Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Szukam informacji
Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej > Dąbrowa Górnicza > Nasze Sprawy
JacksV
Witam
Szukam wszelkich możliwych informacji o moim dziadku:
Marian Maria Kemona
urodzony: 01.04.1905 r. w Dąbrowie Górniczej), syn Andrzeja ( Andrzej zmarł i pochowany został w Równem).
zawód: nauczyciel, ukończył Seminarium Nauczycielskie w Dąbrowie Górniczej; nigdy nie pracował w swoim zawodzie.
Po ukończeniu Seminarium Nauczycielskiego w Dąbrowie Górniczej wyjechał do Równego, wstąpił do wojska. Do wybuchu II wojny światowej pracował w Rejonowej Komendzie Uzupełnień w Równem. Po wybuchu wojny krótko pracował w rzeźni w Równem. Wstąpił w szeregi Armii Krajowej i był żołnierzem II Odcinka Wachlarza ( Ośrodek dywersyjny Równe ). W wyniku denuncjacji po zamachu ( na niemieckiego lub ukraińskiego notabla ?) aresztowany w dniu 07 lipca 1943 r. przez żołnierzy formacji ukraińskiej UPP. Został rozstrzelany w listopadzie 1943 r. ( 11 lub 18 listopada ) w Równem, w miejscu zwanym „Brzezinki” ok. 8 km od Równego w kierunku na Korzec.

W Dąbrowie pozostał jego brat Edward Kemona, którego los jest nieznany i siostra Zofia Kemona potem Stępniak lub Stępień ( miała syna Roberta – prawdopodobnie ur. w 1926 r.), która w okresie międzywojennym wyemigrowała do Belgii ( prawdopodobnie Charleroi ).

Wielokrotne poszukiwania przez Polski Czerwony Krzyż i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji miejsca pochówku i jego rodzeństwie do dnia dzisiejszego nie przyniosły rezultatu.

Proszę o podpowiedz, w której parafii w Dąbrowie mogę szukać informacji o nim i jego rodzeństwie.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za info.
Slyzaba
Witam,

Mam fotkę z poświęcenia 'seminarjum' nauczycielskiego w Dąbrowie Górniczej w 1924 roku. Może to coś wniesie nowego do poszukiwań...?

pozdrawiam,
Sylwek
gregol
CYTAT(JacksV @ pią, 27 cze 2008 - 13:41) *
Proszę o podpowiedz, w której parafii w Dąbrowie mogę szukać informacji o nim i jego rodzeństwie.


Najstarsza parafia w Dąbrowie Górniczej to bodaj ta przy Bazylice Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górnicze. Strzemieszyce, Ząbkowice, Gołonóg za czasów narodzin dziadka to były osobne osady.
I tu pojawia się problem. To, że dziadek urodził się w Dąbrowie Górniczej nie jest powiedziane, że nie mieszkał w któreś z osad sąsiednich.

Jeśli coś pomieszałem, poprawcie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.