Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kampania Wyborcza 2006
Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej > Dąbrowa Górnicza > Władze
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
pozdrawiam
Zbliżają się wybory co doskonale widać po ostatnich wyczynach RM i prezydenta. Czas więc zacząć poszukiwać ich następców. Macie jakieś rozsądne propozyje ????

Sam nie mam pojęcia na kogo zagłosować. Czekam na propozyje. Może ktoś zna jakies pozytywy działalności naszych radnych.
Bartek
Szczerze mowiac ja tez nie mam pojecia wink.gif Moja bliska znajoma chhyba bedzie startowac do samorzadu, wiec pewnie na nia tongue.gif

Natomiast jesli chodzi o prezydenta to nie mam zielonego pojecia. Kazdy bedzie lepszy niz obecny prezydent.

Najlepszym kandydatem to bylby Tomasz Sołtysik, prawda ? tongue.gif
:)
QUOTE
Najlepszym kandydatem to bylby Tomasz Sołtysik, prawda ? tongue.gif

nieprawda tongue.gif
Master
Według mnie najlepszym aktualnie kandydatem jest Henryk Zaguła. Pewnie do ideału mu daleko, ale z obecnych samorzadowców majacych zamiar kandydować jest chyba najbardziej rozwaznym , znającym zasady gospodarki i ekonomi kandydatem.

Ma juz równiez doswiadczenie.

Prawdopodobnie oddam głos na niego.

:) 8) :) 8) :) 8)
:)
ja mam nadzieje ze poznamy jakies programy - i to realne do zrealizowania
rafi
Mnie sie wydaje, ze bedzie dwoch glownych rozgrywajacych w tej kampanii: Zagula i Podraza. Ktory wygra? Szanse chyba maja rowne (z tym ze Zagula juz byl prezydentem i to moze zniechecac niektorych do jego osoby).
pozdrawiam
Ja również myślę, że najlepszym kandydatem jest H. Zaguła. Lecz nie jest to kandydat idealny. Sam kiedyś napisałem o nim „pan zagłada dla naszego miasta”. Przypomnę że Zaguła chciał zasypać nowo wyremontowane przejście podziemne przy realu. Poza tym popierał bezkrytycznie Talkowskiego na początku obecnej kadencji.

Co do Tomasza Sołtysika to jego głównym problemem jest pochodzenie z SLD. Ale jego atutem jest na pewno wiek, do tego próbował przeciwstawić się wspaniałym pomysłom naszego obecnego prezydenta. Niestety raczej z mizernymi efektami.

A co do Pana Podrazy to mam „brak danych”. Ma ktoś jakieś informacje na jego temat.
:)
QUOTE(pozdrawiam)
Co do Tomasza Sołtysika to jego głównym problemem jest pochodzenie z SLD.

A co do Pana Podrazy to mam „brak danych”. Ma ktoś jakieś informacje na jego temat.


Podraza ma niesstety ten sam problem pochodzenia :?
A mieszka on wogole w DG :?: Kandydowal do sejmu z Sosnowca...

Szkoda ze ToSo o nas zampomnial sad.gif


Pewnie skonczy sie na tym ze bedziemy wybierali mniejsze zlo dla miasta...

PS. Dla pierwszego prezydenta ktory zmodernizuje dworzec i okolice proponuje umieszczenie tablicy na pominku Hendrixa biggrin.gif Cos takiego jak mial obecny w parku wink.gif
TeodorMotor
:)+-->
QUOTE(:))
[quote=pozdrawiam]
A co do Pana Podrazy to mam „brak danych”. Ma ktoś jakieś informacje na jego temat.[/quote]

Podraza ma niesstety ten sam problem pochodzenia :?
[/quote]
W podstawówce, w mojej klasie, była uczennica o nazwisku Podraza. Skarżypyta z niej była...
rafi
:)+-->
QUOTE(:))
Podraza ma niesstety ten sam problem pochodzenia :?
A mieszka on wogole w DG :?: Kandydowal do sejmu z Sosnowca...

[/quote]

Podobno mieszka. A tak poza tym, to przeciez Dabrowa i Sosnowiec sa w jednym okregu wyborczym - sosnowieckim.
pozdrawiam
Jak donosi sosnowiec.info.pl to oficjalnym kandydatem PO na prezydenta DG jest gen. Zbigniew Meres. Ma ktoś jakieś info na jego temat. I co z Zagułą ???
:)
QUOTE(pozdrawiam)
Jak donosi sosnowiec.info.pl to oficjalnym kandydatem PO na prezydenta DG jest gen. Zbigniew Meres. Ma ktoś jakieś info na jego temat. I co z Zagułą ???


no to ciekawe.

Na pewno DG stalaby sie miastem bezpieczniejszym i wkoncu wyremontowal by komende strazy a i powstaloby tez centrum ratownictwa wink.gif
:)
znalezione na szybko
QUOTE([url=http://www.dg.smd.org.pl/)
http://www.dg.smd.org.pl/[/url]]
Sylwetka Zbigniewa Meresa kandydata na Prezydenta Miasta!

Zbigniew Meres jest kandydatem SMD oraz Platformy Obywatelskiej na Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza.
Urodził się 18 stycznia 1952 r. w Dąbrowie Górniczej. Służbę pożarniczą rozpoczął w 1971 r., będąc słuchaczem pierwszego turnusu Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarniczej. Jako prymus miał prawo wyboru miejsca pracy. Zdecydował się na województwo katowickie, gdzie podjął pracę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Chorzowie. W trudnym operacyjnie rejonie Śląska miał możliwość skonfrontowania z rzeczywistością swojej fachowej wiedzy i praktycznego doskonalenia umiejętności ratowniczych.

Po przeniesieniu do Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnych (KWSP) w Katowicach, a następnie Komendy Rejonowej Straży Pożarnych w Dąbrowie Górniczej, zajmował się działalnością prewencyjną. Po dwóch latach nienagannej służby, podczas której wykazał się profesjonalizmem i praktycznymi umiejętnościami zawodowymi, został ponownie skierowany do KWSP na stanowisko kierownika służby prewencji. Wysokie kwalifikacje zawodowe pozwoliły mu uzyskać uprawnienia rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych. Nabyte doświadczenia w pełni wykorzystywał na kolejnych stanowiskach - kierownika służby operacyjnej, a następnie zastępcy komendanta i komendanta katowickiej KWSP. W latach 1992-1997, po utworzeniu Państwowej Straży Pożarnej, ponownie powierzono mu funkcję komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach. Sprawując przez wiele lat nadzór nad całokształtem spraw związanych z ochroną przeciwpożarową w regionie Śląskim, przyczynił się do uzyskania wysokiej pozycji ochrony przeciwpożarowej województwa katowickiego.

Brał udział w akcji ratowniczo-gaśniczej podczas pożaru lasów w Kuźni Raciborskiej w 1992 r., którą początkowo kierował, a następnie do końca akcji był szefem sztabu. Dowodził siłami wojewódzkiego systemu ratowniczo-gaśniczego podczas powodzi "tysiąclecia" w 1997 r. na Górnym Śląsku. W uznaniu jego osiągnięć w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa powszechnego i ochrony ludności, w 1997 r. powołany został na stanowisko komendanta głównego PSP, a 22 marca 2000 r. na szefa Obrony Cywilnej Kraju. Po raz pierwszy, łącząc obie te funkcje, był odpowiedzialny za całokształt spraw związanych z ochroną przeciwpożarową i obroną cywilną w państwie. Rozwijał i doskonalił działania krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, a także przygotował i wdrożył reformę administracji państwa w PSP. Jest twórcą Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności. Osobiście kierował wieloma trudnymi akcjami ratowniczymi, m.in. siłami krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego podczas powodzi w 2001 r. W najbardziej dramatycznym dla Sandomierza momencie przejął bezpośrednie kierowanie akcją ratowniczą. Miasto uratowano przed zalaniem, a jego mieszkańców przed utratą mienia, a nawet życia. Wdzięczni mieszkańcy i władze miasta wyróżniły go za to tytułem Honorowego Obywatela Sandomierza. Jest także Honorowym Obywatelem swojego rodzinnego miasta - Dąbrowy Górniczej. Wysoko ceniony za umiejętności dowódcze i profesjonalizm zawodowy z powodzeniem umacniał prestiż polskiego pożarnictwa w kraju i za granicą. Po przejściu 30 maja 2002 r. w stan spoczynku został dyrektorem Departamentu Bezpieczeństwa Powszechnego w MSWiA. Funkcję tę pełnił do końca tegoż roku.

Jest długoletnim członkiem Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Na XI Krajowym Zjeździe Związku powierzono mu funkcję wiceprezesa Zarządu Głównego ZOSP RP.

Za wybitne osiągnięcia w służbie został uhonorowany awansami na stopnie nadbrygadiera (1997) i generała brygadiera (2000) oraz odznaczony Złotym Znakiem Zwišzku Ochotniczych Straży Pożarnych RP (1993), Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2001), Laską Skautowską ZHP ,,Niezawodnemu Przyjacielowi? (2001), wręczonš przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego.
Obecnie sprawdza się jako samorządowiec, jest wiceprezydentem Piekar Śląskich.

Jest również współzałożycielem i członkiem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa.
źródło: (własne, www.straz.gov.pl)
Bartek
:)+-->
QUOTE(:))


A co do Pana Podrazy to mam „brak danych”. Ma ktoś jakieś informacje na jego temat.

Podraza ma niesstety ten sam problem pochodzenia :?
A mieszka on wogole w DG :?: Kandydowal do sejmu z Sosnowca...
[/quote]

Pan Podraza mieszka w DG, czasem widze go na spacerze z psiakiem i czasem jak jedzie swoja fura przez osiedle ;-)
datmar
Już pierwsi paluszki podnoszą... wink.gif

QUOTE(dabrowagornicza.naszemiasto.pl)
Czy PiS odbierze mandaty posłom, którzy mają prezydenckie ambicje?
Co najmniej trzech śląskich posłów Prawa i Sprawiedliwości zamierza startować w najbliższych wyborach samorządowych. Jacek Kościelniak chce być prezydentem Dąbrowy Górniczej, Aleksander Chłopek Gliwic, a Stanisław Pięta Bielska-Białej. Nie jest wykluczone, że już przed wyborami posłowie ci będą musieli zrzec się mandatów poselskich.

Śląskie struktury Prawa i Sprawiedliwości, jak i zresztą innych wielkich partii politycznych, mają kłopoty z wyłonieniem kandydatów na prezydentów wielkich miast, dlatego muszą sięgać po posłów. Nawet oni nie gwarantują jednak sukcesu.

- W tej chwili sytuacja wygląda tak, że po prostu PiS nie ma innego kandydata, dlatego ciężar walki z Zygmuntem Frankiewiczem będę musiał w Gliwicach wziąć na siebie - mówi poseł Aleksander Chłopek.

Podobnie sytuacja wygląda w Dąbrowie Górniczej - Jacek Kościelniak ledwo co został posłem na Sejm RP, a już niebawem po raz kolejny będzie musiał poddać się weryfikacji społecznej.

- To jednak mój wybór i skoro zdecydowałem się na start będą walczył do upadłego - mówi.


W Bielsku-Białej, po wielu nieudanych próbach namówienia do startu w wyborach lokalnych autorytetów, ciężar walki o fotel prezydenta stolicy Podbeskidzia weźmie na siebie poseł Stanisław Pięta, który zdążył zasłynąć kilkoma kontrowersyjnymi pomysłami. Cały czas waha się też sprawa ewentualnego startu w wyborach prezydenckich w Zabrzu posła Tadeusza Wity, ale tamtejsze struktury PiS poprą raczej kandydata Platformy Obywatelskiej - Rafała Marka.

Posłowie, którzy zamierzają startować w wyborach - zgodnie z ordynacją - niczym nie ryzykują - jeśli wygrają wybory zostaną prezydentami, jeśli przegrają w dalszym ciągu piastować będą mandaty poselskie.

Prawo i Sprawiedliwość szykuje jednak swoim posłom szykującym się do prezydenckich foteli przykrą niespodziankę - oto lider PiS i zarazem premier RP - Jarosław Kaczyński rozważa pomysł, aby wszyscy ci parlamentarzyści, którzy zdradzają prezydenckie ambicje zrezygnowali z mandatów już wcześniej i złożyli legitymacje poselskie 1 października, na półtora miesiąca przed planowaną datą wyborów municypalnych.

- Owszem, jest taki projekt, ale decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła - powiedział nam członek ścisłego kierownictwa PiS.

Jeśli Jarosław Kaczyński przeforsowałby ten pomysł, to posłowie-kandydaci na prezydentów rakiem wycofaliby się z walki w samorządach, bo mają zbyt wiele do stracenia.

- Nie ukrywam, że jeśli taki pomysł zostałby wcielony w życie, to na pewno zrezygnowałbym z walki o fotel prezydenta Gliwic - twierdzi poseł Chłopek.


Strona posła na serwerze sejmowym (innej nie uświadczysz...): http://www.sejm.gov.pl/poslowie/posel5/165.htm
Dami7
QUOTE(datmar)
Już pierwsi paluszki podnoszą... wink.gif

QUOTE(dabrowagornicza.naszemiasto.pl)

Czy PiS odbierze mandaty posłom, którzy mają prezydenckie ambicje?
... Jacek Kościelniak chce być prezydentem Dąbrowy Górniczej,


Strona posła na serwerze sejmowym (innej nie uświadczysz...): http://www.sejm.gov.pl/poslowie/posel5/165.htm


3765 wyborcom gratuluję trafnego wyboru Pana Posła!!!
vacu
Ja trochę OT ale ponieważ zbliżają się wybory a niektórzy [jak ja] mogą mieć problemy z określeniem swojej orientacji politycznej wrzucam narzędzie, które może im w tym pomóc:
http://www.prpg.pl/workshop/kompas.php

Mnie wyszło tak:
http://www.prpg.pl/workshop/wykresy.php?x=100&y=8
Mniej więcej tego się spodziewałem, może ta kropka nieco niżej powinna być wink.gif
Master
http://www.prpg.pl/workshop/wykresy.php?x=12&y=-37

Mój wynik jest taki 8)

Troche dziwne bo gospodarczo wyszło ze jestem parwicowy, ale biorąc pod uwage obecna sytuacje polityczna to w sprawach gospodarczych PIS jest bardziej lewicowy od SLD :shock: biggrin.gif

czyli otwarty i liberalny swiatopogląd , a gospodarczo liberalizm słaby z wieloma socjalnymi sprawami
pulsatilla1214
A mnie tak;-):

http://www.prpg.pl/workshop/wykresy.php?x=44&y=-20

Cóż, ciekawe co ma do zaproponowania "nasz" szanowny poseł :wink: Coś mi się wydaje, że chce startować jedynie dlatego, że urodził się w Dąbrowie i upatruje swoje szanse w tym, że jego partia akurat jest partią rządzącą. Pewnie niektorym to wystarczy by na niego głosować, może jednak część wyborców oczekuje czegoś więcej...
:)

Wyborcza układanka
dziś

Wybory samorządowe odbędą się dopiero w listopadzie, ale już dziś wiadomo, że o najwyższe stanowisko w hierarchii urzędniczej starać się będzie kilku poważnych kandydatów. Kampania wyborcza powinna być więc bardzo ciekawa i zacięta.

Z lokalnego podwórka

Obecny prezydent miasta, Jerzy Talkowski, nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji o kandydowaniu, ale wydaje się, że jest to tylko kwestia czasu.

- Rozważam taką możliwość, między innymi dlatego, że wiele ważnych dla miasta spraw i inwestycji jest jeszcze w trakcie realizacji. Żaden dobry gospodarz nie może pozwolić na to, żeby przeprowadzone z takim trudem prace nad poprawieniem kondycji finansowej miasta i jego wizerunku, pozostały niedokończone - twierdzi Jerzy Talkowski.

W wyborach wystartuje za to z pewnością Henryk Zaguła, były prezydent miasta (w latach 1991-1996), a obecnie radny Rady Miejskiej. Jest bezpartyjny, ale poparcia udzieliły mu reprezentowane w Radzie Miejskiej Towarzystwo Przyjaciół Dąbrowy Górniczej i Obywatelski Blok Wyborczy.

- Jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia, zanim mieszkańcy odczują, że miasto się rozwija, powstają miejsca pracy, nowe zakłady. Trzeba też stworzyć odpowiednie warunki młodym, wykształconym ludziom, którzy dziś szukają szczęścia za granicą. Dąbrowa Górnicza musi też sięgnąć po fundusze europejskie na inwestycje i inne przedsięwzięcia, by miała szansę stać się liderem wśród miast zagłębiowskich. Jako osoba z wieloletnim doświadczeniem w pracy samorządowej jestem przekonany, że będę w stanie podołać tym wszystkim problemom. Zdecydowałem się także skończyć z upolitycznieniem stanowiska prezydenta. Najważniejsze są dla mnie kompetencje, profesjonalizm oraz jawność poczynań - podkreśla Henryk Zaguła.

Poselskie kandydatury

Do startu w wyborach prezydenckich z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej szykuje się poseł Zbigniew Podraza.

- Podjąłem tę decyzję po wielu dyskusjach, po obserwacji tego, co w ostatnim czasie działo się w mieście. Dąbrowa Górnicza to olbrzymie wyzwanie. Doskonalę zdaję sobie sprawę z jego rangi. Zawsze byłem blisko ludzi oraz ich problemów, postępowałem uczciwie i rzetelnie wobec każdego. Chcę realizować zadania, które postawi przede mną społeczeństwo naszego miasta. Zawsze uważałem, że żyję po to, aby móc pomagać innym i nie wynika to tylko z mojego zawodu lekarza, który z wielkim szacunkiem i oddaniem wykonywałem przez bez mała trzydzieści lat. Chce wykorzystać również swoje doświadczenia, które zdobyłem w pracy samorządowej na poziomie miasta i województwa oraz pełniąc obowiązki wiceministra zdrowia. Uważam, że to mieszkańcy Dąbrowy Górniczej wyznaczą dla swojego miasta cele na najbliższe lata, a ja, jeśli obejmę funkcje prezydenta, będę te cele realizować wspólnie z Radą Miejską - podkreśla Zbigniew Podraza.

Jak przyznaje poseł, dobry prezydent powinien wykorzystać doświadczenie oraz potencjał pracowników istniejących instytucji miejskich przy szerokiej współpracy z mieszkańcami bez względu na wiek, płeć, wyznanie i poglądy polityczne.

Swojego kandydata na urząd prezydencki ma już także zwycięskie ugrupowanie w ostatnich wyborach parlamentarnych - Prawo i Sprawiedliwość. Jest nim mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, Jacek Kościelniak, który we wrześniu ubiegłego roku zdobył z ramienia tej partii mandat poselski.

- Zdecydowałem się ubiegać o to stanowisko z kilku powodów. Uważam, że powinien zająć je człowiek związany z tym miastem, a mieszkam tutaj ponad czterdzieści lat, a jednocześnie nie mający nic wspólnego z obecnym systemem administrowania Dąbrową Górniczą. Musi to być bowiem świeża osoba, która ma odpowiednie doświadczenie i zna się na gospodarowaniu finansami publicznymi, zarządzaniu budżetem, inwestycjach i pozyskiwaniu funduszy europejskich - podkreśla poseł Kościelniak. - Przez cztery lata zarządzałem z dobrymi skutkami budżetem województwa śląskiego, pracując w Urzędzie Wojewódzkim, a obecnie, dzięki pracy w parlamencie, byłbym w stanie nawiązać dobrą współpracę z resortami skarbu, kultury czy rozwoju regionalnego. W codziennym gospodarowaniu takim miastem jak Dąbrowa Górnicza ma to niebagatelne znaczenie.

Jak przyznał Jacek Kościelniak, PiS ma jeszcze kandydata rezerwowego, ale na razie wszystko wskazuje na to, że to właśnie on wystartuje w jesiennych wyborach samorządowych.

Generał powalczy

Platforma Obywatelska udzieliła natomiast poparcia w prezydenckich wyborach samorządowych Zbigniewowi Meresowi, który w stopniu generała nadbrygadiera pełnił wcześniej funkcję Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej i szefa Obrony Cywilnej Kraju. Obecnie jest wiceprezydentem Piekar Śląskich.

- Decyzję o mojej nominacji podjęła Rada Powiatowa PO. Dlaczego zdecydowałem się kandydować? Jestem dąbrowianinem, honorowym obywatelem tego miasta, od lat związanym z lokalną społecznością. Uważam, że jestem w stanie podołać problemom i wyzwaniom, które niesie ze sobą piastowanie tej odpowiedzialnej funkcji. Będę się starał dbać o rozwój miasta i polepszenie bytu jego mieszkańców - mówi Zbigniew Meres.

Zapewne kandydatów na prezydenta z czasem przybędzie. Na razie kilka osób "rozważa ewentualność" startowania do walki o ten fotel. Przed wyborami na pewno spróbujemy dotrzeć do oficjalnie zgłoszonych kandydatów.
Piotr Sobierajski - Dziennik Zachodni
[/quote]
vacu
:)+-->
QUOTE(:))
[...]
- Rozważam taką możliwość, między innymi dlatego, że wiele ważnych dla miasta spraw i inwestycji jest jeszcze w trakcie realizacji. Żaden dobry gospodarz nie może pozwolić na to, żeby przeprowadzone z takim trudem prace nad poprawieniem kondycji finansowej miasta i jego wizerunku, pozostały niedokończone - twierdzi Jerzy Talkowski.
[...][/quote]
:)
zobaczcie kto dolaczyl do forum :)

witamy Pana kandydata
vacu
:)+-->
QUOTE(:))
zobaczcie kto dolaczyl do forum :)

witamy Pana kandydata[/quote]
No i pozytywnie, witam również. Byłoby fajnie jakby przed wyborami - zwłaszcza lokalnymi - można było podyskutować z wszystkimi kandydatami. Na plakacie każdy [no prawie wink.gif] ładnie wygląda a z dyskusji możnaby powyciągać konkretniejsze wnioski.
Zbigniew Podraza
Witam wszystkich użytkowników forum.
W tym tygodniu jestem jeszcze w Sejmie więc trudno mnie będzie zastać on-line. Zapraszam wszystkich do dyskusji i zadawania pytań. Najbardziej mnie interesują wasze uwagi dotyczące Naszego Miasta. Jeśli chcielibyście szybkiego kontaktu piszcie do mnie na gadu. W przyszłym tygodniu będę w Dąbrowie więc codziennie będę dostępny.
Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam Zbigniew Podraza
Dejmon
Mam jedno krótkie pytanie do pana posła, dotyczące nie tylko DG, ale całego kraju. Dlaczego pana zdaniem tylu młodych, i często dobrze wykształconych ludzi, opuściło nasz kraj w poszukiwaniu pracy zagranicą?
pozdrawiam
A mnie w szczególności chodzi o inwestycje w naszym mieście. Moim zdaniem to najważniejsza sprawa dla DG. Przez ostatnie 4 lata nie było u nas żadnych zauważalnych inwestycji, które zmieniałyby cokolwiek w życiu mieszkańców. No może wyjątkiem jest tutaj Pogoria IV i modernizacja taboru PKM. Tylko akurat te inwestycje w bardzo małym stopniu zależały od władz DG. Może, dlatego doszły do skutku. Dlaczego tak jest to ja generalnie wiem. Myślę że inni użytkownicy też nie mają wielu wątpliwości.

Dlatego chciałbym wiedzieć, jaki jest plan inwestycyjny formacji politycznej za Panem stojącej dla naszego miasta. Już niedługo wybory a ja nawet nie natknąłem się na jakiś zarys programu wyborczego. I nie ukrywam, że interesują mnie konkrety: co planujecie wybudować, kiedy, jakie będą źródła finansowania. I do tego interesuje mnie jak sobie pan wyobraża skład RM i zarządu miasta tak, aby mógł on sprawnie działać i realizować program wyborczy.
pozdrawiam
No ja mam taki pomysł żeby wysłać zaproszenia do dyskusji na naszym forum do możliwie wszystkich opcji politycznych. Ja mam kilka adresów e-mail do kół działających na terenie DG. Ale nie moje forum więc się nie wychylam, czekam na wasze zdanie na ten temat.
Zbigniew Podraza
QUOTE(Dejmon)
Mam jedno krótkie pytanie do pana posła, dotyczące nie tylko DG, ale całego kraju. Dlaczego pana zdaniem tylu młodych, i często dobrze wykształconych ludzi, opuściło nasz kraj w poszukiwaniu pracy zagranicą?


Witam! Po pierwsze to mam nadzieję, że szybko wrócą biggrin.gif . Otwarcie granic dało możliwość wielu młodym ludziom wyjazdu w poszukiwaniu pracy. Niektórzy z nich znaleźli pracę odpowiednią do ich kwalifikacji i doświadczenia i chwała im za to. Większość jednak pracuje na stanowiskach, które są dalekie od ich oczekiwań. Mam nadzieję, że rynek pracy w Polsce nadąży za tym aby w miarę szybko ściągnąć tych ludzi z powrotem. Wierzę, że po okresie emigracji nastąpi szybka reemigracja, gdyż w większości wyjechali ludzie młodzi szukający zarówno dobrych prac jaki chcący zdobyć doświadczenie a czasami przeżyć przygodę.
Jestem przekonany, że ci wszyscy, którzy wrócą do kraju po krótkiej emigracji przyjadą z pozytywnym nastawieniem do zmian, z nowym punktem widzenia oraz nowymi pomysłami na życie.
kwintosz
QUOTE
No ja mam taki pomysł żeby wysłać zaproszenia do dyskusji na naszym forum do możliwie wszystkich opcji politycznych. Ja mam kilka adresów e-mail do kół działających na terenie DG. Ale nie moje forum więc się nie wychylam, czekam na wasze zdanie na ten temat.


Jak najbardziej jestem za biggrin.gif , dobrze by było usłyszeć pare słów od różnych opcji politycznych, poznać poglądy na różne ważne tematy dotyczące naszego miasta, zamierzenia, pomysły, plany bo przez kilka ostatnich lat uzbierało się tyle rzeczy nie rozwiązanych że głowa boli. Tak naprawdę póki co, bynajmniej ja nie wiem kto? co? z kim? i po co? 8)
Master
Cieszmy sie ze chociaz jeden z kandydatów, dotarl na nasze forum 8)

Mysle ze takie pytania jak zadal Dejmon nie maja tu sensu. Bo wine za to ze mlodzi ludzie wyjezdzja do pracy za granice mozna zrzucic na Walese, Balcerowicza , Tuska,Buzka skonczywszy na Oleksym i Millerze.

Zwłasza iz Z.Podraza jest poslem dosc krotko i zajmuje sie glownie zdrowiem. Pamietam ze wczesniej byl dyrektorem dabrowskiego szpitala.

Jak dla mnie wazzniejsze są pytania szczegolowo dotyczące wizji rozwoju miasta, Co ma być Wybudowane, Kiedy , Za Co i Jakie są ogólnie plany w najwazniejszych aspektach zycia miasta

8) 8) 8) 8) 8)
Dejmon
QUOTE(klocek)
Mysle ze takie pytania jak zadal Dejmon nie maja tu sensu. Bo wine za to ze mlodzi ludzie wyjezdzja do pracy za granice mozna zrzucic na Walese, Balcerowicza , Tuska,Buzka skonczywszy na Oleksym i Millerze.


A ja myśle, że mają sens i to duży, bo po co tu cokolwiek budować, skoro zdecydowana większość młodych ludzi opuści to miasto. Kto będzie korzystał z tego wszystkiego? Kto tchnie życie w to miasto, jeśli nie młodzi ludzie?

Ja uważam, że młodzi ludzie wyjechali przede wszystkim przez to, że polityka podatkowa tego państwa zabija rynek pracy. I zabijać będzie, dopóki będzie tutaj istniał tak przerośnięty aparat biurokratyczny. Lwia część naszych podatków, lwia część owoców naszej pracy idzie właśnie na pensje dla urzędników. Ale niech władza tworzy etaty dla nowych urzędników, niech "likwiduje" w ten sposób bezrobocie, to młodych ludzi "szukających" przygód (a może po prostu chleba) zagranicą będzie nam tylko przybywać...
Master
Ale to jest zbyt ogólne, co to ma wspólnego z naszym miastem, takie są realia Polski, ze w tych latach następuje znaczny exodus Polaków wyjezdzajacych za granice, z moich znajomych wyjechalo bardzo wiele osób, ale mniej wiecej 50 % jest juz spowrotem.

Dąbrowa Górnicza nie jest tu niczym szczególnym , nie tylko z Dg ludzie wyjezdzaja. Kazdy z kandydatów na przedenta DG , odpowiedzialby podobnie. Wazne jest co KONKRETNIE DLA NASZEGO MIASTA , KTO CHE ZROBIC JAK I ZA CO.

Więc moje pytania:

Czy Pan jak i sld mają jakiś pomysł na zagospodarowanie/modernizacje/ budowe Dworca PKP i jego okolic ??

Czy maja jakies plany i pomysly na zdobycie srodków unijnych ?? Jesli tak to jakie projekty i na jakie kwoty.

Czy chcecie realizowac jakies inwestycje na miare przezydentury Lipczyka (urząd, hala, aquapark) ??

Jaka jest wizja centrum miasta w planach Pana formacji ??
pozdrawiam
Nie Dejmon nie ma sensu. Rozmawiamy o wyborach samorządowych, więc nie kłóćmy się o ideały polityczne. Zrobimy tylko "burdel" na forum i nic z tego nie wyjdzie. Jak będą wybory do sejmu to będziemy się zajmować wyjazdami zagranicznymi. A może to być całkiem niedługo :-).

A władze samorządowe niestety mogą zatrzymać nas przed wyjazdem tylko szeroko rozumianymi inwestycjami. Dlatego właśnie o nie pytam.
kwintosz
To może i ja się dopisze:

Co z głośną kiedyś sprawą przedłużenia DTŚ-ki do Dąbrowy G? Czy pomysł będzie w jakimś szerszym zakresie realizowany i nastąpią w końcu jakieś ruchy w tym temacie.

Co z targowiskiem miejskim? Czy powinno ono funkcjonować w takiej formie jak obecnie, w tym właśnie miejscu?

Czy istnieje jakakolwiek wizja i propozycja na zagospodarowanie w jakiejś sensownej formie terenów Parku Zielona, ewentualnego związanego z tym gruntownego remontu? Bo tak naprawdę, park który jest miejscem odpoczynku kilku tysięcy dąbrowian nie może się go doczekać od wielu lat.

Ta sama kwestia dotyczy Pustynii Błędowskiej i zagospodarowania jej terenów w jakiejś sensownej formie.
Zbigniew Podraza
Witam wszystkich forumowiczów! Widzę, że zaczyna się ciekawa dyskusja. Pokrótce wypowiem się w kilku sprawach, które poruszyliście na forum.
Po pierwsze do Dąbrowy w przeciągu ostatnich czterech lat nie ściągnięto żadnego poważnego inwestora (było kilka przesunięć wewnątrz podstrefy ekonomicznej, ale nie jest to zasługa naszych władz). Pewnie sami pamiętacie doskonale, że w latach 2001-2002 nasze miasto miało najlepszą lokalizację w Polsce pod inwestycję koncernu Toyota Peugot. Ze Słowacją przegraliśmy jako kraj, a nie jako miasto. W Polsce powstają nowe zakłady pracy, a u nas nie. Jako priorytet uważam "odczarowanie" miasta – zmianę złego klimatu dla inwestorów. Lobbowanie na rzecz naszego miasta jako miejsca przyjaznego dla inwestorów. Inwestycje miejskie w ostatnich latach koncentrowały się na "terenach zielonych". To dobrze, ale uwadze włodarza naszego miasta nie powinny umknąć także działania na terenach bliższego i dalszego Śródmieścia, które przez ostatnie cztery lata były "troszkę" pomijane.
Co do centrum miasta kilka lat temu wynegocjowano to, że Geant wyłoży kilkanaście milionów na modernizację ronda oraz budowę kładki. Z tego, co wiem Geant ma zamiar budować nie sklep wielkopowierzchniowy, lecz galerię z multiplexem. Z centrum uciekła nam także Politechnika, która dawała szanse młodym na dostęp do bardzo dobrej uczelni technicznej, ale także generowała ruch dla drobnych przedsiębiorców. Uważam, że w centrum nie powinien powstawać wielki sklep, ale galeria handlowo - usługowa jak najbardziej.
Jeśli chodzi o Park Zielona to parę lat temu został zorganizowany konkurs na zagospodarowanie tego terenu. Wielu młodych ludzi przygotowało swoje wizje. Najwyższy czas wdrożyć je w życie. Poszerzając je o projekt budowy centrum siatkarskiego z prawdziwego zdarzenia (inwestycja ostatniego czasu stanęła w miejscu).
Wątek DTŚ jest jak najbardziej na miejscu, ale przypominam Wam, że podobnie jak i sprawa Pogorii IV leży on w gestii władz wojewódzkich. Będę o walczył o szybką realizację tego przedsięwzięcia, bo jako mieszkaniec Dąbrowy ( mieszkam na osiedlu Manhattan od prawie 30 lat) odczuwam zły stan dróg oraz uciążliwość jakie niesie za sobą tranzyt tirów przez nasze miasto (Pamiętajcie jak ważna jest dla nas także obwodnica dla Tucznawy).
Środki z UE to „pięta achillesowa” naszych władz. W mieście jest duży potencjał ludzki do tego, aby czynić starania o pozyskiwanie dotacji unijnych, ale jest nie wykorzystany (jedynie stypendia). Nie patrzmy tylko na duże sprawy dotyczące min. infrastruktury, ale również te "drobne" jakimi zajmuje się około 100 stowarzyszeń pozarządowych działających w mieście. To z nimi współpracując możemy rozwiązać wiele problemów nękających mieszkańców. Oczywiste jest także to, że duże projekty będą się opierały na pracownikach specjalnie do tego oddelegowanych w grupach roboczych. Jednakże w każdym wydziale powinien być minimum jeden pracownik, który powinien być odpowiedzialny za monitoring i pozyskiwanie środków pomocowych z Unii Europejskiej. Do tej pory wiele projektów na które można było pozyskać z zewnątrz obciążały nasz budżet. Ostanie cztery lata zostały zaprzepaszczone, ponieważ budżet miasta został zasilony niebagatelną kwotą kilkudziesięciu milionów złotych, zaległych podatków, które podczas restrukturyzacji zostały zapłacone przez Mittal Steel oraz ZK "Przyjaźń".
Ważnym punktem są także walory krajobrazowe Dąbrowy Górniczej takie jak Pustynia Błędowska. Należy stworzyć warunki do rozwoju przede wszystkim turystyki i rekreacji na tych terenach, ale bez sprowadzania wielbłądów na pustynie biggrin.gif
W odpowiedzi na pytanie dotyczące targowiska miejskiego, żeby cokolwiek mówić o jego przyszłości trzeba najpierw wyjaśnić sprawy dotyczące gruntów na których się znajduje.
Czekam na Wasze pomysły, ponieważ uważam, że dyskusja o mieście i jego przyszłości jest bardzo potrzebna.
:)
@ Zbigniew Podraza

Czy planuje Pan remont (właściwie całkowitą przebudowę) dworca PKP i okolic :?:
Jego wygląd wpływa fatalnie na wizerunek miasta. Mieszkańcom jest wstyd przyjmować na nim gości...
Kolejnym samorządom w Polsce udaje się przejmować dworce od PKP
szer
No dworzec PKP to raczej wizytówka miasta więc dobrze by było go wyremontować.

Swoją drogą gdzieś czytałem że podobno obecne władze rozmawiały z PKP o tym dworcu ale jest to skomplikowane. Grunty i budynki chyba mają różnych właścicieli. Pozatym grunty nie mają księgi wiczystej (czy jakoś tak) i nie można tak poprostu przekazać ziemi i budynków... W sumie teraz to myśle że to było takie gadanie żeby zaspokoic chwilowo mieszkańców...


BTW. Bardzo dobre pomysły wcześniej padły i ciesze się że chociaż jeden z kandydatów wpadł tutaj na forum i rozmawia z mieszkańcami, wymienia się poglądami. Taka forma jest chyba dużo lepsza od zwykłych plakatów i pisaniu obietnic których nie spełnią w gazetach...
pozdrawiam
Szer po prostu przeczytałeś fantazje naszych obecnych władz. Tam skomplikowane są tylko 2 rzeczy. Po pierwsze miasto musi chcieć przejąć dworzec a PKP musi chcieć go oddać. A jak na razie to władze naszego miasta nie chcą przejąć dworca a PKP idzie nawet dalej, bo nie jest zainteresowane istnieniem jakiegokolwiek dworca w DG poza Ząbkowicami.

A co do własności to jakiś bełkot. Z mojej wiedzy nie ma tam żadnych problemów z własnością tylko nasz prezydent wymyślił sobie, że jak coś ma po 2 stronach tory to miasto nie może tego przejąć. Tylko, po co to gdybanie, kiedy PKP nie ma zamiaru przekazywać swojego majątku. PKP chętnie odda w dzierżawę budynki dworcowe, ale nie za darmo. A tu sprawy własności nie są już istotne. Dla PKP liczy się rachunek ekonomiczny. A czy dworzec jest wyremontowany czy jest ruiną to i tak jest nierentowny. I to jest główny problem.
Hator
a ja inaczej zapytam

Prosze wypelnic moje "pytania" -> KONKRETNIE BEZ WODOLEJSTWA

ROSZE PRZYPISAC W SKALI OD 1- NAJWAZNIEJSZE DO 4-NAJMNIEJ WAZNE
<> Gdy zostane Prezydentem wazne stanowiska w miescie np wiceprezydenci, dyrektorzy MOSIR, MOPSow, PKZetu itp
A) Pozostawie obsadzone osobami ktore juz sa (wkoncu maja doswiadczenie)
cool.gif Zaproponuje kandydatury osob ktore znam - wierze ze sa najlepsze
C) Zrobie otwarty konkurs (tam gdzie sie da) i bede sugerowac sie kompetencjami osob mi obcychPROSZE PRZYPISAC W SKALI OD 1- NAJWAZNIEJSZE DO 4-NAJMNIEJ WAZNE DLA MIASTA
<> Nasze miasto powinno
A) Stawiac na turystyke/rekreacje - wkoncu Pogorie, Bledow, Jura, lasy - jest sie czym chwalic i na co postawic by zarobic
cool.gif Sawiac na gospodarke - tworzc miejsca pracy - mimo czasem niekorzystnego wplywu na srodowisko
C) Zajac sie edukacja - skupiac jak najwiecej osrodkow edukacji w miescie np tworzac kolejne filie wyzszych uczelnii
D) Promowac sie poprzez kulture - imprezy kulturalne w PKZecie, teatr, sztuka, imprezy plenerowe


PROSZE ZAZNACZYC W SKALI (jak wyzej)
<> Aby poprawic gospodafrke = dobrobyr ekonomiczny mieszkancow w naszym miescie nalezaloby
A) Starac sie o poszerzenie terytorium KSSE kosztem terenow w innych miastach (przyciagniecie inwestorow)
cool.gif Obnizyc podatki lokalne dla przedsibeirocow - (przyciagniecie inwestorow)
C) Tworzyc jak najwiecej zamowien publicznych pod katem zatrudnienia mieszkancow (np poprawa infrastruktury drogowej)
D) Uzbrajac tereny wlasnym kosztem pod katem zachety dla inwestorow

PROSZE WYBRAC 1 OPCJE!
Stawiajac na rekreacje pierwsze co to nalezaloby
A) Wyczyscic i uatrakcyjnic Pogorie
cool.gif Odpowiednio zagospadarowac tereny przy pustyni
C) Odnowic tenerny parkow miejskich

Gdybym mial srodki tylko na 1 inwestycje to (TYLKO 1 OPCJA)
A) Stworzylbym rentowny zaklad produkcyjny z praca i wynagrodzeniem dla mieszkancow
cool.gif Oddluzyl i zainwestowal w szpital by miekszancy mieli "pod reka" nowoczesna aparature, specjalistow i krotkie kolejki do poradni i operacji
C) Postawil na edukacje - korzystne warunki do nauki jak i sama edukacja to podstawa by w przyszlosci kazdy dabrowianin mogl znalezc upragniona prace
D) Zainwestowal w mega super hiper nowoczesny obiekt kulturalny - biblioteka, muzeum, teatr, kino -> wszzystko w 1

Gdyby mial Pan wybrac to dofinansowalby Pan w naszym miescie (TYLKO 1 OPCJA)
a) Tramwaje (np remont/zakup tramwajow)
cool.gif autobusy np zakup autobusow
c) pociagi (a raczej chyba przebudowac dworca)

Najlepiej by bylo gdyby w naszym miescie powstalaby filia szkoly wyzszej o profilu (prosze wybrac 1!)
A) Humanistycznym n US
cool.gif Kultury np ASP, AM
C) Techniki np PŚ
D) Ekonomii np AE
E) Medycyny np ŚAM
F
"Zlota Malina" dla pana Talkowskiego nalezy sie za: (wybrac tylko 1)
A) Wielblady na pustynii
cool.gif Karmik dla ptakow
C) Rzady szarej eminencji - zony pana prezydenta
D) Max 3 min zcasu dla urzednikow by przybiegli do biura pana prezydenta

Dzielnice ktore najbardziej zostaly zaniedbane przez samorzad lokalny to ................................. (wymienic max 3) poniewaz.........................

Pan Talkowski powinien odejsc bo.............


Jestem najlepszym kandydatem na prezydenta gdyz.....


to narazie tyle - ja i wyborcy bedziey wdzieczni za odpowiedzi!!
kwintosz
Wow, jestem @Hator pod wrażeniem. Całkiem fajny pomysł i super pytania a jeszcze lepsze odpowiedzi, tyle tylko że nie wiem czy na tak skonstruowane pytania do końca da się odpowiedzieć w pełni oddając sens tego co się na dany temat uważa. :? Bo jak tu porównać stworzenie szans edukacyjnych dla mieszkańców, poprzez ściągnięcie szkół wyższych na teren miasta z powstaniem zakładu dającego prace ludziom? To dwie różne dziedziny, które de facto mogą być realizowane w tym samym czasie i każde z nich ma swoje plusy i niekoniecznie da sie porównać które z nich przyniesie większe "zyski" (jeśli tak to można ująć), a ocenić które jest ważniejsze jest jeszcze trudniejsze. :) Tak czy siak, większość z tych odpowiedzi powinna być zrealizowna, prędzej czy później bo uważam je za dobre pomysły a niestety póki co są bolączką naszej władzy.

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedzi.
szer
W pytaniach powinno jeszcze być coś o sporcie! Przecież to co wyrabia pan Koćma to są niezłe jaja! MMKS nie startował w zeszłym roku w PP, w tym roku w drugiej lidze nnie graj MMKS 2 (teraz o siatkówce było). Niewspomne o tym że koszykarze mieli szanse grać w 1 lidze. I nie grają przez Koćme który mówił ze nic o tym nie wiedział... Polityki w sporcie być nie powinno to wtedy normalnie by było!
Hator
mam kolejne pytanie do kandydata
jak sobie wyobraza Pan wspolprace z pozostalymi zaglebiowskimi gminami? i czy ma pan jakies plany, ktore mozna by zrealizowac dla zaglebia i ktore wzmocnilyby poczucie tozsamosci zaglebiowskiej?


@kwintosz:
no rozumiem ze niektore odpowiedzi sa bardzpo wazne np edukacja jak i gospodarka dlatego dalem skale do ocenienia by pokazac co dla kandydata jest wazniejsze
wiem ze ta ankieta nie jest jakas super ale lepszy rydz niz nic.

Mam pomysl bysmy wspolnie ulozyli jakas profesjonalna ankiete i przypieli ja na forum - mozna ewentualnie wyslac na maila do pozostalych osob.
pozdrawiam
No widze ze Hator sie napracowałeś ale nic ciekawego z tego nie wynika. W ankiecie jest kilka poważnych błędów.
Hator
no to czekam na poprawe - naljatwiej jest krytykowac.
pisalem bysmy zrobili 1 a porzadna ankiete - ta ma sluzyc za podstawe i jako taki impuls dla reszty z nas do podjecia tego tematu - wystarczy ze kazdy z nas bedzie dopisywac nowe pytania a pozniej wszystko ladnie by sie ulozylo.

PS te pytania wyszly mi z glowy w ciagu pisania - nie knulem ich od tygodnia. Niektore moim zdaniem cos ciekawego wnosza, niektore pokazuja charakter ankietowanej osoby a niektore sam nie wiem... laugh.gif

Zreszta najwazniejsze ze sa, przynajmniej cos sie dowiemy od p Podrazy/
jakbedziemy tylko debatowali o slusznosci pytan to wkoncu nic bysmy sie nie dowiedzieli - nawet jesli na 10 pytan 1 bedzie dobre - to i tak warto!
Pozdrawiam
pozdrawiam
He he wiedziałem, że się będziesz wkurzać. Ja nie ma złych zamiarów, ale nie będę pisał, że mi się podoba ta ankieta jak mi się nie podoba. Po prostu ja chciałbym usłyszeć raz w życiu konkrety. A Twoja ankieta to konkretny sposób na otrzymywanie niekonkretnych odpowiedzi. Jak ktoś na przykład napisze że on jest za turystyką a nie za przemysłem to dla mnie to nic nie znaczy. Talosław też był za turystyką i nic z tego nie wyszło.

Poza tym uważajcie na kompetencje. Wybory samorządowe charakteryzują się tym ze kandydaci obiecują, że zmienią rzeczy na które nie mają wpływu. (Bezrobocie, tworzenie zakładów pracy, kolejki w szpitalach, tramwaje i kolej) to na dzień dzisiejszy są poza zasięgiem władz miejskich.

Warto także zastanowić się, jakie będą skutki dla budżetu. Np. rozszerzanie wydatków na edukacje skończy się katastrofą dla budżetu. Dzisiaj już większość pieniędzy idzie na edukacje, więc jeśli gdzieś się daje to przydałoby się pokazać gdzie się zabierze.
Hator
pozdrawiam - jakby nie patrzec to na kazde pytanie ktore zadasz zawsze mozna wymyslec jakas wodolejska odpowiedz.bo jesli zadam pytanie co z remontem dworca - to oczywiscie uslyszysz od kazdego odpowiedz BEDE SIE STARAL ROZMAWIAC Z WLADZAMI PKP O PRZEJECIU A NASTEPNIE GRUNTOWNYMM REMONCIE OBECNEGO DWORCA.
kazdy moze naobiecywac a pozniej i tak nie wywiazac sie z tego.

Ja juz wole zrobic ankiete (moze mi nie dokonca z wszystkim wyszlo) i wiedziec czego mam sie spodziewac po danym czlowieku.

Z 2 strony czekam na kazde pytanie od nas bo im wiecej pytan tym wiecej sie o kims dowiadujemy.
pozdr
kwintosz
W gazetce Spółdzielni Mieszkaniowej Lokator tj. "U Siebie" jest taki o to komunikat.. pozwole sobie zacytowac pełną treść:

QUOTE
Komunikat Platformy RP

Sznowni Państwo, informujemy że Pan Zbigniew Meres uzyskał rekomendacje Rady Powiatowej Platformy Obywatelskiej RP do ubiegania się w nadchodzących wyborach samorządowych o stanowisko prezydenta Dąbrowy Górniczej.

Zbigniew Meres - urodził się 18 stycznia 1952r. w Dąbrowie Górniczej. Jest strażakiem w stopniu generała, doświadczonym administratorem i samorzadowcem. Był Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej i jednocześnie Szefem Obrony Cywilnej Kraju. Dowodził wieloma akcjami ratowniczo-gaśniczymi w tym: pożarów lasów w Kuźni Raciborskiej, powodzi tysiąclecia w 1997r. na Górnym Śląsku i kataklizmu w dorzeczu Wisły i Odry w 2001r. Jest współtwórcą krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. W pracy samorządowej realizuje zadania z zakresu: bezpieczeństwa, edukacji, komunikacji, opieki społecznej, kultury i sportu, spraw obywatelskich i społecznych, straży miejskiej oraz pozyskiwania środków unijnych i pozabudżetowych. Od lat działa społecznie, wspiera także i współorganizuje akcje charytatywne.Szukałem dokładniejszych informacji także na stronie Platformy lecz niestety nie dokopałem się. Jakby ktoś znalazł kontakt, może wartałoby zaprosić tą osobę do dyskusji na naszym forum w związku z wyborami samorządowymi.
Hator
najlepsza w naszej sytuacji i mozliwosci na debate i zadawanie pytan bylaby forma czatu - pytania i odpowiedzi na zywo wiecej by daly niz wklepane po 2 godzinach przemyslen odpowiedzi...
tylko jak takie cos zoorganizowac... a wybory niebawem wkoncu.
hesus
Ja uważam, że najlepszym kandydatem jest Meres. Mysle ze za jego rządow znacznie poprawilo by sie szeroko rozumiane bezpieczenstwo. Poza tym jest to czlowiek nie powiazany zadnymi układami z DG a taki powiew swieżości przydalby się naszemu miastu. I najwazniejsze skoro potrafil dobrze szefowac i to z efektami przez tyle lat Obronie Cywinej kraju i strazy pożarnej ktore sa wielkimi organizmami to z naszym magistratem chyba nie bedzie mial problemu a doswiadczenie samorzadowe przeciez tez ma
Zbigniew Podraza
Witam ponownie!

Poruszyliście kilka bardzo ciekawych spraw i zacznę od najczęściej pojawiającej się sprawy dworca PKP. Warto spojrzeć na miasta sąsiedzkie i na to jak one podeszły do tego tematu. W Sosnowcu dworzec PKP znajduje się w ścisłym centrum miasta i zmiana wizerunku centrum nie była możliwa bez jego przebudowy. Poza tym jest on istotnym węzłem komunikacyjnym dla PKP. Mimo wszystko za remont i przebudowę dworca zapłaciło miasto, jednakże cześć środków miało być zwrócone przez PKP, niestety do tej pory nie zostało to do tej pory właściwie uregulowane. Podobna sytuacja rysuje się w Będzinie, gdzie niedawno miasto podpisało z PKP porozumienie w sprawie dzierżawy budynku dworca na okres 25 lat. W obu przypadkach PKP nie jest zainteresowane zmianą infrastruktury dworca jednocześnie nie chcąc oddać terenów.

PKP samo nie inwestuje w dworce, a wymaga inwestycji od miasta od siebie nie dając nic. Jestem zwolennikiem pomysłu Związku Metropolitalnego, który chciał połączyć szybka koleją Zagłębie ze Śląskiem i uważam, że w przypadku, gdy pojawią się realne plany na to, że Dąbrowa będzie ujęta w planach szybkiej kolei uważam za konieczne, aby w Dąbrowie był nowoczesny dworzec z prawdziwego zdarzenia.

Uważam, że trzeba rozmawiać z koleją, ale miasto nie może dawać prezentów nie mając nic w zamian. (nie do końca jestem przekonany do tego, czy 130 tys. podatników z naszego miasta jest zainteresowane dotowaniem PKP)

Wydaje mi się, także że jeśli chodzi o lokalne połączenia kolejowe i tak większy ruch ma miejsce na dworcach PKP leżących na terenach zielonych (Ząbkowice, Tucznawa), gdyż dla mieszkańców okolic Centrum, Redenu czy Gołonoga, połączenia autobusowe są wygodniejsze i jest do nich łatwiejszy dostęp.

Trzeba również pamiętać, że istotnym momentem dla przyszłości dworca w Dąbrowie Górniczej jest przeprowadzenie Drogowej Trasy Średnicowej (DTŚ), która może biec w bezpośrednim sąsiedztwie dworca i naturalnie tworzyć węzeł komunikacyjny łączący Zagłębie ze Śląskiem.

Co do ankiety nie jestem ich przeciwnikiem, do kandydatów na prezydentów, których jest kilku a nie kilkuset, bardziej konkretna i odpowiednią jest forma jak sami już proponowaliście czatów i pytań otwartych, a nie punktowania w wyznaczonej skali. Jeśli chodzi o czat jestem jak najbardziej za. Odsyłam także wszystkich pod mój numer gadu gadu 6481247, pod którym jestem dostępny będąc w Dąbrowie Górniczej.

Kolejną poruszoną przez Was kwestią jest współpraca z innymi zagłębiowskimi gminami. Jest rzeczą naturalną, że współpraca z sąsiednimi miastami i gminami jest potrzebna i może być przydatna do rozwoju całego regionu, choćby pod kątem pozyskiwania funduszy unijnych. Jest to trudna kwestia, ponieważ mentalność włodarzy miasta jest taka, że każdy zazwyczaj myśli o swoim i wszystkie dotychczasowe próby pełzły na niczym bo każdy zawsze chciał więcej wyciągnąć niż samemu włożyć. Będąc w Unii jesteśmy zmuszeni myśleć inaczej, bo miasto jako jednostka ma małe szanse na pozyskanie dużych środków pomocowych. Dobrą próbą takiego porozumienia jest Związek Metropolitalny, który powstał w zeszłym roku i wierzę, że porozumienie między miastami stanie się rzeczywistością.

Pozdrawiam i jeszcze raz zapraszam do rozmów ze mna przez gadu gadu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.