IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

> DG w mediach
pozdrawiam
post czw, 18 gru 2003 - 10:46
Post #1


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Co myślicie o gazetach opisująch codzienność dg. Ja uważam że niestety najlepsza jest Trybuna Śl i Dziennik Zach. Inforacja nie zawsze sprawdzona i czasami upiększona ale w miare obiektywna. Zawsze wolałem GW ale to co tam sie ostatnio dzieje to paranoja. Jak w przeglądzie dąbrowskim. Niewygodne tematy dla tala są pomijane i tylko czytamy jaki to wspaniały prezydent opłaty parkingowe znosi, bezdomnych karmi a np o polibudzie cisza ( przez 3 miesiące trwania afery jeden artykuł i to jeszcze popierający tala), a za to lipczyk zły bo o jego zapadających aquaparkach za które w 100% zapłaci miasto to sie o wiele wiecej pisze

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 00:44
Go to the top of the page
 
+Quote Post
33 Stron V   1 2 3 > »   
Start new topic
Odpowiedzi (1 - 99)
Master
post wto, 23 gru 2003 - 14:19
Post #2


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



Ja czytam czasami o Dąbrowie w Trybunie Ślaskiej lub Dzienniku Zachodnim , ale rzadko zakupuje te gazety, kupuje wtedy jak wiem, że jest coś ciekawego o DG.
Ale to prawda, że te gazety przywiązuja najwiecej wagi do spraw związanych z Dąbrową. I nieprawdą jest , że są nastawione przeciwnie do prezydenta Talkowskiego (co zarzuca pani Kocjan), wcześniej równie mocno lub nawet bardziej krytykowany był Lipczyk i jego pomysły i inwestycje (art."Gdzie wypływają pieniądze z miejskiej kasy??"). Ale wydaje mi sie, że w ostatnim okresie iloość artykułów o DG w Trybunie Sl. i Dzienniku Zach, znacznie zmalała. A dodatek katowicki Gazety "Wybiórczej" nie pisze prawie nic o DG, a jesli juz napisze to zdecydowanie stronnicze bzdury np. że AquaPark sie zawali lub że niemający zadnych uprawnień rzeczoznawca Tadusz Strzelecki wykonał audyt CA oraz projekty "wielkiej turystyki" Talkowskiego oparte na wielbłądach i winoroślach, a o sprawach, które mogą zaszkodzić Talkowskiemu "Wybiórcza" już nie pisze (żadnego artykułu w sprawie Politechniki i głupich decyzji Prezydenta). Ale wiadomo ze AGORA i Gazeta Wyborcza starają sie w odpowiedni dla siebie sposób kształtować mentalność i poglądy czytelników na pewne sprawy , a artykuły pisane są nie jako informacje , lecz pisane są pod z góry założoną teze. Ale cały czas Wyborcza uważa sie za Gazete opiniotwórczą... ale to jest osobny temat do rozważań. Ja w każdym razie staram sie namawiać rodzine na zmiane "Wyborczej "na "Rzeczpospolitą"..

A tego szmatławca Przegląd Dąbrowski to juz nie moge ścierpieć... a najlepsze jest to , że na nagłówku pisze "Miesiecznik Mieszkańcóww Dąbrowy Górniczej", a powinno być "Głos Talkowskiego i Fantazje Kocjanowej"

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 00:50
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post wto, 23 gru 2003 - 23:26
Post #3


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



A już myślałem że to tylko mnie sie wydaje że gw jest mocno stronnicza :)

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 00:42
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post śro, 21 wrz 2005 - 13:10
Post #4


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,126
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



ale odgrzalem biggrin.gif

od piatku 23 wrzesnia co tydzien w Dzienniku Zachodnim bedzie kilkunastostronicowy dodatek tylko o DG.
No zobaczymy informacji o miescie nigdy za wiele. Zeby tylko z czasem stron nie ubywalo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post czw, 22 wrz 2005 - 01:52
Post #5


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



Zapowiedzieli? No jeśli to okaże się prawdą to zaczne regularnie szukać tej gazetki tongue.gif Już nie mogę doczekać się pitąku
To się nazywa odgrzanie :)

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 00:42
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 22 wrz 2005 - 11:24
Post #6


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,126
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



jestem w posiadaniu ulotki DZ. Nie wiem skad ja mam chyba byla w skrzynce tongue.gif
zacytuje:
"Juz w piatek 23 wrzesnia wraz z magazynowym wydaniem DZ ukaze sie pierwszy numer tygodnika powiatowego DG(...)
DZ DG bedzie ukazywac sie jako osobny, kilkunastostronicowy grzbiet, sprzedawany z glownym wydaniem DZ wylacznie na terenie powiatu dabrowskiego(...)"
cala ulotka ma 4 strony

Trzymajmy kciuki zeby z czasem sie rozwijal a nie kurczyl, jak dawniej inne dodatki o DG czy Zaglebiu, czy rozne bezplatne gazetki.

Skoro jest to dodatek to mozliwe ze nie bedzie wersji "elektronicznej" na naszemiasto hmm.
No i miejmy nadzieje ze to nie bedzie jakis zbior artykulow o naszym miescie, zebranych z calego tygodnia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pią, 23 wrz 2005 - 11:26
Post #7


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,126
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



a jednak sporo artykulow z dodatku znalazlo sie tez w necie :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeodorMotor
post pią, 03 mar 2006 - 15:28
Post #8


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 392
Dołączył: sob, 07 lut 04
Skąd: DG - Stary Gołonóg
Nr użytkownika: 42
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(onet.pl)
(...) W odcinkach śląskich "Kryminalnych" komisarz Zawada trafi do Dąbrowy Górniczej. Policjant będzie tropił grasującego na Śląsku seryjnego mordercę. Przy okazji, w serialu pojawi się dwoje nowych bohaterów. (...)

(http://film.onet.pl/0,0,1271634,wiadomosci.html)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pią, 03 mar 2006 - 17:59
Post #9


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,126
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



i znowu odzyl spor - Ślask - Zaglebie na forum onetu wink.gif

PS. Ciekawe czy cokolwiek krecili w DG czy calkiem gdzie indziej
Go to the top of the page
 
+Quote Post
datmar
post sob, 04 mar 2006 - 07:41
Post #10


Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 66
Dołączył: nie, 08 sie 04
Skąd: Ząbkowice / Wrocław
Nr użytkownika: 104
Płeć: Mężczyzna
GG: 11884 status gadu-gadu



Z tego, co pamiętam, kręcić mieli w Sosnowcu (m.in. w tamtejszej komendzie), ale i sama historia miała się rozgrywać w Sosnowcu. Ale w gruncie rzeczy - co za różnica, Dąbrowa czy Sosnowiec, przecież to taki sam... Śląsk... laugh.gif


--------------------
MD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dejmon
post sob, 04 mar 2006 - 10:02
Post #11


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 294
Dołączył: pią, 25 lut 05
Skąd: DG
Nr użytkownika: 125
Płeć: Mężczyzna



Gdzieś czytałem, że niektóre sceny były kręcone w Sosnowcu na Kazimierzu. Dziś wieczorem się przekonamy ile w tych wszystkich faktach medialnych jest prawdy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dejmon
post nie, 05 mar 2006 - 13:10
Post #12


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 294
Dołączył: pią, 25 lut 05
Skąd: DG
Nr użytkownika: 125
Płeć: Mężczyzna



Wczorajszy odcinek nie był kręcony w Zagłębiu. Czekamy na następne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olo
post nie, 05 mar 2006 - 19:54
Post #13


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,171
Dołączył: pon, 01 wrz 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 18
Płeć: Mężczyzna
GG: 1387662 status gadu-gadu



U nas były krencone otcinki 40 - 43 hyba. Zerknijta jakie lecom tera. Zgadza się, opiłem się.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dejmon
post pon, 06 mar 2006 - 11:09
Post #14


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 294
Dołączył: pią, 25 lut 05
Skąd: DG
Nr użytkownika: 125
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(olo)
U nas były krencone otcinki 40 - 43 hyba. Zerknijta jakie lecom tera. Zgadza się, opiłem się.


Olo, nie powinno się po pijaku pisać postów. Parafrazując znane powiedzenie - "Piłeś, nie pisz". Hehe biggrin.gif :wink:

A co do numeru odcinka, to w ten weekend leciał 40.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olo
post pon, 06 mar 2006 - 11:40
Post #15


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,171
Dołączył: pon, 01 wrz 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 18
Płeć: Mężczyzna
GG: 1387662 status gadu-gadu



QUOTE(Dejmon)
QUOTE(olo)
U nas były krencone otcinki 40 - 43 hyba. Zerknijta jakie lecom tera. Zgadza się, opiłem się.


Olo, nie powinno się po pijaku pisać postów. Parafrazując znane powiedzenie - "Piłeś, nie pisz". Hehe biggrin.gif :wink:

A co do numeru odcinka, to w ten weekend leciał 40.


To znaczy, że już niedaleko. Ostatni, który oglądałem miał nr 20, jak ten czas leci.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dejmon
post pon, 06 mar 2006 - 12:12
Post #16


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 294
Dołączył: pią, 25 lut 05
Skąd: DG
Nr użytkownika: 125
Płeć: Mężczyzna



Na forum ze strony http://kryminalni.onet.pl/ wygrzebałem taką oto wypowiedź:

QUOTE
"Sosnowiec ruleZz!!!
mieszkam w sosnowcu i widzialm ekipe filmowa jak krecila sceny jakies tam pod komisariatem policji na warszaawskiej serial kryminalni mowie wam super !!!! i sosnowiec tez jest super  w koncu moje miasto!!! przypomina mi sie piosenka "Jestesmy z Sosnowca" zespolu tez naszego Horror show!!!!oi oi oi !!!

~sosnowiczanka, 05.03.2006 16:37"


Warszawska to jest ta ulica przy kinie "Muza".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dami7
post wto, 07 mar 2006 - 11:31
Post #17


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 414
Dołączył: pią, 18 cze 04
Skąd: Miner's Oak Forest City
Nr użytkownika: 102
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Dejmon)
Olo, nie powinno się po pijaku pisać postów. Parafrazując znane powiedzenie - "Piłeś, nie pisz". Hehe  :D  :wink:


Raby Boskie, Dejmonie - publicznie nawołujesz do spożywania! Wszak odwracając Twoje hasło wychodzi na to, że "Nie piszesz - napij się!" A o czym tu pisać przez cały czas?
Idę się napić...


--------------------
"Piorunochron na szczycie wieży kościelnej jest najlepszym dowodem na to, że wszyscy miewamy wątpliwości..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dejmon
post wto, 07 mar 2006 - 20:15
Post #18


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 294
Dołączył: pią, 25 lut 05
Skąd: DG
Nr użytkownika: 125
Płeć: Mężczyzna



To też się z wami napiję w tym alkoholowym topicu. Zdrowie ola i Damiego7

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 01:27
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dami7
post pią, 12 maj 2006 - 08:33
Post #19


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 414
Dołączył: pią, 18 cze 04
Skąd: Miner's Oak Forest City
Nr użytkownika: 102
Płeć: Mężczyzna



Tylko 7 złotych na głowę brakło nam, aby sie znaleźć w dzisiątce najbogatszych...
http://www.rzeczpospolita.pl/teksty/wydani...ia_a_14-2.F.jpg


--------------------
"Piorunochron na szczycie wieży kościelnej jest najlepszym dowodem na to, że wszyscy miewamy wątpliwości..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post pią, 12 maj 2006 - 08:57
Post #20


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



To i tak super wynik. Zobacz jakie miasta sa przed nami. Miejsce w rankingu zawdzieczamy zapewne Mittalowi.
Taki ranking moze byc mylacy, bo co z tego ze jakas gmina ma duzy dochod na mieszkanca, jak mieszka ich w na przyklad 5000 :).
Ach miec taki budzet jak Warszawa czy Wroclaw...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pią, 12 maj 2006 - 12:37
Post #21


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,126
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



uuu to ostro spadlismy z czolowki sad.gif

ten post najbardziej pasowalby tutaj :arrow: http://power.polfonic.com/viewtopic.php?t=317

tam pisalismy o dochodach gminy na mieszkanca i o PKB. Tamten temat troszke mylnie nazwany bo chodzilo w 1 poscie o dochody na mieszkanca gminy a nie o PKB


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mydliczek
post sob, 09 wrz 2006 - 12:25
Post #22


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 290
Dołączył: pią, 08 kwi 05
Nr użytkownika: 139
Płeć: Mężczyzna



W „Sztygarce” kręcili film

dziś

Ratownik górniczy od dłuższego czasu dostaje anonimy. Ktoś grozi śmiercią jego synowi. Rodzinę nękają też nocne głuche telefony. To na szczęście tylko historia jednego z kolejnych odcinków "Detektywi", prezentowanego w TVN. Tym razem ekipa przyjechała do Katowic i Dąbrowy Górniczej.

Maciek Friedek i Wiktor Micherdziński poprowadzą sprawę. Okaże się szybko, że chłopak podpisał umowę z nieuczciwym właścicielem lombardu. Głównym bohaterom będzie też groziło wiele niebezpieczeństw. Jednym z nich będzie wybuch. Ten filmowano w ćwiczebnym szybie w Muzeum Miejskim "Sztygarka w Dąbrowie Górniczej. - Pierwszy raz byłem w kopalni pod ziemią, chociaż wychowałem się w górniczym mieście, Bytomiu. To zrobiło na mnie niesamowite wrażenie. Podziwiam wszystkich górników - mówi Maciej Friedek.

Jednak kopalniane podziemia nie były jedynymi miejscem, gdzie powstawała sensacyjna opowieść. - Część zdjęć kręciliśmy w Nikiszowcu, pięknej, zabytkowej dzielnicy Katowic. Potrzebowaliśmy prawdziwego, górniczego osiedla - tłumaczy Tomasz Szykulski, kierownik produkcji "Detektywów". - Dzisiaj jeszcze pozostaniemy w Katowicach, ale w centrum. Zdjęcia będą powstawały w jednym z hoteli oraz w okolicy dworca kolejowego.

Serial "Detektywi", to pomieszanie prawdy i fikcji. Dwójka głównych bohaterów, to prawdziwi policjanci z Bytomia. Maciej Friedek i Marzena Fliegel pracowali w tym samym komisariacie. Występują pod własnymi nazwiskami.

(reg) - Dziennik Zachodni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post wto, 19 wrz 2006 - 10:32
Post #23


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



Emil Wąsacz zatrzymany przez CBŚ


Emil Wąsacz
TVN24


Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali rano. o godzinie 6.50, byłego ministra skarbu w rządzie Jerzego Buzka, Emila Wąsacza.
Rzecznik Komendanta Głównego Policji Paweł Biedziak podał, że zatrzymanie ma związek z prowadzonym przez gdańską prokuraturę apelacyjną śledztwem w sprawie nieprawidłowości przy prywatyzacji PZU.

Do zatrzymania doszło w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie).

Wiecej pod linkiem:
http://wiadomosci.onet.pl/1404519,11,1,0,1...0,686,item.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post wto, 19 wrz 2006 - 14:56
Post #24


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,587
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



Widziałem już wiele razy i w tv i w necie. Np. na naszemiasto.pl też jest artykuł wink.gif. Śmiesznie napisali bo zatrzymano go podobno w willowej dzielnicy (nie wiedziałem że takie istnieją w mieście) a w elewizji pokazywali jakieś bloki sprzed 20lat...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dami7
post wto, 19 wrz 2006 - 21:16
Post #25


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 414
Dołączył: pią, 18 cze 04
Skąd: Miner's Oak Forest City
Nr użytkownika: 102
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(szer)
Widziałem już wiele razy i w tv i w necie. Np. na naszemiasto.pl też jest artykuł wink.gif. Śmiesznie napisali bo zatrzymano go podobno w willowej dzielnicy (nie wiedziałem że takie istnieją w mieście) a w elewizji pokazywali jakieś bloki sprzed 20lat...

Dokładniej to blok, który pokazali nie jest tym, w którym przebywał Emil W. w chwili aresztowania. Ten, który pokazali, nie ma jeszcze 20 lat. A samo osiedle raczej dzielnicą willową nie jest - chociaż jak na polskie standardy - jest bardzo ładnie utrzymane.


--------------------
"Piorunochron na szczycie wieży kościelnej jest najlepszym dowodem na to, że wszyscy miewamy wątpliwości..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post śro, 20 wrz 2006 - 07:12
Post #26


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Dami7)
QUOTE(szer)
Widziałem już wiele razy i w tv i w necie. Np. na naszemiasto.pl też jest artykuł wink.gif. Śmiesznie napisali bo zatrzymano go podobno w willowej dzielnicy (nie wiedziałem że takie istnieją w mieście) a w elewizji pokazywali jakieś bloki sprzed 20lat...

Dokładniej to blok, który pokazali nie jest tym, w którym przebywał Emil W. w chwili aresztowania. Ten, który pokazali, nie ma jeszcze 20 lat. A samo osiedle raczej dzielnicą willową nie jest - chociaż jak na polskie standardy - jest bardzo ładnie utrzymane.


Mowa tu o osiedlu Augustynika ??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
syzio
post pią, 03 lis 2006 - 19:17
Post #27


Dąbrowa G
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 626
Dołączył: wto, 15 lis 05
Skąd: PL
Nr użytkownika: 168
Płeć: Mężczyzna
GG: 3563765 status gadu-gadu
Skype: syzio0 status skype



Za tydzień w Gazecie Wyborczej będzie dodatek Niezbędnik Miejski Dąbrowa Górnicza (w piątek) biggrin.gif

PS. Ja na pewno będę miał bo mam prenumeratę teczkową biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post pią, 03 lis 2006 - 22:58
Post #28


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Ostatnio DZ napisał że KWK "Paryż" jest w Sosnowcu. Taki mały offtopic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post pią, 10 lis 2006 - 10:41
Post #29


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,770
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



QUOTE(syzio @ Nov 3 2006, 09:17 PM) *
Za tydzień w Gazecie Wyborczej będzie dodatek Niezbędnik Miejski Dąbrowa Górnicza (w piątek) biggrin.gif

PS. Ja na pewno będę miał bo mam prenumeratę teczkową biggrin.gif


Tydzień minął i faktycznie w dzisiejszej wyborczej w ramach cyklu Niezbędnik Miejski pojawił się odcinek o Dąbrowie Górniczej. Wbrew obawom syzia ludzie nie zabijają się o gazetę i można ją dostac w każdym kiosku.

Po pierwszym przejrzeniu robi dobre wrażenie. Ciekawe artykuły o francuskich korzeniach dąbrowskiego przemysłu, sukcesie powstania styczniowego w naszym mieście oraz prezentacja znakomitości związanych z DG. Kto przypuszczał, że Krzysztof Kieślowski dzieciństwo spędził w Dąbrowie ?

A już 100 lat temu o naszym miescie pisali Zapolska, Konopnicka i Żeromski. O tym też w Niezbędniku biggrin.gif

Ten post edytował bzenek pią, 10 lis 2006 - 12:16
Go to the top of the page
 
+Quote Post
datmar
post pią, 10 lis 2006 - 12:10
Post #30


Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 66
Dołączył: nie, 08 sie 04
Skąd: Ząbkowice / Wrocław
Nr użytkownika: 104
Płeć: Mężczyzna
GG: 11884 status gadu-gadu



Tak a propos - w poniedziałek był dodatek o Dąbrowie do DZ (taki raczej folderek reklamowy).


--------------------
MD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post nie, 12 lis 2006 - 00:59
Post #31


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



ja go mam - jak bedzie czas to poskanuje
PS niezbednik dg zawiera
str 1- tytulowa ze zdjeciem fragmentu pogori3 biggrin.gif
2 - wypowiedz talka
3 - zdjecie i info o PKZ
4 info o golonogu
5 historia sztygarki i o terenach dg w czasie powstnia w 1863
6 PPS i Pilsudski w DG
7 2 woj sw i Polska Ludowa
8-9 zdjecia kosciolow (ww centrum i na gorce) muzeum i banku na 3 maja
10 zeromski i bandrowski -powiaazania z dg
11 krotki opis pogorii, lasu trzebieslawickiego, parku zielona i pustynii
12=13 ci kotrzy rozslawili Dg (a. piwowar, t.filipowicz, j. montwiłł-mirecki, j. cupiał, p. reroń, a. zawadzki, m. spisak, k, kieślowski) - do kazdego po krotkiej notce "o co chodzi"
14 o przemyslowej przeslosci dg (od 1796 do czasow obecnych)
15 tescik o dg
16 reklama DG
pozdr

Ten post edytował Hator nie, 12 lis 2006 - 01:00


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post nie, 12 lis 2006 - 12:15
Post #32


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,126
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



@datmar - do DZ tez byl? Bo my piszemy o dodatku do GW.
Calkiem fajny dodatek, szkoda ze taki maly. Wlasciwie to dla mnie nic nowego z historii miasta. Poza jedna rzecza - na rogu Krolowej jadwigi i Al. Roz byl ratusz z wieza?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
datmar
post nie, 12 lis 2006 - 13:55
Post #33


Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 66
Dołączył: nie, 08 sie 04
Skąd: Ząbkowice / Wrocław
Nr użytkownika: 104
Płeć: Mężczyzna
GG: 11884 status gadu-gadu



QUOTE(:) @ Nov 12 2006, 12:15 PM) *
@datmar - do DZ tez byl? Bo my piszemy o dodatku do GW.
Calkiem fajny dodatek, szkoda ze taki maly. Wlasciwie to dla mnie nic nowego z historii miasta. Poza jedna rzecza - na rogu Krolowej jadwigi i Al. Roz byl ratusz z wieza?


Tak do DZ. Też byłem zdziwiony, bo wiedziałem o tym do GW. Niestety - nie mogę nic poskanować, bo ostał się we Wrocławiu... :) Było m.in. o MOPT, ząbkowickim, Domu Kultury, na końcu dwa ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości przez miasto (w tym: sanepid!).


--------------------
MD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
syzio
post nie, 12 lis 2006 - 13:59
Post #34


Dąbrowa G
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 626
Dołączył: wto, 15 lis 05
Skąd: PL
Nr użytkownika: 168
Płeć: Mężczyzna
GG: 3563765 status gadu-gadu
Skype: syzio0 status skype



Niezbęnik miejski Dąbrowa Górnicza był w piątek w Gazecie Wyborczej Katowice, Bielsko Biała
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post nie, 12 lis 2006 - 16:52
Post #35


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,770
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



QUOTE(Hator @ Nov 12 2006, 02:59 AM) *
ja go mam - jak bedzie czas to poskanuje


Oj, a nie zamknie nam Agora naszego forum ? blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
syzio
post nie, 12 lis 2006 - 16:58
Post #36


Dąbrowa G
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 626
Dołączył: wto, 15 lis 05
Skąd: PL
Nr użytkownika: 168
Płeć: Mężczyzna
GG: 3563765 status gadu-gadu
Skype: syzio0 status skype



Napewno nawet nie wie o jego istnieniu. Ja też bym przeskanował ale nie mam skanera biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
datmar
post nie, 12 lis 2006 - 17:22
Post #37


Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 66
Dołączył: nie, 08 sie 04
Skąd: Ząbkowice / Wrocław
Nr użytkownika: 104
Płeć: Mężczyzna
GG: 11884 status gadu-gadu



Ciekawostka, że tylko mnie, choć cały tydzień pracuję we Wrocławiu, a do DG wracam co któryś weekend, udało się kupić DZ z dodatkiem. :)


--------------------
MD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prezes
post wto, 14 lis 2006 - 17:24
Post #38


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 369
Dołączył: wto, 14 mar 06
Skąd: Łosień / Gołonóg
Nr użytkownika: 192
Płeć: Mężczyzna



jutro, tj.15 listpopada, o 19:25 na TVP3 będzie program "Kronika miejska" w całości poświęcony Dąbrowie Górniczej
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post wto, 14 lis 2006 - 21:13
Post #39


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



kronika miejska o dg ostatnio leci co tydzien (lub dwa) na tvp 3 i nic ciekawego tam nie ma/nie bylo i pewnie nie bedzie - same badzieiwia ale moze sie cos zmieni ze zmiana wladzy :)

PS co do telpolu (dis) i niezbednika miejskiego to moze jutro sie tym zajme - powinienem miec zdeczka wiecej czasu :)
pozdr


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post czw, 16 lis 2006 - 23:05
Post #40


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



odnosnie skanow niestety mam male problemy techniczne
ale wlasnie na stronie gazety.pl znalazlem artykuly z niezbednika (nie wiem czy wszystkie ale napewno ich znaczna czesc)
niezbędnik miejski Dąbrowy Górniczej
zycze przyjemnej lekturki :)
pozdr


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post pią, 19 paź 2007 - 01:11
Post #41


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Czy mi się tylko wydaje czy jestem przewrażliwiony ale odkąd DZ pojawia się w formie POLSKA mniej jest artykułów o DG? rolleyes.gif Oczywiście mało czasu minęło od zmiany ale mam jakieś takie wrażenie. mellow.gif Wcześniej przynajmniej jeden artykuł dziennie dotyczył naszego miasta i pojawiał się na naszemiasto.pl a ostatnio wałkują albo wybory albo coś ze Śląska. ohmy.gif Oby tak nie zostało. Miejmy nadzieję że p. Sobierajski, którego artykułów jest najwięcej, jednak będzie nadal pisał jak najwięcej, byle z sensem wink.gif
Tak poza tym, były przetargi na budynki po UM i wszędzie o tym cisza..


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post sob, 20 paź 2007 - 12:23
Post #42


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(kwintosz @ czw, 18 paź 2007 - 23:11) *
Czy mi się tylko wydaje czy jestem przewrażliwiony ale odkąd DZ pojawia się w formie POLSKA mniej jest artykułów o DG?

Już wcześniej było mniej. Od jakiegoś czasu dla Zagłębia była jedna strona, do tego najczęściej zatytułowana "Zagłębie/Częstochowa" sad.gif Z tego co wiem (a coś tam wiem wink.gif) to w "Polsce" nie miało być zmian w tej kwestii. Może pan S. jest na urlopie unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post nie, 21 paź 2007 - 00:48
Post #43


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



19 października (piątek) dodatek DG był. na pierwszej stronie o monitoringu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post nie, 21 paź 2007 - 13:57
Post #44


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,910
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



Najlepszą gazetą o Zagłębiu był Puls Zagłębia czy coś takiego - tam było wszystko o Dąbrowie, poźniej rozszerzyli to na pozostałe miasta z regionu.

Niestety tv regionalna tez gasnie - choć TVP 3 była raczej nastaiona na Śląsk niż Nas ale teraz mamy TVP INFO z blokiem regionalnym i zapewne po jakimś czasie zniknie całkiem. Coś słyszałem o nowej tv regionalnej ale niewiem kiedy startuje....

Ten post edytował Sebastian22 nie, 21 paź 2007 - 13:58
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post nie, 21 paź 2007 - 14:17
Post #45


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,126
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



na samym poczatku kupowalem Puls Zaglebia potem byl coraz gorszy a potem nie wiem jakie jego losy.
Nowa telewizja to Tv Silesia. Ma chyba wystartowac 1 lutego o ile nie przesuna. Nazwa niezbyt dla nas zachecajaca ale w planach maja miec korespondentow we wszystkich miastach GOPu i zawsze wymieniaja tez Zaglebie. Ma byc bardzo duzo wiadomosci, laczen na zywo prosto z miast. No zobaczymy i co wyjdzie z zasiegiem. Zapowiadali chyba kablowki, satelite, moze platformy satelitarne.
Strona www akurat teraz nie dziala


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin.p
post nie, 21 paź 2007 - 14:40
Post #46


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,162
Dołączył: śro, 07 lut 07
Skąd: Gołonóg Starówka, Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 446
Płeć: Mężczyzna
GG: 11390668 status gadu-gadu



TV SILESIA może być ciekawa, jeśli tylko będzie pokazywać coś więcej niż tylko śląsk czy katowice! Mam nadzieję, że to będzie taka telewizja wojewódzka ze śląskiem, zagłębiem, podbeskidziem i częstochową.


--------------------
Pozdrawiam!
Marcin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dave
post nie, 21 paź 2007 - 23:19
Post #47


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 948
Dołączył: śro, 31 sty 07
Skąd: D.G. Mydlice Północ
Nr użytkownika: 432
Płeć: Mężczyzna



"Puls Zagłębia" to na samym początku (jakieś 10 lat temu) była tylko dąbrowska gazeta (tygodnik) pod nazwą "Dąbrowiak" zdaje się. Potem rozwinęła się na całe Zagłębie, ale niestety też wg mnie zepsuła, gdyż była zbyt stronnicza, nudna (dłuuugie artykuły i felietony) a redaktor naczelny kandydował w samorządzie miasta a chyba też potem do Parlamentu i z gazety tej urządził raczej agitację swoich przekonań swoją kampanię wyborczą krytykując niemal wszystko!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
filip13
post pon, 22 paź 2007 - 16:47
Post #48


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 336
Dołączył: pią, 01 cze 07
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 717
Płeć: Mężczyzna
GG: 1385735 status gadu-gadu
Skype: parulski1 status skype
Tlen: filipparulski1 status tlen



gazeta poglądów i komentarzy głównego redaktora
no to nieźle się bawili smile.gif

ps. Jak tak dalej pójdzie to z Przeglądu Dąbrowskiego zrobia gazetke regionalną laugh.gif

Ten post edytował filip13 pon, 22 paź 2007 - 16:49


--------------------


nasza miłość nasza duma, wiara co przetrwała w nas!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 25 paź 2007 - 11:31
Post #49


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,126
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



moze slyszeliscie juz kiedys o serialu dokumentalnym TVN o katastrofach gorniczych. Dzisiaj w DZ wiecej szczegolow - jeden z odcinkow bedzie poswiecony slynnej katastrofie w 1969r w kopalni General Zawadzki http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/wydarzenia/782900.html

CYTAT
dabrowa.pl

24 sierpnia 1969 roku dochodzi w kopalni GENERAŁ ZAWADZKI do katastrofy górniczej. Około godziny 12.00, woda z mułem zgromadzona w osadnikach wód popłuczkowych na powierzchni ziemi, wdarła się poprzez stare wyrobiska z XIX wieku do wnętrza kopalni, i zatopiła szereg wyrobisk w części wschodniej kopalni. Wdarcie się około 100000 m3 wody, spowodowało zalanie jednej z czynnych komór pomp. To jednak nie wszystko. Woda spowodowała odcięcie dróg wyjścia dla 82-u osobowej załogi I-ej zmiany produkcyjnej załogi III-go oddziału i kilku osób na podszybiu. W strefie bezpośredniego zagrożenia znalazło się poza tym około 100-u dalszych górników. Rozpoczęto akcję ratunkową, prowadzoną jednocześnie z dołu i z powierzchni. Górnicy znajdujący się na podszybiu głównego szybu, zostali po upływie 2-ch godzin wydobyci na powierzchnię. Rozpoczęto drążenie pochylni ratunkowej w piasku podsadzkowym, który wypełnił dawną pochylnię. Jednocześnie prowadzono akcję ratunkowa poprzez dwie inne pochylnie. Z powierzchni ziemi, w okolicach poczty głównej w Dąbrowie Górniczej, rozpoczęto wiercenie 8-u otworów ratunkowych do wyrobisk górniczych, gdzie powinni się znajdować odcięci górnicy.

25 sierpnia ratownicy odszukali 2-ch zasypanych górników. W tym samym dniu poprzez rurociąg podsadzkowy na pochylni, nawiązano kontakt głosowy z główną grupą zasypanych górników.
28 sierpnia ratownicy dotarli do miejsca, w którym znajdowała się zasadnicza grupa górników. Kolejno wyprowadzano ich na powierzchnię.
Chociaż sytuacja była bardzo groźna, w wyniku katastrofy nie udało się ocalić tylko jednego górnika, na około 200-u bezpośrednio zagrożonych utratą życia.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dami7
post czw, 25 paź 2007 - 13:06
Post #50


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 414
Dołączył: pią, 18 cze 04
Skąd: Miner's Oak Forest City
Nr użytkownika: 102
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(:) @ czw, 25 paź 2007 - 11:31) *
moze slyszeliscie juz kiedys o serialu dokumentalnym TVN o katastrofach gorniczych. Dzisiaj w DZ wiecej szczegolow - jeden z odcinkow bedzie poswiecony slynnej katastrofie w 1969r w kopalni General Zawadzki http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/wydarzenia/782900.html


Ciekawe, cały czas byłem przeświadczony, że ofiar śmiertelnych w ogóle nie było. Byc może to za sprawą propagandy PRL-owskiej, która niechętnie mówiła o takich przypadkach (wiadomo, ustrój komunistyczny najlepszy ze wszystkich był, nawet katastrofy się nie zdarzały ;) A na 100% nie było takich z udziałem czynnika ludzkiego, zwłaszcza wynikającego z zaniedbań czy np. pośpiechu spowodowanego koniecznością realizacji tzw. "planu").

A te otwory, o których mowa w notatce były wiercone za domem handlowym "Centrum", prawdopodobnie tam, gdzie dzisiaj stoi Superjednostka albo gdzieś w pobliżu.


--------------------
"Piorunochron na szczycie wieży kościelnej jest najlepszym dowodem na to, że wszyscy miewamy wątpliwości..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pon, 19 lis 2007 - 14:11
Post #51


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,126
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



najnowsze wiesci o Tv Silesia

CYTAT
Puls biznesu

TV Silesia od 1 marca 2008

1 marca w sieciach kablowych, Internecie, wideostradzie i w telefonach komórkowych pojawi się satelitarna Telewizja Silesia (TVS). Będzie docierać do 5 mln mieszkańców woj. śląskiego, w tym 800 tys. odbiorców trzech polskich platform cyfrowych - Cyfry+, Cyfrowego Polsatu i n.

Nowa telewizja ruszy w Katowicach. Jest pomysłodawcą i twórcą jest Arkadiusz Hołda - deweloper, kanclerz własnej szkoły. Przeznaczy na nią niespełna 20 mln zł.

Aby nas oglądano, musimy pokazywać to, czego gdzie indziej widzowie nie zobaczą. Albo robić coś lepiej. Planujemy co najmniej trzy duże dzienniki i kilkanaście krótkich programów informacyjnych oraz serwisy sportowe. Wszystko o sprawach ważnych z punktu widzenia życia w regionie. Będziemy mieli korespondentów w każdym mieście aglomeracji - powiedział Sławomir Zieliński (dawny dyrektor TVP1, który równieżś bierze udział w projekcie).

Ponadto będzie u nas to, co każda telewizja musi mieć i ma. Czyli magazyny prawne, poradnicze, naukowe, ekonomiczne, medyczne, kulinarne, muzyczne, hobbystyczne, moda - ale osadzone w śląskich realiach. Na naszej antenie bardzo ważne miejsce zajmie tutejsza tradycja, gwara śląska, piosenki, obyczaje i twórczość. Poważnie myślimy nawet o serialu tasiemcu, którego akcja rozgrywa się na Śląsku - dodaje.

Na początek TVS będzie nadawać 12 godzin emisji dziennie. Jednak systematycznie będzie poszerzać ramówkę. Utworzy też własny portal regionalny.


fajnie ze bedzie szeroko dostepny a niefajnei ze w tym artykule nie ma slowa o Zaglebiu. A kiedys podkreslali ze beda korespondenci w miastach zaglebiowskich. No zobaczymy czy bedziemy mieli jakis pozytek, oby nam tylko nie szkodzili.
Nie wiem jak policzyli odbiorcow platform cyfrowych bo tyle to ma sama Cyfra+, a CP miedzy 1,5 - 2 mln.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post pon, 19 lis 2007 - 14:45
Post #52


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(:) @ pon, 19 lis 2007 - 14:11) *
fajnie ze bedzie szeroko dostepny a niefajnei ze w tym artykule nie ma slowa o Zaglebiu.


Telewizja jest o Śląsku więc dlaczego uważasz że tam muszą mówić o Zagłębiu?

Ten post edytował Bartek pon, 19 lis 2007 - 14:47
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pon, 19 lis 2007 - 15:21
Post #53


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,126
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



tak zapowiadali


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post pon, 19 lis 2007 - 15:22
Post #54


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Ponieważ ma docierać do mieszkańców województwa śląskiego. A z tego co się orientuje Zagłębie leży w woj. śląskim.
Poza tym, to miała być pierwotnie telewizja, która ma wspierać działania GZM czy tam innej Silesii. Tak więc, sądząc po tym, że w tym związku także się znajdujemy, a do megamiasta nas chcą wciągnąć, mamy prawo wywnioskować że z miast zagłębiowskich też coś będzie.
No chyba, że zmieniła się formuła tej stacji i będzie propagować i dotyczyć wyłącznie ślązaków i Śląska.

Ten post edytował kwintosz pon, 19 lis 2007 - 15:22


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arbas
post wto, 20 lis 2007 - 01:12
Post #55


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,023
Dołączył: czw, 16 lis 06
Nr użytkownika: 307



Prawdę mówisz Kwintosz; o Śląsku i dla ślązaków.
Trza sie uczyć godac po slonsku i to jak najszybciej. Są gdzieś jakieś kursy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
syzio
post wto, 20 lis 2007 - 11:05
Post #56


Dąbrowa G
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 626
Dołączył: wto, 15 lis 05
Skąd: PL
Nr użytkownika: 168
Płeć: Mężczyzna
GG: 3563765 status gadu-gadu
Skype: syzio0 status skype



Jak pisze w tym artykule w ramówce znajduje się WSZYSTKO o śląsku (nie jako woj. tylko jako region). Żadego programu o Zagłębiu :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arbas
post wto, 20 lis 2007 - 11:35
Post #57


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,023
Dołączył: czw, 16 lis 06
Nr użytkownika: 307



Gdy przyjdzie pora na czasownik BRAĆ od naszego regionu, to jesteśmy Śląskiem.
Gdy znajdzie zastosowanie czasownik DAĆ Zagłębiu, pozostaniemy peryferyjnym miasteczkiem.
Obym nie miał racji!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post wto, 20 lis 2007 - 16:48
Post #58


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(syzio @ wto, 20 lis 2007 - 11:05) *
Jak pisze w tym artykule w ramówce znajduje się WSZYSTKO o śląsku (nie jako woj. tylko jako region). Żadego programu o Zagłębiu :/


Dokładnie, więc skoro tak tutaj i na forum Sosnowca chcecie odciąć się od Śląska i być kojarzeni z Zagłębiem to pora poszukać kogoś kto założy TV Basin (ewentualnie inne tłumaczenie na eng lub inny język) który będzie promował gwarę, kuchnię, kulturę i historię Zagłębiowską.

Swoją droga ja nie rozumiem waszego oburzenia że ktoś robi sobie telewizję o Śląsku, a nic nie ma o Zagłębiu blink.gif

Tutaj jest kawałek z całego artykułu z archiwum tej gazety

CYTAT
? Aby nas oglądano, musimy pokazywać to, czego gdzie indziej widzowie nie zobaczą. Albo robić coś lepiej. Planujemy co najmniej trzy duże dzienniki i kilkanaście krótkich programów informacyjnych oraz serwisy sportowe. Wszystko o sprawach ważnych z punktu widzenia życia w regionie. Będziemy mieli korespondentów w każdym mieście aglomeracji ? zaczyna Sławomir Zieliński.
Życie miejskie, jakość tego życia, komunikacja, bezpieczeństwo, ekologia, sprawy społeczne, pragmatyzm życia, polityka na końcu ? to zasady, którymi ma się kierować TVS.

? Ponadto będzie u nas to, co każda telewizja musi mieć i ma. Czyli magazyny prawne, poradnicze, naukowe, ekonomiczne, medyczne, kulinarne, muzyczne, hobbystyczne, moda ? ale osadzone w śląskich realiach. Na naszej antenie bardzo ważne miejsce zajmie tutejsza tradycja, gwara śląska, piosenki, obyczaje i twórczość. Poważnie myślimy nawet o serialu tasiemcu, którego akcja rozgrywa się na Śląsku ? opowiada Zieliński.


Sławomir Zieliński to były dyrektor TVP1 gdyby ktoś nie wiedział.

Ten post edytował Bartek wto, 20 lis 2007 - 16:50
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post wto, 20 lis 2007 - 19:09
Post #59


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,844
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



Sławomir Zieliński ma być dobrą rekomendacją dla tej telewizji?
Jeśli dobrze pamiętam to temu panu zarzucano upolitycznienie TVP na skale jakiej nawet PiS nie dorównał, a dzinnikarze mający odmienne zdanie do tego pana i jego szefa prezesa R. Kwiatkowskiego odchodzili z pracy w dziwnych okolicznościach, a programy w TVP ukazywały się tylko takie jak chciała władza.

@Bartek zdaje mi się, że moim poprzednikom chodzi o to, że jeśli to ma być prywatna TV tworzona z prywatnych funduszy, to ona może nawet na 100 kanałach przekazywać dowolne treści z dowolnego regionu ...ale już wielokrotnie słyszę, że to ma być telewizja reprezentująca GZM (przynajmniej części samorządowców tak by chciała), czy jak to tam nazwać tą metropolie: Mega Katowice ,Silesie z miastami Zagłębia Dąbrowskiego włącznie -to już nie jest takie śmieszne. Jeśli doszłoby do tego, że TVS wspiernanoby ze wspólnych funduszy, to już wogóle dyskusja o jej kształcie musi nabrać tempa.


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post wto, 20 lis 2007 - 19:53
Post #60


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Zibar @ wto, 20 lis 2007 - 19:09) *
@Bartek zdaje mi się, że moim poprzednikom chodzi o to, że jeśli to ma być prywatna TV tworzona z prywatnych funduszy, to ona może nawet na 100 kanałach przekazywać dowolne treści z dowolnego regionu ...ale już wielokrotnie słyszę, że to ma być telewizja reprezentująca GZM (przynajmniej części samorządowców tak by chciała), czy jak to tam nazwać tą metropolie: Mega Katowice ,Silesie z miastami Zagłębia Dąbrowskiego włącznie -to już nie jest takie śmieszne. Jeśli doszłoby do tego, że TVS wspiernanoby ze wspólnych funduszy, to już wogóle dyskusja o jej kształcie musi nabrać tempa.


Możesz mi wskazać gdzie właściciel tej TV mówił że telewizja ta ma reprezentować GZM?

Szukacie dziury w całym bo ktoś miał czelność uruchomić TV i oficjalnie mówić że będzie opierała swoją ramówkę o Śląsk i wszystko co jest temu regionowi charakterystyczne. Teraz widzę że piszesz o tym że jeśli miałaby być wspierana z wspólnej kasy (pewnie tej z składek miast GZM?) to już nie jest śmieszne. Śmieszne dla mnie jest to szukanie dziur w całym i tak naprawdę wasze błądzenie. Z jednej strony chcecie się odciąć od Zagłębia i mieć swoją tożsamość, a gdy ktoś mówi że zaczyna rozkręcać biznes tylko dla Śląska to już się wkurzacie. Jeszcze raz powtórzę, skoro tak was to denerwuje to znajdźcie prywatnego inwestora i rozkręćcie TV o Zagłębiu.

Moim zdaniem GZM powinien usunąć miasta Zagłębia i byłby święty spokój. Zagłębie sobie i Śląsk sobie, wówczas by się okazało który region jest bardziej zorganizowany i wizjonerski.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post wto, 20 lis 2007 - 19:57
Post #61


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



CYTAT(Zibar @ wto, 20 lis 2007 - 19:09) *
@Bartek zdaje mi się, że moim poprzednikom chodzi o to, że jeśli to ma być prywatna TV tworzona z prywatnych funduszy, to ona może nawet na 100 kanałach przekazywać dowolne treści z dowolnego regionu ...ale już wielokrotnie słyszę, że to ma być telewizja reprezentująca GZM (przynajmniej części samorządowców tak by chciała), czy jak to tam nazwać tą metropolie: Mega Katowice ,Silesie z miastami Zagłębia Dąbrowskiego włącznie - to już nie jest takie śmieszne. Jeśli doszłoby do tego, że TVS wspiernanoby ze wspólnych funduszy, to już w ogóle dyskusja o jej kształcie musi nabrać tempa.


Ot i tu jest sedno sprawy! Jeśli to ma wspierać GZM to musi też być mowa o Zagłębiu, bo przecież w skład GZMu wchodzimy.


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post wto, 20 lis 2007 - 23:09
Post #62


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(kwintosz @ wto, 20 lis 2007 - 19:57) *
Ot i tu jest sedno sprawy! Jeśli to ma wspierać GZM to musi też być mowa o Zagłębiu, bo przecież w skład GZMu wchodzimy.


Tak się rodzi właśnie plotka... Ktoś sobie wymyślił że TV Silesia będzie dotowana przez GZM i się zacznie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post wto, 20 lis 2007 - 23:21
Post #63


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



CYTAT(Bartek @ wto, 20 lis 2007 - 23:09) *
Tak się rodzi właśnie plotka... Ktoś sobie wymyślił że TV Silesia będzie dotowana przez GZM i się zacznie...

Ale nie jest tak jak piszesz, że ktoś to sobie wymyślił. Takie były wcześniejsze doniesienia prasowe. Stąd też nie tylko moje, ale także innych podobne spostrzeżenia. Dlatego plotką bym tego nie nazwał, bo wtedy wszystko co napisze prasa tak trzeba by traktować.


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krawiec
post śro, 21 lis 2007 - 00:46
Post #64


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Dołączył: sob, 13 wrz 03
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie (Sosnowiec)
Nr użytkownika: 21



@bartek

Śmieszne jest to, że mówisz o Ślązakach jako o kimś kto może nas zdezorganizowanych i biednych Zagłębiaków zbawić, a my tylko po to żeby nas z tą wyższą cywilizacją kojarzono mamy siedzieć cicho i godzić się na wszystko - może jeszcze uczyć się gwary. Ciekawe w imię czego bo chyba nie domniemanych zysków...

Drogi kolego. Zagłębiowska tożsamość wcale nie musi iść w ludowość czyli gwarę, kapelusze z piórkiem czy inne atrybuty regionów tradycyjnych. My od zarania regionu ZD tworzymy tożsamość opartą na rozwoju, kształceniu, nowoczesności, patriotyzmie ale też wielokulturowości. Pomijam okres PRL bo to demontaż regionalizmów w ogóle. I tego powinniśmy się trzymać jednocześnie szanując naszą małopolską tradycję ludową, a przede wszystkim tradycję zagłębiowską związaną z działalnością instytucji społecznych.

A tak nawiasem mówiąc GZM wcale nie jest tworzony przez rdzennych Ślązaków - oni akurat są przeciwni Silesii i to oni bardziej niż nasze władze popierają utrzymane i pielęgnowanie tradycji naszych regionów.

Śląsko-dąbrowskie instytucje dzielące środki sprawiedliwie - to jest droga do pojednania i naturalnego zakopywania podziałów tak jak w śląsko-dąbrowskiej "Solidarności", a nie jakaś technokratyczna Silesia, narzucająca nieokreśloną tożsamość i jednym i drugim, gdzie dąży się o dominacji Katowic kosztem innych ośrodków.

Ten post edytował Krawiec śro, 21 lis 2007 - 00:47


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post śro, 21 lis 2007 - 06:56
Post #65


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,844
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Bartek @ wto, 20 lis 2007 - 19:53) *
Możesz mi wskazać gdzie właściciel tej TV mówił że telewizja ta ma reprezentować GZM?

Przecież napisałem, że takie są oczekiwania u niektórych samorządowców.
Ja dodawać nauczyłem się już dawno smile.gif i jak sobie dodałem (żeby było szybciej to pogrubiłem najciekawsze miejsca tongue.gif ):
CYTAT
SILESIA TV to największa regionalna telewizja komercyjna na Śląsku.

Powstaliśmy po to, abyś wiedział więcej o miejscu, w którym żyjesz.
Społecznie-użyteczny charakter SILESIA TV przejawia się m.in. tym,
że jesteśmy telewizją BEZPŁATNĄ, nie obciążającą „kieszeni podatnika”,
w przeciwieństwie do innych lokalnych telewizji występujących na terenie Śląska.

Głównym celem SILESIA TV jest szeroko pojęta promocja Śląska,
jego kultury, dziedzictwa, historii, miejsc, które warto zwiedzić i pokazywać,
imprez kulturalnych, sportowych, gospodarki, biznesu,
jak i lokalnej społeczności oraz jej samorządów.
okazujemy nie tylko problemy, których nie brakuje na Śląsku, ale mimo
ciężkich warunków, osiągnięcia ludzi tutaj żyjących.

Szanując prawo Naszych Widzów do własnych opinii i poglądów na temat
pokazywanych przez nas materiałów filmowych,kierujemy się zasadą –
MAKSIMUM OBRAZU,MINIMUM KOMENTARZA.

Duży zasięg, niskie ceny, tematyka lokalna oraz dogodny system powtórek,
a także jedyne, niepowtarzalne, nowatorskie formy produkcji i emisji reklam
przekładają się na bardzo, wysoką, sięgającą prawie 90% oglądalność,
a co za tym idzie skuteczność oddziaływania.
To wszystko sprawia, że telewizja SILESIA TV jest szczególnie atrakcyjnym
medium dla rynku reklamy, oferując profesjonalną ofertę reklamową,
odpowiadającą indywidualnym potrzebom Klienta.

Telewizja SILESIA TV jest pionierem na polskim rynku medialnym
w zorganizowaniu pierwszej w Polsce INTERNETOWEJ PLATFORMY TELEWIZYJNEJ (
w ciągłym rozwoju), oferującej coraz więcej poszczególnych programów telewizji internetowych.

SILESIA TV wspomaga edukację ekologiczną dzieci i młodzieży,
nie tylko poprzez swoje programy,ale również poprzez honorowe
członkowstwo w stowarzyszeniu „ Ekolandia ”.
Staramy się wspomagać wszelkie akcje charytatywne, fundacje i instytucje
o charakterze dobroczynnym, pośrednictwa pracy, schroniska dla zwierząt
oraz pomagać w działalności służb publicznych poprzez bezpłatną emisję komunikatów.

SILESIA TV - Najwięcej o Śląsku – to również emisja materiałów amatorskich
otrzymanych od naszych widzów. Również i TY możesz współtworzyć nasz program.
Mamy nadzieję, że propozycja nasza wzbudzi Państwa zainteresowanie
i pozwoli na promocję naszego regionu w sieci internetowej na całym świecie.
Zapraszamy do współpracy Urzędy Miast i Gmin, Instytucje i Przedsiębiorstwa
oraz Wszystkich patriotów lokalnych, którym drogi jest Śląsk, taki jaki jest,
którego kochają i pragną coś pozytywnego dla niego zrobić.


CYTAT
TV Silesia ruszy zimą
Łukasz Szewczyk, 2 czerwca 2007, godz. 8:30

TV Silesia, czyli nowa prywatna telewizja, ma ruszyć na Śląsku w przyszłym roku, dowiedziała się Gazeta Wyborcza. Śląska telewizja TV Silesia ma rozpocząć nadawanie od 1 lutego 2008 roku. Jej szefem jest katowicki biznesmen Arkadiusz Hołda, właściciel firmy Holdimex, która buduje domy głównie na katowickim Brynowie - podaje Gazeta Wyborcza.

Przypomnijmy, że pracę w TV Silesia znalazł Sławomir Zieliński, były dyrektor TVP1.


To mi wyszło to co napisałem, jeśli to są plotki, to sygnowane przez GW, która jest gorącą orendowniczką SILESI, ale w każdej plotce... ups artykule gazety ziarnko prawdy musi być.
No i wynik mojego dodawania:

SILESIA - zespół miast sląskich i zagłębiowskich
+
TV SILESIA - prywatna telewizja włąścicieli z Katowic
+
darmowa (podobno) promocja SAMORZĄDÓW REGIONU
+
kto będzie dyr tej TV (i co robił wcześniej)
=
takia sama równość w dostępie do informacji/komunikatów miast Ś i Z jak jaki obserwujemy.
IMHO oczywiście.



--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arbas
post czw, 22 lis 2007 - 09:56
Post #66


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,023
Dołączył: czw, 16 lis 06
Nr użytkownika: 307



Mają potężne finanse, więc rzadzą i będą rządzić.
Nie widzę tu miejsca dla Zagłębia. Obym się mylił.
Potrzebny szybki kurs gwary i języków obcych.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 10 sty 2008 - 21:04
Post #67


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,126
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



Tv Silesia sie wzmacnia http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,4827650.html

pamietajmy ze obiecali ze beda mieli korespondentow w kazdym miescie aglomeracji. Zaczyna to wygladac coraz powazniej, moze nie bedzie to taka amatorka.
Pamietacie PTV Rondo? biggrin.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post czw, 10 sty 2008 - 21:19
Post #68


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,910
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(:) @ czw, 10 sty 2008 - 21:04) *
Tv Silesia sie wzmacnia http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,4827650.html

pamietajmy ze obiecali ze beda mieli korespondentow w kazdym miescie aglomeracji. Zaczyna to wygladac coraz powazniej, moze nie bedzie to taka amatorka.
Pamietacie PTV Rondo? biggrin.gif


Ja pamietam PTV Rondo, czyli Polonia 1 byly tam fajne programy, bajki itp. Zobaczymy co pokaze TV Silesia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin.p
post czw, 10 sty 2008 - 22:08
Post #69


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,162
Dołączył: śro, 07 lut 07
Skąd: Gołonóg Starówka, Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 446
Płeć: Mężczyzna
GG: 11390668 status gadu-gadu



W TVS mam nadzieję, że będzie w nie tylko zachodnia strona Brynicy

Ten post edytował siara czw, 10 sty 2008 - 22:14


--------------------
Pozdrawiam!
Marcin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post śro, 16 sty 2008 - 13:08
Post #70


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,126
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



O TVS

Stare sprzed kilku miesiecy
CYTAT
www.wirtualnemedia.pl

Powstająca w Katowicach regionalna stacja TVS otrzymała we wtorek z KRRiT koncesję na nadawanie satelitarne. - Wystartujemy pomiędzy lutym a marcem przyszłego roku - mówi nam Sławomir Zieliński, dyrektor programowy TVS.

W ofercie kanału znajdą się programy informacyjne (cztery duże wydania dziennika i krótsze serwisy), a także m.in. magazyny reporterskie, ekonomiczne, kulturalne, sportowe czy historyczne. Planowane są także audycje rozrywkowe. - Złożyliśmy propozycje współpracy artystom ze Śląska - mówi nam Zieliński. Zespół stacji docelowo liczyć ma około 100 osób (razem ze współpracownikami).

TVS nadawać będzie z darmo z satelity Hot Bird (dzięki czemu będą ją mogli oglądać abonenci wszystkich trzech platform cyfrowych). Kanał pojawi się także w ofercie sieci kablowych. Uruchomiony ma być również wortal internetowy, a część kontentu TVS udostępniana będzie w formie przeznaczonej dla telefonów komórkowych.

Właścicielem i prezesem stacji jest Arkadiusz Hołda, kierujący także firmą budowlaną Holdimex, a dyrektorem kanału - Jarosław Hasiński, w przeszłości szef ośrodka TVP w Poznaniu.


i nowe

CYTAT
press.pl

TVS zacznie emisję od 12-godzinnego programu

Śląska telewizja TVS, która wystartuje 1 marca, będzie na początku nadawać program przez 12 godzin na dobę.

TVS ma być dostępna w godz. 10-22, stopniowo czas emisji będzie wydłużany. W ramówce są magazyny, programy rozrywkowe i kilkuminutowe serwisy informacyjne (stacja planuje siedem wydań serwisu dziennie). Sztandarowym programem informacyjnym TVS ma być nadawany o godz. 21 dziennik pod roboczą nazwą ”Silesia 24”. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, poprowadzi go Marek Czyż, związany dotychczas z katowickim oddziałem Telewizji Polskiej. Portal internetowy Medialink.pl poinformował, że Czyż poza prowadzeniem dziennika dostanie również autorski program publicystyczny w TVS.
Śląska telewizja ma zatrudniać ponad 50 osób. Nadal prowadzi rekrutację, m.in. przez uruchomioną kilka dni temu witrynę internetową Tvs.pl. Stację będą mogli oglądać abonenci wszystkich trzech platform satelitarnych: Cyfrowego Polsatu, Cyfry+ i N dzięki niekodowanej emisji na satelicie Hot Bird. Ponadto TVS prowadzi negocjacje ze śląskimi operatorami kablowymi.

(AG) 10.01.2008 08:21


Ta strona nie kilka dni temu ale dziala juz gdzies pol roku - rok. Strasznie amatorska ale to tymczasowa http://www.tvs.pl/

Z ich strony:
CYTAT
W pewnym sensie TVS będzie telewizją różnorodną z własną ramówką, ale także można o niej mówić jak o kanale tematycznym, bo dotyczącym Śląska i Zagłębia, lub ogólniej: 5 milionowego województwa śląskiego


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pią, 25 sty 2008 - 12:29
Post #71


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,126
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



CYTAT
Echo miasta

Silesia 24 kontra Aktualności

Od marca rusza nowa telewizja regionalna TVS. Na start konkurencji szykują się już Aktualności TVP 3, które wkrótce przejdą metamorfozę. Najwięcej zyskają widzowie

Od marca zaczyna nadawać Telewizja Silesia (TVS), pierwsza prywatna telewizja regionalna, którą tworzy śląski biznesmen Arkadiusz Hołda. W jej siedzibie przy placu Grunwaldzkim praca wre, bo studio powstaje od podstaw. - Pełny profesjonalizm, najlepsi fachowcy od scenografii, dźwięku, światła, wyraziste osobowości medialne - mówi o nowej stacji Sławomir Zieliński, dyrektor programowy TVS.
Wszystkie programy będą produkowane w zaawansowanej technologii cyfrowej, równocześnie ze stacją telewizyjną powstaną cztery internetowe stacje radiowe i duży wortal. TVS będzie bezpłatna, dostępna przez satelitę (Hotbird) i w sieciach kablowych, na razie w godzinach 10-22. Twórcy stacji mają wielkie plany, ale startują spokojnie.
- Wszystko po kolei - tłumaczy Zieliński - teraz skupiamy się głównie na programach informacyjnych, będzie ich dziewięć, dwa wydania główne. Tytuł jest - "Silesia 24" - dodaje.
Głównym prezenterem informacyjnym będzie Marek Czyż (znany z TVP3), który w paśmie wieczornym ma odebrać widzów "trójce".

Śląskie klimaty
Co oprócz informacji? Rano program na żywo o otwartej, rozrywkowej formule, potem reportaże, magazyny tematyczne i sporo śląskiego folkloru. Region będzie na pierwszym planie. Czy TVS ma być konkurencją dla TVP 3?
- Myślę, że nie. Prezentujemy dwa różne punkty widzenia. Telewizja publiczna ma misję do spełnienia. Nas interesuje głównie oglądalność, choć nie za wszelką cenę - tłumaczy Zieliński.
W TVS zobaczymy głównie nowe twarze. Młodych reporterów czeka niemała praca. - Mam sobie kupić podręcznik do nauki dykcji i oglądać TVN 24 - mówi świeżo upieczony reporter newsów TVS, dotąd dziennikarz prasowy. - Mamy wszyscy porządnie wyglądać, mówić i robić najlepsze materiały - zdradza. W lutym będą szkolenia z emisji głosu, body language (mowy ciała). - Większość z nas jest zielona, jeśli chodzi o pracę w tv - przyznaje nasz informator.
Na razie pracują operatorzy, od lutego zaczną dziennikarze, z czasem powstaną dwie lokalne redakcje w Częstochowie i Bielsku-Białej.

Czerwony pasek
Regionalna "trójka" nie lekceważy konkurencji. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że od 25 lutego Aktualności wraz z serwisem sportowym i prognozą pogody przejdą gruntowny lifting. Rafała Kurowskiego, który przeszedł do Silesia TV na szefa programów informacyjnych, zastąpił Krzysztof Karaś. Wiele zmian to jego pomysł.
Na pewno zmieni się oprawa studia, która teraz nie przyciąga wzroku, jest przestarzała i nie może konkurować z nowoczesnymi studiami TVN-u. A to właśnie TVN 24 stał się nieformalnym wzorem zarówno dla Aktualności, jak i dla programu informacyjnego Silesia TV. Aktualności mają być bardziej dynamiczne i różnorodne, dzięki m.in. relacjom na żywo z miejsca wydarzeń. Jednym z pomysłów jest też czerwony pasek z najbardziej gorącymi newsami u dołu ekranu.

Anna Pojda
Wioleta Niziołek


Oby nie wygladalo (wlasciwie slyszalo bo dzwiek to najwieksza kleska) to jak w Superstacji


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
filip13
post pią, 25 sty 2008 - 12:39
Post #72


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 336
Dołączył: pią, 01 cze 07
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 717
Płeć: Mężczyzna
GG: 1385735 status gadu-gadu
Skype: parulski1 status skype
Tlen: filipparulski1 status tlen



rzeczywiście, oby tak nie wyszło, ale zobaczymy może akurat ta TV będzie w stanie dorównać
TVP Katowice wink.gif ale nie wiem czy ludzie będą mieli zaufanie do nowej stacji

Ten post edytował filip13 pią, 25 sty 2008 - 12:40


--------------------


nasza miłość nasza duma, wiara co przetrwała w nas!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post pią, 25 sty 2008 - 12:45
Post #73


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,587
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



Ludzie są ciekawi właśnie nowych stacji i chętnie zobaczą co to jest... Jestem ciekaw czy u mnie w TV TOM też to puszczą... Jeśli by puścili to miałbym wtedy podstawy do opisania stacji i zobaczenia co w niej będzie się znajdować... I oby tematy dotyczące Zagłębia też się pojawiały...

Interesuje mnie też ramówka nowej stacji... Musze gdzieś na necie poszukać o ile jest smile2.gif


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post pią, 25 sty 2008 - 13:35
Post #74


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,910
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



Mam tez nadzieje ze UPC nie oleje nas i wstawi ten kanał...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
filip13
post pią, 25 sty 2008 - 13:39
Post #75


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 336
Dołączył: pią, 01 cze 07
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 717
Płeć: Mężczyzna
GG: 1385735 status gadu-gadu
Skype: parulski1 status skype
Tlen: filipparulski1 status tlen






logo wink.gif

Ten post edytował filip13 pią, 25 sty 2008 - 13:39


--------------------


nasza miłość nasza duma, wiara co przetrwała w nas!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post pią, 25 sty 2008 - 13:53
Post #76


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,910
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(filip13 @ pią, 25 sty 2008 - 13:39) *

logo wink.gif


Ze strony http://tvs.pl/ mysle ze logo jest tymczasowe, jak i cala strona...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamil_
post pią, 25 sty 2008 - 14:11
Post #77


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,385
Dołączył: pon, 13 sie 07
Nr użytkownika: 782
Płeć: Mężczyzna



W artykule wklejonym przez uśmieszka możemy przeczytać że TVS jest darmowa, myślę więc że znajdzie się w zarówno TV TOM, UPC jak i Telpolu(to u mnie wink.gif) Mogą mieć kolejny kanał za darmo i kusić potencjalnych klientów "magiczną" liczbą kanałów biggrin.gif

Ten post edytował Kamil_ pią, 25 sty 2008 - 14:13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post sob, 26 sty 2008 - 14:44
Post #78


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



O nie nie, niech nie wsadzają TVS do UPC, bo znając tą firmę to sądzę że wywalą inny ciekawy program. (chyba że za mango TV albo coś takiego to ok) Czy ten program będzie mi mógł coś zaoferować nie wiem, więc wole się powstrzymać z tym czy powinien on się pojawić w UPC.


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post sob, 26 sty 2008 - 14:55
Post #79


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,910
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



Niech wywalą np. jakies CNN czy TVE lub inny zagraniczny....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin.p
post sob, 26 sty 2008 - 15:27
Post #80


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,162
Dołączył: śro, 07 lut 07
Skąd: Gołonóg Starówka, Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 446
Płeć: Mężczyzna
GG: 11390668 status gadu-gadu



Albo TV TRWAM!


--------------------
Pozdrawiam!
Marcin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post sob, 26 sty 2008 - 16:09
Post #81


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,910
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(siara @ sob, 26 sty 2008 - 15:27) *
Albo TV TRWAM!


O tak! jestem ZA! Tak na serio to napiszę do UPC liścik....zobaczymy co odpiszą....muszą coś napisać gdyż wyśle im to z mojego konta abonenckiego smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post sob, 26 sty 2008 - 16:09
Post #82


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



CYTAT(Sebastian22 @ sob, 26 sty 2008 - 14:55) *
Niech wywalą np. jakies CNN czy TVE lub inny zagraniczny....


OT:
No bez przesady, jak zagraniczny to odrazu bee?
Mango, albo jakieś Mezzo to bym się zgodził.

A tak w ogóle to coś czuje że tam i tak nie będzie nic ciekawego.. będą puszczać pewnie tego no.. Bercika blink.gif jak sobie zakupią hehe

Ten post edytował kwintosz sob, 26 sty 2008 - 16:09


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post sob, 26 sty 2008 - 16:14
Post #83


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,910
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(kwintosz @ sob, 26 sty 2008 - 16:09) *
OT:
No bez przesady, jak zagraniczny to odrazu bee?
Mango, albo jakieś Mezzo to bym się zgodził.

A tak w ogóle to coś czuje że tam i tak nie będzie nic ciekawego.. będą puszczać pewnie tego no.. Bercika blink.gif jak sobie zakupią hehe


Oby nie...mam nadzieje że będzie to porządna telewizja. A kanały zagraniczne już dawno przestały istnieć w UPC więc to co zostało powinni wywalić - i tak niema żadnego niemieckiego już to czemu ma być hiszpański czy rosyjski? W maju wprowadzają sygnał cyfrowy wówczas będzie dużo kanałów zagranicznych a w analogu zostaną tylko te najważniejsze - polskojęzyczne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post wto, 05 lut 2008 - 20:23
Post #84


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,910
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



CYTAT
Witam,

Pragnę poinformować, że UPC Polska jest zainteresowana poszerzeniem oferty
programowej o atrakcyjne dla naszych klientów kanały.
Pozostajemy otwarci na współpracę z nadawcami na warunkach satysfakcjonujących
obie strony. Niestety, aktualnie nie jestem w stanie podać terminu ewentualnego
wprowadzenia kanału TVS.
Nadmieniam, że o wszelkich zmianach będziemy starali się informować naszych
Abonentów na bieżąco.

Pozdrawiam,

Katarzyna Szatkowska

Konsultant ds. Korespondencji

UPC Polska


To odp. z UPC dot. wprowadzenia kanału TVS.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin.p
post wto, 05 lut 2008 - 20:39
Post #85


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,162
Dołączył: śro, 07 lut 07
Skąd: Gołonóg Starówka, Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 446
Płeć: Mężczyzna
GG: 11390668 status gadu-gadu



Ale ważne, że planują... Jeśli na lato weszłaby do oferty UPC to byłoby ok...


--------------------
Pozdrawiam!
Marcin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post wto, 05 lut 2008 - 22:39
Post #86


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



UPC ma wprowadzać sygnał cyfrowy i HD TV jakoś od połowy tego roku, więc myślę że oferta programowa tej sieci kablowej się polepszy bo obecnie jest tragedia.


Co do TVS to wiem że na 100% będzie w UPC bo TVS jest w trakcie rozmów na temat kosztów smile2.gif Wiem też że przy tworzeniu TVS pracują ludzie z www.mmsilesia.pl smile2.gif

Ten post edytował Bartek wto, 05 lut 2008 - 22:41
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post śro, 13 lut 2008 - 10:30
Post #87


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,126
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



CYTAT


Telewizja Katowice zetrze się w walce o widzów z prywatnymi nadawcami
dziś

5-milionowe województwo śląskie staje się coraz ważniejszym graczem na polskim rynku telewizyjnym. Już za kilka tygodni do walki o tutejszych widzów przystąpią Telewizja Silesia, należąca do tutejszego developera Arkadiusza Hołdy oraz telewizja Puls, która otrzymała właśnie koncesją na nadawanie w naszym regionie swojego programu z nadajników naziemnych.

- Ktoś się wreszcie zorientował, że tutejszy rynek odbiorców medialnych jest jednym z największych w Europie - mówi dr. hab. Krystyna Doktorowicz, dziekan Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. - Jak wynika poza tym z badań, ludzie mają już dość informacji politycznych z całego kraju i coraz częściej szukają czegoś ze swojej okolicy. Niestety, publiczna Telewizja Katowice, funkcjonująca w sieci TVP Info, nie jest w stanie zaspokoić głodu podstawowach informacji.

Telewizja Puls zacznie na Śląsku nadawanie programów od kwietnia tego roku. Dzięki otrzymanej właśnie koncesji, będzie odbierana w naszym regionie w systemie naziemnym. Czyli odbierać ją będą telewidzowie korzystający ze zwyczajnych anten telewizyjnych (analogowych).

- Na pewno zaczniemy w większym stopniu korzystać z informacji związanych z Górnym Śląskiem - mówi Robert Chrobot z Telewizji Puls. - Na razie na Śląsku mamy tylko dwóch reporterów, ale nie jest wykluczone, że uruchomimy tam za chwilę profesjonalny oddział.

Z Telewizją Puls od połowy marca br. zacznie konkurować Telewizja Silesia, prywatne przedsięwzięcie komercyjne należące do Arkadiusza Hołdy, miejscowego milionera, który dorobił się pieniędzy na nieruchomościach. Złośliwi mówią, że Hołda chce na prywatną telewizję wydać 20 milionów złotych tylko po to, aby w przyszłości wysadzić z fotela prezydenta Katowic Piotra Uszoka.

- Nie mamy żadnych ambicji politycznych - mówi znany kiedyś prezenter Telexpressu Sławomir Zieliński, dzisiaj dyrektor programowy Telewizji Silesia. - Chcemy po prostu robić dobrą telewizją regionalną, z którą identyfikować będą się mieszkańcy tego regionu.

Nowe przedsięwzięcia medialne największe problemy będą miały z ogłoszeniodawcami. Śląski rynek gospodarczy jest bardzo prężny, ale pakiet zleceń na płatne reklamy leży w rękach wielkich warszawskich agencji. To od nich w tej chwili będzie zależeć, jaką część swoich budżetów przeznaczą one na rynek konsumencki województwa śląskiego.

Nowe telewizyjne przedsięwzięcia komercyjne na pewno nie są dobrym znakiem dla publicznej Telewizji Katowice, która jeszcze 10 lat temu miała ogromny udział w rynku. Tutejszy ośrodek TVP, decyzją polityczną, już kilka lat temu został skazany na rolę gracza telewizyjnej drugiej ligi. W tej chwili nadaje on średnio około trzech godzin programu dziennie, a oglądalność mieści się w granicach błędu statystycznego. Jednym z powodów takiej sytuacji jest fakt, że tutejsza telewizja rozpowszechniana jest tylko w wersji analogowej i nie ma jej w sieci satelitarnej.

- Niestety, ale przyszłość telewizji jest w sieciach cyfrowych - mówi dr. hab. Krystyna Doktorowicz. - Lepsza oferta zawsze wypiera gorszą, dlatego nie jest wykluczone, że Telewizja Silesia za chwilę będzie w stanie wyprzeć z rynku okrojoną w godzinach nadawania Telewizję Katowice.

Regionalny rynek mediów widział już podobne przeszeregowania, kiedy na początku lat 90. obok potężnego wówczas Radia Katowice powyrastały początkowo pirackie, później koncesjonowane stacje radiowe. Jednak z tamtej walko Radio Katowice wyszło obronną ręką. Mimo konserwatywnego programu - a może właśnie dzięki niemu zdołało utrzymać część słuchaczy. Katowicka rozgłośnia miała jeszcze jeden atut - jako jedyna nadawała na terenie całego regionu całodobowy program. Dziś Telewizja Katowice, mająca na swoim koncie m.in. jedną z pierwszych w historii TVP oper mydlanych, nie ma czasu by przyciągnąć widzów.
Witold Pustułka


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Peterek
post czw, 14 lut 2008 - 15:41
Post #88


Sun of a beach
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 202
Dołączył: nie, 18 lis 07
Nr użytkownika: 883
Płeć: Mężczyzna
GG: 6460675 status gadu-gadu
Skype: peterek.fm status skype



Może temat nie do końca pasuje, ale nowego nie ma sensu zakładać.
Przed chwilą na TVP Info pokazali artykuł o sztucznym lodowisku w Prudniku. Niby nic takiego, ale prowadzący powiedział, że to najprawdopodobniej pierwsze takie lodowisko w Polsce...
Trochę żal, że DG nie potrafiła się zareklamować w podobny sposób. Zwłaszcza, że nasze lodowisko jest większe, ma ładne dekoracje (tam nie ma nic), będzie na stałe (tam na razie 2 tyg. i planują kupno na stałe) i jest w dużo większym mieście (Prudnik ma 26 400 mieszkańców).
Najbardziej boli to "najprawdopodobniej pierwsze takie w Polsce" :/
Ale co ja się produkuję skoro wszyscy i tak znają kompetencje naszej "wuadzy"


--------------------
"Słońce lśni, mieni się, jak ze złota sztabka, trafia szlag, że nie można go skraść"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post czw, 14 lut 2008 - 18:41
Post #89


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,587
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



Ja nie wiem po co te nerwy ;p. Przeciez w TVP Info mówili o naszym lodowisku wcześniej ;p. Ale jaka stacja takie newsy ;p. Mnie to tam szczerze zwisa co oni tam powiedzą, bo rzadko oglądam trójkę. Czemu? A bo gó... mówią o Dąbrowie...


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
picaro
post pią, 15 lut 2008 - 13:12
Post #90


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 605
Dołączył: śro, 14 kwi 04
Nr użytkownika: 75
Płeć: Mężczyzna



No to ja dorzucę swoje info:

29.03.2008
W Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się rozdanie nagród ŚWIRY 2007 transmisja na żywo w TVP 2.
Część biletów będzie w sprzedaży i mimo, że impreza może nie najbradziej prestiżowa to jak ktoś ma "parcie na szkiełko" to ZAPRASZAMY wink.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pią, 15 lut 2008 - 16:00
Post #91


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,126
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



male opoznienie

CYTAT
press.pl

TVS wystartuje w marcu

8 lub 15 marca br. rozpocznie nadawanie satelitarne śląska telewizja TVS.

- Obecnie trwa montaż scenografii i sprzętu. Prowadzone są szkolenia zespołu redakcyjnego i obsługi technicznej ? mówi Sławomir Zieliński, dyrektor programowy TVS. Wkrótce stacja rozpocznie emisję zerowych wydań. Jeśli testy wypadną pomyślnie, wystartuje 8 lub 15 marca.
TVS będzie na początku emitowała 12 godzin premierowego programu dziennie z satelity Hot Bird. Emisja będzie niekodowana, więc dostęp do stacji zyskają abonenci wszystkich trzech platform satelitarnych: Cyfrowego Polsatu, Cyfry+ i N. Dodatkowo kanał ma się pojawić w ofercie śląskich operatorów kablowych.
(AG)


Co do tych Swirow snf (51).gif http://swirlandia.pl/ o DG i PKZ jeszcze nic nie ma


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
picaro
post pią, 15 lut 2008 - 20:40
Post #92


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 605
Dołączył: śro, 14 kwi 04
Nr użytkownika: 75
Płeć: Mężczyzna



No nie ma ale impreza jest w sumie pewna, chyba że się coś dziwacznego wydarzy. Zresztą jak widać zakładka impreza jest w budowie wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
picaro
post pią, 29 lut 2008 - 15:07
Post #93


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 605
Dołączył: śro, 14 kwi 04
Nr użytkownika: 75
Płeć: Mężczyzna



CYTAT
W tym roku Świry odbędą się 29. marca o godzinie 20 w Dąbrowie Górniczej w Pałacu Kultury Zagłębia. Galę na żywo transmitować będą TVP2 i iTVP.pl. Imprezie prowadzonej przez Kabaret Moralnego Niepokoju, przewodzić będzie hasło: Świry wszystkich krajów łączcie się!


źródło
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post śro, 12 mar 2008 - 10:49
Post #94


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,126
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



CYTAT




Telewizja Silesia ruszy już w marcu, a sygnał dotrze także za granicę
dziś

W najbliższą sobotę, 15 marca, na satelicie pojawi się sygnał Telewizji Silesia, pierwszej prywatnej stacji telewizyjnej na Śląsku. W dwa tygodnie później, 29 marca, stacja zacznie nadawać własny autorski program.

Silesia - według założeń - ma być dostępna dla wszystkich mieszkańców województwa śląskiego, którzy mają w swoich domach platformy cyfrowe lub telewizję kablową. Jak dowiedzieliśmy się, sygnał będzie bezpłatny.

- Podpisaliśmy już umowy z Cyfrą Plus, Polsatem i telewizją "N" - mówi Sławomir Zieliński, dyrektor programowy Sielsii. - Będziemy też dostępni dla użytkowników największych sieci kablowych - czyli m.in. UPC czy Vectry.

Dzięki wykupieniu częstotliwości na satelicie, prywatną śląską stację będzie można oglądać także w Niemczech czy Wielkiej Brytanii, czyli w państwach, w których dzisiaj mieszka kilkaset tysięcy ludzi wywodzących się z naszego regionu.

- Już teraz mamy niemal każdego dnia przesyłane zza granicy drogą elektroniczną zapytania dotyczące terminu naszego startu - mówi Sławomir Zieliński. - Najwięcej mejli otrzymujemy oczywiście z Niemiec.

Telewizja Silesia, której właścicielem jest śląski developer Arkadiusz Hołda, ma bardzo ambitne plany. Chce nadawać program od przedpołudnia do późnego wieczora.

W planach jest nadawanie aż dziewięciu dzienników informacyjnych dziennie, z jednym głównym wydaniem o godzinie 21. Stacja ma ambicje promowania zarówno kultury Śląska, jak i przekazywania bieżących informacji.

Jeden z reporterów Telewizji Silesia będzie na przykład przyglądał się każdemu posiedzeniu Sejmu i sprawdzał, jak w Warszawie pracują tutejsi posłowie.

Przez cały czas emisji, podobnie jak w TVN 24 na dole ekranu wyświetlany będzie tzw. "pasek", który będzie informował o najważniejszych wydarzeniach w naszym regionie.

Jak udało nam się dowiedzieć, nowa telewizja będzie jednak przede wszystkim patrzeć na ręce tutejszej władzy - głównie prezydentów miast, marszałka oraz wojewody. Pod pręgieżem stacji mają znaleźć się też tutejsi parlamentarzyści.

Właściciel stacji chwali się, że jego ośrodek będzie najnowocześniejszym w Europie. Dzięki najnowszemu sprzętowi program Telewizji Silesia będzie nadawany w technice HD.

Przypomnijmy, że twarzą nowej telewizji ma być Marek Czyż, znany z prowadzenia własnych programów w ogólnopolskiej telewizji publicznej oraz w Telewizji Katowice. Szefem zespołu reporterów został natomiast Rafał Kurowski - w przeszłości reporter "Wiadomości", a ostatnio szef "Aktualności" Telewizji Katowice.

- W ogóle mamy bardzo młody i ambitny zespół, który może stać się naszym największym atutem - zapowiada dyrektor Sławomir Zieliński.
Witold Pustułka


Moze z jakoscia sygnalu nie bedzie tak zle. Slowa nie ma ale przeciez bedzie glownie w SD, HD to na razie malo kto moze odbierac i niezle by sie ograniczyli.
Ciekawe czy na poczatku bedziemy ogladac smieszne wpadki tongue.gif

Ale pierwsza prywatna byla PTV Rondo, oj slabo z pamiecia autora tongue.gif
Pamietacie Jutrzenke na Zielonej?

Jej ciekawa historia, te "dzikie lata" 90-te smile2.gif
Fragment, wlasnie o autorze artykulu z krotka pamiecia:
"Nie zapowiadaliśmy hucznie naszej inauguracji. Dokładnej daty i godziny nie ustalili nawet najbardziej wścibscy koledzy dziennikarze, z gwiazdą „Dziennika Zachodniego”, Witkiem Pustułką na czele. Nie chcieliśmy zapeszać, bo jak coś trzaśnie i zamiast „Tu telewizja Rondo” będzie popelina?" biggrin.gif

snf (51).gif http://www.wieczorslaski.pl/index.php?opti...62&Itemid=9

snf (51).gif http://www.wieczorslaski.pl/index.php?opti...72&Itemid=9

snf (51).gif http://www.wieczorslaski.pl/index.php?opti...85&Itemid=9

snf (51).gif http://www.wieczorslaski.pl/index.php?opti...96&Itemid=9

snf (51).gif http://www.wieczorslaski.pl/index.php?opti...15&Itemid=9


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 13 mar 2008 - 11:44
Post #95


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,126
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



Znane sa juz parametry:
tp. 80 Hot Bird 8 - 13E 12.303 GHz, pol. V (SR 27500, FEC 3/4) (FTA) (SD)

CYTAT


TV Silesia będzie korzystać z gościnności RTV Slovenija, bo kanał w wersji SD ma być nadawany na transponderze satelity Hot Bird 8 dzierżawionym przez Słoweńców. Pierwsze próby transmisji satelitarnych TVS mają rozpocząć się 15 marca 2008. Jeśli wypadną pozytywnie, to 29 marca (termin jest płynny, możliwe jest 2-3 dni opóźnienia) widzowie w całej Europie będą mogli oglądać już regularny przekaz TV Silesia.

Produkcja jest w całości realizowana w jakości HD, ale emisja satelitarna będzie w SD. Jest jednak mowa o tym, że wcześniej czy później będzie TVS w HD. Na razie TVS podjęła rozmowy z kilkoma polskimi operatorami kablowymi, aby tam nadawać program w jakości HD!

Istotne jest to, że kanał od razu wejdzie do wszystkich trzech platform satelitarnych: Cyfrowego Polsatu, Cyfry+ i n, a do tego dotrze do milionów widzów w wersji niekodowanej.

Stacja ma poruszać tematy związane regionem i województwem śląskim - mieszka tam ponad 5 mln ludności.
- Chcemy szukać widza, pokazywać problemy widzów tu na dole, na Śląsku - mówi nam w rozmowie telefonicznej szef TVS, Sławomir Zieliński.

- Będzie publicystyka, ale bez seriali, bez Tańca na lodzie, bez Tańca ze słoniem i tego typu programów - nie stać nas na takie produkcje. Chcemy pokazać trochę misji, staramy się szukać nowych pozycji. jesteśmy gotowi do startu. - podkreślił Sławomir Zieliński.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 20 mar 2008 - 14:05
Post #96


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,126
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



Ja juz ogladam testy TVS tongue.gif

Jakosc bylaby dobra, gdyby nie bardzo marna rozdzielczosc. Nasycenie kolorow i ostrosc byloby chyba ok, gdyby nie to. Przy kazdym ruchu widac piksele. Oby to poprawili, jak rusza.

PID V=1292
PID A=1293
PID PCR=1295
Obraz: 480x576, ok. 1550 kbit/s
Dzwiek: 256 kbit/s, 48,0 kHz, Stereo

A co na razie nadaja mozecie zobaczyc:



Wszedzie podaja nazwe TVS i taki jest tez ID kanalu. Moze nie beda uzywac i promowac Silesii. Wiadomo, ze skrot nazwy praktyczniejszy w tv informacyjnej. Moze o Silesii zapomna tongue.gif
Kto pamieta skad ma nazwe TVN, na poczatku reklamowal sie jako Twoja Nowa Telewizja i TV Nowa


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kursor
post czw, 20 mar 2008 - 15:24
Post #97


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 393
Dołączył: nie, 19 lut 06
Skąd: DG
Nr użytkownika: 187



Witam!

Słyszałem że jest szansa aby w Dąbrowie Górniczej 29 marca TVP 2 realizowało program "Pytanie na śniadanie"

pozdro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post czw, 20 mar 2008 - 15:34
Post #98


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,587
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



Hmmm możliwe ;p. W końcu 29 ekipa TVP2 będzie w Dąbrowie, bo wtedy są ŚWIRy tylko, że wieczorem. Może chcą to jakoś wykorzystać. Fajnie by było smile2.gif


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
syzio
post pią, 21 mar 2008 - 10:45
Post #99


Dąbrowa G
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 626
Dołączył: wto, 15 lis 05
Skąd: PL
Nr użytkownika: 168
Płeć: Mężczyzna
GG: 3563765 status gadu-gadu
Skype: syzio0 status skype



Dzisiaj w Gazecie Wyborczej ukazał się dodatek: "Gazeta Festiwalowa" przygotowana przez WSB.

Ten post edytował syzio pią, 21 mar 2008 - 10:45
Go to the top of the page
 
+Quote Post
picaro
post pią, 21 mar 2008 - 11:39
Post #100


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 605
Dołączył: śro, 14 kwi 04
Nr użytkownika: 75
Płeć: Mężczyzna



W ramach Świrów 2008 będzie transmisja na żywo w TVP 2 oraz kilka krótkich wjazdów w tym także w telewizji śniadaniowej. Z gości którzy się poajwią, to oprócz Kabaretu KMN i tak upragnionej przez niektórych DODY laugh.gif będzie Misiek Koterski i Edwar Ącki laugh.gif no i jakieś tam niespodzianki.
Jednocześnie informuje, że od samego rana będzie zablokowana droga przed PKZ tak więc jak ktoś ma w planach tam parkować, to tego nie zrobi.
A z ciekawostek to powiem tyle, że będzie troszkę jak w Hollywood + PRL czyli czerowny dywan przed PKZ itp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

33 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 Użytkowników czyta ten temat (3 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: środa, 22 maja 2024 - 19:09
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza