Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kino Uciecha (Ząbkowice)
Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej > Dąbrowa Górnicza > Historia
Leszek
Skoro już się pojawiło w tym dziale jedno kino, wypadałoby przedstawić kolejne nieistniejące - ząbkowicką Uciechę.

Za stroną http://dabrowa.pl:

CYTAT
Budynek został wybudowany w Ząbkowicach około 1909 roku jako DOM LUDOWY zwany też LUDOWCEM z inicjatywy miejscowego proboszcza, księdza Plenkiewicza. Kino działało w nim w latach 1945 - 1990. Zaspokajało potrzeby ludności Ząbkowic i okolicznych wiosek. Budynek istnieje, ale popada w ruinę.



Zdjęcia z końca listopada 2010 roku.















Więcej zdjęć na Forum Eksploratorzy
Slyzaba
A myślałem, że nie ma bardziej dołującego obrazu niż stan dawnego kina ARS...
Master
Jeszcze w szkole średniej 1997-2001 byłem tam z klasą na jakims filmie...
Leszek
Ależ z Ciebie młodzieniec tongue.gif

Mnie się tak coś kojarzy, że jeszcze gdzieś około 2002 - 2003 roku przejeżdżając wieczorami widywałem ludzi wychodzących z kina (wracałem tamtędy z pracy), później chyba jeszcze wypożyczalnia kaset tam działała?
Reaper
Wypożyczyło się tam kilka filmów...

Ostatni film, który tam leciał, to chyba "Kariera Nikosia Dyzmy".
GoliATK
Bywało się tam ze szkoły... eh piękne czasy tongue.gif Ostatni raz byłem tam chyba na "Dniu Niepodległosci" albo "Armageddonie".


Razem z kinem był bar z bilardem (chyba pierwszy i ostatni w Ząbkowicach ) dużo ludzi tam chadzało oraz wypożyczalnia kaset wideo. Jak padło kino to właściciele przenieśli knajpkę na koło stadionu ale to już nie to samo. A budynek popadł w ruinę.
Slyzaba
GoliATK - ta knajpka koło stadionu jest czynna? Gdyby tak było to chętnie bym się wybrał pogadać z właścicielami. Może mają jakieś stare fotki?
aertedg
CYTAT(Slyzaba @ pon, 24 gru 2012 - 10:45) *
GoliATK - ta knajpka koło stadionu jest czynna? Gdyby tak było to chętnie bym się wybrał pogadać z właścicielami. Może mają jakieś stare fotki?



Niestety nie czynna cały budynek stoi i czeka na zawalenie chociaż z tego co słyszałem ktoś niedawno go kupił
GoliATK
Knajpa zamknięta. Ten sam właściciel wyświetlał w kinie Uciecha i w Będzinie tylko nie wiem czy w Nowości czy Bajce??
Leszek
Budynek jest chyba rozbierany - przejeżdżałem obok w sobotę, wyglądał na pozbawiony dachu. Otoczono go szczelnym metalowym płotem.
paw74
CYTAT(Slyzaba @ pon, 24 gru 2012 - 09:45) *
GoliATK - ta knajpka koło stadionu jest czynna? Gdyby tak było to chętnie bym się wybrał pogadać z właścicielami. Może mają jakieś stare fotki?



http://www.kinonowosc.bedzin.pl/index.php/o-kinie
Fremlin
Budynek kina Uciecha przechodzi obecnie gruntowny remont - powstanie w nim przychodnia. Swoją drogą mam nadzieję, że KZK GOP zachowa nazwę przystanku Ząbkowice Kino ponieważ mimo że kino od lat nie istnieje wszyscy mówią "autobusy spod kina".
olo
CYTAT(Fremlin @ śro, 13 kwi 2016 - 19:41) *
Budynek kina Uciecha przechodzi obecnie gruntowny remont - powstanie w nim przychodnia. Swoją drogą mam nadzieję, że KZK GOP zachowa nazwę przystanku Ząbkowice Kino ponieważ mimo że kino od lat nie istnieje wszyscy mówią "autobusy spod kina".

To ja muszę być bardzo stary skoro dla mnie to zawsze był przystanek koło "domu starców". laugh.gif
pulsatilla1214
CYTAT
Jeszcze w szkole średniej 1997-2001 byłem tam z klasą na jakims filmie...


coś 1998 zaliczyliśmy tam bardzo ambitny Koszmar minionego lata, klasowo z Szenwalda (nazwa liceum pewnie też do zmiany po primaaprilisowej ustawce..?)

..zaskakujące ostatnie klatki filmu wywołały krzyk przerażenia na widowni... laugh.gif nie ma jak licealne horrory rolleyes.gif
paw74
właśnie burzone są ściany po byłym kinie Uciecha,
Slyzaba
paw74 - miałeś może możliwość pstryknięcia foto?
paw74


tylko takie zdobyłem
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.