Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Tour de Pologne ponownie w DG w 2011!
Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej > Sportowa Dąbrowa > Inne dyscypliny
Stron: 1, 2
:)
CYTAT


Jacek Sroka

2010-12-14 14:32:44, aktualizacja: 2010-12-14 14:32:44

W przyszłym roku Tour de Pologne znów zawita do naszego regionu. W województwie śląskim odbędą się aż trzy etapy wyścigu zaliczanego do kolarskiej Ligi Mistrzów czyli cyklu UCI World Tour skupiającego 26 najważniejszych imprez świata.

- Zawodnicy byli bardzo zadowoleni z tegorocznej trasy wyścigu, która w większości prowadziła przez województwo śląskie i dlatego postanowiliśmy, że w przyszłym roku barwny peleton naszego narodowego Touru znów odwiedzi ten region - powiedział Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne. - Rozmowy z miastami, które chcą gościć u siebie najlepszych kolarzy świata prowadziliśmy praktycznie od zakończenia ostatniego wyścigu i dziś mogę już powiedzieć, że miastami etapowymi 68. Tour de Pologne będą Dąbrowa Górnicza, Katowice i Cieszyn.

Przyszłoroczny TdP rozpocznie się 31 lipca i potrwa do 6 sierpnia. Kolarze w naszym regionie pojawią się 1 sierpnia, bo meta drugiego etapu zlokalizowana będzie w Dąbrowie Górniczej. Dzień później zawodnicy rywalizować będą na znanej im już z tego roku trasie kryterium ulicznego z Sosnowca do Katowic. Czwarty etap zaplanowany na 3 sierpnia, tak samo jak w tegorocznym Tourze, prowadzić będzie z Tychów do Cieszyna.

- Kibice kolarstwa na Śląsku znów będą mogli zobaczyć z bliska największe gwiazdy zawodowego peletonu, bo w TdP startuje 18 najmocniejszych światowych ekip - dodał dyrektor Lang. - Dla miast goszczących kolarzy będzie to natomiast znakomita promocja, gdyż Eurosport pokaże wyścig w całej Europie. Niestety musieliśmy zrezygnować z etapu do Ustronia, bo droga pod Równicę była dla nas trochę za ciasna. Górskie będą dopiero kolejne etapy Tour de Pologne prowadzące do Termy Bukowiny Tatrzańskiej oraz Zakopanego.

sml (3).gif
Kamil_
Super informacja! smile2.gif
Slyzaba
nie ma to jak przeczytać coś dobrego przed snem smile2.gif
:)
CYTAT
gazeta.pl

03.02.2011 23:15
Tour de Pologne zawita do Będzina i Dąbrowy Górniczej

W zeszłym roku organizowany przez Czesław Langa wyścig gościł m.in. w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu. W tym roku peleton nie zawita do Sosnowca, kolarze pojawią się za to w Będzinie.

W woj. śląskim odbędą się trzy etapy - drugi, trzeci i czwarty. Rozgrywany 1 sierpnia drugi etap (najpewniej z Częstochowy) zakończy się w Dąbrowie Górniczej. Następnego dnia kolarze przejadą odcinek z Będzina do Katowic.

Nowym miastem na trasie Tour de Pologne jest Będzin. - To doskonała okazja do prezentacji walorów naszego królewskiego miasta. Dzięki wyścigowi możemy promować je w Polsce i na świecie. Chcemy, żeby nie tylko mieszkańcy naszego miasta z bliska zobaczyli tę wielką sportową imprezę - wyjaśnia Agnieszka Siemińska, rzeczniczka będzińskiego urzędu miejskiego. Prawo do organizacji startu kosztowało tyle, co przed rokiem, czyli 100 tys. zł.

Oficjalna prezentacja trasy 68. Tour de Pologne odbędzie 14 kwietnia w Krakowie.

Zarys trasy 68. Tour de Pologne

1. etap (31 lipca): Pruszków - Warszawa

2. etap (1 sierpnia): Częstochowa (?) - Dąbrowa Górnicza

3. etap (2 sierpnia): Będzin - Katowice

4. etap (3 sierpnia): Oświęcim (?) - Cieszyn

5. etap (4 sierpnia): start i meta w Zakopanem

6. etap (5 sierpnia): start i meta w Bukowinie Tatrzańskiej

7. etap (6 sierpnia): start i meta w Krakowie

gak, GW Katowice
PaVLo
Patrząc na nasze drogi mam spore obawy o sprzęt kolarzy, a to dopiero środek zimy blink.gif i wątpię aby ten stan jakoś specjalnie się poprawił huh.gif
szer
CYTAT
Dąbrowa Górnicza ponownie na mapie Tour de Pologne

31 marca o godzinie 12:00 w Urzędzie Miasta Dąbrowa Górnicza nastąpi podpisanie umowy na organizację mety drugiego etapu 68. Tour de Pologne UCI WorldTour w Dąbrowie Górniczej. Podpisy pod stosowną umową złożą Prezydent miasta Zbigniew Podraza oraz Dyrektor Generalny wyścigu Czesław Lang.

Po raz drugi z rzędu do Dąbrowy Górniczej zjadą najlepsi kolarze na świecie. 1 sierpnia będziemy świadkami rywalizacji na drugim etapie 68. Tour de Pologne UCI WorldTour, który rozpocznie się w Częstochowie, a zakończy w Dąbrowie Górniczej.

Przed rokiem kolarze rywalizowali na trasie z Rawy Mazowieckiej do Dąbrowy Górniczej, gdzie z bardzo dobrej strony pokazali się Polacy. Na ulicach Dąbrowy Górniczej usytuowano lotny finisz i premię górską, która padła łupem Marcina Sapy. Za jego plecami - w obu przypadkach - finiszował reprezentant Polski Bartłomiej Matysiak.

Cały etap zakończył się finiszem z peletonu, gdzie najlepszy okazał się Niemiec Andre Greipel. Sprinter ówczesnego Team HTC - Columbia w ubiegłym roku zasłynął z największej liczby zwycięstw na przestrzeni całego sezonu - 21 triumfów! W tym roku z pewnością również zobaczymy go w naszym narodowym tourze, a zatem i w Dąbrowie Górniczej.

Żródło TourdePologne.pl
dżoplin
i tu

Tour de Pologne wraca do Dąbrowy

Jedna z największych kolarskich imprez świata ponownie zawita do naszego miasta. Dziś w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej podpisano umowę na organizację tegorocznego wyścigu Tour de Pologne na terenie Dąbrowy. Za wielkim wyzwaniem organizacyjnym, idzie wielka okazja do promocji miasta na arenie polskiej, europejskiej i światowej.

http://dg.pl/news/show/group/1/id/2078/Tou...do+D%C4%85browy
xMarcinx
Ktoś może wie, jaki realne korzyści miasto miało z poprzedniej edycji?
Justyna7
Byłam poprzednio kibicować, ale się zawiodłam - panowie przejechali świerbocząc jak jaskółki szybko w mgnieniu oka i godzina czekania skończyła się kilku sekundowym przeglądem....


Leszek
Ja też sądzę, że to oburzające - przy podpisywaniu umowy władze miasta powinny zastrzec, że kolarze mogą przejechać przez miasto najwyżej 20 km/h i koniecznie muszą machać do widzów, pozdrawiać, a co 200 metrów zatrzymać się i rozdawać autografy laugh.gif
Mały77
CYTAT(Leszek @ pią, 01 kwi 2011 - 23:24) *
Ja też sądzę, że to oburzające - przy podpisywaniu umowy władze miasta powinny zastrzec, że kolarze mogą przejechać przez miasto najwyżej 20 km/h i koniecznie muszą machać do widzów, pozdrawiać, a co 200 metrów zatrzymać się i rozdawać autografy laugh.gif

Popieram - to skandal, że tak szybko przemknęli wink.gif
Ja stałem w centrum i koło mnie przejechali 3 razy ale i tak za szybko smile2.gif
Kamil_
CYTAT(xMarcinx @ pią, 01 kwi 2011 - 17:28) *
Ktoś może wie, jaki realne korzyści miasto miało z poprzedniej edycji?


ty byś wszystko tylko w pieniądzach mierzył...
xMarcinx
CYTAT(Kamil_ @ sob, 02 kwi 2011 - 10:13) *
CYTAT(xMarcinx @ pią, 01 kwi 2011 - 17:28) *
Ktoś może wie, jaki realne korzyści miasto miało z poprzedniej edycji?


ty byś wszystko tylko w pieniądzach mierzył...


wypraszam sobie, realne korzyści ? PLN
Mały77
CYTAT(xMarcinx @ sob, 02 kwi 2011 - 13:22) *
CYTAT(Kamil_ @ sob, 02 kwi 2011 - 10:13) *
CYTAT(xMarcinx @ pią, 01 kwi 2011 - 17:28) *
Ktoś może wie, jaki realne korzyści miasto miało z poprzedniej edycji?


ty byś wszystko tylko w pieniądzach mierzył...


wypraszam sobie, realne realne korzyści ≠ PLN


Ponad półtorej godziny promocji DG w TVP1 i Eurosporcie to mało? Jak za taką kasę wcale nieźle wink.gif
Kamil_
CYTAT(xMarcinx @ sob, 02 kwi 2011 - 12:22) *
CYTAT(Kamil_ @ sob, 02 kwi 2011 - 10:13) *
CYTAT(xMarcinx @ pią, 01 kwi 2011 - 17:28) *
Ktoś może wie, jaki realne korzyści miasto miało z poprzedniej edycji?


ty byś wszystko tylko w pieniądzach mierzył...


wypraszam sobie, realne realne korzyści ? PLN


Realna korzyść jest taka, że sporo mieszkańców ościennych miast przyjechało na TdP do DG i zostawiło pieniądze w naszych sklepach. Inna to poczucie, że żyjemy w mieście a nie zapyziałej wiosce w której nic się nie dzieje.

Ale ty pewnie byś chciał, żeby jakiś inwestor oglądając mete etapu w DG stwierdził, że zainwestuje u nas miliardy i stworzy tysiące miejsc pracy.

Szkoda, że coraz więcej osób zapomina, że sport jest dla ludzi i nie musi on nic innego wnosić do naszego życia jak tylko rozrywke...
motonita2002
CYTAT
Realna korzyść jest taka, że sporo mieszkańców ościennych miast przyjechało na TdP do DG i zostawiło pieniądze w naszych sklepach. Inna to poczucie, że żyjemy w mieście a nie zapyziałej wiosce w której nic się nie dzieje.

Pewnie, że tak !
CYTAT
Szkoda, że coraz więcej osób zapomina, że sport jest dla ludzi i nie musi on nic innego wnosić do naszego życia jak tylko rozrywke...

Już sam fakt "Sportowa Dąbrowa" to doskonała promocja. Ludzie z ościennych miast i nie tylko biorą udział w wielu imprezach sportowych - przykłady : W tamtym roku na rajdzie organizowanym przez CSiR, nagrodę główną wygrała rowerzystka z Gliwic - jak sama przyznała - u niej w mieście takie imprezy się nie odbywają, a o tej dowiedziała się z internetu. Pierwszy raz wzięła udział i wygrała. Jak sama mówiła, za rok czyli w 2011 też weźmie udział. Dwa lata temu , kiedy meta rajdu była na Błędowie , pamiętam, że ludzie z Żor i Raciborza przyjechali specjalnie na nasz rajd. Ha, byli to rowerzyści bodaj pięćdziesięcioparoletni. (nawiasem mówiąc dziś też jest rajd, niestety nie dane mnie było w nim uczestniczyć, ale też informacja na stronach CSiR dość późno się pojawiła )
gregol
CYTAT(xMarcinx @ pią, 01 kwi 2011 - 17:28) *
Ktoś może wie, jaki realne korzyści miasto miało z poprzedniej edycji?


W największym stopniu to wzmocnienie marki miasta jako dbającego o sport a za takie Dąbrowa chce się uważać. I dobrze, bo jeśli włodarze postanowili promować się jako miasto sportowe to jak na razie wizerunkowo robią to co najmniej dobrze.
A nie da się ukryć, że TdP to największa impreza sportowa na jaką DG może sobie pozwolić. Na inną tak dużą imprezę o międzynarodowej skali na dzień dzisiejszy nie mamy infrastruktury.

I jak ktoś wspomniał wyżej 1,5h mówienia o DG w najważniejszej sportowej stacji w europie pozwala zapamiętać miasto. A przedsiębiorca z dwóch podobnych ofert wybierze tą która mu się lepiej kojarzy, a im silniejsza marka miasta tym bardziej to przechyla szalę na naszą korzyść.
xMarcinx
Ale ja się pytam nie pytam o ogólniki, ale konkrety z ewaluacji. W rankingach miast DG jest ciągle na tym samym miejscu. Ile więcej tych ludzi odwiedziło DG? Czy po obejrzeniu TdP DG w EuroSport znalazł się jakiś inwestor? Czy zablokowanie miasta na cały dzień było tego warte? Dlaczego nie ma żadnych informacji ze strony miasta czemu ma służyć TdP w DG, tylko wszystko sprowadza się do sloganu promocja.. Dla mnie nie jest normalną rzeczą robić coś, nie wiadomo dokładnie po co i nie wiedząc nawet czy to co robimy jest opłacalne dla mieszkańców czy przedsiębiorców w DG.

Nie, że jestem przeciwny czy coś, jednak chciałbym wiedzieć co niby zyskało miasto, co jest namacalne i istotne dla mnie jako mieszkańca.
gregol
CYTAT(xMarcinx @ sob, 02 kwi 2011 - 13:02) *
Ale ja się pytam nie pytam o ogólniki, ale konkrety z ewaluacji. W rankingach miast DG jest ciągle na tym samym miejscu. Ile więcej tych ludzi odwiedziło DG? Czy po obejrzeniu TdP DG w EuroSport znalazł się jakiś inwestor? Czy zablokowanie miasta na cały dzień było tego warte? Dlaczego nie ma żadnych informacji ze strony miasta czemu ma służyć TdP w DG, tylko wszystko sprowadza się do sloganu promocja.. Dla mnie nie jest normalną rzeczą robić coś, nie wiadomo dokładnie po co i nie wiedząc nawet czy to co robimy jest opłacalne dla mieszkańców czy przedsiębiorców w DG.

Nie, że jestem przeciwny czy coś, jednak chciałbym wiedzieć co niby zyskało miasto, co jest namacalne i istotne dla mnie jako mieszkańca.


Z tego co pamiętam studiujesz coś związanego z naukami społecznymi (jeśli się mylę to mnie popraw). To powinieneś słyszeć o czymś takim jak długofalowe budowanie wizerunku. Są rzeczy, których nie przełożysz 1:1.
Proponuję zainteresować się tematem budowania wizerunku marki.
xMarcinx
CYTAT(gregol @ sob, 02 kwi 2011 - 20:21) *
Z tego co pamiętam studiujesz coś związanego z naukami społecznymi (jeśli się mylę to mnie popraw). To powinieneś słyszeć o czymś takim jak długofalowe budowanie wizerunku. Są rzeczy, których nie przełożysz 1:1.
Proponuję zainteresować się tematem budowania wizerunku marki.


Ja studiuje(wałem) akurat wiele rzeczy. Jednak, że to głównie nauki społeczne (dotyczące III filaru od strony pracy, prawa, zarządzania, organizacji, psychoterapii, mediacji) masz absolutną racje i właśnie z punktu długofalowego budowania wizerunku się pytam, gdyż rzeczą nie pojętą dla mnie jest realizowanie czegoś, bez wyznaczenia celów (choć mam nadzieje, że jednak jest jakiś PR dokument w magistracie opisujący je).
Mam świadomość, że niektórych rzeczy nie sposób uchwycić, bo są nierejestrowane. Jednak, cześć danych jest powszechnie dostępna więc dziwi, że nikt nie pofatygował się by je zebrać i przedstawić. Przecie pewnie określona liczba osób znalazła prace przy organizacji, tak samo jak określona liczba przedsiębiorstw pojawiła się w mieście, określona liczba osób też była przy trasie, są też przecie rankingi miast, statystyki dotyczące wyszukiwania miast w internecie i ich pozycji etc. etc. Tylko wystarczy chcieć to zebrać, przecie nic nie pomaga w korygowaniu strategii jak ciągłe sprawdzanie rezultatów i ewaluacja. Na pewno cieszy, że pojawiają się w DG imprezy coraz bardziej prestiżowe, niemniej fajnie by ten prestiż realnie wpływał na pozycje przetargowa miasta, jego wiarygodność przed wierzycielami (choć biorąc pod uwagę sprawe z nemo to dość trudne zadanie) czy realne podniesienie komfortu życia w mieście.
gregol
CYTAT(xMarcinx @ nie, 03 kwi 2011 - 10:50) *
CYTAT(gregol @ sob, 02 kwi 2011 - 20:21) *
Z tego co pamiętam studiujesz coś związanego z naukami społecznymi (jeśli się mylę to mnie popraw). To powinieneś słyszeć o czymś takim jak długofalowe budowanie wizerunku. Są rzeczy, których nie przełożysz 1:1.
Proponuję zainteresować się tematem budowania wizerunku marki.


Ja studiuje(wałem) akurat wiele rzeczy. Jednak, że to głównie nauki społeczne (dotyczące III filaru od strony pracy, prawa, zarządzania, organizacji, psychoterapii, mediacji) masz absolutną racje i właśnie z punktu długofalowego budowania wizerunku się pytam, gdyż rzeczą nie pojętą dla mnie jest realizowanie czegoś, bez wyznaczenia celów (choć mam nadzieje, że jednak jest jakiś PR dokument w magistracie opisujący je).
Mam świadomość, że niektórych rzeczy nie sposób uchwycić, bo są nierejestrowane. Jednak, cześć danych jest powszechnie dostępna więc dziwi, że nikt nie pofatygował się by je zebrać i przedstawić. Przecie pewnie określona liczba osób znalazła prace przy organizacji, tak samo jak określona liczba przedsiębiorstw pojawiła się w mieście, określona liczba osób też była przy trasie, są też przecie rankingi miast, statystyki dotyczące wyszukiwania miast w internecie i ich pozycji etc. etc. Tylko wystarczy chcieć to zebrać, przecie nic nie pomaga w korygowaniu strategii jak ciągłe sprawdzanie rezultatów i ewaluacja. Na pewno cieszy, że pojawiają się w DG imprezy coraz bardziej prestiżowe, niemniej fajnie by ten prestiż realnie wpływał na pozycje przetargowa miasta, jego wiarygodność przed wierzycielami (choć biorąc pod uwagę sprawe z nemo to dość trudne zadanie) czy realne podniesienie komfortu życia w mieście.


Jeśli chodzi o zebranie danych i zwykłe chwalenie się i podbudowanie ego. W pełni się z Tobą zgodzę, szkoda, że tego nie ma. W końcu chwalenie się jacy jesteśmy fajni to jeden z punktów budownia wizerunku.

Co do wyznaczonych celów to chyba hasło "sportowa dąbrowa" takowym jest. Tak mi się przynajmniej wydaje.

A tak btw z ciekawości spojrzałem na statystyki google dla zapytania dąbrowa górnicza w okresie czerwiec 2010 - wrzesnień 2010. Z tej strony Tour nic nam nie dał.. co mnie dość mocno zdziwiło. W temacie statystyk google zainteresowanie naszym miastem oprócz wypadków najbardziej podnosi MKS
http://www.google.com/insights/search/?hl=...icza&cmpt=q
:)
CYTAT
Tour de Pologne w Zagłębiu
Kamil Rawski / sosnowiec.info.pl

31 marca prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza oraz dyrektor generalny wyścigu Tour de Pologne Czesław Lang podpisali umowę na organizację w Dąbrowie mety drugiego etapu 68 Tour de Pologne.

Tak więc po raz drugi z rzędu, do Dąbrowy Górniczej 1 sierpnia zjadą najlepsi kolarze świata. Drugi etap z Częstochowy do Dąbrowy Górniczej będzie liczył 160 km. Kolarze pojadą m.in. przez Janów, Myszków, Zawiercie, Siewierz i Chruszczobród. Przez Tucznawę, Ząbkowice i Gołonóg dojadą do centrum Dąbrowy; tu z al. Róż skręcą w Legionów Polskich, pojadą al. Kołłątaja w Będzinie i zawrócą na rondzie pod zamkiem. W Dąbrowie cztery razy pokonają pętlę wiodącą ulicami Sobieskiego, Królowej Jadwigi, aleją Róż i ul. Legionów Polskich. Etap zakończy się pod Pałacem Kultury Zagłębia.

Do trzeciego etapu kolarze wystartują następnego dnia w Będzinie. Jak nas poinformował naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki UM w Sosnowcu Artur Szczepański, na etapie do Katowic kolarze przejadą ulicami Sosnowca (trasa na załączonej mapce). Przed dworcem PKP w Sosnowcu, podobnie jak w ubiegłym roku, wyznaczono lotną premię; to miejsce będzie nagłośnione, kibice będą informowani o sytuacji na trasie.

Promocja miasta poprzez sport jest najtańszą i najskuteczniejszą formą promocji. Władze Dąbrowy Górniczej już dawno to zrozumiały; teraz w ślady Dąbrowy idzie Będzin. Tour de Pologne jest imprezą sportową z tradycją sięgającą 1928 roku. Wyścig był jednym z największych wydarzeń sportowych Polski międzywojennej. W 1993 r., za sprawą prekursora polskiego zawodowego kolarstwa Czesława Langa, rozpoczął się nowy rozdział w historii Tour de Pologne. Wyścig, w którym biorą udział zespoły zawodowe, stał się wydarzeniem o wymiarze światowym. Tour de Pologne relacjonuje kilkadziesiąt stacji telewizyjnych, a na całej trasie ubiegłorocznego wyścigu zgromadziło się ok. 2 miliony osób.
Rysiu_dg
Oczyma wyobraźni już widzę te kraksy na nerce wink.gif
:)
CYTAT
Przedstawiono trasę 68. Tour de Pologne
dzisiaj, 12:37
Tomasz Kalemba / Onet.pl


W siedzibie Urzędu Miasta w Krakowie zaprezentowano trasę 68. Wyścigu Kolarskiego Tour de Pologne. Po raz pierwszy w historii została ona przedstawiona w animacji 3D. Impreza, która rozpocznie się 31 lipca w Pruszkowie liczyć będzie siedem etapów. W sumie kolarze będą mieli do przejechania 1110 km.

Najdłuższy etap prowadzić będzie z Terma Bukovina do Bukowiny Tatrzańskiej i liczyć będzie 207,7 km. Najkrótszy będzie pierwszy, prowadzący z Pruszkowa do Warszawy (101,5 km).

Na czwartym etapie, z Oświęcimia do Cieszyna (176,9 km), TdP - podobnie jak w roku ubiegłym - zagości u Czechów, bowiem wiedzie do czeskiej części Cieszyna.


- Kraków jest związany z Tour de Pologne od samego początku, ale bardziej ściśle od czterech lat. Wyścig miał swoje wzloty, ale też miał lekki dołek, ale dzięki Czesławowi Langowi znów znalazł się w elicie kolarskich wyścigów na świecie. W tym roku w Krakowie będzie meta, ale tym razem kolarze jeździć będą w naszym mieście znacznie dłużej - powiedział Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

- Chciałbym bardzo gorąco podziękować wszystkim gospodarzom miast, sponsorom i mediom. Bez was ciężko byłoby przeprowadzić tę imprezę. Jestem dumny, jako Polak, że tak wspaniała impreza gości w naszym kraju - stwierdził z kolei krótko Czesław Lang, organizator wyścigu.

W 2011 roku wystartuje grupa CCC Polsat Polkowice, a także reprezentacja Polski.

- Bardzo za to panu Czesławowi dziękujemy - powiedział Piotr Wadecki, dyrektor "pomarańczowej" grupy.

W składzie grupy jest m.in. Marek Rutkiewicz, który ma być liderem podczas TdP.

- Jeszcze rok temu nie można było zaprosić żadnej polskiej grupy zawodowej, bo niespełniany one odpowiednich wymagań. Teraz kolarze CCC Polsat Polkowice posiadają paszporty biologiczne i dzięki temu mogą oni wystartować w wyścigu tej rangi. Bardzo się z tego cieszymy. Teraz trzeba czekać na to, by polskie kolarstwo miało swojego Adama Małysza czy Justynę Kowalczyk - powiedział Lang.

Triumfator wyścigu otrzyma w nagrodę nowy model fiata - Freemont.

Przy okazji Tour de Pologne, po raz kolejny odbędzie się także wyścig dla amatorów, który planowany jest na 5 sierpnia.

Nie zabraknie także wyścigu dla dzieci, czyli Nutella Mini Tour de Pologne. Żeby w nim wystartować trzeba mieć rower i kask.

Trasa 68. Tour de Pologne:

1. etap (31.07): Pruszków - Warszawa (101,5 km)
2. etap (01.08): Częstochowa - Dąbrowa Górnicza (159,6 km)
3. etap (02.08): Będzin - Katowice (135,7 km)
4. etap (03.08): Oświęcim - Cieszyn (176,9 km)
5. etap (04.08): Zakopane - Zakopane (201,5 km)
6. etap (05.08): Terma Bukovina - Bukowina Tatrzańska (207,7 km)
7. etap (06.08): Kraków - Kraków (128 km)

Koszulki:

żółta - klasyfikacja generalna Skandia (sponsor Skandia)
różowa - klasyfikacja najlepszego górala Tauron (Tauron Polska Energia)
granatowa - klasyfikacja punktowa Plus (Polkomtel SA operator sieci Plus)
czerwona - klasyfikacja na najaktywniejszego zawodnika (Fiat Auto Poland)
Zwycięzca etapu otrzyma koszulkę Banku BGŻ.


animacja snf (51).gif http://sport.onet.pl/wideo/zaprezentowano-...88,2,klip.html#

i strona snf (51).gif http://2011.tourdepologne.pl/
Karolyfer
CYTAT
Oczyma wyobraźni już widzę te kraksy na nerce


Nerka jest przed pętlami u nas, więc nie spodziewałbym się raczej gleb, nikt nie będzie ryzykował na 2 etapie, gdy jeszcze trochę kilometrów do końca konkretnego etapu zostanie. Jak ktoś skoczy, to jedynie żeby się zaprezentować w TV, a na pętlach go dojdzie reszta. To jest zawodowy peleton. Taktyka i jeszcze raz taktyka wink.gif
kursor
CYTAT
Kolarska kumulacja

1 sierpnia Dąbrową zawładną rowery. Tego dnia na ulicach miasta będzie można oklaskiwać ścigających się profesjonalistów, a także samemu spróbować swoich sił w kolarskich zawodach.

W pierwszy poniedziałek sierpnia dąbrowianom zostanie zaserwowane kolarstwo w różnych odcieniach. Mieszkańcy uraczeni zostaną finiszem zmagań zawodowców, wyścigami seniorów oraz dzieci i młodzieży.

Do II. etapu 68. edycji Tour de Pologne, zawodnicy z czołowych grup kolarskich wystartują w Częstochowie. Nim zameldują się na macie naprzeciw Pałacu Kultury Zagłębia, pokonają ok.160 km. Pomkną przez Janów, Myszków, Zawiercie i Siewierz. Tak jak przed rokiem, do miasta wjadą od strony Chruszczobrodu. Przez Tucznawę, Ząbkowice i Gołonóg dojadą do centrum. I właśnie w sercu miasta rozegra się emocjonująca końcówka, która wyłoni triumfatora.

W Tour de Pologne, jako że należy do największych wyścigów na świecie, pojawi się 18 najlepszych zespołów, należących do grona ProTeams. Będą to: AG2R La Mondiale (Fra), BMC Racing Team (USA), Euskaltel-Euskadi (Spa), Garmin-Cervelo (USA), Katiusza (Rus), Lampre-ISD (Ita), Leopard Trek (Lux), Liquigas-Cannondale (Ita), Movistar (Spa), Omega Pharma-Lotto (Bel), Pro Team Astana (Kaz), Quick-Step (Bel), Rabobank (Ned), Sky Pro Cycling (Gbr), Team HTC-Highroad (USA), Team RadioShack (Usa), Saxo Bank SunGard (Dan) i Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team (Ned). Korzystając z możliwości zaproszenia dodatkowych zespołów w ramach tzw. "dzikich kart", dyrektor generalny wyścigu - Czesław Lang postanowił poszerzyć to grono o ekipę CCC Polsat Polkowice, a także holenderski Skil-Shimano i włoską Da Rosę - Ceramica Flaminia. Tradycyjnie w zawodach weźmie udział również Reprezentacja Polski.

Kolarskie święto to nie tylko walka rowerowej elity. Impreza pozwala również amatorom poczuć smak sportowej rywalizacji. Dla nich przygotowano Nutella Mini Tour de Pologne oraz Tour de Pologne 50+.

Nutella Mini Tour de Pologne to propozycja dla dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej. W naszym mieście młodzi kolarze, w dwóch grupach wiekowych, będą ścigać się na trasie biegnącej ostatnimi kilometrami tej, którą pokonają zawodowcy. Zwycięzca otrzyma rower, a każdy z uczestników zostanie ubrany w koszulkę Nutella Mini Tour de Pologne, jak również otrzyma ciekawy pakiet startowy. Zapisy przyjmowane są do 27 lipca.

- Najmłodsi ścigają się na tych samych trasach co zawodowcy, w tej samej oprawie, przy tłumach kibiców. To jest dla nich ogromne przeżycie i wielu z nich łapie bakcyla kolarskiego. W zeszłym roku mieliśmy ok. 300 uczestników na każdym wyścigu. Liczymy, że teraz będzie ich jeszcze więcej - podkreśla Czesław Lang.

Z kolei Tour de Pologne 50+ to oferta dla osób metrykalnie starszych, ale młodych duchem, gotowych na podjęcie sportowego wyzwania.

- Tradycją Tour de Pologne jest to, że w miastach goszczących metę poszczególnych etapów wyścigu odbywają się zawody Nutella Mini Tour de Pologne. Chcąc pokazać, że Dąbrowa Górnicze jest miastem ludzi aktywnych zaproponowaliśmy wyścig dla nieco starszych amatorów ścigania się na rowerach – podkreśla Jerzy Bazylak, pomysłodawca wyścigu Tour de Pologne 50+.

W wyścigu może wziąć udział każdy, kto skończył bądź w tym roku ukończy 50 rok życia w przypadku mężczyzn i 45 rok życia w przypadku kobiet. Uczestnicy do przejechania będą mieć ponad 7 km. odcinek wytyczony ulicami śródmieścia.


link:

http://www.dabrowa-gornicza.pl/aktualnosc-..._kumulacja.html
ZMK
Już za dwa tygodnie TdP w Dąbrowie:

http://www.tvzaglebie.pl/?p=1300
savalas
ja pier**le znowu kombinacje z dostaniem się do roboty :/

sport to ja popieram, ale nie taki który komplikuje mi życie ech
mały
CYTAT(savalas @ śro, 27 lip 2011 - 15:21) *
ja pier**le znowu kombinacje z dostaniem się do roboty :/

sport to ja popieram, ale nie taki który komplikuje mi życie ech


Nie przesadzaj. 1 dzień w roku chyba można przeżyć, tym bardziej że to nie jest jakiś podrzędny wyścig, ale wydarzenie z najwyższej półki.
Bartek
Savalas jesteś mistrzem w narzekaniu biggrin.gif
rouse
zapraszam do konkursu:

http://www.konkurs.tauron-pe.pl

Do wygrania 240 atrakcyjnych nagród!

Reguły są proste – jak w każdym wyścigu, w konkursie SMS to najszybsi są zwycięzcami. Codziennie od 29 lipca do 21 sierpnia 2011 r. wyślij SMSa tuż po 19:00. Najszybszy SMS wygrywa rower Author z autografem Czesława Langa, a 9 kolejnych akcesoria rowerowe.
savalas
CYTAT(mały @ czw, 28 lip 2011 - 13:14) *
CYTAT(savalas @ śro, 27 lip 2011 - 15:21) *
ja pier**le znowu kombinacje z dostaniem się do roboty :/

sport to ja popieram, ale nie taki który komplikuje mi życie ech


Nie przesadzaj. 1 dzień w roku chyba można przeżyć, tym bardziej że to nie jest jakiś podrzędny wyścig, ale wydarzenie z najwyższej półki.



co kto lubi. dla mnie wydarzeniem z wyższej półki są odwiedziny camp nou za 3 tygodnie tongue.gif a nie jeżdżenie na rowerach z dziwnymi zasadami tongue.gif

a do tego wyścig bachorów i starców, niewiem po co i komu to potrzebne w mieście, gdzie alternatywne drogi to rarytas. Niech ludziom prace dadzą a nie kolarzy obsługują
Slyzaba
Pozostaje powtórzyć mi za Bartkiem smile2.gif smile2.gif smile2.gif

CYTAT
Savalas jesteś mistrzem w narzekaniu


Bardzo dobrze, że są imprezy - nazwijmy to - towarzyszące. Nie tylko przejazd i na tym koniec. Niech ścigają się i maluchy i ich dziadki. Im więcej ruchu tym lepiej. Niech te skrajnie wiekowo pokolenia uczą się w atrakcyjnej formie rowerów!

Savalas - całe Zagłębie (i część moich znajomych z Katowic) przyjeżdża do nas na rowery i Pogorie. Nie pisz więc proszę, że alternatywne drogi to rarytas. Nikt w sporym promieniu nie ma takich możliwości rowerowych jak my, w DG. Ot co! smile2.gif
BARES
CYTAT
Autobusy i tramwaje ustąpią miejsca sportowcom
Gazeta Sosnowiec

W związku z wyścigiem kolarskim "Tour de Pologne", który odbędzie w dniach 1-2 sierpnia m.in. na terenie Będzina, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi konieczne są zmiany w rozkładzie jazdy autobusów i tramwajów - informuje KZK GOP


1 sierpnia
Dąbrowa Górnicza


W godzinach 6.30-24.00, z uwagi na wyłączone z ruchu ul. Królowej Jadwigi i ul. Sobieskiego, linie tramwajowe nr: 21, 22 i 28 będą kursowały od strony Będzina tylko do pętli przy Kopalni „Paryż” (przystanek Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy). Ponadto, w godzinach 16.00-19.00 zostaną zawieszone kursy na trasie Będzin - Dąbrowa Górnicza.

W godzinach 7.00-14.00 oraz 19.00-24.00 zmienią się również trasy innych linii autobusowych. Linie nr: 140, 605, 637 (kończące i rozpoczynające bieg na pętli przy Urzędzie Pracy), 27, 28, 116, 260, 803, 806, 814, 928 (z i do Będzina oraz Sosnowca), 49, 84, 175, 634, 635, 984 (z i do osiedla Mydlice) będą kursowały: al. Kołłątaja w Będzinie, ul. Legionów Polskich, al. Róż, ul. Królowej Jadwigi.

Linie nr: 16, 242, 604, 644 i 716 będą kończyły swój bieg na tymczasowej pętli zlokalizowanej w parku Zielona - przystanek Dąbrowa Górnicza Korzeniec Rondo. Linie nr: 604 i 644 będą kursowały według specjalnego rozkładu jazdy oznaczonego jako linia nr 604.

Linie nr: 18, 55, 690, 801, 807, 808, 811, 831 (z i do Sosnowca oraz Katowic) pojadą: ul. Braci Mieroszewskich w Sosnowcu, al. Róż, al. Piłsudskiego, bez obsługi przystanków Dąbrowa Górnicza Górnicza i Dąbrowa Górnicza Centrum.

W godzinach 14.00-19.00 dodatkowo zamknięte zostanie rondo „Merkury” oraz skrzyżowanie ul. Legionów Polskich i al. Kołłątaja w Będzinie. Dlatego trasa linii nr: 27, 28, 116, 260, 803, 806, 807, 814, 928 (kursujących z i do Będzina oraz Sosnowca) będzie przebiegała: ul. 1 Maja i ul. Krakowską w Będzinie.

Objazdem pojadą również linie nr: 49, 84, 140, 175, 605, 634, 635, 637, 984 (kończące i rozpoczynające bieg na osiedlu Mydlice i na pętli przy Urzędzie Pracy). Trasa będzie przebiegała: ul. Braci Mieroszewskich, ul. Długosza, ul. Komuny Paryskiej, ul. Jaworową, ul. Ludową, ul. Dąbskiego, do pętli na osiedlu Mydlice.

Linie nr: 18, 55, 690, 801, 808, 811, 831 (kursujące z i do Sosnowca oraz Katowic) zostaną skierowane na trasę: ul. Dąbskiego, ul. Ludową, ul. Jaworową w Dąbrowie Górniczej, następnie w Sosnowcu: ul. Komuny Paryskiej, ul. Długosza, ul. Braci Mieroszewskich i dalej w Dąbrowie Górniczej: al. Róż i ul. Królowej Jadwigi, do włączenia się na trasy rozkładowe. Trasa powrotna zostanie wytyczona: ul. Królowej Jadwigi (w kierunku Będzina, Sosnowca, osiedla Mydlice i Urzędu Pracy), ul. Wojska Polskiego, ul. Starocmentarną, dalej przez Sosnowiec: ul Braci Mieroszewskich, ul. Długosza, ul. Komuny Paryskiej, ul. Jaworową, ul. Ludową, ul. Dąbskiego i w Będzinie: ul. Krakowską, ul. 1 Maja, do włączenia się na trasy rozkładowe.

Na ul. Królowej Jadwigi, w rejonie ronda „Merkury” zostanie uruchomione tymczasowe stanowisko przystanku autobusowego Dąbrowa Górnicza Aleja Róż (kierunek Sosnowiec, Będzin), który będzie obsługiwany przez wszystkie linie kursujące w tym rejonie.


W godzinach 16.00-19.00 całkowicie wstrzymany zostanie ruch samochodowy na: ul. Zachodniej, ul. Trzebiesławickiej, ul. Łazowskiej, ul. Idzikowskiego, ul. Szosowej, ul. Armii Krajowej, ul. Gwardii Ludowej i al. Piłsudskiego. Linie autobusowe z i do Będzina, osiedla Mydlice, Katowic i Sosnowca jadące z i do Tworznia, Strzemieszyc oraz Łęk (nr: 18, 27, 28, 49, 55, 84, 116, 140, 175, 604, 605, 634, 635, 637, 644, 690, 801, 803, 806, 807, 808, 811, 814, 831, 928, 984) będą kursowały: ul. Katowicką (DK94), ul. 11 Listopada, ul. Kosmonautów, ul. Kasprzaka do al. Piłsudskiego. Linie autobusowe do i z Ząbkowic (nr: 140, 175, 275, 635, 637) pojadą wyżej wymienioną trasą i dalej: al. Piłsudskiego, drogą S1, Kusocińskiego, do włączenia się na trasy rozkładowe.




Będzin
W godzinach 16.00-18.30 komunikacja miejska będzie kursować w ograniczonym zakresie.


Autobusy: Kierunek z i do Łagiszy oraz Grodźca: Autobusy będą kończyć swój bieg na ul. Świerczewskiego. Końcowym przystankiem będzie Będzin Targowisko, a początkowym - Będzin Muzeum, zlokalizowany na wysokości przychodni weterynaryjnej.

Kierunek z i do Czeladzi: (ulica Czeladzka). Autobusy będą kończyć swój bieg na ul. Czeladzkiej. Końcowym i początkowym przystankiem będzie Czeladź Piaski Centrum Handlowe.

Kierunek z i do Czeladzi (ulica Handlowa). Po obsłużeniu przystanku Czeladź Piaski Centrum Handlowe autobusy pojadą: DK86, DK94, ul. Małobądzką, ul. Krasickiego, ul. 11 Listopada, do dworca autobusowego przy ul. Kościuszki. Trasa powrotna będzie przebiegać analogicznie.

Kierunek z i do Sosnowca. Autobusy będą kończyć swój bieg na dworcu autobusowym przy ul. Kościuszki. Końcowym i początkowym przystankiem będzie Będzin Kościuszki.

Kierunek do i z Dąbrowy Górniczej. Autobusy pojadą od osiedla Mydlice w Dąbrowie Górniczej ul. Krakowską do przystanku końcowego Będzin Urząd Pracy przy ul. 1 Maja. Powrót odbywać się będzie: ul. Brata Alberta, ul. 1 Maja, ul. Krakowską do osiedla Mydlice.

Linie autobusowe nr: 26, 43, 88, 100, 116, 150, 634, 805, 817 na terenie Będzina będą kursować zgodnie z obowiązującymi rozkładami jazdy - bez utrudnień.


Tramwaje: Linia tramwajowa nr 28 zostanie zawieszona, a linie tramwajowe nr 21 i 22 w ciągu całego dnia będą kursować z Będzina tylko do pętli tramwajowej przy ul. Sobieskiego w Dąbrowie Górniczej (przystanek Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy Pętla)

W godzinach 16.00-18.15, kursy linii nr 22 zostaną zawieszone, natomiast linie nr: 21, 24, 26, 27 będą kursować z Sosnowca tylko do pętli tramwajowej przy ulicy Będzińskiej w Sosnowcu (przystanek Sosnowiec Pogoń Akademiki).




2 sierpnia
Będzin


Autobusy: Kierunek z i do Łagiszy oraz Grodźca. Autobusy będą kończyć swój bieg na ul. Świerczewskiego. Końcowym przystankiem będzie Będzin Targowisko, a początkowym Będzin Muzeum, zlokalizowany na wysokości przychodni weterynaryjnej.

Kierunek z i do Czeladzi (ulica Czeladzka i Handlowa). Autobusy będą kończyć swój bieg na ul. Czeladzkiej. Końcowym i początkowym przystankiem będzie Czeladź Piaski Centrum Handlowe.

Kierunek z i do Sosnowca. Autobusy będą kończyć swój bieg pętli autobusowej na ul. Stawowej (przystanek Sosnowiec Pogoń Stawowa). Trasa powrotna analogicznie,

Kierunek z i do Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego. W godzinach 13.30-16.00 rejon szpitala zostanie całkowicie wyłączony z obsługi.

Kierunek z i do Dąbrowy Górniczej. Autobusy będą kursować al. Kołłątaja do przystanku końcowego Będzin Urząd Pracy przy ul. Sienkiewicza. Uruchomiony zostanie również tymczasowy przystanek Będzin Aleja Kołłątaja na ul. Sienkiewicza, w rejonie skrzyżowania z al. Kołłątaja. Trasa powrotna obejmie: ul. Sienkiewicza, ul. Brata Alberta, ul. 1 Maja, ul. Krakowską, ul. Sienkiewicza, al. Kołłątaja.

W godzinach 6.00-13.00 oraz 16.00-17.00 autobusy będą kursować przez rondo „czeladzkie”.

Tramwaje: W wyznaczonych godzinach kursy linii nr 22 zostaną zawieszone, linia tramwajowa nr 28 będzie kursować z Dąbrowy Górniczej tylko do pętli tramwajowej przy ul. Sobieskiego (przystanek Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy Pętla), natomiast linie nr: 21, 24, 26, 27 z Sosnowca pojadą tylko do pętli tramwajowej przy ul. Będzińskiej w Sosnowcu (przystanek Sosnowiec Pogoń Akademiki).




Sosnowiec

Wjazd kolarzy z Będzina planowany jest około godziny 15.50, a wyjazd w kierunku Czeladzi około godziny 16.00. W gminie Sosnowiec wyłączone z ruchu zostaną: ul Będzińska, ul. Orla, ul. Parkowa, ul. Wawel, ul. Narutowicza, ul. 1 Maja, ul. Sienkiewicza, ul. 3 Maja, ul. Piłsudskiego, al. Mireckiego, ul. Grota-Roweckiego.

W godzinach 14.40-16.30 komunikacja miejska będzie kursować w ograniczonym zakresie. W tym czasie, przebiegi tras wybranych linii autobusowych zostaną przerwane. Część linii będzie kursować trasami objazdowymi. Na liniach kursujących do i z Czeladzi oraz Będzina niektóre kursy zostaną zawieszone. Na czas przejazdu peletonu ruch tramwajowy i samochodowy będzie całkowicie wstrzymany. Jego uruchomienie nastąpi bezpośrednio po przejeździe wyścigu.




Czeladź


Wjazd wyścigu kolarskiego na obszar Czeladzi zaplanowany jest około godziny 16.00. Przejazd peletonu będzie się odbywał ul. Nowopogońską i ul. Staszica. Wyjazd z gminy Czeladź nastąpi około godziny 16.15.

W godzinach 15.00-16.30 całkowicie wstrzymany zostanie ruch samochodowy, w tym komunikacja miejska.



źródło: KZK GOP
rouse
Program Tour de Pologne - 2. etap META - Dąbrowa Górnicza

http://tourdepologne.pl/t/etap-2,program/


18:05 - 18:22 – Wjazd kolarzy na rundę (Entrée des coureurs sur le circuit): Dąbrowa Górnicza, Al. Sobieskiego.
18:45 – Przyjazd kolarzy na metę (Arrivée des coureurs): Dąbrowa Górnicza, ul. Królowej Jadwigi.
18:47 – Dekoracja zawodników (Cérémonie protocolaire).
Slyzaba
Może komuś się jeszcze przyda - duuuuża mapa z utrudnieniami w ruchu:

http://img.naszemiasto.pl/grafika2/nowy/09...ce8783ab7_o.jpg
yaku
Właśnie oglądam finał Tour... i nasze miasto z lotu ptaka wypadło świetnie!
Zielone, czyste i kolorowe. Szkoda , ze komentatorzy tak mało opowiadają o naszym mieście. Troche jestem zazdrosna bo kiedy kolarze zahaczyli o Będzin to zachwycali się zamkiem. No ale cóż...my zamku faktycznie nie mamy
xMarcinx
Tak, najlepiej się prezentowały w mydlice i dziurawe drogi, gdzie kraksa była wink.gif
Niemniej, jest ok, dużo przysłonili to i dramatu nie ma.
daniel.112
CYTAT(xMarcinx @ pon, 01 sie 2011 - 18:41) *
Tak, najlepiej się prezentowały w mydlice i dziurawe drogi, gdzie kraksa była wink.gif
Niemniej, jest ok, dużo przysłonili to i dramatu nie ma.


to poczytaj tutaj
http://forum.gazeta.pl/forum/w,761,1275485...a_zywo.html?v=2
szer
Mnie jedynie kibole Zagłębia Sosnowiec nie pasowali. Wszystko muszą upolitycznić?
yaku
CYTAT
Ogladam na Niemieckim eurosporcie i widze poprostu masakre. Pstrokate blokowiska, szare slumsy i pelno reklam. A biedni niemieccy komentatorzy nie chcąc ubliżać, milcza jak na cmentarzu gdy helikopter pokazuje miasto z lotu ptaka.

Czy na prawde do holery jasnej Czeslaw Lang musi wybierac najbrzydsze Polskie miasta do Tour de Pologne ? no i czemu ciagle jeden a ten sam kurs ? Smierdzi mi to jakimis towarzyskimi ukladzikami a nie zdrowym rozsadkiem. Pieknych starowek i gorskich tras na prawde nam nie brakuje...Od Torunia az po Lublin, od Bieszczad az po stopy Sniezki...

no ale widocznie Dabrowa Gornicza jest widocznie bardziej ciekawa..


To jest post z Gazeta.pl - masakra po prostu....folksdojcz jakiś siedzi w Niemczech i tęskni za "zielonymi dolinami , górskimi trasami".

Wracaj lepiej góralu do Tatr i ponaprawiaj Polskę sam skoro uważasz, że żle
eve
Ale nam dópę obrobili biggrin.gif Nie wiem jak to wyglądało w tv, bo się na 'premię górską' wybrałam, ale może jutro zerknę na powtórkę.
Arbas
"Tak wygląda miasteczko" skomentował szczerze reporter na zakończenie transmisji z Dąbrowy Górniczej. Nie wiem ile my podatnicy zapłaciliśmy temu sprawozdawcy za wszystkie wypowiedzianesłowa, ale całość imprezy podobno kosztowała nas 500 000 zł.PÓŁ MILIONA, gdyby komuś nie chciało się policzyć zer. Warto?"
ArtGii
CYTAT(Arbas @ pon, 01 sie 2011 - 22:00) *
"Tak wygląda miasteczko" skomentował szczerze reporter na zakończenie transmisji z Dąbrowy Górniczej. Nie wiem ile my podatnicy zapłaciliśmy temu sprawozdawcy za wszystkie wypowiedzianesłowa, ale całość imprezy podobno kosztowała nas 500 000 zł.PÓŁ MILIONA, gdyby komuś nie chciało się policzyć zer. Warto?"Tak wygląda miasteczko" skomentował szczerze reporter na zakończenie transmisji z Dąbrowy Górniczej. Nie wiem ile my podatnicy zapłaciliśmy temu sprawozdawcy za wszystkie wypowiedzianesłowa, ale całość imprezy podobno kosztowała nas 500 000 zł.PÓŁ MILIONA, gdyby komuś nie chciało się policzyć zer. Warto?



"Tak wygląda miasteczko etapowe" - chodziło mu o te wszystkie balony, namioty, ciężarówki, itp. na mecie tego etapu wink.gif
Karolyfer
Ta wypowiedź o "miasteczku" padła w TVP czy na Eurosporcie polskim?
Bo jak w TVP, to mnie już tam nic nie zdziwi, oglądanie ich transmisji z dźwiękiem to kabaret, ludzie którzy komentują już któryś raz z rzędu TdP opowiadają głupoty typu np. że kolarze na górskich etapach osiągaja 70 km/h na zjazdach, gdzie takie prędkości były dzisiaj osiągniete po płaskim. Redakcja sportowa TVP to banda debili, przynajmniej w kwestii kolarstwa.
GoliATK
CYTAT(ArtGii @ pon, 01 sie 2011 - 22:13) *
CYTAT(Arbas @ pon, 01 sie 2011 - 22:00) *
"Tak wygląda miasteczko" skomentował szczerze reporter na zakończenie transmisji z Dąbrowy Górniczej. Nie wiem ile my podatnicy zapłaciliśmy temu sprawozdawcy za wszystkie wypowiedzianesłowa, ale całość imprezy podobno kosztowała nas 500 000 zł.PÓŁ MILIONA, gdyby komuś nie chciało się policzyć zer. Warto?"Tak wygląda miasteczko" skomentował szczerze reporter na zakończenie transmisji z Dąbrowy Górniczej. Nie wiem ile my podatnicy zapłaciliśmy temu sprawozdawcy za wszystkie wypowiedzianesłowa, ale całość imprezy podobno kosztowała nas 500 000 zł.PÓŁ MILIONA, gdyby komuś nie chciało się policzyć zer. Warto?



"Tak wygląda miasteczko etapowe" - chodziło mu o te wszystkie balony, namioty, ciężarówki, itp. na mecie tego etapu wink.gif



Każdy widzi i słyszy to co chce biggrin.gif

Kilka fotek z Ząbkowic

TdP 2011
KJS
CYTAT(daniel.112 @ pon, 01 sie 2011 - 20:14) *
CYTAT(xMarcinx @ pon, 01 sie 2011 - 18:41) *
Tak, najlepiej się prezentowały w mydlice i dziurawe drogi, gdzie kraksa była wink.gif
Niemniej, jest ok, dużo przysłonili to i dramatu nie ma.


to poczytaj tutaj
http://forum.gazeta.pl/forum/w,761,1275485...a_zywo.html?v=2



o, jaka zjebka na dg wink.gif nie chce mi sie szukac argumentow przeciw. Moze faktycznie reszcie kraju DG sie nie podoba. Ale jest na to rada. Mam to w dupie. Wazne ze mnie sie tu dobrze mieszka
Kamil_
Jutro będzie do bani etap... 8 rundek po Katowicach to już moim zdaniem przesada...
GoliATK
CYTAT(KJS @ pon, 01 sie 2011 - 22:28) *
CYTAT(daniel.112 @ pon, 01 sie 2011 - 20:14) *
CYTAT(xMarcinx @ pon, 01 sie 2011 - 18:41) *
Tak, najlepiej się prezentowały w mydlice i dziurawe drogi, gdzie kraksa była wink.gif
Niemniej, jest ok, dużo przysłonili to i dramatu nie ma.


to poczytaj tutaj
http://forum.gazeta.pl/forum/w,761,1275485...a_zywo.html?v=2



o, jaka zjebka na dg wink.gif nie chce mi sie szukac argumentow przeciw. Moze faktycznie reszcie kraju DG sie nie podoba. Ale jest na to rada. Mam to w dupie. Wazne ze mnie sie tu dobrze mieszka



Bo po prostu zazdrość przez nich przemawia i żąl du..e ściska tongue.gif że u nas jednak się coś dzieje. Że mamy piękne 4 jeziora dużo lasów a i p.Podraza ciśnie na rekreacje, żeby nasza DG nie kojarzyła się już tylko z HK i kominami.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.