Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jolanta Kocjan
Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej > Dąbrowa Górnicza > Władze
Hator
czy wam tez sie to zdarza ze Kocjanowa nie odpisuje wam na wiekszosc maili - ja juz kawal czasu z "Pania Rzecznik" koresponduje ale zauwazylem ze przy tych bardziej klopotliwych tematach jakies wirusy sie jej aktywuja i biedaczka nie ma jak mi odpisac. Ahhhh... te komputery
Misiek
Widzisz może fantastyczna "Pani Rzecznik" akurat w tym czasie zapomina odpowiedzi na Twoje pytania, lub one ją po prostu zawstydzają. :)
Pani Kocjan proszę być bardziej otwarta dla społeczeństwa i nie unikać kontaktów z mieszkańcami DG.
Z partyjnym pozdrowieniem ...
rafi
Raz mi sie zdazylo, ze nie odpisala. ale wtedy jej o sobie przypomnialem wink.gif nastepnymi mailami i w koncu odpisala. Teraz tez czekalem na odpowiedz tydzien (w sprawie politechniki). Widocznie tyle czasu zajmuje jej wymyslenie jakiejs zgryzliwej odpowiedzi
dąbrowianka
Ja też przyznam, że od ponad miesiąca nie dostałam odpowiedzi na swoje pytanie od pani rzecznik. Czyżby było to zbyt kłopotliwe??? Oczywiście nie sądzę, żeby ociągała się z odpowiedziami na nurtujące nas mieszkańców pytania, może jest tego inna przyczyna... Myślałam, że rzetelne informowanie społeczeństwa jest priorytetem dla funkcji, którą ta pani ma zaszczyt piastować!
Master
Nierzetelne informacje i niedokładne dane o zadłużeniu miasta

Czwartek, 25 września 2003r.

Nie ma alarmu, miasto nie jest bankrutem, kłamie pan, panie prezydencie - takie głosy radnych można było usłyszeć wczoraj na sali sesyjnej Rady Miasta. Aby wyjaśnić finansową sytuację miasta, o której na bieżąco informuje rzecznik prasowy magistratu, Jolanta Kocjan, na sesję zaproszono przedstawiciela Regionalnej Izby Obrachunkowej, Mariusza Siwonia.

Sami się dziwili
Zdumieni byliśmy wielce, gdy przeczytaliśmy w jednym z dzienników o tym, że Dąbrowa Gąrnicza ma wskażnik zadłużenia na poziomie 120 procent. Pod nosem RIO miałby wyrosnąć taki dłużnik? To przecież niemożliwe. Po otrzymaniu
wykonania budżetu za pierwsze półrocze 2003, długów wymagalnych miasto ma 27,8 mln, w tym ponad 20 mln kredytu. Wobec kwoty budżetu, 281 mln zł, wskaźnik zadłużeniasięga około 10 procent - wyjaśnia Mariusz Siwoł.

Określony w ustawie o finansach gminy maksymalny wskażnik zadłużenia dla gmin to 60 proc w stosunku do dochodów rocznych.

Alarmu jednak nie ma
Prezydent Jerzy Talkowski dane prezentowane przez jego rzeczniczkę tłumaczył tym, że nie wliczono do tej kwoty raty leasingowej za budowę Centrum Administracyjnego, która rocznie, zdaniem Jerzego Talkowskiego, ma wynosić 16 mln złotych.

- Nasze wyliczenia oparte są na tym, co przedstawił nam prezydent w dokumentach za półrocze. Jeśli jest potrzeba wliczenia tego leasingu, jako długu wymagalnego do dokumentów wykonania budżetu za pierwsze półrocze, należy złożyć u nas korektę. Sytuacja miasta nie jest łatwa, ale nie ma alarmu, nie musimy jeszcze przygotowywać planu ratunkowego dla tej gminy - wyjaśnił przedstawiciel RIO.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta, Tadeusz Orpych, podliczył, Ĺźe nawet po dodaniu raty leasingowej oraz długów niewymagalnych, które stanowią poręczenia miasta dla inwestorów lub firm współpracujących z gminą, wskaźnik ten nie przekroczy 30 procent.

- Informacje podawane mediom oparte są na danych przekazywanych mi przez kompetentnych urzędników. Dług liczony był ogółem, podając także kwoty poręczeń i raty leasingowej - wyjaśniła Jolanta Kocjan, rzecznik prasowy.

Trzeba zmian
Radni SLD złożyli na ręce prezydenta pismo dotyczące zmiany polityki informacyjnej. Nierzetelne dane, jak określili je radni, takie jak omawiany na sesji wskaźnik, przekazywane przez rzecznika mediom, wpływają negatywnie na wizerunek miasta i odstraszają inwestorów.

- Największą zachętą dla inwestorów jest uczciwa praca urzędników, np. podczas przeprowadzania przetargów - ripostowała pani rzecznik.

Nie mogło zabraknąć wątku kosztów budowy Centrum Administracyjnego. Prezydent Talkowski skwitował zadłużenie miasta podając jako przykład kwotę 286 mln zł, które miasto ma zapłacić za Centrum Administracyjne.

- Pan kłamie panie prezydencie. Pomylił się pan co najmniej o 100 mln zł - stwierdził radny Krzysztof Bobrowski.

Patrycja Strąk - Dziennik Zachodn

Nareszczie!!!!!!!! Kocjan SIO.
Wreszczie kłamstwa i pomówienia pani Kocjan wyszły na jaw. A polityka informacyjna ,która ona prowadzi w imieniu Urzedu Miasta Dabrowa Górnicza jest skandaliczna i żenująca (przpomne ze pani Rzecznik pisze sama do siebie listy na które później odpisuje, pisze w imeniu róznych organizacji wystąpienia popierajace dzialania Talkowskiego , za pieniadze miasta umieszcza te wystapienia w gazetach i na Tomie, Przeglad Dabrowski wykorzystuje tylko i wyłacznie do walki polityczej, a jej niektóre wypowiedzi sa wręcz kompromitujące Wszystkim mediom opowiada ze DG jest bardzo zadłuzona i ze stoi na granicy bankructwa takie wypowiedzi odstraszają inwestorów i i zmniejszają atrakcyjnosc miasta i zle wpływają na jego wizerunek, za który własnie odpowiedzialna jest rzecznik Miasta i powołuje sie na raport RIO podajac nieprawdziwe dane z tegoż raportu. Paranoja! Kocjan OUT!!!
rafi
Buahahaha Zgadnijcie kto jest na wylocie z UM ?? biggrin.gif

http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/wydarzenia/323264.html


hyhyhyh. U Talkowskiego nie znasz dnia ani godziny...
RAZ, DWA, TRZY - DZIS Z ROBOTY WYLATUJESZ TY :)
ONE, TWO - TALKOWSKI'S COMMING FOR YOU biggrin.gif

A tak przy okazji, to Talkowski jak zwykle rznie glupa. Niedlugo pewno powie, ze to Piotrowski sam zlozyl dymisje (albo jeszcze lepiej - ze sam sie odwolal )
Master
Czy Prezydent Jerzy Talkowski zwolni z funkcji rzecznika prasowego UrzĘdu Miasta DĄbrowa GÓrnicza pania Jolante Kocjan ??? Jak uwaŻacie ??? Czy zostana wyciĄgniete konsekwencje wobec postawy i zachowania pani Kocjan ??? Czy moze sprawa rozejdzie sie po kosciach ??? Piszcie. Sonda tylko do niedzieli do godz 24, poniewaŻ sprawa wisi na wŁosku :)))
Jashi
A wreszcie poszŁa by w piz...u bo mĄci, gmatwa, zawila i komplikuje proste i oczywiste sprawy. A do tego nabraŁem odczucia, Że posiada wiĘkszĄ wŁadzĘniŻ prezydent. Czas odpoczĄĆ Jolka, wrzuĆ na luss i lepiej weĹş siĘza zmywanie garÓw.
JeŚli Thal jej nie wywali to bedzie dziwne, moŻe Jola go jakos przekona :-) :???:
Misiek
A moŻe Jolanta mu podpowie (jak zawsze zresztĄ) Że to jest gŁupi pomysŁ z tym zwolnieniem, bo pozbĘdzie siĘw ten sposÓb lojalnego i zaufanego urzĘdnika.
A Talek, z racji tego Że nie jest w ciemiĘbity, zrozumie to ...

rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

PS: Jolanta game over !!!!!! :red:
rafi
Hmmm. Moze jutro skocze do Profesjonala obstawic co nieco na ten temat... biggrin.gif
Mnie wydaje sie, ze jedank pani Kocjan wyleci. Skargi na jej dzialalnosc (przede wszystkim na arogancje) sa powszechne, a ta sprawa jest tylko pretekstem dla Talkowskiego...Ale z drugiej strony - on jest chyba z innej planety i kompletnie nieprzewidywalny
Hator
Ja bym tam ja wywalil za jej wspaniale wystapienie w telewizji "prezydent nie patrzy co podpisuje..." :porn:
k... - niech ja zwolnie za 2 tyg - wpierw mi musi odpisac na maila biggrin.gif
eustachy_motyka
Wedlug mnie w najlepszym wypadku p. Kocjan dostanie nagane, chociaz jej zwolnienie mogloby byc poczytane przez przeciwnikÓw J.K.M. Thala za "gest dobrej woli" i za probe zmiany dotychczasowego wizerunku prasowego naszego miasta. Trudno cokolwiek w tej materii powiedziec, ale skoro mamy obstawiac, to obstawiam, ze nie zostanie zwolniona.
dąbrowianka
Zgadzam siĘz Eustachym! Szczerze wĄtpiĘw to, Że Thal zwolni paniĄ niedorzecznik prasowĄ! Fakt, Że zrobili z siebie (i z nas jako mieszkańcÓw tego miasta) wariatÓw nie oznacza jeszcze, Żeby nie potraktowac tego jak wypadek przy pracy... czyli wszystko zostanie po staremu... Wielka szkoda sad.gif
Misiek
OczywiŚcie Że wszystko zostanie po staremu. W końcu JT nie miaŁby jak "podejmowaĆ decyzji". Poczekajmy tylko aŻ Jolanta K. ps. "Rzecznik stulecia" wrÓci z chorobowego.

A swojĄ drogĄ to chyba wyŚlĘdo niej maila z zapytaniem o tĄ sprawĘ.
Master
Wyniki sondy TAK -3 NIE - 7

Sprawa coŚ ucichŁa tak wieĆ moŻna przypuszczaĆ , Że pani Kocjan nie poniesie jakiŚ raŻĄcych konsekwencji. Ale zobaczymy jak to sie potoczy , nigdy niewiadomo czego sie spodziewaĆ po naszej ukochanej wŁadzy. mad.gif
rafi
Yo. Macie jakies ciekawe doswiadczenia z urzednikami naszego wspanialego UM?
DO napisania tego posta sklonil mnie jeden fakt. Mianowicie 1.03 napisalem maila do rzecznika z prosba o informacje dotyczace stypendiow dla studentow mieszkajacych w dg. Informacja zawsze sie moze przydac :). Od tej pory przez 2 tygodnie wystapila glucha cisza. Juz myslalem, ze znowu olali mojego maila (nie pierwszy zreszta raz), ale coz to? Odbieram dzis poczte (16.03) i widze odpowiedz. Spoko mysle sobie, jednak sie interesuja sprawami mieszkancow wink.gif. Dwa wypasione zalaczniki, w jednym odpowiedz kogos z biura prasowego, w drugim zasady przydzielania stypendiow. Czytam kryteria (oczywiscie pod nie nie podpadam :) ) i dochodze do terminu skladania wnioskow...
A teraz zagadka: DO KIEDY MOZNA SKLADAC WNIOSKI?
podpowiedzi:
1. maila otrzymalem 16.03
2. urzednik UM dg zawsze do uslug :)

laugh.gif
Misiek
Rafi, no cÓŻ ... odpowiedĹş jest prosta - pewnie do 15.03.2004r :?: :?: :?:

Sprytnie to sobie urzĘdasy wymyŚlili :twisted: :twisted: :twisted:
rafi
hyhyhyh. Wygrales glowna nagrode w tym konkursie.
Chcialbym wierzyc, ze to byl tylko zbieg okolicznosci, ale jakos nie moge...
Misiek
Rozumiem Że nagrodĄ jest wycieczka do CA na wŁasny koszt. laugh.gif

Rafi, to nie byŁ wielki problem z rozwiĄzaniem tej zagadki, zwŁaszcza Że podaŁeŚ kluczowĄ podpowiedĹş (otrzymanie maila 16.03.). TrochĘjuŻ poznaŁem sposÓb dziaŁania Tala i jego ziomali, wiĘc moŻna byŁo siĘspodziewaĆ takiego obrotu sprawy.

Pozdrowienia Rafi ... 8)
Master
Pamietamy o Pani... Ciagle jest Pani w Naszej Pamięci!!!
Nikt nam niezastąpi obraźliwych i ironicznych odpowiedzi na stronie Urzedu oraz pani ciętego, fałszywego , pełnego insynuacji, intryg, półprawd i niedomówień jezyka.
bzenek
Wczoraj (07.06.04) w Aktualnościach TV Katowice poruszana była, sprawa domniemanych podsłuchów w UM. A na konferencji prasowej, obok prezydenta Talkowskiego, siedziała... bohaterka tego wątku !!! Oskarżycielskim i pełnym wiary tonem straszyła budowniczych Centrum Administracyjnego, Parku Wodnego itd. Czyli jednak nasza satysfakcja była przedwczesna. Pani Jolanta Kocjan trzyma się mocno i ciągle jest bardziej talkowska od samego Talkowskiego.

A jakie ona ma teraz stanowisko ????
Master
UWAGA UWAGA UWAGA

Jolanta Kocjan, nowa rzeczniczka Sośnierza
dziś
Jolanta Kocjan, ostatnio pełnomocnik prezydenta Dąbrowy Górniczej ds. organizacji i PR została szefową Biura Prasowego Narodowego Funduszu Zdrowia i rzecznikiem prasowym tej instytucji.

Dla wtajemniczonych awans nie jest zaskoczeniem. Dla samej Kocjan, co wyjawiła, propozycja Sośnierza była jednak niespodzianką. Dostała ją jakiś czas temu, zanim były dyrektor Śląskiej Kasy Chorych, a obecnie poseł PiS został prezesem Funduszu. Z nowym szefem łączy ją długa znajomość, a także... poglądy polityczne. Swego czasu oboje sympatyzowali z Unią Polityki Realnej, zaś Kocjan nawet znalazła się na liście wyborczej tej partii.

Nowa rzecznik Sośnierza przeprowadziła się już do stolicy, ale jak mówi "jeszcze siedzi na walizkach".

Podkreśla, że nie należy i nie należała do żadnej partii, rauty omija szerokim łukiem i jak każda kobieta lubi gotować oraz szydełkować. Jak się wydaje na to ostatnie zajęcie czasu może jej brakować. Jolanta Kocjan ma córkę, studentkę III roku politologii.
pozdrawiam
Normalnie mnie wryło. Politycy sami szukają problemów. Zamiast sobie zatrudnić jakiegoś absolwenta dziennikarstwa, za o wiele mniejsze pieniądze, wolą od razu się skompromitować. Może to jakaś rodzina??? Kaczany walczą z układami a tu tak oficjalnie zatrudnia się ludzi po znajomości, nawet się tego nie ukrywa. A pani ex rzecznik to w ogóle ma jakieś wykształcenie w tej materii. No oczywiście z treści komunikatu wynika również całkowita apolityczność nowego rzecznika. A już myślałem, że Sośnierz zapomniał już całkiem o swoim rodzinnym mieście. To jest po prostu śmieszne.

Pełnomocnik prezydenta Dąbrowy Górniczej ds. organizacji i PR – może ktoś rozszyfruje to stanowisko, bo nigdy nie słyszałem o podobnym.
Hator
juz sie nie kryja z tym ze w IV RP liczy sie nic innego jak tylko znajomosci

PS Pełnomocnik prezydenta Dąbrowy Górniczej ds. organizacji i PR – oznacza nic innego jak tylko ciepla posadka stworzona specjalnie na potrzeby nie wyrzucania z magistratu bylej pani rzecznik...
Dejmon
QUOTE(Hator)
juz sie nie kryja z tym ze w IV RP liczy sie nic innego jak tylko znajomosci

PS Pełnomocnik prezydenta Dąbrowy Górniczej ds. organizacji i PR – oznacza nic innego jak tylko ciepla posadka stworzona specjalnie na potrzeby nie wyrzucania z magistratu bylej pani rzecznik...


Zgadzam się w 100% procentach. Polskiej "władzy" zależy w pierwszej kolejności na dobrobycie urzędników (ręka rękę myje). W cywilizowanych krajach (np. w USA) na pierwszym miejscu są zwykli ludzie i pomyślność gospodraki ("Gospodarka głupcze" - słynne hasło B. Clintona z okresu kampanii wyborczej). Zwykli ludzie (nie urzędnicy) bowiem są silnikiem gospodarki, władza zaś może pełnić wobec niej rolę pedału gazu (niskie podatki, możliwie jak najprostsze prawo) lub hamulca (wysokie podatki, zawiłe prawo). Nasza władza wiadomo czym jest dla gospodarki...
rafi
Ja tam sie ciesze, ze ja wzieli. Niech sie teraz w NFZ o nia martwia. Wazne, ze nie bedzie juz (mam nadzieje) udzielala w Dabrowie.
Master
Pani Kocjan juz działa w NFZ biggrin.gif

"Fakt": NFZ kupił biura za 4 mln zł


Były szef NFZ Jerzy Miller
TVN24


"Fakt": Narodowy Fundusz Zdrowia wydał prawie 4,5 mln zł na zakup nowych sal konferencyjnych.
Właśnie tyle kosztowało dokupienie do centrali w Warszawie powierzchni blisko tysiąca metrów kwadratowych.

Nowoczesna, klimatyzowana siedziba w biurowcu na warszawskiej Ochocie, jednej z droższych dzielnic stolicy, najwyraźniej wydawała się za mało okazała dla byłego już prezesa NFZ Jerzego Millera. I dlatego zdecydował, by poszerzyć swój pałac o dodatkowe trzy kondygnacje tego budynku, czyli blisko tysiąc metrów kwadratowych - czytamy w "Fakcie". "Są nam niezbędne. W obecnych pomieszczeniach już się nie mieścimy" - tłumaczy gazecie rzeczniczka NFZ Jolanta Kocjan i wylicza, że na dodatkowej powierzchni mają się znaleźć trzy sale konferencyjne oraz stanowiska pracy dla informatyków i centrum przetwarzania danych.

Pieniądze wydane na zakup tych dodatkowych metrów to zaledwie połowa ogromnych wydatków - podkreśla dziennik. Kolejne miliony pochłonie przystosowanie gołych jeszcze ścian i podłóg do użytku, bo od czasu zakupu, czyli stycznia tego roku, budynek stoi pusty. A za każde trzy miesiące NFZ płaci za utrzymanie tej niemałej powierzchni blisko 58 tys. zł.

Sprawą wątpliwej potrzeby rozszerzenia siedziby NFZ za grube pieniądze zajęła się już Najwyższa Izba Kontroli. Jej kontrolerzy twierdzą, że ten zakup to przykład niegospodarności urzędników Funduszu jeszcze z Jerzym Millerem na czele. Tym bardziej, że budynek oferowany do sprzedaży za 2,2 mln zł NFZ kupił za podwójną stawkę.

Co na to marnotrawstwo nowy szef NFZ Andrzej Sośnierz?

"Nie zostawię tego. Już składam wniosek do prokuratury" - zapowiada na łamach "Faktu".
pozdrawiam
Przepraszam, czy ja dobrze zrozumiałem. Pani rzecznik ma inne zdanie niż Andrzej Sośnierz? To chyba nie tak miało być. Oby pani rzecznik nie wyleciała za szybko, bo znowu będzie nam w mieście szerzyć swoją jedyną i słuszną propagandę.
Hator
Sosnierz to powiedzial bo "powiedziec musial" ... a nowe pietra i tak powstana po cichutku


a jednak sie mylilem - sosnierz dzis zlozyl doniesienie do prokuratury - ciekawe co teraz o potrzebie rozbudowy mysli pani Kocjan biggrin.gif
PS dla mnie to i tak zagranie pod publiczke - w przeszlosci pan Sosnierz tez neizle nabroil z jego fundacja takze tylko czekac co nowego "wymysli"
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.