Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Rządy Podrazy
Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej > Dąbrowa Górnicza > Władze
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
PICK
Pora utworzyć Topic w którym będziemy dyskutować na temat związany z rządami Prezydenta Podrazy, analizować jego decyzje.
pozdrawiam
Spoko tylko jakoś nie za bardzo jest o czym dyskutować. Przydałyby się jakieś zdecydowane działania - no chyba że coś mnie omineło.
PICK
Nie jestem pewien, ale czy na dzisiejszej sesji Rady Miasta nie została podjęta uchwała w sprawie podwyższenia wynagrodzenia Prezydenta o 40%. Może jestem w błędzie, proszę o wypowiedź w tej sprawie.
Jeśli byłaby to prawda to chyba z tymi 40% to mała przesada, tak myśle - rozumiem 15% ale aż 40%.
Na miłość Boską aż taka podwyżka - wiem że była taka uchwała na Sesję sad.gif
pozdrawiam
Przepraszam ale z tego co się orietuje to już Jorgen Tal brał maksymalne wynagrodzenie dopuszczalne przez ustawe.
PICK
Przepraszam ale z tego co się orietuje to już Jorgen Tal brał maksymalne wynagrodzenie dopuszczalne przez ustawe

To był element dzisiejszej Sesji Rady Miasta z tego co wiem i widziałem kwotę podwyżki rocznej o 3.000,00 bez 120 zł chyba blink.gif
Arbas
Jeśli Cię to interesuje, to trafiłem w necie /może strona UM? - nie zakodowałem/
na uchwałę RM z grudnia 2006. Kasy dla Pana Podrazy dotyczyły 2 punkty:
- podwyżka wynagrodzenia o 40%
- dodatek specjalny lub jakoś tak nazwany, może funkcyjny?
Liczby podano bardzo dokładnie, co do grosza. Niestety kwot nie pamiętam.
jacu007
No to wybraliśmy:) Ale to już chyba standard że zaczyna się sprawowanie władzy od podniesienia pensji... tylko czy bedzie to miało jakiekolwiek przełożenie na jakość i wydajność??
PICK
QUOTE(jacu007 @ Dec 30 2006, 07:21 AM) *
No to wybraliśmy:) Ale to już chyba standard że zaczyna się sprawowanie władzy od podniesienia pensji... tylko czy bedzie to miało jakiekolwiek przełożenie na jakość i wydajność??

Kwora podwyżki to 2.892,00 zł, jest to rocznie wypłata jednej diety dla radnego. Można podwyższyć wynagrodzenie - ale nie aż o 40% blink.gif i nie w tak krótkim czasie, ale Dąbrowa Górnicza to specyficzne miasto. Pan Zbigniew Podraza jest Prezydentem zaledwie miesiąc, a już podwyższa wynagrodzenie.
rouse
Pan Prezydent Podraza dostał tak na dzień dobry 40 % podwyżki a tak naprawdę My jako mieszkańcy nie widzimy żadnych decyzji, którymi mógłby się pochwalić Nowy prezydent oprócz oczywiście decyzji związanych ze zmianami personalnymi.
W czasie kampanii wyborczej Pan Podraza tak chętne brał aktywny udział w dyskusji na forum, dlatego teraz tym bardziej proszę o kontynuowanie tego dobrego zwyczaju i oczekuje kilku odpowiedzi:
1- Jak wygląda stan finansów miasta Dąbrowa Górnicza na dzień 31.12.2006??
2- Proszę o przedstawienie wizji rozwoju i koncepcji rozwoju miasta na lata 2007-2010 szczególnie z uwzględnieniem jego strategicznych obszarów??

Dobrym zwyczajem byłoby gdyby Pan Prezydent przedstawił Radzie Miejskiej i Nam wszystkim Swojego expose!
mucha
Hator, proponuję dodać tę kwestię do najbliższe serii pytań do UM. Czy to prawda, w jakiej wysokości i na jakiej podstawie pan Podraza dostał podwyżkę?
A swoją drogą, jeżeli to prawda, to to jest skandal.
Dejmon
Myślę, że wytykanie Panu Prezydentowi tego, iż mając taką możliwość już na początku kadencji podniósł sobie wynagrodzenie trąci obłudą i hipokryzją. Znakomita większość z nas zachowałaby się podobnie na jego miejscu. To wynika z natury człowieka, który woli posiadać więcej niż mniej i pragnie maksymalizować swoje korzyści osiągane z tytułu wykonywanej pracy. Patrząc na to z szerszej perspektywy, można pokusić się o stwierdzenie, iż jest to motorem rozwoju ludzkości.
mucha
QUOTE(Dejmon @ Dec 31 2006, 03:56 PM) *
Myślę, że wytykanie Panu Prezydentowi tego, iż mając taką możliwość już na początku kadencji podniósł sobie wynagrodzenie trąci obłudą i hipokryzją. Znakomita większość z nas zachowałaby się podobnie na jego miejscu. To wynika z natury człowieka, który woli posiadać więcej niż mniej i pragnie maksymalizować swoje korzyści osiągane z tytułu wykonywanej pracy. Patrząc na to z szerszej perspektywy, można pokusić się o stwierdzenie, iż jest to motorem rozwoju ludzkości.

Krótko mówiąc - nie zgadzam się dosłownie z niczym co napisałeś. Nie chce mi się polemizować z powyższymi poglądami, ale uważam je za zupełnie mylne i niebezpieczne. Nie chciałbym, żeby ludzie o takich poglądach działali w polityce. A żeby nie było że jestem hipokrytą (albo co gorsza idealistą tongue.gif ), to proszę zobaczyć co napisałem w wątku o podwyżkach dla radnych.

Pan Podraza miał u mnie ogromny kredyt zaufania. Jeżeli jednak rozpoczyna uzdrawianie finansów miasta od przyznania sobie wysokiej i niczym nieuzasadnionej podwyżki, zanim zdążył czymkolwiek na tę podwyżkę zasłużyć, to budzi to moje najgorsze obawy, że nic się w tym mieście po wyborach nie zmieniło i nie zmieni. Że znów chodziło nie o wizję, ale po prostu o dojście do koryta.
Dami7
QUOTE(Dejmon @ Dec 31 2006, 03:56 PM) *

Dejmonie - masz rację, znakomita większość tak by postąpiła. A to dlatego, że świat sparszywiał i coś takiego jak przyzwoitość stało się tylko pustym słowem.
Co do szerszej perspektywy to uważam, że nie chciwość i obłuda jest motorem dla gatunku ludzkiego lecz ciekawość, chęć poznania i odwaga. Kolumb wsiadł na statek i popłynął szukać terra incognita ponieważ był człowiekiem śmiałym i myślącym inaczej niż wszyscy. Chciwcy popłynęli za nim i to oni sprawili, że umarł w biedzie i niełasce możnych.
pulsatilla1214
Oj, Dami7, na temat Kolumba masz chyba zbyt wyidealizowane pojęcie smile.gif

Czym była motywowana wyprawa wink.gif ? Bynajmniej nie chęcią naukowych odkryć, ale chęcią wzbogacenia się. Znalezienia nowej drogi dostępu do niebotycznie drogich wówczas przypraw korzennych, bardzo intratnego interesu. Wyeliminowania coraz droższych pośredników - po upadku Konstantynopola Arabowie przejeli kontrolę nad dawnym jedwabnym szlakiem. A że znają się na targowaniu chyba każdy wie wink.gif (przykład - kwintal goździków na Molukach kosztował 2 dukaty, w mieście Malakka już 14 dukatów, w Kalikat, głównym punkcie przeładunkowym ówczesnych Indii, już 50 dukatów, ostatecznie na giełdzie londyńskiej 213 dukatów. Przebitka z 2 dukatow na 213 - jakieś 10 600% )

Sam Kolumb zażądał dożywotniego tytułu Wielkiego Admirała, Wicekróla odkrytych (czytaj zdobytych) ziem i dziesiątą część zysków. Idealista cool.gif ? Nie, żądny władzy, uznania i pieniędzy człowiek.

Sam Kolumb zachowywał się w sposob autokratyczny, despotyczny, czym zrażał wszystkch wokół siebie. To on był także bezwzględny wobec tubylców, to on przywiózł z Hiszpanii psy tresowane do tropienia ludzi.

To Kolumb faworyzował ponad miarę swoich zauszników wzbudzając zawiść innych, a także uprawiał czysty nepotyzm (uprzywilejowanie rodziny), szczególnie na rzecz swego syna Diego.

A rozczarowanie skutkami ekonomicznymi wypraw zgotował sobie sam, gdy ponad miarę "reklamował" wyniki swej pierwszej wyprawy (czysty PR - kilka dni wcześniej przed własnym powrotem wysłał statki ze złotem i darami, aby olśnić i zyskać większą sławę i rozgłos). Rozbudził zbytnie nadzieje. Nic dziwnego, że zachęcił tym i szumowiny do swych rzekomo "naukowych" z dzisiejszej perpektywy wypraw wink.gif Nic dziwnego, gdy ze składanych obietnic nie mogąc się wywiązać zaczął traktować Indian jak zwierzęta, nie ludzi.

W świetle niedawnych odkryć w róznych archiwach Kolumb okazuje się człowiekiem naprawdę spod ciemnej gwiazdy wink.gif Choć w filmie z muzyką Vangelisa i Gerardem Depardieu jest tak mitologizowany cool.gif Ale to fikcja, stworzona zresztą na specjalne zlecenie (proponuję zwrocić uwage kto współfinansował jej powstanie), fakty historyczne mówią coś innego.

Motorem rozwoju cywilizacji są lenistwo, wojny i właśnie chęć zysku wink.gif Jakoś zwykle brakuje chętnych do badań naukowych, z których rezultatów nie odniesie się bezpośrednich korzyści majątkowych rolleyes.gif

To tyle off-topicu w temacie prezydenta Podrazy.

Od siebie dodam, że jeśli to prawda, to w gorszym stylu rządów zacząć chyba się nie dało (no ewentualnie 100% podwyżki, ale kto wie, może to dopiero pierwsza tura dochodzenia do tego pułapu, jest czas).

Pożyjemy - zobaczymy.

A potem zagłosujemy wink.gif
Dami7
QUOTE(pulsatilla1214 @ Dec 31 2006, 09:22 PM) *
Oj, Dami7, na temat Kolumba masz chyba zbyt wyidealizowane pojęcie smile.gif
......

Motorem rozwoju cywilizacji są lenistwo, wojny i właśnie chęć zysku wink.gif Jakoś zwykle brakuje chętnych do badań naukowych, z których rezultatów nie odniesie się bezpośrednich korzyści majątkowych rolleyes.gif

To tyle off-topicu w temacie prezydenta Podrazy.

Od siebie dodam, że jeśli to prawda, to w gorszym stylu rządów zacząć chyba się nie dało (no ewentualnie 100% podwyżki, ale kto wie, może to dopiero pierwsza tura dochodzenia do tego pułapu, jest czas).

Pożyjemy - zobaczymy.

A potem zagłosujemy wink.gif

Oj, pulsatilla1214, widzę u Ciebie (nie po raz pierwszy) nieodpartą chęć popisania się erudycją. Ale wierz mi, że nie wszystko o ludziach można wyczytać z książek...

Co do Kolumba - podałem jego osobę jako przykład tego, że za ludźmi śmiałymi i myślącymi nieszablonowo stoją chciwcy, ludzie zawistni, obłudni, mali. Nie sądzę, aby kierował nim idealizm a raczej ambicja, ciekawość i chęć przygód. Sądzę natomiast - i zdania nie zmienię, choćbyś przytoczył dziesiątki cytatów - że to właśnie te cechy a nie chciwość popchnęły go do pokonania oceanu. Gdyby wystarczyła chciwość, takich Kolumbów było by tysiące.
Lenistwo jest motorem rozwoju o tyle, że z lenistwa i wygody ludzie wymyslili różne zabawki cywilizacji, które raczej trzeba wynalazkami nazywać niż odkryciami. Wojna - tak, napędza rozwój, ponieważ to właśnie sfera wojskowości dysponuje największymi środkami na badania naukowe (chociaż może akurat nie w naszym kraju, gdzie wszystko jest postawione na głowie). Co do chęci zysku - kilka zdań wcześniej podałem swój pogląd.
Tyle OT z mojej strony, kończę dyskusję o Kolumbie, chciwości i ambicji.
Na koniec wypada mi się z Tobą zgodzić co do jednej rzeczy. Pożyjemy, zobaczymy.

Ponieważ to mój pierwszy post w nowym roku, wszystkim życzę, aby rok ten był lepszy lub jeszcze lepszy. Dużo zdrowia, uśmiechu i spełnionych marzeń.
PICK
Projekt uchwały w sprawie: wynagrodzenia dla Prezydenta Miasta Dabrowy Górniczej Druk nr 35
Wnioskodawca: Przedstawia:
Komisja Budżetowa Przewodniczacy Komisji
14. Projekt uchwały w sprawie: przyznania dodatku specjalnego dla Prezydenta Miasta Dabrowy Górniczej
Druk nr 36
Wnioskodawca: Przedstawia:
Komisja Budżetowa Przewodniczacy Komisji

Wklejam, aby nie było wątpliwości numery druków uchwał z poprzedniej Sesji Rady Miasta z 28.12.2006 r.
tomasz sołtysik
LUDZIE!!!!!!!!!!!
odrobinę rzetelności please
sprawdziłem na bip'ie - wynagrodzenie prezydenta wraz z dodatkiem funkcyjnym oraz 40 % dodatkiem specjalnym wynosi 10.122 zł brutto + dodatek za wieloletnią pracę
jeśli to jest o 40 % wiecej niz zarabiał Talkowski...
dlaczego tego nikt wcześniej nie sprawdził???
gdziee są służby prasowe UM, które nie reagują na nieprawdziwe posty???

dla rzetelności: pensja prezydenta Podrazy w stosunku do pensji poprzednika została zwiekszona o 1,5 %
jak to się ma do 40%??? pomyłka pewnie wyniknęła z wysokości dodatku specjalnego ale przecież Talkowski też brał ten dodatek w wysokości 40%...

chyba ktoś powinien przeprosić Podrazę....
pozdrawiam
kursor
Witam!

Hmm... przeliczyłem te wynagrodzenie i rzeczywiście Pan Prezydent zarabia więcej niż poprzednik Pan Talkowski.

Zarabia o całe 80 zł więcej.... poszedł na całość

pozdrawiam zdesperowanych PIS'owców którzy potrzebują "gorących" tematów do potwierdzania swego bytu, brak merytoryki bardzo utrudnia istnienie w polityce - gwiazdy UPR jeszcze nie raz zabłysną na sesji

pozdro
pulsatilla1214
Zbieżność 40% rzekomej podwyżki z wysokością 40% dodatku wydaje się wyjaśniać sprawę definitywnie... cool.gif

dlaczego tego nikt wcześniej nie sprawdził???
gdziee są służby prasowe UM, które nie reagują na nieprawdziwe posty???

Tomek, a Ty to gdzie byłeś wink.gif ? Wpadaj częściej na forum, to takich kwiatków nie będzie smile.gif
mucha
QUOTE(pulsatilla1214 @ Jan 3 2007, 09:50 PM) *
Tomek, a Ty to gdzie byłeś wink.gif ? Wpadaj częściej na forum, to takich kwiatków nie będzie smile.gif

Dokładnie!
Starałem się sprawdzić tę informację o podwyżce, ale nic nie znalazłem w necie. A tu mamy informację z pierwszej ręki.
Cieszę się, że sprawa się wyjasniła. Bo przyznanie sobie 40% podwyżki byłoby nie tylko bulwersujące, ale po prostu głupie.
endriu
I wróciliśmy z dalekiej podróży , jak mawiał Janek C.
Gdyby nie pojawił się Tomek , to sądzę ,że temat by się tak rozwinął , że braklo by serwera!!!
Warto by było , Panie Prezydencie , aby gawiedź wiedziała co Pan zastał obejmując stanowisko i w jakim stanie Pan je będzie zostawiał.Może to sie przyczynić do wielu zbędnych dyskusji teraz i później.
Zakończę cytatem "Co u Pana w państwie Panie Prezydencie" smile.gif
tomasz sołtysik
Raport (bilans) otwarcia przedstawiający stan miasta na dzień objęcia stanowiska Prezydenta, albo na dzień 31.12.2006 (ze względów statystycznych) jest jak najbardziej pożądany, zresztą jeśli mnie pamięć nie myli prezydent Podraza go obiecał w swoim programie wyborczym

czekam z niecierpliwością na obraz DG po czteroletnich rządach Talkowskiego...
kwintosz
A skoro Tomek piszesz, że takie postanowienia padły z ust prezydenta Podrazy, w związku z tym mam pytanie czy istnieje szansa na jakieś spotkanie mieszkańców z prezydentem, na którym mógłby on przedstawić sytuacje miasta po rządach Talkowskiego (taki bilans) i może jakieś plany na temat działania na stanowisku (coś jak expose) oraz strategii miasta na najbliższe lata. Myślę że to ciekawe by było i cieszyło by się dużym zainteresowaniem.. Chyba że takie rzeczy będą jak już tylko na sesji RM.
PICK
Mam jednak pytanie czy Pan Prezydent był już na osławionym szkoleniu?
tomasz sołtysik
QUOTE(kwintosz @ Jan 4 2007, 09:33 PM) *
A skoro Tomek piszesz, że takie postanowienia padły z ust prezydenta Podrazy, w związku z tym mam pytanie czy istnieje szansa na jakieś spotkanie mieszkańców z prezydentem, na którym mógłby on przedstawić sytuacje miasta po rządach Talkowskiego (taki bilans) i może jakieś plany na temat działania na stanowisku (coś jak expose) oraz strategii miasta na najbliższe lata. Myślę że to ciekawe by było i cieszyło by się dużym zainteresowaniem.. Chyba że takie rzeczy będą jak już tylko na sesji RM.

Moim zdaniem bilans powinien mieć formę pisaną oraz być dostępny na necie w formie elektronicznej, oprócz części opisowej powinny w nim być dane statystyczne, które będzie można porównać za 4 lata,
na pewno bilans powinien być przedstawiony na sesji RM,
co do spotkań z mieszakańcami, to ja osobiście jestem dość sceptyczny, z doświadczeń osobistych wiem, że na takie spotkania często przychodzą i zabierają głos bardzo dziwni ludzie i niekoniecznie mówią na temat.... ale to już zależy od Prezydenta

pzdr
Zbigniew Podraza
Witam!

Tak jak obiecywałem wcześniej nie znikam z forum. Ze względu na obowiązki nie mogę zbyt często uczestniczyć w dyskusjach niemniej nadal będę zabierał głos w najważniejszych dla Was kwestiach.

Bardzo mi miło, że założyliście topic poświęcony mojej działalności. Doprawdy, poczułem się wyróżniony wink.gif

Przywołaliście bardzo ważną sprawę, mianowicie obiecany w kampanii bilans otwarcia. Aktualnie trwają nad nim prace. Aby rzetelnie i kompleksowo go przygotować należy wnikliwie przestudiować liczne dokumenty. Dlatego planuję zamknąć nad nim prace do końca I kwartału 2007r. Wówczas, mając pełny ogląd sytuacji „odziedziczonej” po poprzednikach i znając kondycję miasta, będę mógł przystąpić do ustalenia planów dalszych działań. W oparciu o bilans przygotowana zostanie strategia z uwzględnieniem wszystkich obszarów oraz wytyczeniem koniecznych i możliwych przedsięwzięć. Gdy tylko bilans powstanie przedstawię go publicznie. Nie przesądzając o szczegółach będzie możliwa jakaś forma szerszej dyskusji nad jego wynikiem i propozycjami dalszych działań. To co już dziś mogę Wam obiecać to czat, za pomocą którego w jakimś stopniu wymienimy się swoimi uwagami.

Kolejna sprawa to artykuł, który ukazał się we wczorajszym „Fakcie”. Postanowiłem Was o tym poinformować ponieważ zamieszczony tekst w sposób nierzetelny i nieobiektywny przedstawił sytuację związaną z funkcjonowaniem UM i moimi decyzjami. Dość powiedzieć, że przygotowujący go dziennikarz oparł się tylko o relacje jednej strony, nie konfrontując ich z moim stanowiskiem ani też nikogo innego z UM. Poniżej zamieszczam sprostowanie wysłane do redakcji „Faktu”.

Dąbrowa Górnicza, 11 stycznia 2007r.
P.0717-3/07

Sz. Pani
Red. Renata Cius,
Fakt, oddział w Katowicach

Szanowna Pani Redaktor!

Na podstawie art. 31 ustawy Prawo Prasowe wnoszę o zamieszczenie sprostowania nieprawdziwych informacji, które znalazły się w artykule pt. „Zwolniona bo ma raka” autorstwa Małgorzaty Himmel ( „Fakt Katowice”, 11 stycznia 2007 r.)

Ze wspomnianego artykułu wynika, że powodem zwolnienia Pani Danuty Micur z pracy na stanowisku naczelnika Wydziału Kultury przez Prezydenta Dąbrowy Górniczej, była jej choroba nowotworowa.

Tymczasem Pani Danuta Micur straciła pracę z powodu reorganizacji Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, w wyniku której m.in. zlikwidowano Wydział Kultury podporządkowując go nowotworzonemu Wydziałowi Strategii, Promocji, Kultury i Sportu.

Gdyby więc tezę stawianą przez dziennikarkę „Faktu” przyjąć za prawdziwą, należałoby konsekwentnie uznać, że reorganizacji, o której wyżej wspominam, dokonano z powodu choroby nowotworowej Pani Danuty Micur. To oczywisty absurd.

Wyjaśniam zatem, że w momencie podpisywania wypowiedzenia umowy o pracę z Panią Danutą Micur nie wiedziałem o jej chorobie. Kiedy tylko dowiedziałem się o jej problemach zdrowotnych – natychmiast zadeklarowałem konkretną pomoc. Do dzisiaj sądziłem, że Pani Danuta rozważa moje konkretne propozycje pracy.

Co więcej - nadal mam nadzieję, że Pani Danuta Micur nie odrzuci mojej pomocy, narażając się na dodatkowe stresy.

Z poważaniem

Zbigniew Podraza
Prezydent Dąbrowy Górniczej

Pozdrawiam

Zbigniew Podraza
endriu
Brawo Panie Prezydenicie.Dobrze , że Pan odwiedza forum , jest Pan z mieszkańcami , i to sprostowanie.
Czekamy na bilans z niecierpliwością.
Życzę sukcesów.

Pozdrwaiam.
Hator
z art o sztucznch boiskach (wklejonych przez kwintosza w innym dziale) mozna przeczytac cos takiego

(...) tłumaczy Robert Koćma, pełnomocnik prezydenta Dąbrowy Górniczej

no to rotfl biggrin.gif
jak ktos madry kiedys powiedzial - w przyrodzie nic nie ginie biggrin.gif

...kolejna juz ryska na szkle
pozd
Zibar
Co fakt, to fakt sprawdził się przecież jako prezes MMKS-u - zaoszczędził na plakatach z informacjami o meczach - to teraz z tej odłożonej kasy zbuduje nowe boiska, a obok nich postawi halę do całorocznej gry w siatkówkę plażową laugh.gif. No coż jak dla mnie rotfl tej kacencji.
Hator
oby jego ekonomiczna oszczednosc nie przedlozyla sie w oszczednosci informacyjnej.
... co Pan prezydent obiecal - konkursy na stanowiska - to jest, zapomnial jednak o obietnicy, ze wraz z konkursami maja zniknac osobiste nominacje (kierowane najczesciej znajomosciami).

Oby tych drugich przypadkow jak najmniej.
Poza tym na razie wiekszych grzechow dopatrzec sie nie moge - i oby tak pozostalo
pozdr
:)
sprawozdanie z dzialalnosci za grudzien

doc:
http://www.bip.dabrowa-gornicza.pl/bip.pli.../13/3/21713.doc
lub pdf:
http://www.bip.dabrowa-gornicza.pl/bip.pli.../29/9/21729.pdf
endriu
Sympatyczni są znajomi znajomych.Oby było coś z tego dla gawiedzi głosującej.

pozdr...
Robert123
Szanowny Panie Prezydencie

W jaki sposób zamierza pan wesprzeć lub wspomóc sekcję siatkówki MMKS- 1 liga kobiet???? Drużyna ta jak pan doskonale wie ma szanse na awans do LSK. Czy jest to "wasze oczko w głowie"? Jest pan częstym widzem meczów prosimy i zwracamy sięz prośbą o pomoc i promocję!!! Plakatów nie ma, informacji nie ma, że są mecze zarząd MMKS milczy nie odpowiada na e-mile. To jest klub miejski. Ta drużyna ma potencjał, ogromny potencjał, w tym mieście jest wiele firm, które mogą wspomóc i wesprzeć. Po awansie do LSK o DG byłoby głośno. Czy ma pan wytypowaną osobe, ktora zajęłaby się poszukiwaniem ewentualnych darczyńców dla MMKS. Tak nie może być Panie Prezydencie, ze od początku sezonu dziewczyny grają w jednych kompletach koszulek, to jest karygodne i niedopuszczalne. Przecież - cos trzeba zmienic, coś robić, aby nie było gorzej, aby nie zniszczyć tego całego dorobku. Zburzyć jest łatwo odbudować trudniej.
Osobiście głosowałem na Pana i mam nadzieje, że jako wierny kibic nie zawiedzie Pan pokladanych w Nim nadziei. Liczymy na Pana jako ostatnią deskę ratunku my wierni kibice siatkówki.
Czekam z utęsknieniem na Pańską odpowiedź.
endriu
Panie Prezydencie , jak pisze Robert , wiemy i widzimy , że jest Pan bardzo zaangażowany w kibicowanie naszym drużynom , preferuje Pan siatkówkę kobiet . Wiemy , że na sporcie się świat nie kończy ,są ważniejsze sprawy miasta ,ale skoro Pan zasiada w "loży" i gorąco dopinguje ... .Prosimy .... Czy Pan ma wpływ na funkcjonowanie klubu MMKS? Myślę , że tak , skoro klub jest finansowany z budżetu miasta.

Proszę o stanowisko odnośnie pytań Roberta.

Pozdrawiam i życzę sukcesów w zarządzaniu Dąbrową , naszą Dąbrową.
Robert123
Szanowny Panie Prezydencie.

Nadal czekamy na odpowiedź z Pana strony jakie plany miasto ma wobec klubu MMKS (sekcja siatkówki)- odpowiedzi nie otrzymaliśmy, prosimy o takową. Pytania zostały przedstawieone w powyższych postach.
Hator
coz - p. Podraza forum ostatnio mniej przeglada - a jesli juz to raczej by postnac.
proponuje z pytaniem naciskac na czacie za tydz :)
PS robert- umiesc pytanie w pytaniach do UM to je dokleje
pozdr
mary cha
http://www.bip.dabrowa-gornicza.pl/bip.pli.../43/3/22193.htm

zaczyna sie:(
PICK
Normalka w końcu "uczciwy wybór"
Dami7
QUOTE(mary cha @ Feb 9 2007, 02:06 PM) *

A skończyło się kiedyś???
wykształciuch
Racja Dami7 prymitywnych układzików dąbrowskich ciąg dalszy. mad.gif
endriu
Myślę , że "kesz " jest sprawą priorytetową. Znajomi znajomych itd...Ale z takimi preferencjami ten Pan jest tylko doradcą prezydenta Dąbrowy? biggrin.gif

pozdr...
Dami7
QUOTE(wykształciuch @ Feb 9 2007, 04:07 PM) *
Racja Dami7 prymitywnych układzików dąbrowskich ciąg dalszy. mad.gif

Dąbrowskich??? Toż to choroba władzy na każdym szczeblu i każdym mieście! Poczytajcie sobie dzisiejsze doniesienia na temat zawłaszczania agencji rolniczych przez Samąbronę, partię - magnes dla wszelkich szumowin.
Rak toczy to społeczeństwo, ten kraj. Rządzący maja gęby pełne frazesów na potrzeby kampanii wyborczych, potem jest jak było i... będzie!
Arbas
Wielkie Dzięki Panie Prezydencie za utrzymanie naszej Zagłębiowskiej Orkiestry Kameralnej!
Koncert Noworoczny bardzo udany. Słuszne brawa i bisy dla młodych kameralistów, którzy między innymi znajdując zatrudnienie w tej orkiestrze nabierają wiary w sens wykonywania pięknego lecz trudnego zawodu - profesjonalny muzyk kształci się na początek minimum 15 lat, a potem już całe życie.
A może znajdą się w Dąbrowie Górniczej firmy, które zaopiekują się muzykami i sprawią fraki dla mężczyzn /ok.1000 zł/ i komplety wieczorowe dla pań /ok.400 zł/? Czego orkiestrze i melomanom życzę a
jacu007
Koncert owszem udany, ale przemówienie prezydenta... niech lepiej nie zabiera głosu
Kobra
Witam Pana Prezydenta i forumowiczów! Dołączam się do podziękowań za utrzymanie Sceny Muzycznej.Koncert był rzeczywiście bardzo udany, prezydenckiego przemówienia też wcale się nie czepiam..Mnie i grupę moich znajomych zachwycił również występ orkiestry rozrywkowej "Sojka Band", która dała popis profesjonalizmu najwyższych lotów!!!Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy ich występu.Istna uczta dla znawców muzyki!To budujące,że w naszym mieście jest i orkiestra kameralna i big band na tak wysokim poziomie.Kiedyś big band pokazał się na scenie w Parku Zielona i występ, choć zbyt krótki,też był bardzo udany. Piątkowy koncert był po prostu "BOMBA"(ach, te saksofony!!!),nogi same rwały się do tańca.Mam nadzieję,że zespół będzie częściej prezentowany mieszkańcom miasta (i nie tylko), bo naprawdę jest się czym pochwalić!!! Dziękujemy Panu Prezydentowi i Dyrekcji PKZ za zorganizowanie koncertu, a Artystom gratulujemy wspaniałych występów.Tak trzymać!!!!!!!!!
Hator
Sąsiedzka wymiana?

Bożena Respondek, sprawująca przez ostatnie cztery lata funkcję starosty będzińskiego, została naczelnikiem wydziału zdrowia, polityki społecznej i aktywizacji zawodowej w dąbrowskim Urzędzie Miejskim. Bożena Respondek ubiegała w ostatnich wyborach się o fotel prezydenta Będzina, ale przegrała z Radosławem Baranem. Obecnie będzie czuwać nad zdrowiem dąbrowian i kształtować politykę społeczną miasta. Jej kwalifikacje wysoko ocenił Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.

- Wykazała się bardzo dobrą znajomością przepisów prawa z zakresu kilku ustaw. Między innymi o zakładach opieki zdrowotnej, o pomocy społecznej i finansach publicznych - podkreślił.

- Konkursy na stanowiska w jednostkach samorządowych są otwarte i jawne, a o wynikach decyduje komisja. Wybiera kandydata, który ma odpowiednie doświadczenie zawodowe i kwalifikacje - wyjaśnia Anna Zubko z dąbrowskiego UM.

W przeciwnym kierunku powędrował niedawno Ryszard Fornal, który w poprzedniej kadencji samorządowej był zastępcą prezydenta Dąbrowy Górniczej, Jerzego Talkowskiego. Obecnie także jest wiceprezydentem miasta, ale w Będzinie. Ryszard Fornal w będzińskim magistracie zajmuje się sferami kultury, promocji i sportu. Miał także odpowiadać za... politykę zdrowotną, ale ta przypadła ostatecznie bezpośrednio Radosławowi Baranowi.

a moze jeszcze tak leszka millera, oleksego i innych kolegow z partii do DG zaprosic - na pewno sobie "poradza" w konkursie.
ps w jednym z komentarzy na NaszeMiasto ktos napisal iz Lipczyk bedzie od 1 III pracowac w Albie na "stolkowym" stanowisku...

ciekaweeeee
Bathurst
QUOTE(Hator @ Feb 21 2007, 09:18 PM) *
ps w jednym z komentarzy na NaszeMiasto ktos napisal iz Lipczyk bedzie od 1 III pracowac w Albie na "stolkowym" stanowisku...

ciekaweeeee

Wiesz Hator pewnie Pan Lipczyk dobrze zna ustawę o odpadach wink.gif Przecież koneksje się już nie liczą. Jeszcze teraz jak wszystko takie jawne i przejrzyste wink.gif
michu
"Wykazała się bardzo dobrą znajomością przepisów prawa z zakresu kilku ustaw. Między innymi o zakładach opieki zdrowotnej, o pomocy społecznej i finansach publicznych"

- zdaje się, że jest kilka kierunków studiów na których studenci musza wykazać się znajomościa tych ustaw......

Jak dla mnie, żaden powód do wygrania konkursu na stanowisko menedżerskie. Ta pani może być dobrym specjalistą...
:)
kilka ustaw to mozna dobrze poznac w 1 weekend biggrin.gif
pozdrawiam
QUOTE(Bathurst @ Feb 21 2007, 08:29 PM) *
Wiesz Hator pewnie Pan Lipczyk dobrze zna ustawę o odpadach wink.gif Przecież koneksje się już nie liczą. Jeszcze teraz jak wszystko takie jawne i przejrzyste wink.gif

Przede wszystkim Pan Podraza i Zaguła powinni wiedzieć że taki fakt zostanie wykorzystany przeciwko nim. Czyżby nowe władze chciały popełnić polityczne samobójstwo. Wiadomo, że społeczna ocena władz miasta w DG zależy głównie od takich rewelacji personalnych.

A to czy Lipczyk nadaje na to stanowisko czy nie to całkiem inna sprawa.

PS. Ciekawe czy to prawda czy to kolejne wymysły jakiegoś wielbiciela Talkowskiego.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.