IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Spotkania o Zagłębiu i w Zagłębiu, Informacja o wykładach, konferencjach, seminarich itd...
darco
post śro, 05 gru 2007 - 11:51
Post #1


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 101
Dołączył: śro, 24 paź 07
Nr użytkownika: 853
Płeć: MężczyznaNa trenie Dąbrowy Górniczej i całego Zagłębia odbywają się czasem bardzo interesujące spotkania na różne tematy związane z tym miastem i regionem. Niestety, informacje o tych spotkaniach często są mało widoczne i dowiadujemy się o nich zbyt późno, aby w nich uczestniczyć.

Proponuję zatem aby ten temat został "słupem ogłoszeniowym" informującym naszych forumowiczów o takich właśnie spotkaniach. Proszę zatem wszystkich którzy posiądą informację o jakimś ciekawym spotkaniu, aby się tą informacja podzielili z innymi...


6 grudnia 2007

Zagłębiowskie rody

VI Sesja Zagłębiowska w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu

Sosnowiecka Książnica serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką regionalną oraz przyjaciół i sympatyków Biblioteki na kolejną VI Sesję Zagłębiowską Zagłębiowskie rody. Inauguracja konferencji w dniu 6 grudnia br., o godz. 10.00 w Auli Katedry Języka Biznesu Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu.


VI Sesja Zagłębiowska to kolejna inicjatywa Biblioteki służąca pogłębianiu świadomości historycznej oraz poczucia tożsamości regionalnej mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego, integrująca różne środowiska – akademickie, nauczycieli i młodzieży szkolnej, historyków, kulturoznawców, regionalistów i animatorów kultury.

Sesję zorganizowano we współpracy z Instytutem Nauk o Literaturze Polskiej, Międzyinstytutowej Pracowni Życia Literackiego na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim oraz Katedry Języka Biznesu Uniwersytetu Śląskiego.

W programie konferencji:

10.00 – promocja najnowszej publikacji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu
Symbole Zagłębia. Materiały V Sesji Zagłębiowskiej, będącej naukowym pokłosiem zeszłorocznej konferencji, wzbogacającej niewątpliwie kulturę regionalną o wieloaspektowe opracowanie dotyczące zagadnień symboliki zagłębiowskiej.

10.15 – 12.45 – referaty

· Więzy krwi i dziedzictwo lokalne
Prof. dr hab. Ewa Kosowska

· Zagłębiowskie rody w zbiorach regionalnych
Elżbieta Oleksiak

· Rodzina Ciechanowskich – legenda i fakty
Prof. dr hab. Włodzimierz Wójcik

· Sosnowiec – miasto niemieckich przemysłowców
Prof. dr hab. Ryszard Kaczmarek

· Zarzyccy
Janusz Lewanda

· Sosnowieccy przemysłowcy – Schönowie
Anna Makarska

· Ród Mieroszewskich
Jarosław Krajniewski

· Sosnowieckie dzieje rodu Dietlów
Agnieszka Mika

9.45 – 13.00 – kiermasz publikacji regionalnych
Hol Katedry Języka Biznesu przy ul. Kościelnej 11
Okazja do uzupełnienia prywatnych i szkolnych bibliotek o ksiązki o tematyce zagłębiowskiej.

13.00 – wernisaż wystawy
Zagłębiowskie rody
Hol Biblioteki Głównej przy ul. Zegadłowicza 2/1
http://www.biblioteka.sos...nt/view/181/37/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darco
post pon, 19 maj 2008 - 11:34
Post #2


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 101
Dołączył: śro, 24 paź 07
Nr użytkownika: 853
Płeć: MężczyznaWtorek, 20 maja (jutro !!!) godz.15.oo, Muzeum w Sosnowcu

Wernisaż wystawy "Sosnowieckie dzielnice - Zagórze" prezentującej stare i współczesne zdjęcia i pocztówki, tej dzielnicy, dokumenty, plany, przedmioty z nią związane
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darco
post sob, 24 maj 2008 - 13:10
Post #3


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 101
Dołączył: śro, 24 paź 07
Nr użytkownika: 853
Płeć: MężczyznaZbliża się Noc Zagłębiowska !

Ostatni dzień maja to przede wszystkim Noc Zagłębiowska, organizowana przez sosnowieckie Muzeum. Zapowiada się wiele atrakcji. W programie pokaz walk rycerskich, lepienie garnków, występ dąbrowskich „Zębusi" i oczywiście zwiedzanie wystaw.

Noc Zagłębiowska rozpocznie się o godz. 18.00 zwiedzaniem muzealnych wystaw. Obecnie w sosnowieckiej placówce prezentowane są ekspozycje: „Wokół tradycji kuchni", „Dzielnice Sosnowca - Zagórze", „Wielcy nieznani - bracia Zdzisław i Maciej Lachurowie" i tradycyjnie „Polskie szkło współczesne".

Między 18.00 a 18.30 bój rozpoczną średniowieczni rycerze. Pokaz walk ciężkozbrojnych zostanie zaprezentowany przez członków Zagłębiowskiego Towarzystwa Rekonstrukcji Historycznych z Sosnowca.

W godz. 18.30 - 20.00 będzie można nauczyć się lepić garnki. Zorganizowany zostanie także pokaz wyplatania koszy wiklinowych i ręcznego wyrobu masła. Przewidziano również degustację.

O 19.45 w programie muzealnej nocy znalazł się spektakl „Wesele Zagłębiowskie" w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca PKZ „Gołowianie" z Dąbrowy Górniczej. Przedstawienie potrwa do 20.30.

Po 21.00 odbędzie się występ kapeli „Zębusie" z Dąbrowy Górniczej. Zostaną także pokazane fotografie Sosnowca sprzed lat. Będzie można obejrzeć najnowszy album promujący Trójkąt Trzech Cesarzy, a także skosztować wyrobów Spółdzielni Mleczarskiej „Jogser".

Organizatorzy Nocy Zagłębiowskiej zapewniają bezpłatny dojazd do Muzeum przy ul. Chemicznej. Spod dworca PKP w Sosnowcu zorganizowano 5 kursów w godzinach: 17.45, 19.00, 20.00, 21.00 i 22.00.

źródło: e-sosnowiec.pl

Go to the top of the page
 
+Quote Post
darco
post śro, 28 maj 2008 - 12:25
Post #4


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 101
Dołączył: śro, 24 paź 07
Nr użytkownika: 853
Płeć: MężczyznaAkademia Historyczna Będzina

Tytuł wykładu:
„Zmiana przestrzeni miejskiej a tożsamość mieszkańców Będzina - refleksje etnografa”
mgr Dobrawa Skonieczna-Gawlik, etnograf Muzeum Zagłębia w Będzinie

Wykład odbędzie się w czwartek, 5 czerwca 2008 roku, o godzinie 17.00, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie przy ul. Piłsudskiego 39

Informacja zapewne pojawi się jeszcze na stronie Towarzystwa Przyjaciół Będzina:
http://www.towarzystwoprz...in.pl/main.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kursor
post pon, 23 lut 2009 - 16:37
Post #5


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 393
Dołączył: nie, 19 lut 06
Skąd: DG
Nr użytkownika: 187CYTAT
Palikot w Dąbrowie


W poniedziałek 23 lutego, już przed godziną 11, Sala Audytorium Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wypełniła się prawie do końca. Tym razem nie byli to tylko studenci, którzy przyszli na wykład, ale również mieszkańcy Dąbrowy i uczniowie dąbrowskich szkół średnich, którzy przyszli na spotkanie z jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich polityków – Januszem Palikotem.

Posłowi Palikotowi towarzyszyli także zagłębiowscy posłowie: pani poseł Beata Małecka – Libera oraz poseł Grzegorz Dolniak. Po krótkim powitaniu wszystkich gości przez panią Rektor dąbrowskiej WSB i inauguracji projektu posła Dolniaka „Poznaj swojego posła” głos został przekazany głównemu bohaterowi spotkania.

W pierwszej części swojego wystąpienia poseł Palikot roztaczał, przed uczestnikami spotkania, wizje Polski i polskiej polityki dalej zarządzanych przez poprzednią rządową koalicję, a także przedstawiał dokonania i efekty pracy komisji „Przyjazne Państwo”, której przewodniczącym był do niedawna.

Druga część spotkania przeznaczona była na pytania zadawane posłowi przez obecnych na sali. Spotkanie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem i frekwencją, że niestety nie wszyscy, którzy chcieli zadać pytanie mogli to zrobić. Pojawiło się jednak wiele ciekawych pytań, m.in. o kreowanie medialnego wizerunku przez posła Palikota lub o to, dlaczego na swoje konferencje zabiera różne „dziwne gadżety”.

Należy jednak sprostować pewną nieścisłość, która pojawiła się w trakcie spotkania. Kiedy poseł Palikot mówił o odrolnianiu gruntów w miastach, Krzysztof Stachowicz, moderujący dyskusję, określił Dąbrowę jako „wiochę”, w której prawie 70 % powierzchni miasta to grunty rolne.

Grunty rolne w Dąbrowie Górniczej to niespełna 40 % czyli o ponad 10% mniej niż w Warszawie. Natomiast pozostała część, o której zapewne myślał pan radny Sejmiku Wojewódzkiego to, takie tereny jak np. Park Zielona czy jeziora Pogorie, z cała pewnością nie są powodem do wstydu, a tym bardziej do nazywania Dąbrowy Górniczej „wiochą”.

Mamy też nadzieję, że w przyszłości naszą „wiochę” odwiedzi jeszcze spora liczba znanych i bardzo często lubianych polityków.


źródło: www.dabrowa-gornicza.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rysiu_dg
post pon, 23 lut 2009 - 16:59
Post #6


Klub Kibica nr 29
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 242
Dołączył: pią, 30 lis 07
Skąd: Łęknice
Nr użytkownika: 920
Płeć: Mężczyzna
GG: 7281781 status gadu-gaduByłem na tym spotkaniu, i powiem że poseł Palikot zrobił na mnie dobre wrażenie. Czasem troszkę odbiegał od tematów, ale to typowe dla polityków. Z tego co mówił p.Stachowicz to podobne spotkanie ma się odbyć jeszcze w tym roku z tym samym gościem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamil_
post wto, 24 lut 2009 - 15:53
Post #7


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,385
Dołączył: pon, 13 sie 07
Nr użytkownika: 782
Płeć: MężczyznaJa też byłem i powiem tylko tyle, że wieś tańczy i śpiewa... Sam poseł Palikot ok, ale ludzie na sali powinni upchać słomę w butach.

Jako, że gdy przyszła moja szkoła nie było już miejsc siedzących postanowiłem przynieść sobie ławeczkę z korytarza (za zgodą organizatorów), przynoszę ja, stawiam grzecznie, ławeczka jest jeszcze 10cm nad ziemią a tu już jakieś kobiety się na niej usadzają! Na ławeczce nie będącej jeszcze na ziemi. Myślę ok...przynoszę drugą i co? To samo... Tak jakbym to im przyniósł, a nie koleżankom z klasy, czy dyrekcji... Do tego ludzie z włączonym telefonami. Mało tego, część sali sobie przez nie rozmawiała...

Żal, ludzie żal...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZMK
post wto, 24 lut 2009 - 16:24
Post #8


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 178
Dołączył: śro, 03 wrz 08
Nr użytkownika: 1,439
Płeć: MężczyznaJuż jutro konferencja o marginalizacji Zagłębia Dąbrowskiego w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu.
Swój udział potwierdziło sporo samorządowców i parlamentarzystów z naszego regionu. Warto posłuchać jak jakie mają zdanie na temat marginalizacji - Komunikacyjnej, ekonomicznej i kulturowej.
Więcej informacji:
http://www.fdzd.pl/fdzd-sosnowiec-zaprasza-na-konferencje,17

Początek konferencji o godzinie 13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post pon, 25 mar 2013 - 14:19
Post #9


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: MężczyznaCYTAT
Dąbrowa Górnicza: Janusz Palikot i Marek Siwiec w Wyższej Szkole Biznesu
2013-03-25, Aktualizacja: dzisiaj 13:35

We wtorek 26 marca będzie można spotkać się z Januszem Palikotem i Markiem Siwcem, którzy będą gościć w Dąbrowie Górniczej.

Obaj politycy zawitają do dąbrowskiej Wyższej Szkoły Biznesu (ul. Cieplaka 1C), gdzie wygłoszą wykład, pod tytułem: Jestem Europejczykiem - Jestem Polakiem. Wstęp na wykład jest wolny. Rozpocznie się on w Audytorium Maximum około godz. 14.30, po wcześniejszej konferencji prasowej Janusza Palikota i Marka Siwca.

http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/arty...ecd05ae28,1,3,9

Syn Proletariatu wraca do robotniczego matecznika wysłuchać głosu ludu laugh.gif


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post pon, 25 mar 2013 - 15:23
Post #10


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: MężczyznaJako Dąbrowianin na mdłości mnie zbiera że taki człowiek używający takich słów w odniesieniu do Polaków niezależnie czy chodzi o piłkarzy czy inną grupę jest zaproszony przez uczelnię wyższą do naszego miasta. Nie mogli tego przewidzieć co ten pajac powie ale WSB powinno w takiej sytuacji szybko odwołać spotkanie

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/repre...,wiadomosc.html


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xMarcinx
post pon, 25 mar 2013 - 18:28
Post #11


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,493
Dołączył: czw, 20 lis 08
Skąd: DG
Nr użytkownika: 2,576
Płeć: MężczyznaJaka uczelnia tacy goście..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post pon, 25 mar 2013 - 18:40
Post #12


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,956
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gaduWidzę, że WSB podjęło konkurencję z MBP - kto zaprosi większego pajaca smile2.gif
Jak dla mnie remis ze wskazaniem na bibliotekę...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post pon, 25 mar 2013 - 19:09
Post #13


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: MężczyznaCYTAT
Nieprawdą jest, że kiedykolwiek zobowiązałem się do dnia 5 listopada 2012 r. do godz. 14:00 przedstawić władzom spółki Presspublica bądź też władzom redakcji "Rzeczpospolitej" dokumenty, nagrania i wszelkie materiały, na podstawie których napisałem artykuł "Trotyl na wraku tupolewa". Cezary Gmyz


http://fakty.interia.pl/polska/news-cezary...itej,nId,939388

dla mnie różnica jest taka jak pomiędzy Stańczykiem a stanikiem ( tudzież wibratorem lub małpką ) wink.gif


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post pon, 25 mar 2013 - 19:33
Post #14


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlenCYTAT(Bathurst @ pon, 25 mar 2013 - 16:23) *
Jako Dąbrowianin na mdłości mnie zbiera że taki człowiek używający takich słów w odniesieniu do Polaków niezależnie czy chodzi o piłkarzy czy inną grupę jest zaproszony przez uczelnię wyższą do naszego miasta. Nie mogli tego przewidzieć co ten pajac powie ale WSB powinno w takiej sytuacji szybko odwołać spotkanie

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/repre...,wiadomosc.html

Nie lubię Palikota ale w odniesieniu do piłkarzy trudno się z nim nie zgodzić. Nie bądźmy hipokrytami, powiedział to co myślało 90% widzów po meczu. A jeżeli chodzi o Polaków - cóż, fakty są takie, że współpracować nie umiemy. Nieprzypadkowo mówi się u nas "Mówiły jaskółki, że niedobre są spółki", każda "spółka" kończy się problemami, każde wspólne przedsięwzięcie kończy się szwindlem, przekrętem kradzieżą... Może nie wszystkie ale zdecydowana większość... Smutne to ale taka jest prawda, nawet patrząc historycznie to jeżeli chodzi o wspólne przedsięwzięcia to głównie wychodzą nam nieudane powstania...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post pon, 25 mar 2013 - 19:35
Post #15


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyznagdzie ty widzisz hipokryzję?


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post pon, 25 mar 2013 - 19:41
Post #16


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlenCYTAT(Bathurst @ pon, 25 mar 2013 - 20:35) *
gdzie ty widzisz hipokryzję?

No nie wiem, może jesteś "niespotykanie spokojnym człowiekiem" bądź też nie interesujesz się piłką nożną ale jeśli jest inaczej to nie wierzę, że nie przeszły ci przez myśl konkretne obelgi pod adresem polskich piłkarzy. Mnie przeszły i to co powiedział Palikot to mogę powiedzieć, że ujął to delikatnie wink.gif Fakt, że niekoniecznie musi tak mówić poseł ale też mnie to nie oburza jakoś specjalnie, bardziej mnie oburza, że właśnie u nas takie rzeczy się roztrząsa, co kto powiedział, gdzie kto widział trotyl albo mamę Madzi a gdzieś w tle możnowładcy załatwiają swoje interesy po cichu, w końcu tłum jest zajęty jakże ważkimi problemami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post pon, 25 mar 2013 - 20:36
Post #17


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,956
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gaduCYTAT(Bathurst @ pon, 25 mar 2013 - 19:09) *
CYTAT
Nieprawdą jest, że kiedykolwiek zobowiązałem się do dnia 5 listopada 2012 r. do godz. 14:00 przedstawić władzom spółki Presspublica bądź też władzom redakcji "Rzeczpospolitej" dokumenty, nagrania i wszelkie materiały, na podstawie których napisałem artykuł "Trotyl na wraku tupolewa". Cezary Gmyz


http://fakty.interia.pl/polska/news-cezary...itej,nId,939388

dla mnie różnica jest taka jak pomiędzy Stańczykiem a stanikiem ( tudzież wibratorem lub małpką ) wink.gif


To nie zmienia faktu, że jest pajacem.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post pon, 25 mar 2013 - 21:07
Post #18


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyznaponiekąd masz rację. Nie pomyślałem za dobrze o piłkarzach - coś w stylu "dziady", "lesery bez woli walki". Ale żeby od razu: "szambo" albo że Polakom nic nie wychodzi i że się nie potrafią zjednoczyć. To są kłamstwa i na tyle już długo żyję, choć dopiero niecałe 36 lat, że po prostu nie wierzę że polityk mówi takie rzeczy przypadkiem. Koleś niby ubolewa nad brakiem jedności w narodzie a wszedł w politykę z brutalnym atakiem na wartości chrześcijańskie w kraju gdzie 90% ludzi deklaruje się jako katolicy. No pro jednościowa polityka po prostu. Coś się tu nie linkuje się mocno. To jest cynik nie wiadomo dla kogo gra i w czyjej kieszeni siedzi. I dobrze zna nasze chlubne fakty historyczne ale o tym jakoś nie mówi. Niestety ale faktem jest według starej KGB-wskiej szkoły że kłamstwo (cokolwiek zresztą) powtarzane 1000 razy staje się prawdą. Więc czuję się w obowiązku zaprotestować. Patrzyć na ręce politykom trzeba racja i trzeba się w tym szumie medialnym umieć odnaleźć. Dlatego ja jak mi czas pozwala ( choć to kwestia nawyku już a nie czasu) czytam w necie od "Niezależnej.pl" po "Krytykę Polityczną" i przyznam że faktem jest że poprawność polityczna i samocenzura społeczna to jest fakt.
CYTAT(Leszek @ pon, 25 mar 2013 - 20:36) *
CYTAT(Bathurst @ pon, 25 mar 2013 - 19:09) *
CYTAT
Nieprawdą jest, że kiedykolwiek zobowiązałem się do dnia 5 listopada 2012 r. do godz. 14:00 przedstawić władzom spółki Presspublica bądź też władzom redakcji "Rzeczpospolitej" dokumenty, nagrania i wszelkie materiały, na podstawie których napisałem artykuł "Trotyl na wraku tupolewa". Cezary Gmyz
http://fakty.interia.pl/polska/news-cezary...itej,nId,939388dla mnie różnica jest taka jak pomiędzy Stańczykiem a stanikiem ( tudzież wibratorem lub małpką ) wink.gif
To nie zmienia faktu, że jest pajacem.
uzasadnij

Ten post edytował Bathurst pon, 25 mar 2013 - 20:47


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post pon, 25 mar 2013 - 21:09
Post #19


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlenCYTAT(Bathurst @ pon, 25 mar 2013 - 21:44) *
poniekąd masz rację. Nie pomyślałem za dobrze o piłkarzach - coś w stylu "dziady", "lesery bez woli walki". Ale żeby od razu: "szambo" albo że Polakom nic nie wychodzi i że się nie potrafią zjednoczyć. To są kłamstwa i na tyle już długo żyję, choć dopiero niecałe 36 lat, że po prostu nie wierzę że polityk mówi takie rzeczy przypadkiem. Koleś niby ubolewa nad brakiem jedności w narodzie a wszedł w politykę z brutalnym atakiem na wartości chrześcijańskie w kraju gdzie 90% ludzi deklaruje się jako katolicy. No pro jednościowa polityka po prostu. Coś się tu nie linkuje się mocno. To jest cynik nie wiadomo dla kogo gra i w czyjej kieszeni siedzi. I dobrze zna nasze chlubne fakty historyczne ale o tym jakoś nie mówi.
Niestety ale faktem jest według starej KGB-wskiej szkoły że kłamstwo (cokolwiek zresztą) powtarzane 1000 razy staje się prawdą. Więc czuję się w obowiązku zaprotestować.
Patrzyć na ręce politykom trzeba racja i trzeba się w tym szumie medialnym umieć odnaleźć. Dlatego ja jak mi czas pozwala ( choć to kwestia nawyku już a nie czasu) czytam w necie od "Niezależnej.pl" po "Krytykę Polityczną" i przyznam że faktem jest że poprawność polityczna i samocenzura społeczna to jest fakt.

To, że ten człowiek nie jest godny zaufania to ja wiem i z tym nie dyskutuję. Jednak tym razem imho powiedział prawdę, moja opinia jest taka, że Polak z Polakiem nie potrafi współpracować, gdzie jest dwóch Polaków tam przynajmniej jeden zawsze będzie "kręcił wałek" aby wykiwać drugiego. Nie mówię tu o wielkich akcjach od wielkiego dzwonu, ktoś mi tu zaraz wytoczy WOSP albo coś podobnego, ja mówię o szarej codzienności, sklepikarz kombinuje jak by to odświeżyć kiełbasę, paliwiarz jak by tu porządnie ochrzcić i tak na każdym kroku, ciągle musisz się pilnować by ktoś cię nie orżnął. To nie jest szambo? Smutne ale taka jest większość, są wyjątki, jest i sporo ale jednak są w mniejszości, szara masa Polaków jest właśnie taka. Rozmawiamy we własnym gronie, nie trzeba się tu maskować z patriotycznych powodów. Następne, ile znam małych firm mających więcej niż jednego właścicela tam zawsze kończyło się awanturą, przekręceniem jednego ze wspólników itp. Poszukaj w necie ilości i treści donosów do US, to jest nasza współpraca? Że komuś się powodzi i trzeba go udupić? I mógłbym tak wymieniać, możesz się z tym nie zgadzać ale takie są moje obserwacje, smutno mi, że takim narodem jesteśmy, bo chciałbym byśmy rośli w siłę i bogactwo, tylko, że nie wierzę w to...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post pon, 25 mar 2013 - 21:23
Post #20


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna'Żyję w kraju w którym każdy chce mnie zrobić w ch.." jak śpiewa Grabaż.

ja całkiem serio uważam, że nie jest jeszcze najgorzej, owszem mogłoby być lepiej ale takie rzeczy się zdarzają wszędzie. Tylko my nie potrafimy widzieć pozytywów - piszę to świadomie i żeby było śmieszno ( i trochę straszno zarazem) w sytuacji gdzie jeden z moich kontrahentów wisi mi 3000 zł i zaczął kontaktować się ze mną dopiero jak wdrożyłem "amatorskie praktyki windykacyjne" wink.gif Nie nie bejsbol laugh.gif
Tylko dla mnie to jest jednak jakaś mniejszość i nawet w tych nierzadko parszywych czasach trzeba wierzyć
że będzie lepiej i sprzątać swoje podwórko smile.gif


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 14 sierpień 2020 - 06:54
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza