Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Prezentacja na temat Dąbrowy Górniczej
Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej > Dąbrowa Górnicza > Nasze Miasto
dens
Witam! na studiach mam do zrobienia prezentacje na temat Waszego miasta. Jestem w trakcie zbierania informacji, jednak nie wszystkie interesujace mnie rzeczy udalo mi sie zdobyc. Czy moglbym prosic o udzielenie mi informacji nt. :
liczby ludnosci, gestosci zaludnienia takich dzielnic :
Śródmieście, Gołonóg, Reden, Łęknice-Korzeniec-Pogoria, Ząbkowice, Strzemieszyce, Łosień, Ujejsce, Trzebiesławice, Okradzionów, Huta

Czy na terenie Waszego miasta realizowany jest transport wodny? Jeśli tak to prosiłbym o układ dróg wodnych na terenie miasta, możliwych do wykorzystania w transporcie wodnym.

Prosiłbym również o wskazanie przez Was, mieszkańców jakości dróg rowerowych oraz ułatwień dla rowerzystów, ogólnej oceny systemu rowerowego. Z góry dziękuję smile2.gif
Leszek
Transportu wodnego nie ma. Jakość dróg rowerowych i cały system (choć to chyba zbyt wielkie słowo) do bani - zaprojektowany najwyraźniej przez kogoś nie jeżdżącego na rowerze.

Co ludności itp. najlepiej chyba wysłać maila do UM (na stronie niestety nie podają aż tak szczegółowych danych).
dens
Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.Jeśli nie będziecie mieli nic przeciwko to proszę o nie usuwanie tego tematu. Będę tutaj zadawał pojedyncze pytania, za odpowiedzi bardzo dziękuję!! Orientuje się ktoś z Was jaka jest najdłuższa linia autobusowa przebiegająca przez Dąbrowę Górniczą?
Bathurst
dane dot. ludności: http://twojadabrowa.pl/model_partycypacji

mapa+ plik pdf "kwoty dla poszczególnych dzielnic" + 15 minut pracy własnej wink.gif
dens
Super! Dzięki wielkie :-)!!
Leszek
Najdłuższa linia? Może 84 albo 806?
mawwm
CYTAT(dens @ sob, 13 kwi 2013 - 11:43) *
Czy na terenie Waszego miasta realizowany jest transport wodny? Jeśli tak to prosiłbym o układ dróg wodnych na terenie miasta, możliwych do wykorzystania w transporcie wodnym.

Prosiłbym również o wskazanie przez Was, mieszkańców jakości dróg rowerowych oraz ułatwień dla rowerzystów, ogólnej oceny systemu rowerowego. Z góry dziękuję smile2.gif

ad. 1
był kiedyś taki projekt aby połączyć kanałami żeglownymi Pogorię I, Pogorię III i Zbiornik Przeczyce, w między czasie przybyła Pogoria IV a kanałów jak nie było tak nie ma. Rzeki Czarna i Biała Przemsza do żeglugi a tym bardziej do transportu wodnego raczej się nie nadają (kajakiem jednak można popływać)
ad. 2
Tu więcej informacji
Dave
A ja się nie zgodzę z tym, że ilość i jakoś dróg rowerowych w naszym mieście jest fatalna i do bani! DO bani to według mnie jest tylko dojazd z centrum miasta i osiedli na tereny zielone wydzielonymi porzadnie drogami dla rowerów. Natomiast poza centrum na terenach zielonych szlaków a przede wszystkim DRÓG dla rowerowych wydzielonych i zaasfaltowanych lub mniej zabrukowanych jest sporo jak na Śląsk i Zagłębie! smile2.gif

A najdłuższą linią autobusową, która w dodatku w CAŁOŚCI przebiega przez TYLKO to miasto jest zdecydowanie linia 84. Okrąża ona całą dawną Hutę Katowice. Z kolei najdalej na wschód regionu i województwa chyba też wysuniętą linią jest 806 - dojeżdża do dzielnicy Błędów prawie zaledwie kilkaset metrów od granicy województwa i początku Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.