Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: busy do krakowa
Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej > Dąbrowa Górnicza > Nasze Sprawy
Stron: 1, 2, 3
mad76
Witam ,
szukam połączeń busowych, autobusowych, prywatnych do Krakowa. Jeśli macie jakies informacje, proszę..
Hator
sa z katowic spod dworca do krakowa minibusy - ale takie fajne - nie pamietam niestety nazwy a w samym centrum rzadko bywam.
w kazdym razie musialbys przejechac sie na dworzec i wypytac - tam na pewno, pod estakada, jest przystanek m.in. tych przewozow i sprawdzisz sobie rozklad.
cena kilkanascie zlotych, a dojazd moze w ponad godzinke, jakosc samych minibusikow bardzo wysoka.
pozdr

PS mozesz jeszcze spytac na forum katowice na gazeta.pl - na pewno Ci powiedza
PS2 mozesz takze skorzytsac z PKSow w Katowicach obok empika.
Dami7
QUOTE(mad76 @ Dec 11 2006, 03:38 PM) *
Witam ,
szukam połączeń busowych, autobusowych, prywatnych do Krakowa. Jeśli macie jakies informacje, proszę..

Poszukaj sobie jakiegoś rozsądnego połączenia do Olkusza, stamtąd do Krakowa jeździ kilka busików na godzinę. Możesz też wrzucić na google hasło internetowy rozkład jazdy autobusów i coś dla siebie znajdziesz. Takiej podpowiedzi udzieliły mi moje córki, które korzystają z tych połączeń.
vacu
Rozkład jazdy PKS Katowice - niektóre busy jadą do Krakowa przez DG np. KATOWICE – HRUBIESZÓW 13.40, KATOWICE - IWONICZ 10.57, pewnie są jakieś inne jeszcze choć większość niestety jeździ przez Mysłowice i Jaworzno.
bzenek
Autobusy PKS odjeżdżające z centru Dąbrowy Górniczej, z których korzystam w drodze do Krakowa to:

6:00 do Krakowa;
7:20 do Zakopanego (zatrzymuje się w Gołonogu);
9:04 do Zakopanego;
10:57 do Iwonicza Zdroju (zatrzymuje się w Gołonogu);
12:25 do Zamościa (zatrzymuje się w Gołonogu);
12:27 do Krosna;
15:10 do Krakowa.

Widuję też autobus PKS Nowy Sącz, który odjeżdża z Dąbrowy w okolicach 18:40 ale nie jestem go na 100% pewien. Ceny biletów są w granicach 10-13zł.

QUOTE(Hator @ Dec 11 2006, 06:47 PM) *
sa z katowic spod dworca do krakowa minibusy - ale takie fajne - nie pamietam niestety nazwy a w samym centrum rzadko bywam.

Busy faktycznie są bardzo wygodne i komfortowe. Ich rozkład znajduje się tu:
http://www.uni-bus.com.pl/katowice.html
Mick
Jak pisali przedmówcy - do Olkusza i dalej do Krakowa na Nowy Kleparz.
Co pół godziny busy z DG jeżdżą (Centrum - Reden - Aleje - Cmentarz i dalej przez Sławków i Bolesław). Z Olkusza chyba co 10 min.

Szukaj na www.vadis.pl
Sebastian22
z Olkusza jada co jakies 15 min z przystanku "Olkusz skrzyżowanie" obok Hypernovej....do Olkusza mozna dostac sie busami jadacymi za "15" kazda godzina (jakos tak) lub PKSem jadacym co godzine....Busy docieraja na Nw.Kleparz...
michu
QUOTE(Mick @ Dec 11 2006, 07:27 PM) *
Jak pisali przedmówcy - do Olkusza i dalej do Krakowa na Nowy Kleparz.
Co pół godziny busy z DG jeżdżą (Centrum - Reden - Aleje - Cmentarz i dalej przez Sławków i Bolesław). Z Olkusza chyba co 10 min.

Szukaj na www.vadis.pl

z tym co pół godziny proponuje uważać, firmie dpj która (oprócz pks olkusz) obsługuje linie DG-Olkusz zdarza się, że nie trzyma się rozkładu (nie wspominając o dość częstych awariach autobusów). Jeżdzę do pracy do Krakowa i wiem cos o tym - ostatnio w busach dpj wisiała kartka, że jeżdżą co godzinę. Dośc pewny jest pks olkusz, tyle, że maja tendencję do ograniczania ilości kursów. Zarówno busy dpj jak i pks olkusz oficjalnie nie maja przystanku na alejach a przy cmentarzu i kwestia ewentualnego zatrzymania się zależy od kierowcy.
Natomiast z Olkusza do Krakowa - bez problemu mozna sie dostać busem jak i pks.
Dave
Chociaż już pewnie po ptokach, bo pytanie o kursy do Krakowa było w grudniu to ja, jako miłośnik KM (a raczej TZ - transportu zbiorowego) napiszę o pewnych kursach do Krakowa:

I. Kursy z DG do Krakowa:
1. bezpośrednie:
- 3.15 PKS Kraków/PKS Wejherowo: Karwia (Gdynia) - Zakopane (kursuje na pewno w wakacje codziennie, poza wakacjami kursował w sobotę chyba, ale teraz już chyba nie), cena raczej droższa, kurs posp.;
- 6:00 PKS Olkusz: D.G. - Kraków (jeździ w dni robocze) - cena to ok 8 zł (kurs normalny);
- 6:00 PKS Kraków/PKS Mrągowo: Giżycko - Kraków (w sezonie letnim jeździ codziennie, poza sezonem jakoś w weekendy) - cena: nie wiem ale pewnie cały ok. 16 zł, studencki chyab 20% mniej (kurs pospieszny);
- 7:27 (chyba) PKS Częstochowa: Częstochowa - Zakopane (codzinnie prócz dużych świąt i Nowego Roku) - cena: bodaj 10 zł (!) cały i 7 zł ulgowy (kurs pospieszny, przez Gołonóg);
- 8.10 PKS Kraków/PKS Connex Kołobrzeg: Kołobrzeg - Kraków (kursuje tylko w wakacje), cena nieznana, ale może byc trochę droższą niż inne, kurs pospieszny;
- 9:04 (jakoś tak) - PKS Gliwice: Gliwice - Zakopane (kursuje j.w.) - cena: bodaj 11 zł (cały, o ile się nie zmieniła już), i 7,70 zł studencki (kurs pospieszny);
- 10:57 PKS Jasło: Katowice - Iwonicz Zdrój (kursuje j.w.) - cena to ok 12 zł cały i coś koło 9 zł ulgowy (posp.);
- 12.25 PKS Olkusz/PKS Zamość: Katowice - Zamość (kursuje j.w.) - cena podobna j.w. (posp.);
- 12.27 PKS Krosno: Krosno - Wrocław (kursuje j.w.) - cena troszkę większa niż wyżej i długi postój w Olkuszu (chyba 35 min) - kurs posp.;
- 13:40 PKS Hrubieszów: Katowice - Hrubieszów (kursuje codzinnie prócz niedziel i świąt), ceny nie znam, studenckie zniżki jakieś są; kurs pospieszny
- 15.10 (?) PKS Płock: Płock - Kraków (kursuje j.w.) - ceny nie znam, ale parę lat temu była zbliżona do PKSu Krosno (kurs posp.);
- 18.00 PKS Koszalin: Mielno (Koszalin) - Kraków (kursuje tylko w wakacje, tzn. kursował tongue.gif) - cena nieznana, kurs pospiesznny;
2. Kursy pośrednie (przez Olkusz):
- PKS Olkusza z D.G. do Olkusza odjeżdża teraz nieregularnie (kosztuje 4,50 zł), czas przejazdu do 50 min., odjazdy m.in. o: 9:30, 13:05 (?) - oprócz sobót i niedziel chyba, 14:10, 15:05, 16:30. 18:10, 22:20 (?) - tylko w dni robocze;
- prywatne busy to firma DPJ: D.G. - Olkusza (trasa jak PKSu Olkusz j.w.), cena to chyba 4 zł, jeżdża co godzinę i pół (nieregularnie) a w niedziele co godzinę i co dwie;
- jest jeszcze bus z Katowic do Olkusza przez D.G., jeździ co półtorej godziny w dni robocze i co 3 godziny w wolne;
- z Krakowa busy średnio co 15-20 minut do Nowego Kleparza, także PKSy Olkusz i inne z dw. PKS (cena średnio 4-5 zł);
II. Kursy z Katowic do Krakowa:
1. przez D.G. i Olkusz (wymienione wyżej przy odjazdach z D.G.);
2. przez Jaworzno i Chrzanów (autostradą A-4):
- różne pory odjazdów nieregularne, jest ich dość sporo, ceny rózne w zależności od PKSu: 13-17 zł (cały) i ok. 9-13 zł (ulgowe bądź studenckie, jeśli są), PKS Katowice np. na cały po 17 zł (drogo) i 30% studencki;
- busy firmy Uni-bus: cena 12 zł (bez zniżek) - jedzie nie autostradą tylko przez Olkusz, ale do D.G. nie wjeżdża niestety;

Chyba tyle - ale co jakiś czas pewnie jakieś potworki albo nowe ofery mogą się pojawiać wink.gif
michu
od 30 marca PKS Olkusz przestaje jeździć na obsługiwanych przez siebie trasach. Firma zaprzestaje działalności.
Na razie nie wiadomo, czy inny podmiot przejmie kursy na trasie Olkusz-Dąbrowa-Olkusz. Byle nie DPJ (z uwagi na stan techniczny busów ludzie nazywają ich "Bangladesz"...)
Jak coś się dowiem, to napiszę.
Dave
Nie pomerdałeś czegoś? Wszędzie czytałem i słyszałem, że do 26 maja mają prowadzić komunikację autobusową (PKS Olkusz oczywiście mam na myśli) bo firma upada. Przecież nawet nowy rozkład PKS Olkusz jeszcze wywiesił w D.G. i co ciekawe, jest kilka kursów do Krakowa bezpośrednio z DG w niektórych kursach :> Ale niestety, kilka kursów znowu odpadło sad.gif
Część kursów ma przejąć PKS Zawiercie :) ale do Olkusza to pewnie tylko busy zostaną sad.gif
michu
jeśli cokolwiek zamieszałem, to tylko to , że nie dopisałem, że zawieszenie kursów dotyczy przede wszystkim DG. W olkuszu na budynku PKS wisi od ub tygodnia kartka, że wszystkie kursy na trasie Olkusz - DG - Olkusz zawieszają z końcem marca. Poza tym mówił mi to kierowca z pks Olkusz w ub tygodniu.
Dave
Hmmm, coś w tym prawdy chyba jednak jest, bo dziś na kursie z Katowic do Zamościa nie pojawił się PKS Olkusz tylko PPKS Zamość, który jeździł na tej trasie zamiennie z Olkuszem. Dodatkowo wczoraj późnym popołudniem na dw PKS w Olkuszu nie było ani jednego ich wozu! :/
Dave
Od 1 lipca firma transportowa (busy) pana Łukasza Łacha (nie lubię tej firmy bo to strrraaszny buc i często nieuczuciwie konkuruje) uruchomiła 2 kursy do Krakowa bodajże z Katowic przez D.G. i Olkusz. Pierwszy odjazd z D.G. Centrum do Krakowa o 8:40m drugi jakoś po 13-ej chyba.
Cena biletu to 12 zł - jak dla mnie na busa to stanowczo za dużo! PKS Częstochowa o 7:25 z DG do Kraka ma vały bilet po 10 zł a studencki po 7 - czas przejazdu ten sam a komfort często lepszy...
zizi78
A jak teraz wygląda dojazd z Dąbrowy Górniczej do Olkusza--Kraków?

Wie ktoś na dzień dzisiejszy?

7:20 8:50 P D CZĘSTOCHOWA - ZAKOPANE
przez BĘDZIN, KRAKÓW 9:20 9:30 P # L KRAKÓW - STALOWA WOLA
przez MIELEC

DĄBROWA GÓRNICZA POCZTA 07:20 07:20
DĄBROWA GÓRNICZA GOŁONÓG 07:27 07:27
OLKUSZ 07:57 08:00
JERZMANOWICE GOŚCINIEC 08:19 08:19
WIELKA WIEŚ 08:31 08:31
KRAKÓW, BRONOWICE WLK. 08:43 08:43
KRAKÓW, KLEPARZ D/W 08:47 08:47
KRAKÓW 08:50 08:55

Czy ktoś korzystał z tego połączenia?
Dave
Ja korzystałem, ale w przeciwnym kierunku, jak już wracał, ale wiele razy widywałem rano ten kurs wink.gif
Teraz do Krakowa z DG odjeżdżają następujęca busy/autobusy:

1) 3:15 - do Zakopanego z Karwi, przez Olkusz i Kraków (kursuje do 30 września codziennie);
2) 6.00 - do Krakowa z Giżycka (kursuje w wakacje codziennie, potem w weekendy);
3) 7.05 (7.10?) - do Zakopanego z Gliwic - bardzo szybki i niedrogie połącznie (kursuje codziennie);
4) 7.25 - do Zakopanego, przez Olkusz i KRaków (i Gołonóg!) - TANI i fajny kurs, codziennie;
5) 8:40 - do Krakowa z Katowic, przez Olkusz (BUS) - codziennie (12/8 zł bilety);
6) 9.04 - do Zakopca z Gliwic - niedrogi i fajny, codziennie kursuje;
7) 10.57 - do Iwonicza Zdrój, przez Olkusz, Kraków i Gołonóg - codziennie;
8) 12.20 - do Zamościa z Katowic, przez Olkusz, Kraków i Gołonóg! - codziennie;
9) 12.27 (?) - do Krosna z Wrocławia przez Olkusz i Kraków - codziennie, zwykle fajne wozy;
10) 13:40 - do Hrubieszowa z Katowic, przez Olkusz i Kraków - codziennie próćz niedziel;

i inne potem...
prezes
Pozwole sobie wprowadzić kilka poprawek tongue.gif
1) 3:15 - do Zakopanego z Karwi, przez Olkusz i Kraków (kursuje do 30 września codziennie)
2) 6.00 - do Krakowa z Giżycka, jw.
3) 7:25 - do Zakopanego z Gliwic - bardzo szybki i niedrogie połącznie (kursuje codziennie);jedzie dużo szybciej niż ten 5 minut wcześniej cool.gif
4) 7:20 - do Zakopanego z Częstochowy, przez Olkusz i Kraków (i Gołonóg!) - TANI i fajny kurs, codziennie;
5) 8:40 - do Krakowa z Katowic, przez Olkusz (BUS) - codziennie (12/8 zł bilety);
8) 12.20 - do Zamościa z Katowic, przez Olkusz, Kraków i Gołonóg! - codziennie;
9) 12.28 - do Krosna z Wrocławia przez Olkusz i Kraków - codziennie, zwykle fajne wozy;
10) 13:40 - do Hrubieszowa z Katowic, przez Olkusz i Kraków - codziennie oprócz niedziel;
11) 14:30 - do Krakowa z Katowic, przez Olkusz - codziennie (BUS);
12) 15:10 - do Krakowa z Płocka - codziennie

i dla zainteresowanych podaje jeszcze połączenia powrotne, Kraków - Dąbrowa:
1) 10:00 - 11:52, kurs do Wrocławia, odjazd w Krakowie ze stanowiska D3;
2) 11:10 - 12:35, kurs do Katowic, stanowisko D9 (BUS);
3) 13:15 - 14:37, kurs do Płocka, stanowisko D16;
4) 14:40 - 15:30, kurs do Gliwic, stanowisko G1;
5) 16:10 - 17:35, kurs do Katowic, stanowisko D9 (BUS);
6) 17:25 - 18:56, kurs do Katowic, stan D5;
7) 17:40 - 19:03, do Gliwic, stan G2;
8) 17:50 - 19:17, do Częstochowy, stan D17;
9) 18:30 - 20:00, do Giżycka, stan D1 (w wakacje codziennie);
10) 18:40 - 20:31, do Katowic, stan D6;
11) 19:35 - 21:00, do Karwi, stan G5 (w wakacje codziennie).
michu
A ja dodam info o kursującej od lipca linii Olkusz - Katowice przez Centrum Dabrowy. Nie wiem, czy to wspomniana wcześniej linia "pana Łukasza Łacha". Z przejazd na trasie DG - Olkusz płacę 3,50.
Odjazdy w dni robocze z DG Centrum do Olkusza - os Młodych (przez Sławków, Podlipie, Bolesław):
6.15, 8.15, 9.15, 11.15, 12.15, 14.15, 16.15, 17.25, 19.15, 20.15
(info na podstawie rozkładu orzymanego w busie).
Kursy z Olkusza omijają olkuski dworzec PKS/PKP wieć trzeba wsiadać na os. Słowiki lub na skrzyżowaniu za Hypernową.
Odjazdy w dni robocze z os Słowiki w Olkuszu:
4.44, 6.14, 7.14, 9.14, 10.14, 12.14, 14.44, 15.44, 17.34, 18.44

Generalnie, lepiej być na przystanku 5 minut wcześniej.
Maryhna
a ja wspomnę, że z centrum odjeżdżają od pon. do piątku busy do Olkusza kwadrans przed każdą godziną, w weekendy też ale znacznie rzadziej.... (można to łatwo sprawdzić bo po ostatniej zmianie,rozkład jazdy jest wywieszony e Centrum; nowy "oczojebny" czyli w rażącym kolorze ;-) )
bus jeździ przez Sławków Rynek i Bolesławiec, w Olkuszu nie trzeba dojechać do samego dworca PKS ponieważ przed głównymi światłami jest przystanek autobusowy, tam można wysiąść z busa i już jest podstawiony bus do Krakowa, tak jest to sprytnie skoordynowane. :)
żeby było śmieszniej, bus do Krakowa wjeżdża dosłownie na moment na dworzec pks w Olkuszu a potem już ciśnie do Krakowa
pozdrawiam
Dave
No i jako "szpecjalista od komunikacji" muszę wtrącić swoje 3 (a może 4? tongue.gif) grosze i minimalne poprawki:

1) Prezesie! Ten PKS z Gliwic do Zakopanego jeździ już2 miesiące o 7:10 a nie 7:25! Była poprawka, bo wg starego rozkładu, czas jazdy do Krakowa RDA z DG wynosił... 55 minut! Nawet osobówka by tego chyba nie pokonała! Co ciekawe - oficjalnie jest to "kurs przyspieszony" a czasowo jedzie szybciej od tego o 9:05 i ma mniej miejscowości w rozkładzie tongue.gif
2) tych dwóch pozostałych PKSów nie pisałem, bo już mi się nie chciało, a ten o 7:20 to zapomniałem napisać, że jedzie z Częstochowy ;-)
3) busy z Katowic do Olkusza oś. Młodych jeżdżą już z pół roku i o nich gdzieś pisałem (chyba na forum o KM) i to jest firma JKA-bus - jeżdżę nimi często z DG do Katowic (2 zł a czas jazdy 15-20 minut, lepiej się opłaca niż 801/831 wink.gif ) - tych kursów z Olkusza w dni robocze jest znacznie więcej ;-)
Jeśli nie zajeżdżają już pod dw PKS to wieeelka szkoda, tracą trochę klientów przez to sad.gif
4) Maryhna! Nie BoleSŁAWIEC, tylko BoleSŁAW! Gdzie tam Bolesławiec od DG! tongue.gif Aha! Czy na pewno DPJ (te kursy za kwadrans, co piszesz) jeżdżą przez Rynek w Sławkowie?
prezes
QUOTE(Dave @ Aug 27 2007, 23:00 ) *
1) Prezesie! Ten PKS z Gliwic do Zakopanego jeździ już2 miesiące o 7:10 a nie 7:25! Była poprawka, ...

ok, przepraszam, moja wina :) korzystałem w tym przypadku jedynie z internetowych "zasobów", a m.in. na stronie RDA nie uwzględnili jeszcze poprawki.
Maryhna
Dave tak, te busy dojeżdżają na sam Rynek w Sławkowie

ps: wybaczcie pomyłkę z "Bolesławcem" ;-)
Sosna
Orientuje sie ktoś czy któryś z wcześniej wymienionych przez @Prezesa autobusów kursuje 1 listopada ?!
Proszę o w miarę szybką odpowiedz ponieważ 1 listopada to już jutro a ja sie muszę dostać jakoś do Krakowa!

Interesują mnie tylko kursy poranne tj:

3) 7:25 - do Zakopanego z Gliwic
4) 7:20 - do Zakopanego z Częstochowy
5) 8:40 - do Krakowa z Katowic
6) 9.04 - do Zakopca z Gliwic
picaro
witam!
ten bus o 7:25 z Gliwic jak juz ktos wczesniej wspominał jeździ teraz o 7:10
a co do tego czy jeżdż jutro to z informacji internetowych wynika, że ten, z częstochowy o 7:20 jeździ(fatycznie jeździ bliżej 7:30 więc radzę czekać cierpliwie). Ten 9:04 też chyba jutro kursuje. Co do dwóch pozostałych to nie wiem, ale tak czy inaczej polecam zadzwonić na informacje, którą mozna znaleźć tu: http://www.pks-czestochowa.pl/ (już widze na stronce że ich busy jeżdżą jak w niedziele czyli ten 7:20 jedzie na bank) i tu: http://www.pks-gliwice.pl/ i http://www.pks.katowice.pl/
Dave
Trochę za późno, ale krótko odpisze "na zaś" : wszystkie wymienione przez mnie, Prezesa i kogo tam jeszcze busy i PKSy jeżdzą codziennie prócz DUŻYCH świąt: Bożego Narodzenia (25.12., w drugi zwykle jeźdzą), Nowy Rok i Wielkanoc (I dzień). Pozostałe dni kursują codziennie!

PS. Strona pks.katowice.pl jest tu niepotrzebna, bo PKS K-ce przez D.G. nie prowadzi żadnego kursu do ani przez Kraków! ;-)

PS2. Ten poranny z Gliwic do Zakopca jedzie nie o 7:25 tylko 7:10 czy nawet 7:05 :)
prezes
7:10 do Zakopanego i powrotny 15:30 do Gliwic, po wnikliwym przebadaniu rentowności został zawieszony do odwołania !
Dave
No został zawieszony już jakieś 3 tygodnie temu ;( Ale pozostał ten o 7:25 z Częstochowy do Zakopca jeszcze - ale tym nie pojadę za darmo sad.gif
A z nowszych wieści: prywatne 2 kursy busem do Krakowa pana Łacha (8:10 i 14:30 jakoś) kursują teraz tylko w piątki, soboty i niedziele...
k_ross
CYTAT(bzenek @ pon, 11 gru 2006 - 21:42) *
Autobusy PKS odjeżdżające z centru Dąbrowy Górniczej, z których korzystam w drodze do Krakowa to:

7:20 do Zakopanego (zatrzymuje się w Gołonogu);
9:04 do Zakopanego;

Widuję też autobus PKS Nowy Sącz, który odjeżdża z Dąbrowy w okolicach 18:40 ale nie jestem go na 100% pewien. Ceny biletów są w granicach 10-13zł.
Busy faktycznie są bardzo wygodne i komfortowe. Ich rozkład znajduje się tu:
http://www.uni-bus.com.pl/katowice.html

hej szukam busa z DG do Zakopanego czy moglbys mi prosze powiedziec skad w dg odjezdza taki bus z<z ktorego przystanku i o jakich godzinach > bo ja nic nie umiem znalesc.
dzieki serdeczne za pomoc
Maryhna
z przystanku autobusowego w centrum po stronie domu handlowego
Dave
No przecież było już tu pisane wcześniej! Nieuważnie przeglądałeś chyba! :>
To jeszcze raz podaję autobusy do Zakopanego z DG:

1) 3:15 z Gdyni do Zakopanego (może być mocno spóźniony ze wzlędu na długą trasę i "napięty" rozkład jazdy po drodze; może sie też zdarzyć, że w ogóle do DG nie wjedzie, choć powinien);
2) 7:27 z Częstochowy do Zakopanego;
3) 9:04 z Gliwic do Zakopanego.

Wszystkie w/w są PKSami, każdy ma zniżkę dla studentów, ale w różnej wysokości - kursują codzienie, poza dużymi świętami: Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Wielkanocy. Wszystkie te PKSy odjeżdżąją z przystanku PKS w centrum DG w kierunku Gołonoga.
Maryhna
ależ drogi Dav'ie tongue.gif kolega pytał skąd odjeżdża czyli gdzie ma stać jak słup soli i oczekiwać biggrin.gif
Olga
Mam pytanie odnośnie tych busów:

Na którą godzinę byłabym w Krakowie jeżeli wybrałabym któryś z tych?
Pytam, bo muszę się umówić i nie wiem, na którą godzinę.
szer
Hmmm jak na moje oko Olga trzeba policzyć od godziny do półtorej... Nie wiem gdzie się te PKSy zatrzymują, a w necie znaleźć ich rozkłady graniczy z cudem :|
Olga
O, siemano biggrin.gif

No to jakoś tak wezmę na oko biggrin.gif jeszcze nie jechałam busem do Krakowa nigdy ^^
Będę jeździć co niedziele na lekcje japońskiego, bo sobie korepetytorkę znalazłam 8) biggrin.gif
Nie wiem po co dokładam sobie jeszcze więcej nauki, no ale cóż tongue.gif

Dobra, dzięki wink.gif
szer
Aaa i nie wiem czy to busy czy PKSy... Kiedys busami jezdzilem do Krakowa, ale dawno temu i nie pamietam ile sie jechalo. Jak cos znajde na necie jeszcze to Ci powiem. Chyba, ze ktos z forumowiczów mnie tutaj uprzedzi to jeszcze lepiej =]
Olga
Aha, no oki wink.gif mam czas do 20 stycznia, więc... wink.gif
Sebastian22
Najlepiej z przesiadką w Olkuszu - z pod Carrefoura jeżdżą co 10-15 min...
szer
Kiedyś właśnie tak jeździłem, że spod Carrefoura. A jak z Olkuskim PKSem? Podobno mieli rozwiązać? Dalej jeżdżą te takie busiki?
Sebastian22
CYTAT(szer @ śro, 09 sty 2008 - 22:14) *
Kiedyś właśnie tak jeździłem, że spod Carrefoura. A jak z Olkuskim PKSem? Podobno mieli rozwiązać? Dalej jeżdżą te takie busiki?

Busiki jeżdżą a PKSów nie widuje.
Maryhna
Olga ten gliwice-zakopane jak wyjeżdża o 9:04 to jest w Krakowie na dworcu PKS ok 10:30
michu
PKS Olkusz - juz nie istnieje - przynajmniej jako przewoźnik (moze jedynie zostały resztki majątku trwałego grunty, budynki itp..)

Busy z Olkusza do Krakowa jada ok 40 minut - przy czym zdarza się, że ten czas się wydłuża.

No i musisz jeszcze dostać się z Dąbrowy do Olkusza.
Dave
1) średni czas przejazdu PKSu bezpośredniego z DG Centrum do Krakowa RDA (dworzec PKS w centrum) wynosi 1,5 godziny, ale tego o 9:05 poleca, najabrdziej, gdyż nie wjeżdża na dworzec PKS w Olkuszu i nie jedzie przez Gołonogóg i jego czas przejazdu jest najszybszy - planowo mniej więcej o 10:25 na dworcu PKS (RDA) w Krakowe; w prakktyce jednak (a w niedzielę to szczególnie) już o 10:15! :-)

2) Busami z przesiadką nie polecam, bo jest dłużej i te busy jednak się strasznie wloką i co chwile stają na przystankach we wsiach po drodze do Krakowa - na dodatek dojeżdżąją tylko do Nowego Kleparza a nie do centrum; planowy czas przejazdu spod Carrefoura do N. Kleparza wynosi aż (aż bo jak na busa to długo) 55 minut! W dodatku zwykle wjeżdża jeszcze kieszeniowo na dworzec PKS w Olkuszu!

3) PKSu Olkusz (kursujących) nie ma już od prawie roku niestety sad.gif
Sasza
jak juz coś to Łukasz Łach ma bilety za 10 zł
więc ta osoba która nie wie niech sie lepiej nieodzywa
albo niech sie czym innym zajmie!!

Kami
Dave jak niewiesz to sie nieodzywaj..... blink.gif
Dobra Łukasz ma busy do Krakowa, ale
przewóz ma za 10 zł a nie jak ty napisałeś ,że za 12zł
a studenski ma za 8 zł.
Także coś Ci sie koleś chyba pokcićkało wink.gif
Bartek
Może dacie zniżki jak już tak bronicie firmy? wink.gif
Kami
No sorry 10 zł bilet , studencki 8 zł
i ty chcesz jeszcze zniżki
weź koleś najlepiej za darmo
żeby śmieszniej było . dry.gif
LoL.
A co do tego bronienia to wcale
nie bronie tylko pisze
bo najpierw żeby komuś informacje pisać
to trzeba być samemu dobrze poinfrormowanemu.!
picaro
Szczerze mówiąc to nie wiem czy o to firmę chodzi, ale jeśli np. o tego busa co jeździ z centrum o 8:40 do krakowa. To się chciałem poskarżyć laugh.gif
2 tygodnie temu w sobotę czekałem na tego busa i nie przyjechał angry.gif Naszczęscie po 9 jest PKS do Zakopanego ale i tak się spóżniłem. No ale trudno. Mam tylko nadzieję, że to był wyjątek.
Kami
Czasami tak bywa
huh.gif wink.gif laugh.gif
Dave
CYTAT(Kami @ czw, 28 lut 2008 - 20:13) *
Dave jak niewiesz to sie nieodzywaj..... blink.gif
Dobra Łukasz ma busy do Krakowa, ale
przewóz ma za 10 zł a nie jak ty napisałeś ,że za 12zł
a studenski ma za 8 zł.
Także coś Ci sie koleś chyba pokcićkało wink.gif

Słuchaj no koleś, czy tam koleżanko!
Potrafisz czytać datę, kiedy był napisany post?! angry.gif
Czep się tego swojego 20-letniego busa do Krakowa z siedzeniami ze starego Autasana H9-21 a nie mnie!
Post o busie Łach(udry) do Krakowa pisałem w sierpniu i bazowałem na cenie wypisanej w rozkładzie jazdy podanym przez samego właściciela, gdzie czarno na białym było (wtedy!), że bilet do Krakowa kosztuje 12 zł a 8 zł studencki! A że w między czasie Pan Łach skapnął się, że to się nie opłaca pasażerowi i zmniejszył cenę całego biletu na 10 zł to mnie już nie interesuje, jeśli posta pisałem latem ur.!
Byłem dość obiektywny, bo prywatnie w życiu bym tego dziadostwa do Krakowa nie polecił! Rozpadający się klekot (bodajże Mercedes), który ma z 20 lat chyba i siedzenia wstawione z H9-tki (a więc pewnie to był zwykły dostawczak przerobiony na bus) i ciasno w środku, że nóg nie idzie wcisnąć! To już bym wolał za taką samą cenę jechać innymi busami z przesiadką, a najlepiej to PKSem - też za podobną cenę a wygodniej i więcej miejsca!
W dodatku kultura pana Łacha też pozostawia wiele do życzenia - z rok temu w Jędrzejowie pytałem o cenę biletu i o jakieś ulgi (grzecznie oczywiście) i usłyszałem słowa w stylu takim, ja parę postów wcześniej na podobne pytanie kogoś innego! Trzasłem drzwiami i se zaczekałem 10 minut na poczciwy PKS Katowice, który studencki bilet miał w cenie takiej, jak ten łachudra! W dodatku PKSem mogłem sobie jechać za free!

A tematu ciągłego ścierania godzin odjazdów wybranych kursów i relacji PKSów i konkurencyjnych busów do/przez: Kraków, Olkusz, Jędrzejów, Busko to nawet nie podejmę! Wniosek nasuwa się sam!
gosiaczeklxk
witam,
chcialabym odswiezyc temat. czy ktos orientuje sie jak sprawa z busami wyglada na chwile obecna? zalezy mi na busie do krakowa (bezposrednio, bez przesiadek), z dg (centrum lub golon.) w godzinach wieczornych w tyg. o ktorej godzienie i skad odjezdzaja, oraz jaki jest cennik. Bede bardzo wdzieczna za informacje!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.