Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Komunikacja - drogi, ulice, chodniki, ścieżki rowerowe cz.2
Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej > Dąbrowa Górnicza > Nasze Miasto
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62
Dave
Kto kiedy czekał "kilkanaście minut w korkach" na skrzyżowaniu i światłach na Redenie?! :| Ja w Katowicach w szczycie tyle nawet nie stoję!
Erjot
Skrzyżowanie na Redenie Królowej Jadwigi/Wojska Polskiego jest jednym z gorszych w mieście. Zła synchronizacja świateł i strasznie dziwne czasy dla przejazdów, szczególnie na lewoskrętach i wyjeżdżając z Woj. Polskiego :/ Pozatym jest ono za wąskie, wystarczy że po 3 samochody chcą skręcić w lewo wyjeżdżając z Woj.Pol i robi się korek :/
:)
CYTAT
idabrowa.pl

Remonty na drogach
Rozpoczynają się duże inwestycje drogowe. Największe utrudnienia czekają kierowców w śródmieściu oraz dzielnicy Tworzeń. Potrwają do końca października. Na drogowców można się natknąć w całym mieście, bo wciąż usuwają bieżące ubytki w jezdniach. Obecnie pracują na ulicach: Tysiąclecia, Roździeńskiego, Szałasowizna, Tworzeń, Podlesie, Zagłębia Dąbrowskiego, DK-1 w kierunku Częstochowy, Dąbrowszczaków, Białej Przemszy, Niegowonickiej, Zagórcze. W czerwcu ekipy remontowe pojawią się na: 1 Maja, Wojska Polskiego, drodze dojazdowej do osiedla Adamieckiego - zjazd z Alei Róż, III Powstania Śląskiego, Augustynika, Ludowej, Kraszewskiego, 3 Maja, Bandrowskiego, Sienkiewicza, Struga, Jaworowej, Żeromskiego, Łukasińskiego, Topolowej, Łęknice, Wróblewskiego, Kazimierzowskiej, Olimpijskiej, Zachodniej, Modrzewiowej.

Właściciele czterech kółek powinni być jednak przygotowani na większe kłopoty. Takie w najbliższych tygodniach sprawi przebudowa ul. Kościuszki. Tutaj nastąpi remont nawierzchni jezdni i chodników na odcinku od ronda centrum do ul. Legionów Polskich, włącznie z ul. Górniczą. Dodatkowym utrudnieniem w tym rejonie będzie montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Dąbrowskiego, korekta tego skrzyżowania, co związane jest z budową nowej drogi do Hali Widowiskowo-Sportowej ?Centrum".

Trwają już prace na skrzyżowaniu ulic Augustynika i Królowej Jadwigi. Na razie dotyczą budowy sygnalizacji świetlnej, wkrótce ruszy też przebudowa torowiska tramwajowego. Przesunięte zostaną, bo objęte sygnalizacją, oba przejścia dla pieszych w ul. Królowej Jadwigi i ks. Augustynika. Wprowadzi się na obydwu wlotach ul. Kr. Jadwigi zakaz zawracania z uwagi na możliwość wykonania tego manewru na sąsiednich rondach położonych w odległości ok. 300-400 m. W związku z budową sygnalizacji świetlnej i wprowadzonym zakazem zawracania zniesione zostanie ograniczenie prędkości do 40 km/h, przeniesione w inne miejsce zostaną maszty fotoradarów.

Utrudnienia komunikacyjne to także przebudowa alei Róż, gdzie trwa budowa nowego pasa prowadzącego do hali sportowej i Aquaparku. - W ramach kapitalnego remontu odcinka drogi wojewódzkiej nr 910 przy alei Róż będzie nowa nawierzchnia jezdni i nowe chodniki, krawężniki granitowe zastąpią stare betonowe, powstanie też ścieżka rowerowa - mówi Arkadiusz Grządziel, zastępca naczelnika Wydziału komunikacji i Drogownictwa UM.

Centrum miasta to nie tylko utrudnienia w przemieszczaniu się samochodów. Na pewne problemy narażeni zostaną także piesi, ale także i im zostanie to sowicie wynagrodzone. Zapewne wszyscy z radością przyjmą informację o rozebraniu nawierzchni ciągu pieszego od przejścia podziemnego centrum do postoju Taxi w rejonie przystanku DH ?Centrum". Znikną stare, pogruchotane płyty chodnikowe, pojawi się nie tylko nowa nawierzchnia, ale i nowa aranżacja terenu w rejonie przystanku. Nowe chodniki z kostki brukowej poprowadzone zostaną dalej ul. Sobieskiego do granic z Będzinem. W ubiegłym roku nowe ciągi pieszych zatrzymały się na ul. Chopina.

Wykonawcą tych wszystkich zadań jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ?Drogopol-ZW" z siedzibą w Katowicach. Zakończenie tych wszystkich prac firma zaplanowała na koniec października 2010 roku.

Od czerwca na objazdy i utrudnienia trzeba będzie uważać także w Tworzniu. Tutaj bowiem rozpoczyna się największa inwestycja w Dąbrowie Górniczej związana z uporządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej w mieście. Ruszy długo oczekiwany przez mieszkańców dzielnicy remont głównej drogi, prowadzącej w kierunku przedsiębiorstw usytuowanych w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.


Al. Roz robia juz w obu kierunkach. W gore pewnie jest robiona w ramach ukladu w parku, a w dol to z tego przetargu z dotacja. Pewnie sie spiesza przed Tour de Pologne. Ciekawe czy zdaza zbudowac nowy chodnik przed DH Centrum.
Na rondzie Merkury jest male zamieszanie przez zamkniecie jednego pasa Al. Roz od samego jej poczatku.
:)
CYTAT
Rusza największa w dziejach miasta inwestycja warta ponad 600 mln zł
Piotr Sobierajski

Dzisiaj 00:23:39

W najbliższych tygodniach kierowcy przejeżdżający przez miasto muszą być przygotowani na korki, utrudnienia i objazdy. Pół miasta opanują ekipy drogowe i budowlane. Ma to związek z największym w dziejach miasta remontem kanałów. Inwestycja jest warta ponad 600 mln złotych i obejmie aż 200 ulic.

Aby wysłać zdjęcie musisz zgodzić się z poniższym warunkiem. Dodając zdjęcie oświadczam, że mam prawo do dysponowania nim, zgadzam się na przetwarzanie danych w celu jego publikacji, oraz na nieodpłatne wykorzystanie zdjęć w serwisie naszemiasto.pl oraz innych serwisach i gazetach Grupy Polskapresse. Proszę o podpisanie autora zdjęcia w sposób podany w formularzu
Dzięki niej do zbiorczego systemu kanalizacji sanitarnej ma mieć dostęp 92 procent mieszkańców, czyli około 116 tysięcy osób. Wcześniej jednak miasto czeka drogowy chaos.

Jutro w Tworzniu plac budowy przekazany zostanie konsorcjum firm, które ułoży tam kanalizację i wodociągi, a potem wyremontuje najbardziej chyba zniszczoną w mieście ulicę - Tworzeń. Na tę inwestycję mieszkańcy i kierowcy czekali ponad 20 lat.

- Cieszę się, że w końcu możemy ruszyć z przebudową drogi, bo była bardzo złą wizytówką naszego miasta. Wierzę, że w sierpniu 2011 roku, kiedy prace mają być zakończone, nikt nie będzie już pamiętał, jak ta droga wyglądała przed remontem - mówi Zbigniew Podraza, prezydent miasta.

Dla kierowców tirów, dojeżdżających do zlokalizowanych tu ponad 80 zakładów, to świetne wieści. - Byłem już świadkiem jak na tych koleinach auta wypadały po deszczu z drogi. Koszmar. Mam nadzieję, że remont zostanie wykonany porządnie - mówi Bogdan Janeczek z Dąbrowy Górniczej.

Zanim jednak poorana koleinami droga zacznie przypominać ulicę z prawdziwego zdarzenia, kierowcy muszą się przygotować na objazdy. Dojazdy do posesji mają zostać w czasie robót utrzymane, ale tiry kierowane będą objazdem - do trasy S1 - Wschodnią Obwodnicą GOP, DK 94, Katowicką, drogą wojewódzką 790, Koksowniczą i Gołonoską. Podczas prac wszędzie obowiązywało będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h. Szacunkowa wartość tej inwestycji to 31 mln zł.

W czerwcu ruszą prace na ul. Leśnej w Gołonogu. Po jej przebudowie ul. 11 Listopada połączona będzie z aleją Piłsudskiego. Pojawią się nowe parkingi. Do końca 2013 roku ułożonych zostanie 13 km sieci kanalizacji sanitarnej, 6 km sieci kanalizacji deszczowej i 6 km sieci wodociągowych. Wartość inwestycji, wykonywanej przez Hydrobudowę Polska S.A., wyniesie ponad 45 mln zł. Trudno będzie także przejechać przez centrum miasta. Wymienione inwestycje są bowiem dopiero początkiem drogowych kłopotów, bo wczoraj rozpoczął się także generalny remont ul. Kościuszki. Drogowcy zrywają stare krawężniki, przygotowując pofałdowaną jezdnię do wymiany. Nowy asfalt pojawi się na całej długości jezdni, do ul. Legionów Polskich, łącznie z ul. Górniczą.

- Tutaj dodatkowym utrudnieniem będzie montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Dąbrowskiego, co związane jest z budową nowej drogi do Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum - informuje Arkadiusz Grządziel, zastępca naczelnika wydziału komunikacji i drogownictwa Urzędu Miejskiego.

Podobna sytuacja jest kilkaset metrów dalej, na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi i Augus-tynika, gdzie także montowana jest sygnalizacja świetlna, a za kilka dni ruszy przebudowa torowiska tramwajowego.

- Po zakończeniu prac wprowadzony zostanie tutaj zakaz zawracania, a kierowcy będą mogli wykonać ten manewr na dwóch rondach, oddalonych o około 300-400 metrów. Zniknie też ograniczenie prędkości do 40 km/h, a maszty fotorada-rów zostaną przeniesione w inne miejsce - mówi Bartosz Matylewicz z dąbrowskiego magistratu.

Dopełnieniem rozkopanego miasta jest pobliska aleja Róż, gdzie część jezdni jest wyłączona z ruchu, a drogowcy budują nowy pas, prowadzący do hali Centrum i aquaparku. W ramach kapitalnego remontu odcinka drogi wojewódzkiej nr 910 przy alei Róż będzie nowa nawierzchnia jezdni i nowe chodniki, powstanie też ścieżka rowerowa. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "Drogopol-ZW" z siedzibą w Katowicach ze wszystkimi pracami w centrum ma się wyrobić do końca października br.
Dave
Parę dni temu zerwany był asfalt i kładziony na nowo na... rondzie "Merkury" u zbiegu Alei Róż i Królowej Jadwigi! Dłuuugoo wytrzymał ten stary! biggrin.gif :/ Cała tą KJ od ronda w centrum do Alei Róż winno się zrobić od nowa i porządnie - oczywiście na koszt firmy, która to spaprała!
vacu
Mam pytanie - ktoś się może orientuje kto odpowiada za stawianie znaków drogowych w mieście na drodze osiedlowej/gminnej? Konkretnie chodzi o to, do kogo pisać w sprawie znaków?
Chodzi o to, że koło mojego bloku pozagradzano wczoraj "zieleńce" likwidując tym samym 6-7 "miejsc parkingowych". Wcześniej było ciężko a teraz to już będzie sajgon, bo pod wszystkim sąsiednimi blokami są zakazy wjazdu nie dotyczące mieszkańców, pod moim tylko może stawać każdy a że obok jest WSB no to jest makabra. Chcemy napisać o wprowadzenie ograniczenia parkowania za wyjątkiem mieszkańców tak jak jest pod wszystkimi blokami w okolicy tylko do kogo? Do policji, gminy/UM?
Kamil_
Wydaje mi się, że Miejski Zarząd Ulic i Mostów.
olo
Krzyżówka ze światłami w Gołonogu, 5:35 rano, niedziela, pusto. Dojeżdżam Tysiąclecia wzdłuż Manhattanu z zamiarem skrętu na Dąbrowę. Czekam, czekam, czekam kolejną zmianę świateł i nic. Zrezygnowany wjeżdżam na chodnik i tymże chodnikiem dojeżdżam do ul. Morcinka. Tam włączam się w PIłsudskiego. Pierwsze primo. To skrzyżowanie "nie widzi" rowerzysty. Można stać do usranej śmierci, bo nawet jedno auto za rowerem nie załatwia sprawy. Drugie primo. Kiedy jakiś dupek doprowadzi ten erzatz drogi rowerowej na Piłsudskiego do końca.
kamillll
CYTAT(olo @ śro, 02 cze 2010 - 21:53) *
Krzyżówka ze światłami w Gołonogu, 5:35 rano, niedziela, pusto. Dojeżdżam Tysiąclecia wzdłuż Manhattanu z zamiarem skrętu na Dąbrowę. Czekam, czekam, czekam kolejną zmianę świateł i nic. Zrezygnowany wjeżdżam na chodnik i tymże chodnikiem dojeżdżam do ul. Morcinka. Tam włączam się w PIłsudskiego. Pierwsze primo. To skrzyżowanie "nie widzi" rowerzysty. Można stać do usranej śmierci, bo nawet jedno auto za rowerem nie załatwia sprawy. Drugie primo. Kiedy jakiś dupek doprowadzi ten erzatz drogi rowerowej na Piłsudskiego do końca.jeżeli chodzi o światła, możesz pisać tu:
http://www.synchrogop.pl/ oni to robili i mają obsługiwać.
:)
CYTAT


Ekipy drogowców w centrum

PAS

Ruszył remont głównego placu w centrum miasta, w rejonie przystanku autobusowego koło Domu Handlowego Centrum. Pasażerowie i przechodnie muszą więc liczyć się z utrudnieniami.
Stare płyty chodnikowe zastąpi tam aranżacja, wykonana z kostki i granitu, pojawią się także ozdobne elementy zieleni i małej architektury. Odnowione zostaną również chodniki, prowadzące od przejścia podziemnego do budynku przy ul. Królowej Jadwigi 8 w rejonie parku Hallera oraz miejsce postoju taksówek. Cały ten teren na czas remontu, który potrwa do 15 sierpnia, zostanie ogrodzony i wyłączony z ruchu. Wyznaczone zostaną dodatkowe przejścia do przystanku i okolicznych sklepów.

To tylko część kłopotów z poruszaniem się w centrum miasta. Trwa bowiem generalny remont ul. Kościuszki, gdzie nowy asfalt pojawi się na całej długości jezdni, do ul. Legionów Polskich, łącznie z ul. Górniczą. Przy alei Róż drogowcy budują nowy pas, prowadzący do hali Centrum i aquaparku. Będzie nowa nawierzchnia, nowe chodniki i ścieżka rowerowa.


CYTAT
Ostrożnie na wiadukcie

Piotr Sobierajski

2010-06-09 00:36:42
Wczoraj w Strzemieszycach drogowcy układali zapory na wiadukcie na drodze krajowej nr 94, z Katowic do Krakowa. Z ruchu wyłączone zostały zewnętrzne pasy w obu kierunkach. Wprowadzono tam również ograniczenie prędkości. Takie decyzje były konieczne, bo zły stan wiaduktu pogorszył się jeszcze po ostatnich ulewnych deszczach.


- Droga krajowa będzie przejezdna. Władze miasta zleciły przeprowadzenie ekspertyzy, która pozwoli dokładnie określić stan techniczny wiaduktu. Kiedy poznamy wyniki, wiadomo będzie, kiedy konieczne będzie rozpoczęcie prac remontowych - informuje Bartosz Matylewicz z Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

Wczoraj w tej sprawie trwały także konsultacje z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Decyzja o dalszych losach wiaduktu ma być znana w ciągu najbliższego tygodnia. Obiekt ten jest przewidziany do generalnego remontu w ramach dużego projektu, obejmującego przebudowę DK 94 od granicy z Sosnowcem do Sławkowa wraz ze wszystkimi obiektami inżynieryjnymi. Miasto stara się o dotację w wysokości ok. 200 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury. Projekt znalazł się jednak na liście rezerwowej. Jeśli remont wiaduktu będzie konieczny, trzeba będzie go wyłączyć z całego przedsięwzięcia. Wtedy koszty (ok. 25 mln zł) spadną na gminę.


A TIRy zostaly skierowane dolem przez skrzyzowanie.
olo
CYTAT(kamillll @ śro, 02 cze 2010 - 22:30) *
jeżeli chodzi o światła, możesz pisać tu:
http://www.synchrogop.pl/ oni to robili i mają obsługiwać.


I chyba tak zrobię, bo oprócz tego zauważyłem, że albo kierowcy wjeżdżają na krzyżówkę na bardzo późnym pomarańczowym, czy wręcz wczesnym czerwonym, albo światła są źle ustawione. I nie idzie tu o asynchroniczność, która czasami też denerwuje. Kiedy skręcam z Tysiąclecia na Dąbrowę a na środku mam auta jadące 1000L na wprost to przepisy jasno mówią co mam zrobić i jest na to czas. Gorzej gdy, w tej samej sytuacji drogowej wjeżdżam rozpędzony na zielonym,skręcam a z naprzeciwka na póżnym pomarańczowym (zakładam) jedzie na wprost. Wówczas na środku jest mało czasu na reakcję. Szkło i plastik już było na skrzyżowaniu.
:)
CYTAT
Podpory wiaduktu się kruszą, odpada beton, aż strach jeździć

Piotr Sobierajski

2010-06-15 23:14:48
Wiadukt w Strzemieszycach w ciągu drogi krajowej nr 94 (jedyna prowadząca z Katowic do Krakowa) jest w fatalnym stanie. Potwierdziła to ekspertyza specjalistycznej firmy, wykonana kilka dni temu na zlecenie gminy.

Kruszące się fragmenty podpór i odpadające kawałki betonu stwarzają poważne zagrożenie dla kierowców. Miasto zostało zmuszone do natychmiastowego remontu, choć wcześniej planowano go jako część ogromnej inwestycji (wartej 195 mln zł), związanej z generalnym remontem całej DK 94 na terenie miasta. Projekt ten znalazł się jednak na pierwszym miejscu listy rezerwowej Ministerstwa Infrastruktury i na razie nie wiadomo, czy i kiedy mógłby się rozpocząć.

- Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć generalny remont wiaduktu z tego przedsięwzięcia, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo kierowców. Przygotowywana jest procedura przetargowa, a sam przetarg zostanie ogłoszony w ciągu najbliższych dwóch miesięcy - mówi Bartosz Matylewicz z UM w Dąbrowie Górniczej.

Jaka kwota będzie potrzebna? Generalny remont oddalonego o kilka kilometrów wiaduktu nad ul. Jamki w Strzemieszycach, kosztował gminę ok. 10 mln zł. Teraz ta kwota może być wyższa o kilka mln zł, bo sam obiekt jest dłuższy, a pod nim przebiega droga wojewódzka nr 790.

Ostatnie badania techniczne wiadukt przechodził w 2007 r. Został wówczas dopuszczony do ruchu, jednak już wówczas w zaleceniach pokontrolnych powiatowego inspektora nadzoru budowlanego napisano, że remont jest konieczny, bo jego stan będzie się z każdym miesiącem pogarszał. I tak się też działo, a swoje zrobiły także ostatnie, ulewne deszcze. Obecną decyzję o remoncie przyspieszyła też ubiegłotygodniowa kontrola wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego w Katowicach.

- Badaliśmy wykonanie zaleceń pokontrolnych po ocenie stanu technicznego wiaduktu. Zostały wykonane - mówi Tomasz Radziewski, zastępca śląskiego wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego.
Wiadomo jednak, że taki stan to tylko prowizorka, która nie rozwiązuje problemu z wiaduktem, a dodatkowo sprawia kłopoty kierowcom. Zwłaszcza, że po zjeździe pod wiadukt pierwszeństwo mają auta, jadące drogą wojewódzką nr 790. Mogą więc tworzyć się tam korki, a jeśli podczas prac remontowych wiadukt miałby zostać zamknięty, to bałagan komunikacyjny byłby ogromny. - Będziemy się starać, by remont przebiegał z utrzymaniem ruchu na wiadukcie, tak, by zminimalizować utrudnienia dla kierowców - podkreśla Matylewicz.

Niektóre budowle są remontowane

Obecnie GDDKiA remontuje dwa wiadukty w ciągu ul. Grota-Roweckiego w Sosnowcu, nad DK 86, gdzie wyłączone zostały z ruchu dwa pasy.

Planowane są tam: remont filara, przyczółków, belek ustroju niosącego, wymiana łożysk, dylatacji, barier energochłonnych. Wykonana będzie nowa nawierzchnia wiaduktu oraz izolacja. Ulicą Grota-Roweckiego ruch odbywa się także po jednym pasie. Zakończenie inwestycji o wartości 6,5 mln zł planowane jest 5 listopada br. - W tym roku rozpocznie się także w Sosnowcu remont wiaduktu w ciągu ul. Lenartowicza, nad drogą ekspresową S1 - informuje Dorota Marzyńska, rzeczniczka katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W listopadzie ubiegłego roku zakończył się natomiast remont wiaduktu na ul. Hubala-Dobrzań-skiego, nad DK 1.

Trudno płynnie przejechać przez Będzin. Trwa tu remont wiaduktu w ciągu DK 1, na wysokości Centrum Handlowego M1, gdzie górą biegnie droga wojewódzka nr 910. Z ruchu wyłączony jest jeden pas jezdni i obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.


Oby na razie udalo sie zdobyc dofinasnowanie na sam wiadukt
Leszek
Sądząc po wiszących już na skrzyżowaniu Królowej Jadwigi i Augustynika sygnalizatorach - postanowiono przeznaczyć lewy pas (od Centrum) zarówno do skrętu jak i do jazdy na wprost z oddzielnymi sygnalizatorami. Projektant najwidoczniej nie widział, jaki efekt takie rozwiązanie dało na skrzyżowaniu Kołłątaja/Sienkiewicza/Paryska w Będzinie angry.gif
mgmisiek
CYTAT(Leszek @ pon, 19 lip 2010 - 11:00) *
Sądząc po wiszących już na skrzyżowaniu Królowej Jadwigi i Augustynika sygnalizatorach - postanowiono przeznaczyć lewy pas (od Centrum) zarówno do skrętu jak i do jazdy na wprost z oddzielnymi sygnalizatorami. Projektant najwidoczniej nie widział, jaki efekt takie rozwiązanie dało na skrzyżowaniu Kołłątaja/Sienkiewicza/Paryska w Będzinie angry.gif


Oj trzeba będzie znaleźć inną drogę z centrum na gołonóg bo tu będzie dramat i korki do ronda.
Mały77
a dla mnie to skrzyżowanie powinno zostać w piz... zlikwidowane - tak jak było do tej pory - wszyscy co chcieli skręcić w Augustynika jechali na rondo na Merkurym a wyjeżdżający z Augustynika jechali do centrum i tam mogli zawrócić - w sumie różnica 200 metrów a przejazd był fajny bez korków. Ale pewnie teraz jak zrobili światła to nie zlikwidują - a szkoda sad.gif
Foreveryoung
Jakie macie odczucia apropos nowej scieżki wokół "trójki"?? miał byc super asfalt dla rolkarzy i wszystko byloby w jak najlepszym porządku tylko... droga ta nie ma połączenia... jak wyruszy sie na przejazdzke rolkową- powiedzmy na wysokosci od cypelka w kierunku piekła i dojedzie do plaży to niestety trzeba zawrócić z powrotem i nie da się zrobic kółeczka wokół pogorii... Asfalt przy plazy jest tragiczny i wytrzymac go mogą chyba tylko rolki z twardymi kółkami a na takich raczej juz nikt nie jezdzi.. JAKI SENS MA TEN ASFALT SKORO NIE DA SIE ZROBIĆ KÓŁKA WOKÓŁ POGORII!!!>???? CZY CI KTORZY NAD PRACOWALI WOGÓLE POMYSLELI O TYM?? tak samo brakuje kawałek drogi w okolicach piekła. Wiem że drugi etap prac ma sie rozpoczac po wakacjach ALE TO WYGLĄDA TAK ZE PRACE Z ASFALTEM JUZ SKONCZYLI A DZIURY -PRZERWY ZOSTAŁY!!! LUDZIE ZA TO ODPOWIEDZIALNI POMYSLCIE TROCHĘ!!! Tak samo jest na "czwórce"- jest fragment gdzie trzeba isc po trawie w rolkach, ewentualnie mozna je wziąć w zęby... Chwała Wam za to że robicie coś dla tego miasta ale......właśnie te "szczegóły" decydują o koncowym efecie Waszej Pracy.
szer
Pogoria IV to nie miasto tylko RZGW Gliwice tongue.gif
A Pogoria III to jak zakończy się drugi etap prac. Póki co nie robią nic przy głównej plaży, niech się sezon zakończy. Po ukończeniu prac powinna być ciągłość smile2.gif
kicoo
CYTAT(Mały77 @ pon, 19 lip 2010 - 18:59) *
a dla mnie to skrzyżowanie powinno zostać w piz... zlikwidowane - tak jak było do tej pory - wszyscy co chcieli skręcić w Augustynika jechali na rondo na Merkurym a wyjeżdżający z Augustynika jechali do centrum i tam mogli zawrócić - w sumie różnica 200 metrów a przejazd był fajny bez korków. Ale pewnie teraz jak zrobili światła to nie zlikwidują - a szkoda sad.gif


Właśnie, święte słowa, choć ja wyraziłbym się jeszcze mocniej, szczególnie o osobie opiniującej i dopuszczającej do realizacji taki projekt. Trzeba być zdrowo postrzelonym i pozbawionym minimum wyobraźni, czym zaowocuje czerwone światło na lewoskręcie w stronę Alei Róż, żeby tak to zorganizować. Nie wiem czy stało za tym jakieś "lobby", ale mimo wszystko może jeszcze czas na refleksję? I tak szkoda utopionej kasy w dodatkowe sygnalizatory, utwardzenie przejazdu przez torowisko, a przede wszystkim nieprzeliczalnych na pieniądze nerwów kierowców (ja sam jestem jedynie pieszym użytkownikiem tego przejścia, ale ciekaw jestem tych czasokresów zmiany świateł, by zachować jakąkolwiek płynność ruchu); pewnie dojdzie do tego, że zielone dla pieszych wystarczy na pokonanie szerokości drogi tylko do torów, szczególnie osobom starszym, wolniej poruszającym się - ale obym był złym prorokiem unsure.gif. Pożyjemy - zobaczymy, w każdym nie cierpię głupoty ludzkiej, tym bardziej, że jest to ostatnia rzecz, której oczekujemy od ludzi na stanowiskach. Jeśli to miałaby być porażka komunikacyjna, to ktoś powinien za to beknąć.
:)
Ja mialem od zawsze obawy o ktorych pisalem, ze gdy wybuduja kiedys sygnalizacje na Augustynika, to ten lewy pas bedzie jednoczesnie na wprost i w lewo. Po ogloszeniu przetargu na budowe ujawnil sie projekt i wszystko sie tylko potwierdzilo.

Niedawno pojawil sie artykul o remoncie przejscia, a wlasciwie wejsc do niego. Dawno temu wspomnial o takich planach Kwintosz, jednak nie bylo "oficjalnych info". Mialem nadzieje ze to prawda i dlatego nie robili prowizorycznych remontow od strony poczty, gdzie schody sa w rozsypce.

A co do chodnikow to idzie jakos wolno, i oby teraz pospiech przed wyscigiem nie odbil sie na jakosci.

CYTAT
Przebudowa centrum

Anna Polewiak

2010-07-23 00:01:02 , Aktualizacja 2010-07-23 08:47:46
Przed sierpniowym etapem Tour de Pologne miasto trochę wypięknieje, a potem remonty dróg i chodników potrwają do końca października


Estetyczne chodniki powstają w centrum, w rejonie przystanków (? fot. Anna Polewiak)
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij ?
Kierowcy przejeżdżający przez śródmieście w najbliższych tygodniach muszą uważać na drogowców, którzy remontują ul. Kościuszki. Piesi też muszą mieć się na baczności, bo rozkopany jest pasaż przed Domem Handlowym Centrum i przystankami autobusowymi, a nowe chodniki powstają również przy ul. Królowej Jadwigi. Oprócz poprawy estetyki i komfortu jazdy dąbrowianie z niecierpliwością wyczekują także zapowiadanej modernizacji głównego przejścia podziemnego. Zgodnie z planami nad wyjściami nareszcie mają się pojawić zadaszenia, a także cztery platformy, które ułatwią poruszanie się osobom niepełnosprawnym.

Obie inwestycje wykonuje katowickie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "Drogopol-ZW". Pierwsza obejmuje odcinek drogi od Alei Róż w kierunku centrum, chodnik przy ul. Królowej Jadwigi oraz fragment chodnika przy ul. Sobieskiego. Od przejścia podziemnego do postoju taksówek chodniki zyskają nową nawierzchnię.

- Poza tym będzie wyznaczona ścieżka rowerowa przy Alei Róż. Zostanie wyremontowany przejazd tramwajowy na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi i Augustynika. Powstanie tam sygnalizacja świetlna - mówi Lucyna Stępniewska z UM.

Platformy w przejściu podziemnym mają działać na zasadzie windy. - To będą miejsca, na które osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim będzie mogła sama wjechać wózkiem i obsłużyć je samodzielnie przy pomocy przycisku, po czym wyjechać na górę. Obecnie staramy się o pozwolenie na zabudowę zadaszeń, remont schodów oraz budowę platform - informuje Lucyna Stępniewska. Całość prac będzie kosztować 2 mln 817 tys. zł. Drugie przedsięwzięcie o wartości 650 tys. zł wiąże się z wymianą nawierzchni jezdni i chodników ul. Kościuszki, od ronda centrum do ul. Legionów Polskich, włącznie z Górniczą. Trwa także przebudowa skrzyżowania w rejonie ul. Dąbrowskiego. Będzie tam działać nowa sygnalizacja świetlna. - Przynajmniej nie będziemy się wstydzić dziur. Chodnik przy Królowej Jadwigi wręcz prosił się o wymianę. Cieszyłabym się jeszcze bardziej, gdyby miasto pamiętało o odnowie bocznych ulic. Na Mickiewicza odcinek chodnika jest tak zniszczony, że można sobie połamać nogi - podkreśla Teresa Koralik.
:)
Bedzie niezly chaos. Legionow nie bedzie sie prezentowala zbyt dobrze. Mogliby przynajmniej pozamiatac i odnowic oznakowanie poziome.

CYTAT
idabrowa.pl

W poniedziałek czekają nas utrudnienia na drogach
Redakcja: Przemysław Kędzior
Dodany: 28.07.2010,
W poniedziałek 2 sierpnia niektóre ulice zostaną czasowo wyłączone z ruchu.


W związku z wyścigiem Tour de Pologne w najbliższy poniedziałek trzeba liczyć się ze sporymi utrudnieniami na drogach i zmianą organizacji ruchu. Zmiany obejmą też kursowanie komunikacji publicznej.


2 sierpnia 2010 roku w Dąbrowie Górniczej zagości prawdziwe kolarskie święto - meta II etapu Tour de Pologne. Organizacja tak dużej imprezy sportowej w samym centrum miasta to także utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu, ale mamy nadzieję, że dzięki pomocy wszystkich służb miejskich i wolontariuszy uda nam się je tak zminimalizować, aby były dla Państwa jak najmniej uciążliwe.

Królowej Jadwigi i Sobieskiego

Już od godz. 7.00 do około godz. 22.00 jezdnia ul. Sobieskiego i Królowej Jadwigi z kierunku Będzina do ronda Merkury będzie całkowicie wyłączona z ruchu. Ruch będzie się odbywał dwukierunkowo jezdnią od ronda Centrum w kierunku Będzina, natomiast ul. Królowej Jadwigi od ronda Merkury do ronda Centrum również będzie wyłaczona z ruchu w godzinach od 7.00 do 22.00.

Kościuszki

Ulica Kościuszki będzie przejezdna do godziny 15.00, ale bez możliwości dojazdu do ronda „Centrum". W celu wyjazdu należy się kierować w górę ul. Kościuszki stronę ul. Legionów Polskich lub ul. Górniczej do trasy szybkiego ruchu lub Aleją Róż w kierunku na Gołonóg.

Osiedla objęte pętlą

Wyjazd z osiedli otoczonych pętlą wyścigu (między innymi ulice: Sienkiewicza, Dąbrowskiego, Łukasińskiego, Żeromskiego, Chopina, Struga, Legionów Polskich, Mireckiego, Szpitalna) po godzinie 7.00 będzie możliwy przez ulice: Szpitalną, Struga, Czapińskiego na ulicę Legionów Polskich, a dalej przez Jaworową, skrzyżowanie z Aleją Róż w kierunku do trasy Olkusz - Katowice lub Aleją Róż w kierunku na Gołonóg.

Wyjazd ul. Legionów Polskich w kierunku Będzina nie jest zalecany ze względu na trudności włączenia się do ruchu w rejonie ul. Sobieskiego (ewentualnie objazdem przez ul. Dąbskiego w kierunku Warpia)

Od godziny 15.50 do godziny 18.50 ul. Legionów Polskich zostanie zamknięta dla ruchu z wyjątkiem przejazdu przez ul. Struga na ul. Jaworową i dalej do trasy szybkiego ruchu w kierunku Castorama - Makro.

Ruch tramwajowy i autobusowy

Od godziny 7.00 do godziny 23.50 nie będzie funkcjonowało połączenie tramwajowe na odcinku pętla tramwajowa przy ul. Perla (obok Powiatowego Urzędu Pracy) do przystanku końcowego przy hucie ArcelorMittal. Wszystkie połączenia tramwajowe w obu kierunkach w godzinach od 7.00 do 23.50 zostają w tym dniu odwołane.

W godzinach od 13.00 do 15.00 oraz 21.00 do 23.00 na odcinku od pętli tramwajowej przy ulicy Perla (obok Powiatowego Urzędu Pracy) przez ulicę Legionów Polskich, Aleją Róż do ronda Adamieckiego a dalej jak linia tramwajowa do huty ArcelorMittal i odwrotnie będzie funkcjonowała autobusowa komunikacja zastępcza. Komunikacja zastępcza w obu kierunkach kursowała będzie w godzinach zbliżonych do godzin kursowania tramwajów w wymienionych wcześniej przedziałach czasowych.

Szczegółowe informacje o zmianach kursowania autobusów w załączniku.

Trasa przejazdu wyścigu

Cała trasa przejazdu, czyli ul. Łazowska, Idzikowskiego, Szosowa, Armii Krajowej, Gwardii Ludowej, Piłsudskiego i Aleja Róż (do ronda Merkury) będą wyłączane na półgodziny przed przejazdem kolarzy, których wjazd do Dąbrowy Górniczej na ul. Łazowską zaplanowany jest ok. godziny 17.30, a wjazd na pętlę w Aleję Róż ok. godziny 17.55.


Przypominamy także, że w następnych dniach trasa wyścigu będzie wiodła przez inne miasta regionu, m. in. Sosnowiec, Katowice, Czeladź i Tychy. Dlatego kierowcom i podróżnym wybierającym się w tamte rejony proponujemy zapoznać się ze zmianami w ruchu przygotowanymi w tych miejscowościach.
:)
A na Al. Roz walczyli jeszcze dzisiaj z nowym chodnikiem, oznakowaniem poziomym, zielenia

na jutro
prezes
znacie pewnie droge przez górkę łączącą Korczaka z Przemysłową (na wysokości wlotu Krasińskiego) - zrównali ją z poziomem, wycięli tak jakby "dziurę" na drogę w tej górce. ciekawe jak rozwiążą tam ruch pieszy, schody? postaram sie w najbliższych dniach o zdjęcia.
Leszek
Ta górka to stary nasyp - jedyna pozostałość po torze łączącym stację Dąbrowa Górnicza ze stacją Staszic smile2.gif
:)
Nawet nie wiedzialem, ze to stary nasyp kolejowy smile2.gif

CYTAT
idabrowa.plPrzejazd po płaskim
Redakcja: Ewa Adamczyk
Dodany: 4.08.2010,

Po przebudowie obie ulice połączy szersza i wygodniejsza droga.

Do końca miesiąca potrwa przebudowa drogi łączącej ulicę Korczaka z Przemysłową.


Prace obejmują poszerzenie drogi do 6 m, zniwelowanie podjazdu oraz wykonanie chodnika.


Rozbudowa drogi wpłynie na usprawnienie ruchu samochodów w tym rejonie, zapewniając lepszą widoczność na tym odcinku jezdni oraz płynniejszy przejazd pojazdów. Dotąd na wąskim łączniku samochody mijały się "na styk", a wieżdżając pod górkę nie było widać, czy ktoś jedzie z naprzeciwka.


Prace prowadzone są przez Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane „Boszko-Kozubski” SJ z Dąbrowy Górniczej. Szacunkowy koszt brutto przebudowy wynosi 110 tys. zł.


i

CYTAT
idabrowa.plNa początek 200 miejsc parkingowych przy ul. Leśnej
Redakcja: Lucyna Stępniewska
Dodany: 4.08.2010,

Widok z bloku przy ul. Leśnej

Prace w terenie przy ul. Leśnej to nie tylko modernizacja i rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej, ale i porządkowanie uzbrojenia znajdującego się pod ziemią, nowy układ komunikacyjny, a także budowa nowych miejsc parkingowych.Problemy z parkowaniem dotyczą głównie mieszkańców wielkich osiedli. Kiedyś wyliczano, że jeden samochód przypadać będzie na trzy rodziny, dzisiaj okazuje się, że na jedną rodzinę przypada prawie 1,5 samochodu. Co zatem zrobić, żeby wszyscy zainteresowani mogli swobodnie zaparkować, klomby i trawniki pozostały na swoim miejscu, a wszelkie służby miejskie, przede wszystkim samochody straży pożarnej mogły dojechać do poszczególnych bloków? Istotne jest także to, że budynki na osiedlach ustawione są stosunkowo ciasno i nie ma obok nich za dużo miejsca. Podstawowym jednak problemem jest kwestia własności gruntu.Miasto może budować parkingi tylko na terenach, które należą do gminy. Nowe miejsca parkingowe powstają tam, gdzie widać taką konieczność, a ich lokalizacja jest zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego. Gdy teren jest we władaniu miasta, po skompletowaniu wszystkich potrzebnych dokumentów, zapewnieniu środków finansowych, można szybko przystąpić do budowy. Tak też się dzieje na osiedlu Sikorskiego w Gołonogu. To pierwsze takie miejsce w Dąbrowie Górniczej, gdzie kompleksowo rozwiązuje się ten problem. W dalszej kolejności plany modernizacyjne obejmą inne osiedla i wielkie blokowiska.W chwili obecnej trwa realizacja I etapu inwestycji dot. rozbudowy miejsc parkingowych oraz przebudowy istniejącego układu komunikacyjnego na osiedlu Sikorskiego. Projekt zakłada przebudowę i rozbudowę ok. 1200 miejsc postojowych, przebudowę istniejącego układu komunikacyjnego ograniczonego ulicami: Piłsudskiego -1000-Lecia -11 Listopada - Leśna oraz porządkuje uzbrojenie znajdujące się pod ziemią. Pozwoli to na kompleksowe rozwiązanie problemu parkowania na tym osiedlu oraz znacząco usprawni system komunikacyjny w tym rejonie.I etap inwestycji dot. ul. Leśnej. W ramach projektu zrealizowany będzie odcinek drogi łączący ulice 11 Listopada z ul. Piłsudskiego w rejonie bloków przy ul. Leśnej, co pozwoli na rozwiązanie ciągle narastającego problemu komunikacyjnego w tym miejscu, jak również umożliwi dogodne dla mieszkańców tych bloków parkowanie pojazdów. Mając na względzie oczekiwania mieszkańców zaprojektowane zostało ok. 200 nowych miejsc parkingowych a ulica łącząca ul. Piłsudskiego z ul.11-go Listopada (przebiegająca bezpośrednio przy blokach) z ulicy przelotowej zostanie zmieniona w ulicę dojazdową do bloków. W jej miejsce została zaprojektowana nowa bezkolizyjna droga łącząca ul. Piłsudskiego z ul.11 Listopada całkowicie zmieniająca przebieg obecnie istniejącej drogi w sposób nie powodujący uciążliwości dla mieszkańców bloków zlokalizowanych przy ul Leśnej. Termin zakończenia I etapu inwestycji - 30.08.2010r, koszt realizacji 4,5 mln zł.W dalszej kolejności planuje się przebudowę i rozbudowę miejsc postojowych oraz przebudowę istniejącego układu komunikacyjnego ograniczonego ulicami: 1000-lecia-Piłsudskiego-Morcinka-Aleja Zagłębia Dąbrowskiego a także budowę 24 miejsc postojowych wraz z przebudową łącznika ul. Kosmonautów z ulicą 1000-lecia i przebudową istniejących chodników.
Leszek
Światła na skrzyżowaniu Królowej Jadwigi i Augustynika już działają. Jechałem po 14, nawet nie było najgorzej (skręcałem w lewo w Augustynika - na drugiej zmianie mi się udało) - na szczęście pomyśleli chociaż na tyle, że w momencie, kiedy zapala się zielone do skrętu, na wprost dalej można jechać (choć ten czas wspólnej jazdy mógłby IMHO być trochę dłuższy).
Teraz kilka najbliższych dni pokaże, jak to będzie działać - obawiam się tego, że większość jadących na wprost kierowców będzie od razu za rondem zajmować prawy pas, co szybko może spowodować spory korek - dziś obydwa pasy były zajęte mniej więcej po równo, stałem+/- od postoju taksówek.`
xMarcinx
Ja jechałem po 15 i korki już były do pks. Kolejna porażka komunikacyjna, po skrzyżowaniu przy świcie.
Mogli by trochę zschynchronizowac te światła. Obecnie praktycznie na każdych się staje (no jeszcze w miarę działają przy komendzie).
Sebastian22
CYTAT(xMarcinx @ pon, 16 sie 2010 - 15:57) *
Ja jechałem po 15 i korki już były do pks. Kolejna porażka komunikacyjna, po skrzyżowaniu przy świcie.
Mogli by trochę zschynchronizowac te światła. Obecnie praktycznie na każdych się staje (no jeszcze w miarę działają przy komendzie).

Zgadzam się, dlatego ja jadąc do domu od centrum, zawsze skręcam przy komisariacie zamiast przy świcie.
vacu
CYTAT(Leszek @ pon, 16 sie 2010 - 14:56) *
Światła na skrzyżowaniu Królowej Jadwigi i Augustynika już działają. Jechałem po 14, nawet nie było najgorzej (skręcałem w lewo w Augustynika - na drugiej zmianie mi się udało) - na szczęście pomyśleli chociaż na tyle, że w momencie, kiedy zapala się zielone do skrętu, na wprost dalej można jechać (choć ten czas wspólnej jazdy mógłby IMHO być trochę dłuższy).
Teraz kilka najbliższych dni pokaże, jak to będzie działać - obawiam się tego, że większość jadących na wprost kierowców będzie od razu za rondem zajmować prawy pas, co szybko może spowodować spory korek - dziś obydwa pasy były zajęte mniej więcej po równo, stałem+/- od postoju taksówek.`

Hehe no i może się okazać, że i tak bardziej będzie się opłacało jechać na wprost i zawrócić na rondzie rolleyes.gif Nie pamiętam bowiem, żebym kiedyś stał dalej niż do Taxi a przecież mamy jeszcze sezon urlopowy i w wielu miejscach chwilowo korki przestały istnieć. Jak to działa to się pewnie okaże 1-wszego września kiedy już standardowa ilość kierowców wyjedzie na drogę.
:)
A po 16 korek zaczynal sie przy CH Pogoria, kawalek Kosciuszki do ronda tez zakorkowany. Zobaczymy co bedzie potem. Zawsze najgorzej jest na poczatku, nieprzyzwyczajeni kierowcy i slabo wyregulowane. Przy takich rozwiazaniach bedzie pelno wpychajacych sie "cwaniakow", co tez sie przyczyni do korkow.
xMarcinx
Muszą to ustawić by po maks 5 samochodach, puszczało zielone inaczej tej krzyżówki nie widzę.
Mogą też pomyśleć o rozładowaniu korku poprzez przedłużenie nitki od Kolejowej do Konarskiego i wyremontowanie al Zagłębia Dąbrowskiego choć troche ten zygzak przy gettcie moze wydawać się komiczny, jednak umożliwi sprawne funkcjonowanie miasta, które na chwile obecną opiera komunikacje wyłącznie o Piłsudskiego / Królowej Jadwigi.

BTW Ciekawe kiedy Królowej Jadwigi/Konopnickiej doczeka się krzyżówki i tunelu pod torami. Obecnie sprawa wygląda tak, ze Kolejowa. Piłsudskiego, K.Jadwigi zakorkowana, za torami pusto, ale co z tego jak niema się jak tam dostać biggrin.gif
vacu
CYTAT(:) @ pon, 16 sie 2010 - 19:47) *
A po 16 korek zaczynal sie przy CH Pogoria, kawalek Kosciuszki do ronda tez zakorkowany. Zobaczymy co bedzie potem. Zawsze najgorzej jest na poczatku, nieprzyzwyczajeni kierowcy i slabo wyregulowane. Przy takich rozwiazaniach bedzie pelno wpychajacych sie "cwaniakow", co tez sie przyczyni do korkow.

Piszesz "cwaniaków" ale w tym przypadku to w zasadzie nie wiadomo jak powinno się pojechać "prawidłowo". No bo:
- jak się ustawię od razu na prawym za rondem, bo jadę na wprost to w ten sposób wydłużam korek na prawym pasie - a więc źle, tym bardziej, że rondo niedaleko a jak rondo będzie zatkane to będzie dramat...
- z kolei jak pojadę lewym to ustawię się w kolejce - miksie, gdzie będą stali skręcający ale i jadący na wprost. Korek będzie krótszy (auta równomiernie rozłożone na oba pasy) ale to co się będzie działo tuż przed światłami to będzie dramat (vide skrzyżowanie nad torami w Będzinie jeszcze przed remontem)

Tak źle i tak niedobrze = kto to wymyślił?

CYTAT(xMarcinx @ pon, 16 sie 2010 - 19:47) *
Mogą też pomyśleć o rozładowaniu korku poprzez przedłużenie nitki od Kolejowej do Konarskiego i wyremontowanie al Zagłębia Dąbrowskiego choć troche ten zygzak przy gettcie moze wydawać się komiczny, jednak umożliwi sprawne funkcjonowanie miasta, które na chwile obecną opiera komunikacje wyłącznie o Piłsudskiego / Królowej Jadwigi.

To by miało sens ale "takie rzeczy to tylko w Erze" biggrin.gif a i też chyba nie w tym tysiącleciu...
Mały77
CYTAT(vacu @ pon, 16 sie 2010 - 20:34) *
CYTAT(xMarcinx @ pon, 16 sie 2010 - 19:47) *
Mogą też pomyśleć o rozładowaniu korku poprzez przedłużenie nitki od Kolejowej do Konarskiego i wyremontowanie al Zagłębia Dąbrowskiego choć troche ten zygzak przy gettcie moze wydawać się komiczny, jednak umożliwi sprawne funkcjonowanie miasta, które na chwile obecną opiera komunikacje wyłącznie o Piłsudskiego / Królowej Jadwigi.

To by miało sens ale "takie rzeczy to tylko w Erze" biggrin.gif a i też chyba nie w tym tysiącleciu...


Z tego co wiem miasto miało kiedyś taki plan jak PKP miało remontować tory na Euro wink.gif
A że Śląski wyleciał to i projekt wyleciał.
Ogólnie mieli przenieść trochę tory i miał powstać tunel pod torami i takie małe centrum przesiadkowe, gdzie można zostawić samochód i dalej jeździć pociągiem.
Ale chyba PKP się wycofało wink.gif
Bartek
CYTAT(:) @ pon, 16 sie 2010 - 19:47) *
Przy takich rozwiazaniach bedzie pelno wpychajacych sie "cwaniakow", co tez sie przyczyni do korkow.


Naprawdę cwaniaków? Moim zdaniem u Ciebie kłania się brak umiejętności jazdy, a co gorsze kultury za kierownicą. Hint: jazda na zamek.
vacu
CYTAT(Mały77 @ wto, 17 sie 2010 - 06:40) *
Z tego co wiem miasto miało kiedyś taki plan jak PKP miało remontować tory na Euro wink.gif
A że Śląski wyleciał to i projekt wyleciał.
Ogólnie mieli przenieść trochę tory i miał powstać tunel pod torami i takie małe centrum przesiadkowe, gdzie można zostawić samochód i dalej jeździć pociągiem.
Ale chyba PKP się wycofało wink.gif

Ech... Plany to można piękne snuć rolleyes.gif


CYTAT(Bartek @ wto, 17 sie 2010 - 07:30) *
Naprawdę cwaniaków? Moim zdaniem u Ciebie kłania się brak umiejętności jazdy, a co gorsze kultury za kierownicą. Hint: jazda na zamek.

No widzisz problem w tym przypadku polega na tym, że nie jest to "klasyczne" zwężenie więc jazda "na zamek" niekoniecznie będzie skuteczna lub możliwa w ogóle. Ale w praktyce wyjdzie jak będzie. Problem w tym, że na 99% nikt kto się na tym zna nie analizuje tego, po prostu decyzje zapadają w ten sposób, że jakiś urzędnik widzi potrzebę świateł to je stawia. Nie ma jakiejś kompletnej wizji jak to wszystko ma wyglądać, są niby-rozwiązania na poszczególne skrzyżowania ale że nic do siebie nie pasuje i nie jest ze sobą zgrane to skutki są jakie są.

Widać to choćby po asfalcie. Jadąc do Będzina od Gołonoga mamy jeden odcinek (od Biedronki do ronda z Al. Róż) ze studzienkami w krawężnikach, następnie kawałek ze studzienkami w kostce a od ronda w centrum studzienki tradycyjne, pewnie technologie każdego z odcinków też się różnią ale tego gołym okiem nie widać. . Zero jakiejś koncepcji jak ma wyglądać całość.
Bartek
CYTAT(vacu @ wto, 17 sie 2010 - 09:19) *
CYTAT(Bartek @ wto, 17 sie 2010 - 07:30) *
Naprawdę cwaniaków? Moim zdaniem u Ciebie kłania się brak umiejętności jazdy, a co gorsze kultury za kierownicą. Hint: jazda na zamek.

No widzisz problem w tym przypadku polega na tym, że nie jest to "klasyczne" zwężenie więc jazda "na zamek" niekoniecznie będzie skuteczna lub możliwa w ogóle. Ale w praktyce wyjdzie jak będzie. Problem w tym, że na 99% nikt kto się na tym zna nie analizuje tego, po prostu decyzje zapadają w ten sposób, że jakiś urzędnik widzi potrzebę świateł to je stawia. Nie ma jakiejś kompletnej wizji jak to wszystko ma wyglądać, są niby-rozwiązania na poszczególne skrzyżowania ale że nic do siebie nie pasuje i nie jest ze sobą zgrane to skutki są jakie są.


Wiesz jazda na zamek nie tyczy się tylko zwężeń i innych utrudnień drogowych, w takich Niemczech nawet jak masz dwa pasy, z czego lewy służy do jazdy na wprost lub skręt w lewo, to 99% kierowców przepuści takiego który się zagapił lub przed sobą ma auto stojące na czerwonym chcąc skręcić w lewo. Cóż, u nas w kraju jazda na zamek to właśnie pisanie o cwaniactwie, gdzie wystarczy przejechać się za zachodnią granicę i można dostać mandacik za utrudnianie ruchu uniemożliwiając wjechanie na prawy pas, kierowcy z lewego wink.gif

Co do samych już świateł to pisanie już tutaj było że to największy kretynizm jaki można było w tym miejscu zrobić. Skrzyżowanie powinno zostać zlikwidowane, a światła tylko dla pieszych. Cóż, może nasze miasto chce nawiązywać do np. NYC gdzie są światła na każdym skrzyżowaniu, szkoda tylko że w naszym przypadku poza światłami to jakość przestrzeni publicznej wygląda jak po wojnie.
vacu
CYTAT(Bartek @ wto, 17 sie 2010 - 11:54) *
Wiesz jazda na zamek nie tyczy się tylko zwężeń i innych utrudnień drogowych, w takich Niemczech nawet jak masz dwa pasy, z czego lewy służy do jazdy na wprost lub skręt w lewo, to 99% kierowców przepuści takiego który się zagapił lub przed sobą ma auto stojące na czerwonym chcąc skręcić w lewo. Cóż, u nas w kraju jazda na zamek to właśnie pisanie o cwaniactwie, gdzie wystarczy przejechać się za zachodnią granicę i można dostać mandacik za utrudnianie ruchu uniemożliwiając wjechanie na prawy pas, kierowcy z lewego wink.gif

Kurczę nie mogę teraz znaleźć ale ostatnio krążył po sieci film z niemieckiej telewizji, testowali właśnie jazdę "na zamek", były też przy okazji artykuły na ten temat, które poczytałem. No i generalnie idea "zamka" jest taka, że wyjeżdżasz ze zwężenia (czy czegośtam) dokładnie w miejscu, w którym wjechałeś. Na "wjeździe" kierowcy równomiernie się "rozkładają" a potem w takiej kolejności jak wjechali w "zwężkę" z niej wyjeżdżają. M.in. stąd wziął się popularny u nas zwyczaj blokowania lewego pasa przez kierowców głównie TIR-ów i dostawczaków. Wcześniej bardzo mnie drażniło to "kierowanie" ruchem, teraz jestem w stanie to zrozumieć, chodzi o to, żeby lewy pas nie "wyprzedzał" prawego. I w Niemczech to działa idealnie, w/w filmik idealnie to pokazywał. Niestety u nas kierowcy nie umieją tak jeździć, bo nikt ich tego nie uczy. U nas większe auta "okupują" prawy pas, osobówki lewy, który zwykle "idzie" szybciej.
W każdym razie na pewno nie jest też w Niemczech tak, że każdego "gapę" masz wpuścić.
Mały77
CYTAT(vacu @ wto, 17 sie 2010 - 15:45) *
CYTAT(Bartek @ wto, 17 sie 2010 - 11:54) *
Wiesz jazda na zamek nie tyczy się tylko zwężeń i innych utrudnień drogowych, w takich Niemczech nawet jak masz dwa pasy, z czego lewy służy do jazdy na wprost lub skręt w lewo, to 99% kierowców przepuści takiego który się zagapił lub przed sobą ma auto stojące na czerwonym chcąc skręcić w lewo. Cóż, u nas w kraju jazda na zamek to właśnie pisanie o cwaniactwie, gdzie wystarczy przejechać się za zachodnią granicę i można dostać mandacik za utrudnianie ruchu uniemożliwiając wjechanie na prawy pas, kierowcy z lewego wink.gif

Kurczę nie mogę teraz znaleźć ale ostatnio krążył po sieci film z niemieckiej telewizji, testowali właśnie jazdę "na zamek", były też przy okazji artykuły na ten temat, które poczytałem. No i generalnie idea "zamka" jest taka, że wyjeżdżasz ze zwężenia (czy czegośtam) dokładnie w miejscu, w którym wjechałeś. Na "wjeździe" kierowcy równomiernie się "rozkładają" a potem w takiej kolejności jak wjechali w "zwężkę" z niej wyjeżdżają. M.in. stąd wziął się popularny u nas zwyczaj blokowania lewego pasa przez kierowców głównie TIR-ów i dostawczaków. Wcześniej bardzo mnie drażniło to "kierowanie" ruchem, teraz jestem w stanie to zrozumieć, chodzi o to, żeby lewy pas nie "wyprzedzał" prawego. I w Niemczech to działa idealnie, w/w filmik idealnie to pokazywał. Niestety u nas kierowcy nie umieją tak jeździć, bo nikt ich tego nie uczy. U nas większe auta "okupują" prawy pas, osobówki lewy, który zwykle "idzie" szybciej.
W każdym razie na pewno nie jest też w Niemczech tak, że każdego "gapę" masz wpuścić.


No właśnie - a u nas taki wariat zaraz po przejechaniu skrzyżowania wali na lewy pas i wyprzedza jak wariat a potem się wciska na odpowiedni pas - moim zdaniem to nie jest jazda na zamek!!!
I u nas nie jeżdżą tak ludzie, którzy się zagapili tylko właśnie cwaniaki!!! Rozumiem jeszcze ludzi na tablicach z innych miejscowości ale tych z SD nawet nie zamierzam wpuszczać!!!
Sebastian22
CYTAT(Mały77 @ wto, 17 sie 2010 - 16:36) *
CYTAT(vacu @ wto, 17 sie 2010 - 15:45) *
CYTAT(Bartek @ wto, 17 sie 2010 - 11:54) *
Wiesz jazda na zamek nie tyczy się tylko zwężeń i innych utrudnień drogowych, w takich Niemczech nawet jak masz dwa pasy, z czego lewy służy do jazdy na wprost lub skręt w lewo, to 99% kierowców przepuści takiego który się zagapił lub przed sobą ma auto stojące na czerwonym chcąc skręcić w lewo. Cóż, u nas w kraju jazda na zamek to właśnie pisanie o cwaniactwie, gdzie wystarczy przejechać się za zachodnią granicę i można dostać mandacik za utrudnianie ruchu uniemożliwiając wjechanie na prawy pas, kierowcy z lewego wink.gif

Kurczę nie mogę teraz znaleźć ale ostatnio krążył po sieci film z niemieckiej telewizji, testowali właśnie jazdę "na zamek", były też przy okazji artykuły na ten temat, które poczytałem. No i generalnie idea "zamka" jest taka, że wyjeżdżasz ze zwężenia (czy czegośtam) dokładnie w miejscu, w którym wjechałeś. Na "wjeździe" kierowcy równomiernie się "rozkładają" a potem w takiej kolejności jak wjechali w "zwężkę" z niej wyjeżdżają. M.in. stąd wziął się popularny u nas zwyczaj blokowania lewego pasa przez kierowców głównie TIR-ów i dostawczaków. Wcześniej bardzo mnie drażniło to "kierowanie" ruchem, teraz jestem w stanie to zrozumieć, chodzi o to, żeby lewy pas nie "wyprzedzał" prawego. I w Niemczech to działa idealnie, w/w filmik idealnie to pokazywał. Niestety u nas kierowcy nie umieją tak jeździć, bo nikt ich tego nie uczy. U nas większe auta "okupują" prawy pas, osobówki lewy, który zwykle "idzie" szybciej.
W każdym razie na pewno nie jest też w Niemczech tak, że każdego "gapę" masz wpuścić.


No właśnie - a u nas taki wariat zaraz po przejechaniu skrzyżowania wali na lewy pas i wyprzedza jak wariat a potem się wciska na odpowiedni pas - moim zdaniem to nie jest jazda na zamek!!!
I u nas nie jeżdżą tak ludzie, którzy się zagapili tylko właśnie cwaniaki!!! Rozumiem jeszcze ludzi na tablicach z innych miejscowości ale tych z SD nawet nie zamierzam wpuszczać!!!


SD nie wpuścisz a WI czy WE same się wpuszczą heheheh
mgmisiek
CYTAT(vacu @ wto, 17 sie 2010 - 15:45) *
Kurczę nie mogę teraz znaleźć ale ostatnio krążył po sieci film z niemieckiej telewizji, testowali właśnie jazdę "na zamek", były też przy okazji artykuły na ten temat, które poczytałem. No i generalnie idea "zamka" jest taka, że wyjeżdżasz ze zwężenia (czy czegośtam) dokładnie w miejscu, w którym wjechałeś. Na "wjeździe" kierowcy równomiernie się "rozkładają" a potem w takiej kolejności jak wjechali w "zwężkę" z niej wyjeżdżają. M.in. stąd wziął się popularny u nas zwyczaj blokowania lewego pasa przez kierowców głównie TIR-ów i dostawczaków. Wcześniej bardzo mnie drażniło to "kierowanie" ruchem, teraz jestem w stanie to zrozumieć, chodzi o to, żeby lewy pas nie "wyprzedzał" prawego. I w Niemczech to działa idealnie, w/w filmik idealnie to pokazywał. Niestety u nas kierowcy nie umieją tak jeździć, bo nikt ich tego nie uczy. U nas większe auta "okupują" prawy pas, osobówki lewy, który zwykle "idzie" szybciej.
W każdym razie na pewno nie jest też w Niemczech tak, że każdego "gapę" masz wpuścić.

Pewnie chodziło Ci o to : KLIK

A żeby jeździć na zamek to trzeba mieć w sobie troszeczkę kultury i cierpliwości - u nas na 90% niewykonalne. Niestety jesteśmy kierowcami jakimi jesteśmy. U nas przy próbie zrobienia zamka zawsze znajdzie się ktoś komu się spieszy i musi być szybciej niż reszta.
olo
CYTAT(mgmisiek @ wto, 17 sie 2010 - 19:45) *
A żeby jeździć na zamek to trzeba mieć w sobie troszeczkę kultury i cierpliwości - u nas na 90% niewykonalne. Niestety jesteśmy kierowcami jakimi jesteśmy. U nas przy próbie zrobienia zamka zawsze znajdzie się ktoś komu się spieszy i musi być szybciej niż reszta.


Nieprawda, przejechałem ostatnimi laty kilka kilometrów po Polsce i z zamkiem nigdy nie było problemów. O ile ktoś odróżnia "zamek" od "cwaniactwa". Gdyby w Niemczech było tak idealnie ( a nie jest) nie kręcono by klipów edukacyjnych.
mgmisiek
CYTAT(olo @ wto, 17 sie 2010 - 20:39) *
Nieprawda, przejechałem ostatnimi laty kilka kilometrów po Polsce i z zamkiem nigdy nie było problemów. O ile ktoś odróżnia "zamek" od "cwaniactwa". Gdyby w Niemczech było tak idealnie ( a nie jest) nie kręcono by klipów edukacyjnych.


Mnie też się zdarza jeździć dużo po Polsce i jak na razie nie przypominam sobie żebym uczestniczył w prawidłowym "zamku". Zawsze znajdzie się jakiś cwaniak.

Oczywiście, że u naszych zachodnich sąsiadów nie jest tak idealnie (co widać nawet w końcówce filmu) ale tam chociaż kręcą klipy edukacyjne i starają się ludzi nauczyć. U nas niestety nie - wszędzie tylko się mówi żeby jeździć na "zamek", ale większość ludzi nie wie co to znaczy i z czym to się je. Tego powinni uczyć na kursach jako podstawę. Ale u nas lepiej połowę kursu wałkować jak dobrze zaparkować auto.
Bartek
CYTAT(olo @ wto, 17 sie 2010 - 20:39) *
CYTAT(mgmisiek @ wto, 17 sie 2010 - 19:45) *
A żeby jeździć na zamek to trzeba mieć w sobie troszeczkę kultury i cierpliwości - u nas na 90% niewykonalne. Niestety jesteśmy kierowcami jakimi jesteśmy. U nas przy próbie zrobienia zamka zawsze znajdzie się ktoś komu się spieszy i musi być szybciej niż reszta.


Nieprawda, przejechałem ostatnimi laty kilka kilometrów po Polsce i z zamkiem nigdy nie było problemów. O ile ktoś odróżnia "zamek" od "cwaniactwa". Gdyby w Niemczech było tak idealnie ( a nie jest) nie kręcono by klipów edukacyjnych.


Buhehe, wolne żarty. Może napiszesz że idealna jazda na zamek była w Warszawie lub co gorsza na dojeździe z np. Woli do Śródmieścia. Idealna jazda na zamek, ale chyba od piły mechanicznej żeby Ci gardło podciąć wink.gif

Zresztą nie trzeba daleko jeździć żeby się przekonać że u nas nie ma wśród kierowców pojęcia jazdy na ów zamek, zawsze to będzie cwaniak i jazda na zderzaku żeby tylko mi się jakiś nie wrył przed maskę. Nawet nie chcę wspominać o np. już totalnym lekceważeniu przepisów o wpuszczaniu autobusów miejskich z zatoczek. Jeden na 10 kierowców wpuście, a co ostatnio obserwuje większość to...kobiety wink.gif
vacu
CYTAT(Bartek @ śro, 18 sie 2010 - 20:11) *
Zresztą nie trzeba daleko jeździć żeby się przekonać że u nas nie ma wśród kierowców pojęcia jazdy na ów zamek, zawsze to będzie cwaniak i jazda na zderzaku żeby tylko mi się jakiś nie wrył przed maskę. Nawet nie chcę wspominać o np. już totalnym lekceważeniu przepisów o wpuszczaniu autobusów miejskich z zatoczek. Jeden na 10 kierowców wpuście, a co ostatnio obserwuje większość to...kobiety wink.gif

A ja jeszcze dodam, że z racji awarii auta musiałem troszkę pojeździć autobusem i z tej perspektywy... to bardzo dobrze, że u nas się na zamek nie jeździ! Przykład: jadę od strony Czeladzi przez Będzin, na Kołłątaja, na "górce" tradycyjny korek przed zwężką ale po Polsku czyli karnie na prawym pasie. Dzięki temu autobus mknie sobie lewym, na końcu wbija się bez trudu a ja jestem 3x szybciej niż autem laugh.gif
Gdyby był zamek to bym stał w tym busie w korku jak wszyscy (buspasów u nas nie ma niestety...).

PS. Auto już mam z powrotem więc przetestowałem te nowe i światła - powiem, że póki co to dramatu nie ma, stałem dwa razy ok. 17 i w obu przypadkach załapałem się na drugą zmianę (od centrum w Augustynika). Wyjechać z Augustynika w stronę Al. Róż jest znacznie łatwiej. Na duży plus torowisko. Natomiast dalej sądzę, że test to dopiero będzie po wakacjach ale i też jak skończą remonty w B-nie (obecnie wielu znajomych, w tym ja, jeździ bądź DK94 bądź przez Łagiszę, żeby ominąć Będzin. Tym samym omijają centrum DG.
xMarcinx
Ktoś orientuje się kiedy w końcu będą malowane linie i pasy? Ostatnia taka akcja w DG miała miejsce ponad 3 lata temu. Gdzie nie gdzie to niewiadomo jak jechać..
Adams
ja tam się nie orientuję kiedy będzie "pasowanie"...

Ale ja tu z innym pytaniem
Co zrobią/zrobili z fotoradarami w pobliżu kościoła w centrum??
od dawna tamtędy nie przejeżdżałem więc nie wiem czy jeszcze tam są tongue.gif
vacu
CYTAT(Adams @ nie, 22 sie 2010 - 10:46) *
Ale ja tu z innym pytaniem
Co zrobią/zrobili z fotoradarami w pobliżu kościoła w centrum??
od dawna tamtędy nie przejeżdżałem więc nie wiem czy jeszcze tam są tongue.gif

Słupy wciąż stoją. Ktoś tu pisał, że mają je przenieść w inne miejsce ale jeszcze tego nie zrobili. Ale tak BTW to znajomy, który jeździ ciężarówką po DG mówi, że te słupy obok kościoła sporadycznie były "załadowane" wink.gif
beata
CYTAT(Adams @ nie, 22 sie 2010 - 07:46) *
ja tam się nie orientuję kiedy będzie "pasowanie"...

Ale ja tu z innym pytaniem
Co zrobią/zrobili z fotoradarami w pobliżu kościoła w centrum??
od dawna tamtędy nie przejeżdżałem więc nie wiem czy jeszcze tam są tongue.gif

Fotoradar po stronie Kościoła stoi ale czy działa to nie wiem.Jest sprytnie ukryty między drzewem a słupem tak,ze go nie widać. rolleyes.gif
Adams
CYTAT(beata @ nie, 22 sie 2010 - 11:42) *
Fotoradar po stronie Kościoła stoi ale czy działa to nie wiem.Jest sprytnie ukryty między drzewem a słupem tak,ze go nie widać. rolleyes.gif


ja wiem gdzie stoją te słupy na fotoradar
chodzi mi tylko o to czy będą usuniętę??
bo z jednej strony rondo z drugiej też a w pobliżu sygnalizacja świetlna, więc moim zdaniem raczej na siebie nie zarobią w tym miejscu
vacu
CYTAT(Adams @ nie, 22 sie 2010 - 16:49) *
ja wiem gdzie stoją te słupy na fotoradar
chodzi mi tylko o to czy będą usuniętę??
bo z jednej strony rondo z drugiej też a w pobliżu sygnalizacja świetlna, więc moim zdaniem raczej na siebie nie zarobią w tym miejscu

Coś w radiu słyszałem jakiś czas temu, że nieco skomplikowała się procedura stawiania fotopstryków przez SM, m.in. muszą udowodnić, że dane miejsce faktycznie jest niebezpieczne, zgodę musi wydać Policja i ktoś tam jeszcze. Pewnie to tylko formalności ale też może to z tego powodu potrwać dłużej. Bo faktycznie, zwłaszcza ten pstryk po stronie kościoła nie ma teraz sensu.
:)
CYTAT(xMarcinx @ pon, 16 sie 2010 - 20:12) *
Mogą też pomyśleć o rozładowaniu korku poprzez przedłużenie nitki od Kolejowej do Konarskiego i wyremontowanie al Zagłębia Dąbrowskiego choć troche ten zygzak przy gettcie moze wydawać się komiczny, jednak umożliwi sprawne funkcjonowanie miasta, które na chwile obecną opiera komunikacje wyłącznie o Piłsudskiego / Królowej Jadwigi. BTW Ciekawe kiedy Królowej Jadwigi/Konopnickiej doczeka się krzyżówki i tunelu pod torami. Obecnie sprawa wygląda tak, ze Kolejowa. Piłsudskiego, K.Jadwigi zakorkowana, za torami pusto, ale co z tego jak niema się jak tam dostać biggrin.gif
Jakbym to ja podejmowal decyzje tongue.gif to DTŚ konczylaby sie przy dworcu albo przy Sobieskiego i mozna by sobie czekac latami na budowe, a od dworca Kolejowa prowadzilaby nowa droga do Al. Zaglebia Dabrowskiego, oczywiscie z odnoga do Poniatowskiego. Obok wiaduktu i torow kolejowych bylaby to 4x1 (po 2 pasy w kazdym kierunku bez pasa zieleni), ktora powinna sie zmiescicbez problemu. Najtanszym rozwiazaniem byloby poszerzenie nasypu wzdluz torow i zrobienie nowego w strone Kolejowej. Tam gdzie jest zakret na szczycie wiaduktu bloby skrzyzowanie i mozna byloby jechac w prawo lub w lewo. Dla jadacych prosto wzniesienie przy wiadukcie nie byloby chyba jakims problemem.Nie wiem czy wszyscy o tym wiedza, ale Kolejowa stala sie jedna z najbardziej zakorkowanych ulic. Teraz jest luz z powodu wakacji, ale jeszcze na ich poczatku korek utrzymywal sie przez dluga czesc dnia i zaczynal sie kolo dworca. I to nie tak jak kiedys, gdy pojawial sie tylko chwilowo podczas zamkniecia przejazdu. Teraz 15-20 minut na pokonanie Kolejowej to nic nadzwyczajnego. Raz jechalem z pol godziny.Duzo wiecej kierowcow zamiast objezdzenia centrum i Redenu przez Kopernika, wybiera przedostanie sie przez przejazd na Konopnickiej i "powrot" na druga strone wiaduktem.Przed domkami, na zakonczeniu Al. Zaglebia Dabrowskiego niedawno postawili barierke energochlonna. Stala z tydzien i juz ktos ja skasowal, razem z ogrodzeniem. Resztki rozebrali.O tunelu pod torami najwiecej mozna przeczytac w temacie o dworcu.
CYTAT(Adams @ nie, 22 sie 2010 - 10:46) *
Co zrobią/zrobili z fotoradarami w pobliżu kościoła w centrum??od dawna tamtędy nie przejeżdżałem więc nie wiem czy jeszcze tam są tongue.gif
Ograniczenie do 40km/h zgodnie z planem juz zniesione. Skrzynki na fotoradary maja przeniesc w inne miejsce i ma to zrobic firma, ktora prowadzi obecne remonty. Przetarg obejmowal tez te przenosiny.
CYTAT(Bartek @ wto, 17 sie 2010 - 07:30) *
Naprawdę cwaniaków? Moim zdaniem u Ciebie kłania się brak umiejętności jazdy, a co gorsze kultury za kierownicą. Hint: jazda na zamek.
Chyba zle mnie zrozumiales. Co to za wycieczki? Po takiej riposcie nawet nie chce mi sie teraz precyzowac.

i z innej beczki:
CYTAT
Pechowa winda
Agnieszka Stefaniak - Zubko / sosnowiec.info.pl

Nie mają szczęścia dąbrowianie, którzy muszą lub chcieliby skorzystać z windy dla niepełnosprawnych, prowadzącej do Centrum Handlowego ?Pogoria?. Od momentu otwarcia hipermarketu winda ciągle stwarza problemy. Oprócz technicznych awarii, toczył się także spór między dąbrowskim Urzędem Miejskim a dyrekcją ?Pogorii? o to, kto powinien zapłacić rachunek za energię elektryczną potrzebną do funkcjonowania dźwigu. - Jak dotąd windzie brak niezbędnych atestów, nieodebrane jest też oświetlenie. Na bieżąco prowadzimy działania, by przejąć i windę i kładkę nad ulicą 3 Maja ? deklarował we wrześniu ubiegłego roku Paweł Gocyła, zastępca prezydenta Dąbrowy Górniczej. Ostatecznie gmina przejęła windę, ale problemy z jej funkcjonowaniem, wcale się nie skończyły. Dąbrowscy urzędnicy nieoficjalnie przyznają, że nad windą ciąży jakieś fatum. W oficjalnych komunikatach zapewniają jednak, że dokładają wszelkich starań, by problemowi pechowej windy zaradzić. - Aktualnie winda jest nieczynna z powodu awarii. Skręceniu uległ tunel windy, przez co platforma została unieruchomiona. Trwają konsultacje z producentem, które mają doprowadzić do ostatecznego rozwiązania problemu funkcjonowania windy ? zapewnia Bartosz Matylewicz z dąbrowskiego magistratu. Urzędnicy obiecują także, że już niedługo rozpocznie się remont przejścia podziemnego w centrum miasta, w trakcie którego zostaną zamontowane cztery platformy, ułatwiające pokonanie schodów przez osoby niepełnosprawne oraz rodziców z wózkami.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.