Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Sporty wodne
Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej > Sportowa Dąbrowa > Inne dyscypliny
Stron: 1, 2
Zibar
QUOTE
PŁYWANIE Złote medale pływaków

Bardzo dobrze wypadli zawodnicy dąbrowskiego MMKS-u podczas mistrzostw Śląska 12-13-latków w pływaniu. Aż 18 razy stawali na podium w Raciborzu, zdobywając aż 13 złotych krążków. W rywalizacji 12-latków nie miał sobie równych Paweł Jankowski, który czterokrotnie stanął na najwyższym stopniu podium (200 i 400 i 800 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem motylkowym).

Osiągnięcie to powtórzył wśród rok starszych uczestników zmagań Filip Bujoczek (100, 200, 400 i 800 m stylem dowolnym).

13-letnia Julia Dratwińska zdobyła trzykrotnie pierwsze miejsce (100 i 200 st. klasycznym i 200 m zmiennym) oraz trzecie na dystansie 100 m zmiennym.

Patrycja Jędrzejczyk zwyciężyła natomiast na dystansach 100 i 200 m st. grzbietowym, była druga na 400 m st. dowolnym i trzecia na 200 m st. zmiennym.

Najlepszymi zawodnikami w kategorii 12 lat zostali Dagmara Kajca (Górnik Sosnowiec) i Paweł Jankowski. W kategorii 13-latków wyróżnienie to otrzymali Ola Mazurkiewicz, reprezentantka gospodarzy i Filip Bujoczek.

Jutro od godz. 9 na basenie Zespołu Szkół Sportowych przy ul. Chopina 34 rozpoczną się mistrzostwa Śląska pływaków 11-letnich.

(pas) - Dziennik Zachodni
kwintosz
Ubolewam trochę nad tym, że nie docenia się w jakimś większym stopniu dąbrowskich młodych pływaków i pływaczek. Trochę ich mamy w różnych grupach wiekowych. Mnie ten temat dotyczy po części, bo moja kuzynka jest jedną z tych osób które z MP w odpowiedniej grupie wiekowej przywiozły medal. Widzę jaką ciężką pracę ona wykonuje i na jakie wyrzeczenia się decyduje. Niestety ani prasa ani nawet strony MMKS-u o tym jakoś nie informują szerzej.
Może ktoś się znajdzie kto pociągnie ten temat.. bo myślę że warto.
Zibar
Za strony mmks dg
QUOTE
Aby pływać potrzeba troche chęci - sukcesy na Mistrzostwach Polski 11-latków
2007-03-26, 14:45:51
MŁODE TALENTY PŁYWACKIE
Aby pływać potrzeba trochę chęci, otwarty akwen wodny lub basen, parę lekcji z instruktorem lub rodzicem. Natomiast żeby pływać wśród najlepszych – w mieście, województwie, lub kraju to trzeba wstać o godzinie 5.00 rano by zdążyć na godzinny trening o 5.45 i zaraz po lekcjach pójść na basen na zajęcia popołudniowe ,łącznie przepływając od 3 do 5 kilometrów. W naszym Miejskim Międzyszkolnym Klubie Sportowym istnieje Pięć grup sportowych szkolących się zawodowo:
Grupa I trener Grzegorz Hofman
Grupa II trener Jan Podsiadło
Grupa III trener Artur Kielian
Grupa IV trener Mariusz Waliczek
Najmłodszą grupę pływacką liczącą 21 osób w Miejskim Międzyszkolnym Klubie Sportowym Dąbrowa Górnicza tworzą uczniowie klas IV SP w składzie: Adrianna Buraczyńska, Karolina Kobuszewska, Iga Kujawińska, Kinga Pluta, Jagoda Stolarczyk, Michalina Bohdanowicz, Anna Folwarczny, Ewa Pisarska, Aleksandra Groja, Patrycja Foltyn, Oktawia Jałowiec, Filip Krogulski, Dawid Falis, Mateusz Burzawa, Eliasz Kałuża, Mateusz Kierz, Kacper Gołębiewski, Jakub Stepaniak, Marcin Pędzijski, Axel Brzostowski, Emil Lewicki. Ci młodzi zawodnicy uczyli się pływać w ramach Powszechnego Programu Usportowienia Dzieci i Młodzieży. Program ten, zapewnienia dzieciom z Dąbrowy Górniczej prawidłowy rozwój psychomotoryczny oraz atrakcyjne, aktywne, bezpłatne formy spędzania czasu wolnego, poprzez popularyzację: pływania, piłki siatkowej, piłki koszykowej, piłki nożnej, zapasów i lekkiej atletyki. Na drodze zabawy i małych gier sportowych, rozpoczyna się przygoda maluchów ze sportem kwalifikowanym. Dodatkowo jest to ogromny plus dla trenerów, którzy mając tak dużą grupę kandydatów do poszczególnych sekcji ,mają możliwość przeprowadzania selekcji sportowej w najlepszym tego słowa znaczeniu. Poprzez udział w rywalizacji sportowej, maluchy uczą się prawidłowych zachowań i reakcji w czasie widowisk sportowych. Nabywają chęci do korzystania z dóbr, jakie daje nam kultura fizyczna. Wciągają w to swoich bliskich, którzy poprzez doping i udział w zawodach, również korzystają z kultury fizycznej.
Podopieczni trenera Grzegorza Hofmana mimo młodego wieku odnieśli już wiele sportowych sukcesów. Na Mistrzostwach Polski w ubiegłym roku zdobyli wiele medali złote – Karolina Kobuszewska, na dystansie 50 m i 100 m st. klasycznym, srebrne – Karolina Kobuszewska, na dystansie 100 m st. zmiennym oraz Adrianna Buraczyńska, na dystansie 50 m st. motylkowym, a także 2 brązowe – Adrianna Buraczyńska, na dystansie 100 m i 200 m st. grzbietowym. Ponadto Karolina Kobuszewska została uhonorowana tytułem: „Talent Województwa Śląskiego” na IV Festiwalu Talentów i Niezwykłych Umiejętności Dzieci i Młodzieży Województwa Śląskiego. W I edycji tegorocznej Ligi Klubów Śląskich 11-latków zawodnicy z Dąbrowy, podobnie jak w roku ubiegłym, kiedy zwyciężyli w całym cyklu, wyraźnie dominowali na pływalni w Katowickim Pałacu Młodzieży. Zdobyli aż 121 pkt i w klasyfikacji drużynowej wyprzedzili MUKS „Gilus” w Gilowicach o 77 pkt, a trzecią drużynę zawodów KS „Górnik” Sosnowiec o 75 pkt. W Mistrzostwach Śląska, które odbyły się w dniu 24.03.2007 r. na pływalni Zespołu Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej najmłodsi zawodnicy sekcji pływackiej ,zdobyli aż 24 medale: w tym 14 złotych , 6 srebrnych i 4 brązowe. Wyróżniającymi się zawodnikami byli: Karolina Kobuszewska 3 razy na najwyższym stopniu podium w konkurencjach 50 i 100 m stylem klasycznymi, 100 m stylem zmiennym oraz drugie miejsce w konkurencji 50 m stylem dowolnym; Adrianna Buraczyńska 1 miejsce na 50 i 100 m motylkiem, 3 miejsca w konkurencji 100 m stylem grzbietowym; Iga Kujawińska srebro na 50 i 100 m stylem klasycznym oraz brąz konkurencji 100 m stylem zmiennym; Kinga Pluta 2 srebra na 50 i 100 m stylem dowolnym ; Filip Krogulski 4 złote medale 50 i 100 m stylem motylkowym, 200 m stylem dowolnym i 100 m stylem zmiennym Dawid Falis złoty medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym, srebro 50m stylem grzbietowym i 100 klasycznym oraz brązowy medal na dystansie 50 m stylem motylkowym. Zawodnicy Dąbrowskiego MAKS.-u dominowali również w sztafetach zdobywając 4 złote medale w konkurencji: 4x 50m stylem dowolnym chłopcy i dziewczęta oraz 4x 50m zmiennym chłopcy i dziewczęta. Należy również dodać że w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Śląska Karolina Kobuszewska uzyskał drugie miejsce wśród dziewcząt . Wśród chłopców wygrał Filip Krogulski a zaraz za nim na trzecim miejscu uplasował się Dawid Falis.
Treningi pływackie, są nie tylko przeznaczone wyłącznie dla utalentowanych zawodników. Dla dzieci, które nie posiadają szczególnych predyspozycji sportowych, jest to doskonała zabawa oraz możliwość przebywania w otoczeniu swoich rówieśników, jak również doskonały sposób poprawienia swojej sprawności fizycznej. Kształtują nie tylko swoje ciała, ale także uczą się samodyscypliny i szacunku do wytężonej pracy, oraz poprzez udział w rywalizacji sportowej prawidłowych zachowań i reakcji w czasie widowisk sportowych.
Warto przy okazji dodać, że wokół grupy udało się stworzyć krąg firm, takich jak Centrum Okienne MARGO z Będzina, PRB „Piaskowski i Spółka” oraz firma MATDAR z Dąbrowy Górniczej, którzy wystąpili z propozycją dofinansowania tej grupy sportowej, biorąc na siebie ciężar zakupu strojów sportowych i sprzętu. Natomiast, dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków, Jolanty Barwińskiej ci młodzi zawodnicy mają możliwość korzystania z basenu szkolnego, rozwijając swoje umiejętności pływackie.

Autor: Grzegorz Hofman


Kwintosz jeśli masz dostęp do informacji z pierwszej ręki to zachęcam do prowadzenia tematu, lub zainteresowania kuzynki i jej przyjaciół do wizyty na forum i informowaniu mieszkańców o wydarzeniach z bieżących imprez, a tak jak piszesz jest się czym chwalić smile.gif
pulsatilla1214
Co do sportów wodnych, to windsurfingowcy obudzili się ze snu zimowego i korzystają z silnego wiatru i słońca na PIII rolleyes.gif Tylko po przymusowej kapieli chyba nie za ciepło tongue.gif
Zibar
Kolejne sukcesy naszych najmłodszych pływaków

QUOTE
Sukcesy młodych pływaków

W Radlinie odbyły się drużynowe mistrzostwa młodzików w pływaniu, na których klasę potwierdzili 12-letni reprezentanci dąbrowskiego MMKS-u. Aż 11 razy stawali na najwyższym podium, w tym sześć na najwyższym.

Paweł Jankowski zdobył cztery pierwsze miejsca, a dołożył do kolekcji drugą i trzecią lokatę. Patrycja Jędrzejczyk zdobyła dwa złote i jeden srebrny medal. Dawid Hejnowski stanął na drugim stopniu podium w rywalizacji na 200 m stylem klasycznym. W punktacji ogólnej dziewcząt wygrała Małgorzata Frenke, a za nią uplasowała się Dagmara Kajca. W kategorii chłopców zwyciężył Paweł Jankowski, przed Jakubem Świerczyńskim i Łukaszem Kudłą. MMKS zdobył też puchary w klasyfikacji drużynowej.

(pas) - Dziennik Zachodni
Zibar
QUOTE
Centrum Sportu i Rekreacji

Wyścigi Kajakowe

15 września godz. 10,00

Pogoria III Impreza sportowo – rekreacyjna dla mieszkańców
(udział dzieci małoletnich wraz z opiekunami)
Wstęp wolny.


Zibar
Powstała strona internetowa sekcji pływackiej
MMKS zapraszam do zapoznania się z informacjami na niej zawartymi.
Dzygit
CYTAT(Zibar @ wto, 09 paź 2007 - 04:01) *
Powstała strona internetowa sekcji pływackiej
MMKS zapraszam do zapoznania się z informacjami na niej zawartymi.


mialem wrzucic troche fotek .. ale jak wstawiam na forum to sie nie otwierają

wiec moze zapodam linka
http://www.onephoto.net/info.php3?id=456522

poznajecie ??
Zibar
Czyzby molo przy osrodku na PIII ?Czyżby molo przy osrodku na PIII ?Czyżby molo przy osrodku na PIII ?
Dzygit
CYTAT(Zibar @ wto, 16 paź 2007 - 09:40) *
Czyzby molo przy osrodku na PIII ?Czyżby molo przy osrodku na PIII ?Czyżby molo przy osrodku na PIII ?


brawo
masz racje pogoria III molo na piekle

w tym tygodniu mam w planie ostrą akcje foto nad miastem
to cos potem jeszcze wrzuce
Zibar
[quote]Finał Ligi Klubów Śląskich 10-latków

6 grudnia na pływalni Parku Wodnego „Nemo” odbyła się impreza pod nazwą: „Finał Ligi Klubów Śląskich z Kapitanem NEMO”, dzieci 10 letnich edycja 2007. Zmaganiom sportowym towarzyszyła radosna atmosfera Mikołaja, który tym razem przybrał strój brodatego Kapitana Nemo. Dzieci po trudach sportowych, mogły skorzystać z atrakcji Aqua Parku co sprawiło im wiele radości, wszyscy uczestnicy otrzymali również słodkie upominki.

Zawodnicy Ewy Hofman i Aleksandry Czylok-Bielińskiej okazali się bezkonkurencyjni. W zawodach uczestniczyło ponad 130 pływaków z 20 klubów województwa śląskiego.
Wychowankowie CSiR MOS Dąbrowa Górnicza wygrali klasyfikacje generalną, jak również klasyfikacje drużynową dziewcząt i chłopców. Najlepszymi zawodnikami w konkurencjach indywidualnych zostali: Sara Marzec UKS ”Orka” Lędziny oraz Bartosz Katolik z Dąbrowy Górniczej. Wyróżniającymi się zawodnikami z dąbrowskiego klubu byli: Nowodworski Dawid, Filek Bernard, Juchno Szymon, Natalia Woźniak, Anna Teresko, Wiktoria Rostowska, Wiktoria Dziekan, Marta Śliwińska oraz Martyna Sienicka.
Imprezę uroczyście zakończył, gospodarz obiektu Prezes „Nemo-Wodny Świat”, Antoni Marcinkiewicz, który był pełen podziwu dla umiejętności, zaangażowania i sportowej determinacji młodych pływaków. Zadeklarował chęć organizacji w przyszłym sezonie całego cyklu ligi w dąbrowskim Aqua Parku, gratulując młodym pływakom wręczył im dyplomy i puchary, zapraszając wszystkich obecnych do korzystania z usług Aqua Parku przez cały rok!

info
[/quote]
dorka
Mam pytanko. Mieszkam w Dąbrowie od niedawna. Gdzie tu można zacząć uczyć pływać 5 latka ? Jakaś szkółka pływacka? Kurs?
ario
hmm. Zespół Szkół Sportowych. Tam jest basen, jakieś treningi itp. Możesz się zapytać
(ul. Chopina 34)

Albo Aqua Park biggrin.gif
filip13
ale w aqua-parku chyba nie ma takich instruktorów wink.gif ani kursów
Kamil_
w wakacje widziałem że na sportowym basenie w Nemo, jakaś dziewczynka poprawiała swoje umiejętności przy obecności instruktora, więc albo jest taka możliwość, albo był prywatnie wynajęty. :)
filip13
tak, ale pytanie ile to kosztuje smile.gif i czy zwykły mieszkaniec może to sobie zafundować
Zibar
Ze strony UM

CYTAT
Park wodny NEMO w Dąbrowie Górniczej gościł najlepszych pływaków na Śląsku

Od 7 do 8 marca 2008r. w Dąbrowskim Aquaparku „Nemo” odbyły się MISTRZOSTWA ŚLĄSKA MŁODZIKÓW 12 - LETNICH.

W mistrzostwach uczestniczyło ponad 230 zawodniczek i zawodników. Nasze miasto było reprezentowane przez 20 pływaków. Podopieczni trenera Grzegorza Hofmana, potwierdzili swoją dominację na Śląsku, zdobywając ogółem 26 medali.

Najlepsze wyniki osiągnęli:
Karolina Kobuszewska
I m 100 m klas 1: 22,69
I m 100 m zm 1:17,40
III m 200 m zm 2:52,21

Kinga Pluta
II m 200 m zm 2:50,68
II m 100 m zm 1:18,57
II m 800 m dow 11:00,30
IV m 400 m dow 5:21,23

Adrianna Buraczyska
III m 200 m grzb 2:47,16
II m 100 m mot 1:20,91
III m 100 m grzb 1:18,32
I m 800 m dow 10:59.24

Iga Kujawińska
I m 200 m klas 3:03,11
II m 100 m klas 1:23,87

Anna Folwarczny
VI m 200 m klas 3:21,65

Jagoda Stolarczyk
IV m 200 m dow 2:36,18
III m 200 m klas 3:10,89
IV m 100 m klas 1:28,28
IV m 100 m zm 1:22,23

Filip Krogulski
I m 50 m mot 0:31,62
I m 400 m dow 4:57,40
I m 200 m zm 2:42,37
I m 100 m dow 1:03,29

Falis Dawid
II m 200 m grzb 2:40,05
I m 200 m klas 3:03,98
I m 100 m mot 1:15,95
I m 100 m zm 1:18,10

Mateusz Burzawa
III m 800 m dow 11:11,48
IV m 400 m dow 5:20,70

Aksel Brzostowski
VI m 50 m mot 0:36.88

Mateusz Kierz
V m 200 m klas 3:21.04

Kacper Gołębiowski
V m 200m klas 2:56,58

Sztafeta 4x100 m stylem dowolnym kobiet 4:52.28: I m w składzie:
A. Buraczyska, K. Kobuszewska, J. Stolarczyk, K. Pluta

Sztafeta 4x100 m stylem dowolnym mężczyzn 4:39,14: I m w składzie:
M. Burzawa, K. Gołębiowski, D. Falis, F. Krogulski

Sztafeta 4x100 m stylem zmiennym kobiet 5:29,26 I m w składzie:
A. Buraczyska, K. Kobuszewska, K. Pluta, J. Stolarczyk

Sztafeta 4x100 m stylem zmiennym meżczyzn bv 5:13,28: I m w składzie:
K. Gołębiowski, D. Falis, F. Krogulski, M. Burzawa

Należy dodać że tytuł NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA MISTRZOSTW wśród chłopców otrzymał FILIP KROGULSKI, reprezentujący barwy Dąbrowy Górniczej.

W klasyfikacji medalowej CSiR MOS Dąbrowa Górnicza zdobył 26 medali:
złote - 15
srebrne - 6
brązowe - 5

Była to kolejna impreza sportowa, która odbyła się na basenie sportowym Parku Wodnego „NEMO”, poza emocjami związanymi z rywalizacją sportową zawodom towarzyszyła radosna atmosfera święta sportowego. Wszystkich, którzy chcieli by spróbować swoich sił
w pływaniu zapraszamy do odwiedzenia Aquaparku Nemo! Gratulujemy trenerowi i wszystkim zawodnikom.

Lista uczestniczących CSiR MOS DABROWA GÓRNICZA:
1. Michalina Bohdanowicz
2. Anna Folwarczny
3. Adrianna Buraczyska
4. Kinga Pluta
5. Jagoda Stolarczyk
6. Karolina Kobuszewska
7. Iga Kujawińska
8. Oktawia Jałowiec
9. Mateusz Burzawa
10. Dawid Falis
11. Filip Krogulski
12. Mateusz Kierz
13. Eliasz Kałuża
14. Sebastian Jasiński
15. Kacper Gołębiowski
16. Emil Lewicki
17. Aksel Brzostowski
18. Jakub Stepaniak
19. Marcin Nowak
20. Arkadiusz Kapuśniak
Zibar
CYTAT
Ogólnopolski Spływ Kajakowy już za nami
Już po raz trzeci miłośnicy sportów wodnych z całej Polski przyjechali nad Białą Przemszę, żeby wziąć udział w spływie kajakowym. Chętnych do uczestnictwa w tym sportowym przedsięwzięciu było ponad pięćdziesięciu kajakarzy. W piątkowe popołudnie spotkali się w Sławkowie.

Najpierw trzeba było sprawdzić czy wszyscy chętni spełniają regulaminowe wymogi i rzeczywiście mogą wystartować. Przez weryfikację przebrnęli wszyscy i w sobotę rano wypłynęli z Okradzionowa. Przygotowania do spływu oglądało wielu mieszkańców Dąbrowy Górniczej.

- Od dawna interesuję się kajakarstwem. To taka rodzinna pasja, bo pływam ja, mój ojciec, a teraz zaczyna również moja córka. Wszyscy też przyszliśmy popatrzeć, jak poradzą sobie kajakarze. Wbrew pozorom Biała Przemsza nie jest wcale taką małą rzeczką, a jeśli chodzi o siły natury, to zawsze warto mieć przed nimi respekt - mówi Gerard Kuleń.

Tę opinie podzielają też organizatorzy Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego im. Andrzeja Arendta.

- Zależało nam między innymi na tym, żeby promować szlak kajakowy Białej Przemszy. Ta rzeka jest wymarzonym miejscem do uprawiania kajakarstwa. Tereny są dzikie, woda czysta. Na dodatek do wielu pięknych miejsc nie można dotrzeć na nogach, a spływ kajakiem pozwala przyjrzeć im się z bliska. To naprawdę piękna okolica - przekonuje Łukasz Głośny, wiceprezes Klubu Miłośników Kajakarstwa "Przemsza" z Sosnowca.

Aby wziąć udział w spływie Przemszą trzeba jednak mieć dobrą kondycję. Dwa dni wiosłowania to dla niedoświadczonego kajakarza ogromny wysiłek.

Przemsza jest dość wymagająca. Często trzeba walczyć z prądem, a na drodze napotyka się powalone drzewa, aby się z tym uporać potrzeba trochę siły i doświadczenia - przyznaje Maciej Moskwa, pilot początkowy trzeciego Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego.

Mimo tego, wszyscy uczestnicy weekendowego spływu twierdzą, że kajakarstwa warto spróbować, bo przyjemność jest ogromna.

- To przede wszystkim ogromna frajda, ale korzyści jest więcej. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu to przecież samo zdrowie - podkreśla Marek Lityński, prezes KMK "Przemsza".

Grażyna Krawczyk - POLSKA Dziennik Zachodni


Czy istnieje mozliwośc przepłynięcia tak bardziej turystycznie, krószego czasowo odcinaka ?
Zibar
Za UM
CYTAT
Obroniliśmy zeszłoroczny tytuł[2008-05-28 07:25:05]

Od 16 do 18 maja w naszym mieście odbywały się III Mistrzostwa Polski Okręgowych Związków Żeglarskich. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Komisje Żeglarstwa Śródlądowego PZŻ przy współpracy ze Śląskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim. Gospodarzem regat był Turystyczny Klub Żeglarski „Tramp” w Dąbrowie Górniczej.

- Poprzednio spotkaliśmy się w Pucku i Poznaniu, a teraz zawitaliśmy tutaj. Przyjechaliśmy z różnych stron Polski, po to by jeszcze bardziej zintegrować środowisko żeglarskie, a przy okazji pokazać, że w Zagłębiu i na Śląsku także są jeziora, zbiorniki wodne i amatorzy tej dyscypliny sportu. Zaplecze rekreacyjne mamy bowiem całkiem bogate, o czym nie wszyscy wiedzą - mówił inaugurując spotkanie Roman Winkler, prezes Śląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

Na starcie pojawiło się sześć załóg reprezentujących Okręgowe Związki Żeglarskie:
• Koniński OZŻ
• Kujawsko – Pomorski OZŻ
• Wielkopolski OZŻ
• Mazowiecki OZŻ
• Śląski OZŻ (dwie załogi)

Obrońcą tytułu Mistrza Polski OZŻ z zeszłego roku był Śląski Okręgowy Związek Żeglarski.

Regaty zostały rozegrane systemem przesiadkowym na jachtach klasy omega z Turystycznego Klubu Żeglarskiego „Tramp”, oraz na jachtach wypożyczonych dzięki uprzejmości naszych kolegów z Klubu Sportów Wodnych „Fregata”, Klubu Sportów Wodnych „Hutnik” oraz LOK „Zefir”. Sędzią głównym zawodów był Wojciech Jamuła, a nad całością czuwał komandor regat, Wojciech Skóra.

Pogoda niestety nie dopisała. Wprawdzie było ciepło i słonecznie jednak warunki wiatrowe były nie żeglarski. Wiatr był bardzo słaby, chwilami 0B, natomiast kierunek bardzo zmienny. Pomimo niezbyt sprzyjającej, czasami bezwietrznej pogody udało się jednak rozegrać regulaminową ilość startów.

Celem regat było wyłonienie spośród reprezentacji OZŻ-ów najlepszej załogi, integracja środowiska żeglarzy śródlądowych, podniesienie poziomu wyszkolenia i znajomości przepisów regatowych ISAF, pokazanie nowych akwenów żeglarskich i zabytków historii materialnej. Podczas dyskusji w ramach posiedzenia Komisji Żeglarstwa Śródlądowego Polskiego Związku Żeglarskiego omawiany był temat nowelizacji przepisów dotyczących uprawiania żeglarstwa na śródlądziu oraz dalszych planów i zagadnień z tym związanych.

- Jedną z najważniejszych kwestii jest obecnie ujednolicenie znaków i oznaczeń wodnych, które nie wszędzie są jednakowe. Mamy pewne propozycje w tym temacie, projekty. Warto także propagować idee budowania przystani wodnych, a także zgodnego z ekologią odbioru nieczystości. W Iławie pływa na przykład statek, który to wszystko odbiera, dzięki czemu nie zanieczyszcza się wód jezior. Przydałyby się też odpowiednio wyposażone stacje paliwowe – wyjaśnia Wojciech Borzyszkowski, wiceprezes PZŻ ds. żeglarstwa śródlądowego.

Po regatach 17 maja odbyły się również imprezy towarzyszące takie jak: prezentacja Dąbrowy Górniczej przygotowana przez Wydział Promocji Miasta, zwiedzanie zabawną ciuchcią Pojezierza Dąbrowskiego (Pogorii I, II, III, IV), wieczorem odbyło się również tradycyjne ważenie grogu – trunku żeglarskiego podczas, którego czas umilał nam zaprzyjaźniony zespół szantowy Radka Stachurskiego „Bez Paniki”.

W niedzielę, 18 maja uczestnicy mistrzostw zwiedzili zabytkową kopalnię Luiza w Zabrzu, gdzie w podziemiach odbyło się uroczyste podsumowanie regat oraz wręczenie przez wiceprezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza Pana Pawła Gocyłę wykonanych w węglu pucharów oraz dyplomów dla najlepszych załóg.
Zibar
Ze strony UM
CYTAT
Razem powitajmy lato
[2008-06-12 13:09:55]

W najbliższą środę, 18 maja, od 10.00. do 13.00. na przystani Jacht Klubu "Pogorii III", odbędzie się impreza sportowo-rekreacyjna dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, "Powitanie lata".

Organizatorami przedsięwzięcia są Stowarzyszenie "Razem do celu" oraz Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych. Uczestnikami akcji będą uczniowie dąbrowskich szkół specjalnych, którzy wezmą udział w różnorodnych konkurencjach rekreacyjno-sportowych. Z całą pewnością dobrej zabawy będzie co niemiara, gdyż inicjatorzy spotkania przygotowali sporo atrakcji i niespodzianek.

info
Michael
A nie 18 czerwca?? rolleyes.gif
Zibar

Zer strony UM
CYTAT
Regaty Polsko Polonijne na Pojezierzu Dąbrowskim


13 września nad jeziorem Pogoria I odbędzie się Rodzinny piknik żeglarski.

Już o 11.30 na wodzie rozpoczną się I Regaty Polsko Polonijne, w których weźmie udział kilkanaście ekip polskich i zagranicznych. Zakończenie regat zaplanowano ok. godziny 15.30.

Gdy żeglarze rywalizować będą na wodzie - na lądzie, na terenie KSW "Fregata" (ul. Żeglarska 14) trwać będzie Rodzinny Piknik Żeglarski. Dla uczestników pikniku organizatorzy przygotowali pokazy i scenki pirackie, zabawy i konkursy, malowanie tatuaży. Jak na prawdziwą imprezę żeglarską przystało podczas pikniku będzie można nauczyć się także przyśpiewek żeglarskich. Na zakończenie wystąpi także teatr ognia.

Na zainteresowanych będą także czekały dwie łódki typu trener, które zabiorą chętnych w niezapomniany rejs po wodach Pogorii I.

Program:
10.00 - 10.30 Oficjalne rozpoczęcie regat
10.30 - 11.00 odprawa sterników
11.30 - start pierwszego wyścigu
15.30 - zakończenie regat
16.00- 18.00 szanty na żywo, wspólne żeglowanie
18.00 - wręczenie dyplomów i medali zwycięzcom regat
18.30 - 19.30 - występ zespołu PASSAT
19.30 -21.30 wystep zespołu Bez Paniki
21.30 - Yank Shippers

***
13 września Dąbrowa Górnicza będzie gospodarzem Międzynarodowych Regat na Pojezierzu Dąbrowskim. „Sailing in Poland Pogoria International Yacht Racing 2008”.
Organizatorem tego międzynarodowego spotkania żeglarzy są Yacht Klub Polskim Londyn, klub żeglarski „Fregata” i Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. W imprezie wezmą udział załogi regatowe z polskich środowisk żeglarskich za granicą z Danii, Niemiec, USA, Wielkiej Brytanii, Słowacji przedstawiciele klubów stowarzyszonych w YKP oraz klubów jachtowych współpracujących z nimi.
Tego dnia poza Regatami mieszkańcy naszego regionu będą mogli wziąć udział w przygotowanym dla nich festynie pirackim.. Przez cały dzień na terenie Klubu Sportów Wodnych „Fregata” będzie można słuchać zespołów szantowych, wziąć udział w licznych zabawach i atrakcjach przygotowanych dla całych rodzin..
Regaty, które rozegrane zostaną w Dąbrowie Górniczej mają charakter sportowej rywalizacji o zasięgu międzynarodowym. Są efektem zapoczątkowanej w 2005 roku współpracy Dąbrowy Górniczej z Yacht Klubem Polskim Londyn. Wówczas to na organizowaną w naszym mieście „I Polsko-Polonijną konferencję żeglarską z tradycją na pokładzie” ściągnęli goście z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Stanów Zjednoczonych oraz zaprzyjaźnieni żeglarze z całego kraju, przedstawiciele Śląskiego Okręgu Związku Żeglarskiego, Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach oraz parlamentarzyści RP. Ta konferencja żeglarska stała się inspiracją dla kolejnych spotkań i imprez z udziałem żeglarzy polonijnych.
Tegoroczne międzynarodowe regaty w Dąbrowie Górniczej są doskonałą okazją do dobrej sportowej zabawy i pogłębienia zawiązanej współpracy z żeglarską polonią.
Podczas spotkania w Dąbrowie Górniczej goście będą mogli zapoznać się z walorami miasta i regionu, poznać piękną przyrodę oraz cztery dąbrowskie jeziora rozciągające się na obszarze 700 ha. Mieszkańcy regionu zaś będą mogli zaś przyjrzeć się rywalizacji znakomitych żeglarzy oraz wziąć udział w przygotowanym dla nich festynie.

az
szer
CYTAT
Polonijne regaty
2008-09-13 16:42

Mamy śląskie kopalnie, śląskie szlagiery i ...śląskie regaty. Na wodach dąbrowskiej pogorii pojawiły się dziesiątki żagli z całego świata. Pierwsze regaty polonijne jak magnes przyciągnęły wielbicieli wodnych
sportów nawet zza wielkiego oceanu. Wszystko po to, zeby pokazać, że Śląsk, nie tylko węglem stoi.

Co my tam będziemy robić, na tym Śląsku, będziemy węgiel wydobywać? Ja mówię: nie! Będziemy żeglować - opowiada Tomasz Mazur, organizator regat - Myślę, że teraz oni wszyscy pojadą do swoich krajów, w swoim środowisku, w swoich klubach powiedzą "stary to jest piękne miejsce" - dodaje.

Za tym idzie sława, idzie sława całego regionu, całego województwa śląskiego. Pokazujemy, ze mamy turystyję, nie tyklo górską, nei tylko Jurę, ale także sporty wodne, to jest znakomite, trzeba to rozwijać - mówi Genowefa Grabowska, eurodeputowana.

TVS


Mam szacunek do TVS, ale ten śląsk to przegięcie...
Zibar
Info ze strony UM, pełna fotorelacja snf (51).gif

CYTAT
Żeglarze z całego świata gościli w Dąbrowie Górniczej

13 września w Dąbrowie Górniczej odbyły się I Regaty Polsko -Polonijne. Towarzyszył im Rodzinny Piknik Żeglarski.

Dzień wcześniej kluby i wszyscy uczestnicy regat mieli okazję bliżej się poznać. Prezentację o mieście przedstawił Marcin Bazylak, naczelnik Wydziału Strategii, Promocji i Komunikacji Społecznej UM.

Na I Regaty Polsko - Polonijne przyjechały do Dąbrowy Górniczej ekipy z Kanady, Danii, Ukrainy, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Polski (pięciu klubów dąbrowskich - Zefir, Fregata, Yacht Klub Pogoria III, Hutnik, Tramp) oraz kluby polskie YKP z Warszawy i Krakowa.

Tego wieczoru odbyło się również losowanie łódek.
W sobotni poranek, 13 września wszystkich powitało piękne słońce.
Już o 10.00 pod banderą na terenie klubu sportów wodnych "Fregata", zebrali się w strojach galowych uczestnicy regat, komandorzy klubów i sympatycy żeglarstwa.
Uczestników regat powitali gospodarze i organizatorzy tej międzynarodowej imprezy Andrzej Malinowski, komandor KSW "Fregata", Jerzy Knabe Sekretarz Honorowy Yacht Klub Polski Londyn oraz Zbigniew Podraza prezydent Dąbrowy Górniczej.
Ciepłe słowa do żeglarzy i organizatorów skierowali również prof. Genowefa Grabowska eurodeputowana oraz Kazimierz Górski, prezydent Sosnowca. Wszyscy wspominali swe wodne pasje.
Po oficjalnych powitaniach, wystrzał armatni dał sygnał do rozpoczęcia regat.
Znakomici żeglarze, mający za sobą wielkie wyprawy morskie przystąpili do zmagań o tytuł najlepszej ekipy na regatach międzynarodowych w Dąbrowie Górniczej.
Gdy na wodach trwały regaty, dzieciaki miały okazję wziąć udział w zabawnych grach i konkursach przygotowanych dla nich na lądzie.
Można było ozdobić sobie także twarz albo rękę jakimś ciekawym tatuażem.
Najmłodsi, mimo silnego wiatru, nie mogli odmówić sobie przyjemności i jak stare wilki morskie wypłynęły na szerokie wody....
Mimo, że zmagania na wodzie były ciężkie, wiał silny wiatr i zawodnicy stracili wiele sił ...
humory nikogo nie opuściły. Po krótkiej regeneracji przystąpiono do sportowych zmagań na lądzie.
Aż przyszedł moment na który wszyscy czekali.
Ogłoszenie wyników.
Wyniki przedstawił sędzia główny regat - Marian Piecha (sędzią pomocniczym był Wojciech Jamuła)

I miejsce zajęli
Marek Mogielnicki
Mariusz Szymczak
Łukasz Jadarek
z Yacht Klub Polski Londyn

II miejsce
Sławomir Skowron
Adrian Skowron (najmłodszy uczestnik regat)
Jacek Żydek
z KW LOK Zefir

III miejsce
Zdzisław Balcerzyk
Stanisław Gusiuk
Rafał Balcerzyk
z Yacht Klub Pogoria III

Najmłodszym zawodnikiem regat był Adrian Skowron, reprezentujący KW LOK Zefir zdobywca jednocześnie II miejsca.
Tradycji stało się zadość. Po oficjalnym ogłoszeniu wyników, wręczeniu pucharów i pamiątkowych medali zwycięzcy wylądowali w wodzie.
Gdy nad jeziorami zapadał zmierzch, rozbrzmiała muzyka. Szanty prezentowały zespoły Passat, Bez Paniki i Yank Shippers. Powoli kończyło się spotkanie, którego inicjatorem był Tomasz Mazur.
W niedzielę, goście zwiedzali Dąbrowę Górniczą. Poznali Pogorię IV. Wielu z nich wyjeżdżało z naszego miasta z obietnicą, że jeszcze tu wróci.

***

Impreza odbywała się pod Patronatem Honorowym Zbigniewa Podrazy, prezydenta Dąbrowy Górniczej.

Patronat objął Śląski Okręgowy Związek Żeglarski

Patroni medialni

TVP Polonia, Telewizja Silesia, Cooltura, Żagle, Żeglarz, Wiadomości Zagłębia, Przegląd Dąbrowski oraz www.pogoria.org

towarzyszyli uczestnikom regat przez całą sobotę.

Organizatorami byli:

Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, Yacht Klub Polski Londyn, Klub Sportów Wodnych "Fregata"

az
Zibar
CYTAT
ŻEGLARSTWO Zainaugurowali sezon
08.05.2009
Tradycyjnie pierwszego maja na terenie TKŻ Tramp odbyło się uroczyste wciągnięcie bandery na maszt. To znak, że sezon żeglarski w 2009 roku został rozpoczęty.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, komandorzy klubów żeglarskich z Dąbrowy Górniczej oraz Śląskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski i Osobom z Upośledzeniem Umysłowym "Szansa" z Katowic wraz z pyskowickim oddziałem o tej samej nazwie. W sumie około 70 osób. Obecni byli też początkujący adepci sztuki żeglarskiej, którzy rozpoczęli kurs na patent żeglarza jachtowego.

Osoby niepełnosprawne miały okazję popływać po Pogorii I na trenerze Wodnik, który został wyczarterowany od sąsiedniego klubu KSW Fregata. - Pogoda w tym dniu dopisywała i sprawiła, że dla wielu osób były to niezapomniane chwile, bowiem po raz pierwszy w życiu pływały na jachcie - mówi Andrzej Białas, wicekomandor ds. sportu TKŻ Tramp.

W czasie gdy jedna grupa pływała, inne bawiły się na terenie ośrodka, biorąc udział w grach i zabawach. Żeglarze pokazywali m.in. węzły żeglarskie. Kulminacyjnym punktem imprezy było przeciąganie liny.

- Walka była bardzo zacięta. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji tej wyjątkowej imprezy - podkreśla Andrzej Białas.

Wszyscy mogli też liczyć na kiełbaski z rożna, które przygotowali opiekunowie i sympatycy żeglarstwa oraz członkowie klubu.

Piotr Sobierajski - POLSKA Dziennik Zachodni


Zibar
CYTAT
Zawody Wędkarskie o Puchar Prezydenta Miasta
Redakcja: nb

6 września na zbiorniku wodnym "Łosień" odbyły się kolejne zawody wędkarskie o Puchar Prezydenta Dąbrowy Górniczej.

W tegorocznej edycji zawodów udział wzięło 72 reprezentantów 18 kół wędkarskich z terenu Zagłębia Dąbrowskiego.

Rywalizacja była bardzo zacięta. Po podliczeniu wyników okazało się, że Puchar wywalczyła drużyna "Victoria I" z Sosnowca, II miejsce zdobyła reprezentacja sosnowieckiego koła "Elegant I", a trzecia była drużyna Koła PZW Nr 16 Arcelor Mittal.

Wędkarzom kibicował osobiście w czasie zawodów Prezydent Miasta Zbigniew Podraza.
Zibar
CYTAT
Rozegrano Finał Regat o Puchar Śląska
Redakcja: Anna Zubko
12 i 13 września 2009 r. na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „WODNIK” w Dąbrowie Górniczej odbyły się Regaty o Puchar WODNIKA z cyklu Finału Regat o Puchar Śląska w klasie Omega. Już od pięciu lat organizatorem tego wydarzenia jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej oraz Klub Sportów Wodnych „Fregata”.W tym roku kolejne etapy regat odbyły się na zbiornikach wodnych Chełma Śląskiego, Pszczyny, Przeczyc oraz Żywca. Zawody rozgrywane na dąbrowskim zbiorniku Pogoria były ostatnią edycją podsumowującą dotychczasowe osiągnięcia poszczególnych załóg.

Zwycięzcami Regat o Puchar WODNIKA z cyklu Finału Regat o Puchar Śląska została załoga KSW Fregata z Dąbrowy Górniczej pływająca na „Wodnej Pasji” w składzie Radosław Stachurski, Krzysztof Siuliński, Marek Stachurski.

Drugie miejsce na podium zajęła załoga Yacht Klub „Opty” Chełm Śląski a trzecie KW LOK „Zefir” Pogoria 1.

Osoby biorące udział w zawodach zagrzewał do walki szantowy zespół „Ryczące Dwudziestki”.

Regatom patronował Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza - Zbigniew Podraza, Polski Związek Żeglarski oraz Śląski Okręgowy Związek Żeglarski.

Podczas sobotniego wieczoru zostały wręczone puchary i medale podsumowujące cykl pięciu edycji Regat, które odbyły się na zbiornikach Pogoria I i Pogoria III w Dąbrowie Górniczej.

Pierwsze miejsce końcowej klasyfikacji indywidualnej Pucharu Pogorii w klasie Omega Standard zdobyła załoga KSW „Fregata” ze sternikiem Radosławem Stachurskim, w klasie Omega Turystyczna pierwsze miejsce zdobyła załoga KSW „Hutnik” ze sternikiem Adamem Kozakiem. W klasyfikacji drużynowej Pucharu Pogorii I miejsce zdobył klub KSW „Hutnik”, II miejsce uzyskując taką samą ilość punktów zdobyły kluby KSW „Fregata” i KW LOK „Zefir”.

Na wniosek klubu KSW „Fregata” Prezydent Miasta Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza został odznaczony przez Polski Związek Żeglarski odznaką Zasłużonego Działacza Żeglarstwa Śląskiego.
BARES
CYTAT
Puchar Polski w klasie Omega: Sukces żeglarzy z Pogorii


W dniach 15-16 maj 2011 nad jeziorem Wdzyckim na Kaszubach odbyła się Pierwsza edycja Pucharu Polski w klasie Omega.


Startowało 25 załóg w klasie Omega sport i 15 załóg w klasie Omega standard. Dąbrowskie załogi startowały w kl. Standard plasując się na czołowych miejscach. To dobry początek punktowy do kolejnych edycji Pucharu Polski.

Już najbliższą sobotę tj.20 .05 .2011. rusza kolejna pucharowa kolejka regat, tym razem o Puchar Śląska w Imielinie nad jez. Dziećwkowice - tam spotka się cała czołówka żeglarzy z naszego okręgu (lecz tylko w kl. Omega standard).

Puchar Pogorii 2011 [WYNIKI+FOTO][/b

LP. Nazwa łodzi- Numer na żaglu - Sternik Załoga - Nazwa Wdzydze suma punktów - klub


1. WODNA PASJA POL 149 - Stachurski Radosław Stachurski Marek Siuliński Krzysztof - 58 KSW FREGARA Pogoria 1

2. POL 140 - Remizowicz Maja, Micewicz Agnieszka Bizewska, Katarzyna Zakrzewska Maja - 53

3. AVENTIA POL 134 - Skowron Sławomir Skowron Adrian, Koziewicz Jarosław Skowron Adrian, Koziewicz Jarosław - 49 LOK ZEFIR Pogoria 1

4. AQUADUO POL 161 - Bałazy Dariusz, Kominek Adam, Duszuk Krzysztof - 46 KSW HUTNIK Pogoria 1


5. POL 7 - Pacanowski Marcin, Osociński Michał, Jurczyński Jakub - 44

6. POL 150 - Badowski Marek, Kiedrowska Aleksandra, Gracz Małgorzata - 43

7. POL 101 - Grajewski Krzysztof Grajewska Kamila, Wiśniak Karolina - 42

8. POL 97 - Boliszewski Mariusz, Dubik Tadeusz, Arciszewski Henryk - 41

9. POL 530 Kloka Cezary Jeżdzęwski Marek, Narloch Krzysztof - 40

10. PROXIMA CENTAŁRI Pol 41 - Siulińska Magda, Lokisz Sabina, Peucker Marta - 39 Telewizja Osiedlowa Mydlice Pogoria 1

11. Pol 531 - Ruciński Michał Bizewski Sławomir, Cytawa Jerzy - 38

12. BN - Krzyżykowski Adam Krzyżkowski Paweł, Czerwiński Bartek - 37

13. DELIRIM POL 25 - Jodko Piotr Kociołek Jacek, Wach Paweł - 36 KSW FREGATA

14. POL 168 - Zieliński Adam Zaleski Aleksander, Mikołajczyk Jakub - 35

15. GDA 273 - Trzyński Stanisław, Jeziorski Waldemar, Plata Krzysztof - 34
ZMK
Materiał z zawodów windsurfingowych:

http://www.tvzaglebie.pl/?p=1241
BARES
CYTAT
Całe podium dla dąbrowian
Redakcja: Przemysław Kędzior
idabrowa.pl


Żeglarze z dąbrowskiego Jacht Klubu Pogoria III zdominowali regaty na jeziorze Międzybrodzkim. W miniony weekend zajęli czołowe lokaty w wyścigach w klasie Cadet.


Walka o pierwsze miejsce rozegrała się pomiędzy zawodnikami Jacht Klubu Pogoria III. Ostatecznie zwyciężyli Michał Szymaszek i Maciej Król, drugie miejsce zajęli Adrian Sedecki i Dawid Krawczyk. Na trzecim miejscu zameldowała się załoga z Marcelem Majem i jego bratem Oliwierem na pokładzie.


- Dla nich był to pierwszy start w tej klasie. Solidna praca tej załogi na obozie przyniosła rezultaty, choć trzeba przyznać że trzecia pozycja podczas regat była sprawą otwartą. Chłopaki dzielnie poradzili sobie jednak z dwiema ekipami UKS-u Silesia – podkreśla Patryk Jeliński z JK Pogoria III.


Dąbrowianie zaznaczyli swoją obecność również w zmaganiach w klasie Optymist. Magda Szymaszek w klasyfikacji ogólnej zajęła 12. pozycję, a wśród dziewcząt była 4.


Wodniacy pływający w klasie Cadet będą mieć teraz nieco wolnego i czas na wakacje. Natomiast Magdę Szymaszek, pod koniec lipca, na poznańskim jeziorze Kiekrz czekają eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.


Zibar
To już IV edycja żeglarskich zmagań o Puchar Pogorii. Wszystkich chętnych do startu w regatach zapraszamy w sobotę 30 lipca na Pogorię I do przystani TKŻ Tramp. Czytaj więcej...

Poza tym na P3 jest możliwość spaceru po wodzie snf (51).gif
BARES
CYTAT
Dąbrowska załoga na podium w kolejnej edycji Pucharu Polski w klasie Omega


W miniony weekend, tym razem na Jez. Żywieckim, odbyły się kolejne regaty rangi Pucharu Polski w klasie Omega Standard zaliczane również do Pucharu Śląska. Był to siedemnasty już Memoriał im Adama Banaszka, tragicznie zmarłego żeglarza, który podczas zlotu żaglowców Columbus 500 , na redzie brazylijskiego portu Reccife został śmiertelnie ugodzony nożem przez miejscowych bandytów którzy napadli na jacht „Dar Bielska”.
Na tym malowniczym akwenie, sąsiadującym bezpośrednio z górami, przy pięknej słonecznej pogodzie i zmiennym wietrze o sile do 3 stopni Beauforta rozegrano w sobotę pięć wyścigów.

Dąbrowska załoga AQUADUO POL 161 w składzie:

Dariusz Bałazy – sternik
Adam Kominek – załoga
Dawid Palka – załoga

reprezentująca Klub Sportów Wodnych HUTNIK z siedzibą nad Jez. Pogoria I zajęła w tych regatach drugie miejsce.

Pozostałe załogi z Dąbrowskich klubów uplasowały się na miejscach:

4. K.S.W Fregata Pogoria I, sternik Radosław Stachurski.
8. LOK Zefir Pogoria I, sternik Sławomir Skowron.
11. Stowarzyszenie TOM, sternik Magda Siulińska.
aqua
I Dąbrowski Maraton Aqua Aerobiku

Sobota 14 Kwietnia godz. 10.00Techniczne Zakłady Naukowe Pawilon B

ul. Łańcuckiego 10

Dąbrowa Górnicza


120 minut Intensywnych ćwiczeń

Dla każdego drobny prezent

Konkurs z cennymi nagrodami

Setki spalonych kaloriiKoszt zajęć:

- Klienci z Karnetem Bez Ograniczeń - Za Darmo

- Klienci z karnetami - 3 wejścia z karnetu

- Pozostali 40 złLiczba miejsc i prezentów ograniczona.Prosimy o potwierdzenie obecności ( aqua.slask@op.pl lub tel.508-617-717)
Martusia
ZOSTAŃ ŻEGLARZEM !!!
PRZEŻYJ WSPANIAŁĄ PRZYGODĘ!!!

SZKÓŁKA ŻEGLARSKA DLA NAJMŁODSZYCH
LUB
KURS NA STOPIEŃ ŻEGLARZA JACHTOWEGO DLA MŁODZIEŻY ORAZ OSÓB DOROSŁYCH.

PRZYGODA Z ŻAGLAMI TO ŚWIETNY SPOSÓB NA SPĘDZENIE WOLNEGO CZASU.

SPRÓBUJ!!! MOŻE W KRÓTKIM CZASIE ŻEGLARSTWO STANIE SIĘ PASJĄ
TWOJĄ I TWOJEGO DZIECKA

INFORMACJE I ZAPISY OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W BĘDZINIE,
DZIAŁ ORGANIZACJI IMPREZ, TEL. 32 267 30 07, ANDRZEJ KOSTARZ, TEL. 602 66 99 22.

REGULAMIN DOSTĘPNY NA WWW.OSIR.BEDZIN.PLxawer
a podobno już nie trzeba patentu na lódki do 5 m, prawda to?
GniecionY
CYTAT(xawer @ nie, 12 sie 2012 - 22:09) *
a podobno już nie trzeba patentu na lódki do 5 m, prawda to?


chyba nawet do 7,5 m2 nie potrzebny jest patent
ale popularna Omega na przykład to dwa żagle (grot i fok) a ich powierzchnia to ponad 18 m2
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.