Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Stacje benzynowe
Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej > Dąbrowa Górnicza > Nasze Miasto
Stron: 1, 2, 3
you
Kto pozwoliŁ budowaĆ nowĄ stacjĘpaliw na Redenie. Czy potrzebne sĄ dwie stacje w odlegŁoŚci 200 m od siebie ? nie sĄdzĘaby z tego powodu spadŁy ceny paliw w DĄbrowie lub odczuwalnie wzrosŁa liczba miejsc pracy. W zeszŁym roku po szumie zrobionym przez mieszkańcÓw budowĘwstrzymano. Teraz podobnĄ taktykĄ jak budowano Leader Price zaczĘto budowĘstacji. Cichutko przed ŚwiĘtami ogrodzono teren wywieszono tabliczkĘi czekajĄ aŻ ludziom przejdzie zŁoŚĆ przez ŚwiĘta. Tak samo Leader Price'a w sobotĘraniutko powycinali drzewa ogrodzili, zaczem ludzie mogli gdziekolwiek zaprotestowaĆ byŁo po wszystkim. Teraz bĘdĘmiaŁ wspaniaŁe widoki z okien z jednej stacja BP, z drugiej nowa jeszcze nie wiem jaka. Wiaterek z lewej smrÓd BP, z prawej nowej stacji.
DziĘkujĘTalkowski, tylko niech nie mÓwi Że to nie on na tablicy jest numer zezwolenia z roku 2004!!!!
pozdrawiam
No co do tego czy centrum dg jest parkiem narodowym czy nie to nie mam ochoty siĘkŁÓciĆ.

A co do reszty to twoja wypowiedz niestety nie ma nic wpÓlnego z panujĄcĄ rzeczywistoŚciĄ. Nigdy nie myŚlaŁem Że przyjdzie mi tala broniĆ. Ale tak naprawde to on za wszelkĄ cene chciaŁ zapobiec tej inwestycji ale nie z powodu widokÓw z okna tylko przez pewnĄ firme na l ktÓra ma duŻe wpŁywy w um. Nawet lipczyka podaŁ do prokuratury za sprzedaŻ gruntÓw pod stacje i market. Tylko on nie miaŁ akurat nic wpÓlnego z tym i sprawa zostaŁa umorzona bo to grunty loklatora a nie um.


A tak naprawde to tal nic nie mÓgŁ zrobiĆ -- tylko takim mieszkańcom jak ty wciska Że ma coŚ do powiedzenia w sprawach inwestycji. JeŚli budowa jest zgodna z planem zagospodarownia to nie ma Żadnego sposobu na jej powstrzymanie i negatywne decyzje um tu nic nie zmieniajĄ. Inne prawo dotyczy tylko duŻych hipermarketÓw ( ale tu chyba nawet dĄbrowski real siĘnie zalicza )
Bartek
A ja tam jestem za budowa stacji. Kolejna inwestycja, pare miejsc pracy i moze powstanie jakas fajna restauracja przy tej stacji ? moze pizza hut ? tongue.gif
pozdrawiam
No ja tez jestem za budową. Z tego co wiem to ma powstać tam statoil. Ale dyskusja o parku narodowym dąbrowa górnicza a procedurami dotyczącymi takiej budowy to 2 różne sprawy.
Master
Pizza Hut??? Marzenia... To bedzie jakas fajna stacja, ale bez przesady. Tam jest za mało miejsca. Stacja ze sklepem nocnym, moze w srodku jakis Fast Food i tyle. Ale ja jestem zadowolony.
:) :) :)
Pewnie co innego bym mówił jakby mi to budowali pod domem.

Ale cóż głowna arteria Miasta sie rozwija...
picaro
Wczoraj wracajĄc wieczorkiem poszedŁem sie upewniĆ czy tam faktycznie ma powsatĆ stacja paliw no i niestety to prawda, nazwisko projektanta pozostawiam bez komentarza. OgÓlnie to totalna klapa z tĄ stacjĄ i nie bardzo pojmuje jak do tego mogŁo dojŚĆ, ale tak juŻ jest, w kaŻdym razie co z przystankiem, bo przesunĄĆ siĘgo nie da, a przecierz tak przy stacji to naprawde nie miŁo. Jak do tej pory to cieszyŁem siĘ, Że nie mieszkam w mieŚcie w ktÓrym sĄ powietrze w 90% to spaliny (mimo huty itp.), ale teraz widaĆ bĘde musiaŁ siĘprzyzwyczaiĆ do przemiŁego zapachu stoiĄc na przystanku. A jak by jeszcze miaŁa tu powstaĆ jakaŚ pizza hut to juŻ total Śmietnik, dajcie spokÓj, ŻreĆ takie ochŁapy, wĄchaĆ spaliny i niuchnĄĆ sobie benzyny, jeszcze zrobiĆ zakupy w pobliskim sklepie wielkopowierzchniowym i prosto do grabaŻ (tuŻ obok), a dalej to prosto alejami, gdzie jeden koleŚ caŁe Życie mieszkaŁ naprzeciw cmentarza, a teraz mieszka naprzeciw wŁasnego domu. nara i pozdrawiam wszystkich zwolennikÓw tej stacji. "szkoda Życia"
picaro
Acha jeszcze informacja dodatkowa: teren na którym powstaje stacja nie należy do SM "Lokator" tylko najprawdopodobniej do gminy, ale tego już pewien nie jestem.
pozdrawiam
Picaro uŻywaj jakiŚ argumentÓw a nie lej wode. Co to znaczy ze gdzieŚ jest 90% spalin, albo gdzie tam jest ten wielkopowierzchniowy sklep????????

Ps czy wy byliŚcie kiedyŚ na stacji benzynowej - przestańcie wypisywaĆ Że tam Śmierdzi benzynĄ. KaŻdy nowoczesny dystrybutor jest wyposaŻony w pochŁaniacz oparÓw tak wiec woń benzyny nie ma prawa wydostaĆ siĘpoza obrĘb stacji.

I wiem co pisze - mam znajomego na syberce. Mieszka 20 metrÓw od esso. Tam tez wszyscy protestowali itp. No a stacje i tak wybudowali a teraz to nikomu juŻ nie przeszkadza bo okazaŁo siĘŻe te opowieŚci o oparach benzyny to jakieŚ fanaberie.
pozdrawiam
A co do terenu to on już dawno nie należy do gminy ani do SM tylko do prywatnego inwestora.
Misiek
No i powoli zaczyna siĘrobiĆ afera ...

Mieszkańcy DĄbrowy nie chcĄ drugiej stacji paliw przy ul. KrÓlowej Jadwigi

Mieszkańcy blokÓw w centrum DĄbrowy GÓrniczej nie chcĄ, by pod oknami wybudowano im drugĄ stacjĘpaliw. Jednak protesty na nic siĘzdadzĄ. - UrzĘdnicy twierdzĄ, Że nie jesteŚmy stronĄ w tej sprawie - mÓwiĄ ludzie.


WieŚĆ o budowie stacji paliw na placu przy ul. KrÓlowej Jadwigi w DĄbrowie GÓrniczej krĄŻyŁa wŚrÓd okolicznych mieszkańcÓw od kilku lat. - PodpisaliŚmy zbiorowy protest, rok temu przyjechaŁa do nas nawet telewizja. MyŚleliŚmy, Że bĘdzie spokÓj, aŻ tu nagle dwa dni przed ŚwiĘtami wjechaŁy spychacze i zaczĘŁy kopaĆ doŁy - opowiadajĄ emerytki pod blokiem przy ul. Korczaka 1. Na jednĄ stacjĘpatrzĄ juŻ z okien. Teraz po drugiej stronie budynkÓw wyrasta kolejna. - Nikt mieszkańcÓw nie pytaŁ o zdanie. Nikogo nie obchodzi, co ludzie myŚlĄ - kwituje Iwona Dorobisz i wspomina, jak Ładnie byŁo na skwerze, w ktÓrego miejscu rozciĄga siĘdziŚ brukowany parking i ogrodzona stacja paliw w budowie.

- NapisaŁam skargĘdo wydziaŁu urbanistyki i architektury UrzĘdu Miejskiego. DostaŁam odpowiedĹş, Że nie jesteŚmy stronĄ i inwestor moŻe budowaĆ - mÓwi Krystyna Gajek.

LesŁaw Jakubik, zastĘpca naczelnika wydziaŁu urbanistyki i architektury UM w DĄbrowie: - Decyduje odlegŁoŚĆ inwestycji od budynkÓw mieszkalnych, a ta jest wystarczajĄca. Natomiast lokatorzy blokÓw przy ul. Korczaka rzeczywiŚcie nie mogĄ byĆ stronami postĘpowania. Ich interesy mogŁaby reprezentowaĆ spÓŁdzielnia mieszkaniowa, jednak nie podnosiŁa zarzutÓw - tŁumaczy Jakubik. Dodaje, Że nowoczesna stacja paliw musi speŁniaĆ tak wyŚrubowane normy ochrony Środowiska, Że nie bĘdzie dla mieszkańcÓw dokuczliwa.

- W Unii Europejskiej taki skandal by nie przeszedŁ! Robotnicy uwijajĄ siĘtak, jakby chcieli zdĄŻyĆ przed 1 maja - mÓwiĄ mieszkańcy. Jednak LesŁaw Jakubik zaprzecza, by z datĄ wejŚcia Polski do UE zmieniaŁo siĘprawo o zagospodarowaniu przestrzennym, budowlane i o ochronie Środowiska.

Zdesperowani dĄbrowianie zawieĹşli pismo "ostatniej szansy" do prezydenta miasta i niecierpliwie czekajĄ na odpowiedĹş.

- Decyzja o pozwoleniu na budowĘstacji paliw przy ul. KrÓlowej Jadwigi jest ostateczna - powiedziaŁa nam wczoraj Lucyna StĘpniewska, rzeczniczka dĄbrowskiego UM. - Inwestor do wniosku o pozwolenie na budowĘprzedstawiŁ raport o oddziaŁywaniu na Środowisko, w ktÓrym okreŚliŁ wszelkie parametry: haŁas, zanieczyszczenia Środowiska itp. Ma obowiĄzek wykonania ekranu akustycznego od strony zabudowań. Stacja ma byĆ nowoczesna i speŁniaĆ wszelkie wymogi ochrony Środowiska. Przy odbiorze inwestycji uczestniczyĆ bĘdĄ przedstawiciele wydziaŁu ochrony Środowiska, sanepidu, straŻy poŻarnej, Inspekcji Handlowej i jeŻeli stwierdzĄ jakiekolwiek uchybienia bĄdĹş niezgodnoŚci z normami ochrony Środowiska, inwestor nie uzyska zgody na uŻytkowanie obiektu - zapewnia StĘpniewska.Gazeta Wyborcza
Bartek
Tak juz nic nie poradza, stacja powstanie i kropka, nawet z tego tekstu wynika ze Talkowski sie na to zgodzil. A i jak zwykle najwiecej krzycza stare babcie itd wink.gif

A tak swoja droga to ta fotka jest masakryczna, taki pijaczyna na fotce hehe wink.gif
rafi
No fotka jest super. Maksymalnie zachęca do odwiedzenia NASZEGO miasta. Brawo dla fotoreportera - może coś wygra na World Press Photo
tongue.gif
pozdrawiam
No fota jak i caŁy artykuŁ jest super. Zastanawiam czemu nasza prasa a w szczegÓlnoŚci gw zamiast wyjaŚniaĆ jakieŚ sprawy jeszce je zaciemnnia.

Czemu publikuje sie jakieŚ herezje dewotek o UE i o pismach ostaniej szansy ktÓre i tak nie mogĄ nic zmieniĆ. JuŻ mam dosyĆ czytania Że inwestycje powstajĄ szybko bo ktoŚ chce przed czymŚ zdĄŻyĆ itp albo Że telewizja byŁa to nie wybudujĄ.

A w artykule nie ma podstawowych faktÓw. Co to za stacja, na jakiej podstawie prawnej uzyskuje siĘtakie pozwolenie na budowe, co mogĄ zrobiĆ a czego nie organy miejskie w tej sprawie a juŻ nie wspomne Że moŻe inwestora poprosimy o wypowiedĹş. Ale oczywiŚcie ewentualnymi stratami firmy budujĄcej stacje z tytuŁu wstrzymania budowy nikt siĘnie przejmuje.

I tak pisze siĘtakie bzdury tylko Żeby makulature zadrukowaĆ i sprzedaĆ.
Master
Zza ogrodzenia widaĆ, Że budowa dobiega końca i pozostaŁy jeszcze prace wykończeniowe, ale ciekawi mnie teraz co z przystankiem ? bo chyba nie bedzie staŁ miedzy dystrybutorami paliwa?? bo od przystanku do dystrybutorÓw bedzie dosŁownie max. 10 metrÓw, sĄdze Że tam na Redenie trzeba to dokŁadnie poukŁadaĆ i przystanek przesunĄĆ, ale.... nie tam gdzie byŁ wczesniej przez jakis czas , tylko w strone Fiata w pobliŻe przejŚcia podziemnego. 8)
pozdrawiam
Cos mi sie obiło o uszy że mają tam postawić ekran a przystanek ma zostac w tym samym miejscu --- ale to informacje niesprawdzone
:)
od dawna juz wiadomo ze to Slovnaft a nie Statoil (nie mozna bylo tego tu napisac tongue.gif) zobaczcie www.slovnaft.pl -sa aktualne cenniki z innych stacji w Polsce. Ciekawe jakie ceny beda u nas moze jakas konkurencja wreszcie bo ceny paliw w DG dosyc wysokie
Master
No i stacja jest juŻ na ukończeniu, co najwyzej jeszcze kilka dni minie, zanim jĄ otworzĄ. SLOVNAFT , a w niej Myjnia i Sklep (pewnie 24h). CaŁkiem Ładnie wyglĄda i w nocy bardzo dobrze oswietlona, a przy okazji zasŁania Leader Price'a :) Szkoda ze FIAT ktÓry jest obok nie jest juŻ w nocy tak oŚwietlony jak dawniej, wtedy byŁaby to caŁkiem ciekawa okolica 8)

Ciekawe jak zostanie rozwiazany problem z przystankiem ??? KtÓry obecnie stoi w odlegŁosci okoŁo 5-7 metrÓw od dystrubutorÓw paliwa na stacji. 8) WedŁug mnie powinien byĆ przesuniĘty w strone przejscia podziemnego na Redenie, wtedy ludzie podŚwiadomie , majac blisko przejŚcie chodziliby przez nie , a nie biegali przez droge, a pr4zy ojkazji powinno sie dĄzyĆ do tego aby przystanki tramwajowe i autobusowe (po obydwu stronach ) zlokalizowane powinny byĆ w bliskiej od siebie odlegŁoŚci i jak najbliŻej przejscia podziemnego, ktÓre wŁasnie po to zostaŁo zrobione aby usprawnic i daĆ bezpieczeństwo pieszym :idea:

A nie tak jak mamy teraz, Że jak ktos chce przejsc z przystanku z jednej strony na drugĄ musi isc 150m do przejscia , a pozniej spowrotem 150m po 2 stronie drogi
Misiek
QUOTE(klocek)
A nie tak jak mamy teraz, że jak ktos chce przejść z przystanku z jednej strony na drugą musi isc 150m do przejscia, a pozniej spowrotem 150m po 2 stronie drogi


Słuszna uwaga Klocek, lokalizacja przystanków autobusowych na Redenie jest beznadziejna, zwłaszcza jeżeli jako punkt odniesienia weźmiemy przejście podziemne lub pasy na światłach koło targu.
:)
Slovnaft juz otawrty. Ceny na dzien dzisijeszy identyczne jak w Jet'cie i kilka groszy taniej niz w BP. Ciekawe keidy ja dolacza na stronie www.slovnaft.pl O Bedzinie pisali ze juz otwarta na stronei a nei dolaczyli na liste. A teraz w Zawierciu otwarto tez. Niezla ofensywa teraz -do tej pory malutko tych stacji bylo
rafi
Atakuja chlopaki rynek polski, bo stoi za nimi wegierski MOL. A wiadomo przeciez, ze MOL ma rowniez chrapke na polskiego ORLENA (ale poki co to mamy nowa komisje sledcza :)). Kto wie, moze za kilka lat w Polsce beda praktycznie tylko stacje MOL'a ??
rafi
W Wyborczej napisano, ze Slovnaft ulatnia sie z polskiego rynku. Stacje ma zamiar sprzedac grupie Lotos. Pewno wiec niedlugo czeka nas mala zmiana na stacji :)
:)
tez kiedys slyszalem ze Slovnaft chce sprzedac stacje. A wiec Lotos wejdzie wkoncu na serio na poludnie kraju. Niestety Lotos ma bardzo drogie paliwo
:)
no i przyszedl czas na rebranding tej stacji. Musialo sie to stac wczesniej czy pozniej bo Lotos kupil stacje Slovnaftu. Wreszcie Lotos zaistnieje w naszych okolicach, szkoda tylko ze maja takie drogie paliwa - 95 aktualnie w Gdańsku o 10 gr drozsza niz w Orlenie wiec ciekawe jakie ceny beda u nas. Zawsze stacje Lotosu konkurowaly z Shellem o miano najdrozszych i prawie zawsze wygrywaly tongue.gif
Bartek
Chyba sie rozpoczela budowa stacji paliw Statoil bo rano sie pojawili geodeci, ciezarowki i koparka. Co dziwnego kopie tam koparka z Enionu co moze wskazywac ze to jednak nie bedzie stacja paliw tongue.gif

Ponizej zdjecie z przed paru minut.

http://img168.imageshack.us/img168/2374/statoiljj5.jpg
:)
no nareszcie bo inwestycja tez bardzo odwlekana. Informuj nas co jakis czas i zawsze milo widziana fotka :)
Bartek
Na 100% buduja statoil bo jest juz "zolta tablica informacyjna" :)

A takze jest juz teren ogrodzony :)
Bartek
Dzis zauwazylem fajna sprawe apropo budywo tej stacji paliw. Od rana padal deszcz i wyjezdzajace wywrotki z ziemia robily totalny syf na parkingu lidla i ul. 11-go listopada. To osoby ktore biora udzial przy tej budowie po kazdym wyjezdzie ciezarowki zamiatali ul 11-go listopada i parking wink.gif

Do tego teraz przywiezli taka wielka koparke ktora pewnie bedzie kopac dol pod zbiornik na paliwo. Kurcze mogliby zrobic mi odprowadzenie do garazu rolleyes.gif cool.gif
Bartek
Dwa kolejne zdjecia. Widac po pracach ze praca im sie "pali" w rekach ;-)

Nietety zoom cyfrowy :/ http://img219.imageshack.us/my.php?image=15122006aag4.jpg


Normalny widok http://img86.imageshack.us/img86/8042/15122006bdq0.jpg
:)
^^^ no praca wre :)

korzystajac z okazji to pewnie czesc z Was juz to wie, bo kilka dni temu bylo o tym glosno w mediach ze:
"Łukoil zakupi 376 stacji paliw w Europie, w tym 83 - w Polsce
Europejska sieć Jet liczy 376 stacji, w tym 83 - w Polsce, 156 - w Belgii, 44 - w Czechach, 14 - na Słowacji, 30 - na Węgrzech i 49 - w Finlandii."

no to pozegnamy sie z ConocoPhillips. Ciekawe jak wplynie to na ceny paliw w naszym Jecie. I czy zmienia nazwe i logo - a moze to wplynac na minus z powodu niecheci niektorych do Rosji. Rosjan nawet lubimy ale Rosji juz nie tongue.gif
vacu
QUOTE(:) @ Dec 15 2006, 02:23 PM) *
no to pozegnamy sie z ConocoPhillips. Ciekawe jak wplynie to na ceny paliw w naszym Jecie.

Z tego co czytałem ceny mają na razie pozostać bez zmian, bo po pierwsze i tak dalej będą kupować w Polsce [aczkolwiek zdaje się, że ConocoPhilips kupował w Lotosie a Łukoil chce siędogadać z Orlenem albo raczej orlen tego chce :)], coś ma się zacząć dziać kiedy Łukoil powiększy swoją sieć co ma oczywiście w planach.
:)
to Orlen chcial kupic te stacje.
A ConocoPhilips jakis czas temu kupil iles % Łukoila
mydliczek
dzisiaj na parkingu Lidla przy powstającej stacji stały dwa auta, oba miały na sobie wielkie żółte zbiorniki
Bartek
Stan budowy stacji Statoil na dzien dzisiejszy przy ul. 11-go Listopada.

http://img104.imageshack.us/img104/4700/st...14012007dj5.jpg
:)
z tego co widac bedzie malutka
Bartek
To dobrze bo bym chyba oszalal jakby mi wybudowali taka stacje wielkoscia przypominajaca JET ;-)
Mick
Two things:
1. Dobrze że tego Statoila budują, bo Jeta Łukoil wykupił i po zmianie brandu zamierzam zaniechać dalszego korzystania z tego przybytku. No po prostu niemiałbym gdzie tankować - a tu proszę - Statoil.
2. Ciekawe czy u nas też pani Jadzia będzie motor tankować? :)
Bartek
To raczej nie bedzie Statoil (chyba ze zmienil barwy i logo:P) Na stacji montuja wlasnie neony na ktorych sa cyferki "1 2 3" Nie ma budynku w ktorym mozna bys ie napic, cos zjesc itd a tylko metalowa buda z okienkiem do placenia.

Jednym slowem kicha!
:)
"1-2-3" to ekonomiczna marka Statoil. Wiec jednak bedzie tak jak mowilo sie wiele lat temu ze miala tam stanac stacja automatyczna - samoobslugowa. To cos podobnego do Neste
Sebastian22
Zawsze Neste kojazy mi sie z Nestea:P
Hator
QUOTE(Sebastian22 @ Jan 24 2007, 06:42 PM) *
Zawsze Neste kojazy mi sie z Nestea:P

a mi z nestle... biggrin.gif
choc to nie ma nic do tematu :)

PS ale grunt ze stacja bedzie - zawsze to 2-3 miejsca pracy wiecej.
pozdr
Dami7
QUOTE(Hator @ Jan 24 2007, 09:16 PM) *
a mi z nestle... biggrin.gif
choc to nie ma nic do tematu :)

PS ale grunt ze stacja bedzie - zawsze to 2-3 miejsca pracy wiecej.
pozdr


A propos Neste - Hator, może przy następnym zapytaniu do Maylandu poruszysz kwestię stacji benzynowej przy CH Pogoria? Osobiście byłbym zainteresowany właśnie Neste A24, więc może Mayland by to dla mnie zrobił i postawił taką samoobsługówkę? wink.gif biggrin.gif tongue.gif
Hator
ok moge zapytac tylko ze wypadaloby wyskoczyc jeszcze min z 1 lub 2 wiecej propozycjami - nie chce im "spamowac".
Pamietam pytania Kwintosza i :) o najemcow - wiec to juz by byly 2 sprawy - jeszcze choc o 1 poprosze i posle.
pozdr
:)
Bartek informowal ze 1 marca Statoil otworzyl stacje 1-2-3. I jakie maja ceny? Jest w pelni automatyczna i nie ma tam zadnej obslugi (jak np Neste)?

gorzej jak na takiej w pelni automatycznej wystapia problemy: biggrin.gif
http://www.youtube.com/watch?v=lVAW5OrYAcc
Bartek
QUOTE(:) @ Mar 7 2007, 06:00 PM) *
Bartek informowal ze 1 marca Statoil otworzyl stacje 1-2-3. I jakie maja ceny? Jest w pelni automatyczna i nie ma tam zadnej obslugi (jak np Neste)?


Jest obsluga bo jest LPG i osoba której się płaci za paliwo. Co dziwne czynna jest do godz 22:00 ;-) Trzeba przyznac ze inwestycja trafila na dobre miejsce bo non-stop ktos kupuje paliwo.

Ceny? Hmm jest troche taniej, gaz 1,84zl, ON - 3,39zl, ES95 - 3,83, a SP98 - 3,98zl to stan z przed paru minut.
:)
QUOTE


Rosjanie zagrają cenami
08.03.2007 08:39 (aktualizacja 10:50)

Gigant chce także u nas być w rynkowej czołówce. W przełamaniu antyrosyjskich stereotypów mogą pomóc niższe ceny.

Rosyjski koncern Łukoil, który niedawno kupił w Polsce sieć 83 stacji Jet, chce bardzo szybko znaleźć się wśród największych graczy naszego rynku.

- W pierwszej kolejności zamierzamy przejąć stacje nabyte od Amerykanów. Następnie będziemy budować własne obiekty. Do 2008 r. liczba stacji wzrośnie do około 100, a w najbliższych latach do 300 placówek - mówi Władimir Zander, zastępca dyrektora generalnego Łukoil Polska.

Rosjanie rozpoczęli także zakupy stacji od innych firm działających w naszym kraju. W grudniu nabyli od BP cztery placówki w Zabrzu, Olsztynie, Rybniku i Łodzi. W lutym doszła kolejna przejęta od BP w Warszawie.

Zemsta za mięso

Czy rozwojowi sieci Łukoila nie zaszkodzą uprzedzenia Polaków wobec Rosji?

W 2002 r. zniweczyły one udział koncernu w przejęciu akcji Lotosu. Inwestor najpierw był brany pod uwagę jako wiarygodny i interesujący kupiec. Później jednak okazało się, że "transakcja niesie ryzyko polityczne". Dlatego została zablokowana przez... polityków SLD.

Teraz nikt nie ma prawa blokować rozwoju sieci stacji, a czy klienci, którzy czytają w prasie np. o rosyjskim embargu na polską żywności, nie powiedzą "ja na rosyjskiej stacji tankował nie będę". Eksperci przyznają, że na początku Łukoilowi może to utrudniać działalność.

- Nie widzę pozytywnych skojarzeń, do których mógłby odwołać się Łukoil. Niemieckie to solidne, japońskie nowoczesne, a rosyjskie? Trudno będzie przekonać Polaków mających poczucie, że dobre rzeczy pochodzą z Zachodu, by kupowali paliwa na rosyjskiej stacji. Nawet jeśli w rzeczywistości będą wyprodukowane w płockiej rafinerii Orlenu czy gdańskiej Lotosu. Poza tym wiele osób może zadać sobie pytanie.

Dlaczego ja, Polak, mam kupować rosyjskie towary, skoro Rosjanie nie kupują np. naszego mięsa. Przełamanie tych uprzedzeń będzie bardzo trudne, szczególnie że Moskwa chętniej pokazuje Warszawie swoją siłę niż dba o dobry wizerunek - mówi Jarosław Filipek, prezes firmy Codes, zajmującej się zarządzaniem markami oraz wizerunkiem firm.

Eksperci twierdzą, że głównym wabikiem Łukoila mogą być niższe ceny. W kraju, gdzie dużą popularnością cieszą się stacje Bliska, Neste i hipermarketowe, wydaje się to uzasadnioną strategią.

- Może pojawić się grupa klientów, którzy będą demonstrować swoją niechęć do kupowania na rosyjskiej stacji. Nie sądzę jednak, by to popsuło Łukoilowi szyki.

Przejmując w Polsce sieć Jet na starcie wszedł w segment tańszych stacji i zapewne będzie rozwijał agresywną politykę cenową. Wtedy o klientów nie będzie musiał się martwić - twierdzi Andrzej Szczęśniak, ekspert rynku paliw.

Może poprzez sport

Opinię tę potwierdzają inni eksperci. Jarosław Filipek podkreśla, że Rosjanie mogą pójść na "wojnę cenową". Ale ceny to niejedyny oręż.

- Tanio i solidnie oraz bezpiecznie podczas tankowania paliwa i podczas kontaktów handlowych. To droga, która umożliwi stopniowe przełamywanie uprzedzeń do rosyjskiego biznesu. Będzie to jednak wymagało większych niż zwykle nakładów na akcje marketingowe, a szczególnie na wsparcie społeczności lokalnej czy sponsoring sportu. Sądzę, że to przyniesie efekty - mówi Konrad Węglewski, dyrektor zarządzający firmy Czarny Tulipan, zajmującej się zarządzaniem marką.

Paweł Janas


A Wy jeszcze tam tankujecie (juz Jet od dawna jest w calosci rosyjski a od baardzo dawana czesc udzialow w Conoco nalezala do Lukoila) i bedziecie to robic dalej?

ja tankuje od czasu do czasu heh
Dejmon
QUOTE(:) @ Mar 8 2007, 11:27 AM) *
A Wy jeszcze tam tankujecie (juz Jet od dawna jest w calosci rosyjski a od baardzo dawana czesc udzialow w Conoco nalezala do Lukoila) i bedziecie to robic dalej?

ja tankuje od czasu do czasu heh


Prawie zawsze tankuję na stacji Jet i jak dotąd nie miałem żadnych problemów z autem. Benzyna jest dobrej jakości (pozytywny wynik kontroli przeprowadzonej przez Inspekcję Handlową - klik) i zwykle tańsza niż np. na BP, Lotosie czy Orlenie.
Dami7
QUOTE(:) @ Mar 8 2007, 11:27 AM) *
A Wy jeszcze tam tankujecie (juz Jet od dawna jest w calosci rosyjski a od baardzo dawana czesc udzialow w Conoco nalezala do Lukoila) i bedziecie to robic dalej?

ja tankuje od czasu do czasu heh


Szczerze powiem - gdyby paliwo było dobrej jakości i tańsze niż gdzie indziej to właściciel mógłby być nawet z Zimbabwe czy innej Wenezueli...
Zibar
QUOTE(Dejmon @ Mar 8 2007, 12:32 PM) *
Prawie zawsze tankuję na stacji Jet i jak dotąd nie miałem żadnych problemów z autem. Benzyna jest dobrej jakości (pozytywny wynik kontroli przeprowadzonej przez Inspekcję Handlową - klik) i zwykle tańsza niż np. na BP, Lotosie czy Orlenie.


Ja osobiście tam nie tankuję, od czasu promocji Pb 98 w cenie 95 kilka lat temu, po zatankowaniu samochód zaczął wydawać jakies dziwne dzwieki i stracił moc, po wyjechaniu wiekszości baku i zatankowaniu na innej stacji do pełna - objawy ustąpiły.

A jeśli macie ochote poczytać opinie o stacjach to polecam złota/czarna lista stacji
Dejmon
QUOTE(Zibar @ Mar 8 2007, 01:26 PM) *
Ja osobiście tam nie tankuję, od czasu promocji Pb 98 w cenie 95 kilka lat temu, po zatankowaniu samochód zaczął wydawać jakies dziwne dzwieki i stracił moc, po wyjechaniu wiekszości baku i zatankowaniu na innej stacji do pełna - objawy ustąpiły.

A jeśli macie ochote poczytać opinie o stacjach to polecam złota/czarna lista stacji


Gdyby mi się przytrafiła taka historia na tej stacji, to też bym zrezygnował z jej usług. Narazie jest OK i dalej będę tam tankować. Parę lat temu mój ojciec natomiast zatankował chrzczone paliwo (po opróżnieniu baku okazało się że w 5 l benzyny było ok. 2 l wody) w DG, ale to było na niemarkowej stacji koło targu warzywnego (jak się jedzie w stronę d. Huty Katowice). Właściciel bez sprzeciwu zwrócił z nawiązką kasę za benzynę.
Pantas
Gdzie w Dąbrowie albo okolicy mamy najtańszą stacje benzynową i jaka tam jest cena benzynki?

Wybieram się w dłuższą podróż i interesuje mnie taka informacja.

Pozdrawiam!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.