygląda...
Hator
dami - ciekawa uwaga z tym 2

co do PD - oczywiscie przeglad jest "obiektywny" bo przeciez:

1) oswiadczenie mr T na 1 str na niby zarzuty (ktos wogole o nich slyszal???) wcale nie jest auto promocja talkowskiego jaki on niby skromny, pracujacy, uczciwy

przytocze cytat: "posiadam oszczednosci jak kazdy pracujacy, uczciwy czlowiek..." - szkoda ze zapomnial zaznaczyc ile tych oszczednosci ma - bo napewno nie tyle co kazdy pracujacy i uczciwy czlowiek biggrin.gif

2) str 4 - podsumowanie kadencji - wcale nie jesy autopromocja talkowskiego (choc on powinien sie wstydzic za to co zrobil a nie chwalic), Pozatym polowa tekstu to gra slowami np o oddaniu bibl. miejskiej do uzytku biggrin.gif biggrin.gif:D A najlepsza jest krotka wzmianka pod zdjeciem talusa jaka uczelnie skonczyl, ze jest bezpartyjny i doswiadczony urzednik biggrin.gif

3) osiwadczenie olszowki - str 5 - zwlaszcza tekst ktory przytoczyl MICK - nie musze komentowac

4) reklamy swiezych wyborczych inwestycji talkowskiego -artykul o remontach moptu, muzeum, biblioteki

komentarz do komentarzy jest chyba zbedny biggrin.gif
pozdr

PS jeszcze odnosnie PD - czy zauwazyliscie jak sprytnie ludzie Talkowskiego zarejestrowali KWW??
cytuje: "Komitet Wyborczy Wyborców NASZA DĄBROWA-JERZY TALKOWSKI"
a teraz zobaczcie jak w PD na listach do okregow ladnie wyroznia sie wlasnie KWW Talkowskiego - cwaniaczek... ohmy.gif
PD - pazdziernik
tomasz sołtysik
QUOTE(Dami7 @ Nov 8 2006, 10:02 PM) *
Aha, jeszcze - PD publikuje (co za niedopatrzenie) zdjęcie Pana Vice Olszówki. Fotografowi powinni odebrać prawo wykonywania zawodu!!! No, chyba, że Pan Vice faktycznie tak wygląda...


w rzeczywistości ten typ wygląda jeszcze gorzej cool.gif
bzenek
QUOTE(tomasz sołtysik @ Nov 9 2006, 12:03 PM) *
w rzeczywistości ten typ wygląda jeszcze gorzej cool.gif


To prawda. Widziałem go przy okazji otwarcia biblioteki. Powiedział tylko kilka słów ale byłem wstrząśnięty. Mam nadzieję, że on nie rozmawiał z biznesmenami chcącymi zainwestować w DG. ohmy.gif
Master
Hehehe.

Co ciekawe w poprzednim PD byly sylwetki i program Koscielniaka i Meresa , w tym numerze byly Jedzrejewski i Binduchowska, , a zabraklo z niewaidomych wzgledow rolleyes.gif Podrazy i Zaguly.


Co ciekawe na ostatniej stronie mozna przeczytac oswiadczenie Przewodniczacego Rady Miejskiej- apel o powszechny udzial w wyborach.

A na pierwszej stronie oswiadczenie Samoobrony( nie majacej zadnego) o jakims tam protescie przeciwko Kocmie,

Ten apel p. Kocmy byl tyakze na stronie UM , a do PD pewnie zostal dorzucony bez jego aprobaty.
Andrzej Bęben
Panie Klocek!

jak Pan wiesz raz tylko podalem post na to forum. Acz czytam je systematycznie. Czasem sie ubawie, czasem sie zatrwoze, czasem...
Ale to cos Pan napisal w swym ostatnim poscie sprawilo, ze musialem zareagowac.
Raz: jako JESZCZE przez pare tygodni rzecznik.
Dwa: jako JESZCZE przez pare tygodni tzw. red. nacz PD.
Trzy: jako Bęben najzwyklejszy.

Jak sie wypowiem po ludzku, jako Bęben, a to teraz czynie, to mnie Pan obsobaczysz, ze rzecznik jest taki i owaki i takie tam bla, bla.
Pisze Pan:
Ten apel p. Kocmy byl tyakze na stronie UM , a do PD pewnie zostal dorzucony bez jego aprobaty.

Panie! Miales Pan bliskie spotkanie III stopnia? Czys moze Pan jest drugi Nostradamus? Androny Pan pleciesz i w gebe mi plujesz! Mozesz Pan sobie krytykowac PD jak Pan chcesz, ale nie wmawiaj Pan na PUBLICZNYM FORUM, ze w PD ktos komus puscil cos bez jego zgody!!!!!

Po pierwsze: Pan mnie obrazasz i insynuujesz jawnie ZAKAZANA PRAWEM MANIPULACJE!
Proponuje zadzwonic do pana Kocmy, to Pan uslyszysz, to o co Pan sie wczesniej powinienes go spytac, nim zes Pan zaczal wypisywac, to cos Pan wypisal.
Jak Pan nie masz komorki do pana Kocmy, to przyjdz Pan do mnie (pokoj 406), zadzwonie do R. Kocmy i dam Panu telefon. Niestety, nie mam upowaznienia, by komorka b. przewodniczacego RM szafowac na lewo i prawo.

Chcesz Pan sobie poggadac, zapraszam. W dyskusje na forum wdawal sie nie bede, bo - wierz mi Pan - nie chce mi sie dolewac oliwy do dabrowskiego piekielka.

Pozdrawiam serdecznie.
Z Bogiem!
Hator
Panie Andrzeju
jako rzecznik czemu nie wypowiada sie Pan na forum?
tyle tematow do sprostowania (jak to pan zauwazyl) wiec czemu nie popostowac? tymabrdziej ze wiele zlego napisano o Panskim pracodawcy, a tymbardziej ze pana (nie)pisanym obowiazkiem jest dbanie o dobre imie pana Talkowskiego :)
PS przyajmniej niech Pan oprozmawia z nami na temat samego pisma PD :)
pozdrawiam
pozdrawiam
No nie mam pytań. Co za ambitna komunikacja z mieszkańcami. 2 posty przez 4 lata. Co za PR. I to jeszcze w obronie najbardziej bzdurnego i nieobiektywnego pisma jakie na oczy widziałem.
Andrzej Bęben
Panie Hator!

Pana tez zapraszam do siebie :).
Pan jednak pozwoli, ze to czy bede prostowal, czy tez nie bede prostowac pozostawie sobie do wyboru :)
A apropos Pana Klocka i jego insynuacji, o ktorej zapomnialem wspomniec, ze niby nie bylo ankiety pana Podrazy i pana Zaguly. To niechze tacy medioznawcy, jak Pan Klocek dokladnie czytaja gazetke. Albo zadzwonia do pana Podrazy i pana Zaguly.
pulsatilla1214
Co za język.... :) Wierzyć się nie chce, że w ten sposob wypowiada się aktualny rzecznik dąbrowskiego magistratu... :) Fachowiec.... :)
Hator
Andrzej (jesli moge na per Ty) - luzik - wiadomo, ze nikt Cie tu na sile nie trzyma ale skoro jest się rzecznikiem miejskim to wypadaloby chyba utrzymywac kontakt z mieszkancami - tymbardziej na forum miejskim - a nie alienowac sie w pokoju 406 (czy ktoryms tam :) ).
ot tego UM placi - a skoro nie chcesz prywatnie przebywac na tej www to zapraszamy do postowania w godzinach urzedowania od pon do pt od 7 30 do 15 30 - o ile sie nie myle :)
pozdrawiam
:)
QUOTE(Andrzej Bęben @ Nov 9 2006, 10:06 PM) *
Pan jednak pozwoli, ze to czy bede prostowal, czy tez nie bede prostowac pozostawie sobie do wyboru :)

myslalem ze to stanowisko jest stworzone z mysla o mieszkancach i dla mieszkancow...
Hator
coz... Andrzej sie stlenil...
moze poszedl do 406 pisac artykul o nas? biggrin.gif
pozdrawiam
Dobra zakończmy tą dyskusje. Pan rzecznik czy wypowiada się oficjalnie czy nie dalej jest politykiem. A politykiem się jest a nie bywa się i dlatego proponuje potraktować wypowiedzi rzecznika jako służbowe. Co do sprawy insynuacji to na pewno wszystko wyjaśni @klocek. Nie jesteśmy nieomylni. Co do tych „ankiet” to ja również nie otrzymałem takiego numeru z ankietą Pana Podrazy. Pismo PD jako oręż medialny prezydenta nie jest obiektywne i nigdy nie było, podobnie jak inne pismaki samorządowe w innych miastach. I jak zwykle standardowa uwaga: to politycy są po to, aby latać za mieszkańcami a nie na odwrót.
Bartek
Kultura pełną gębą ;-) Za naszą kase. No comment.
kwintosz
Co za wieś.. toż to kabaret jest.. laugh.gif To ma być rzecznik prasowy?? Kończ pan, wstydu oszczędź!! wink.gif Ufff.. myślę że już nie długo.. szkoda słów.. blink.gif
Dami7
QUOTE(Andrzej Bęben @ Nov 9 2006, 09:57 PM) *
Panie Klocek!

jak Pan wiesz raz tylko podalem post na to forum. Acz czytam je systematycznie. Czasem sie ubawie, czasem sie zatrwoze, czasem...
Ale to cos Pan napisal w swym ostatnim poscie sprawilo, ze musialem zareagowac.
Raz: jako JESZCZE przez pare tygodni rzecznik.
Dwa: jako JESZCZE przez pare tygodni tzw. red. nacz PD.
Trzy: jako Bęben najzwyklejszy.

Jak sie wypowiem po ludzku, jako Bęben, a to teraz czynie, to mnie Pan obsobaczysz, ze rzecznik jest taki i owaki i takie tam bla, bla.
Pisze Pan:
Ten apel p. Kocmy byl tyakze na stronie UM , a do PD pewnie zostal dorzucony bez jego aprobaty.

Panie! Miales Pan bliskie spotkanie III stopnia? Czys moze Pan jest drugi Nostradamus? Androny Pan pleciesz i w gebe mi plujesz! Mozesz Pan sobie krytykowac PD jak Pan chcesz, ale nie wmawiaj Pan na PUBLICZNYM FORUM, ze w PD ktos komus puscil cos bez jego zgody!!!!!

Po pierwsze: Pan mnie obrazasz i insynuujesz jawnie ZAKAZANA PRAWEM MANIPULACJE!
Proponuje zadzwonic do pana Kocmy, to Pan uslyszysz, to o co Pan sie wczesniej powinienes go spytac, nim zes Pan zaczal wypisywac, to cos Pan wypisal.
Jak Pan nie masz komorki do pana Kocmy, to przyjdz Pan do mnie (pokoj 406), zadzwonie do R. Kocmy i dam Panu telefon. Niestety, nie mam upowaznienia, by komorka b. przewodniczacego RM szafowac na lewo i prawo.

Chcesz Pan sobie poggadac, zapraszam. W dyskusje na forum wdawal sie nie bede, bo - wierz mi Pan - nie chce mi sie dolewac oliwy do dabrowskiego piekielka.

Pozdrawiam serdecznie.
Z Bogiem!


Szanowny Panie Rzeczniku!
Przeczytałem Pańską wypowiedź i zjeżyły mi się włosy na głowie...

Pozwoli Pan jednakowoż, że wypowiem się w podobnym do Pańskiego stylu. Oczywiście, w sposób niedoskonały, gdzie mnie prostemu równać się z Panem!

Panie Andrzeju Bęben! Zarejestrowałeś się Pan na tym forum i oficjalnie przedstawiłeś jako Rzecznik Prasowy Urzędu Miejskiego. A skoro tak, to forma, w której zwracasz się Pan do forumowicza winna być formą oficjalną, godną piastowanego urzędu. Możesz też Pan zmilczeć tutaj a skrytykować nas na łamach swojego nielegalnego pisemka jako wichrzycieli, wywrotowców, mącicieli społecznego porządku. Tymczasem nie, wlazłeś Pan na prywatne grządki w buciorach i jeździsz Pan sobie po ludziach. A ludzie sobie zapłacili za to, żeby móc dyskutować na różne tematy! Forum jest prywatne (nie jak Pan piszesz publiczne) i reprezentuje prywatne poglądy jego uczestników. Jeśli masz Pan życzenie, to zarejestruj się Pan jako "cywil" i wal Pan po nas równo, przemycając przy okazji poglądy Pańskiego pryncypała.

Co do apelu Pana Przewodniczącego Koćmy. Ponieważ to właśnie ja wywołałem ten temat pozwolisz Pan, że ja go dokończę (nie liczę bowiem na odpowiedź z Pańskiej strony, sam żeś Pan zresztą napisał, że się Panu nie chce). Otóż Przewodniczący Rady Miejskiej zaapelował do mieszkańców miasta na łamach pisma, które zgodnie z uchwałą organu, któremu przewodniczy winno zostać zlikwidowane jako nieobiektywne, prezentujące wyłącznie poglądy Pana Prezydenta Talkowskiego. Kolega Klocek zaryzykował pogląd, że apel ten - w istocie swojej słuszny, temu nikt nie przeczy - mógł zostać zamieszczony w PD bez zgody Pana Przewodniczącego. Nie do pojęcia jest bowiem, aby działacz samorządowy łamał prawo ustanowione przez organ samorządowy, któremu w dodatku przewodniczy (przypominam, że chodzi o Uchwałę RM LVII/1001/06 z dnia 31 maja 2006 roku). Pomijam już milczeniem zlekceważenie tejże uchwały przez inne organa samorządowe...

A popatrz Pan, wystarczyło napisać jednym krótkim zdaniem, że Klocek się myli ponieważ Pan Koćma sam nalegał, aby Jego apel znalazł się na łamach PD...

A z tym zapraszaniem do siebie to żeś Pan pojechał, że strach się nie bać! Może niech Klocek i Hator lepiej wezmą ze sobą szczoteczki do zębów? wink.gif

Na koniec - myślę, że forumowicze podzielą moje zdanie - powiem jeszcze, że cieszę się, iż czytanie treści naszego forum tak Pana bawi. My też mieliśmy niezły ubaw czytając "Przegląd Dąbrowski". Ja np. zaczynałem się śmiać już czytając w nagłówku, że jest to "Miesięcznik Mieszkańców Miasta"!
Andrzej Bęben
Szanowni Panowie!

Jak niewiele trzeba, zeby wywolac dyskusje. Jak niewiele trzeba, by dostac od niektorych Panow po glowie. Jak niewiele trzeba, by czyjes bledy przypisac komus innemu. Jak niewiele trzeba, by sie utwierdzic w pewnych przekonaniach...
Coz Panowie, skoro zwykle ludzkie zaproszenie do rozmowy oczy w oczy, traktujecie jako urzednicza maniere skazona polityka, w ktorym tkwi podstep, spisek i zlo wszelakie, to trudno... Nie wymagam, by co niektorzy Panowie czytali miedzy wierszami, skoro nadal nie chca czytac tego, co zostalo napisane.
Nikogo nie obrazilem, a niektorzy mnie juz tak. Tyle, ze ja do obrazalskich nie naleze. I do glupich, jak sie nie ktorym wydaje, rowniez.
Dziekuje z madre, gleboko przemyslane posty z ktorych emanuje bezstronnosc i doswiadczenie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.