Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kontakt z Urzędem Miejskim
Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej > Dąbrowa Górnicza > Władze
Stron: 1, 2, 3
Hator

PROPOZYCJE PYTAŃ, KTÓRE ZOSTANĄ WYSŁANE DO UM

odpowiedzi UM -> http://www.dabrowa-gornicza.org/index.php?showtopic=1543
komentarze do odpowiedzi UM -> http://www.dabrowa-gornicza.org/index.php?showtopic=1549

---------------------------------------------------------------------------------czekam do nd z pytaniami i wysylam - potem znow nast tydzien zbieramy pytania i wysylamy - i tak w kolko.

jak na ten tydz to propozycje sa takie
1) jak wyglada uposazenie radnego ? - czy jest obowiazek pracy w komisji takiej osoby ? i czy w zwiazku z tym dostaje za to dodatkowe wynagrodzenie?
2) czemu w naszym miescie wladze zapomnialy o problemie mlodych matek, ktore chca pracowac, a nie maja z kim zostawic dzieci - w naszym miescie istnieje tylko 1 (slownie: JEDEN) zlobek, do ktorego sa takie kolejki, ze praktycznie, aby zalatwic "miejscowke" zapisac sie trzeba zanim jeszcze dzieciak bedzie "w drodze"...?

czekam na dalsze pytania
pozdr

PS jesli topic "zalapie" to proponuje przyklejenie tego watku u gory w temacie :)
Zibar
Kto jest odpowiedzialny za remont/modernizację fontanny na 3-go Maja, bo kilkanaście dni po remoncie znów nie działa część oświetlenia, i jak ma się to do gwarancji na jej budowę, bo ona od początku regularnie szwankowała i czy remont był wykonany z pieniędzy miejskich ?
pulsatilla1214
Hator, zapomniałeś dodać, że już z Waszką rozdzieliliście między siebie wpływy z tego niecnego procederu oraz że specjalne daniny na rzecz forum są przewidziane laugh.gif W sumie ile do odpalenia, 35% ostatnia propozycja cool.gif ? Może jak utworzą dwa to od każdego kolejnego mniej o 5%?

Zapewne "roszczeniowa" postawa niektórych forumowiczów (ciekawe których tongue.gif ) ugruntuje opinię na temat forum jako o kręgach pewnego rodzaju masonerii, teraz jeszcze będziemy wyzyskiwaczami, wyzwą nas od Żydów (z całym szacunkiem dla Naszych Braci Starszych w Wierze), czy biskupów zbierających dawniej dziesięcinę, a może w ogóle uznają nas za organizację o charakterze mafijnym tongue.gif , don Hatorze biggrin.gif

Proponuję ograniczyć się do indoktrynacji "żłobkowanych" dzieciaczków i wbijać im do głowy, że społeczeństwo obywatelskie zaczyna się od żłobka i odwiedzania strony forum laugh.gif

P.S.

Z okazji zbliżających się Świąt zapewne powstanie niejeden, nomen omen, żłobek tongue.gif
Waszka
hahahahahaha laugh.gif dobre ale się ubawiłam, potraficie ludziom humor polepszyć Panie "Pulsatillu" laugh.gif
Zibar
Co z reklamą spotkań MMKS-u (wszystkich sekcji)?
Kto jest za to odpowiedzialny ?
Hator
pytania micha
1. Jak jest uregulowana kwestia diet w Dabrowie? - nie chodzi mi o regulacje ustawowe -przydałby się tekst uchwały w tej sprawie.
2. Jak są/będą w nowej kadencji wynagradzani członkowie komisji spoza Rady Miejskiej?
3. Jak są/będą w nowej kadencji wynagradzani etatowi i nieetatowi członkowie Zarządu Miasta?

w jakis dzien - polacze te wszystkie pytanka logicznie - tzn chyba w nd :)


PS Pytania prosze tu i wylacznie tylko tu pisac jesli maja trafic do biura prasowego
pozdr
Hator
kolejne pytania
1 odnoszace sie zinformatyzowania biblioteki:
czy wladze miasta w najblizszym czasie planuja wesprzec biblioteke miejska w postaci datku na zinformatyzowanie katalogu ksiegozbioru biblioteki glownej
2 odnoszace sie do komunikacji nocnej w DG
czy wladze miasta wkoncu zamierzaja zwrocic uwage iz Dabrowiacy po godz 23 10 do godz 4 nad ranem nie maja czym wracac z Katowic ???
Sosnowiec ma swoja linie n84 - czemu DG nie moze dofinansowac podobnego polaczenia (przynajmniej sfinansowania 1-2 kursow, ktore by byly od Sosnowca (przesiadka z n84) do DG)?
Waszka
Kiedyś ten autobus n84 kursował do Dąbrowy, odjeżdżał z Katowic bodajże o 2.14 w nocy, pamiętam go bo sama nim często jeździłam za studenckich czasów biggrin.gif

Ciekawe czemu skrócili mu trasę tylko do Sosnowca??
Widzę, że teraz ten autobus ma w nocy kilka kursów.

Pamiętam,że jak nim jeździłam to najgorsze było jak wjeżdżał na ślimaka w Sosnowcu wink.gif
Hator
stan na sobote 15 00

Pytanie odnosnie biblioteki (ciekawe pomysly i poprawki dzieki Mick'owi):
Czy Urząd nie planuje postarać się o środki z UE na informatyzację nie tylko katalogów, ale spięcie w sieć wszystkich bibliotek miejskich i wrzucenie katalogów do internetu. Poza tym taki projekt moglby obejmowac instalacje w samych bibliotekach bezprzewodowego internetu i/lub stanowisk komputerowych z dostępem do internetu dla czytelników. Jeżeli nie planuje się zadziałać az na tak szeroka skale to czy same wladze miasta w najblizszym czasie nie planuja wesprzec biblioteki miejskiej - w postaci datku na zinformatyzowanie katalogu biblioteki głównej (wdrozenia systemu OPAC) ??

Odnoszace sie do komunikacji nocnej w DG

Czy wladze miasta wkoncu zamierzaja zwrocic uwage iz Dabrowiacy po godz 23 10 do godz 4 nad ranem nie maja czym wracac z Katowic ???
Sosnowiec ma swoja linie n84 - czemu DG nie moze dofinansowac podobnego polaczenia (przynajmniej sfinansowania 1-2 kursow, ktore by byly od Sosnowca (przesiadka z n84) do DG)?

Odnoszące się wynagrodzen radnych
1. Jak jest uregulowana kwestia diet w Dabrowie? – czy jest możliwe przeslanie na maila tekstu uchwały tej sprawy.
2. Czy istnieje obowiazek pracy w komisji radnego ? jeśli tak to w jaka jest ilość uczestnictwa minimum a jaka maksimum ? i w zwiazku z tym jakie radny dostaje za to dodatkowe wynagrodzenie?
3. Czy jest już ustalone który radny w jakich komisjach będzie pracować?
4. Jak są/będą w nowej kadencji wynagradzani członkowie komisji spoza Rady Miejskiej?
5. Jak są/będą w nowej kadencji wynagradzani etatowi i nieetatowi członkowie Zarządu Miasta?

Odnośnie reklamy (a raczej jej braku zawodow klubow sportowych w DG)

Kto jest odpowiedzialny za reklamę spotkań MMKS-u (wszystkich sekcji)? I czemu do tej pory reklamy tych spotkan sa tak rzadki (na stronie internetowej i w przy wejściu do hali w centrum). Czemu osoby za to odpowiedzialne robią w tej sprawie tak malo-czy w związku z tym nie należałoby tych osob zmienic?

Odnośnie fontanny na placu przy 3 Maja
Kto jest odpowiedzialny za remont/modernizację fontanny na 3-go Maja- kilkanaście dni po remoncie znów nie działa część oświetlenia! czy remont był wykonany z pieniędzy miejskich?
jak ta sprawa ma się to do gwarancji na jej budowę-fontanna od początku regularnie szwankowała.
Czy wladze miejskie wkoncu zatroszcza się o jej rzetelny remont?

Odnośnie żłobków w DG

czemu w naszym miescie wladze zapomnialy o problemie mlodych matek, ktore chca pracowac, a nie maja z kim zostawic dzieci - w naszym miescie istnieje tylko 1 (slownie: JEDEN) zlobek, do ktorego sa takie kolejki, ze praktycznie, aby zalatwic "miejscowke" zapisac sie trzeba zanim jeszcze dzieciak bedzie "w drodze"...?

Odnośnie nowych świateł przy ul Granicznej
Czy wladze miejskie – oprocz tego ze zamiast wybudowac światła na skrzyżowaniu 1000lecia i Piłsudskiego postawily swiatla w miejscu, którego sygnalizacja była mniej potrzebna – potrafia zatroszczyc się o WKONCU NORMALNA ICH PRACE?? Co samorząd stawia nowe swiatla, tam na głównych kierunkach tworza się korki - „zielone” odpowiedzialne za ten kierunek – DZIALAJA ZA KROTKO!!!! Podobnie jest wlasnie na nowych światłach przy granicznej!
Czy znow będzie trzeba pisac do UM kilkadziesiąt mailow az po roku wkoncu wladze dostrzega ten problem i zleca podwykonawcy poprawke dzialania świateł ??(jak to miala miejsce przy sygnalizacji na aleji roz)

Odnośnie sprzątnięcia terenu
Kto jest odpowiedzialny za porządek przy chodniku na kierunku przystanek autobusowy na Manhattanie a CH Kaufland? Od dłuższego czasu chodząc tym chodnikiem widzi się sterty smieci na trawniku ! czy może wladze miejskie planuja otworzyc tam wysypisko smieci??
Proszę o wydanie dyspozycji odnośnie usprzatniecia tego terenu oraz postawienie kilku koszy na smieci.

Pozdrawiamy
Mieszkańcy DG oraz Forumowicze z Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej
bzenek
Jeśli zdążyłem to mam kilka uwag :)

QUOTE(Hator @ Dec 2 2006, 05:13 PM) *
Odnoszace sie do komunikacji nocnej w DG
Czy wladze miasta wkoncu zamierzaja zwrocic uwage iz Dabrowiacy po godz 23 10 do godz 4 nad ranem nie maja czym wracac z Katowic ???
Sosnowiec ma swoja linie n84 - czemu DG nie moze dofinansowac podobnego polaczenia (przynajmniej sfinansowania 1-2 kursow, ktore by byly od Sosnowca (przesiadka z n84) do DG)?


W realiach KZK i PKM Sosnowiec przesiadka zbyt często oznacza oglądanie tylnich świateł autobusu, który nam uciekł sprzed bo się kierowcy spieszyło na kawę w zajezdni. Dlatego ja bym nie sugerował to żadnych przesiadek. A nóż ktoś się tym przejmie ? Po uwzględnieniu powyższego i pewnych poprawkach językowych proponowane brzmienie pytania to:

Publiczna komunikcja nocna w aglomeracji katowickiej praktycznie nie istnieje. Dąbrowiacy między godziną 23 a 4 nad ranem nie maja czym dojechać i wrócić z Katowic oraz Sosnowca.
Sosnowiec ma już swoją nocną linię autobusową N/84. Czy władze Dąbrowy Górniczej (w porozumieniu z Sosnowcem) rozważają uruchomienie i dofinansowanie komunikacji nocnej na trasie Katowice-Sosnowiec-Dąbrowa Górnicza ? Na przykład, na bazie przedłużenia istniejącej linii N/84.

QUOTE(Hator @ Dec 2 2006, 05:13 PM) *
Pozdrawiamy
Mieszkańcy DG oraz Forumowicze z Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej


Mieszkańców to ja bym w to mnie mieszał. Wielu nawet nie wie o naszym forum, a niektórzy obecni na forum nie są mieszkańcami naszego miasta. Po prostu podpiszmy "forumowicze...".

Na końcu dodałbym jeszcze taką standardową formułkę, która oczyści nas z ewentualnych późniejszych zarzutów co do wykorzystania odpowiedzi:
"Zarówno zadane pytania, jak i otrzymane od Państwa odpowiedzi zamierzamy opublikować na stronach Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej".

Generalnie na przyszłość sugeruję pytania przybierające mniej napastliwą formę. Nie można sugerować zwolnienia kogoś czy dawać odczuć odpowiadającemu, że się ma do niego pretensje. To wyraźnie rzutuje na jakość otrzymanej odpowiedzi, a już na pewno nie ułatwia załatwienia meritum sprawy.

Na forum czy czacie możemy sobie pokrzykiwać i mówić bezpośrednio. Nawat do pana Podrazy (w końcu to też forumowicz). Ale jeśli podejmujemy się wypracowania oficjalnego zapytania do poważnej instytucji to powinniśmy uwzględnić wszelkie niuanse dobrego tonu i języka polskiego. Oczywiście jeśli chcemy by traktowano nas na poważnie.
Hator
@bzenek

cenne uwagi :)

Dziendobry
W imieniu Forum Mieszkancow Dabrowy Gorniczej chcialbym zadac Panstwu kilka pytan odnosnie naszego miasta. Licze na konkretne, wyczerpujace odpowiedzi - zarówno zadane pytania, jak i otrzymane od Państwa odpowiedzi zamierzamy opublikować na stronach Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej.
A wiec - do rzeczy :) :

Pytanie odnosnie biblioteki:
Czy Urząd nie planuje postarać się o środki z UE na informatyzację nie tylko katalogów, ale spięcie w sieć wszystkich bibliotek miejskich i wrzucenie katalogów do internetu. Poza tym taki projekt moglby obejmowac instalacje w samych bibliotekach bezprzewodowego internetu i/lub stanowisk komputerowych z dostępem do internetu dla czytelników. Jeżeli nie planuje się zadziałać az na tak szeroka skale to czy same wladze miasta w najblizszym czasie nie planuja wesprzec biblioteki miejskiej - w postaci datku na zinformatyzowanie katalogu biblioteki głównej (wdrozenia systemu OPAC) ??

Odnoszace sie do komunikacji nocnej w DG
Publiczna komunikcja nocna w aglomeracji katowickiej praktycznie nie istnieje. Dąbrowiacy między godziną 23 a 4 nad ranem nie maja czym dojechać i wrócić z Katowic oraz Sosnowca.
Sosnowiec ma już swoją nocną linię autobusową N/84. Czy władze Dąbrowy Górniczej (w porozumieniu z Sosnowcem) rozważają uruchomienie i dofinansowanie komunikacji nocnej na trasie Katowice-Sosnowiec-Dąbrowa Górnicza ? Na przykład, na bazie przedłużenia istniejącej linii N/84.

Odnoszące się wynagrodzen radnych
1. Jak jest uregulowana kwestia diet w Dabrowie? – czy jest możliwe przeslanie na maila tekstu uchwały tej sprawy.
2. Czy istnieje obowiazek pracy w komisji radnego ? jeśli tak to w jaka jest ilość uczestnictwa minimum a jaka maksimum ? i w zwiazku z tym jakie radny dostaje za to dodatkowe wynagrodzenie?
3. Czy jest już ustalone który radny w jakich komisjach będzie pracować?
4. Jak są/będą w nowej kadencji wynagradzani członkowie komisji spoza Rady Miejskiej?
5. Jak są/będą w nowej kadencji wynagradzani etatowi i nieetatowi członkowie Zarządu Miasta?

Odnośnie reklamy (a raczej jej braku zawodow klubow sportowych w DG)
Kto jest odpowiedzialny za reklamę spotkań MMKS-u (wszystkich sekcji)?

Odnośnie fontanny na placu przy 3 Maja
Remont/modernizacja fontanny na 3-go Maja- zostala slabo wykonana. Kilka dni po remoncie znów nie działa część oświetlenia! czy remont był wykonany z pieniędzy miejskich?
jak ta sprawa ma się to do gwarancji na jej budowę-fontanna od początku regularnie szwankowała.
Czy wladze miejskie planuja w zwiazku z tym przeprowadzenie kolejnego remontu?

Odnośnie żłobków w DG

czemu w naszym miescie zapomnia sie o problemie mlodych matek, ktore chca pracowac, a nie maja z kim zostawic dzieci - w DG istnieje tylko 1 (slownie: JEDEN) zlobek, do ktorego sa takie kolejki, ze praktycznie, aby zalatwic "miejscowke" zapisac sie trzeba zanim jeszcze dzieciak bedzie "w drodze"...?
Jakie samorzad podejmie kroki rozwiazania tego problemu?

Odnośnie nowych świateł przy ul Granicznej
Czy wladze miejskie wyreguluja dzialanie nowych swiatel na granicznej? na głównych kierunkach tworza się korki - „zielone” odpowiedzialne za ten kierunek – dziala stanowczo za krotko!
mamy nadz ze sprawe uda sie szybko zalatwic i nie będzie trzeba pisac do UM kilkadziesiąt mailow by po roku wkoncu zalatwic ten problem (jak to miala miejsce przy sygnalizacji na aleji roz)

Odnośnie sprzątnięcia terenu
Kto jest odpowiedzialny za porządek przy chodniku na kierunku przystanek autobusowy na Manhattanie a CH Kaufland? Od dłuższego czasu chodząc tym chodnikiem widzi się sterty smieci na trawniku - może ktos planuja otworzyc tam wysypisko smieci??
Proszę o wydanie dyspozycji odnośnie usprzatniecia tego terenu oraz postawienie kilku koszy na smieci.

Pozdrawiamy
Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej


taki tekst wlasnie zaraz wysle :)

Kolejne pytania od teraz zaczynam zliczac do puli pytan kolejnego tygodnia.
pozdr
bzenek
QUOTE(Hator @ Dec 3 2006, 03:07 PM) *
Mam nadz ze wszystko ok juz z tym tekstem?


Teraz jest git. Dodaj jeszcze ten tekst - "Zarówno zadane pytania, jak i otrzymane od Państwa odpowiedzi zamierzamy opublikować na stronach Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej" - wysyłamy biggrin.gif
Hator
chcialbym poinformowac ze na pytania wkrotce beda odp - tak mi grzecznie odpowiedzieli w UM
pytan jest sporo i by obskoczyc i uzyskac konkretne odp wszystkich osob, ktore sa podmiotami naszych uwag trzeba troszke czasu - co jest zrozumiale :)
jak tylko beda odp to je opublikuje :)

PS chcialbym przypomniec ze od nd jest nowa tura zadawania pytan...
nie zmuszajcie mnie bym musial wysylac puste maile :)
Na zachete zapostuje swoje uwagi - ktore oczywiscie pod koniec tyg (w niedzielie) poddam przerobce co by ladnie wygladalo i brzmialo :)
1) czy forum mieszkancow DG moze uzyskac odnosniki na stronach www instytucji samorzadowych (przynajmniej na stronie UM)
2) czy jest mozliwosc zobligowania radnych i innych rzadzacych w naszym miescie do przeprowadzenia z mieszkancami czatow? chocby na stronie UM. Takie spotkania moglyby sie odbywac raz/dwa razy w miesiacu i za kazdym razem gosciem/adresatem czata moglaby byc inna osoba (temat czatu powiazany bylby z ta osoba lub jakas aktualna/wazna sytuacja w miescie)
3) czy pan Prezydent mogloby sprobowac postawic na sesji miasta sprawe edukacji ekologicznej dzieci/mlodziezy w szkolach? chodzi o mozliwosc przeznaczenia zajec lekcyjnych na dzien sprzatania danego obszaru w miescie - raz na 3 miesiace. 2 przeslanki ku temu: 1 miasto bedzie czysciejsze, 2 dzieci i mlodziez moze wkoncu zrozumieja ze nalezy dbac o srodowisko.
(tylko nie wiem czy jest mozliwe uchwalenie takiej ustawy na szczeblu samorzadowym)
4) takie powiedzmy privowe - czy mozna uzyskac maile do "grubych ryb" w UM - np radni, wiceprezydenci (do jednego kontakt juz jest - p. Zagula :) ) co by byla mozliwosc zapraszania na forum/czata lub chocby kierowania pytan bezposrednich.

Takze prosze o wlasne pytania oraz na uwagi do moich pytan i innych (o ile ktos tu jeszcze cos nabazgra tongue.gif )
pozdr
Hator
od mucha
Czy wiecie coś na temat remontu PKZ? Coś się tam dzieje?
oczywiscie pyt bedzie zmodyfikowane ale tresc i sens zachowana :)
Krawiec
Mucha mnie uprzedził ale chciałem pytanie o PKZ rozwinąć.

1.Czy Dąbrowa stara się o środki zewnętrzne na remont Pałacu Kultury Zagłębia. Wiemy, że w RPO 2007-2013 są zapisane znaczne środki na remont Muzeum Śląskiego w Katowicach czy nie warto ulżyć kasie miasta i wystarać się o środki z Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Kultury bądź unijne?

2.Czy nowy Zarząd Miasta i radni mają w planach współpracę z innymi miastami Zagłębia w ramach Zrównoważonego Programu Rozwoju Zagłębia Dąbrowskiego, a jeśli tak to czy są jakieś priorytety na lata 2006-2010. Czy po wspólnym programie modernizacji komunikacji miejskiej, której liderem jest Sosnowiec i po tym jak powołano Zagłębiowską Strefę Gospodarczą, której liderem jest Jaworzno Dąbrowa Górnicza ma jakiś pomysł na ogólnozagłębiowski projekt którego mogłaby zostać liderem?

3.Wiemy jak ważną rzeczą dla rozwoju miasta jest nowoczena infrastruktura drogowa, wiemy też że w RPO 2007-2013 nie ma projektu finansowania Drogowej Trasy Średnicowej na odcinku Mysłowice-Sosnowiec-Dąbrowa Górnicza. W jaki sposób Dąbrowa Górnicza chce w kadencji 2006-2010 pozyskać środki na budowę DTŚ-ki wszak cel ten znalazł się w programach wyborczych osób, które będą sprawować władzę w mieście.

Ps. Bardzo dobry pomysł z tymi pytaniami do UM. Wydaje mi się jednak, że zbyt czeste wysyłanie pytań może wywołać efekt przesytu zarówno u pytających jak też odpowiadających. Ja bym proponował cykl miesięczny :)
Hator
no zobaczymy jak to bedzie z 1 tura pytan i odpowiedziami na nie

mysle ze co do faktu zbyt czestego zadawania pytan to masz racje , ale jezeli ten cykl ma byc miesieczny to dla mnie to troche za dlugi okres - 2=3 tyg bylyby wsam raz - przynajmniej dla mnie
- mi sie zawsze jakies pytanka nasuna - nie zawsze musza byc takie super jak np o powazne inwestycje
ale to maja byc tez takie szczegolowe -tym bardziej ze latwo miastu zajac sie konkretna mniejsza sprawa np swiatlami, uprzatnieciem terenu itp
takie ziarnko do ziarnka i miasto malymi kroczkami bedzie sie zmieniac :)

takze zobaczymy co inni forumowicze na to i czy bedziemy pytania slac dopiero w nast tygodniu w pon (18 XII) czy dopiero po swietach w srode 27 XII
pozdr
:)
rafi
No to ja chcialbym sie dowiedziec, od kiedy bedzie mozna sledzic przebieg sesji Rady Miejskiej w internecie na zywo. W jakims PD byla informacja, ze takie mozliwosci techniczne UM ma. Mozna by sie zorientowac, czy w ogole sa prowadzone jakies prace w tej kwestii.
Hator
moim zdaniem powinni nagrywac kazda sesje a pozniej ja poprostu publikowac na stronce - w postaci downloadow'ej
transmisja przez net tez by byla fajna ale watpie czy by serwery urzedowskie wy3maly takie przeciazenia :)
ale pomysl dobry - na pewno ta sprawa takze bedzie dolaczona do pytan :)
Hator
arbas w watku o zast prezydenta podsunol propozycje zapytania o kwalifikacje najwazniejszych obecnie glow w UM
- nie wiem czy przejdzie takie pytanie (kwestia osobistego zebrania informacji - troche trwa (chyba ze ktos przegladnie i poprzepisuje z papierow)- tylko ze tu jest problem ochrony danych osobistych - choc z 2 strony tacy ludzie to osoby publiczne i nie powinny sie czyms takim zaslaniac -przynajmniej ja to tak widze.

jak myslicie - jak sformulowac takie pytanie by moc liczyc na "pozytywna" odp ?
pozdr

jeszcze jedno
watek remontu PKZetu - jak na dzis dzien wyglada sytuacja??
to pytanie zostanie takze wyslane na mail dyrekcji PKZetu
Hator
a oto odp z zaprzyjaznionej ostatnio z nami instytucji tongue.gif

Pytanie odnosnie biblioteki:
Czy Urząd nie planuje postarać się o środki z UE na informatyzację nie tylko katalogów, ale spięcie w sieć wszystkich bibliotek miejskich i wrzucenie katalogów do internetu. Poza tym taki projekt moglby obejmowac instalacje w samych bibliotekach bezprzewodowego internetu i/lub stanowisk komputerowych z dostępem do internetu dla czytelników. Jeżeli nie planuje się zadziałać az na tak szeroka skale to czy same wladze miasta w najblizszym czasie nie planuja wesprzec biblioteki miejskiej - w postaci datku na zinformatyzowanie katalogu biblioteki głównej (wdrozenia systemu OPAC) ??


Wydział Strategii Rozwoju i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego starał się już o pozyskanie środków z Ministerstwa kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt pod nazwą „Informatyzacja Miejskiej Biblioteki Publicznej”. Projekt zakładał pełną komputeryzację stanowisk, połączenie bibliotek miejskich w jedną sieć oraz w dalszym etapie stworzenie katalogów internetowych. Był to projekt na kwotę ok. 700 tyś. zł. Ze względu jednak na zbyt małe środki w Ministerstwie projekt nie został zaakceptowany do dofinansowania.
Równolegle Wydział starał się o dofinansowanie projektu „Budowa szerokopasmowej sieci dla Gminy Dąbrowa Górnicza” z działania ZPORR dz. 1.5 Infrastruktura społeczeństwa informacyjnego, która też rozwiązałaby problem Internetu w bibliotekach. Kwota dofinansowania wnioskowana z EFRR:8599395,08 zł. Wartość projektu wynosiła: 11 465 860,12 zł. Wniosek zaakceptowany do dofinansowania na kwotę 800 000,00 zł. Gmina nie zaakceptowała proponowanej dotacji

W lutym 2007 r. projekt pn. „Informatyzacja Miejskiej Biblioteki Publicznej” zostanie ponownie złożony do Ministerstwa Kultury, a jeżeli nie uzyska akceptacji wówczas Urząd postara się o dofinansowanie ze środków zapewnionych w ramach I Konkursu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Jest również taki pomysł, aby stworzyć konsorcjum Bibliotek Zagłębia, w celu informatyzacji i połączenia w jedną sieć zasobów wszystkich bibliotek. Czekamy na odpowiedzi z miast Zagłębia, czy są zainteresowani tym projektem.


Odnoszace sie do komunikacji nocnej w DG
Publiczna komunikcja nocna w aglomeracji katowickiej praktycznie nie istnieje. Dąbrowiacy między godziną 23 a 4 nad ranem nie maja czym dojechać i wrócić z Katowic oraz Sosnowca.
Sosnowiec ma już swoją nocną linię autobusową N/84. Czy władze Dąbrowy Górniczej (w porozumieniu z Sosnowcem) rozważają uruchomienie i dofinansowanie komunikacji nocnej na trasie Katowice-Sosnowiec-Dąbrowa Górnicza ? Na przykład, na bazie przedłużenia istniejącej linii N/84.


Urząd rozpatrzy możliwość uruchomienia połączenia autobusowego w godzinach nocnych pomiędzy Katowicami i Dąbrową Górniczą. Decyzja taka musi być jednak poprzedzona rozpoznaniem faktycznych potrzeb w zakresie wykorzystania tego typu połączenia.
Zadanie to zostanie przekazane dla rozpoznania do Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, który to Związek jest organizatorem komunikacji miejskiej na naszym terenie.


Odnoszące się wynagrodzen radnych
1. Jak jest uregulowana kwestia diet w Dabrowie? – czy jest możliwe przeslanie na maila tekstu uchwały tej sprawy.
2. Czy istnieje obowiazek pracy w komisji radnego ? jeśli tak to w jaka jest ilość uczestnictwa minimum a jaka maksimum ? i w zwiazku z tym jakie radny dostaje za to dodatkowe wynagrodzenie?
3. Czy jest już ustalone który radny w jakich komisjach będzie pracować?
4. Jak są/będą w nowej kadencji wynagradzani członkowie komisji spoza Rady Miejskiej?
5. Jak są/będą w nowej kadencji wynagradzani etatowi i nieetatowi członkowie Zarządu Miasta?


1) Zasady wypłat diet dla radnych, członków komisji spoza Rady i przewodniczących zarządów jednostek pomocniczych określa Regulamin będący załącznikiem do Uchwały Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej nr XXXIV/630/2000 z dnia 25 października 2000r. (tekst uchwały w załączeniu).
2) Radny jest zobowiązany do uczestniczenia w sesjach Rady Miejskiej pracować w co najmniej w dwóch komisjach, a maksymalnie może pracować we wszystkich. Jest to uregulowane Regulaminem będącym załącznikiem do Uchwały Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej nr XXXIV/630/2000 z dnia 25 października 2000r. Nie ma dodatkowego wynagrodzenia za uczestnictwo w Komisjach. W przypadku nieobecności radnego na posiedzeniach sesji lub komisji dieta ulega obniżeniu, zgodnie z § 8 Regulaminu j.w.
3) Jeszcze nie jest to ustalone.
4) Członkowie Komisji spoza Rady Miejskiej nie są wynagradzani. Jest to funkcja społeczna.
5) Od kadencji 2002-2006 nie ma już formalnie pojęcia Zarządu Miasta, dlatego nie ma też nieetatowych członków Zarządu. Wynagrodzenie zastępców prezydenta, sekretarza i skarbnika gminy, ustalane jest przez pracodawcę – Prezydenta Miasta, zgodnie z tabelą wynagradzania zawartą w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 2 sierpnia 2005 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych urzędach gmin, starostwach powiatowych i urzędach marszałkowskich (Dz. U. z 2005 r. Nr 146 poz. 1223 z późn. zm).


Odnośnie reklamy (a raczej jej braku zawodow klubow sportowych w DG)
Kto jest odpowiedzialny za reklamę spotkań MMKS-u (wszystkich sekcji)?


Środki na cele promocyjne imprez, spotkań, meczów organizowanych przez MMKS są bardzo małe i wystarczają zaledwie na druk plakatów i kolportaż zawiadamiających o terminach spotkań czy meczów. Jest to spowodowane konsumpcją środków finansowych przez kontrakty zawodnicze. Przy zaangażowaniu Wydziału Sportu, CSiR oraz MMKS reklama meczów i imprez powinna znacznie się poprawić. Dotychczas współpraca ta była bardzo mała.

Odnośnie fontanny na placu przy 3 Maja
Remont/modernizacja fontanny na 3-go Maja- zostala slabo wykonana. Kilka dni po remoncie znów nie działa część oświetlenia! czy remont był wykonany z pieniędzy miejskich?
jak ta sprawa ma się to do gwarancji na jej budowę-fontanna od początku regularnie szwankowała.
Czy wladze miejskie planuja w zwiazku z tym przeprowadzenie kolejnego remontu?


Z danych przekazanych przez Wydział Gospodarki Komunalnej remont fontanny przy ul. 3 Maja został dobrze wykonany. Ostatnio przeprowadzono remont instalacji dopływów i odpływów, który wcześniej nie był naprawiany. Uzupełniono także płyty granitowe, które uległy dewastacji. Fontanny na okres zimowy tj. od 1 listopada do 31 marca są wyłączane, dlatego też teraz nie działają.

Odnośnie żłobków w DG
czemu w naszym miescie zapomnia sie o problemie mlodych matek, ktore chca pracowac, a nie maja z kim zostawic dzieci - w DG istnieje tylko 1 (slownie: JEDEN) zlobek, do ktorego sa takie kolejki, ze praktycznie, aby zalatwic "miejscowke" zapisac sie trzeba zanim jeszcze dzieciak bedzie "w drodze"...?
Jakie samorzad podejmie kroki rozwiazania tego problemu?


W naszym mieście funkcjonuje – Żłobek Miejski przy ul. Jaworowej 4, oraz jego filia przy ul. Tysiąclecia 23. Razem w obu placówkach jest 55 miejsc dla dzieci. Przez ostanie lata nie było sygnałów iż, ta ilość jest niewystarczająca. Taki problem pojawił się dopiero w tym roku i gmina podjęła działania zmierzające do znalezienia na terenie miasta obiektu, który spełni standardy dla tego typu placówki. Dotychczas żaden z wytypowanych obiektów nie spełnił tych wymagań.
Jeżeli zainteresowanie rodziców umieszczaniem dzieci w żłobku będzie dalej tak wysokie, działania te będą kontynuowane


Odnośnie nowych świateł przy ul Granicznej
Czy wladze miejskie wyreguluja dzialanie nowych swiatel na granicznej? na głównych kierunkach tworza się korki - „zielone” odpowiedzialne za ten kierunek – dziala stanowczo za krotko!
mamy nadz ze sprawe uda sie szybko zalatwic i nie będzie trzeba pisac do UM kilkadziesiąt mailow by po roku wkoncu zalatwic ten problem (jak to miala miejsce przy sygnalizacji na aleji roz)


Inwestycja została niedawno zakończona, a sygnalizacja ustawiona została zgodnie z programem ustalonym w projekcie. Jest teraz czas na testowanie tej sygnalizacji. Jeżeli rzeczywiście będą się tworzyć korki na głównych ciągach i zostanie złożony taki wniosek, to wydłużenie czasu przejazdu na głównych ulicach będzie można wykonać.

Odnośnie sprzątnięcia terenu
Kto jest odpowiedzialny za porządek przy chodniku na kierunku przystanek autobusowy na Manhattanie a CH Kaufland? Od dłuższego czasu chodząc tym chodnikiem widzi się sterty smieci na trawniku - może ktos planuja otworzyc tam wysypisko smieci??
Proszę o wydanie dyspozycji odnośnie usprzatniecia tego terenu oraz postawienie kilku koszy na smieci.


Jeżeli chodzi o teren pomiędzy marketem Kaufland a chodnikiem przy ul. Tysiąclecia większa część obszaru jest własnością prywatną i zgodnie z § 4 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Dąbrowa Górnicza, stanowiącego załącznik do Uchwały Nr XXX/585/2004 Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej z dnia 25 sierpnia 2004 roku w sprawie ustalenia szczegółowych zasad utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Dąbrowa Górnicza to Właściciel nieruchomości również niezabudowanej jest zobowiązany do jej utrzymania w należytym stanie sanitarno – higienicznym oraz dbanie o estetyczny wygląd terenu. Właściciele tego terenu często byli upominani przez Straż Miejską.
Teren, który jest własnością gminy, po wizji lokalnej, zostanie uprzątnięty w drodze Interwencyjnej. Przy chodniku w kierunku przystanku autobusowego zostaną również ustawione 2 kosze wolno stojące.


a TUTAJ zalaczam oryg odpowiedzi wraz z ustawa odnosnie wynagrodzen (w pdf'ie)


i na koniec 2 istotne sprawy
1) prosze nie komentowac w tym watku odpowiedzi uzyskanych z UM - sa do tego odpowiednie tematy a ja chce by ten topic skupil sie glownie na propozycjach pytan do UM i prosze o tym pamietac
2) bardzo prosze o aktywniejsze zadawanie pytan do UM - czy tylko ja sam swoje pytania mam wysylac? tyle jest spraw o ktorych piszecie a propozycji tak malo.


pozdr - wkrotce nastepna tura pytan :)

PS w tym miejscu tu i teraz chcialbym podziekowac wszystkim osobom ktore przyczynily sie do stworzenia tej debiutanckiej listy pytan oraz osobom z UM, dzieki ktorym sa te odp tongue.gif i ze je mamy tak szybko wyjasnione :)
pozdr
Krawiec
QUOTE(Krawiec @ Dec 6 2006, 03:15 AM) *
Mucha mnie uprzedził ale chciałem pytanie o PKZ rozwinąć.

1.Czy Dąbrowa stara się o środki zewnętrzne na remont Pałacu Kultury Zagłębia. Wiemy, że w RPO 2007-2013 są zapisane znaczne środki na remont Muzeum Śląskiego w Katowicach czy nie warto ulżyć kasie miasta i wystarać się o środki z Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Kultury bądź unijne?

2.Czy nowy Zarząd Miasta i radni mają w planach współpracę z innymi miastami Zagłębia w ramach Zrównoważonego Programu Rozwoju Zagłębia Dąbrowskiego, a jeśli tak to czy są jakieś priorytety na lata 2006-2010. Czy po wspólnym programie modernizacji komunikacji miejskiej, której liderem jest Sosnowiec i po tym jak powołano Zagłębiowską Strefę Gospodarczą, której liderem jest Jaworzno Dąbrowa Górnicza ma jakiś pomysł na ogólnozagłębiowski projekt którego mogłaby zostać liderem?

3.Wiemy jak ważną rzeczą dla rozwoju miasta jest nowoczena infrastruktura drogowa, wiemy też że w RPO 2007-2013 nie ma projektu finansowania Drogowej Trasy Średnicowej na odcinku Mysłowice-Sosnowiec-Dąbrowa Górnicza. W jaki sposób Dąbrowa Górnicza chce w kadencji 2006-2010 pozyskać środki na budowę DTŚ-ki wszak cel ten znalazł się w programach wyborczych osób, które będą sprawować władzę w mieście.

Ps. Bardzo dobry pomysł z tymi pytaniami do UM. Wydaje mi się jednak, że zbyt czeste wysyłanie pytań może wywołać efekt przesytu zarówno u pytających jak też odpowiadających. Ja bym proponował cykl miesięczny :)


?

Nie zostały zadane czy nie było odpowiedzi?
puszka
Czy jest w planach remont ulicy Tworzeń-Roździeńskieg?? jest to ulica prowadząca do strefy ekonomicznej gdzie powstaja opornie nowe firmy. Droga jest w fatalnym stanie(wrecz beznadziejna) myśle ze odstrasza tez nowych inwestorów. Pozatym myśle że można by dogadać się z KZKGOP aby usprawnić komunikacje miejską do znajdujących się firm gdyż przystanki są położone w odpowiednich miejscach lecz godziny połączeń są fatalne.
Hator
z racji, ze :
1 ludzie w Biurze Prasowym, wprost nie moga sie doczekac naszych pytan - wiem to od ich szefa biggrin.gif
2 popularnosci tematu aglomeracji slaskiej badz zaglebiowskiej i slaskiej oddzielnie
3 obiecalem nasze serie pytan wysylac raz na 2-3 tyg

przeslalem do UM tylko jedno, ale jakze wazne, pytanie w naszym imieniu o tresci nastepujacej

W imieniu Forumowiczów, chciałem za Państwa pośrednictwem, zadać pytanie do najważniejszych decydentów w Dąbrowie Górniczej (a więc do Pana Prezydenta i jego zastępców, do Przewodniczącej Rady Miejskiej i jej zastępców). Mam nadzieję, że uda się Państwu uzyskać i spisać dla nas odpowiedź w następującej sprawie:

W świetle ostatnich publikacji w portalach gazeta.pl i naszemiasto.pl i informacji o rozpoczęciu prac nad ustawą o stworzeniu aglomeracji śląskiej, chcielibyśmy wiedzieć jak Państwo ustosunkują się do tych planów?
Czy koncepcja bycia jedną z wielkich dzielnic aglomeracji katowickiej, w którym strategiczne decyzje podejmowane byłyby odgórnie, przez osobę wybraną głosami kilkunastu (17) prezydentów (w tym TYLKO trzech z miast Zagłębia - Będzin, Sosnowiec i Dąbrowa + ewentualnie Jaworzno - a reszta z Górnego Śląska) podoba się Państwu ?Czy Dąbrowa miałaby jakiekolwiek szansę na rozwój w takim tworze?
Czy w związku z tym, iż władze województwa decydują, aby kluczowymi inwestycjami dla regionu GOPu była:

* hala w Gliwicach na kilkanaście tysięcy miejsc (która nawiasem mówiąc nie ma się nijak do tworzenia jakiejkolwiek sensownej, ogólnie pojętej wartości dodanej),
* stworzenie szybkiej koleji miejskiej Tychy-Katowice (pierwotnie projekt odrazu zakładał pracę na trasie Tychy - Katowice - Dąbrowa, jednak okazuje się że prace z modernizacją linii do DG będą jedne z końcowych - jeśli nie ostatnie),


kosztem wsparcia infrastrukturalnego Euroterminalu w Sławkowie czy przedłużenia DTŚki do Dąbrowy- to czy jest sens popierania inicjatywy Prezydentów Uszoka i Frankiewicza?
Czy wg Państwa zarówno Dąbrowa Górnicza i Będzin będą na równi traktowane jak Katowice czy Gliwice? I jak takie scalenie, wg Państwa, ma pomóc budować i kreować tożsamość zagłębiowską?


A czy może nie lepiej byłoby stworzenie dwóch oddzielnych aglomeracji - miast Zagłębia z Jaworznem (o liczbie mieszkańców około 600 tys.) i aglomeracji miast Śląska - które by się mogło połączyć w ramach Górnośląskiego Związku Metropolitalnego?
Aglomeracji, które mogłyby współdziałać na rzecz własnych regionów, w których strategiczne decyzje zapadałyby "bliżej" mieszkańców z terenów/miast, których pochodzą. Związków miejskich, które działałyby na rzecz rozwoju swych uczestników, a w przypadku inwestycji ogólnoregionalnych (dot. GOPu) mogłyby zajmować wspólne stanowisko. Czy taka wizja wg Was, nie byłaby lepsza - nie tylko w związku z inwestycjami - ale także w kontekście budowania tożsamości regionalnych, jednocześnie pokazując, że gminy Śląska i Zagłębia - mogą współdziałać na rzecz naszego regionu - GOPu.


Która koncepcja wg Państwa bardziej odpowiada interesom naszego miasta i dlaczego - w którą stronę Dąbrowa powinna iść i jakie argumenty wg Państwa za tym przemawiają?

Pozdrawiamy serdeczenie

Forumowicze z Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej :)


tutaj jeszcze PeeSowalem:
wiem, że tak sprawę ujmując, nie trudno zgadnąć za czym forumowicze się opowiadają, ale myślę, że taką drobną subiektywność wypada pokazać jako mieszkańcom miasta z Zagłębia - ukazujac wole forumowiczow (takze mieszkancow DG tongue.gif).


pozdr
Hator
pytanie by muzzy
czy powróci tradycja organizowania zabawy sylwestrowej przed PKZ? Takiej jak były kilka lat temu, ze sceną i zespołami?
michu
Pytanie pod wpływem artykułu o zatrudnieniu Pana Talkowskiego w PKZ:

Jak wygląda kwestia tworzenia nowych etatów w jednostkach miasta oraz instytucjach podlegających miastu - czy kierownicy/dyrektorzy sami decyduja o nowych etatach, czy musza mieć zgodę prezydenta/rady miasta? Podobnie w odniesieniu do spółek w których miasto jest wspólnikiem czy akcjonariuszem.
I w tym kontekście szerzej:
Czy w Urzędzie Miejskim jest jednostka audytu wewnetrznego/nadzoru właścicielskiego zajmująca sie kontrolą/nadzorem miasta (prezydenta) nad instytucjami miejskimi/spółkami w których Dąbrowa ma akcje/udziały?
Czy pracuja tam ludzie ze zdanym egzaminem na audytora wewnetrznego przed komisją Ministerstwa Finansów?
Hator
pytanie zibara
Tu może zwrócę się z pytaniem do redaktorów PD, a może odpowie pan Andrzej Bęben (bo widzę, że zagląda czasami na forum)
Czy prezes lub ktoś z działaczy klubu zwracał się z taką prośbą i czy ogłoszenie takie byłoby wydrukowane nieodpłatnie???


czesc pytan zostanie zadana jeszcze przed swietami a czesc po-zobaczymy jak to bedzie. (Twoje pytanie zibar wysle teraz w tej kolejce :) ).

PS z tego co wiem to nr grudniowy sie nie ukaze gdyz trwaja prace nad zmiana jego koncepcji itp - prawdodpobnie wydawanie gazetki zacznie sie od stycznia. takze jest realna szansa by reklamy spotkan sportowych byly zamieszczane na stale.
pozdr
:)
tez mam pytanie

Kiedy będzie można dojechać autobusem do Centrum Administracyjnego?
Czy władze uważają że "piechotą zdrowiej?". Do CA muszą się dostać także osoby starsze i niepełnosprawni, i dla nich jest to największy problem. Dla pozostałych też wycieczka spod Damelu (wąskim chodnikiem ze słupami pośrodku) nie stanowi przyjemności. Wielokrotnie osoby starsze wysiadając pod Damelem są zdezorientowane i gdy dowiadują się, że dalej piechotą to tylko wzdychają.
Wraz z poszerzeniem skrzyżowania i z budową sygnalizacji świetlnej zniknęły wszystkie przeciwwskazania aby nie skierować tam 2 - 3 linii autobusowych. Obecnie 18 linii autobusowych i 4 tramwajowe mają na tym odcinku jednakową trasę. Autobusy można skierować następnie Aleją Zagłębia Dąbrowskiego.
i drugie pytanie z tym związane:
Kilka lat temu linia 182, docierająca kiedyś do Łęknic została skrócona tylko do centrum i od tego czasu delikatnie mówiąc nie cieszy się powodzeniem pasażerów. Może warto się zastanowić nad przedłużeniem jej przez Reden i Graniczną (CA) na wiadukt i dalej na Łęknice? zakręty na wiadukcie nie stanowia żadnego problemu (nawet dla autobusów przegubowych, a tym bardziej "krótkich") o czym mogliśmy się przekonać podczas objazdu spowodowanego remontem przejazdu kolejowego na Konopnickiej. Taka linia byłaby świetnym uzupełnieniem okrężnych 604/644 i na pewno marzą o niej mieszkąńcy Dziewiątego, Trzydziestego i Łęknic.
Hator
z tego co wiem odp prezydenta juz jest a co do odp od AP bedzie moze w pon lub wt.
takze przed swietami powinny przyjsc
a nowe pytania - przynajmniej ich czesc - wysle po swietach.
pozdr
Hator
link do odp Pani Przewodniczacej RM Agnieszki Pasternak i Prezydenta DG Zbigniewa Podrazy odnosnie tematu aglomeracji slaskiej
http://rapidshare.com/files/8119133/aglome..._-_odp.zip.html

Tresc obu dokumentow wkleje w temacie integracja...
pozdr
Hator
w zwiazku z obietnica p. Podrazy iz po wyborach udostepni informacje odnosnie wydatkow na kampanie wyborcza - nie omieszkam poprosic o te informacje w nastepnych seriach pytan.
:)
@Hator

wyslales juz kolejna serie pytan?
Hator
dopiero co wrocilem - pytania przejrze przez weekend - wybierze sie te najlepsze i najciekawsze i po weekendzie wysle :)
pozdr

przy okazji przyszlo mi na mysl 2 pytanka
1) o wymiane piasku na plazach na pogorii 1 i 3
2) poprawieniu interaktywnej mapy miasta DG - fajnie by bylo jakas nowsza wersje - juz nie mowiac otym ze niektorych dzielnic DG na mapie nie ma - tak samo jak paru ulic (stara mapa dawno juz nie byla aktualizowana)
Hator
kolejna sprawa (mucha i ja):

poruszyc temat w UM odnosnie kas PKP w CH Pogoria.
mucha
QUOTE(Hator @ Jan 4 2007, 01:31 PM) *
kolejna sprawa (mucha i ja):

poruszyc temat w UM odnosnie kas PKP w CH Pogoria.


i remontu dworca oraz okolic (pkt 6 z emaila od Mayland) !!!
Zibar
QUOTE(Hator @ Jan 3 2007, 10:16 PM) *
1) o wymiane piasku na plazach na pogorii 1 i 3


To tak z grubej rury ta plaża laugh.gif ale wypadałoby wymienić piasek przynajmniej w piaskownicach w parku centrum, ogrodzić ten placyk zabaw (żeby pieski w nim nie sr..y) i uprzątnąć go, nie zawadziłaby jakaś kamera chroniąca przed kolejnymi dewastacjami.

Jakby wyglądało to jak tonaprzykład w Siemianowicach żwirek i estetyczny płotek, zamiast rozbitych butelek i potozrzucanych kamieni.
Hator
pyt by maro
kto organizuje dni DG/kto jest odp za dobor artystow na tej imprezie
pyt by ja
czy jest mozliwosc wplyniecia na dobor artystow na Dni DG
Hator
@michu i mick

Nabory wniosków do śląskiego RPO startują jednak już w lipcu i myślę, że będzie można już niedługo pytać UM o jakieś plany w tym zakresie.


nawet już a nie niedługo, propnuję zapytać w najbliższej rundzie pytań do UM, bo czasu jest naprawdę mało.
Hator
a oto i propozycje pytań do UM
proszę o ewentualne korekty (merytoryczne, gramatyczne, ortograficzne)

Dzień dobry.
Wraz z nowym rokiem mamy kilka pytań, do których chętnie usłyszelibyśmy wyczerpujące :) odpowiedzi. A oto i pytania:

1. Jak wygląda kwestia tworzenia nowych etatów w jednostkach miasta oraz instytucjach podlegających miastu - czy kierownicy/dyrektorzy sami decydują o nowych etatach, czy musza mieć zgodę prezydenta/rady miasta? Podobnie – jak to wygląda w odniesieniu do spółek, w których miasto jest wspólnikiem czy akcjonariuszem (np Nemo)

2. Jak władze miejskie zamierzają rozwiązać problem aqua parku – jego dalszego funkcjonowania, finansowania itp?

3 Czy zniknięcie Przeglądu Dąbrowskiego jest jego definitywnym końcem? Czy planowana jest jakaś reaktywacja tegoż pisma bądź powstanie nowej gazetki Urzędu Miejskiego? A jeżeli tak to czy w takiej gazetce znajdzie się miejsce dla bezpłatnych ogłoszeń zapraszających na mecze sekcji mmks-ów (np koszykarzy, siatkarek)?

4 Kto organizuje dni naszego miasta? Czy w tym roku – tak jak i w poprzednich - dobór artystów pozostanie poza wpływem mieszkańców ? A może wzorem UM w Będzinie nasi włodarze na stronie internetowej stworzą ankietę, w której spytają się Nas-mieszkańców, kogo by najchętniej zaprosiliby/usłyszeli na miejskim festynie.
ankieta UM w Będzinie:
http://www.bedzin.pl/default.aspx?docId=13...9&templId=8

5. Czy są już jakieś plany/projekty w związku z przyjmowaniem wniosków do śląskiego RPO, które startują już w lipcu ?

6 Czy planuje się stworzenie linii autobusowej obsługującej UM w DG? Wraz z poszerzeniem skrzyżowania i z budową sygnalizacji świetlnej chyba znikły przeciwwskazania aby nie skierować tam 2 - 3 linii autobusowych - autobusy można skierować następnie Aleją Zagłębia Dąbrowskiego.

7. I w związku z tym kolejne pytanie: kilka lat temu linia 182, docierająca kiedyś do Łęknic została skrócona tylko do centrum i od tego czasu delikatnie mówiąc nie cieszy się powodzeniem pasażerów. Może warto się zastanowić nad przedłużeniem jej przez Reden i Graniczną (CA) na wiadukt i dalej na Łęknice? zakręty na wiadukcie nie stanowia żadnego problemu (nawet dla autobusów przegubowych, a tym bardziej "krótkich") o czym mogliśmy się przekonać podczas objazdu spowodowanego remontem przejazdu kolejowego na Konopnickiej. Taka linia byłaby świetnym uzupełnieniem okrężnych 604/644 i na pewno marzą o niej mieszkańcy Dziewiątego, Trzydziestego i Łęknic.

8. Kiedy mapa DG na stronie UM doczeka się aktualizacji (nowy zbiornik, ulice np Spisaka) i jednoczesnego rozszerzenia o tereny/dzielnice miasta, których dotychczasowa mapa nie obejmuje (dzielnice północne np Ujejsce, Trzebiesławice, Tucznawa, Sikorka oraz dzielnice wschodnie jak np. Łęka, Okradzionów, Błędów)?

9 Czy władze miejskie zapomniały o problemie śmieci przy chodzniku do Kauflanda. 2 maile wcześniej obiecano zbadać sprawę i przynajmniej postawić 2 kosze na śmieci – których do dziś nie ma.
Poza tym chcielibyśmy przypomnieć, że miasto posiada różne instrumenty (jak np Straż Miejska), które mogłyby „poprzypominać” właścicielom o obowiązku sprzątania swoich gruntów.

10. Wraz z budową CH Pogoria poruszyliśmy temat dworca PKP – Centrum w firmie Mayland (odpowiedzialnej za projekt/wykonanie Pogorii). Wśród pomysłów, które zasugerowaliśmy, znalazły się dwie propozycje. Tutaj zacytuje Nasze pytania i odpowiedzi pana A. Jarosza – przedstawiciela firmy Mayland

QUOTE
5) możliwość porozumienia się z PKP i wynajęcia im małej budki np. na
chodniku w pasażu z sprzedażą biletów kolejowych (wiemy, że ciężko o
realizację takiego pomysłu, ale w DG od kilku lat borykamy się ze sprawą
remontu obskurnego dworca PKP i póki co mieszkańcom milej by było robić
zakup biletów w czystym, ładnym miejscu przy okazji może robiąc
jakieś zakupy niż na obskurnym dworcu PKP)

Ad 5)
Pomysł niezwykle ciekawy. Z naszej strony nie widzimy problemów z
umieszczeniem punktu sprzedaży biletów w pasażu lub połączenia go z
kioskiem. O ile będzie zainteresowanie mieszkańców i wola PKP, taki
element może i powinien znaleźć się w centrum.

6) jeżeli pomysł 5 spodobał się to można by pójść za
ciosem i porozumieć się z władzami pkp i władzami miasta odnośnie
remontu peronu - odświeżenia wyglądu - w zamian za darmowe
umieszczenie i korzystanie z podświetlanych reklam zarówno dotyczących
atrakcji turystycznych miasta jak i reklam samego centrum handlowego
(tutaj miasto na pewno mogłoby wesprzeć finansowo tą inwestycję, a jak już
wspomnieliśmy dla mieszkańców sprawa zmiany wyglądu dworca to jedna
z ważniejszych spraw. Poza tym takie działania zbudowałyby i
wzmocniły pozytywny wizerunek Centrum Handlowego Pogora).
Nie chodzi tu o wydawanie masy pieniędzy, ale postawienie na samym peronie
podświetlanych reklam oraz z boku torów oświetlanych billboardów odnośnie
atrakcji turystycznej miasta (sprawa do zrobienia dla urzędu) oraz reklamy
centrum handlowego.
Przypomnę, że dworzec o którym mowa - Dąbrowa Górnicza Centrum - jest
jednym z węzłów komunikacyjnych, najbardziej oblężonej trasy kolejowej na
Śląsku i Zagłębiu.

Ad 6)
Jesteśmy zainteresowani rewitalizacją obszarów położonych wokół naszego
centrum. Uporządkujemy obecnie zaniedbany park miedzy naszym centrum i ul.
Kościuszki. Kwestia dworca PKP nie byla do tej pory poruszana. Moglibyśmy
wspomóc remont dworca, natomiast samo przygotowanie tej inwestycji leży po
stronie kolei i miasta. Myślę, że może to być tematem rozmów z nowymi
władzami miasta.

I czy w związku z aprobatą, ktoś z przedstawicieli Władz Miejskich, mógłby porozumieć się z PKP?

pozdrawiamy, jednocześnie życzymy wszystkiego najlepszego w Nowym Roku no i czekamy na odpowiedzi ze strony UM.


maila czas wyslac :)
Hator
problem wymiany piasku - zapomnialem dodac w pytaniu = fuck = w nastepnym pytaniu na pewno wysle.
pozd

Mod: A myślałem, że ponieważ sam o tym wspomniałeś wcześniej, to juz nie wracałeś do tego w wersji "oficjalnej" pytań smile.gif . Do sezonu plażowego mamy czas, bez nerwów biggrin.gif
Hator
Pytania napisane za namowa Dami7 odnosnie tematu szkolen. Prosze o ewentualne uwagi do wieczora gdyz chce to dzis wyslac.

Dzień dobry.
W imieniu Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej chciałbym prosić o komentarz Przewodniczącej Rady Miejskiej odnośnie sprawy trzy dniowego szkolenia, opisanego w gazecie Fakt.
A dokładniej, bardzo bym prosił o:
1. przedstawienie programu szkolenia
2. przedstawienie kosztorysu szkoleń i jakie koszty (oraz ich wysokość) zostały pokryte przez UM, a jakie przez radnych
3. przedstawienia listy obecności szkolenia
4. odpowiedź – z czyjej inicjatywy wyszła propozycja szkolenia w Bukowinie Tatrzańskiej. Co przemawiało, aby szkolenie zorganizować właśnie tam i czy nie lepiej było szkolenia przeprowadzić na miejscu, w Urzędzie Miejskim, znacznie ograniczając przez to koszty.
5. odpowiedź – czy planowane już są następne szkolenia radnych – jeśli tak to z jakiego zakresu tematycznego i gdzie mają się one odbyć.
6. komentarza odnośnie fragmentu artykułu z gazety Fakt:
Fakt pokazał, jak bawią się za nasze pieniądze, zamiast się szkolić. Na takie imprezy na ten rok w budżecie miasta zagwarantowano 180 tys. złotych. Radni mają więc za co balować. Po naszej publikacji zaapelowaliśmy do przewodniczącej rady miejskiej DG Agnieszki Pasternak (35l.), żeby radni z własnej kieszeni zapłacili za to pseudoszkolenie. Przewodnicząca, która byłą jedną z czołowych postaci na imprezie, odmówiła twierdząc, że każdy ma prawo napić się zimnego piwka.
7. odpowiedź – czy planowana kwota 180 tys. złotych (jaką przytacza Fakt) zapisana na szkolenia obejmuje tylko szkolenia radnych czy także szkolenia innych urzędników UM? I czy ta kwota obejmuje szkolenia z góry już zaplanowane w tym roku kalendarzowym, czy jest to wolna kwota z przeznaczeniem, na ewentualne szkolenia.

Oraz pytanie poza tematem szkolenia – czy Przewodnicząca Rady Miejskiej - Agnieszka Pasternak, byłaby zainteresowana przeprowadzeniem z nią czatu internetowego na stronie forum i porozmawiania n/t miasta – problemów i rozwiązań, rady miejskiej itp. Jeśli tak to bardzo bym prosił o kontakt na podany mail, bądź z góry podanie możliwych terminów czata – najlepiej w godzinach późno popołudniowych.PS Musze pomyslec nad jakas inna forma zapisywania pytan - moze edycji i dopisywania w 1 post - bo tak to czesc pytan porozrzucana po postach, ktore maja byc dopisane w nast turze poprostu mi sie gubi, albo jej nie zauwazam.
pozdro i czekam na komentarze.
Hator
no i pytania poszly
ciekawe co z tego bedzie.
Dami7
QUOTE(Hator @ Jan 10 2007, 02:27 PM) *
Pytania napisane za namowa Dami7 odnosnie tematu szkolen. Prosze o ewentualne uwagi do wieczora gdyz chce to dzis wyslac.
...

Gwoli sprostowania: nie namawiałem Hatora tylko na PM zaproponowałem Mu, aby - jako nieetatowy rzecznik Forum - zwrócił się do Pani Przewodniczącej z prośbą o informację na temat merytorycznej części spotkania w Bukowinie oraz Jej zdanie w sprawie publikacji w Fakcie.
pulsatilla1214
Pytania proponowane przez użytkownika Arbas:

- czy w ogromnym gmachu Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej nie zaprojektowano sali
nadajacej się na szkolenia?

- czy wobec zaistniałego SKANDALU, Pani Pasternak zaznajomi nas mieszkańców z tematami
prelekcji oraz nazwiskami wykładowców?

- czy radni, którzy wybrali tak kosztowny sposób pozyskiwania wiedzy, honorowo zwrócą należność
za imprezową część wyjazdu /noclegi, opłata klimatyczna, orkiestrę góralska itd/

- czy w przypadku, jeśli to co podano w prasie nie jest prawdą, redakcje zostaną pozwane do sądu
z zarzutem ośmieszania naszego miasta i podrywanie autorytetu jego władz?

- czy w przypadku braku ze strony radnych jakiejkolwiek reakcji na to co się wydarzyło,
mamy prawo wierzyć plotkom, że tematem jednej z prelekcji był:
"Wpływ tatrzańskiego powietrza na pomroczność jasną"?
Hator
no niestety arbas sie troche spoznil - jakby to jeszcze wczoraj napisal to bym cos moze dodal co sie nie powtarza a tak to nie bede tego samego tematu wlokl na pare maili.
Pytania zostaly wyslane - czekamy na odp i sprawe mysle ze mozemy zamknac.
pozdr
Hator
pyt by mucha
1) co z niedoszlym przejsciem kolo mc donalda - kiedy zostanie oznakowane znakami poziomymi i pionowymi
2) czy miasto zamierza zakupic fotoradar i zamontowac kilka "gniazd" dla fotoradaru - na najbardziej niebezpiecznych skrzyzowaniach/odcinkach (co pewien czas zmieniajac lokalizacje fotoradaru tak aby utrzymac sprawnosc i skutecznosc prewencji we wszystkich tych punktach)
Mick
QUOTE(Hator @ Jan 12 2007, 03:21 PM) *
1) co z niedoszlym przejsciem kolo mc donalda - kiedy zostanie oznakowane znakami poziomymi i pionowymi


tak powiem, że to pytanie jest tendencyjne - słowo "kiedy" wskazuje, że oznakowanie tego przejścia jest przesądzone i tylko "kiedyś tam" ma nastąpić.
A ja jestem przeciw formalizowaniu tego przejścia - obecny stan mi w 100% odpowiada (ja z tego przejścia korzystam), bo skończyło się przechodzenie przez błoto na pasie zieleni (albo jezdnię, kiedy błoto jest już bagnem), a jednocześnie piesi nie mając pasów nie wymuszają pierwszeństwa na samochodach.
Wydaje mi się, że pasy w tym miejscu sprawią, że ruch w stronę Gołonoga ulegnie takim zakłóceniom, że już w ogóle nie będzie dało się wyjechać od strony Manhattanu w kierunku Centrum.
Hator
@mick
obecny zapis tego pytania na forum to tylko wer robocza - pisze to tak laicko ale jednoczesnie w jakims stopniu uszczegolowienia - zebym poprostu pozniej wiedzial o co mam zapytac w mailu.

Tresc, sens pytania itp ulegna zmianie - zawsze pytania modyfikuje i juz gotowe wklejam na forum, aby kazdy mogl zglosic swoje uwagi i poprawki do nich.

a co do przejscia w wer "unofficial" to mi taki stan rzeczy wlasnie nie odpowiada. Nie wiadomo czy jest to przejscie czy nie. Bo samo wybrukowanie kawalka gruntu miedzy dwoma jezdniami przejscia nie czyni - nie ma zadnych pasow, czy jakichs znakow. Takze nie wiem czy mozesz czuc sie pewnie korzystajac z tego przejscia gdy obok przejezdza policja - ja juz raz zarobilem mandat za przejscie w niedozwolonym (2 lata temu praktycznie w tym samym miejscu biggrin.gif) i jestem na takie cos wyczulony
pozdr
Hator
jest maly problem z odp na nasze pytania
rozumiem ze Pani Agnieszka nie ma teraz czasu ani "glowy" na odp o szkolenia w BT
ale jest problem z wczesniejszymi pytaniami wyslanymi do magistratu. Mozna na BIPie i na www UM zauwazyc ze znikla komorka biura prasowego, jest jakis pelnomocnik prezydenta ale jak na razie na BIPie jest tylko tel. do niego. Po weekendzie sprobuje cos z fantem zrobic - jak na razie to nauka na egz :/
pozdr
Mick
Pytanie w związku z wypowiedzią pana Lesława Jakubika, zastępcy naczelnika Wydziału Architektury i Urbanistyki UM na temat DTŚ w Dzienniku Zachodnim.
Jeżeli jedyny problem z DTŚ w Dąbrowie może być w okolicy kopalni Paryż, Huty Bankowej i ulicy Mireckiego, to jak wyglądają aktualne koncepcje co do jej przebiegu na terenie miasta? Szczególnie chodzi mi o odcinek od dworca PKP w kierunku wschodnim.

Pytanie drugie: Czy budowa łącznika pomiędzy Al. Piłsudskiego i ul. 11 Listopada, co przed laty było nawet wpisane do WPI, jest jeszcze brane pod uwagę, czy może ta inwestycja nie jest już planowana?
Hator
QUOTE(Hator @ Jan 17 2007, 10:53 AM) *
jest maly problem z odp na nasze pytania
Po weekendzie sprobuje cos z fantem zrobic - jak na razie to nauka na egz :/


na pytania odp juz ponoc sa - czekam na oficjalny email
a adres email jednak sie zmienil - to tez juz zalatwione (mam nadz ze bedzie dziaalac)
pozdr
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.