IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

5 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Tour de Pologne ponownie w DG w 2011!
:)
post wto, 14 gru 2010 - 23:41
Post #1


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,106
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



CYTAT


Jacek Sroka

2010-12-14 14:32:44, aktualizacja: 2010-12-14 14:32:44

W przyszłym roku Tour de Pologne znów zawita do naszego regionu. W województwie śląskim odbędą się aż trzy etapy wyścigu zaliczanego do kolarskiej Ligi Mistrzów czyli cyklu UCI World Tour skupiającego 26 najważniejszych imprez świata.

- Zawodnicy byli bardzo zadowoleni z tegorocznej trasy wyścigu, która w większości prowadziła przez województwo śląskie i dlatego postanowiliśmy, że w przyszłym roku barwny peleton naszego narodowego Touru znów odwiedzi ten region - powiedział Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne. - Rozmowy z miastami, które chcą gościć u siebie najlepszych kolarzy świata prowadziliśmy praktycznie od zakończenia ostatniego wyścigu i dziś mogę już powiedzieć, że miastami etapowymi 68. Tour de Pologne będą Dąbrowa Górnicza, Katowice i Cieszyn.

Przyszłoroczny TdP rozpocznie się 31 lipca i potrwa do 6 sierpnia. Kolarze w naszym regionie pojawią się 1 sierpnia, bo meta drugiego etapu zlokalizowana będzie w Dąbrowie Górniczej. Dzień później zawodnicy rywalizować będą na znanej im już z tego roku trasie kryterium ulicznego z Sosnowca do Katowic. Czwarty etap zaplanowany na 3 sierpnia, tak samo jak w tegorocznym Tourze, prowadzić będzie z Tychów do Cieszyna.

- Kibice kolarstwa na Śląsku znów będą mogli zobaczyć z bliska największe gwiazdy zawodowego peletonu, bo w TdP startuje 18 najmocniejszych światowych ekip - dodał dyrektor Lang. - Dla miast goszczących kolarzy będzie to natomiast znakomita promocja, gdyż Eurosport pokaże wyścig w całej Europie. Niestety musieliśmy zrezygnować z etapu do Ustronia, bo droga pod Równicę była dla nas trochę za ciasna. Górskie będą dopiero kolejne etapy Tour de Pologne prowadzące do Termy Bukowiny Tatrzańskiej oraz Zakopanego.

sml (3).gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamil_
post wto, 14 gru 2010 - 23:49
Post #2


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,385
Dołączył: pon, 13 sie 07
Nr użytkownika: 782
Płeć: Mężczyzna



Super informacja! smile2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slyzaba
post śro, 15 gru 2010 - 00:03
Post #3


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,634
Dołączył: pon, 16 lut 09
Skąd: Centrum
Nr użytkownika: 3,199
Płeć: Mężczyzna



nie ma to jak przeczytać coś dobrego przed snem smile2.gif


--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post sob, 05 lut 2011 - 18:44
Post #4


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,106
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



CYTAT
gazeta.pl

03.02.2011 23:15
Tour de Pologne zawita do Będzina i Dąbrowy Górniczej

W zeszłym roku organizowany przez Czesław Langa wyścig gościł m.in. w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu. W tym roku peleton nie zawita do Sosnowca, kolarze pojawią się za to w Będzinie.

W woj. śląskim odbędą się trzy etapy - drugi, trzeci i czwarty. Rozgrywany 1 sierpnia drugi etap (najpewniej z Częstochowy) zakończy się w Dąbrowie Górniczej. Następnego dnia kolarze przejadą odcinek z Będzina do Katowic.

Nowym miastem na trasie Tour de Pologne jest Będzin. - To doskonała okazja do prezentacji walorów naszego królewskiego miasta. Dzięki wyścigowi możemy promować je w Polsce i na świecie. Chcemy, żeby nie tylko mieszkańcy naszego miasta z bliska zobaczyli tę wielką sportową imprezę - wyjaśnia Agnieszka Siemińska, rzeczniczka będzińskiego urzędu miejskiego. Prawo do organizacji startu kosztowało tyle, co przed rokiem, czyli 100 tys. zł.

Oficjalna prezentacja trasy 68. Tour de Pologne odbędzie 14 kwietnia w Krakowie.

Zarys trasy 68. Tour de Pologne

1. etap (31 lipca): Pruszków - Warszawa

2. etap (1 sierpnia): Częstochowa (?) - Dąbrowa Górnicza

3. etap (2 sierpnia): Będzin - Katowice

4. etap (3 sierpnia): Oświęcim (?) - Cieszyn

5. etap (4 sierpnia): start i meta w Zakopanem

6. etap (5 sierpnia): start i meta w Bukowinie Tatrzańskiej

7. etap (6 sierpnia): start i meta w Krakowie

gak, GW Katowice


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PaVLo
post sob, 05 lut 2011 - 20:11
Post #5


Człowiek Legenda
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 99
Dołączył: czw, 28 kwi 05
Skąd: Broadway
Nr użytkownika: 141
Płeć: Mężczyzna
GG: 2594367 status gadu-gadu



Patrząc na nasze drogi mam spore obawy o sprzęt kolarzy, a to dopiero środek zimy blink.gif i wątpię aby ten stan jakoś specjalnie się poprawił huh.gif

Ten post edytował PaVLo sob, 05 lut 2011 - 20:11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post czw, 31 mar 2011 - 11:00
Post #6


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,585
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



CYTAT
Dąbrowa Górnicza ponownie na mapie Tour de Pologne

31 marca o godzinie 12:00 w Urzędzie Miasta Dąbrowa Górnicza nastąpi podpisanie umowy na organizację mety drugiego etapu 68. Tour de Pologne UCI WorldTour w Dąbrowie Górniczej. Podpisy pod stosowną umową złożą Prezydent miasta Zbigniew Podraza oraz Dyrektor Generalny wyścigu Czesław Lang.

Po raz drugi z rzędu do Dąbrowy Górniczej zjadą najlepsi kolarze na świecie. 1 sierpnia będziemy świadkami rywalizacji na drugim etapie 68. Tour de Pologne UCI WorldTour, który rozpocznie się w Częstochowie, a zakończy w Dąbrowie Górniczej.

Przed rokiem kolarze rywalizowali na trasie z Rawy Mazowieckiej do Dąbrowy Górniczej, gdzie z bardzo dobrej strony pokazali się Polacy. Na ulicach Dąbrowy Górniczej usytuowano lotny finisz i premię górską, która padła łupem Marcina Sapy. Za jego plecami - w obu przypadkach - finiszował reprezentant Polski Bartłomiej Matysiak.

Cały etap zakończył się finiszem z peletonu, gdzie najlepszy okazał się Niemiec Andre Greipel. Sprinter ówczesnego Team HTC - Columbia w ubiegłym roku zasłynął z największej liczby zwycięstw na przestrzeni całego sezonu - 21 triumfów! W tym roku z pewnością również zobaczymy go w naszym narodowym tourze, a zatem i w Dąbrowie Górniczej.

Żródło TourdePologne.pl


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dżoplin
post czw, 31 mar 2011 - 23:27
Post #7


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 139
Dołączył: pią, 17 wrz 10
Nr użytkownika: 4,102
Płeć: Kobieta



i tu

Tour de Pologne wraca do Dąbrowy

Jedna z największych kolarskich imprez świata ponownie zawita do naszego miasta. Dziś w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej podpisano umowę na organizację tegorocznego wyścigu Tour de Pologne na terenie Dąbrowy. Za wielkim wyzwaniem organizacyjnym, idzie wielka okazja do promocji miasta na arenie polskiej, europejskiej i światowej.

http://dg.pl/news/show/group/1/id/2078/Tou...do+D%C4%85browy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xMarcinx
post pią, 01 kwi 2011 - 18:28
Post #8


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,493
Dołączył: czw, 20 lis 08
Skąd: DG
Nr użytkownika: 2,576
Płeć: Mężczyzna



Ktoś może wie, jaki realne korzyści miasto miało z poprzedniej edycji?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Justyna7
post pią, 01 kwi 2011 - 22:58
Post #9


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 16
Dołączył: nie, 20 mar 11
Nr użytkownika: 4,536
Płeć: Kobieta



Byłam poprzednio kibicować, ale się zawiodłam - panowie przejechali świerbocząc jak jaskółki szybko w mgnieniu oka i godzina czekania skończyła się kilku sekundowym przeglądem....




--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post pią, 01 kwi 2011 - 23:24
Post #10


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,975
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Ja też sądzę, że to oburzające - przy podpisywaniu umowy władze miasta powinny zastrzec, że kolarze mogą przejechać przez miasto najwyżej 20 km/h i koniecznie muszą machać do widzów, pozdrawiać, a co 200 metrów zatrzymać się i rozdawać autografy laugh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mały77
post sob, 02 kwi 2011 - 08:01
Post #11


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,113
Dołączył: czw, 19 lis 09
Nr użytkownika: 3,566
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Leszek @ pią, 01 kwi 2011 - 23:24) *
Ja też sądzę, że to oburzające - przy podpisywaniu umowy władze miasta powinny zastrzec, że kolarze mogą przejechać przez miasto najwyżej 20 km/h i koniecznie muszą machać do widzów, pozdrawiać, a co 200 metrów zatrzymać się i rozdawać autografy laugh.gif

Popieram - to skandal, że tak szybko przemknęli wink.gif
Ja stałem w centrum i koło mnie przejechali 3 razy ale i tak za szybko smile2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamil_
post sob, 02 kwi 2011 - 10:13
Post #12


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,385
Dołączył: pon, 13 sie 07
Nr użytkownika: 782
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(xMarcinx @ pią, 01 kwi 2011 - 17:28) *
Ktoś może wie, jaki realne korzyści miasto miało z poprzedniej edycji?


ty byś wszystko tylko w pieniądzach mierzył...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xMarcinx
post sob, 02 kwi 2011 - 13:22
Post #13


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,493
Dołączył: czw, 20 lis 08
Skąd: DG
Nr użytkownika: 2,576
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Kamil_ @ sob, 02 kwi 2011 - 10:13) *
CYTAT(xMarcinx @ pią, 01 kwi 2011 - 17:28) *
Ktoś może wie, jaki realne korzyści miasto miało z poprzedniej edycji?


ty byś wszystko tylko w pieniądzach mierzył...


wypraszam sobie, realne korzyści ? PLN

Ten post edytował xMarcinx sob, 02 kwi 2011 - 14:10
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mały77
post sob, 02 kwi 2011 - 13:26
Post #14


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,113
Dołączył: czw, 19 lis 09
Nr użytkownika: 3,566
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(xMarcinx @ sob, 02 kwi 2011 - 13:22) *
CYTAT(Kamil_ @ sob, 02 kwi 2011 - 10:13) *
CYTAT(xMarcinx @ pią, 01 kwi 2011 - 17:28) *
Ktoś może wie, jaki realne korzyści miasto miało z poprzedniej edycji?


ty byś wszystko tylko w pieniądzach mierzył...


wypraszam sobie, realne realne korzyści ≠ PLN


Ponad półtorej godziny promocji DG w TVP1 i Eurosporcie to mało? Jak za taką kasę wcale nieźle wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamil_
post sob, 02 kwi 2011 - 13:32
Post #15


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,385
Dołączył: pon, 13 sie 07
Nr użytkownika: 782
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(xMarcinx @ sob, 02 kwi 2011 - 12:22) *
CYTAT(Kamil_ @ sob, 02 kwi 2011 - 10:13) *
CYTAT(xMarcinx @ pią, 01 kwi 2011 - 17:28) *
Ktoś może wie, jaki realne korzyści miasto miało z poprzedniej edycji?


ty byś wszystko tylko w pieniądzach mierzył...


wypraszam sobie, realne realne korzyści ? PLN


Realna korzyść jest taka, że sporo mieszkańców ościennych miast przyjechało na TdP do DG i zostawiło pieniądze w naszych sklepach. Inna to poczucie, że żyjemy w mieście a nie zapyziałej wiosce w której nic się nie dzieje.

Ale ty pewnie byś chciał, żeby jakiś inwestor oglądając mete etapu w DG stwierdził, że zainwestuje u nas miliardy i stworzy tysiące miejsc pracy.

Szkoda, że coraz więcej osób zapomina, że sport jest dla ludzi i nie musi on nic innego wnosić do naszego życia jak tylko rozrywke...

Ten post edytował Kamil_ sob, 02 kwi 2011 - 13:33
Go to the top of the page
 
+Quote Post
motonita2002
post sob, 02 kwi 2011 - 13:42
Post #16


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 98
Dołączył: śro, 03 wrz 08
Nr użytkownika: 1,438
Płeć: Mężczyzna



CYTAT
Realna korzyść jest taka, że sporo mieszkańców ościennych miast przyjechało na TdP do DG i zostawiło pieniądze w naszych sklepach. Inna to poczucie, że żyjemy w mieście a nie zapyziałej wiosce w której nic się nie dzieje.

Pewnie, że tak !
CYTAT
Szkoda, że coraz więcej osób zapomina, że sport jest dla ludzi i nie musi on nic innego wnosić do naszego życia jak tylko rozrywke...

Już sam fakt "Sportowa Dąbrowa" to doskonała promocja. Ludzie z ościennych miast i nie tylko biorą udział w wielu imprezach sportowych - przykłady : W tamtym roku na rajdzie organizowanym przez CSiR, nagrodę główną wygrała rowerzystka z Gliwic - jak sama przyznała - u niej w mieście takie imprezy się nie odbywają, a o tej dowiedziała się z internetu. Pierwszy raz wzięła udział i wygrała. Jak sama mówiła, za rok czyli w 2011 też weźmie udział. Dwa lata temu , kiedy meta rajdu była na Błędowie , pamiętam, że ludzie z Żor i Raciborza przyjechali specjalnie na nasz rajd. Ha, byli to rowerzyści bodaj pięćdziesięcioparoletni. (nawiasem mówiąc dziś też jest rajd, niestety nie dane mnie było w nim uczestniczyć, ale też informacja na stronach CSiR dość późno się pojawiła )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gregol
post sob, 02 kwi 2011 - 13:45
Post #17


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 418
Dołączył: wto, 24 cze 08
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 1,349
Płeć: Mężczyzna
GG: 1309044 status gadu-gadu



CYTAT(xMarcinx @ pią, 01 kwi 2011 - 17:28) *
Ktoś może wie, jaki realne korzyści miasto miało z poprzedniej edycji?


W największym stopniu to wzmocnienie marki miasta jako dbającego o sport a za takie Dąbrowa chce się uważać. I dobrze, bo jeśli włodarze postanowili promować się jako miasto sportowe to jak na razie wizerunkowo robią to co najmniej dobrze.
A nie da się ukryć, że TdP to największa impreza sportowa na jaką DG może sobie pozwolić. Na inną tak dużą imprezę o międzynarodowej skali na dzień dzisiejszy nie mamy infrastruktury.

I jak ktoś wspomniał wyżej 1,5h mówienia o DG w najważniejszej sportowej stacji w europie pozwala zapamiętać miasto. A przedsiębiorca z dwóch podobnych ofert wybierze tą która mu się lepiej kojarzy, a im silniejsza marka miasta tym bardziej to przechyla szalę na naszą korzyść.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xMarcinx
post sob, 02 kwi 2011 - 14:02
Post #18


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,493
Dołączył: czw, 20 lis 08
Skąd: DG
Nr użytkownika: 2,576
Płeć: Mężczyzna



Ale ja się pytam nie pytam o ogólniki, ale konkrety z ewaluacji. W rankingach miast DG jest ciągle na tym samym miejscu. Ile więcej tych ludzi odwiedziło DG? Czy po obejrzeniu TdP DG w EuroSport znalazł się jakiś inwestor? Czy zablokowanie miasta na cały dzień było tego warte? Dlaczego nie ma żadnych informacji ze strony miasta czemu ma służyć TdP w DG, tylko wszystko sprowadza się do sloganu promocja.. Dla mnie nie jest normalną rzeczą robić coś, nie wiadomo dokładnie po co i nie wiedząc nawet czy to co robimy jest opłacalne dla mieszkańców czy przedsiębiorców w DG.

Nie, że jestem przeciwny czy coś, jednak chciałbym wiedzieć co niby zyskało miasto, co jest namacalne i istotne dla mnie jako mieszkańca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gregol
post sob, 02 kwi 2011 - 20:21
Post #19


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 418
Dołączył: wto, 24 cze 08
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 1,349
Płeć: Mężczyzna
GG: 1309044 status gadu-gadu



CYTAT(xMarcinx @ sob, 02 kwi 2011 - 13:02) *
Ale ja się pytam nie pytam o ogólniki, ale konkrety z ewaluacji. W rankingach miast DG jest ciągle na tym samym miejscu. Ile więcej tych ludzi odwiedziło DG? Czy po obejrzeniu TdP DG w EuroSport znalazł się jakiś inwestor? Czy zablokowanie miasta na cały dzień było tego warte? Dlaczego nie ma żadnych informacji ze strony miasta czemu ma służyć TdP w DG, tylko wszystko sprowadza się do sloganu promocja.. Dla mnie nie jest normalną rzeczą robić coś, nie wiadomo dokładnie po co i nie wiedząc nawet czy to co robimy jest opłacalne dla mieszkańców czy przedsiębiorców w DG.

Nie, że jestem przeciwny czy coś, jednak chciałbym wiedzieć co niby zyskało miasto, co jest namacalne i istotne dla mnie jako mieszkańca.


Z tego co pamiętam studiujesz coś związanego z naukami społecznymi (jeśli się mylę to mnie popraw). To powinieneś słyszeć o czymś takim jak długofalowe budowanie wizerunku. Są rzeczy, których nie przełożysz 1:1.
Proponuję zainteresować się tematem budowania wizerunku marki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xMarcinx
post nie, 03 kwi 2011 - 10:50
Post #20


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,493
Dołączył: czw, 20 lis 08
Skąd: DG
Nr użytkownika: 2,576
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(gregol @ sob, 02 kwi 2011 - 20:21) *
Z tego co pamiętam studiujesz coś związanego z naukami społecznymi (jeśli się mylę to mnie popraw). To powinieneś słyszeć o czymś takim jak długofalowe budowanie wizerunku. Są rzeczy, których nie przełożysz 1:1.
Proponuję zainteresować się tematem budowania wizerunku marki.


Ja studiuje(wałem) akurat wiele rzeczy. Jednak, że to głównie nauki społeczne (dotyczące III filaru od strony pracy, prawa, zarządzania, organizacji, psychoterapii, mediacji) masz absolutną racje i właśnie z punktu długofalowego budowania wizerunku się pytam, gdyż rzeczą nie pojętą dla mnie jest realizowanie czegoś, bez wyznaczenia celów (choć mam nadzieje, że jednak jest jakiś PR dokument w magistracie opisujący je).
Mam świadomość, że niektórych rzeczy nie sposób uchwycić, bo są nierejestrowane. Jednak, cześć danych jest powszechnie dostępna więc dziwi, że nikt nie pofatygował się by je zebrać i przedstawić. Przecie pewnie określona liczba osób znalazła prace przy organizacji, tak samo jak określona liczba przedsiębiorstw pojawiła się w mieście, określona liczba osób też była przy trasie, są też przecie rankingi miast, statystyki dotyczące wyszukiwania miast w internecie i ich pozycji etc. etc. Tylko wystarczy chcieć to zebrać, przecie nic nie pomaga w korygowaniu strategii jak ciągłe sprawdzanie rezultatów i ewaluacja. Na pewno cieszy, że pojawiają się w DG imprezy coraz bardziej prestiżowe, niemniej fajnie by ten prestiż realnie wpływał na pozycje przetargowa miasta, jego wiarygodność przed wierzycielami (choć biorąc pod uwagę sprawe z nemo to dość trudne zadanie) czy realne podniesienie komfortu życia w mieście.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: poniedziałek, 29 kwietnia 2024 - 05:59
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza