IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

10 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Wybory Samorządowe 2006, Frekwencja, przebieg głosowania, wyniki
Ocena 5 V
TeodorMotor
post pią, 10 wrz 2004 - 15:01
Post #1

UZYTKOWNIK

Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 42

Chyba jeszcze jakieŚ kiedyŚ bĘdÓ (oprÓcz tych najbliŻszych), wiĘc zakŁadam nowy wĄtek.

http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/wyda...nia/400186.html
Czy ktoŚ siĘwybiera?
Go to the top of the page

+Quote Post
rafi
post pią, 10 wrz 2004 - 21:30
Post #2

Rafi

Nr użytkownika: 15

Ja ide, a czemu by nie...Zawsze to jakas rozrywka w niedziele :)

+Quote Post
ocet
post sob, 11 wrz 2004 - 21:47
Post #3

UZYTKOWNIK
*

Nr użytkownika: 88

ja tez sie wybieram a czemu by nie... druga okazja poznania demokracji w moim krotkim zyciu szkoda by bylo nie skorzystac...

+Quote Post
rafi
post nie, 12 wrz 2004 - 22:49
Post #4

Rafi

Nie sadzicie, ze jezeli na prawie 2000 uprawnionych do glosowania w danym obwodzie przychodzi 29 osob to jest to lekkie przegiecie? Te wybory kosztowaly 6 milionow zlotych i po co to wszystko? Jedzcie se ludzie do Korei Polnocnej. Tam nie ma wyborow, nie ma problemow, nie trzeba chodzic na wybory (bo ich nie ma). Wszystko bedzie cool. Po co nam w tej Polsce demokracja. I tak wszyscy maja to w dupie... sad.gif

+Quote Post
:)
post pon, 13 wrz 2004 - 12:27
Post #5

IX :)

Grupa: ADMINISTRATOR
Nr użytkownika: 8
GG: 1234567 status gadu-gadu
Tlen: test status tlen

Z Dziennika Zachodniego:

Martwa cisza nad urnami

PoniedziaŁek, 13 wrzeŚnia 2004r.

Tylko kilka procent uprawnionych do gŁosowania wziĘŁo wczoraj udziaŁ w wyborach uzupeŁniajĄcych do Senatu RP. Do godziny 12.00 w Katowicach Piotrowicach, na ŻywiecczyĹşnie i wielu lokalach wyborczych powiatu zawierciańskiego do urn nie poszŁa ani jedna osoba! TrochĘlepiej byŁo popoŁudniu. Nie udaŁo nam siĘjednak znaleĹşĆ Żadnej obwodowej komisji, w ktÓrej frekwencja przekroczyŁaby 7 procent.

Wybory uzupeŁniajĄce odbywaŁy siĘwczoraj w trzech okrĘgach wyborczych - zagŁĘbiowskim, katowickim oraz bielskim. O trzy wolne mandaty do izby wyŻszej parlamentu, ktÓre zwolnili wybrani w czerwcu europarlamentarzyŚci, walczyŁy 34 osoby. Zainteresowanie wyborami byŁo ŻenujĄco niskie. W sosnowieckiej obwodowej komisji wyborczej nr 91 do poŁudnia na 1.900 uprawnionych gŁosy oddaŁo... 8 osÓb, a w MysŁowicach do godziny 9.00 nie zagŁosowaŁa ani jedna.
TrochĘlepiej byŁo w Katowicach i Tychach. Na Podbeskidziu takŻe gŁosowaŁo bardzo niewielu wyborcÓw. W powiecie Żywieckim po poŁudniu wciĄŻ byŁy obwodowe komisje, do ktÓrych nikt nie przyszedŁ.

KompromitujĄco niska frekwencja spowodowaŁa, Że wybory przebiegaŁy wyjĄtkowo spokojnie.

- Takich wyborÓw jeszcze nie pamiĘtam - mÓwi Wojciech Litewka, szef OkrĘgowej Komisji Wyborczej w Katowicach. - Nie zanotowaliŚmy Żadnych zgŁoszeń, Żadnych protestÓw, Żadnych sygnaŁÓw o zakŁÓceniu ciszy wyborczej.

Kandydaci lewicy, zachowujĄc "rewolucyjnĄ czujnoŚĆ", wysŁali wczoraj nawet swoich ludzi do koŚcioŁÓw, bo liczyli na to, Że z ambon ksiĘŻa przerwĄ ciszĘwyborczĄ, ale srodze siĘzawiedli.

Kandydaci startujĄcy w wyborach uzupeŁniajĄcych do Senatu RP byli wczoraj bardzo nerwowi. Zdawali sobie bowiem sprawĘ, Że o ich losie w duŻej mierze przesĄdzi przypadek. Przy kilkunastu tysiĄcach oddanych gŁosÓw, o wyniku moŻe przesĄdziĆ kilka kartek wrzuconych do urn.

- PrognozowaŁem, Że frekwencja wyniesie 2,7 procenta, ale chyba siĘpomyliŁem. BĘdzie niŻsza - powiedziaŁ nam wczoraj MichaŁ WÓjcik, kandydat PiS z katowickiego okrĘgu wyborczego.

PeŁne wyniki wyborÓw uzupeŁniajĄcych podamy w jutrzejszym wydaniu DZ.

Ile to kosztowaŁo?

Wczoraj w woj. ŚlĄskim czynnych byŁo prawie 1.500 lokali wyborczych. W kaŻdym z nich zasiadaŁo Średnio po 10 osÓb, a dieta mĘŻa zaufania wyniosŁa 140 zŁotych. Tylko z tego tytuŁu budŻet państwa musiaŁ wydaĆ 2 miliony zŁotych. Do tego dochodzĄ koszty kart do gŁosowania, przygotowania i wyposaŻenia lokali, koszty utrzymania miejskich biur wyborczych. To kolejny milion zŁotych. Sporo kosztowaŁo teŻ zabezpieczenie wyborÓw ? wczoraj ostry dyŻur miaŁa policja caŁego wojewÓdztwa. KaŻdy z kandydatÓw wydaŁ teŻ na kampaniĘpo 50 tysiĘcy zŁotych, czyli w sumie wszyscy - 1,5 miliona zŁ. W sumie wczorajsza zabawa w demokracjĘkosztowaŁa nas blisko 5 milionÓw zŁotych

laugh.gif nie ma sie przeciez co dziwic takiej frekwencji. O kandytach to mozna bylo sie dowiedziec tylko na plakatach na ulicy jak maja na nazwisko i z jakiej partii...
Szkoda tylko tej kasy. A po co ludzie mieli isc-jedynie dla zasady demokracji a takich ludzi jest malo... I tak tych kilku wybranych nie bedzie mialo na nic wplywu i nic nie zmieni w niczyim zyciu a jedynie w swoim...

+Quote Post
rafi
post pon, 13 wrz 2004 - 21:15
Post #6

Rafi

:)+-->
QUOTE(:))
Szkoda tylko tej kasy. A po co ludzie mieli isc-jedynie dla zasady demokracji a takich ludzi jest malo... I tak tych kilku wybranych nie bedzie mialo na nic wplywu i nic nie zmieni w niczyim zyciu a jedynie w swoim...[/quote]

No na tym polega wlasnie demokracja. Kazdy moze miec swoj malutki wklad w sukces swojego kandydata/partii. Tak jest wszedzie na swiecie (mowa oczywiscie o krajach demokratycznych). Gadanie ze sie nie ma na cos wplywu jest bez sensu. Jesli tak wszyscy mysla to moze lepiej zlikwidowac wybory. Wprowadzmy sobie monarchie dziedziczna w sejmie/senacie/na stanowisku prezydenta. Talkowski bedzie dozywotnio prezydentem DG i OK. Skoro na nic (podobno) nie mamy wplywu...
Polska chyba nie dorosla do demokracji, a Polacy nie umieja z niej korzystac

+Quote Post
olo
post wto, 14 wrz 2004 - 07:08
Post #7

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 18
GG: 1387662 status gadu-gadu

Nie byŁem na wyborach, drugi raz Świadomie nie poszedŁem (na kilkanaŚcie) To taki sygnaŁ ode mnie, Że zaczynam mieĆ w dupie to państwo, a byt senatu, zaŚ, nie interesuje mnie absolutnie.

+Quote Post
TeodorMotor
post wto, 14 wrz 2004 - 09:31
Post #8

UZYTKOWNIK

No Olo, tera przegiĄŁeŚ... PopeŁniŁeŚ plagiat myŚlowy! 8)
Mam dokŁadnie takie samo zdanie jak Olo. Jednak na wybory lokalne pÓjdĘ. MuszĘpisaĆ za jakiego powodu?

+Quote Post
olo
post wto, 14 wrz 2004 - 10:28
Post #9

UZYTKOWNIK

QUOTE(TeodorMotor)
No Olo, tera przegiĄŁeŚ... PopeŁniŁeŚ plagiat myŚlowy!  8)
Mam dokŁadnie takie samo zdanie jak Olo. Jednak na wybory lokalne pÓjdĘ. MuszĘpisaĆ za jakiego powodu?

Na wybory lokalne pÓjdĘteŻ jak najbardziej i najrychlej

+Quote Post
Master
post wto, 14 wrz 2004 - 11:25
Post #10

FdZD

Nr użytkownika: 5

Frekwencja 2-3 % to rzeczywiscie przegiĘcie (nie ma jak byĆ czŁonkiiem komisji wyborczej podczas wyborÓw z takĄ frekwencjĄ). Ale.....ja rÓwnieŻ nie byŁem., choc na ogÓŁ staram sie speŁniaĆ swÓj obywatelski obowiĄzek, do tej pory od 2000 roku , nie byŁem tylko na zaklepywaniu Europejskiej Konstytucji oraz na tych wyborach wŁasnie uzupeŁniajĄcych wyborach do Senatu.
Interesuja mnie wybory prezydenckie.wybory parlamentarne, wybory samorzadowe , no i od czasu do czasu jakies referendum.

+Quote Post
olo
post wto, 14 wrz 2004 - 11:35
Post #11

UZYTKOWNIK

Jedyne na ktÓrych nie byŁem to prezydenckie WaŁĘsa - Tymiński. JakoŚ nie mogŁem wybieraĆ miĘdzy lepszym i gorszym zŁem.

+Quote Post
:)
post śro, 15 wrz 2004 - 11:44
Post #12

IX :)

Nr użytkownika: 8
GG: 1234567 status gadu-gadu
Tlen: test status tlen

ja choc zawsze chodze na tych tez nie bylem. Nie dosc ze to to tylko kilku nowych senatorow to jeszcze nie na dlugo...

+Quote Post
olo
post śro, 15 wrz 2004 - 12:14
Post #13

UZYTKOWNIK

Dlaczego Żadna tĘpa paŁa nie przemyslaŁa, Że mÓgŁby senatorem zostaĆ nastĘpny z listy, tej samej partii, albo ktÓry zdobyŁ najwiĘcej gŁosÓw.

+Quote Post
Master
post śro, 15 wrz 2004 - 12:27
Post #14

FdZD

do tej pory od 2000 roku , nie byŁem tylko na zaklepywaniu Europejskiej Konstytucji oraz na tych wyborach wŁasnie uzupeŁniajĄcych wyborach do Senatu.

PomyliŁo mi sie . nie byŁem na wyborze EURODEPUTOWANYCH, a czegoŚ takiego jak gŁosowanie w sprawie europejskiej konstytucji wogÓle nie byŁo. :oops:

+Quote Post
TeodorMotor
post czw, 16 wrz 2004 - 10:07
Post #15

UZYTKOWNIK

ChodziĆ - nie chodziĆ?
Jasne, Że moŻna wytaczaĆ dziaŁa za i przeciw:
-wkŁad w demokracjĘ, obowiĄzek obywatelski, wpŁyw na wŁadzĘ...
-niechĘĆ do politykÓw, i tak wejdĄ "rÓwniejsi", wiĘc po co mam gŁosowaĆ, minimalny wpŁyw na rezultat wyborÓw...
Te dyskusje przewalajĄ siĘprzez media przy kaŻdych wyborach. W "za" i "przeciw" jest remis.
Moim zdaniem "wŁadza" popeŁnia dwa kardynalne bŁĘdy:
1. Obywatel powinien byĆ zachĘcany, nakŁaniany, wrĘcz moralnie obligowany do udziaŁu w wyborach. Tymczasem w szkoŁach (z tego co wiem) niewiele siĘna ten temat robi. A wiadomo - czym skorupka za mŁodu...
2. Ludzie nie wiedzĄ na kogo gŁosujĄ. Winna jest ordynacja. Te listy, procenty, przeliczniki - to wszystko jest niezrozumiaŁe, mĘtne. ReceptĄ sĄ okrĘgi jednomandatowe.
Ale po co to zmieniaĆ, jeŚli: (ad 1.) maŁo przyjdzie, ale przyjdĄ "nasi", wiĘc nasi naszych wybiorĄ; klepniemy tych (ad 2.), ktÓrzy nam odpowiadajĄ, procenty zapewniĄ sztucznĄ wiĘkszoŚĆ i bawimy siĘdalej.
JeŚli nawet PO wygra najbliŻsze wybory (to chyba oni chcĄ jednomandatowych okrĘgÓw - nie za bardzo siedzĘw temacie), to nie przypuszczam, by zmieniŁa ordynacjĘwyborczĄ. Niema obecnie w naszym kraju takiej siŁy politycznej, ktÓra byŁaby tak zdeterminowana, by to uczyniĆ. Ja takiej nie widzĘ.

+Quote Post
olo
post czw, 16 wrz 2004 - 11:15
Post #16

UZYTKOWNIK

Obawiam siĘtych JOW-Ów. A to za przyczynĄ niedojrzaŁoŚci emocjonalnej i politycznej wybrańcÓw ludu. Zapewne wiĘkszoŚĆ gŁosiĆ bĘdzie hasŁa "doŚĆ partii, niech wygrajĄ niezaleŻni". Na tej gŁoszonej niezaleŻnoŚci wejdĄ do parlamentu i tydzień pÓĹşniej dadzĄ siĘkupiĆ; a to za miejsce w komisji, a to za przewodnictwo w komisji, a to za ministerialny stoŁeczek. A co zrobiĄ nieudacznicy, nie potrafiĄcy siĘna Wiejskiej odnaleĹşĆ. PozakŁadajĄ jakieŚ niezaleŻne partie postĘpu. Kto za cztery lata bĘdzie pamiĘtaŁ z czego ma rozliczyĆ posŁa-osŁa

+Quote Post
TeodorMotor
post śro, 08 lut 2006 - 12:16
Post #17

UZYTKOWNIK

No właśnie. Na jesieni będziemy mieli wybory samorządowe. Do października jest jeszcze dość dużo czasu. Sądzę, że niektórzy wiedzą, na kogo nie będą głosować. "Nowe twarze" jeszcze się nie ujawniły.
Kampania ruszy zapewne dopiero po wakacjach i pewnie dopiero wtedy dowiemy się, kto ma zamiar kandydować.

+Quote Post
szarisz
post czw, 09 lut 2006 - 10:45
Post #18

UZYTKOWNIK
**

Nr użytkownika: 22

Pasternak ogłosiła, a ponadto Dul?, Talkowski? Fornal?

+Quote Post
kursor
post nie, 19 lut 2006 - 16:12
Post #19

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 187

:!: Kandydaci na prezydenta juz chyba są znani Podraza, Talkowski, Zaguła, reszta chyba sie nie liczy

+Quote Post
Master
post czw, 09 mar 2006 - 13:39
Post #20

FdZD

Podobno jest 17 kandydatów. Tal stara sie o kolejna kadencje wink.gif będą również H. Zaguła , A. Pasternak , Z.Podraza i wielu wielu innych. 8)

+Quote Post

10 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 Użytkowników czyta ten temat (3 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sobota, 23 marzec 2019 - 19:19
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza