IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Strategia Rozwoju Miasta: Dąbrowa Górnicza 2020
kwintosz
post pią, 09 lut 2007 - 12:18
Post #1


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gaduQUOTE


Strategia rozwoju miasta podzieliła radnych

Prezydent Zbigniew Podraza (z lewej) uważa, że dopiero szczegółowa strategia będzie opracowana dokładnie.

Założenia Ogólnej strategii zrównoważonego rozwoju Dąbrowy Górniczej na rok 2007 wzbudziły wśród rajców mieszane uczucia. Część optowała za tym, by dokument poprawić i dość radykalnie zmienić, bo jest niekompletny. Jednak ostatecznie został zaakceptowany. Gdyby strategia została odrzucona, miasto mogłoby po raz kolejny mieć spore problemy z pozyskaniem na czas unijnych funduszy.

Strategia rzeczywiście jest bardzo ogólna. Zawiera jedenaście głównych priorytetów, pokazując dla każdego z nich kilka kierunków rozwiązań, które miałyby pomóc w ich realizacji. Znalazły się wśród nich m.in. podniesienie poziomu wykształcenia mieszkańców i kwalifikacji zawodowych społeczności lokalnej oraz pełna dostępność do szkolnictwa średniego i wyższego, rozbudowa i unowocześnienie systemu komunikacyjnego i transportowego, rozwijanie współpracy międzygminnej i międzynarodowej, zapewnienie bezpieczeństwa publicznego czy też poprawa warunków mieszkaniowych.

Radni uznali, że takie potraktowanie sprawy nie jest najlepszym wyjściem.

- Jeśli przedstawimy na zewnątrz taką strategię, to będziemy źle wyglądać. Dajmy sobie więcej czasu i poprawmy ją, to ułatwi nam starania o fundusze europejskie - argumentował radny, a kiedyś były wiceprezydent miasta, Marek Cygroń.

Wszystko rozbijało się właśnie o konieczność złożenia kolejnych wniosków aplikacyjnych do projektów unijnych. Prezydent Zbigniew Podraza podkreślił, że strategia w takiej formie jest teraz bardzo potrzebna, a na uzgadnianie szczegółów na kolejne lata będzie jeszcze mnóstwo czasu.

- Na komisjach nie obeszło się bez wątpliwości, czy ten dokument jest dobry i czy wyczerpuje wszystkie nasze potrzeby. W trakcie długiej debaty stwierdziliśmy jednak, że lepiej jest go zaakceptować w takiej formie, bo musimy go po prostu mieć - podsumował radny Zugaj.

Ogólna strategia, choć wzbudzała kontrowersje, została więc przyjęta. Nie udało się nawet wycofać tego punktu z porządku obrad.

(pas) - Dziennik Zachodni


mod Hator: tu tez polaczylem tematy - Kwintosz sprawdzaj wpierw czy podobnego tematu nie ma cool.gif

Ten post edytował kwintosz czw, 27 wrz 2007 - 14:58


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post śro, 21 lut 2007 - 13:52
Post #2


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,591
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlenpamietam stara strategie - samo wodolejstwo...

ale musi chyba byc cos takiego aby pozyskac srodki z UE.

Co innego juz WPI ale do tej pory ten dokument tez nie mial zadnego znaczenia bo byl ciagle zmieniany a inwestycje nie tylko byly odkladane ale czesc znikla na zawsze w niejasnych okolicznosciach

QUOTE
www.dabrowa-gornicza.pl

Strategia na starcie
[2007-02-21 08:35:53]


Prace nad opracowaniem Ogólnej Strategii Rozwoju Dąbrowy Górniczej do roku 2013 rozpoczęły zespoły powołane przez prezydenta Zbigniewa Podrazę. Określeniem wizji i priorytetów rozwoju miasta zajmie się Zespół Koordynujący w składzie prezydent Zbigniew Podraza, oraz zastępcy Henryk Zaguła, Paweł Gocyła, Iwona Krupa a także naczelnik Wydziału Strategii, Promocji, Kultury i Sportu Marcin Bazylak. Wspomagać go będą cztery podzespoły, które określą priorytety, cele i kierunki rozwoju w poszczególnych obszarach.

Strategiczne zespoły

Zespół kierowany przez I zastępcę prezydenta, Henryka Zagułę zajmie się zagadnieniami z zakresu rozwoju gospodarczego, ładu przestrzennego oraz inwestycji miejskich. Polityka społeczna, ochrona zdrowia oraz oświata będzie domeną zespołu działającego pod kierunkiem zastępcy prezydenta, Iwony Krupy. Strategią w zakresie ochrony środowiska, rolnictwa, infrastruktury drogowej, komunikacji oraz polityki mieszkaniowej zajmie się zespół, którym pokieruje zastępca prezydenta, Paweł Gocyła. Prace zespołu kierowanego przez naczelnika Wydziału Strategii, Promocji, Kultury i Sportu, Marcina Bazylaka, obejmą opracowanie strategii w obszarze komunikacji społecznej, kultury, sportu, rekreacji oraz promocji.

Zredagowaniem i przedstawieniem projektu Ogólnej Strategii Rozwoju zajmie się Zespół Roboczy.


Harmonogram działań

Do 15 marca 2007 r. podzespoły określą priorytety, wyznaczą cele strategiczne i kierunki realizacji. Między 15 marca a 30 kwietnia 2007 roku przeprowadzona zostanie analiza materiałów i opracowań. Przygotowany projekt strategii poddany zostanie ocenie w kontekście zgodności ze Strategią Województwa Śląskiego. Okres między 1 maja a 30 czerwca będzie etapem konsultacji z Komisjami Rady Miejskiej. Prowadzone w tym czasie konsultacje społeczne obejmą spotkania z grupami mieszkańców oraz happeningi. Do zbierania opinii wykorzystany zostanie także internet. W proces konsultacyjny włączone zostaną także liczne instytucje, organizacje pozarządowe, społeczno – polityczne oraz specjaliści z różnych dziedzin.

Do 30 lipca zostanie przedstawiona ostateczna propozycja Ogólnej Strategii Rozwoju Dąbrowy Górniczej do roku 2013 r. Przyjęcie uchwały przez Radę Miejską dotyczącej strategii planowane jest na sierpień tego roku.

Przemysław Kędzior


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post śro, 09 maj 2007 - 21:00
Post #3


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyznadzis poprzez Piotrka Drygale dostalem - jako przedstawiciela naszego forum - zaproszenie od PPP na posiedzenie zespolu programowego, ktorego celem ma byc skosnultowanie wizji miasta i wyznaczenie jego priorytetow .
Bedac reprezentantem Nas wszystkich chcialbym abysmy stworzyli liste konkretnych spraw, ktora powinna byc poruszona na tym spotkaniu - to nie beda moje uwagi ale NASZE wspolne, co oczywiscie podkresle na zebraniu.
przy okazji bede chcial wreczyc M. Bazylakowi liste pytan na ktore nie mozemy sie doczekac odp (mam nadz ze go tam zastane) oraz, jak sie uda, zaprosic PPP na jakis termin czata na stronie forum.
ale wracajac do tematu - mamy 1,5 tyg na poruszenie najwazniejszych spraw, ktore wg nas strategia winna dotykac.

ja zaczne moze na wstepie:
1) turystyka i rekreacja (promocja pogorii, terenow zielonych, odswiezenie sciezek rowerowych + nowe sciezki w atrakcyjnych terenach zwlaszcza dydaktyczne(np lasy w bledowie, wzgorza na trzebeslawicach), albo sciezki regionalne (polaczenie zamku w sosnowcu, z bedzinskim, wzdluz czarnej przemszy, do pogorii III i IV, przez zalwe na przeczycach az do zamku siewierskiego, a stamtad do zamku w ogrodziencu), przekarczowanie (przynajmniej czesci) pustyni bledowskiej w porozumieniu z gmina klucze, remont zielonej, wogole to nastawienie na promocje dabrowy - poprzez jure)

2) remont drogi przy KSSE i stworzenie sieci drog dojazdowych z tucznawy (uzbrajanej strefy) do wsch obw gop, dts pomijam bo to oczywiste

3) sciagniecie warunkow dla rozwoju wyzszych uczelnii w dg, poprawa warunkow dla szkol dla osob niedoszlyszacych i niedowidzacych

4) promocja sportu (hala- wiecej imprez, aqua, wkoncu moze boiska do siatkowki plazowej, wybudowanie nowych boisk jak w bedzinie, skate parku na hallera badz na zielonej)

5) kultura - wypracowanie cykliczych imprez kulturalnych w DG (debesciak, konkurs spisaka, moze ten picninc country, przydaloby sie cos jeszcze - moze przeglady kina niezaleznego - to zwiazku z remontem sali dla kina studyjnego - mozna by to wlaczyc ch pogorie)

6) moze stworzenie zrzeszenia miast zaglebiowskich dla realizowania we wlasnym zakresie projektow UE ponad lokalnych i lobbowania na rzecz regionu w GZM

7) bezpieczenstwo - budowa stacji pogotowia ratunkowego (jej przenosiny), rozbudowa sieci komiasariatow, fotoradary i skrzyzowania swietlne

8)rozrywka - dyskoteka w nemo(??), moze nowe knajpki przy okazji jakiejs modernizacji centrum (przydaloby sie troszke ozywic "rynek")

9) przeplyw informacji - wiecej spotkan z wladzami miasta, czaty, uczestnictwo osob publicznych na forum

to na razie tyle.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post śro, 09 maj 2007 - 23:53
Post #4


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna10) Wyznaczenie działek w centrum miasta pod budowę biurowców przez różnych developerów.

Dobrym przykładem tutaj jest dzisiejsza informacja z gazeta.pl jak to prezydent Uszok wręcz wywalił z miasta inwestora który chciał wybudować biurowce dla firmy Siemens w których pracować by miało ok 2tys ludzi. Dlaczego u nas nie można powalczyć o taką inwestycję? Dojazd mamy idealny z Katowic czy z Sosnowca, komunikacja autobusowa też dobrze funkcjonuje. Trzeba dodać że naszego miasta można w przeciągu 15-20min dostać sie na lotnisko bo dojazd samochodem jest idealny.

11) Uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego i ustalenie miejsc pod budowę mieszkań przez prywatnych inwestorów. Bo prawda jest taka że to co się dzieje na rynku mieszkań w naszym mieście to tragedia

12) Komunikacja miejska/autobusowa na lotnisko. Czy nie ma szans na utworzenie połączenia autobusowego trasą centrum Sosnowca - centrum Będzina - centrum Dąbrowy Górniczej i później wyjazd na trasę S1. Połączenie takie śmiało może odbywać się co 1,5h z ceną odpowiednio wyższą np. 20zl co sądzę że przyniesie sporo pasażerów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post sob, 12 maj 2007 - 22:40
Post #5


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyznabartek - co do 11 sie zgodze - ale np 12 to dorazne dzialania - jak na strategie to tu nie pasuje. choc problem komunikacji tak czy siak powinnien byc poruszony - zwlaszcza w temacie koleji (dworce - chocby reklamy) i remontow torow (wraz z przejeciem - daj Boze - akcji, bo caly czas to tylko remontuje sie w Katowicach - mozna by bylo powalczyc o dofinansowanie z UE na takie inwestycje - podobnie jak z przystankami autobusowymi)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post sob, 12 maj 2007 - 23:02
Post #6


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,688
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna
GG: 4013457 status gadu-gadu13) sprawa dworca PKP w DG.....jak maja sie rozmowy z PKP nad przejęciem dworca przez miasto, czy wogóle i kiedy to nastąpi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post sob, 12 maj 2007 - 23:28
Post #7


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: MężczyznaQUOTE(Hator @ May 12 2007, 22:40 ) *
ale np 12 to dorazne dzialania - jak na strategie to tu nie pasuje. choc problem komunikacji tak czy siak powinnien byc poruszony - zwlaszcza w temacie koleji (dworce - chocby reklamy) i remontow torow (wraz z przejeciem - daj Boze - akcji, bo caly czas to tylko remontuje sie w Katowicach - mozna by bylo powalczyc o dofinansowanie z UE na takie inwestycje - podobnie jak z przystankami autobusowymi)


Wiem że są ważniejsze rzeczy, ale ludzie na lotnisko jak nie mają kogoś znajomego z autem jadą autobusem do Katowic, idą na dworzec PKP i tam wsiadają w ten specjalny autobus na lotnisko w którym bilet w jedna stronę kosztuje ok 28zł. Nie mówię że połączenie ma być już teraz, ale np. od przyszłego roku nasze miasto z Sosnowcem mogłoby pomyśleć o takim połączeniu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dave
post nie, 13 maj 2007 - 01:01
Post #8


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 871
Dołączył: śro, 31 sty 07
Skąd: D.G. Mydlice Północ
Nr użytkownika: 432
Płeć: MężczyznaA wydawało mi się, że bilet kosztuej coś 14 zł w jedną stronę a 20 w obie na Lotnisko z Katowic... :>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post nie, 13 maj 2007 - 11:11
Post #9


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: MężczyznaQUOTE
Uwaga! Od 2 kwietnia 2007r. wprowadzamy nowy rozkład jazdy autobusów linii "Lotnisko". Będzie on obowiązywał do końca maja 2007r. Ceny biletów pozostają bez zmian. Oferujemy następujące ceny biletów: jednorazowy za 20 zł, jednodniowy dwukrotnego przejazdu za 28 zł oraz dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat za 10 zł. Kup bilet przez Internet lub u kierowcy i podróżuj naszymi autobusami na lotnisko w Pyrzowicach!


Pomyliłem sie jak widać wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post śro, 16 maj 2007 - 14:49
Post #10


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: MężczyznaQUOTE
Strategia dla Dąbrowy Górniczej

Dzisiaj w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się pierwsze robocze spotkanie rozpoczynające prace nad projektem „Strategii Rozwoju Miasta: Dąbrowa Górnicza 2020”. I Warsztat Strategiczny Komitetu Programującego (bo taka jest oficjalna nazwa) poświęcony był określeniu kluczowych uczestników rozwoju miasta, wartości podstawowych i priorytetów w rozwoju Dąbrowy Górniczej. - Opracowanie strategii to dziś warunek od którego zależy odpowiednie wypełnienie misji przez władzę samorządową. Od tego dokumentu zależy między innymi powodzenie w staraniu się o środki z Unii Europejskiej – mówił Zbigniew Podraza, prezydent miasta. - Strategia będzie „mapą drogową” dla władzy i mieszkańców Dąbrowy Górniczej, dlatego do prac w ramach Komitetu Programującego zaprosiłem przedstawicieli administracji publicznej, przedsiębiorców i organizacji pozarządowych z Dąbrowy Górniczej. Do tego nawiązuje też logo dąbrowskiej strategii, które składa się z trzech dębów reprezentujących właśnie te trzy główne środowiska. Wkrótce rozpoczną się też konsultacje społeczne, dzięki którym, mam nadzieję, da się wypracować dokument, akceptowany przez mieszkańców. (ste)


źródło: Strona UM w Dąbrowie Górnicze

zapomnialem napisac ze to bylo dzisiaj - a nie w pt biggrin.gif
na szczescie w pon sie skaplem ze 16 to sroda a nie wlasnie pt

a spotkanie spoko - choc dla mnie za krotko - konsultacje wygladaly tak ze wpierw debatowano a pozniej kazdy z gosci wpisywal w swoim formularzu uwagi i propozycje na dany temat - formularze pod koniec zostaly zebtrane- zostana opracowane i na badzie ich powstana propozycje do dalszych konsultacji - w tym juz w szerszym gronie np przez strone www.

tematy dyskusji (moderowanej przez prof z AE):
1) okreslenie beneficjentow wewn i zewn strategii
2) okreslenie sojusznikow i przeciwnikow strategii
3) okreslenie co w DG powinno byc zmienione, co powinno byc wykreowane i co powinno byc zakonczone - wstrzymane (w sensie ogolnym - strategicznym)
4) 3 najwaznniejsze priorytety na ktorych ma byc oparta strategia

z ogolu dyskusji zaznaczyl sie mocny trend ukierunkowania na nowe inwestycje (wsparcia przeds, zachety do inwestycji w dg), oparcie sie na turyst (pogorie, pustynia, tereny "zielone"), wypromowania miasta jako marki (m in przez sport, kulture, rekreacje )

jak macie konkretniejsze pytania to walcie
PS gosci bylo kolo 60 osob z czego aktywnych kolo 10 (w tym ja :) - tu skromnie powiem ze niezle wypromowalem nasze forum biggrin.gif).

Ten post edytował Hator śro, 16 maj 2007 - 14:50


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
michu
post śro, 16 maj 2007 - 17:48
Post #11


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 265
Dołączył: czw, 19 paź 06
Nr użytkownika: 239jeśli jest nacisk na inwestycje to chyba powinno się wskazać (wymagana szczerość władz - obecnych i poprzednich) rzeczywiste przyczyny porażek Dąbrowy w staraniach o przyciągnięcie inwestorów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 17 maj 2007 - 13:14
Post #12


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,591
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlenQUOTE(Hator @ May 16 2007, 14:49 ) *
PS gosci bylo kolo 60 osob z czego aktywnych kolo 10 (w tym ja :) - tu skromnie powiem ze niezle wypromowalem nasze forum biggrin.gif).


bardzo ladnie smile.gif

fajnie tez ze Cie zaprosili


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post czw, 17 maj 2007 - 21:06
Post #13


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyznareprezentowalem cale forum i dlatego tez mowilem za Nas - przede wszystkim o braku komunikacji i konsultacji - mam nadz ze taki priorytet zostanie uwzgledniony bo to bardzo wazne.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_tomasz sołtysik_*
post wto, 29 maj 2007 - 13:21
Post #14

Guests


UM ogłosił pytania do mieszkańców, które mają związek z tworzeniem Strategii Rozwoju. Proponuje dyskusję w tym temacie. Moim zdanie pytania są zbyt ogólnikowe, ale...
Na gorąco naskrobałem:

1. Co w Dąbrowie Górniczej należy natychmiast zmienić?
- rewitalizacja ul. 3-go Maja,
- dworzec PKP,
- tereny pod zabudowę mieszkaniową,
- układ komunikacyjny (odciążenie dróg przebiegających przez centrum miasta),
- rozwój terenów rekreacyjnych (Pogoria I, III, IV, parki, drogi rowerowe),
- komunikacja nocna z Katowicami,
- promocja miasta,
- podnieść poziom kształcenia i wykształcenia
- estetyka miasta,
- rozwój kulturalny,


2. Co w Dąbrowie Górniczej należy bezwzględnie zachować?
- tereny zieleni parkowej, zasoby przyrodnicze

3. Za trzy najważniejsze kierunki rozwoju miasta, należy uznać:
- otwarcie terenów pod budownictwo mieszkaniowe,
- rozwój terenów rekreacyjnych,
- stworzenie "prawdziwego" centrum miasta,
- poziom kształcenia
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post wto, 29 maj 2007 - 15:44
Post #15


www.sportowa.dabrowa.pl
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,737
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: MężczyznaOK - imho tylko bark mi tutaj jeszce SPORTU i jego dalszego rozwoju i wykorzystania osiągnięć MMKS-u i innych klubów, we wszystkich dyscyplinach do promocji miasta. !!!
Jak również poprawa bezpieczeństwa !


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post wto, 29 maj 2007 - 15:51
Post #16


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gaduPytania są ogólne i tendencyjne, tak naprawdę z odpowiedzi nie wiele będzie wynikało - tak mi się wydaje.

Ale lepsze to niż nic.. tak jeszcze w kwestii uzupełnienia informacji:

Ankietę do 30 czerwca 2007 możesz zwrócić do specjalnie przygotowanych w tym celu skrzynek znajdujących
się w:
Miejskiej Bibliotece Publicznej,
Pałacu Kultury Zagłębia,
holu obsługi Urzędu Miejskiego.
Możesz odpowiedź przesłać e-mailem na adres:
strategia2020@dabrowa-gornicza.pl
Możesz oddać 1, 2, 3 czerwca od 10.00 do 18.00 w Parku Hallera (podczas Dni Dąbrowy Górniczej) w punkcie mieszczącym się w głównej alei (zielony namiot).

Co mnie cieszy powstała strona www: www.strategia.dabrowa-gornicza.pl

Informacja na temat strategii: Wydział Strategii, Promocji,
Kultury i Sportu: Piotr Drygała, tel. (032) 295 68 95, Anna
Saltarska, tel. (032) 295 86 86, e-mail: strategia2020@dabrowa-gornicza.pl

Ankietę można pobrać w formie elektronicznej na w/w stronie.


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post wto, 29 maj 2007 - 17:00
Post #17


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,591
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlenzgodnie z ponizszymi sugestiami posty czesc postow z tego ( http://www.dabrowa-gornicza.org/index.php?...c=381&st=20 )tematu przeniesiona tutaj


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post wto, 29 maj 2007 - 17:02
Post #18


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gaduTo może część postów z tamtego tematu dotyczące tylko i wyłącznie Strategii warto przenieść by powstał osobny temat. To ważny dokument dla DG, więc myślę że warto..


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
drygu
post pią, 01 cze 2007 - 11:21
Post #19


Piotrek Drygała(drygu)
**

Grupa: FdZD
Postów: 51
Dołączył: sob, 14 paź 06
Nr użytkownika: 232
Płeć: MężczyznaWitam wszystkich serdecznie
biggrin.gif
Cieszy mnie bardzo, że pojawił się na FORUM taki temat i liczę, że jego użytkownicy będą jedną z aktywniejszych grup, które się zaangażują w budowanie strategii.

Jak wiecie powstała strona poświęcona strategii i jej głównym zadaniem jest prowadzenie konsultacji z mieszkańcami. Strategia Rozwoju Miasta:Dąbrowa Górnicza 2020

Od razu odpisze koledze, który uznał, iż pytania są zbyt ogólne. NIE SĄ. tongue.gif
To pierwszy etap prac nad strategią, polegający na wyznaczeniu WIZJI w roku 2020 i priorytetów do realizacji, które NAS do tej wizji doprowadzą. Na tym etapie te pytania są jak najbardziej odpowiednie, bowiem dzięki nim poznamy oczekiwania mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Na podobne pytania odpowiadali członkowie Zespołu Programującego(III sektory), w którym uczestniczył również przedstawiciel FORUM – HATOR. smile.gif Na tym etapie nie chodzi o szczegóły, a o ogólne kierunki na których władza samorządowa ma się skupić.

Moja prośba. Ponieważ dorzucacie kolejne posty z odpowiedziami na pytania na forum i dobrze. Proszę tylko aby każdy swoje odpowiedzi przesyłał na skrzynkę: strategia2020@dabrowa-gornicza.pl
[color=#FF0000]
Z góry dziękuje.

Zapraszam też w czasie Dni Dąbrowy Górniczej 2,3 czerwca 2007 od 10.00 do 18.00 na stoisko poświęcone Strategii.

Pozdrawiam. cool.gif

P.S działa już Mapa Aktywności Obywatelskiej pod adresem www.ngo.dabrowa-gornicza.pl
Jesteśmy w trakcie wprowadzania danych, ale niebawem będą tam wszystkie organizacje pozarządowe, które odpowiedziały na ankiety czyli na pewno są aktywne.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post pią, 01 cze 2007 - 20:20
Post #20


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: MężczyznaDrygu, orientujesz się czy po wybudowaniu kładki z ul. 3-go maja do CH Pogoria zostanie zamknięty wjazd z ul. Sobieskiego na ul. 3-go maja, a także czy te cholerne czarne słupki znikną?

Ten post edytował Bartek pią, 01 cze 2007 - 20:20
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: poniedziałek, 20 styczeń 2020 - 04:32
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza