Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: czat z kandydatem na Prezydenta Miasta - odwołany
Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej > Dąbrowa Górnicza > Władze
:)
>WEJŚCIE NA CZAT<

Dostęp tylko dla zarejestrowanych użytkowników forum


czat z Panem Zbigniewem Podrazą odbędzie się w piątek 24.XI o godzinie 19.00

edycja czat odwołany

Zachęcamy także do wcześniejszego zapoznania się z zapisem poprzedniego czatu, odbytego w dniu 8.XI -> http://www.dabrowa-gornicza.org/index.php?showtopic=968

ZAPRASZAMY!

Wciąż także czekamy na odpowiedź Pana Meresa w sprawie zorganizowania czatu. Pomimo wielu zaproszeń i próśb mieszkańców, nie dostaliśmy jednak do tej pory żadnej odpowiedzi.

------------------------------------------------------------------------------
"Instrukcja obsługi" i regulamin czata wyborczego: (by vacu)

1) Logujemy sie na stronie forum DG

2) Zalogowani wchodzimy poprzez odnosnik z forum na

CZAT (http://www.dabrowa-gornicza.org/chat2/flashchat.php)

UWAGA!
Jeśli ktoś się nie zaloguje na forum, bądź zostanie wylogowany, w okienku logowania czata musi podać login i hasło takie samo jak na forum!

3) Czat nie będzie moderowany dlatego zasady dyskusji są następujące:

A) Wszyscy przegladaja wczesniej forum, przygotowuja sobie pytania, aby juz na samym czacie nie bylo zbednych pytan - przez ktore niepotrzebnie bedziemy tracic cenny czas

B ) Na strone czata wejsc parenascie minut wczesniej, aby zapoznac sie z samym dzialaniem czata, funkcjami, opcjami i ewentualnymi uwagami modow odnosnie samego przeprowadzenia dyskusji

C) Z racji, ze moze nas byc sporo, aby nie byc pozniej oskrazanym o stroniczosc moda i aby sami "moderatorzy" mogli polapac sie w gaszczu nadchodzacych pytan proponuje min 3 modow

D) Samym moderowaniem zajęliby sie moderatorzy z forum

E) Użytkownicy czata nie wysyłają pytań na główny czat! Wstępne ustalenie jest takie: pytania wysyłamy do moderatorów na PW [klikamy lewym klawiszem na ksywę moda i wybieramy "Wiadomość prywatna"] zgodnie z wstępnie ustalonym porządkiem:
- pierwsze 10 osób na liście wysyła pytania do moderatora 1.
- druga 10-ka wysyła pytania do moda 2.
- trzecia 10-ka wysyła pytania do moda 3.
W razie większego/mniejszego zainteresowania moderatorzy "na gorąco" ustalą inne zasady o czym poinformują zaintereseowanych. Ogólne zasady wysyłania wiadomości:
- Wpisanie pytania na czacie głównym grozi banem!
- Wysłanie tego samego pytania więcej niż raz grozi ostrzeżeniem lub banem!
- Ponieważ czat ma taką formę a nie inną nie ma sensu wysyłanie opinii i komentarzy. Wpisywanie komentarzy i opinii ostrzeżeniem lub banem! W wyjątkowo ważnych sprawach można taką wiadomość wysłać do moderatora ale ma on prawo odmowy wysłania wiadomości na czat główny bez podania uzasadnienia [powyższe nie dotyczy pytań - powodem powyższej "cenzury" jest chęć uniknięcia "zatkania" łącz moderatorów]

Prosimy uczestników czata o zachowanie kultury oraz wyrozumiałość dla moderatorów - pełnią swoją funkcję społecznie wink.gif a z powodu ograniczeń "programowych" będą "zawaleni" pracą dlatego proszę im wybaczyć ew. pomyłki.


Uwagi:
1) Zadanie pytania przez moda rownoznaczne jest z wklejeniem i wyslaniem do okna glownego

2) Nastepny mod moze wkleic "swoje" pytanie dopiero po odpowiedzi kandydata na pytanie postawione przez wczesniejszego moda

3) Wszelkie niesubordynacje, wulgaryzmy, obrażanie i niezastosowanie się do zasad netykiety skutkowac beda banami na czacie
Tadzik
Jak wkońcu jest? Czy kandydat potwierdził czata mimo tragedii w Rudzie Śląskiej?
Ktoś się w tej sprawie kontaktował?
Hator
napisalem do p. Podrazy z potwierdzeiem ze my bedziemy
mysle ze on tez bedzie.
Zbigniew Podraza
Witam serdecznie !

Nadchodzi dzień 26 XI 2006r, data drugiej tury wyborów prezydenckich w Dąbrowie Górniczej. Żyjemy w okresie burzliwej dyskusji i aktywnej kampanii. Dramatyczne zrządzenie losu sprawiło, że ostatnie dni kampanii zbiegły się z żałobą narodową, ogłoszoną po tragicznych wydarzeniach w kopalni "Halemba".

Pragnąc uszanować pamięć ofiar, podjąłem decyzję o ograniczeniach bezpośrednich, publicznych działań wyborczych. Zaprzestano wręczać moje ulotki na ulicach, odwołałem zaplanowany na piątek wiec wyborczy oraz koncert.

Niezaprzeczalnie jednak w przeddzień tak istotnego dla przyszłości miasta głosowania nie można lekceważyć głosów mieszkańców Naszego Miasta. Obiecałem Wam, iż wezmę udział w czacie. Ostateczną decyzję pozostawiam jednak Wam.


Pozdrawiam
Zbigniew Podraza
Hator
ja mysle ze czat powinien byc - ale takze sie podporzadkuje decyzjom i opiniom innych.

(wkoncu to nie to samo co jakas uroczystosc)
Tadzik
Jestem za! Tragedia jest tragedią ale nie widze problemu żeby czat wyborczy z kandydatem się nie odbył.
Mick
Ja nie wiem, czy nie byłoby sensownie odpuścić już ten dzisiejszy czat.
Po pierwsze wydaje mi się, że kto chciał to już wyrobił sobie zdanie o obu kandydatach. Z p. Podrazą już raz rozmawialiśmy i chyba większość tematów udało się poruszyć.
Jest jeszcze naturalnie parę pytań do zadania, ale myślę, że można to zrobić w topicu "Pytania do kandydatów", a p. Podrazę poprosić, żeby odniósł się do nich w normalnym poscie - poza czatem, jeszcze przed ciszą wyborczą.

Generalnie wolałbym, żeby ten czat odbył się np. za dwa tygodnie - ale już z nowo wybranym PM. Rozmowa będzie miała wtedy już zupełnie inny charakter i myślę, że będzie zdecydowanie ciekawsza, niż ostatnie spytki przed wyborami.
A jestem pewien, że jeżeli wygra p. Podraza, to nie odmówi takiego spotkania.

To mój głos, ale decyzję w tej kwestii pozostawiłbym może Hatorowi, który od początku jest motorem tych czatów.
vacu
Ja uważam podobnie jak Mick - ale motywy mam inne. Nie uważam, że z powodu tragedii w Halembie ([']) powinno się odwoływać dyskusję wyborczą - w końcu to nie dyskoteka - może jedynie kampania powinna stracić na "huczności", ograniczyć się do merytorycznej dyskusji.

Ale w tym momencie ja np. czatem nie jestem zainteresowany, bo już po prostu mam po dziurki w nosie tych wyborów, w okresie żałoby narodowej pojawiły się jeszcze te idiotyczne ulotki - w obie strony - skutecznie mnie to zniechęca do wszelkiej polityki, ciągle w powietrzu wiszą różne plotki o tym i owym - po prostu już mnie to męczy także - nawet jak się odbędzie - to ja się na czacie nie pojawię raczej. sad.gif
pozdrawiam
Ja również jestem za rezygnacją z dzisiejszego czatu. Powód pojawiają się oskarżenia zwolenników Meresa, że użytkownicy forum jak i Pan Podraza nie szanują żałoby narodowej.

Wcześniej miałem inne zdanie na ten temat, ale widząc coraz bardziej agresywną kampanie uważam, że ten fakt może być użyty przeciwko Podrazie i do tego mogą być próby zakłócania czatu.
Zbigniew Podraza
Witam!

Tak jak mówiłem wcześniej wyrażam chęć na przeprowadzenie chat`a.
Jezeli chcecie to mozemy rozpocząć go o 19.00. Jednak widzę, że zdania są podzielone. Dlatego bardzo proszę administaratorów forum o podjęcie decyzji do 17.00 czy przeprowadzamy dzisiaj chat i poinformowanie o tym w tym dziale.

Bez względu na wynik niedzielnych wyborów nie widzę problemu ,aby przeprowadzić chat w przyszłości.

Pozdrawiam

Zbigniew Podraza
:)
zdania sa podzielone wiec nie wiem kto ma podjac ta decyzje - chyba pan Podraza
kwintosz
Ja nie widze większych przeciwskazań, poza tym co podał @pozdrawiam, czyli możliwości użycia tego w brudnej kampanii przez przeciwników. Fakt że chociaż p. Podraza miał odwagę z nami porozmawiać a generał Meres nie, ale jednak nie byłoby to fair w stosunku do pana Podrazy, gdyby tak się stało a ten fakt pewnie byłby pominięty.

Dlatego myślę, że sam p. Podraza niech podejmie decyzje. Jeśli jest gotów na to i liczy się z konsekwencjami a mimo to wyrazi chęć uczestnictwa to niech tak będzie. Przestrzegam tylko, iż może na czacie jeśli takowy by się odbył, powinny nie być poruszane tematy ulotek. Tego nam nie trzeba..
Tadzik
a dlaczego nie? ja jestem za tym że jeżeli by sie czat odbył to do sprawy ulotek moglibyśmy sie odnieść a raczej pan Podraza mógłby ise odnieść
Bartek
Ja jestem za tym żeby chat sie w dniu dzisiejszym nie odbyl wlasnie przez zalobe narodowa kóra po odbyciu chata beda mogli w sprytny sposob wykorzystac takie osoby jak Adam, ksieciu hondurasu, jacu007 i inni.

Chat zawsze mozna po wyborach zroganizowac, a dzisiejszy chat sadze ze juz nie wplynie na nasz wybor czy Pan Meres czy Pan Podraza.
:)
QUOTE(Bartek @ Nov 24 2006, 04:47 PM) *
Ja jestem za tym żeby chat sie w dniu dzisiejszym nie odbyl wlasnie przez zalobe narodowa kóra po odbyciu chata beda mogli w sprytny sposob wykorzystac takie osoby jak Adam, ksieciu hondurasu, jacu007 i inni.


takie czy inne osoby nie beda mialy za duzo czasu na "sprytne wykorzystanie" bo za chwile juz cisza
bzenek
QUOTE(Tadzik @ Nov 24 2006, 06:40 PM) *
a dlaczego nie? ja jestem za tym że jeżeli by sie czat odbył to do sprawy ulotek moglibyśmy sie odnieść a raczej pan Podraza mógłby ise odnieść


Też jestem za czatem i to właśnie za sprawą ulotek. Ogromnie jestem ciekaw czy panu Tomkowi Sołtysikowi uderzyło do głowy z własnej inicjatywy czy też ulotki powstały za wiedzą pana Podrazy.

Z tą żałobą to my w Polsce przesadzamy. Chyba jest ona tylko po to by prezio i premierzy mogli się wpisać do księgi kondolencyjnej w blasku fleszy, a Hania Smoktunowicz mogła nadać Wiadomości wprost z grobów zabitych.
Hator
wlasnie sie dowiedzialem ze niestety mnie nie bedzie sad.gif
-bardzo pilna sprawa.

dlatego tez o czata mnie nie pytajcie (osobiscie - jestem za rozmowa)
ale ze "nieobecni nie maja racji" - wiec Wy sami zdecydujcie z p. Zbyszkiem
udanej merytorycznie (ewentualnej) dyskusji
pozdr
Zbigniew Podraza
Witam ponownie!

Ponieważ z Waszej strony nie zapadła jasna decyzja co zrobić z chat`em postanowiłem, tak jak niektórzy sugerowali, zdecydować sam.

Przywoływaliście różne argumenty za i przeciw. Zatem uważam, że ze względu na szczególną sytuację ostatnich dni zasadnym będzie zrezygnować z dzisiejszej "rozmowy".

Wiem, że zdążyliście mnie poznać, dowiedzieć się o moich zamysłach odnośnie Dąbrowy. Przybliżyłem Wam mój program, w ciekawy sposób wymienialiśmy się poglądami za co bardzo serdecznie Wam dziękuję.

Tak jak mówiłem wcześniej, bez względu na wynik wyborów nie zniknę z forum. W przyszłym tygodniu, gdy opadną emocje i wszystko będzie jasne, ustalimy termin chat`a. Mam nadzieję, że przebiegnie w spokojnej atmosferze.

Jeszcze raz za wszystko gorąco dziękuję.

Pozdrawiam
Zbigniew Podraza
vacu
QUOTE(Zbigniew Podraza @ Nov 24 2006, 05:25 PM) *
Przywoływaliście różne argumenty za i przeciw. Zatem uważam, że ze względu na szczególną sytuację ostatnich dni zasadnym będzie zrezygnować z dzisiejszej "rozmowy".

Wiem, że zdążyliście mnie poznać, dowiedzieć się o moich zamysłach odnośnie Dąbrowy. Przybliżyłem Wam mój program, w ciekawy sposób wymienialiśmy się poglądami za co bardzo serdecznie Wam dziękuję.

I bardzo dobrze. Atmosfera jest teraz nieciekawa - i ze względu na żałobę i ze względu na ostatnie pomówienia. Wszystkiego i tak nie wyjaśnimy - przede wszystkim dlatego, że nie będzie obu kandydatów - a myślę, że liczba osób, które się jeszcze wahają a pójdą na wybory jest już niewielka.

Myślę, że jakiś czas po wyborach będzie można już na spokojnie porozmawiać - już bez wyborczego lakieru wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.