Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Dworzec PKP i centra przesiadkowe
Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej > Dąbrowa Górnicza > Nasze Miasto
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42
Mały77
Nie takie zabytkowe dworce niszczeją ...
bzenek
CYTAT(matidg @ śro, 29 sty 2014 - 18:09) *
.
? Stworzenie warsztatów remontu starych parowozów na bazie części parowozowni.

Ino skąd wsiąść tyle parowozów do naprawy ?

CYTAT(Leszek @ czw, 30 sty 2014 - 00:25) *
Bardzo chciałbym, żeby dworzec w Strzemieszycach został wyremontowany i wykorzystany w jakikolwiek sposób.

Ale po co ? Powiedzmy sobie szczerze - to ruina jest blink.gif

Trza to w cholerę wyburzyć, a na uwolnionym terenie zbudować przedszkole i żłobek.
Albo "orlika".
:)
A gdzie jest to przejście przez tory, za które miasto płaci absurdalnie dużo kasy? Jeśli tam to dopiero jaja, jeśli płacą PKP, a to teren miasta biggrin.gif


tymczasem:

CYTAT
gazeta.pl

Pasażerowie z Zagłębia postulują: Chcemy więcej pociągów

Pasażerowie pociągów Kolei Śląskich z Zagłębia narzekają, że nowy rozkład jazdy jest gorszy od poprzedniego. Zbierają podpisy pod petycją o zwiększenie liczby połączeń na trasie Częstochowa - Gliwice.
Petycję podpisało już około 350 osób. To inicjatywa Katarzyny Maj, studentki Uniwersytetu Śląskiego, która codziennie dojeżdża na zajęcia z Zawiercia do Sosnowca.

- Pociąg jest już pełny, kiedy wyjeżdża z Częstochowy. W Zawierciu ledwo do niego się wpycham. Jest tak tłoczno, że konduktorzy nie są w stanie sprawdzić biletów. Pewnego razu zemdlałam, ale nie upadłam, bo było tak ciasno, że oparłam się o ludzi! - opowiada pani Katarzyna.

Z jej słów wynika, że sytuacja pogorszyła się w połowie grudnia wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy. Wtedy okazało się, że przewoźnik zlikwidował część porannych połączeń na trasie Częstochowa - Gliwice. Do połowy grudnia było pięć odjazdów z Częstochowy w godzinach 5.30-7.30. Obecnie zostały trzy połączenia.

Pasażerowie żądają powrotu do poprzedniego stanu.

Co na to Koleje Śląskie? Argumentują, że zmniejszyły liczbę pociągów z powodu remontów na trasie. Tyle tylko, że na odcinku Zawiercie - Dąbrowa Górnicza Ząbkowice prace mają się zacząć dopiero w marcu.

- Obowiązuje nas regulamin przydzielania tras pociągów. Zgodnie z nim wszystkie pociągi w rozkładzie muszą kursować tak, jakby remont już się rozpoczął. W ten sposób ograniczymy utrudnienia w chwili, kiedy prace remontowe faktycznie już będą prowadzone - wyjaśnia Michał Wawrzaszek z biura prasowego Kolei Śląskich.

Oznacza to, że w bieżącym rozkładzie jazdy nie będzie więcej połączeń na tej trasie. Władze Kolei Śląskich na pocieszenie zapewniają, że zadbały o dodatkowe wagony. - Od 14 stycznia w porannych pociągach z Częstochowy w kierunku Katowic zamiast 550 miejsc w jednym składzie jest około 900 - mówi Wawrzaszek.

UTK powtórzy kontrolę na trasie Częstochowa - Gliwice

Inicjatorów protestu takie zmiany nie satysfakcjonują. - Może i władze spółki sądzą, że jest po problemie, ale tłok w pociągach jest nadal - mówi Katarzyna Maj. Petycję zamierza złożyć na ręce marszałka województwa śląskiego.

W styczniu Urząd Transportu Kolejowego przeprowadził kontrole w Kolejach Śląskich. Inspektorzy sprawdzili trasę Częstochowa - Gliwice także pod względem tłoku. - Zdajemy sobie sprawę, że są ferie i mniej osób jeździ na tej trasie. Kontrola będzie więc powtórzona jeszcze raz po feriach. Jeśli kontrolerzy stwierdzą jakieś nieprawidłowości, spółka zostanie zobowiązana do ich usunięcia - mówi Kamil Migała, rzecznik UTK.
Leszek
snf (51).gif

CYTAT
Dworzec wypiękniał za 4 mln. W Zagłębiu planują rozbiórkę
Piotr Purzyński|02.02.2014 11:49

Kosztem 4 mln zł PKP odnowiły wybudowany w XIX wieku dworzec kolejowy w Myszkowie. Warto się przyjrzeć tej modernizacji, bo tak samo mógłby wyglądać wybudowany w tym samym czasie dworzec w Dąbrowie Górniczej.

Dworce w Myszkowie i Dąbrowie Górniczej nie tylko powstały w tym samym czasie, ale są też do siebie bliźniaczo podobne. Oba gmachy, składające z dwóch piętrowych skrzydeł i centralnej parterowej, różnią się tylko detalami.

Zakończona właśnie modernizacja dworca w Myszkowie - ceglana elewacja została wyczyszczona, architektoniczne zdobienia poddano renowacji, a efekt tych prac podkreśla nowa iluminacja - robi wrażenie i uświadamia, jak mógłby po remoncie wyglądać także dworzec w Dąbrowie Górniczej.

Niestety, w przypadku dąbrowskiego dworca na ''happy end'' się nie zanosi. Jak już pisaliśmy, ze względu na zły stan techniczny, budynek został zakwalifikowany do rozbiórki, a jego los przypieczętowały m.in. przenosiny nastawni z dworca do ustawionego w pobliżu kontenera.

- Dalsze utrzymywanie dworca nie ma też żadnego ekonomicznego uzasadnienia. Według informacji Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, budynek nie jest wpisany do rejestru zabytków - informowała nas na początku zeszłego roku Paulina Jankowska z biura prasowego PKP SA.

Można się spodziewać, że właśnie tym roku PKP uzyskają konieczne pozwolenia i rozbiórka stanie się faktem.
Rokko31
No i dobrze, po co Nam ten stary dworzec, co tam niby miałoby się znajdować, trzeba wyburzyć i pomyśleć nad wybudowaniem czegoś nowego, w miarę taniego i funkcjonalnego
Leszek
CYTAT(Rokko31 @ nie, 02 lut 2014 - 13:54) *
No i dobrze, po co Nam ten stary dworzec, co tam niby miałoby się znajdować,


Kasy? Poczekalnia?
Sebastian22
Tzn mowa o starym dworcu wiedeńskim który znajduje się bezpośrednio przy linii kolejowej, na którym to postawiono stelaż niby na jakieś pnące krzewy kilka lat temu.....
Leszek
Tak, właśnie o niego chodzi.
Mały77
CYTAT(Leszek @ nie, 02 lut 2014 - 14:02) *
CYTAT(Rokko31 @ nie, 02 lut 2014 - 13:54) *
No i dobrze, po co Nam ten stary dworzec, co tam niby miałoby się znajdować,

Kasy? Poczekalnia?

To można zrobić na super nowoczesnym peronie - dworzec niepotrzebny.
Leszek
Czy przypadkiem obydwa tory przy peronie nie były już wymienione? Obecny peron jest za wąski na stawianie tam czegokolwiek, a poszerzenie wymagałoby przełożenia jednego z torów.
Sebastian22
poszerzenie tez nie wchodzi w gre chocby dlatego ze musialyby powstać zbedne łuki ktore spowolniły by pociagi nie zatrzymujace sie na stacji.
Leszek
snf (51).gif

CYTAT
Nie będzie rozbiórki dworca Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej
Piotr Purzyński|03.02.2014 14:58

- Dworzec Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej w Dąbrowie Górniczej nie zostanie rozebrany - poinformował nas Bartłomiej Sarna, rzecznik PKP SA. I przyznał, że kolej nie ma na razie pomysłu, co zrobić z budynkiem.

Jeszcze niedawna wydawało się, że los wybudowanego w XIX wieku dworca jest praktycznie przesądzony. Gdy w niedzielę pisaliśmy o modernizacji bliźniaczo podobnego i wybudowanego w tym samym czasie dworca w Myszkowie, przypomnieliśmy słowa przedstawicieli PKP z początku 2013 roku.

- Budynek dworca w Dąbrowie Górniczej ze względu na zły stan techniczny kwalifikuje się do wyburzenia, a kolej planuje wznowienie procedury uzyskania pozwolenia na rozbiórkę - mówiła nam Paulina Jankowska z PKP SA.

Jak się teraz okazuje, te plany są już nieaktualne. - Wyburzenie nie wchodzi w grę - mówi dziś Bartłomiej Sarna, rzecznik PKP. I przyznaje, że zagospodarowanie budynku i znalezienie mu nowej funkcji będzie niezwykle trudne ze względu na usytuowanie na tzw. międzytorzu oraz ochronę konserwatorską [dworca nie ma w rejestrze zabytków, jest natomiast w ewidencji, co oznacza, że decyzje o przyszłości trzeba konsultować m.in. z miejskim konserwatorem zabytków - przyp. red.].

- Przyszłość tego budynku musi zostać poddana głębszej analizie - mówi Bartłomiej Sarna.
Sebastian22
tja i tak beda analizowac az sie sam rozsypie
Rokko31
I oto chodzi żeby sam się rozsypał.....kasa zaoszczędzona
Bathurst
to jest jakiś matrix - to nie dzieję się na prawdę blink.gif
Master
Ciekawe ile etatów trzeba stworzyc, aby dokonac tej analizy .. cool.gif
:)
A to aktualne ruiny dworca w Strzemieszycach - nddg snf (51).gif http://www.dabrowa.pl/DG_FOTO_ALBUM/ALBUM/...08_D/index.html
Master
To jest porażające, jak można dopuścic do takiego zniszczenia utraty majątku PKP , nie tylko w skali miejskiej ,ale tez krajowej.
ko ko
CYTAT
gazeta.pl


Kolej wystawi na sprzedaż dworzec w centrum miasta


Najprawdopodobniej w ostatnim kwartale 2014 roku Polskie Koleje Państwowe ogłoszą przetarg na sprzedaż nieczynnego budynku dworca PKP w Dąbrowie Górniczej.
W centrum Dąbrowy Górniczej stoją dwa nieczynne dworce: Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej na tzw. międzytorzu [niedawno pisaliśmy, że PKP nie ma na razie pomysłu co zrobić z budynkiem] oraz przy ul. Kościuszki dawny dworzec Kolei Iwanogrodzko-Dąbrowskiej.

Przez ostatnie lata, gdy tylko pojawiał się temat ''ponad 120-tysięcznego miasta bez dworca kolejowego'', przedstawiciele urzędu miasta przypominali, że prowadzą z PKP rozmowy w sprawie przejęcia dworca Kolei Iwanogrodzko-Dąbrowskiej.

Przeszkoda była zawsze ta sama: nieuregulowany stan prawny gruntu. Rozważania, czy budynek remontować, czy też lepiej postawić na jego miejscu nowy obiekt z poczekalnią i kasami biletowymi trzeba było odłożyć na półkę.

Sprawy własności zostały już uregulowane. - Dworce Dąbrowa Górnicza Centrum i Dąbrowa Górnicza Ząbkowice są rozpatrywane pod kątem sprzedaży w ramach projektu „Dworzec na własność”. Niewykluczone, że pojawią się w naszej ofercie w IV kwartale tego roku - mówi Bartłomiej Sarna, rzecznik PKP.

Projekt ''Dworzec na własność'' dotyczy sprzedaży dworców, które z różnych powodów nie pełnią dziś już swych funkcji. - Oczywiście, jeśli miasto będzie zainteresowane zakupem będzie prowadzić takie rozmowy - powiedział nam Bartłomiej Sarna.

Czy miasto wciąż jest zainteresowany zakupem nieczynnego dworca? - Kolej już wielokrotnie obiecywała wiele inwestycji i przedsięwzięć, z których niestety nic nie wyszło. Rozmycie odpowiedzialności i bałagan prawny wielu kolejowych nieruchomości doprowadził do tego, że dzisiaj budynki kolejowe są po prostu ruinami - mówi Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.

- Oczywiście jeśli kolej wystawi budynki na sprzedaż będziemy rozważali różne warianty, jednak z konkretami poczekajmy do momentu, kiedy rzeczywiście kolej zacznie działać - dodaje prezydent.
Mały77
Jestem ciekaw jakie ceny wywoławcze będą za te nieruchomości - pewne znów tak wygórowane, że nie będzie sensu się w to pakować.
Prosty
CYTAT(Leszek @ śro, 29 sty 2014 - 22:25) *
Bardzo chciałbym, żeby dworzec w Strzemieszycach został wyremontowany i wykorzystany w jakikolwiek sposób. Ale jestem też realistą i nie wierzę, by mogło to zrobić miasto czy PKP. Pytanie, skąd wziąć szalonego milionera...


Wolalbym remont trasy, ale dworzec tez by mogl byc ;-)

Ktos sie pytal co tam jezdzi, z pasazerskich jedynie ORLIK, kurs raz dziennie, towarowych dosc duzo.

http://rozklad-pkp.pl/bin/traininfo.exe/pn...8227.1392850065
Master
Prosty piszesz o dworcu DG Płd, to ten przy przejezdzie so saint gobaina, a DG Strzem przy Stacyjnej- tam cos jezdzi ??
Leszek
Link jest do pociągu jadącego przez Strzemieszyce (te przy Stacyjnej), kliknij sobie w nazwę stacji i każ pokazać połączenia.
Master
Cos mi to nie pasuje, pociagi przez Strzemieszyce ( Stacyjna ) jezdziły z Sosnowiec Płd w strone Sławkowa, Olkusza. A przez Dworzec przy Narutowicza jezdziły pociągi z Zawiercia / Ząbkowic w kierunku Szczakowej / Krakowa. Więc dlatego nie pasuje mi ten pociąg do tej stacji ...


Edit.


Teraz sie zgadza, pociąg z Katowic do Sędziszowa, a wczesniej pod tym linkiem wyswietlał mi sie z Częstochowy do Krakowa.

Albo ktos poprawił po mojej sugestii albo jakies figle na stronie PKP
Prosty
Strzemieszyce (Stacyjna) jezdza Kielce/Sedziszow - Katowice, 6x dziennie

DG Płd raz dziennie jest ORLIK trasa Czestochowa -> Krakow -> Czestochowa

Cos ten link nie dziala jak powinien, w zalozeniu mial byc to wlasnie ten pociag.
Co do oplacalnosci czy przydatnosci takiego regio przy regularnych kursach sie nie zaglebiam, ogolnie stan trasy od Krakowa do Szczakowej/Katowic to kpina od kilku lat
Sebastian22
Jechac pociagiem od nas do Krakowa to porazka, lepiej busem nawet z przesiadka w Olkuszu lub Polskimbusem z Katowic (1h 15 min)
Prosty
Katowice - Krakow 77km, pociag 2h z groszem
DG - Częstochowa 70km, TLK 54minuty

Da sie, ale trzeba miec po czym jezdzic, a czas i jakosc remontu na tamtej trasie to chyba A4 nadzoruje, zeby szybko im nie szlo laugh.gif
Grzegorz-dg
Remont trasy do Krakowa idzie dość opornie nieoficjalnie mówi się że lobby busiarskie jest jej przeciwne a przecież pociąg przy zakorkowanych dzisiejszych drogach mógłby być dobrym rozwiązaniem dla tego odcinka trasy Katowice-Kraków dwie duże aglomeracje.
Sebastian22
CYTAT(Grzegorz-dg @ czw, 27 lut 2014 - 10:44) *
Remont trasy do Krakowa idzie dość opornie nieoficjalnie mówi się że lobby busiarskie jest jej przeciwne a przecież pociąg przy zakorkowanych dzisiejszych drogach mógłby być dobrym rozwiązaniem dla tego odcinka trasy Katowice-Kraków dwie duże aglomeracje.

Kraków nie jest aglomeracja wink.gif
signaal
CYTAT(Sebastian22 @ czw, 27 lut 2014 - 11:53) *
CYTAT(Grzegorz-dg @ czw, 27 lut 2014 - 10:44) *
Remont trasy do Krakowa idzie dość opornie nieoficjalnie mówi się że lobby busiarskie jest jej przeciwne a przecież pociąg przy zakorkowanych dzisiejszych drogach mógłby być dobrym rozwiązaniem dla tego odcinka trasy Katowice-Kraków dwie duże aglomeracje.

Kraków nie jest aglomeracja wink.gif

Kraków jest typowym przykładem aglomeracji. To "GOP" nie jest aglomeracją.
:)
Ostatnio coś niedobrego dzieje się z naszym dworcem (tym przy torach) lac.gif
Ktoś powoli niszczy dach. Nie jest to żadna rozbiórka, ale powolna dewastacja. Stary dach kryty papą chyba nie jest atrakcyjny dla złomiarzy więc czyj interes?

A ten niedawny artykuł ominał forum:

CYTAT
naszemiasto.pl

Dąbrowa Górnicza dworce PKP: wszystkie nasze dworce niszczeją. Co dalej?

Dąbrowa Górnicza dworce PKP. Wszystkie dąbrowskie dworce kolejowe lata świetności lub też względnego spokoju mają już dawno za sobą. Niszczeją od wielu lat, przedstawiając z dnia na dzień coraz bardziej dramatyczny obraz. Co będzie z nimi dalej?
Wiadomo od dawna, że miasto nie może dojść do porozumienia z kolejami w sprawie ewentualnego przejęcia budynków dworcowych w centrum miasta (przy ul. Kościuszki) czy też w Ząbkowicach. W tym pierwszym przypadku cena (800 tys. zł), jaką zaproponowało miastu PKP okazała się zbyt wygórowana. W drugim kolej chciała oddać miastu zabudowania w Ząbkowicach w zamian za długi, ale… okazało się, że PKP nie ma żadnych zaległych zobowiązań finansowych wobec lokalnego samorządu i pomysł też upadł.

– Dworce Dąbrowa Górnicza Centrum i Dąbrowa Górnicza Ząbkowice są rozpatrywane pod kątem sprzedaży w ramach projektu dworzec na własność. Niewykluczone, że pojawią się w naszej ofercie w czwartm kwartale tego roku – mówi nam Bartłomiej Sarna, rzecznik prasowy PKP S.A. we Wrocławiu. – W sprawie przyszłości dworca Dąbrowa Górnicza Gołonóg nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje, gdyż obecnie trwa regulacja stanu prawnego nieruchomości, na której się on znajduje – dodaje.

Na szczęście, m.in. dzięki naszym wcześniejszym publikacjom, PKP wycofała się z lansowanego mocno pomysłu wyburzenia zabytkowego dworca Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, tuż przy torach. – Dawny dworzec kolei Warszawsko-Wiedeńskiej do początku 2012 roku pełnił rolę nastawni. Obiekt znajduje się na międzytorzu i jest objęty ochroną konserwatorską przez co znalezienie mu nowej funkcji i jego zagospodarowanie jest niezwykle trudne.
Przyszłość tego budynku musi zostać poddana głębszej analizie – wyjaśnia Bartłomiej Sarna.

Dąbrowa Górnicza dworce PKP: W Strzemieszycach nadal wielki patJak wcześniej pisaliśmy nic nie wskazuje na to, by coś ruszyło się natomiast w sprawie dworca w Strzemieszycach Wielkich, przy ul. Stacyjnej. W tej sprawie stowarzyszenie Samorządne Strzemieszyce wystosowało nawet specjalny apel do wicepremier Joanny Bieńkowskiej, mający na celu ratowanie tego zabytkowego obiektu.

Sprawa jest jednak skomplikowana, bo wojewoda śląski przekazał miastu dworzec wraz z torami. Miasto torów nie chce, więc odwołało się od tej decyzji. PKP tory z kolei chce i także złożyło odwołanie. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, ale w tym roku nie ma szans, by odbyła się rozprawa w tej sprawie, bo… sąd jest zasypany innymi sprawami.

TU PRZECZYTACIE O SPORACH MIASTA I PKP W SPRAWIE DWORCA W STRZEMIESZYCACH WIELKICH

– Obecnie nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje co do przyszłości byłego dworca w Dąbrowie Górniczej Strzemieszycach. Jest to spowodowane tym, że nieruchomość, na której jest on położony nie ma uregulowanego stanu prawnego. Postępowanie związane z regulacją stanu prawnego jest w trakcie. W związku z tym, do chwili uregulowania stanu prawnego nieruchomości nie ma możliwości przekazania obiektu na rzecz samorządu lokalnego – mówi Bartłomiej Sarna. – Z kolei przekazania dworca na rzecz stowarzyszenia nie dopuszcza ustawa o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego Polskie Koleje Państwowe z dnia 8 września 2000 roku – dodaje.


Za to ten dworzec przy Kościuszki nie ma wartości i budynek jest niefunkcjonalny, a do tego może przeszkadzać przy przebudowie układu komunikacyjnego. To jego powinni zburzyć.
:)
CYTAT
gazeta.pl

Z Zawiercia do Ząbkowic pociągi mogą jechać 120 km/godz.

Przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych poinformowali, że na 19-kilometrowym odcinku pomiędzy Zawierciem a Dąbrową Górniczą pociągi mogą już jeździć 120 kilometrów na godzinę.
Prace się jeszcze nie zakończyły, bo na tym odcinku szlak kolejowy składa się z czterech torów. Dwa z nich zostały już wymienione.

- Tym samym gotowe są tory, którymi będzie jeździło Pendolino. To kluczowa trasa dla superszybkiego pociągu, który w Zawierciu zjeżdża z Centralnej Magistrali Kolejowej - mówi Maciej Dutkiewicz z PKP PLK. Dodaje, że gdyby nie remont torowiska, pociągi musiałyby zwalniać w niektórych miejscach do 30-40 kilometrów na godzinę.

Przypomnijmy, że PKP Intercity w minionym roku kupiło 20 superszybkich pociągów. Część z nich będzie od grudnia obsługiwało połączenie między Katowicami i Warszawą z przystankiem w Sosnowcu.


Chyba im się coś pomyliło bo tory należące do linii nr 1 dopiero będą robić i to po nich będzie jeździł Pendolino.

CYTAT
gazeta.pl

Peron jak nowy, dworzec wkrótce na sprzedaż

Kończy się remont peronu 3 na stacji w Dąbrowie Górniczej Ząbkowicach. Za kilkanaście dni będzie wyglądał jak nowy.
Kolejarze przypominają, że remont jest częścią inwestycji, która obejmuje przebudowę 19-kilometrowego odcinka między torów Dąbrową Górniczą i Zawierciem.

- Peron ma już nowe krawędzie, nawierzchnię oświetlenie i wiatę. Prace zakończą się w ciągu najbliższych dwóch tygodni - zaznacza Jacek Karniewski z PKP Polskich Linii Kolejowych. Dodaje, że po zakończeniu prac lifting przejdzie też drugi peron na stacji Dąbrowa Górnicza Ząbkowice.

Podobne prace prowadzone są na stacji w Łazach, a wkrótce rozpoczną w Chruszczobrodzie, Wiesiółce i Dąbrowie Górniczej Sikorce.

Niewykluczone natomiast, że kolej sprzeda dworzec Ząbkowicach. Obiekt, oddany do użytku w 1847 roku, jest na tej samej liście co dworzec Dąbrowa Górnicza Centrum. - Te dworce są rozpatrywane pod kątem sprzedaży w ramach projektu ''Dworzec na własność''. Niewykluczone, że pojawią się w naszej ofercie w IV kwartale tego roku - informował niedawno Bartłomiej Sarna, rzecznik PKP SA.

Projekt ''Dworzec na własność'' zakłada sprzedaż nieczynnych dworców kolejowych z możliwością przeznaczenia ich na inną działalność.kilka zdjęć snf (51).gif http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnowiec...607099.html?i=1
Te wiaty są straszne
Sebastian22
nie ma to znaczenia bo i tak nikt z tego nie bedzie korzystał biggrin.gif
Grzegorz-dg
Będziemy mieć wyremontowane perony na wszystkich stacjach ale niestety Dworce pozostaną w takim stanie jak są dalej nie widać jakiś zmian na lepsze w porozumieniu między władzami miasta a PKP dotyczących przyszłości dworców.
Leszek
Dworzec wiedeński wczoraj miał zamurowywane okna i wejścia na parterze, cały jest obwieszony tabliczkami "Wstęp wzbroniony. Obiekt w likwidacji".
Leszek
O, tak to wygląda:

Sebastian22
to juz do wyburzenia, podobny los czeka dworzec w golonogu
Rokko31
I bardzo dobrze że go wyburzą, po co Nam taka ruina
Kamil_
CYTAT(Rokko31 @ wto, 18 mar 2014 - 18:26) *
I bardzo dobrze że go wyburzą, po co Nam taka ruina


Takie ruiny to część historii naszego miasta.
Rokko31
CYTAT(Kamil_ @ wto, 18 mar 2014 - 19:46) *
CYTAT(Rokko31 @ wto, 18 mar 2014 - 18:26) *
I bardzo dobrze że go wyburzą, po co Nam taka ruina


Takie ruiny to część historii naszego miasta.

Wole żeby kasa szła na przyszłość a nie na historię, którą zaadoptują bezdomni
Slyzaba
CYTAT
Wole żeby kasa szła na przyszłość a nie na historię
- to nie musi się kłócić?
Mały77
A powiedzcie mi jak to jest w tym PKP - wolą zapłacić za rozbiórkę niż przekazać coś za darmo np. dla miasta? To coś z tego przysłowia "zastaw się, a postaw się?"
Rokko31
Moim zdaniem Miasto nie chce tego dworca i bronią się rękami i nogami żeby tylko nie być w posiadaniu
Kamil_
CYTAT(Rokko31 @ wto, 18 mar 2014 - 23:20) *
CYTAT(Kamil_ @ wto, 18 mar 2014 - 19:46) *
CYTAT(Rokko31 @ wto, 18 mar 2014 - 18:26) *
I bardzo dobrze że go wyburzą, po co Nam taka ruina


Takie ruiny to część historii naszego miasta.

Wole żeby kasa szła na przyszłość a nie na historię, którą zaadoptują bezdomni


Pozwolę sobie zacytować w tym momencie J. Piłsudskiego:
CYTAT
Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.


Ja, jak najbardziej się z tym zgadzam. Wystarczy przytoczyć tu przykład zamku w Będzinie, który jest wizytówką miasta, a który nigdy by nie został odbudowany, gdyby każdy myślał tak jak Ty.
Rokko31
CYTAT(Kamil_ @ czw, 20 mar 2014 - 09:38) *
CYTAT(Rokko31 @ wto, 18 mar 2014 - 23:20) *
CYTAT(Kamil_ @ wto, 18 mar 2014 - 19:46) *
CYTAT(Rokko31 @ wto, 18 mar 2014 - 18:26) *
I bardzo dobrze że go wyburzą, po co Nam taka ruina


Takie ruiny to część historii naszego miasta.

Wole żeby kasa szła na przyszłość a nie na historię, którą zaadoptują bezdomni


Pozwolę sobie zacytować w tym momencie J. Piłsudskiego:
CYTAT
Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.


Ja, jak najbardziej się z tym zgadzam. Wystarczy przytoczyć tu przykład zamku w Będzinie, który jest wizytówką miasta, a który nigdy by nie został odbudowany, gdyby każdy myślał tak jak Ty.

Przestańcie porównywać zamek w Będzinie do ruiny dworca Naszego, zwykły budynek, jaką On ma wartość historyczną, tylko dlatego że wybudowany został dawno temu? Dąbrowa potrzebuje w miarę nowoczesnego i funkcjonalnego dworca żeby śnieg i deszcz człowiekowi na głowę nie padał.
pulsatilla1214
może i nasz dworzec wiedeński nie jest najjaśniejszym przykładem architektury kolejowej na linii, na której został zbudowany, ale ceglanych ozdobników mu nie brakuje. Tak budowano w II poł. XIX wieku carskie budynki publiczne, dworce czy garnizony (podobne budynki i... w Suwałkach wink.gif )

chcieć to móc, bliźniaczy w Myszkowie wyglądał tak:

http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1...ypieknieje.html

a po powrocie właśnie do tej surowej cegły, której nikt nie docenia, wygląda tak, upodabniając się do dąbrowskiego wink.gif :

http://www.radiojura.com.pl/pliki/2014/01/...ernizacji-3.jpg

zresztą, ostatnio nawet dworzec w ŁAZACH został wyremontowany, tylko ta cholerna Dąbrowa niezmiennie szpeci trasę Katowice-Warszawa, od razu widać jacy tu świetni gospodarze i które miejsce potencjalni inwestorzy lepiej, żeby omijali

Łazy - był dworzec jak barak z blachą falistą:

http://kurierzawiercianski.pl/articles/1482

jest:

http://czgk.pl/details.php?image_id=44836
Grzegorz-dg
Ja też jestem zdania że dworzec w Myszkowie ładnie się prezentuje stary budynek ale odnowiony z detalami i pasuje wizualnie do tej części miasta /niż dajmy na to gdyby powstał nowy budynek szkło stal/ .Został nam jeszcze budynek Dworzec w którym były kasy może nie ma on już takiej wartości historycznej ,ale jego stan techniczny jest lepszy w porównaniu z tamtym budynkiem .Może się uda uratować dworzec w Strzemieszycach bo Stowarzyszenie Samorządne Strzemieszyce ma w planach przejąc dworzec i sięgnąć po środki z z funduszy unijnych na remonty zabytków i stworzyć tam lokalne centrum kultury aby obiekt służył lokalnej społeczności. Narazie niestety nic nie wiadomo jak to będzie z naszym dworcem w centrum miasta , jakie są plany co do rewitalizacji tego obszaru miasta
bzenek
Niech szanowni miłośnicy dworców zauważą, że do dworców w Myszkowie czy Łazach jest dojazd po drodze publicznej.
Do tej tej ruiny w centrum dojazdu nie ma.

Głowę dam, że za możliwość dojścia, dojazdu do tego budynku PKP policzy sobie co miesiąc jakąś odpowiednią kwotę.

Podobne kwoty policzy sobie za doprowadzenie wody i telefonu. A elektryczność zapewni po odpowiednio monopolistycznej cenie PKP Energetyka.

Rachunek ścisły uwala pomysły. Chyba nawet dr Kulczyk by tego nie utrzymał. wink.gif

CYTAT(Kamil_ @ czw, 20 mar 2014 - 11:38) *
Pozwolę sobie zacytować w tym momencie J. Piłsudskiego:
CYTAT
Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.


No nie wiem czy to dobry kolejowy autorytet jest.

Jak pamiętam, ten Piłsudski to bomby pod pociągi podkładał. biggrin.gif
sandwich
Ale to były chyba pociągi na szerokich torach.
Dave
CYTAT(Sebastian22 @ pią, 21 lut 2014 - 16:33) *
Jechac pociagiem od nas do Krakowa to porazka, lepiej busem nawet z przesiadka w Olkuszu lub Polskimbusem z Katowic (1h 15 min)
Jadąc od nas pociągiem to i owszem - porażka. Odkąd pamiętam, to takowa już była bo nie dość, że naokoło to jeszcze się wlecze.Ale PKSem przez Olkusz jak najbardziej polecam, ostatniecznie bus do Olkusza skrzyżowanie (lub PKS) i drugi bus do Krakowa - wyjdzie czas jazdy góa 2 godziny za cenę bodaj 12 czy 13 zł.Natomiast bezpośrednio codziennie to:- z DG (Centrum i Gołonoga) do Krakowa: 12:22 PKS Zamość za 13 zł (jedzie max 1,5 godziny i przeważnie wygodny, duży autobus);- z DG (tylko) Centrum do Krakowa: 15:10 PKS Płock (Mobilis) za 10 zł (!) - też jedzie max 1,5 godziny i też wygodnie.
CYTAT(Sebastian22 @ śro, 12 mar 2014 - 01:05) *
nie ma to znaczenia bo i tak nikt z tego nie bedzie korzystał biggrin.gif
Ależ nieprawda! JA będę korzystał i to dość często (tak jak i do tej pory korzystałem) w ciepłe dni i w porze letniej późnymi godzinami wieczornymi spożywają różne trunki i oglądając przejeżdżające pociągi. Lepsze i ciekawsze niż niejedna knajpa! smile2.gif
CYTAT(Kamil_ @ czw, 20 mar 2014 - 09:38) *
Ja, jak najbardziej się z tym zgadzam. Wystarczy przytoczyć tu przykład zamku w Będzinie, który jest wizytówką miasta, a który nigdy by nie został odbudowany, gdyby każdy myślał tak jak Ty.
Ale zamek w Będzinie pełni zgoła odmienną rolę jako zabytek niż dworzec dąbrowski i przede wszystkim jest duuuużo starszy i podlegał konserwacji od początku. A ten "dworzec" w Dąbrowie przy torach to RUINA! I moim zdaniem nic z tym nie da się już zrobić i - wcześniej czy później - podzieli los dawnej kamienicy w miejscu dzisiejszego "Aldi".
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.