IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

9 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mechanicy i warsztaty samochodowe w DG i okolicy, których unikać, które polecacie :)
Ocena 3 V
endriu
post pon, 20 lip 2009 - 22:27
Post #21


Ja tutejszy, z bagna
*****

Grupa: Moderator Sport
Postów: 841
Dołączył: czw, 07 gru 06
Skąd: D.G.
Nr użytkownika: 359
Płeć: Mężczyzna
GG: 1276813 status gadu-gadu



Polecam Adama, kolo jest konkretny.


pozdr...


--------------------
To, co w pojedynkę jest ciężką próbą, w grupie przyjaciół staje się żartem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kaman
post sob, 12 wrz 2009 - 08:03
Post #22


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Dołączył: sob, 19 sty 08
Nr użytkownika: 1,046
Płeć: Mężczyzna



odradzam warsztat na Łańcuckiego. Strasznie drogi. Robił mi hamulce i musiałem dwa razy się do niego wracać, żeby poprawił to co wcześniej spartolił.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post pon, 28 wrz 2009 - 18:41
Post #23


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(Alpin @ sob, 09 maj 2009 - 09:47) *
Nie polecam natomiast "Perfect Service Zomar" przy Al. Zagłębia Dąbrowskiego. Wymieniałem u nich przegub i wkrótce potem przestały działać biegi w aucie. Za naprawę biegów, które zepsuli podczas poprzedniej wymiany przegubu, kazali sobie dodatkowo zapłacić, co mnie mocno rozczarowało i zraziło do nich. Kiedy poprosiłem o jazdę testową po naprawie biegów, facet z ich biura zaczął do szefa tego interesu rzucać hasłami, że klient nie chce zapłacić za usługę. Porażka...

CYTAT(obi @ pon, 06 lip 2009 - 05:24) *
Ja polecam "Perfect Service" na Zagłębia Dąbrowskiego jeżdzę tam od lat różnymi autami i nigdy nie miałem żadnego problemu. Osobiście polecam

Ja niestety muszę podłączyć się do Alpina. Mimo złej opinii pojechaliśmy tam z bratem z racji, że pracuje tam jego znajomek, niestety okazało się, że szef rządzi tam niepodzielnie więc jest jak jest i muszę powiedzieć, że nie polecam Perfect Service Zomar przy Al. Zagłębia.

Uzasadnienie:
1) Pierwsza naprawa - wymiana rozrządu u brata. Cena taka mniej więcej jak gdzie indziej, niestety patrz pkt. 3.

2) Druga naprawa - naprawa rozrusznika u mnie + gość miał mi zrobić przegląd "okresowy". Rozrusznik jest OK natomiast na pytanie co z przeglądem koleś stwierdził "auto jest OK". Spodziewałem się jednak czegoś więcej, bo auto ma 120 tys. i nawet z książki serwisowej wynika, że to i tamto powinno iść na wymianę. Podejrzewam, że nikt poza rozrusznikiem auta nie oglądał, bo wiem, że mam olejowy "pot" koło miski i chociaż to powinni mi wskazać. Zapłaciłem więc za sam rozrusznik (robiony zresztą na Zagórzu) tyle, że w ASO nie dałbym więcej a przynajmniej faktura z ASO inaczej wygląda przy sprzedaży auta.

3) Trezcia naprawa - bratu rozpadła się pompa wody - miesiąc wcześniej robili w Zomarze rozrząd i jakoś nikt nie zauważył, w jakim tragicznym stanie jest pompa, to raz. Dwa - tym razem za rozrząd (konieczna była ponowna wymiana) wzięli 200 zł więcej. Na pytanie "Dlaczego?" szefu odpowiedział, że "nie jest murzynem żeby za darmo robić". Trzy - dwa razy policzyli za płyn chłodzący.

Podsumowując:
- co do jakości nie mam na razie zastrzeżeń
- co do cen - zdzierają jak trza, za części liczą sobie tyle, za ile bez łaski można samemu kupić w InterCars albo i więcej, zależy od humoru, bo za tę samą usługę potrafią wziąć 50% więcj na przestrzeni miesiąca. IMHO lepiej już jechać do ASO, bo mamy pieczątkę za te same pieniądze a i z reklamacją pewnie łatwiej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
camillo
post pon, 05 paź 2009 - 19:42
Post #24


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 107
Dołączył: nie, 16 wrz 07
Skąd: D.G Gołonóg
Nr użytkownika: 812
Płeć: Mężczyzna
GG: 7863501 status gadu-gadu



Ja polecam,Zbyszka z ul.Swobodnej 2.Facet nie jest najtańszy ale naprawdę konkret i na temat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post pon, 05 paź 2009 - 20:37
Post #25


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



A ja zapytam o jedną sprawę - jest raczej zbieżna z tematem - ktoś się może orientuje czy gdzieś w DG bądź najbliższej okolicy ma Techa2 (komp serwisowy do aut GM) i potrafi się nim posługiwać? Oczywiście poza ASO, bo mam pierdółkę do zrobienia (dokładnie chodzi o zakodowanie pilota po wymianie baterii) a oni sobie liczą masę kasy za samo podpięcie...

Ten post edytował vacu pon, 05 paź 2009 - 20:38
Go to the top of the page
 
+Quote Post
motonita2002
post śro, 07 paź 2009 - 10:53
Post #26


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 98
Dołączył: śro, 03 wrz 08
Nr użytkownika: 1,438
Płeć: Mężczyzna



Spróbuj tutaj:

http://www.chiptuning-dabrowa.pl/

Są solidni i znają się na rzeczy:]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
art4567
post pią, 06 lis 2009 - 22:01
Post #27


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Dołączył: pią, 06 lis 09
Nr użytkownika: 3,540
Płeć: Mężczyzna



Witam. Zdecydowanie wszystkim odradzam warsztat Zomar Perfect Service na Al.Zagłębia Dąbrowskiego. Partacze i zdziercy niemiłosierni! Po pierwsze wymieniali mi tarcze i klocki hamulcowe, a kiedy zdjąłem koło w domu żeby zobaczyć jak to zrobili, okazało się, że połamali mi szpilki! Pojechałem im to powiedzieć to oczywiście facet z biura wszystkiego się wyparł, a ewidentnie miałem te szpilki wcześniej! Druga sprawa odpowietrzali mi układ chłodzenia i urwali odpowietrznik, a w zamian coś w tą dziurę wsadzili żeby go zatkać! Oczywiście gostek twierdzi, że to nie oni, kłamie w żywe oczy! Trzecia sprawa, ustawiali zbieżność kół - po 2 dniach samochód zaczęło lekko ściągać na prawo, pojechałem powiedziałem co się dzieje, niby sprawdzili i powiedzieli, że opona jest już zjechana z jednej strony, bo nie było zbieżności. Wydało mi się to dziwne, bo z miesiąc przed tym wymieniałem opony! Sprawdziłem to sam w domu, weszłem do kanału i okazało się, że nie dokręcili śrub po ustawieniu zbieżności! Normalnie masakra ten warsztat, a ten gostek z biura to już porażka całkowita! Jak się ktoś nie zna to wciśnie mu wszystko co powie, a jak coś się znasz to nie chce z Tobą rozmawiać. Ewidentnie ich wina, spartaczyli każda robotę jaka tam robiłem i według nich to nie oni są winni! A kasy sobie za ta partaninę liczą kosmiczna!!! ODRADZAM KAŻDEMU TEN WARSZTAT! OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM!!! Pozdrawiam!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pantas
post sob, 07 lis 2009 - 00:17
Post #28


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 160
Dołączył: śro, 26 gru 07
Nr użytkownika: 993
Płeć: Mężczyzna
GG: 4723472 status gadu-gadu



Ja polecam warsztat Pana Snopka na ulicy Hutników 3 (bodajże) robiłem tam autko jakiś rok temu co prawda, ale wszystko ładnie podsumowane na kartce, co ile kosztowało co zostało zrobione i co najważniejsze robota wykonana dobrze i faktycznie to o co prosiłem zostało wykonane.

Kontakt z klientem bardzo dobry - telefoniczny. Teraz dzwoniłem, żeby się umówić na wtorek, Pan zapytał się o zakres prac, powiedział, że można przyjechać, wpisał mnie na listę, wraz z numerem telefonu marką i rocznikiem samochodu.

Bardzo konkretni ludzie wink.gif Zdam relację bo tych naprawach bo teraz będzie więcej robione rożnego rodzaju rzeczy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
crabro
post czw, 12 lis 2009 - 23:28
Post #29


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 18
Dołączył: pon, 09 cze 08
Nr użytkownika: 1,333
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Luke @ pon, 08 gru 2008 - 00:36) *
A ja polece warsztat specjalizujący się w BMW (szczerze mówiąc to nie wiem czy zajmują się tam innymi samochodami):

TobiCars
ul. Wybickiego 1A (przy dużym parkingu koło dawnego tzw. "Uniwersala")
Dąbrowa Górnicza
tel. (0) 602-269-062



Jak BMW to tylko w TobiCars. Polecam, byłem 2 czy 3 razy ,szybko, sprawnie - cena? warto, choćby było pare groszy drożej niz u konkurencji.


Nie polecam warsztatu na mydlicach(obok magneti marelli, Glas-mont), kapcie wymienia ale naprawy, drogo i metodą prób i błedów - TobiCars naprawa 30zł - koledzy z opisywanego warsztatu proponowali 100zł. (Tobi dokonał naprawy w 15min z zegarkiem w ręku)



Ten post edytował crabro czw, 12 lis 2009 - 23:33
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fanSte
post nie, 10 sty 2010 - 15:19
Post #30


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 20
Dołączył: wto, 05 maj 09
Nr użytkownika: 3,309
Płeć: Mężczyzna
GG: 4339982 status gadu-gadu



witam

korzystajac z tematu chciałem zapytac:)

Potrzebuje wymienic uszczelke pod głowica w opelu astra 1 1,6 16v. robił moze ktos cos podobnego? i jakie warsztat moze polecic bo nie chce trafic na partacza.

Co sadzice o aso opla rokicki. cena takeij naprawy 1300pln w aso

pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bonus11
post nie, 10 sty 2010 - 15:44
Post #31


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 142
Dołączył: nie, 27 sty 08
Nr użytkownika: 1,059
Płeć: Mężczyzna



Dobry warsztat jest na Staszicu ul.Poprzeczna (na samym koncu ulicy po prawej stronie)

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post nie, 10 sty 2010 - 15:44
Post #32


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(fanSte @ nie, 10 sty 2010 - 15:19) *
Co sadzice o aso opla rokicki. cena takeij naprawy 1300pln w aso

pozdrawiam

Nie polecam. Co prawda jakości prac niczego nie mogę zarzucić ale ceny biorą z kosmosu. Też mam astrę (H) i zawsze porównuję sobie ceny np. ze Środuli i od Rokickiego i np. za wymianę wyświetlacza BID-->GID na środuli powiedzieli mi 300 pln a u Rokickiego ponad 500 pln. Różnica jak dla mnie spora :/ Poza tym jeszcze jest u Rokickiego ten "przemiły" pan z przyklejonym do ust tekstem: "Możemy to zrobić ale nie damy na to gwarancji", dla mnie po takim tekście warsztat jest spalony.

Ale jeśli masz astrę F to nie wiem czy ci się opłaca robić to w ASO, parę warsztatów już tu forumowicze polecili, brat jeździ do jakiegoś mechanika w Strzemieszycach i jest zadowolony (z tego co mówił to jedzie się Strzemieszycką jak do SaintGobain i za drugim przejazdem druga w lewo, chyba ul. Puszkina 6 ale brat nie jest pewny.

PS. Zapraszam ==> http://astraklub.pl/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
muzzy
post nie, 10 sty 2010 - 17:40
Post #33


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 212
Dołączył: wto, 04 kwi 06
Skąd: DG - korzeniec
Nr użytkownika: 198
GG: 105879 status gadu-gadu



CYTAT(camillo @ pon, 05 paź 2009 - 19:42) *
Ja polecam,Zbyszka z ul.Swobodnej 2.Facet nie jest najtańszy ale naprawdę konkret i na temat.


Ja też go polecam - przez kilka lat opiekował się moją omegą, oprócz tego serwisuje inne auta z mojej rodziny - zawsze wszystko było zrobione dobrze i szybko.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post pon, 11 sty 2010 - 17:10
Post #34


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,909
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(muzzy @ nie, 10 sty 2010 - 17:40) *
CYTAT(camillo @ pon, 05 paź 2009 - 19:42) *
Ja polecam,Zbyszka z ul.Swobodnej 2.Facet nie jest najtańszy ale naprawdę konkret i na temat.


Ja też go polecam - przez kilka lat opiekował się moją omegą, oprócz tego serwisuje inne auta z mojej rodziny - zawsze wszystko było zrobione dobrze i szybko.

To jakiś wiekszy warsztat czy tylko ktoś robi to prywatnie bardziej? Nie widziałem nigdzie ogłoszenia a jak dobry to warto by mieć.

A co sądzicie o warsztacie mieszczącym się z tyłu "baraków" przy szkole dla dzieci niedowidzących? Wjazd od Al. Zagłębia Dąbrowskiego.....w bliskim sąsiedztwie (po drugiej stronie) Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów...??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
muzzy
post pon, 11 sty 2010 - 17:19
Post #35


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 212
Dołączył: wto, 04 kwi 06
Skąd: DG - korzeniec
Nr użytkownika: 198
GG: 105879 status gadu-gadu



Ma garaż z podnośnikami na 2 samochody, zwykle robi wszystko sam - pracuje tam na pełny etat - co do ogłoszeń - chyba po prostu ma tylu klientów, że nie ogłasza się.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post pon, 11 sty 2010 - 17:52
Post #36


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,909
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(muzzy @ pon, 11 sty 2010 - 17:19) *
Ma garaż z podnośnikami na 2 samochody, zwykle robi wszystko sam - pracuje tam na pełny etat - co do ogłoszeń - chyba po prostu ma tylu klientów, że nie ogłasza się.

i robi wszystkie marki? mechanike glownie mi chodzi no i silnik.....to pewno trzeba z niezlym wyprzedzeniem "sie zamowic".....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fanSte
post pon, 11 sty 2010 - 22:42
Post #37


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 20
Dołączył: wto, 05 maj 09
Nr użytkownika: 3,309
Płeć: Mężczyzna
GG: 4339982 status gadu-gadu



pan na swobodnej 2 polecił mi kup nowego silnika lub kapiatalke tego co mam za 5tys ;o nawet nie zagladajac pod maske samochodu smile2.gif wiec dla mnie pan juz jest przegrany smile2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
muzzy
post wto, 12 sty 2010 - 05:14
Post #38


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 212
Dołączył: wto, 04 kwi 06
Skąd: DG - korzeniec
Nr użytkownika: 198
GG: 105879 status gadu-gadu



robi wszystkie marki. fanSte - ja akurat takiego zachowania nie zauważyłem, raczej odwrotne - jeśli nie było dokładnie wiadomo co się dzieje to za każdym razem był bardzo dociekliwy w czasie poszukiwań usterki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Christianus
post nie, 28 lut 2010 - 13:42
Post #39


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 12
Dołączył: wto, 20 lut 07
Nr użytkownika: 485



a który warsztat polecacie jeżeli chodzi o wymianę tłumika? chodzi mi o kompletny układ wydechowy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pantas
post nie, 28 lut 2010 - 13:56
Post #40


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 160
Dołączył: śro, 26 gru 07
Nr użytkownika: 993
Płeć: Mężczyzna
GG: 4723472 status gadu-gadu



Za Aqua Parkiem na górze Snopek 322620047.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: poniedziałek, 13 maja 2024 - 13:18
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza