Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kibice Zagłębia Sosnowiec
Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej > Sportowa Dąbrowa > Inne dyscypliny
Stron: 1, 2, 3
Misiek
MyĹ�lÄ� Że dla wielu osÓb zainteresowanych (i nie tylko) jest to temat rzeka. WyraŻajcie swoje opinie dotyczÄ�ce tej kwestii. Powinna rozwinÄ�Ä� siÄ� ciekawa dyskusja. ByĹ�o, jest i bÄ�dzie - zawsze ZAGĹ�Ä�BIE !!!
Master
Witam. Ja tez jestem kibicem ZagŁebia(hehe), nawet doŚc aktywnym...wink.gif
Nowy sezon zaczĄŁ sie bardzo dobrze 5 spotkań i komplet punktÓw. Idziemy na 2 lige!!! ChoĆ szkoda , ze nie awansowalismy juŻ w zeszŁym sezonie , bo 2 liga obecnie jest bardzo ciekawa. Ten rok udany jest dla kibicÓw ZagŁĘbia , takŻe pod innymi wzglĘdami. Narazie . Pozdrawiam i do zobaczenia na Ludowym oraz na wyjazdach!!! :afro:
Krawiec
...Jest tu jeszcze jeden DĄbrowiak, kibic ZS . Witam i pozdrawiam wszystkich w pierwszym poŚcie na tym forum !
Kwasny
Byl ktos we wroclawiu ?????? Zdawac relacje, bo w morde praca mi nie pozwolila !!!!!
Master
Witam, wŁasnie teraz wrÓciŁem z WrocŁawia. ByŁo nas okoŁo 600 osÓb(w tym okoŁo 150 z DG). W pociagu specjalnym alkohol laŁ sie strumieniami czego skutkiem byŁo , ze policja zawineŁa 41 osÓb na Izbe WytrzeŻwień. Na meczu ok.3000 tys ludzi. Atmosfera bardzo dobra, a jak na 3 liga to doskonaŁa. Bardzo dobra oprawa Ultras(race, balony, Świece , kartony i inne rzeczy). Doping dobry z obydwu stron , bez wyzwisk. Wszystko Extra, oprÓcz wyniku. ZagŁebie przegraŁo 0-3. ehh
Krawiec
QUOTE
Byl ktos we wroclawiu ?????? Zdawac relacje, bo w morde praca mi nie pozwolila !!!!!


CzeŚĆ !

Relacje ze spotkania i opisy kibicowskie sĄ oczywiŚcie na www.zaglebie.sosnowiec.pl . Jako, Że chŁopaki dopiero maja zamiar ponownie uruchomic galeriĘ, to 3a szukac fotek na innych stronach :

http://wkn.beep.pl/slask-zaglebie_s.2003/page_02.htm

Pozdrawiam !
Kwasny
KRAWIEC dzieki za foty !!!! Juz slyszalem relacje od znajomych !!!! Mi praca nie pozwolila jechac, ale spodziewalem sie wiekrzego entuzjazmu slaska. Myslalem ze bedzie mega impreza a tu ...........
Misiek
KwaŚny najwaŻniejsze Że entuzjazm byŁ z naszej strony i zajebiŚcie siĘzaprezentowaliŚmy. To byŁ zdecydowanie nasz najlepszy i najlepiej zorganizowany wyjazd od kilku lat. Szkoda tylko wyniku (a miaŁo byĆ tak piĘknie...)
WrocŁawscy tifosi byli pod wielkim wraŻeniem.

ByŁo, jest i bĘdzie - zawsze ZAGŁĘBIE !!!
Misiek
JuŻ nieŁugo kolejny waŻny wyjazd ZagŁĘbia do Opola. Mam nadziejĘ, Że stawimy siĘtam rÓwnie licznie jak we WrocŁawiu. Bilety na przejazd pociĄgiem specjalnym sĄ do nabycia w Sklepie Kibica (Sosnowiec, ul. Targowa) w cenie 20 zŁ (do Środy, pÓĹşniej 25 zŁ).
Przypominam, mecz odbĘdzie siĘ10 paĹşdziernika (piĄtek) o godz. 18.
adzime
Misiek kombinuj autokar na kromoŁÓw biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Master
Aha troche sie pomyliŁem odnosnie Wrocka. ByŁo nas tam razem 740 osÓg z tego 680 zostaŁo wpuszczonych na mecz. A widzÓw byŁo okoŁo 5000 , choc wydawaŁo sie mniej. Narazie
adzime
Oby nas byŁo tylu w Opolu...Damy rade...
Misiek
Kolejne zwyciĘstwo !!! Co prawda, tylko 1:0 ale na trudnym terenie przeciwnika. NajwaŻniejsze jednak, Że przewaga nad ŚlĄskiem WrocŁaw zostaŁa utrzymana.
PiŁkarzy ZagŁĘbia dopingowaŁo w Opolu okoŁo 350 fanÓw, ktÓrzy na trybunach stworzyli widowisko godne ekstraklasy (race, ognie bengalskie, sztuczne ognie). Poza tym przez caŁy mecz trwaŁ nieustajĄcy doping. Chyba dodatkowĄ mobilizacjĄ zarÓwno dla kibicÓw jak i piŁkarzy byŁ fakt, Że mecz rozgrywano przy sztucznym oŚwietleniu. Dla mnie to byŁa najlepsza prezentacja w tym sezonie.
Trzeba przyznaĆ, Że kibice Odry rÓwnieŻ stworzyli na trybunach niezŁe widowisko.

Pozdrowienia dla wszystkich fanÓw ZagŁĘbia bĘdĄcych na tym meczu (w szczegÓlnoŚci Adventure Group).
Misiek
1 lutego 2004 w hali AKS Niwka odbyŁ siĘI Halowy Turniej KibicÓw ZagŁĘbia Sosnowiec. W zawodach braŁo udziaŁ 12 druŻyn. ZwyciĘŻyŁ team o nazwie Pub ZagŁĘbie. Nasze miasto miaŁo tam takŻe swojĄ reprezentacjĘ, ktÓra zajĘŁa 4 miejsce. Warto jednak dodaĆ, Że w wielu innych druŻynach wystĘpowali kibice z DĄbrowy GÓrniczej, np. w druŻynie ktÓra zajĘŁa 3 miejsce (AG) poŁowa graczy byŁa z DG.

Wielkie dziĘki dla organizatora turnieju, oraz pozdrowienia dla wszystkich uczestniczĄcych druŻyn, a takŻe piŁkarzy, trenera, dziaŁaczy klubu i przede wszystkim kibicÓw, ktÓrzy w sporej iloŚci przyszli oglĄdaĆ turniej.
adzime
SŁyszaŁem Że to AG miaŁo niezŁego bramkarza,broniŁ jak natchniony laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Krawiec
QUOTE(adzime)
SŁyszaŁem Że to AG miaŁo niezŁego bramkarza,broniŁ jak natchniony laugh.gif  :lol:  :lol:

Nic dziwnego , przecieŻ byŁ niesiony fanatycznym dopingiem publicznosci 8)
Misiek
QUOTE(Krawiec)
QUOTE(adzime)
SŁyszaŁem Że to AG miaŁo niezŁego bramkarza,broniŁ jak natchniony laugh.gif  :lol:  :lol:

Nic dziwnego , przecieŻ byŁ niesiony fanatycznym dopingiem publicznosci 8)


ChŁopaki, obydwoje macie racjĘ- nic dodaĆ, nic ujĄĆ. biggrin.gif
Misiek
Dawno nie poruszany temat, ale teraz sytuacja jest wyjĄtkowa. 8)

Mecz sezonu :

ZagŁĘbie

Stadion Ludowy, niedziela 18.04.2004, godz. 16:00


Tutaj macie plakat (.pdf) ktÓry naleŻy wydrukowaĆ i rozwieszaĆ wszĘdzie gdzie siĘda.

http://www.adek.friko.pl/zag_slask.pdf
Master
Misiek dzieki!!! Wiesz ze jestem w tym dobrze zorientowany, ale caŁy czas myslaŁem ze meczyk w sobote, a tu taka niespodzianka/zmiana w niedziele. Dobrze ze to napisaŁes bo ja wszystkimm rozpowiadaŁem ,Że w sobote laugh.gif :wink: Do zobaczenia na meczu Kwasny , rafi , Pan kleks, pozdrawiam Was tez chciaŁbym zobaczyĆ na Ludowym :shock:
rafi
Dzieki za zaproszenie ale w obecnie moim przypadku jest to niewykonalne. Niestety sad.gif zbyt duza odleglosc sad.gif. Ale obiecuje, ze bede z zapartym tchem sledzil ten hicior w necie...
Swiecie wierze ze Zaglebie zmiecie chlopaczkow z Wroclawia z powierzchni boiska...
Kwasny
QUOTE(klocek)
Misiek dzieki!!! Wiesz ze jestem w tym dobrze zorientowany, ale caŁy czas myslaŁem ze meczyk w sobote, a tu taka niespodzianka/zmiana w niedziele. Dobrze ze to napisaŁes bo ja wszystkimm rozpowiadaŁem ,Że w sobote  :lol:  :wink:  Do zobaczenia na meczu Kwasny , rafi , Pan kleks, pozdrawiam Was tez chciaŁbym zobaczyĆ na Ludowym  :shock:


No ba. Na takim meczu nie byc to grzech.
Kwasny
No ja juz bilety mam, kto nie ma radze po nie jechac, bo chodza sluchy ,ze w dniu meczu ma ich braknac :20:
Pan_Kleks
Klocek ja postaram siĘbyĆ .Tylko zaŁatw jakĄŚ awanture po meczu.Pozdro
pozdrawiam
No niestety na mecze nie jeŻdze bo mam zatargi z lokalnymi blokowymi fanami zagŁĘbia z mojej klatki. A nie chiaŁbym siĘz nimi spotkaĆ na meczu.

No ale Życze zagŁĘbiu jak najlepiej.
rafi
:21: :29: :7: :15: :3:

:6:

:21: :29: :7: :15: :3:

Chyba nie musze tlumaczyc dla kogo te emotikony hehe

Kamien spadl mi z serca. Po prostu jest super
Kwasny
AAAAAAAAhahahahha ale byla jazda :19: :11: :19: :11: :19: :11: :19: :11: :19: :11: :19: :11: :19: :11: :19: :11: JEDNEGO ZALUJE i NIE PRZEZALUJE. TEGO ZE NIE WZIOLEM APARATU !!!!!!! My juz od 12 bylismy na meczu laugh.gif a na stadionie to juz nie mowie. Mecz super, a wysmialem sie tak, ze pucami pluje juz laugh.gif
Misiek
Powiem tylko tyle ...... byŁo fantastycznie (zarÓwno na boisku jak i na trybunach) :!: :!: :!:

Drugoligowiec - nasze ZAGŁĘBIE :!:

KwaŚny jeŚli chcesz fotki to na stronie www.zaglebie.sosnowiec.pl jest ponad 200 zdjĘĆ. biggrin.gif
Misiek
Prasa o niedzielnym meczu:

Tempo
Feta w Sosnowcu. Nie tylko spotkania WisŁy z LegiĄ mogĄ elektryzowaĆ kibicÓw. Mecz miaŁ znakomitĄ oprawĘa piŁkarze robili wszystko, by dostosowaĆ siĘdo wysokiego poziomu prezentowanego przez kibicÓw. Oprawa meczu i zachowanie fanÓw godne byŁo europejskich stadionÓw.

Trybuna ŚlĄska
Druga liga, druga liga ZagŁĘbie - woŁali po meczu ze ŚlĄskiem WrocŁaw sosnowieccy kibice. SpeŁnienie ich Życzeń jest tuŻ-tuŻ. Sosnowiczanie w meczu na szczycie nie dali szans ŚlĄskowi i majĄ juŻ dziesiĘĆ punktÓw przewagi nad wrocŁawianami.

Gazeta Wyborcza
Trzecioligowy hit dla ZagŁĘbia.
ZagŁĘbie jest juŻ jednĄ nogĄ w drugiej lidze. Sukces sosnowieckiej druŻyny nad najgroĹşniejszym konkurentem do awansu oklaskiwaŁo ponad 10 tys. kibicÓw!

Fakt
WiĘcej widzÓw niŻ na meczu WisŁa - Legia.
Blisko jedenaŚcie tysiĘcy kibicÓw na trybunach, atmosfera wielkiego ŚwiĘta i emocje na boisku. TakĄ oprawĘmiaŁo spotkanie o mistrzostwo trzeciej ligi pomiĘdzy ZagŁĘbiem Sosnowiec i ŚlĄskiem WrocŁaw.

8) 8) 8)
Kwasny
QUOTE(Misiek)
Powiem tylko tyle ...... byŁo fantastycznie (zarÓwno na boisku jak i na trybunach)  :!:   :!:   :!:  

Drugoligowiec - nasze ZAGŁĘBIE :!:

KwaŚny jeŚli chcesz fotki to na stronie www.zaglebie.sosnowiec.pl jest ponad 200 zdjĘĆ.  :D


Misiek buahahha, strone znam od urodzenia.biggrin.gif Bardziej biegalo o fotki z samego melanzu przed i na meczu biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
rafi
No i Zaglebie doplynelo do II Ligi. :)
Teraz trzeba wytezyc sily, bo na horyzoncie Ekstraklasa :), ale fale ogromne biggrin.gif
Misiek
Nareszcie :!: :!: :!:

DRUGOLIGOWIEC - NASZE ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC :!: :!: :!:

Trzeba budowaĆ zespÓŁ na drugĄ ligĘ... ale pÓki co czeka nas teraz weekend peŁen wraŻeń :


11 czerwca 2004, godz. 19:00

[size=18]GKS Katowice - Legia

[b]12 czerwca 2004, godz. 17:00


[size=18][b]Ruch RadzionkÓw - ZagŁĘbie


Serdecznie zapraszamy na obydwa pojedynki.
Bilety na mecz w Radzionkowie do nabycia w Sklepie Kibica na ul. Targowej w Sosnowcu. Koszt 15 zŁ (mecz + przejazd pociĄgiem specjalnym), od piĄtku 17 zŁ. Liczymy na liczne przybycie ...
.... no i w sobotĘwieczorem oficjalnie fetujemy awans w szeregi drugoligowcÓw.

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Pan_Kleks
Jak mi postawisz bilet ewentualnie loda to pojade...
Damiano
KLEKS , NIE MARUDZ TYLKO BIERZ DUPE I W DROGE DO RADZIONKOWA!! MUSIMY TAM BYC W DUZEJ SILE...NON STOP DOPING JAK NA MK :))
Misiek
Kleks nie rozmywaj tematu ... a jeŚli marzĄ ci siĘlody to polecam jakĄŚ agencjĘtowarzyskĄ lub wycieczkĘna autostradĘ...

laugh.gif laugh.gif laugh.gif
adzime
10.102004r. Wydarzenie sezonu - Stadion Ludowy godz. 13.00

[size=24][b]ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
[size=18][b]Ruch ChorzÓw

Zapraszamy :!: :!: :!:
Kwasny
Ktos chce jechac z MDC ? my melanzujemy od 12.30 sa u nas ziomale z Warszawy jak cos mozna sie piknac gdzies biggrin.gif ZAGLEBIE 3 - 1 JAGA
Misiek
W dalszym ciĄgu nasze ZAGŁĘBIE nie rezygnuje z gry w baraŻach o extraklasĘ. Sytuacja w tabeli II ligi na dwie kolejki przed końcem rozgrywek wyglĄda nastĘpujĄco:

4. Widzew ŁÓdĹş - 54 pkt
5. Kujawiak WŁocŁawek - 54 pkt
6. Podbeskidzie B-B - 52 pkt
7. ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - 51 pkt
8. Jagiellonia BiaŁystok - 50 pkt

W ŚrodĘWidzew zagra z ŁKS-em, Kujawiak gra w BiaŁymstoku, a ZAGŁĘBIE w Bielsku-BiaŁej.

Ostatnia kolejka (sobota - 11.06) dla zainteresowanych zespoŁÓw wyglĄda tak:
ZAGŁĘBIE - Kszo
Kujawiak - Widzew

Tak wiĘc jedziemy do Bielska po zwyciĘstwo :!:

Jest organizowany specjalny pociĄg na przejazd - koszt: 20 zŁ (ŁĄcznie z biletem na mecz). ZbiÓrka na pociĄg 8.06 (Środa) o godz. 14.30 na dworcu gŁÓwnym w Sosnowcu :!:

[size=18]PODBESKIDZIE

[b]BĄdĹş tam i TY
:!: :!: :!: :!: :!:
SIR1ONE
jestem kibicem a zarazem graczem zagŁebia (mam 15 lat) :) BYŁO JEST I BĘDZIE ZAGŁEBIE!!!!!! wrzucajcie jakies ciekawostki o zagŁĘbiu bo ogÓlnie maŁo siĘdzieje na tym forum(co nie jest za ciekawe).Czy was teŻ dziwi transfer ujka do GKS beŁchatÓw,chociaŻ jego transfer byŁ nieunikniony to myslaŁem Że jeszcze przez jakiŚ czas bĘdzie wzmacniaŁ skŁad ZAGŁĘBIA.Teraz z cierpliwoŚciĄ czekam na wejŚcie ZAGŁEBIA do 1 ligi.(sŁyszaŁem z wiarygodnych ĹşrÓdeŁ 8) Że ZAGŁĘBIE w tym sezonie planuje przejŚcie do 1 ligi).To byŁoby speŁnienie marzeń wielu kibicÓw
pozdro piszcie ciekawostki o ZAGŁEBIU biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
kwintosz
Jako że jest to największy klub w Zagłębiu duża rzesza naszych mieszkańców właśnie im kibicuje.

Osobiście chcialbym by Zagłębie wróciło do najwyższej klasy rogrywkowej czyli OE ale jednocześnie nie jest mi obojętny los druzyn z Dąbrowy.

Ale do rzeczy, jeśli są na forum kibice Zagłębia to myślę że będziemy mieli o czym porozmawiać.
Na początek więc:
QUOTE
W meczu inaugurującym 11. kolejkę drugiej ligi Górnik Polkowice wczoraj przegrał przed własną publicznością z Zagłębiem Sosnowiec 1:2 (0:1). Prowadzenie dla gości zdobył w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Jacek Berensztajn. Na 2:0 dla Zagłębia podwyższył w 55. minucie Jarosław Piątkowski. Gospodarzy stać było jedynie na zdobycie honorowego gola. W 70. minucie bramkarza Zagłębia pokonał Kamil Witkowski.

Dzięki temu zwycięstwu Zagłębie awansowało na 4 pozycję! Po niezbyt dobrym początku sezony, zaczyna być coraz lepiej.. Jak zapatrujecie się na szanse awansu Zagłębia?
Nie chce krakać ale moim zdaniem skończy się jak w poprzednim sezonie, czegoś im brakuje...

P.S Czy na forum jest ktoś kto bawi się w bukmacherstwo??

Pozdrawiam
:)
a jak z kupowaniem meczow? biggrin.gif Dalej kupuja?
Gość
http://www.dabrowa-gornicza.org/index.php?showtopic=69

Szukajce , a Znajdziecie ... biggrin.gif tongue.gif

edit

Jako że już był taki temat to posty przeniosłem.. dzięki
kwintosz
QUOTE(:) @ Sep 30 2006, 03:13 PM) *
a jak z kupowaniem meczow? biggrin.gif Dalej kupuja?


Jakby kupowali to by już dawno awansowali do OE, a tak ciągle im czegoś brakuje.. tongue.gif W zeszłym sezonie to przez pewien czas zastanawiałem się czy sami nie odpuścili bo nie chcieli awansować.. ;) Ale to bezsens bo finansowo są jednymi z lepszych w 2 lidze (budżet około około 6 milionów złotych). Co prawda była afera z zatrzymaniem byłych piłkarzy Zagłębia ale jak to się skończy nie wiadomo..
Krawiec
QUOTE(:) @ Sep 30 2006, 02:13 PM) *
a jak z kupowaniem meczow? biggrin.gif Dalej kupuja?



Cała ta afera wybuchła po spotkaniu w Sosnowcu kiedy Bogusławowi Baniakowi przyjacielowi tzw Fryzjera oberwało się od kibiców Zagłebia za stawianie fałszywych zarzutów. Na konferencji prasowej powiedział , że w poniedziałek wyda oświadczenie w sprawie zachowania kibiców i tak się złożyło, że w poniedziałek żadnego oświadczenia nie było a we wtorek Lachowski został aresztowany.

Była to wg mnie zemsta Baniaka, który mając wiedzę o całej machinie korupcyjnej skierował ze złości uwagę na historie drobne (najprawdopodobniej Baniak jest świadkiem koronnym). Przecież oficjalnym zarzutem jaki postawiono klubowi był mecz z Miedzią w Legicy w sezonie kiedy ZS wchodziło do ligi 2, gdzie sędzia podyktował rzut wolny pośredni z pola karnego w ostatnich minutach gry (prawdopodobieństow strzelenia gola jest raczej średnie). Dla przypomnienia było to ten sezon w któym Misiek imprezował najostrzej cool.gif

Nie wiem na ile interesujecie się 2 ligową piłką (poza kibicami ZS) ale spotkań gdzie sędzie dyktował w doliczonym czasie gry rzut karny było było masę, brylował w tym Lech oraz Arka Gdynia - kiedy wchodziły do ekstraklasy. Było też wiele spotkań gdzie lider przegrywał na własnym boisku z drużyną końca tabeli - ustawianie wyniku pod zakłady.

W tym momencie czytamy, że PZPN chce ukarać Zagłębie degradacją. Pamiętamy przecież ile nazwisk pojawiło się w zeznaniach Dziurowicza, ilu trenerów i zawodników oraz działaczy PZPN jest w to zamieszanych - podobno to co wiemy dzisiaj to wierzchołek góry lodowej . Przecież do tej 4 ligi musiałoby zlecieć pół OE i pół ligo drugiej, a PZPN musiałby za swoje winy być zdelegalizowany ...
kwintosz
Coś cisza w tym wątku, a mamy już połowę drogi za nami:

QUOTE
Zagłębie Sosnowiec zajęło dobrą pozycję do ataku na ekstraklasę

Wszystko co dobre w tej rundzie dla Zagłębia wiąże się z przyjściem trenera Jerzego Dworczyka. Ledwo zarząd powierzył mu pierwszą drużynę, a klub wzbogacił się o sześć punktów. Trzy przyznał PZPN za walkower z ŁKS-em Łomża, a kolejne trzy dołożyli piłkarze, wygrywając z późniejszym mistrzem jesieni - Ruchem Chorzów. Od tego momentu sosnowiczanie zaczęli się liczyć w walce o czołowe miejsca.

- Ten walkower to przecież nie moja zasługa, ale dobrze się stało, bo od razu skoczyliśmy w górę tabeli - mówi Jerzy Dworczyk, który przejął drużynę od Janusza Białka po porażce z Kmitą Zabierzów. Z Dworczykiem Zagłębie rozegrało 14 spotkań, zdobywając 27 punktów (8 zwycięstw, 3 remisy, 1 porażka). Jego poprzednik legitymuje się dorobkiem 6 punktów (w tym walkower) w pięciu meczach.

Do pierwszej części rundy nie ma sensu wracać, natomiast w drugiej piłkarzom z Sosnowca przytrafiły się dwie wpadki, które kosztowały ich cztery punkty. Pierwsza, to wyjazdowy remis z Lechią Gdańsk 2:2, kiedy Zagłębie w doliczonym czasie gry straciło dwie bramki. Druga, to remis 1:1 z KSZO na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek.

- Odkąd jestem trenerem w Zagłębiu nie zdobyliśmy żadnych punktów fuksem. To raczej parę innych drużyn wzbogaciło się naszym kosztem, mając szczęście po swojej stronie - ocenił Jerzy Dworczyk. Zapytany o swój największy sukces w ciągu tych trzech miesięcy, trener Zagłębia odpowiada: - Porozumiałem się z chłopakami i drużyna od razu zaczęła grać.

To fakt bezsprzeczny. Dworczykowi nie przeszkodziły nawet kontuzje Jakuba Wierzchowskiego, Arkadiusza Kłody i Dawida Skrzypka czy zawieszenie Marcina Lachowskiego. - Nie potrzebujemy wielkich wzmocnień. Gdy ci zawodnicy wrócą do zdrowia będziemy mieć kadrę szeroką i mocną. Potrzebujemy tylko jednego napastnika, ale takiego, który by wniósł coś do gry, który ma niezły drybling i sam potrafi sobie stworzyć sytuację strzelecką. Nie musi być koniecznie Mariusz Mężyk, ale ktoś grający w tym stylu - powiedział Dworczyk.

Marzeniem szkoleniowca Zagłębia byłoby utrzymać obecną kadrę, ale nie będzie to łatwe, zważywszy na fakt, że kluby z ekstraklasy bez ogródek pytają o niektórych zawodników. Na testach w Bełchatowie był już Bartłomiej Chwalibogowski, GKS BOT pytał także o Marcina Lachowskiego, ale Zagłębie nie zgodziło się na grę tych piłkarzy w meczu o Puchar Ekstraklasy. Podobną ofertę, ale z Lecha Poznań, miał Arkadiusz Marek - chłopak z Sosnowca wypromowany przez Dworczyka.

Dyrektor klubu Wojciech Rudy nie zgadza się jednak na grę zawodników Zagłębia w meczach innych drużyn. - Nie jesteśmy zainteresowani osłabianiem zespołu. Nie prowadzimy żadnych rozmów na temat przejścia naszych zawodników do innych klubów. Wszyscy piłkarze, z wyjątkiem Vladimira Bednara, mają minimum półtora roczne kontrakty, a w przypadku Marcina Lachowskiego jest to umowa jeszcze dłuższa. Sprawa odstępnego za Bartłomieja Chwalibogowskiego jest na zadowalającym poziomie, ale tylko w przypadku braku awansu i wyłącznie w terminie czerwcowym - oświadczył dyrektor Rudy.

Do końca miesiąca piłkarze Zagłębia mają okres roztrenowania. 28 listopada wybierają się do Warszawy na towarzyski mecz z Legią, mający uświetnić obchody 90-lecia stołecznego klubu i 100-lecia futbolu w Sosnowcu. W grudniu zawodnicy mają wolne, ale każdy z nich dostanie od trenera indywidualny plan treningowy. Efekty mają być widoczne podczas obowiązkowego ważenia w styczniu. Za każdy kilogram nadwagi - kara finansowa.

Jarosław Galusek

Źródło Dziennik Zachodni


Ciekaw jestem jak się skończy to znowu, mam nadzieję, że tym razem nie braknie "czegoś" i w końcu na teren Zagłębia wróci piłka na najwyższym poziomie w Polsce.
vacu
QUOTE(kwintosz @ Nov 23 2006, 12:32 PM) *
Ciekaw jestem jak się skończy to znowu, mam nadzieję, że tym razem nie braknie "czegoś" i w końcu na teren Zagłębia wróci piłka na najwyższym poziomie w Polsce.

ehh... Jak nie będzie jakichś autentycznych wzmocnień - ale takich "na serio" a nie zawodnikami z Iskier Pszczyna itp. wink.gif czy emerytami z kartą w ręku - to IMO nawet jak się uda Zagłębiu jakoś prześlizgnąć do OE to szybciutko wrócą do 2-giej ligi... sad.gif
pulsatilla1214
No z zapartym tchem śledziłem wyniki kolejek. Trochę szkoda - tylko remis w ostatniej. Choć z drugiej strony szwagier był za drużyna przeciwną, więc się nie pobiliśmy choć laugh.gif

Oby nie pozbyli sie najlepszego strzelca... wink.gif
Mick
Dziś w GW jest wywiad z gośćmi z Wydziału Dyscypliny PZPN. I mówią oni mniej więcej tak:
"Podejrzewamy, że zatrzymanie prezesa Arki to zaledwie pierwszy strzał w całej serii. Następne będą bardziej bolesne. A co mamy dziś w katalogu kar dla klubów? Degradację do niższej ligi, odjęcie maksimum 10 pkt w nowym sezonie plus grzywna i - w ostateczności - wykluczenie ze struktur PZPN. Właśnie wywalczyliśmy zwiększenie liczby karnych punktów do minus 30, ale chcemy więcej - np. degradowania klubów o kilka klas. Na przykładzie Zagłębia Sosnowiec wyjaśnię, o co chodzi. Z zeznań trzech piłkarzy, najpierw zawieszonych, a później przywróconych przez PZPN, wynika, że w klubie miała prawdopodobnie miejsce zorganizowana korupcja. Ale na razie nie wiemy, ilu meczów dotyczyła, czy przesądziła o awansie itd. Musimy czekać na wyniki śledztwa. Nie chcemy maksymalnie karać klubu za kupno jednego meczu, bo jakie sankcje mielibyśmy zastosować wobec klubu, który, jak się okaże, kupił w sezonie wszystkie mecze. Prokuratura też jeszcze wszystkiego nie wie, dopiero poznaje rzeczywistość, wyjaśnia nowe wątki, ustala szczegóły. A my kosztem sprawiedliwości chcemy zrezygnować z natychmiastowości. Ale to nic nie zmienia, jeśli chodzi o nieuchronność kar. One będą. Dopóki mamy na to wpływ, gwarantujemy to.

"Jesteśmy na etapie eliminowania z futbolu pojedynczych winnych. Dopiero suma poszczególnych win powie nam, że np. Arka kupiła 20 meczów, Zagłębie 30, Polkowice 60, a KSZO jeszcze ileś. Wtedy będą kary"

"... nie wykluczam, że już w następnym sezonie w ekstraklasie zagra na przykład dziesięć drużyn, a w drugiej lidze żadna."

czyli czwarta liga again.

No i zgoda, pod warunkiem, że kary będą takie jak w ostatnim cytacie, a nie jak było w ostatnich latach, że karzemy jeden albo dwa kluby na pokaz, a wirtualna liga leci dalej. W tym wszystkim tylko kasa jest realna.
Krawiec
Ciekawe kiedy zdelaeglizują PZPN i kiedy poznamy tę górę lodową, bo na razie zatrzymaliśmy sie na jej wierzchołku.
vacu
No dobra tylko czy jest tu ktoś kto wierzy, że w korupcji nie dotyczy wszystkich drużyn? To jawna kpina, przecież to na własne oczy każdy widzi, że kupują/sprzedają wszyscy jak leci... No może poza najbiedniejszymi - jak Polonia Bytom, choć mam dziwne wrażenie, że na łapówki kasa zawsze się znajduje wink.gif

Tak więc tak czy siak jeśli nie zdegradują wszystkich drużyn - może poza 2-5 z lig I-II - to ja i tak będę twierdził, że wyrok jest niesprawiedliwy. Ukarali by prędzej ludzi odpowiedzialnych za korupcję i to długoletnim więzieniem a nie kluby i kibiców.
Krawiec
To najważniejszy mecz od 15 lat, nie tylko ze względu na szanse awansu ale jednocześnie na groźbę odejścia sponsora. Wszyscy musimy pokazać, że Sosnowiec i Zagłębie zasługuje na OE i inwestowanie w futbol na najwyższym polskim poziomie... dopingujmy zatem naszych ile sił w gardłach!

Pierwszoligowiec, nasze Zagłębie Sosnowiec!

http://www.youtube.com/watch?v=wpSArz4DjfY
A to obrazki z zeszłego roku a jednocześnie trailer reklamujący mecz - w niedzielę będzie lepiej!

źródło: twari (kibicezaglebia.home.pl)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.