IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

 
Reply to this topicStart new topic
> Zapis czatu z kandydatem na prezydenta DG, środa 8.XI godz.17 - Zbigniew Podraza
Ocena 4 V
kwintosz
post śro, 08 lis 2006 - 19:33
Post #1


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gaduZgodnie z obietnicą wklejam zapis czatu. biggrin.gif Nie jest to zapis identyczny z tym jak przebiegła dyskusja z p. Podrazą. Wszelkie niepotrzebne informacje np. dotyczące wejść/wyjść na czat, oraz inf. techniczne zostały pominięte. Jednakże pozostała treść w żaden sposób nie została zmieniona. Kolejność pytań oraz odpowiedzi jest taka w jakiej one się pojawiały. Pełną wersję zapisu mogę udostępnić (zapisany w Word) po napisaniu do mnie PW.

Legenda:
Kolor czerwony wypowiedzi p. Zbigniewa -odpowiedzi, kolor zielony - moderatorzy czyli pytania.

Przebieg czatu:

[Zbigniew Podraza] 4:53 pm: Witam Was
[pozdrawiam] 5:00 pm: Zaczynamy prosze kierować pytania do moderatorów na PM
[pozdrawiam] 5:02 pm: [Hator] 5:01 pm: kto finansuje panska kampanie? czy podzieli
sie pan informacjami szczegolowymi odnosnie panskich wydatkow?

[Zbigniew Podraza] 5:02 pm: Zgodnie z ordynacją kampanię finansują poprzez komitet wyborczy znajomi, przyjaciele i sympatycy oraz osoby które mi zaufały
[Zbigniew Podraza] 5:03 pm: szczegółowe sprawozdanie przedstawi pełnomocnik finansowy po zakonczeniu wyborów.

[wykształciuch] 5:04 pm: Panie Podraza czy kandyduje pan z powodu wewnętrznej potrzeby ulepszania sytuacji naszego miasta?
[Zbigniew Podraza] 5:04 pm: Tak, oczywiście.
[:)] 5:04 pm: [Tadzik] 5:03 pm: dlaczego pana ugropowania nie zblokowało list z innymi ugrupowaniami? Nie mogliście sie z nikim dogadać?
[pozdrawiam] 5:05 pm: Jeśli nie przejdzie Pan do II tury to komu udzieli Pan poparcia?

[Zbigniew Podraza] 5:06 pm: Wystepujemy w szerokiej koalicji lewicowo-demokratycznej z poparciem wielu org. spolecznych i zwiazkow zawodowych
[Dziun] 5:06 pm: Czego będą dotyczyć Pańskie pierwsze decyzje w przypadku wygranej?
[Zbigniew Podraza] 5:07 pm: Za wczesnie podejmowac dyskusje na temat udzielania oparcia w 2. turze, bedzie to decyzja rozsadna, na pewno nie popierajaca obecnego ukladu.
[pozdrawiam] 5:07 pm: A co ze środkami UE - z tym raczej nie jest najlepiej?
[Zbigniew Podraza] 5:08 pm: Odnosnie decyzji po wygranej: 1. bilans otwarcia (w tym sytuacja finansowa miasta), 2. przygotowanie strategii na lata 2007-13 w rozbiciu na 2 etapy; 3. powolanie zespolu profesjonalistow, ktorzy wiedza jak pozyskiwac srodki unijne.
[:)] 5:08 pm: [Dejmon] 5:04 pm: Czy będzie Pan dążył do powrotu Politechniki Śląskiej do DG?
[pozdrawiam] 5:10 pm: [Mick] 5:08 pm: Prezydent miasta nie musi być omnibusem,
ale dobrze żeby był sprawnym menadżerem i generalnie - liderem społeczności lokalnej. Czy ma Pan jakieś doświadczenia w tym zakresie?

[Zbigniew Podraza] 5:10 pm: Oczywiscie. Na pewno nie bedzie to latwe ze wzgledu na poprzednie - zle - potraktowanie Politechniki, ale nie wykluczam rowniez innych uczelni panstwowych (np. AGH). Przede wszystkim pozyskanie publicznych i niepublicznych uczelni dla DG uwazam za cel strategiczny.
[Zbigniew Podraza] 5:11 pm: Bylem dyrektorem duzego szpitala, radnym samorzadu miejskiego i wojewodzkiego. Bylem rowniez sekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia oraz stalym czlonkiem Komitetu Rady Ministrow.

[:)] 5:11 pm: [Hator] 5:08 pm: ma Pan jakies gotowe pomysly na wykorzystanie srodków z UE ? Czego beda one dotyczyc - jakich dziedzin??
[pozdrawiam] 5:12 pm: [Mick] 5:10 pm: Czy po wygranej zamierza Pan współpracować ze środowiskami społecznymi/politycznymi, które nie udzielają Panu obecnie poparcia. Jeśli tak, to w jaki sposób?

[Zbigniew Podraza] 5:12 pm: Przede wszystkim udzial w regionalnym programie operacyjnym dla woj. slaskiego, rowniez z programu operacyjnego Infrastruktura i Srodowisko
[kwintosz] 5:14 pm: Skad pomysł o AGH czy rozmawiał pan kiedyś w tej sprawie z władzami tej uczelni? Czy odległość do Krakowa nie będzie tu problemem?
[:)] 5:14 pm: [Dejmon] 5:10 pm: Czy możemy liczyć na ścieżkę asfaltową wokół Pogorii III? Ta która jest obecnie nie zachęca np. do przejażdżek rowerowych wokół zbiornika?

[Zbigniew Podraza] 5:14 pm: Uwazam, ze wszelkie decyzje zwiazane z przyjeciem strategii dla miasta powinny byc szeroko konsultowane ze wszystkimi org. politycznymi i spolecznymi oraz zwiazkowymi. Praca w samorzadzie powinna przebiegac ponad podzialami politycznymi = takie jest moje zdanie.
[pozdrawiam] 5:15 pm: A co chce Pan zrobić w sprawie parku wodnego?
[Zbigniew Podraza] 5:15 pm: Odnosnie AGH - chodzi o filie uczelni; wynika to raczej z charakteru przemyslowego naszego miasta.
[Zbigniew Podraza] 5:16 pm: Sciezki rowerowe: jest to jeden z glownych tematow jeśli chodzi o profilaktyke, zdrowie i rekreacje dla mieszkancow naszego miasta; to rozwiazanie powinno byc kompleksowe dla calego miasta - chodzi o spiecie centrum z terenami zielonymi.

[kwintosz] 5:17 pm: [vacu] 5:14 pm: Pytanie odnośnie centrum miasta, którego wg. mnie brakuje "miastu z osobowością" - czy ma Pan jakiś plan rozwoju "centrum"? Czy to byłyby okolice CA czy centrum takie jak jest teraz? Czy również będzie Pan czekał na inwestora marketu - jak Pan to zamierza rozwiązać (póki co inwestor nie "pali się" do roboty a atrakcyjny teren "straszy"?
[:)] 5:17 pm: [Hator] 5:11 pm: W panskim programie wyborczym mozna przeczytac o modernizacji centrum - jakie dzialania pan przewiduje majac na mysli slowo „modernizacja"??

[Zbigniew Podraza] 5:18 pm: Sytuacja parku wodnego wymaga szczegolowej analizy, prawdopodobnie zmian wlasnosciowych, ale z takim zabezpieczeniem, aby jak najszerzej sluzyc wszystkim mieszkancom miasta, a nawet regionu.
[pozdrawiam] 5:19 pm: [Mick] 5:16 pm: Czy widzi Pan możliwość włączenia do przyszłej strategii planów utworzenia w DG parku technologicznego, inkubatora przedsiębiorczości czy czegoś w tym rodzaju w oparciu o istniejącą infrastrukturę poprzemysłową, którą pewnie trzeba by zrewitalizować. Obecnie i w przyszłym okresie są i będą na to środki z funduszy UE - projekty, studia wykonalności, uzbrojenie, infrastruktura okołoparkowa, drogi itp??? Tu by można wykorzystać np. to AGH, o którym Pan mówi.
[Zbigniew Podraza] 5:20 pm: Problem centrum miasta nalezy rozwiazac kompleksowo - centrum powinno byc zrewitalizowane na podst. projektu architekt. na miare XXI wieku, ktory zostanie wyloniony w drodze konkursu. Srodki powinny pochodzic z UE. Nalezy przyspieszyc inwestycje galerii (kina, restauracje itp) i wkomponowac je w projekt, o ktorym piszemy.
[kwintosz] 5:21 pm: [Hator] 5:15 pm: czy nie odnosi pan wrazenia ze w naszym wojewodztwie lepiej traktowane przez sejmik sa miasta slaska niz Zaglebia czy Podbeskidzia - ma Pan jakies pomysly na zjednoczenie samorzadow zaglebia - moze jakies wspolne projekty do UE (jak np wczesniej o autobusy dla PKM SOSNOWIEC???
[Zbigniew Podraza] 5:21 pm: @MICK: temat wart jest poswiecenia szczegolnej uwagi; sa takie mozliwosci na terenach DG.
[pozdrawiam] 5:23 pm: [Hator] 5:19 pm: jak Pan mysli - jakich dzialan mieszkancy naszego miasta beda oczekiwac od nowego prezydenta - prosze wymienic chociaz 5 ktore wg Pana owinny byc do zalatwienia
[:)] 5:23 pm: [maxx] 5:17 pm: co zamierza Pan zrobic ze struktura wlasnosci dabrowskich wodociagow i stale rosnaca cena wody?

[Zbigniew Podraza] 5:23 pm: Zaglebie nawiazalo wspolprace w sprawach zwiazanych ze wspolna dzialalnoscia, m. in. w pozyskiwaniu srodkow UE, korzystne wydaje sie: szeroka wspolpraca miast Zaglebia w postaci subregionu. Niestety dotychczasowe wladze wykonawcze nie wkomponowaly sie w ten nurt.
[Zbigniew Podraza] 5:26 pm: @ Hator: 1. Normalnosci - w tym przede wszystkim wspolpracy RM z prezydentem. 2. Uregulowanie kwestii infr. drogowej. 3.rewitalizacja centrum miasta + dworzec kolejowy. 4. Sciagniecie duzych inwestorow (czyli miejsca pracy) + dobre kontakty z obecnymi zakladami. 5. Uzbrojenie terenow pod budownictwo jednorodzinne oraz nowe mieszkania komunalne i socjalne.

[pozdrawiam] 5:26 pm:[Bartek] 5:20 pm: Czy w swoich planach ma Pan może projekt utworzenia w naszym miescie CPR (Centrum Powiadamiania Ratunkowego) i czy uwaza ze w naszym miescie powinna byc jeszcze np. jedna siedziba np. Pogotowia np. w Zabkowicach?
[Zbigniew Podraza] 5:28 pm: @maxx: sa rozne mozliwosci rozwiazan, powrot do spolki komunalnej tez jest mozliwy - jest rowniez mozliwe utrzymanie obecnej struktury; najwazniejsze to uzyskanie nizszej ceny wody oraz poprawa jej jakosci.
[Zbigniew Podraza] 5:29 pm: CPR jak najbardziej, jeszcze jak bylem dyrektorem szpitala takie projekty byly przygotowywane.

[kwintosz] 5:29 pm: [Hator] 5:25 pm: na czym w przyszlych latach bedzie chcial pan zaoszczedzic by budzet miasta wyszedl jako tako na prosta (mod: wg obecnych władz jest z nim źle)?
[pozdrawiam] 5:29 pm: [Bartek] 5:23 pm: Czy byłby Pan za np. przejsciem calego UM na wolne czyli darmowe oprogramowanie Open Source - Linux, OpenOffice itp? Chodzi o koszty i licencje. Np. fundsze zaoszczedzone moglyby byc przekazane na inne cele jak: ksiazki dla dzieciakow.

[Zbigniew Podraza] 5:30 pm: @Hator: Kazdoroczny budzet powinien byc zbilansowany. Oszcednosci nalezy szukac w administracji, sprawnym zarzadzaniu.
[Zbigniew Podraza] 5:30 pm: Temat jest wart zastanowienia - kupuje to

[pozdrawiam] 5:30 pm: [Dami7] 5:28 pm: Pytanie do kandydata: Jak – po ewentualnym zwycięstwie w wyborach - zamierza postępować w sporach z Mitexem?
[michu] 5:32 pm: Witam, wspomniał Pan o dworcu PKP, dziś w DZ napisano, że na razie
PKP nie kwapi sie do rozwiązania kwestii, a sprawy własności gruntów nie sa uregulowane. Jakie konkretne działalnia Pan podejmie?

[Zbigniew Podraza] 5:32 pm: @ Dami7: Zawsze bede mial na uwadze interes gminy i uszanuje wszelkie decyzje wymiaru sprawiedliwosci; niemniej jednak uwazam, ze należy powoli szukac rozstrzygniecia i zamkniecia tego tematu.
[pozdrawiam] 5:33 pm: [Mick] 5:27 pm: a propos współpracy z innymi gninami Zagłębia - czy widzi Pan możliwość wspólnego lobbowania i walczenia o pieniądze dla DTŚ? Pytam, bo zna Pan pewnie prez. Górskiego i pewnie Pan wie, czy taka współpraca byłaby możliwa.
[kwintosz] 5:33 pm: Czy jest pan na bierząco z tym co się dzieje z Wieloletnim Planem Inwestycyjnym? Jeśli tak jak by pan określił sytuacje taką iż nagle nie wiadomo kiedy znikają z niego inwestycje lub są odsuwane na lata kolejne. I które z nich powinny się w nim znaleźć a z niego np. wypadły lub zostały przesunięte znacznie w czasie na lata następne?
[Zbigniew Podraza] 5:33 pm: @michu: Pisalem o tym na forum, bedziemy naciskac na PKP, aby ten temat rozwiazac jak najszybciej.
[pozdrawiam] 5:34 pm: [Hator] 5:29 pm: po konsultacjach z nami na forum w panskim programie pojawila sie kwestia modernizacji TERENOW wokol dworca - o jakich terenach pan mowi i o jakich dzialaniach. I czy w kwesti dworca (w swietle dzisiejszego art w Dzienniku Zachodnim) - nie lepiej byloby postawic budynek na terenach miasta na koszt samorzadu a pomieszczenia wynajac pod dzialalnosc PKP (kasy, poczekalnia itp)????
[Zbigniew Podraza] 5:34 pm: @Mick: Jak najbardziej. Jestem po wstepnych rozmowach z przedstawicielami okolicznych miast. Na pewno DTS bedzie obwodnica DG.
[Zbigniew Podraza] 5:35 pm: @kwintosz: W wieloletnim planie inwest. jest wiele niescislosci, w tym rowniez finansowych; bedzie wymagal on wnikliwej analizy. Nalezy go dopasowac do strategii rozwoju miasta na lata 2007-13.

[pozdrawiam] 5:37 pm: [Dejmon] 5:30 pm: Jakie korzyści w Pana opinii może osiągnąć Dąbrowa w związku z planowaną budową targów międzynarodowych w Zagórzu?
[Dejmon] 5:33 pm: Czy nie sądzi Pan, że nowe miejsca pracy powinny powstać przede wszystkim w małych firmach? Że należy stworzyć im stworzyć dogodne warunki do powstawania i rozwoju. Wielkie koncerny stwarzają miejsca pracy, ale pensje nierzadko są w nich upokarzające.

[Zbigniew Podraza] 5:37 pm: @pozdrawiam: Obok dworca powinno byc zlokalizowne centrum przesiadkowe (wkomponowane w wizerunek miasta) oraz parking 'park & ride', priorytetem jest szybka kolej przechodzaca przez DG.
[kwintosz] 5:37 pm: [Tadzik] 5:31 pm: Jest pan lekarzem. Był pan dyrektorem szpitala. Czy mam pan jakiś pomysł aby poprawić stan służby zdrowia w naszym mieście, która moim zdaniem nie jest najlepsza?
[Zbigniew Podraza] 5:37 pm: Prosze o wolniejsze zadawanie pytan
[Zbigniew Podraza] 5:38 pm: @Dejmon: W sposob naturalny DG graniczy z Zagórzem – ta wspolpraca powinna sie ukladac dobrze z obopolna korzyscia.
[Zbigniew Podraza] 5:39 pm: @Dejmon: Zgadzam sie z Toba - nalezy wprowadzic wszelkie udogodnienia dla rozwoju malej i sredniej przedsiebiorczosci, umozliwiajac bezplatna pomoc w pozyskiwaniu funduszy.
[Zbigniew Podraza] 5:40 pm: @Tadzik: Moim zdaniem ta sytuacja- mimo wszystko - poprawia sie z roku na rok; moge tak oceniac poniewaz funkcjonuje w niej od 1978 roku. Nalezy poprawic dostep do specjalistow, zarowno w przychodniach jak i w szpitalu.

[pozdrawiam] 5:41 pm: [Mick] 5:36 pm: Stawia Pan na ściąganie dużych inwestorów, a czy ma Pan jakieś rozwiązania dla małych, średnich i przede wszystkim mikroprzedsiębiorców. No i tych, którzy chcą założyć firmę. Może jakieś centrum obsługi przedsiębiorczości? Inne bodźce do rozwoju firm - zwłaszcza tych opartych na nowoczesnych technologiach??
[Zbigniew Podraza] 5:43 pm: @Mick: Tak, mam pomysly. Na ostatnim posiedzeniu RM podjeto uchwale o zwolnieniu z podatkow przedsiebiorcow tworzacych nowe miejsca pracy i wprowadzajacych nowe technologie. Centrum Obslugi Przeds. jest dobrym pomyslem.
[kwintosz] 5:43 pm: [Hator] 5:38 pm: jakie ma pan pomysly by wypromowac turystycznie Dabrowe? Co zrobic bysmy w zwiaku gmin jurajskich nie bylibysmy tylko miastem na "doczepke"?
[Zbigniew Podraza] 5:45 pm: @Hator: Uwarunkowania turyst.-krajoznawcze - w tym polozenie duzych zbiornikow wodnych - uprawniaja nas aby stac sie centrum rekreacyjnym i wypoczynkowym dla calego regionu. Nalezy w tym celu dzialac dynamicznie marketingowo (czyste plaze, rozwoj zeglarstwa, dobry dojazd i komunikacja, umozliwienie rozwoju osrodkow wokol Pogorii).
[pozdrawiam] 5:46 pm: [Hator] 5:43 pm: panie Zbyszku - prosimy o konkrety do
odpowiedzi. PS to ze w szpitalu wypadaloby zwiekszyc dostepnosc specjalistow glownie zalezy od NFZ (kontraktów)a nie samorzadu - jako lekarz powinien Pan o tym wiedziec?

[Zbigniew Podraza] 5:48 pm: @Hator: Gmina jest organem zalozycielskiem dla szpitala i - tak jak dotychczas - moze wspierac wszelkie dzialania inwestycyjne, w tym rowniez zakup nowoczesnego sprzetu medycznego, co na pewno wplywa rowniez na poprawe dostepnosci; przede wszystkim miasto powinno kontrolowac dzialania zarzadzajacych szpitalem.
[kwintosz] 5:48 pm: Jakie środki chciałby pan wprowadzić w naszym mieście aby poprawić bezpieczeństwo? Dalsza rozbudowa monitoringu (gdzie?), nowe etaty w Policji czy Straży Miejskiej finansowane przez miasto, lub jakieś inne pomysły?
[Zbigniew Podraza] 5:51 pm: @kwintosz: Istniejace kamery nalezy unowoczesnic (wysoka rozdzielczosc), zintegrowac je z CPR - dzialajace 24/7. Sukcesywnie nalezy objac kamerami cale miasto, zwlaszcza miejsca, ktore sa szczegolnie wrazliwe na patologie. Nalezy doswietlic ulice. Mozemy dofinansowac policje, wspolpracowac z org. samorzadowymi w rozwiazywaniu patologii (osiedla). Chce wprowadzic wiecej patroli (np. rowerowych, samochodowych).
[pozdrawiam] 5:51 pm: [Dami7] 5:44 pm: Uważam, że jedną z kluczowych kwestii "drogowych" jest brak wygodnego, bezpiecznego zjazdu do centrum miasta z drogi DK94. Problemy powiększą się kiedy/o ile powstanie centrum wystawiennicze w Zagórzu. Czy wg Pana, jest to problemem? Jeśli tak, czy podejmie Pan działania w celu rozwiązania tej kwestii?
[Zbigniew Podraza] 5:53 pm: @Dami7: Oczywiscie jestem otwarty na przeanalizowanie tej kwestii; przede wszystkim chcialbym wyegzekwowac od inwestorow bezpieczne rozwiazania - na wstepie inwestycji.
[kwintosz] 5:53 pm: [Hator] 5:49 pm Czy nie sadzi pan ze Zwiazek Metropolitalny to sztuczny i martwy twor - ma maly budzet, a przede wszystkim miasta czlonkowskie w nim to miasta slaska - wiec jak mamy polegac na tym zwiazku skoro naturalne jest ze bedzie on raczej dzialac "proslasko" niz zaglebiowsko. (mod: za ważniejsze uważa pan współpracowanie z wyłącznie innymi gminami zagłębiowskimi czy współprace w ramach Związku Metropolitalnego)?
[Zbigniew Podraza] 5:55 pm: @Hator: Deklaracje powstania ZM sa nadal na szczeblu ogolnych rozwazan; wymaga to jeszcze wielu szczegolowych rozwiazan. Oczywiscie bardziej jestesmy zwiazani z Zaglebiem, ale tylko wspolne dzialania w ZM stworza szanse na duze projekty i duze pieniadze. Musimy pozbyc sie kompleksow Zaglebia jako „slaskiego zascianka"
[kwintosz] 5:56 pm: [Tadzik] 5:52 pm: w programie pana konkurenta Jacka Kościelniaka są podane konkretne nazwiska osób które zajeły by się edukacją, bezpieczeństwem, zielenią itd. Czy ma pan jakieś konkretne osoby które po wygranej obieli by takie funkcje??
[Zbigniew Podraza] 5:57 pm: @Tadzik: Nie czas dzielic skory na niedzwiedziu. W UM pracuje wielu fachowcow, ktorzy potrzebuja jedynie dobrego i wymagajacego szefa. Jesli bedzie potrzeba zatrudnienia dodatkowych specjalistow - uczynie to.
[pozdrawiam] 5:57 pm: [Hator] 5:49 pm: pomysl centra przesiadkowego przy dworcach to
raczej sci-fi - jak pan chcial przekonac kzk gop i pkm'y ze beda musialy obnizyc liczbe tras, zmniejszyc zatrudnienie (wywalic czesc kierowcow na bruk) itp??

[Zbigniew Podraza] 5:59 pm: @Hator: Sa wszelkie przeslanki do zbudowanie centrum przesiadkowego - bedzie to w centrum miasta, polaczone z dworcem kolejowym, szybka kolej, DTS - stworzy to alternatywe do sprawnego poruszania sie po calym regionie.
[kwintosz] 5:59 pm: Czy może pan odpowiedzieć jak wg pana powinno wyglądać zatrudnianie nowych osób na stanowiska w administracji lokalnej i innych jednostkach podlegających miastu? Czy będą publicznie ogłaszane informacje o wolnych stanowiskach pracy i będa one zgłaszane w urzedzie pracy? Czy w końcu zaczną liczyć się kompetencje a nie "plecy"?
[Zbigniew Podraza] 6:01 pm: @kwintosz: Calkowita jawnosc postepowania w pozyskiwaniu nowych specjalistow na stanowiska w administracji - w drodze konkursu, z powiadomieniem o wszelkich dzialaniach z tym zwiazanych (BIP).
[pozdrawiam] 6:01 pm: [Dejmon] 6:01 pm: Czy po przejęciu przez miasto udziałów w Tramwajach Śląskich, zostaną wyremontowane torowiska na terenie DG i zostanie zakupiony nowy tabor (np. Karliki)?
[Zbigniew Podraza] 6:03 pm: @Dejmon: Bedzie to zalezalo przede wszystkim od dobrego planu strategicznego dla calego regionu, bedziemy starali sie wywalczyc jak najwiecej szybkich zmian dla DG.
[pozdrawiam] 6:03 pm: [Mick] 6:01 pm: Czy w tworzenie strategii będzie się można jakoś
włączyć??

[Zbigniew Podraza] 6:04 pm: @Mick: Tak. Przewiduje szerokie konsultacje spoleczne (w tym przez internet - fora dyskusyjne).
[kwintosz] 6:04 pm: Co Pan zrobi konkretnego aby sciagnac nowych inwestorow do miasta? Czy oprocz zakladow pracy, chetnie widzialby Pan nowe centra handlowe w miescie?? Jak pan widzi współprace z KSSE i poprawienie w niej naszej pozycji?
[jacu007] 6:06 pm: Prosze powiedziec jakie sa pana konkretne osiagniecia ktore udalo sie panu zalatwic w sejmie tej lub poprzedniej kadencji dla dabrowy gorniczej?

[Zbigniew Podraza] 6:07 pm: @kwintosz: Dotychczasowi inwestorzy narzekaja szczegolnie na infr. drogowa - tutaj nalezy znalezc jak najszybciej rozwiazania. Nalezy scisle nawiazac kontakt z Panstw. Agencja Inwest. Zagranicznych, wspolpracowac z KSSE; centra handlowe tak, ale nie konkurencyjne dla malego handlu. Nalezy rowniez rozwazyc wykorzystanie ustawy o Przedsiewzieciach Publiczno-Prywatnych. Podobaja mi sie dzialania samorzadu Wroclawia (Grupy Tygrysa) - szukamy dobrych wzorcow.
[pozdrawiam] 6:10 pm: [Dejmon] 6:06 pm: Co się Panu najbardziej nie podoba w
infrastrukturze DG, co przyprawia o ból głowy?

[Zbigniew Podraza] 6:12 pm: @jacu007: Dzialajac w grupie parlamentarno-samorzadowej: pozyskiwanie srodkow na Pyrzowice, Slawkow - wazne inwestycje dla regionu i DG, w tym rowniez utworzenie Pogorii IV; pomoc w tworzeniu oddzialu szpitala psychiatrycznego oraz oddzialu udarowego w szpitalu miejskim. Dzis niewiele sie o tym mowi, ale prowadzona przeze mnie ustawa o restrukturyzacji i pomocy publicznej zakladow opieki zdrowotnej do oddluzenie szpitali na 2,5 mld zlotych; 30 zakladow z naszego regionu otrzymalo dotacje...
[kwintosz] 6:12 pm: Jakie tereny widzi pan aby w planie zagospodarowania miejskiego
przeznaczyc na budownictwo mieszkaniowe - jakie miejsca - dzielnice (niech pan sprobuje dokladnie sprecyzowac) (od mod: z jakiej liczby nowych mieszkań komunalnych i socjalnych w mieście byłby pan zadowolony, oczywiście mając na względzie realność tych działań)?

[Zbigniew Podraza] 6:13 pm: bezzwrotna, to rowniez moj udzial w ustawie o zwalczaniu chorob nowotworowych - 200 mln z budzetu panstwa rocznie, to rowniez wymiana taboru smiglowcowego ratownictwa. I na tym nie koniec. Posel to nie tylko jedno miasto, ale rowniez dzialania dla calego systemu.
[Zbigniew Podraza] 6:14 pm: @pozdrawiam: Centrum z dworcem kolejowym. Nagromadzenie swiatel i brak ich synchronizacji. Dalej: ciezki transport w centrum miasta.
[Zbigniew Podraza] 6:17 pm: @Kwintosz: Dzisiejsze zapotrzebowanie to okolo 1000 mieszkan komunalnych i socjalnych. Sukcesywnie - min. 200 mieszkan rocznie mogloby rozwiazac problem. Jezeli chodzi o budownictwo jednorodzinne, to uzbrajanie terenow we wszystkich zielonych dzielnicach (Losien, Leka, Tucznawa, Ujejsce). Budownictwo komunalne: ten problem nalezy rozwiazac wspolnie ze spoldzielniami mieszkaniowymi i MZBM.

[pozdrawiam] 6:17 pm: [Mick] 6:13 pm: Pisze Pan - "zamierzam przeznaczać rocznie conajmniej 17% jego budżetu na inwestycje w infrastrukture" - ile to będzie w kwotach realnych i tak mniej więcej - na co? na jakie inwestycje?
[Zbigniew Podraza] 6:18 pm: Zbliza sie godzina 18:30, prosze o zadawanie ostatnich
pytan

[kwintosz] 6:18 pm: [Mick] 6:09 pm: Wiceprezydent Olszówka o Panu: drugą kadencję jest posłem RP, a więc problemy miasta i jego mieszkańców są im raczej obce, jak by się pan do tego ustosunkował? (mod: Jakie ma pan argumenty na to że mimo że jest pan posłem na Sejm RP, problemy DG nie są panu obce?)
[kwintosz] 6:19 pm: Proponuje jeszcze góra 2 ostatnie pytania, piszcie do modow a
my coś wybierzemy.

[pozdrawiam] 6:20 pm: [Hator] 6:19 pm: moze jeszcze jeden czat przed ywborami?? a po
wyborach tez mozemy sie spodziewac czatow i uczestnictwa osobistego na forum?

[Zbigniew Podraza] 6:21 pm: @Mick: Srednio powinnismy corocznie - z roznych unijnych programow operacyjnych - pozyskiwac okolo 100 mln zlotych (minimum). Do zabezpieczenia, w zwiazku z tym, konieczne jest zabezpieczenie przynajmnie 30 mln rocznie z budzetu miasta. Przy dobrej kondycji miasta powinnismy inwestowac w granicach 50-60 mln (realny budzet moze oscylowac w granicach 380 mln zlotych).
[pozdrawiam] 6:21 pm: Z mojej strony ostatnie pytanie : [Dejmon] 6:20 pm: Co z projektem szerokopasmowego Internetu dla mieszkańców DG?
[kwintosz] 6:23 pm: Także ostatnie pytanie ode mnie: [Tadzik] 6:17 pm: Co wg. pana jest największym sukcesem i największą porażką obecnego prezydenta Dąbrowy G.?

[Zbigniew Podraza] 6:24 pm: @Mick: Mozemy spytac jak dlugo i czy w ogole Pan Olszowka mieszka w DG...? Mieszkancem DG jestem nieprzerwanie od 1978 roku, a wczesniej jeszcze zwiazany bylem z dabrowskim liceum Szenwalda, bylem radnym tego miasta, sejmiku slaskiego, mieszkam na osiedlu "Manhattan"... Znam to miasto od podszewki i ludzi w nim mieszkajacych, a oni znaja mnie.
[klocek] 6:24 pm: Ja takze jedno i ostatnie pytanie: pulsatilla1214] 6:23 pm: Czy będzie
Pan wpierał koncepcję oświetlenia zabytków miasta - bazyliki w centrum i sanktuarium w Gołonogu?

[Zbigniew Podraza] 6:25 pm: @Hator: Dobrze, ze macie niedosyt; wszystkie takie spotkania sa dla mnie bardzo wazne. Na forum obiecywalem ze nie znikne - i tak bedzie.
[Zbigniew Podraza] 6:25 pm: @Dejmon: Trzeba ten temat jak najszybciej dokonczyc.
[Zbigniew Podraza] 6:26 pm: @Tadzik: Sukcesem sa wygrane wybory w 2002 roku, a
porazka przebieg prezydentury.
[Zbigniew Podraza] 6:27 pm: @pulsatilla1214: Tak, pielegnacja i nowoczesna
ekspozycja zabytkow i tradycja regionu sa dla mnie wazne.
[Zbigniew Podraza] 6:28 pm: Dziekuje za wszystkie pytania i do uslyszenia/zobaczenia/przeczytania :)

[pozdrawiam] 6:28 pm: Chciałem serdecznie podziękować Panu Podrazie, że miał odwagę zmierzyć się z naszymi pytaniami. Również dziękuję użytkownikom za obecność. Zapraszam do bardziej szczegółowej dyskusji na Forum DG
[kwintosz] 6:29 pm: A ja dziękuje także uczestnikom czata za bezproblemową prace.

[Zbigniew Podraza] 6:29 pm: Pozdrawiam i do zobaczenia :) Raz jeszcze dziekuje serdecznie i zapraszam do urn wyborczych.Oto pełny zapis czatu z panem Zbigniewem Podrazą, który odbył się 8-11-2006r.

Jednocześnie chciałbym poinformować jako moderator, że inni kandydaci byli także pytani czy nie chcą wziąć udziału w takim czacie. Niestety na nasz apel odpowiedział tylko p. Zbyszek. Szkoda..

Ten post edytował kwintosz śro, 08 lis 2006 - 19:56


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post śro, 08 lis 2006 - 23:02
Post #2


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,591
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlenz racji tego ze bylem tak krotko na czacie nie zadalem zadnego pytania od siebie ale jestem w duzym stopniu usatysfakcjowany bo takie same pytania zadali inni uzytkownicy, w tym ostatnie pulsatilii1214 przez klocka biggrin.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post śro, 08 lis 2006 - 23:30
Post #3


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna@ :) - zaluj ze Cie nie bylo na calym czacie bo nastepna okazja dopiero za 4 lata tongue.gif

mam nadzieje ze sie myle :)
pozdr


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
michu
post czw, 09 lis 2006 - 11:23
Post #4


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 265
Dołączył: czw, 19 paź 06
Nr użytkownika: 239"A ja dziękuje także uczestnikom czata za bezproblemową prace"

chyba zadałem pytanie niezgodnie z zasadmi (bez pośrednictwa moderatorów) za co przepraszam (poczatki zawsze są trudne)

a sam pomysł czatu był świetny, szkoda, że inni kandydaci zlekceważyli wyborców...

pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: poniedziałek, 20 styczeń 2020 - 03:53
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza