IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Znaki kierunku i miejscowości... :-/, miejski system informacji
:)
post sob, 08 sty 2005 - 12:10
Post #1


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,681
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlenobecne oznakowanie miasta w tym wzgledzie jest fatalne (juz pomijam inne znaki) i przyjezdni maja naparwde duze klopoty w poruszaniu sie po DG i czegos odszukaniu. Ale jak sie mozna dziwic skoro wjezdzajac i wyjezdzajac do/z DG nie ma tablic o tym informujacych nawet przy glownych drogach krajowych przebiegajacych przez miasto np. DK1 -na polnocnej granicy miasta, czy DK94 na granicy z Sosnowcem (swoja droga dziwnie w tym miejscu przebiega granica a ALBA ma dabrowski adres chociaz lezy w calosci w Sosnowcu tongue.gif ). Do tego w miescie sytuacja z drogowskazami jest rowniez fatalna i albo jej nie ma albo wprowadza w blad :!: - tu przyklad ktos obcy jadacy DK1 od poludnia i chcacy skrecic na Wroclaw czy Katowice na DK 94 jest kierowany prosto na Czestochowe bo najpierw tak wskauzje drogowskaz a potem na wiadukcie juz brakuje 2 drogowskazu w prawo laugh.gif I to jest na glowych drogach a inne lepiej juz przemilczec.
W ten sposob szukanie jakis firm przez przyjezdnych jest w DG czesto koszmarem i bez pytania sie lub planu miasta ciezko- praktycznie wogole nie sa oznaczane dzielnice. I moze by sie tez tak wkoncu zdecydowac i tabliczki z nazwami ulic umeiscic w calym miescie a teraz nei wiadomo wedlug jakiego algorytmu jest to robione :x

PS. Nasz oddzial GDDKiA tez super kontroluje wszystko - na nowym wezle w Podwarpiu ustawili nowiutkie drogowskazy, wedlug ktorych pozbawiaja DG Trzebieslawic i oznaczaja jaka osobna miejscowosc a nie dzielnice DG laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post sob, 08 sty 2005 - 16:10
Post #2


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,732
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87:)+-->
QUOTE(:))
obecne oznakowanie miasta w tym wzgledzie jest fatalne[/quote]To prawda. ZwŁaszcza, Że wg niektÓrych prezydentÓw mamy byĆ potĘgĄ turystycznĄ. MaŁĄ pociechĄ jest fakt, Że rÓwnie tragicznie jest chyba we wszystkich miastach GOP sad.gif

:)+-->
QUOTE(:))
moze by (...) tak w koncu (..) tabliczki z nazwami ulic umiescic w calym miescie[/quote]
Jedynym miastem w Polsce, ktÓre kompleksowo zrealizowaŁo system miejskiej informacji i moŻe byĆ z tego dumne jest Warszawa. System moŻna zobaczyĆ na stronie http://www.msiwarszawa.com.pl/ (dziwnie siĘwyŚlietla). Ile razy jestem w stolicy, tyle razy nie mogĘsiĘnadziwiĆ, Że urzĘdnicy w magistracie wymyŚlili coŚ idealnego. NajwiĘksze wraŻenie robi na mnie umieszczenie na tablicach kierunku wzrostu numeracji budynkÓw. Praktyczna rzecz, chyba niespotykana w innym polskim mieŚcie.

Przy rozwiĄzaniach zastosowanych w Warszawie nasze tabliczki wyglĄdajĄ ŻenujĄco. Prowincja po prostu. Ale w DĄbrowie nigdy nie byŁo zainteresowania tĄ sprawĄ - bez wzglĘdu na to kto rzadziŁ. I nie wierzĘby siĘto za kadencji pana Talkowskiego zmieniŁo.

:)+-->
QUOTE(:))
ustawili nowiutkie drogowskazy, wedlug ktorych pozbawiaja DG Trzebieslawic i oznaczaja jaka osobna miejscowosc a nie dzielnice DG [/quote]
Z tym to akurat bym siĘzgodziŁ. Jako DĄbrowĘGÓrniczĄ oznaczaŁbym teren Centrum-GoŁonÓg, a juŻ ZĄbkowice, Strzemieszyce itd. oznaczyŁbym nazwami wŁasnymi. SĄ to spore odrĘbne osiedla i doskonale funkcjonujĄ w codziennym Życiu pod wŁasnymi nazwami.
PrzykŁad - jadĄc z Olkusza DK94 mija siĘkilka drogowskazÓw na DĄbrowĘGÓrniczĄ, ktÓre kierujĄ do KuĹşniczki czy Okradzionowa. Formalnie prawidŁowo, ale wprowadza w bŁĄd jadacych do centrum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post sob, 08 sty 2005 - 17:27
Post #3


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,681
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlenz tym ostatnim troszke zle mnie zrozumiales albo nie napisalem moze jasno tongue.gif

Tez jestem za tym zeby napis "Dabrowa GÓrnicza" oznaczal tylko centrum ale na tych drogowskazach do Trzebieslawic jest blad :!: Napis powinien byc niebieski na bialym tle, a jest bialy na zielonym - a bialy na zielonym oznacza samodzielna miejscowosc a nie dzielnice jakiegos miasta...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post wto, 14 cze 2005 - 16:55
Post #4


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,681
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tleno tym warszawskim systemie
QUOTE([img)
http://serwisy.gazeta.pl/i/gazeta.gif[/img]]
Miejski System Informacji ze stolicy do...
Łodzi i WrocŁawia

MichaŁ Wojtczuk 11-06-2005 , ostatnia aktualizacja 11-06-2005 00:21

Warszawa eksportuje swÓj wynalazek - czerwono-niebieskie tabliczki Miejskiego Systemu Informacji pojawiĄ siĘw Łodzi, a byĆ moŻe takŻe i we WrocŁawiu.

W Łodzi duŻo Łatwiej siĘzgubiĆ niŻ w Warszawie. Miasto nie ma systemu czytelnych ulicznych tablic i map. Na budynkach wiszĄ jedynie rÓŻowe tabliczki z nazwami ulic i numerami domÓw. WŁadze Łodzi postanowiŁy to zmieniĆ. Jerzy Kropiwnicki, prezydent miasta, kilkakrotnie kontaktowaŁ siĘz Lechem Kaczyńskim, prezydentem Warszawy. Ten zgodziŁ siĘbezpŁatne udostĘpniĆ Łodzi kompletny system MSI - charakterystyczne niebiesko-czerwone tabliczki, drogowskazy, podŚwietlane mapy itd.

- BĘdĄ miaŁy te same kolory co warszawskie - zapowiada MichaŁ Trzciński, dyrektor MSI, ktÓre niedawno podporzĄdkowano ZarzĄdowi DrÓg Miejskich. - DziĘki temu ktoŚ, kto byŁ w Warszawie, od razu bĘdzie wiedziaŁ, co jest nazwĄ ulicy, a co - dzielnicy, czy obszaru miasta.

Dyrektor Trzciński dwukrotnie odwiedzaŁ ŁÓdĹş, szkolĄc tamtejszych urzĘdnikÓw w stosowaniu systemu MSI. Jego pierwsze elementy majĄ siĘtam pojawiĆ jeszcze w tym roku. ŁÓdzcy urzĘdnicy szacujĄ, Że na oznakowanie caŁego miasta bĘdzie potrzeba 50 mln zŁ. - My przez dziewiĘĆ lat wprowadzania systemu w Warszawie wydaliŚmy 30 mln i oznakowaliŚmy ok. 70 proc. powierzchni miasta - mÓwi dyrektor Trzciński. - To prawda, wciĄŻ sĄ obszary, na ktÓrych nie ma tabliczek, ale systematycznie instalujemy je na kaŻdej ulicy, ktÓrej rada miasta nadaje nazwĘ.

W stolicy wisi ponad 40 tys. tablic z nazwami ulic, okoŁo tysiĄca sŁupkÓw i blisko ĆwierĆ tysiĄca podŚwietlanych map.

ŁÓdĹş nie jest jedynym miastem, ktÓre chce wprowadziĆ u siebie warszawski system.

- My teŻ dostaliŚmy zgodĘna uŻywanie MSI - mÓwi Joanna Rańda z wrocŁawskiego urzĘdu miasta. - Z tym Że my chcemy wasz system modyfikowaĆ, przystosowujĄc go do naszych lokalnych potrzeb. W lipcu-sierpniu ogŁosimy przetarg na opracowanie caŁej logistyki. Potem bĘdziemy wiedzieli, ile dokŁadnie pieniĘdzy bĘdzie potrzeba na jego wprowadzenie, a wydatek ten bĘdĄ musieli zaakceptowaĆ radni. Pierwsze tabliczki prawdopodobnie pojawiĄ siĘw przyszŁym roku - zapowiada.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misiek
post śro, 15 cze 2005 - 23:48
Post #5


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 500
Dołączył: czw, 04 wrz 03
Skąd: DG - Reden
Nr użytkownika: 19Trzeba przyznaĆ Że te tabliczki w Warszawie robia wraŻenie, poza tym przyjezdnym uŁatwiajĄ orientacjĘw terenie, bo oprÓcz ulicy i nr domu jest tam takŻe nazwa dzielnicy.


--------------------
Ten kraj to jest po prostu Polska
W tym kraju możesz ukraść, nigdy dostać
Odwrócony do góry nogami raj
Ten kraj, ten kraj, ten kraj ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post wto, 26 lip 2005 - 16:33
Post #6


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,681
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlendalej nie ma tablic informujacych o wjezdzie do naszego miasta na najwazniejszych drogach krajowych :!: :evil: Nie ma ani na DK1 od polnocy ani na DK94 na granicy z Sosnowcem. Ciekawe czy jest jeszcze jedno takie miasto w PL.
Poza tym podobno pojawil(y) sie drogowskaz(y) na "skrzyzowaniu" S1 i DK94 i byc moze juz nie wprowadzaja w blad...
A jeszcze jedna sprawa - w Zabkowicach zniknal znak "droga ekspresowa" - ciekawe o co chodzi, czy sie komus tak spodobal, bo chyba nie skrocili ekspresowki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post wto, 02 sie 2005 - 19:01
Post #7


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,732
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87:)+-->
QUOTE(:))
A jeszcze jedna sprawa - w Zabkowicach zniknal znak "droga ekspresowa" - ciekawe o co chodzi, czy sie komus tak spodobal, bo chyba nie skrocili ekspresowki[/quote]

Pewnie ktoŚ pozyczyŁ. Na szczĘŚcie to nie jest taki najwaŻniejszy znak.

Czasami zdarza siĘ, Że widzĘbrak znaku STOP lub UstĄp Pierwszeństwa Przejazdu. To juz zaczyna byĆ groĹşne i zawsze staram siĘdzwoniĆ w tej sprawie do StraŻy Miejskiej. PrzyjmujĄ informacjĘi doŚĆ szybko MZUM znak odnawia.

--------------------------------------------------------------------------------

Natomiast w najnowszej wersji Wieloletniego Planu Inwestycyjnego na lata 2005 - 2008 pojawia siĘjakaŚ jaskÓŁka lepszych czasÓw. biggrin.gif

Na lata 2005-2008 zaplanowano budowĘMiejskiego Systemu Informacji Przestrzennej. I to za fenomenalnĄ kwotĘ13 mln zŁotych :shock:

ZaŁoŻone koszty wydajĄ siĘbyĆ ogromne. WarszawĘoznakowano za 30mln, a dziesiĘciokrotnie mniejszĄ DĄbrowĘza 13 mln ??? To jest chyba kwota na wyrost ?

Miejmy nadziejĘ, Że Dabrowa skorzysta z doŚwiadczeń Warszawy. Ten system jest sprawdzony, czytelny i bardzo estetyczny. Co waŻne przyjmujĄ go ŁÓdĹş i WrocŁaw. Przybysz stamtĄd bĘdzie czuŁ siĘna wsi w DĄbrowie jak u siebie :)

Najgorsze w tej historii jest to, Że budowa systemu ma zaczĄĆ siĘw 2005 roku - pewnie juz mamy opÓĹşnienie. Jak znam szybkoŚĆ dziaŁania adminstracji prezydenta Talkowskiego to nie zdĄŻĄ "wbiĆ Łopaty" przed przyszŁorocznymi wyborami sad.gif

Oby mnie zaskoczyli !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post wto, 02 sie 2005 - 19:43
Post #8


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,681
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen:shock: wow dobra wiadomosc. Dziwne ze tego w tym planie nie zauwazylem. Tylko zeby to zrealizowali :!:

PS. a moze dlatego nie zauwazylem ze plan zostal zmodyfikowany i nie widzialem ostatniej wersji...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post wto, 25 paź 2005 - 18:43
Post #9


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,681
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlenod pewnego czasu w miescie pojawiaja sie tabliczki z nazwami ulic. Sa inne od tych poprzednich i nie najladniejsze ale lepsze to niz nic.
Tylko ciekawe jak to sie ma do budowy tego systemu informacji przestrzennej. Na ten system zadnego przetargu nie widzialem i czy to zawiera sie w tym systemie, czy te tabliczki trzeba bedzie wymieniac hmm
System musi byc jednolity i obejmowac wszystkie ulice. Na razie nie wiem wedlug jakiego algorytmu sa stawiane i jak to sie zakonczy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post pią, 06 sty 2006 - 17:13
Post #10


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,388
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: MężczyznaZauwazyłem ze od pewnego czasu , przynajmniej centrum i mydlice są oznakowane tymi tabliczkami praktycznie na kazdym skrzyżowaniu wink.gif do Warszawskiego Systemu to strasznie daleko, ale podobają mi sie i było to dobre posunięcie.

a teraz z innej beczki

Jak nazwać ulice

Piątek, 6 stycznia 2006r.

Włodarze Dąbrowy Górniczej do końca stycznia zbadają finansowe i techniczne konsekwencje ewentualnych zmian nazw niektórych ulic w mieście. — Sygnały od mieszkańców, że istnieje taka potrzeba docierały do Urzędu już od dawna. Prezydent Jerzy Talkowski zdecydował więc, że sprawą należy się zająć — informuje Jolanta Kocjan z biura prasowego dąbrowskiego magistratu.

Chodzi tutaj głównie o ulice, które mają podobne nazwy, albo też są tak usytuowane, że osoby nie znające dobrze okolicy mogą mieć i mają olbrzymie trudności z dotarciem pod wskazany adres. Takich przypadków jest w Dąbrowie Górniczej przynajmniej kilka. O tych najważniejszych już rozmawiano.

— Chodzi na przykład o taką zbieżność, w Dąbrowie jest osiedle, które nazywa się Robotnicze i ulica, która nosi tę samą nazwę, a chodzi o zupełnie inne i to znacznie oddalone miejsce. Nieco inne kłopoty są z ulicą Armii Krajowej w Strzemieszycach. Ulica zakręca pod kątem prostym i ludzie mają kłopot z odnalezieniem budynków z tymi numerami, które znajdują się już za zakrętem, bo nie zauważyli, że ulica się w tym miejscu nie kończy, a tylko zakręca. Podobne problemy mogą mieć zresztą nie tylko prywatne osoby, ale też karetki czy taksówkarze — wyjaśnia Jolanta Kocjan.

Jest więc realna szansa, że już wkrótce ktoś zajmie się tym bałaganem.

(gk) - Dziennik Zachodni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olo
post nie, 08 sty 2006 - 11:33
Post #11


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,171
Dołączył: pon, 01 wrz 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 18
Płeć: Mężczyzna
GG: 1387662 status gadu-gaduTen problem dotyczy ul. Kasprzaka, zwłaszcza jej starej części. Bloki stoją przy wewnętrznej starej ulicy Kasprzaka oddalonej od, dzisiaj, właściwej o ok. 30-40 m, natomiast wszyscy zaczynają szukać adresów od skrzyżowania z Kosmonautów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 12 sty 2006 - 11:32
Post #12


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,681
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlenod zawsze tutaj pisze o brakujacych tablicach informacyjnych z nazwa naszego miasta przy wjazdach do niego. Okazuje sie ze nasze miasto zajmujace 2 miejsce zaraz za Wawa (przynajmniej wsrod duzych i najwiekszych miast, bo moze i znajdzie sie gdzies jakas mala gmina) w swoim budzecie przeliczonym na 1 mieszkanca nie ma kasy na te tablice. Niedawno zostala przeniesiona tablica "Dabrowa Górnicza" z poczatku Al Róż - od strony Zagorza na DK 94 laugh.gif W sumie jak musimy wybierac to chyba lepiej na DK94. Rozpacz - cala kasa z budzetu jest przejadana i na wszelkie inwestycje zostaja tylko ostatki, nawet brakuje na taka tabliczke:P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pon, 19 lis 2007 - 19:55
Post #13


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,681
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlenCYTAT
Protokół Nr 13/07
z posiedzenia Komisji Rozwoju i Promocji Miasta w dniu 21 września 2007 roku

Marcin Bazylak- Naczelnik Wydziału Strategii, Promocji, Kultury i Sportu:

Nawiązano również współpracę z firmą, która robi programy partnerskie dla miast w Niemczech. Będzie ustawionych 10 informatorów komunikacyjnych, zlokalizowanych na rondach. Zostaną przekazane Dąbrowie Górniczej w formie darowizny.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post pon, 19 lis 2007 - 20:07
Post #14


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gaduAaaa uprzedziłeś mnie, też to dojrzałem.
Ciekawe jak to będzie wyglądało. smile.gif Ciekawy w ogóle pomysł by tego szukać za granicą, więc może to nie będzie jakieś badziewie.
Aczkolwiek, może i być badziewie byleby coś było, a nie tak jak jest obecnie.. wink.gif


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
syzio
post pon, 19 lis 2007 - 20:22
Post #15


Dąbrowa G
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 626
Dołączył: wto, 15 lis 05
Skąd: Londyn
Nr użytkownika: 168
Płeć: Mężczyzna
GG: 3563765 status gadu-gadu
Skype: syzio0 status skypeCo na tych tablicach będzie się znajdować?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pon, 19 lis 2007 - 20:28
Post #16


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,681
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlento chyba musisz zapytac pana Bazylaka, forumowego Bazyla


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mucha
post wto, 20 lis 2007 - 10:47
Post #17


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 193
Dołączył: czw, 10 lis 05
Skąd: Broadway
Nr użytkownika: 167Ja z innej beczki:
Co do pierwszego posta, otrwierającego wątek: pisałem kiedyś do UM a potem także do Generalnej Dyrekcji DK i Autostrad w sprawie fatalnego oznakowania węzła DK94 i S1. I dostałem odpowiedź, że wiedzą jak jest ale na razie brak kasy na zmianę oznakowania.
A trzeba powiedzieć że jest fatalnie. Np. jadąc DK94 w kierunku Krakowa widzimy znak informujący kierowcę że na Kraków trzeba zjechać w prawo (z małą informacją poniżej że chodzi o płatną autostrtadę A4!) podczas gdy jest to akurat zjazd na S1 w kierunku Cieszyna. Tak więc kierowca jest wprowadzany w błąd podwójnie: (1) kiedy szuka zjazu na Cieszyn i go nie dostrzega, więc jedzie dalej na Kraków, (2) gdy spokojnie chce sobie jechać dalej, a tu nagle widzi że na Kraków trzeba skręcić.
Poza tym większość drogowskazów w mieście jest tak wyblakła, że wogóle nie widać na nich numerów dróg krajowych.


--------------------
(...) Miliony much nie moga sie mylic!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post sob, 12 kwi 2008 - 11:52
Post #18


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,681
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlenodp Pana Prezydenta:
CYTAT
Miasto miało otrzymać 10 informatorów komunikacyjnych. Jakie znajdą się na nich informacje i kiedy, oraz gdzie zostaną one ustawione?

Mamy gotową wizualizację oraz uzgodnione lokalizacje. Na informatorach miały znaleźć się informacje dotyczące lokalizacji instytucji miejskich. Informatory nie powstały w zeszłym roku ponieważ na przeszkodzie przekazania ich dla miasta stanęły trudności prawne. Pracujemy nad wypracowaniem korzystnego rozwiązania prawnego i finansowego, które pozwoli prywatnej firmie przekazać "witacze" Urzędowi Miejskiemu.--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post sob, 06 gru 2008 - 12:24
Post #19


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,681
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlenPojawiaja sie biale tabliczki z nazwami ulic. Ladniejsze od tych niebieskich. Oby juz zawsze montowali takie, a nie wymyslili za chwile jeszcze innych.
Pod nazwa ulicy jest tez dzielnica. Ja widzialem na razie kilka z "Centrum". Ciekawe jak podziela miasto, bo oficjalnie dzielnic, ze swoimi granicami w DG nie mamy. Tabliczki z "Centrum" sa tez obok CA, wiec bedzie bardzo ogolnie, Redenu itp nie zobaczymy.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dave
post sob, 06 gru 2008 - 18:44
Post #20


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 875
Dołączył: śro, 31 sty 07
Skąd: D.G. Mydlice Północ
Nr użytkownika: 432
Płeć: MężczyznaBo Reden to właściwie nie dzielnica ;-) Dopiero Gołonóg jest dzielnicą smile2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: niedziela, 31 maj 2020 - 14:52
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza