Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Czat z Prezydentem 13.12.07 www.dabrowa-gornicza.pl
Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej > Dąbrowa Górnicza > Władze
:)
CYTAT
PM Zbigniew Podraza Witam serdecznie na kolejnym czacie i zapraszam do zadawania pytan :)

SIARA Kiedy będą światła na skrzyżowaniu Piłsudskiego/1000-lecia?
PM Zbigniew Podraza Swiatla powinny juz funkcjonowac w okresie letnim 2008

SIARA Kiedy poprawi sie jakość pracy dąbrowskich urzędników? Niestety ale jakość jest coeaz gorsza! DG jest jedynym miastem, gdzie na odbiór tablic rejestracyjnych czeka się po kilka dni! Tylko w DG "wymagana jest" umowa kupna-sprzedaży samochodu poświadczona notarialnie!
PM Zbigniew Podraza Faktem jest, ze jest to "waskie gardlo", ale nasilenie tych spraw juz minelo. Mozna te sprawy zalatwic nawet w ciagu jednego dnia.
SIARA Jak Pan ocenia "akcję zima" w wykonaniu ALBY? Czy umowa z ALBĄ przewiduje jakieś kary za nierealizowanie umowy? kiedy te kary będą wyegzekwowane? Przecież "akcja zima" wich wykonaniu to parodia!
PM Zbigniew Podraza Tak naprawde 'akcja zima' jeszcze sie nie rozpoczela; byl raptem jeden tydzien 'sniegowy' nie stwarzajacy wiekszych problemow komunikacyjnych. Wg. relacji jezdzacych po innych miastach nie bylo tak zle u nas. Postaramy sie zeby drogi byly przejezdne.
SIARA Kiedy KZK GOP uruchomi połączenia autobusowe do SSE? Zakładów coraz więcej a ludzie nie mają czym do pracy dojeżdżać! Komunikacja "kończy się" na Hucie Katowice.
PM Zbigniew Podraza Planujemy utworzenie linii okreznej, ale juz w tej chwili funkcjonuja dodatkowe kursy.
SYZIO Na wstępie chciałem zapytać dlaczego nie odwiedza Pan Forum Mieszkańców jak obieciał
PM Zbigniew Podraza Przegladam czesto forum, jednakze uwazam ze forma czatu jest skomasowana forma odpowiedzi na pytania. Problemy pojawiajace sie na forum sa w kregu moich zainteresowan.
CZAKI Witam,czy Pan Prezydent wie,że co niedziele na "gołonowskim targowisku" odbywa sie targ na którym handlują Bułgarzy od których nie są pobierane opłaty?
PM Zbigniew Podraza Sprawdzimy ta informacje, jednak kwestie oplat lezy w gestii administratora tego terenu.
JACCEK mam pytanie odnośnie finansowania naszych ochotniczych straży pożarnych. Jak to jest ze do grudnia nie wydano nawet złotówki na sprzęt. Jednostki traktuje sie po macosdzemu, prab jest bierzących remontów i nowych zakupów? Czy coś sie zmieni w przyszłym roku?
PM Zbigniew Podraza W biezacym roku finansowanie strazy nie moglo przebiegac z dotacji. Zakupy w ostatnich miesiacach zostaly wykonane, informacja zostanie przedstawiona na zarzadzie OSP.
PAWEł KLOCZKOWSKI W jaki sposób planuje sie połaczenie ulicy Kościuszki, wiaduktu nad torami w strone Zielonej z planowaną DTŚ oraz modernizacja dworca PKP ?? czy pierwsze prace rozpoczna sie wczersniej czy bedziemy musieli czekac az DTS dotrze do Nas??
PM Zbigniew Podraza Planujemy polaczenie pod torami w ciagu ulicy Kosciuszki, opracowujemy porozumienie z PKP. Dotyczyc to bedzie rowniez modernizacji dworca i tworzenia centrum przesiadkowego.
CZAKI No własnie śniegu nie ma a pracownicy Alby zamiast opróżniane śmietniki zostawiać w miejscach do tego wyznaczonych zostawiają je na środku chodnika i przejściach. Tak jest na osiedlu Gołonóg, kiedy sie to poprawi??
PM Zbigniew Podraza Prosze o wskazanie takich miejsc Strazy Miejskiech, na przyklad telefonicznie: 264 91 28.
JACCEK Prosze powiedzieć jakie nowe inwestycje miejskie są palnowane na nsatępny rok? Sportowe/kulturalne?
PM Zbigniew Podraza W tym roku (21 grudnia) ruszy sztuczne lodowisko przed Palacem Kultury. Budowy nowych obiektow kulturalnych nie planujemy, natomiast bedziemy remontowac obecne funkcjonujace.
PAWEł KLOCZKOWSKI Jak wyglada sprawa budowy Hotelu w Naszym Mieście ??
PM Zbigniew Podraza Miasto samo hotelu budowac nie bedzie, przygotowujemy tereny inwestycyjne dla zainteresowanych, coraz czesciej pojawiaja sie zapytania.
PM Zbigniew Podraza Prosze z tym pytaniem skierowac sie do Radnych. Tak ocenili moja prace.
SYZIO Czy u Pana Prezydenta w portfelu jest aż tak źle, by Rada Miasta "zagwarantowała" Panu dodatek ?
JUREK kiedy zapalą sie latarniew kierunku Huty Katowice od wiaduktu na Kasprzaka do skrzyzowania z ul.Laski wszyscy kandydaci na radnych to obiecują ,a następnie nie realizują obietnic .Ciemno jak nie wiadomo gdzie
PM Zbigniew Podraza Ta kwestie komplikuja kwestie wlasnosciowe, te latarnie nie sa w systemie oswietlenia miejskiego - na obecna chwile.
CHMIELU Dlaczego miasto D.Gornicza zgadza sie na dalsze zwiekszenie zanieczyszczenia srodowiska, w dzielnicy Zabkowice, poprzez zgode na rozbudowe zakladu URSA producenta welny mineralnej i zwiekszenie jego produkcji o blisko 40%?
PM Zbigniew Podraza Wszystkie kwestie zwiazane z rozwojem i funkcjonowaniem zakladu sa zgodne z postanowieniami instytucji ochrony srodowiska.
SIARA Kiedy Pogotowie będzie wreszcie przeniesione w inne miejsce?
PM Zbigniew Podraza Nie jestem w stanie szczegolowo odpowiedziec, ale - o ile pamietam - podjeto juz procedury zwiazane z przeniesiem pogotowia.
SIARA Czy planowane są jakieś remonty chodników na "starym gołonogu" czyli od "wieżowca" do plastyka? W porównaniu z innymi dzielnicami pod tym względem jesteśmy nieco "zapomnieni"
PM Zbigniew Podraza W okolicy 'plastyka' bedzie poprawiony stan chodnikow jeszcze w tym roku - o ile warunki pogodowe pozwola; w przyszlym roku planujemy remont ulicy III Powstania Slaskiego i Kosmonautow.
DON CARLOS czy miasto wyremontuje schody w przejsciu podziemnymna redenie? są w fatalnym stanie, upadki na nich są nagminne
PM Zbigniew Podraza Przesledzimy ta sprawe i bedziemy starali sie na biezaco zareagowac.
SIARA Co ze schroniskiem dla zwierząt?
PM Zbigniew Podraza Jestesmy w trakcie rozmow z trzema partnerami spolecznymi, ktorzy wybudowaliby i poprowadzili schronisko na gruncie gminnym.
MUZZY Czy planowana jest jakaś impreza plenerowa na sylwestra?
PM Zbigniew Podraza W tym roku nie przewidujemy masowej imprezy, ale nie przesadzam, ze w kolejnych latach o tym pomyslimy.
:) Dowiedzieliśmy się z prasy, że Mayland ma już pozwolenie budowlane na drugi obiekt - obok dworca ( wiemy też o zmianach w planie zagospodarowania). Jakiego typu będzie to obiekt i jakiej naprawdę wielkości? Kiedy realizacja?
PM Zbigniew Podraza Mayland realizuje CH Pogoria, co powstanie na terenach gdzie nastapila zmiana planu zagospodarowania przestrzennego trudno w tej chwili odpowiedziec. Zapewne centrum przesiadkowe.
DON CARLOS dlaczego puby i lokale w centrum dzialają do 23? dlaczego miasto ugina siępod naciskiem starszych mieszkanców,którym wszystko przeszkadza zamiast zajać sie ozywieniem centrum?
PM Zbigniew Podraza Obowiazuja pewne normy prawne, ktore przestrzegaja wlasciciele lokali; Dabrowa jest - trzeba przyznac - 'sypialnia', chcemy to jednak zmienic i ozywic centrum Dabrowy.
DON CARLOS czy sąplanowane jakies duze imprezy sportowe albo koncerty w hali centrum?
PM Zbigniew Podraza Oczywiscie ze tak; caly harmonogram mozna sledzic na stronach internetowych miasta. Sobota, niedziela - siatkowka i kosz
:) Dębowy Świat - czy już wiadomo, w którym miejscu powstanie "Dębowy Plac" i "Park tematyczny"? W których latach realizacja i czy znany jest szacunkowy koszt?
PM Zbigniew Podraza Za wczesnie mowic o takich szczegolach, ale jest to nasz priorytetowe zadanie promocyjne miasta; macie pomysly na miejsce - piszcie.
PAWEł KLOCZKOWSKI Co z kilku kondygnacyjnymi garażami-parkingami na najwiekszych osiedlach ??
PM Zbigniew Podraza Nie jestem zwolennikiem wielokondygnacyjnych garazy. To co sledze w mediach - raczej sie nie sprawdzaja. Mamy koncepcje rozbudowy miejsc parkingowych na osiedlach.
KOLO Czy może Pan wymienić trzy rzeczy, które się Panu udały w tym mijającym roku?
PM Zbigniew Podraza Zakonczenie pracy nad strategia rozwoju miasta, lodowisko, zakonczenie budowy Eurocampingu, kino studyjne w PKZ, zlagodzenie klopotow Nemo, rozpoczecie prac nad duzymi projektami - gospodarka wodno-sciekowa i obiekt dla dzieci niepelnosprawnych.
JACCEK Czy będzie w końcu wykonana droga od ronda w centrum w kierunku dworca? Czy to dobpiero jak wybuduje się centrum handlowe "Pogoria"
PM Zbigniew Podraza Musi to byc sharmonizowane z oddaniem Centrum Handlowego, mysle, ze bedzie to pazdziernik 2008.
DON CARLOS czy sąplanowane jakies duze imprezy sportowe albo koncerty w hali centrum?
PM Zbigniew Podraza Liga siatkowki kobiet - sobota godz. 17.00, koszykowka mezczyzn - niedziela godz. 17.00. Wiecej informacji: strony internetowe miasta, PKZ, CESiR.
KAZDEBIE_DB Witam Panie Prezydencie - pytanie o miejscowy pl. zasospodarowania przestrzennego.
PM Zbigniew Podraza Konczymy w styczniu studium uwarunkowania przestrzennego, ktoremu bedzie prawdopodobnie poswiecona odrebna sesja. Z tego beda wynikaly kolejne, ewentualne zmiany tegoz planu.
KAZDEBIE_DB CZy dla ulicy KAzdebie obowiazuje m.p.z.p. a co za tym idzie czy mozna uzyskac pozwolenie na rozbudowe/budowe budynku na cele mieszkalne. To bardzo wazne z punktu widzenia mieszkancow i potencjalnych mieszkancow
PM Zbigniew Podraza Zapraszam do merytorycznego wydzialu Urzedu Miejskiego w celu uzyskania szczegolowych odpowiedzi.
DON CARLOS czy w 2008 bedzie ferstiwal nauki? jesli tak czy rozwinie sie jego formuła o np jakies wydarzenia kulturalne i rozrywkowe?
PM Zbigniew Podraza Tak, oczywiscie, juz nawiazalismy wspolprace z WSB. Odbedzie sie w marcu, zapraszam.
CZAKI Czy w naszym mieście pojawią sie bezpieczne osiedlowe place zabaw dla dzieci? Póki co są to stare brudne piskownice i popsute hustawki z lat 90tych.
PM Zbigniew Podraza Juz sie pojawily ogrodzone. Staramy sie zwiekszyc bezpieczenstwo na pozostalych, jest ich 74.
DON CARLOS czy bedzie reaktywowana dyskoteka i pub w nemo? dąbrowie brakuje takich miejsc a nemo stoi puste i niewykorzystane
PM Zbigniew Podraza Mysle, ze pojawia sie takie propozycje. Nowy zarzad ma dobre pomysly na funkcjonowanie Nemo.
PADZIU jak pan spędzi sylwestra??
PM Zbigniew Podraza Szczerze - nie wiem, ale chyba bede chcial odpoczac
CHMIEL W strefie bezposredniej uciazliwosci zakladu URSA zyje kilka tysiecy ludzi( w tym ja), czy miasto nie moze nam w jakis posob pomoc?
PM Zbigniew Podraza Zaklad funkcjonuje w strefie przemyslowej i ma odpowiednie zezwolenia zgodne z wymogami ochrony srodowiska. Z tego co wiem stara sie wspolpracowac z lokalna spolecznoscia.
JUREK czy nasze Dąbrowskie Złotka będą mogły liczyć na pomoc ze strony miasta. jak z ich finansowaniem?
PM Zbigniew Podraza Tak, finansujemy stypendia zawodnikow i poszukujemy sponsorow.
KOLO Na jakim etapie są prace nad ośrodkiem szkolno-wychowawczym
PM Zbigniew Podraza Grunty sa przygotowane i jest juz studium wykonalnosci.
ANIA OLA Poszukujemy lokalu do wynajęcia na prywatne przedszkole w Dąbrowie Górniczej. Czy miasto moze nam udostepnic taki lokal na preferencyjnych warunkach?
PM Zbigniew Podraza Prosze zlozyc oferte jakimi ewentualnie obiektami bylibyscie Panstwo zainteresowani. Jestesmy otwarci na wspolprace.
:) Twają rozmowy w sprawie dworca. Na co zostaną przeznaczone zapisane niewielkie kwoty w WPI? Dworzec będzie tylko wyremontowany, gruntownie przebudowany czy powstanie zupełnie nowy? Czy będzie tunel na perony?
PM Zbigniew Podraza W pierwszej kolejnosci - wspolna koncepcja z PKP za ktora miasto zaplaci, po to, zeby ruszyc ten problem w koncu z miejsca. Usytuowanie dworca bedzie uzaleznione od zmienionego przebiegu torowisk; powinien to byc nowy budynek.
JACCEK A co z terenami inwestycyjnymi "teren Tucznawa", czy będa tam wykonywane prace prace związane z uzbrojeniem terenu. Co z planowaną droga tranzytowa z tego terenu do DK1
PM Zbigniew Podraza Zabezpieczono w planie budzetu na przyszly rok rozpoczecie prac zwiazanych z komunikacja i inwestycjami na tym terenie.
SIARA Co ze zmarnowanymi pieniędzmi z UE na przystanki?
PM Zbigniew Podraza Nic nie zmarnowano, inwestycja jest przedluzona do konca kwietnia, przystanki beda zrobione w wiekszej ilosci niz wczesniej planowano.
BOBIK Dlaczego wodociągi mają za darmo bilety do NEMO a my nie ??
PM Zbigniew Podraza Bo widocznie Wodociagi wykupily w Nemo bilety. Zapraszamy latem i zima mlodziez szkolna za okazaniem legitymacji szkolnej.
DON CARLOS w wielu miastach największe iprezy sportowe mozna oglądac na telebimach w miejscach publicznych. doczekamy sie tego w DG?
PM Zbigniew Podraza Jeszcze w tym miesiacu powinien byc uruchomiony niewielki telebim na PKZ, ale - byc moze - Pekin 2008 obejrzymy na duzym.
KAZDEBIE_DB Ale urzednicy mowia ze sa dwa sprzeczne dokumenty (obowiazujace plan i decyzja wojewodu o zakazie zabudowy ze wzgledu na protesty Mittala). JAk jest naprade przeciez miejscowy plan jest prawem miejscowym i obowiazuje ponda decyzje wojewody
PM Zbigniew Podraza Bardzo prosze z takimi szczegolami przyjsc do Urzedu. Postaramy sie sprawe wyjasnic.
:) Jaką nazwę widziałby Pan dla przyszłej "aglomeracji"?W ostatnim DZ napisano, że jest Pan przeciwny "Silesii".Podobno dzisiaj w tvp3 poparł Pan "Katowice".Czy będzie się Pan liczył z opinią mieszkańców? (w internecie zdecydowana większość ma inne zdanie)
PM Zbigniew Podraza Nazwe 'Katowice' powiedzial dziennikarz. Popieram ew. dyskusje spoleczna, ale obecnie posiadamy nazwe: Gornoslaski Zwiazek Metropolitalny.
CZAKI Kiedy poprawi się jakość usług dąbrowskiego szpitala i obsługa personelu. Póki co robią wszystko,żeby ich unikać Ale nie zawsze można.
PM Zbigniew Podraza To jest bardzo indywidualna ocena. Szpital posiada certyfikaty jakosci i ISO.
SIARA Czy nie uważa Pan, że od ul.Roździeńskiego do DK1 powinna powstać droga omijająca Tworzeń i Al.Piłsudskiego? Co miasto planuje z tym "fantem"? Tworzęn przez dzien jest parktycznie nieprzejezdny
PM Zbigniew Podraza Planujemy skomunikowanie tych terenow.
CHMIELU Tylko ze ta wspolpraca miedzy URSą a mieszkancami Zabkowic istnieje tylko na papierze.
PM Zbigniew Podraza Proponuje zglosic sie do kierownictwa zakladu z propozycjami wspolpracy, w Urzedzie deklarowali taka wole.
DON CARLOS czy wybiera sie pan wesprzec biało-czerwonych na jakis mecz euro 2008? :)
PM Zbigniew Podraza Trudno mi odpowiedziec juz dzisiaj na to pytanie, ale chetnie na telebimie przed PKZ z sympatykami dabrowskimi zaloze szalik 'Polska Bialo-Czerwoni'
:) Czy miasto dofinansuje PKM (zakup nowych autobusów) ?
PM Zbigniew Podraza Miasto caly czas wspolpracuje z PKM. Przyrzekanie srodkow finansowych na czacie jest niestosowne.
SIARA Czy DG zachowa swą "odrębność" w "supermieście" czy będziemy tylko dzielnicą?
PM Zbigniew Podraza Oczywiscie, ze zachowa. Malo tego - uwazam, ze powinna zaznaczyc swoja tozsamosc i funkcjonowanie w aglomeracja bedzie do tego okazja.
JACCEK Na jakkie cele bedą przeznaczone pieniądze z obligacji wyemitowanych przez miasto??
PM Zbigniew Podraza Obligacje beda zabezpieczaly inwestycje zwiazane z gosp. wodno-sciekowa oraz osrodkiem dla dzieci niepelnosprawnych.
KOLO do tej pory "tereny zielone" rozwijały się kosztem centrum czy planuje Pan to zmienić?
PM Zbigniew Podraza Myslac o Dabrowie mysle o zrownowazonym rozwoju wszystkich dzielnic. Oczywiscie ciekawe centrum przyciaga inwestorow i przez to zwieksza sie atrakcyjnosc calego miasta.
DON CARLOS kiedy sztolnia sztygarki zostanie udostępniona turystom? to ciekawa atrakcja i szkoda zeby jej nie wykorzystywać
PM Zbigniew Podraza Sztolnia zostanie wyremontowana, czesc bedzie przeznaczona do dydaktyki technikow gornikow, czesc do zwiedzania.
MONIKA URBAńSKA Dzień Dobry nazywam się Monika Urbańska i mam kilka pytań, licze że dostane szczere i jasne odpowiedzi.
PM Zbigniew Podraza A czy uwaza Pani, ze udzielam nieszczerych odpowiedzi? Prosze o ewentualne pisemne ich przedstawienie bezposrednio do mnie.
PADZIU czy jest możliwe zorganizowanie dnia otwartego UM??
PM Zbigniew Podraza Jest.
MICHA_PILSUDSKIEGO32 Park na Podlesiu - bardzo miłe miejsce, czy planuje pan tam cos zrobic wiekszego ? jakies imprezy , aby ten park funkcjonował ???
PM Zbigniew Podraza Zgadzam sie, bedziemy starali sie uatrakcyjnic ten teren.
FILIP13 iloma okolo zlotymi sponsoruje miasto MKS
PM Zbigniew Podraza Wystarczajaco, aby zabezpieczyc byt w lidze siatkowki kobiet.
:) Czy zostanie ukończony układ komunikacyjny w Parku Hallera? I jeśli tak, czy nowy dojazd powstanie obok biblioteki, prawie na wprost Dąbrowskiego?
PM Zbigniew Podraza Tak, zostanie ukonczony w miejscu wczesniej planowanym.
MONIKA URBAńSKA co dzieje się z majątkiem po byłej Hucie Katowice? jak można skontaktować się z syndykiem masy upadłościowej?
PM Zbigniew Podraza To pytanie do Skarbu Panstwa.
ROBERT Dzień dobry. Dlaczego HALA CENTRUM stoi i nie ma w niej żadnmych imprez na miarę turnieju eliminacyjnego Do ME siatkarzy. Podobno miasto zamierza zorganizować MP w boksie. Moje pytanie brzmi po co i dla kogo? Kolejna rzecz nigdzie, ale to nigdzie nie ma reklam dotycząch
PM Zbigniew Podraza Widocznie za rzadko zaglada Pan na hale, chyba ze przychodzi Pan tylko na siatkowke.
PADZIU i co z Klubem Kibica (finansowe wsparcie)
PM Zbigniew Podraza Miasto na dzien dzisiejszy nie moze finansowac dzialalnosci Klubu Kibica. Ten problem to wspolpraca z MKS.
JACCEK Na jakkie cele bedą przeznaczone pieniądze z obligacji wyemitowanych przez miasto??
PM Zbigniew Podraza Wczesniej juz odpowiedzialem na to pytanie.
CZAKI Co będzie z włascicielami i pracownikami sklepów w Centrum DG jak powstanie Centrum Pogoria, które będzie stanowić dla nich ogromną konkurencję. Tego rodzaju Centra miały nie powstawać w centrum miast.
PM Zbigniew Podraza Uwazam, ze juz dawno powinni nawiazac kontakt z CH Pogoria.
KOLO Jak najchętniej spędza Pan czas wolny ?
PM Zbigniew Podraza Niewiele go mam. Troche biegam, chcialbym powedkowac, ale najbardziej sie ciesze czasem spedzonym z wnukami.
MICHA_PILSUDSKIEGO32 Czy odpowie Pan na pytanie co z parkingiem min. przy bloku 32 na ul. Piłsudskiego ? Pan rowniez tam mieszka i czy nie jest panu malo miejsca na zaparkowanie swojego samochodu ???
PM Zbigniew Podraza Kiedys, kiedy budowano te bloki miejsc parkingowych bylo az za wiele. Dzisiaj sam mam problem z parkowaniem. Planujemy zwiekszenie liczby miejsc parkingowych na wszystkich osiedlach, mamy juz na to przygotowane koncepcje.
TOMEK dzień dobry kiedy wreszcie we wszystkich szkołach pojawi się monitoring?
PM Zbigniew Podraza Jestesmy w trakcie realizacji tego przedsiewziecia.
KOLO Jak planuje Pan uatrakcyjnić Dąbrowskie jeziora Pogoria?
PM Zbigniew Podraza Na pewno rozdzielic ruch rowerowy od pieszego, wybudowac molo, wymienic piasek na plazy i stworzyc baze turystyczna.
:) Czy wiadomo już kiedy Mayland rozpocznie remont przejścia podziemnego? Czy po remoncie pozostanie tam handel?
PM Zbigniew Podraza Remontu przejscia podziemnego nie bedzie, bedzie tylko odnowione, bo niestety podjeto taka decyzje za poprzedniej kadencji.
MONIKA URBAńSKA czy nie jest prawdą że w szeczgólności osobą opowiedzialną za upadek Huty jest poseł Szarawarski ?
PM Zbigniew Podraza Z tym pytaniem prosze zwrocic sie do odpowiednich instytucji.
DON CARLOS jakie ma pan pomysły na ozywienie działalnosci artystycznej i kulturalnej w miescie? ruch amatorski i młodziezowy to troche za mało jak na DG a PKZ to niestety gminny osrodek kultury a nie centrum kultury duzego miasta
PM Zbigniew Podraza Dyrektorzy MOPT i PKZ maja bardzo dobre pomyslu i trzeba im pozwolic rozwinac skrzydla.
DON CARLOS od kiedy jest pan prezydentem wozi pana szofer. czy od tego czasu czasami siada pan sam za kierownice?
PM Zbigniew Podraza W soboty i niedziele oraz czasami w godzinach wieczornych w ciagu tygodnia siadam za kolkiem.
PADZIU na manhatanie już w sierpniu miało powstać miniboisko do piłki nożnej do dziś go nie ma dlaczego??? (wysyłałem pismo w licu i zapewniono mne że w sierpniu już będzie)
PM Zbigniew Podraza Powiem szczerze, ze nie pamietam takiego przyrzeczenia.
SIARA Jesli o monitoringu w szkołach mowa to czy nie lepiej i nie taniej było "wydzielenie" w strukturze Straży Miejskiej "sekcji szkolnej"? Coś na wzór warszawskiej bądź krakowskiej.
PM Zbigniew Podraza Monitoring w szkole wynika z programu rzadowego.
BOBIK Dlaczego tak długo trzeba stać do wymiany dowodu osobistego????
PM Zbigniew Podraza Bo tak duzo ludzi tego nie zrobilo do tej pory. Ostatnio takich kolejek nie ma.
TOMEK u mojego syna w ekonomiku(ZSE Dąbrowa Górnicza) wprowadzono identyfikatory dla uczniów. To świetny pomysł, ale to chyba jedyna szkoła w dąbrowie która to zrobiła. Czy w innych szkołach też to jest możliwe do wprowadzenia???
PM Zbigniew Podraza Nie wiem, przekaze ta informacje do wydzialu oswiaty i do resortowego wiceprezydenta.
KAZDEBIE_DB Czymoglby Pan czesciej spotykac sie Pan z mieszkancami w ich lokalnych spolecznosciach np. co kwartał w poszczegolnej dzielnicy. Mieszkancy potrzebuja takiego kontaktu.
PM Zbigniew Podraza Jest to bardzo trudne, natomiast staram sie na kazde zaproszenie reagowac sam osobiscie, badz przez swoich wspolpracownikow.
admin Kończymy za 15 min
CIEKAWSKI Dlaczego Antoni Marcinkiewicz został szefem Nemo ?
PM Zbigniew Podraza Bo sie do tego nadaje.
DON CARLOS jak wspomina pan wprowadzenie stanu wojennego?? czy jako lekarz został pan wtedy jakos "zmobilizowany"?
PM Zbigniew Podraza Przykro wspominam. Spedzalem dziesiatki godzin w szpitalu miejskim.
CIEKAWSKI czy ci którzy zawsze piastowali wysokie stanowiska w naszym okręgu zawsze będą u władzy ?
PM Zbigniew Podraza Nie.
CIEKAWSKI czy Pan się czegoś boi?
PM Zbigniew Podraza Do strachliwych nie naleze.
KAZDEBIE_DB D.G jest miastem Fair-Play. Wieelu urzednikow tak wlasnie zachowuje sie w stosunku do mieszkancow. Dlaczego ta zasada nie obowiazuje jeszcze wsrod urzedniczek Wydzialu Ochrony Srodkowiska i Geodezji i KArtografii. Kazda pomoc dla mieszkanca jest dla nich udreka
PM Zbigniew Podraza Postaram sie to zweryfikowac.
PADZIU ma pan ochrone?
PM Zbigniew Podraza Nie, nie mam.
:) Czy słupy wzdłuż Piłsudskiego, Królowej Jadwigi i Sobieskiego sa własnością TŚ czy miasta? Czy można je pomalować tak jak kiedyś fragment przy Piłsudskiego? Obecnie bardzo psują wizerunek a chyba nie jest to wielki koszt
PM Zbigniew Podraza Slupy sa wlasnoscia Tramwajow Slaskich. Rowniez widzimy ten problem, monitujemy.
SYZIO Kiedy rozpocznie się przebudowa centrum i co będzie wchodziło w skład obiektów do remonu/przebudowy
PM Zbigniew Podraza Centrum to obszerne slowo - czy chodzi o uklad komunikacyjncy czy o obiekty?
CZAKI Halo? Dowiem sie w końcu co z tym targowiskiem, czy bedzie likwidowane, czy powstanie cos w jego miejscu? pytanie było zadane dawno temu a na późniejsze pytania juz mi udzielono odpowiedzi. Czy Pan unika tego tematu?
PM Zbigniew Podraza Targowisko przy ul. Poniatowskiego nie bedzie likwidowane, oczywiscie nalezy uporzadkowac wszelkie kwestie zwiazane z czystascia, bezpieczenstwem, parkingami. Potrzebna jest wspolpraca z administratorem targowiska i do tego bedziemy dazyc.
DON CARLOS jakie ma pan konkretne pomysły na rozrywkowe ozywienie DG i rozbudzenieu tu "nocnego życia"?
PM Zbigniew Podraza Czekam na konkretna propozycje. Jestem otwarty.
SYZIO Czy znacząco wg. Pana zmieniła się Dąbrowa wizualnie przez rok Pana prezydentury?
PM Zbigniew Podraza Oczywiscie, ze nie. Na to potrzeba czasu i pracy wielu ludzi, ale na pewno bede dazyl aby poprawic wizerunek Dabrowy.
PADZIU lodowisko bedzie płatne czy nie
PM Zbigniew Podraza W grudniu bezplatne, potem zlotowka za godzine od dzieci i mlodziezy, dwa zlote od osoby doroslej.
CIEKAWSKI czy uważa się Pan za dobrego stratega w dobieraniu pracowników ?
PM Zbigniew Podraza Staram sie robic to mozliwie dobrze, ja jestem zadowolony.
SYZIO Czy lodowiskobędzie wyposazone w wyporzyczalnie łyżew?
PM Zbigniew Podraza Tak.
KOLO czego Pan oczekuję w tym roku pod choinką?
PM Zbigniew Podraza Dobrych pomyslow i zyczliwosci. Jednoczesnie zycze tego wszystkim z okazji zblizajacych sie Swiat i Nowego Roku. Serdecznie dziekuje za udzial w czacie i pozdrawiam.

marcin.p
Nie jestem zadowolony z odpowiedzi na temat autobusów w SSE! Planowana jedna linia okrężna i juz będące dodatkowe kursy! Co to za dodatkowe kursy? 806bis, który ze 2 razy na dzien jedzie? Paranoja jeśli chodzi o autobusy!

To samo mozna powiedzieć o "akcji zima"!
CYTAT
PM Zbigniew Podraza Tak naprawde 'akcja zima' jeszcze sie nie rozpoczela; byl raptem jeden tydzien 'sniegowy' nie stwarzajacy wiekszych problemow komunikacyjnych. Wg. relacji jezdzacych po innych miastach nie bylo tak zle u nas.

Panie Prezydencie! Właśnie ten jeden tydzień pokazał, że przy większych opadach "praca" ALBY sparaliżuje nam miasto!!!

CYTAT
SIARA Kiedy poprawi sie jakość pracy dąbrowskich urzędników? Niestety ale jakość jest coeaz gorsza! DG jest jedynym miastem, gdzie na odbiór tablic rejestracyjnych czeka się po kilka dni! Tylko w DG "wymagana jest" umowa kupna-sprzedaży samochodu poświadczona notarialnie!
PM Zbigniew Podraza Faktem jest, ze jest to "waskie gardlo", ale nasilenie tych spraw juz minelo. Mozna te sprawy zalatwic nawet w ciagu jednego dnia.

Zobaczymy! Myślę o zmianie samochodu na wiosnę, więc sam si.ę przekonam. Ale jeśli to co Pan Prezydent odpowiedział nie jest prawdą to posypią się skargi! Może "fuckt" się powiadomi jak pracują dąbrowscy urzędnicy
Bartek
Nic nowego się nie dowiedziałem, poza tym że nie będzie remontu przejścia podziemnego w centrum sad.gif Czyli budy zostają!

Master
Same ogólniki , zero konkretów. "mamy to na uwadze" , "rozpatrzymy" , " monitujemy" itp

dowiedzialem sie własciwie tylko , ze w nieokreślonej przyszłosći zamiast wiaduktu planowany jest tunel pod torami w strone Zielonej.

:)
przeszly wszystkie Wasze pytania? smile.gif

moje m.in. nie przeszlo o inwestycji w golonoskiej KSSE, autobusach do CA (problem znalazl sie w strategii), Park&Ride - Polaczek i PKP chwalili sie juz dawno ze w DG jest to zrealizowane, ignorowanie zakazu ruchu i parkowanie na 3 Maja.

Poza tym dwie odpowiedzi na moje pytania troche dziwia:"Usytuowanie dworca bedzie uzaleznione od zmienionego przebiegu torowisk" - tu nie bardzo wiem bo obecnie beda wymieniane szyny do konca preonu i tory zostana na swoim miejscu, a w przyszlym roku maja przesuwac ale dokladnie za dworcem - od konca peronu w strone wiaduktu.

"Mayland realizuje CH Pogoria, co powstanie na terenach gdzie nastapila zmiana planu zagospodarowania przestrzennego trudno w tej chwili odpowiedziec. Zapewne centrum przesiadkowe."

a DZ juz dawno pisal ze to Mayland zbuduje drugi obiekt i ma juz pozwolenie na budowe

CYTAT(Bartek @ czw, 13 gru 2007 - 19:54) *
Nic nowego się nie dowiedziałem, poza tym że nie będzie remontu przejścia podziemnego w centrum sad.gif Czyli budy zostają!

a z tego co pamietam to mialo byc zamkniete na 2 miesiace. No to chyba zrobia chociaz porzadne "odswiezenie"
CYTAT(Master @ czw, 13 gru 2007 - 19:56) *
dowiedzialem sie własciwie tylko , ze w nieokreślonej przyszłosći zamiast wiaduktu planowany jest tunel pod torami w strone Zielonej.

to juz wiemy od niedawna na forum, teraz potwierdzone
Adasmos
Dzięki za wklejenie zapisu czatu :) Szkoda, że tak późno się o nim dowiedziałem.
marcin.p
Mnie nie przeszły dwa. Jedno o "pracy" straży miejskiej. I o niebudowie boisk. Choć to drugie to chyba nie zmieściło się w czasie!
Ale inny problem miałem... Mianowicie bardzo mi się "wieszał" ten czat
:)
pod Opera dzialy sie cuda i nie wiem nawet czy pytania dochodzily, dlatego musialem korzystac z IE - na poczatku tez byl problem bo czat nie ruszyl i czekalbym w nieskonczonosc, dopiero jak sie ponownie zalogowalem. Potem juz bez problemu
marcin.p
Ja się kilka razy logowałem. Przez pierwsze ok. pół godziny było ok a potem co chwila się zawieszał.
syzio
Ciekawe dlaczego nie odpisał mi na pytanie dot. dodatku jaki przyznała mu Rada Miasta? biggrin.gif Dziwie się że opublikowali w ogóle to pytanie tongue.gif. Jak już w.w. same ogólniki, czyli jak polityk.
szer
Syzio, ależ dostałeś odpowiedź wink.gif.

CYTAT
PM Zbigniew Podraza Prosze z tym pytaniem skierowac sie do Radnych. Tak ocenili moja prace.
SYZIO Czy u Pana Prezydenta w portfelu jest aż tak źle, by Rada Miasta "zagwarantowała" Panu dodatek ?


Poprostu najpierw posłało odpowiedź, a dopiero później Twoje pytanie tongue.gif... Takie pomyłki mogą sie zdarzać przy czatach moderowanych

Co do czatu... czat jak to czat. Cieszy, że się odbył i że paru nowych rzeczy się dowiedziałem
Dave
Aaaale sr..nie w banie! Te czaty to są chyba tylko tak, żeby było, że PPP się udziela i w ogóle...
Jeszcze mniej konkretne i krótsze to było niż wcześniejszy czaty! A ten brak remontu mnie wk...! angry.gif Tyyyle się o tym gadało, takie cuda miały być! A zapewne będzie jedno wielkie G...! Naet z tymi ukladami ulic nie wiem, czy też jakaś rewoluzja będzie!
Ale żeby remontu nie było?! To niech miasto dołoży i samo wyremontuje "przy okazji"! Bo będzie to wyglądało "pięknie"! mad.gif
filip13
aleś ty sie Dave rozpędził. w sumie mnie tez to wszystko yyyy..... powiem tak: denerwuje unsure.gif
nieznajomy
same ogolniki, zero konkretow , żenada...
Sebastian22
Wiadome bylo ze nie bedzie zadnych szczegolow....ale uwazam za takie spotkania to duzy plus dla wladzy....
marcin.p
A ja bym chciał zadać zadać pytanie Pani Pasternak, prezesowi MZBM-u, rzecznikowi Komendy Miejskiej Policji, komendantowi Straży Miejskiej... Ale poza Panem Podrazą każdy ma Nas w d...e!!!! Prezydent przynajmniej udaje, że ważne są dla niego Nasze opinie!
Padziu
Ciekawe dlaczego znaczna część konkretnych pytań pozostała odpowiedzi??!! p. Podraza sie czegoś boi, ukrywa coś??
marcin.p
Obawiam sie, że obecna ekipa po prostu nie ma pomysłu na rozwój DG. Te ogólnikowe odpowiedzi to zwykłe mydlenie oczu i udawanie, że coś się robi.
kursor
CYTAT(siara @ nie, 30 gru 2007 - 18:16) *
Obawiam sie, że obecna ekipa po prostu nie ma pomysłu na rozwój DG. Te ogólnikowe odpowiedzi to zwykłe mydlenie oczu i udawanie, że coś się robi.


przeczytaj sobie strategię rozwoju miasta do 2020 i wtedy się wypowiadaj..........

marcin.p
A co ma piernik do wiatraka? A wypowiedzi Pana Podrazy były ogólnikowe, nie zawierały żadnych konkretów. Jedna jaskółka wiosny nie czyni! Ale z drugiej strony wolałbym aby władza mało mówiła a duzo robiła. Tylko, że obecna ekipa ani nic nie mówi ani nic nie robi!
kwintosz
Odpowiedzi strasznie ogólnikowe. Ale tak zawsze to było i pewnie będzie, więc nie spodziewałbym sie czegoś wiecej.

Mam tylko prośbę, by nie zadawać pytań, które były wysyłane do UM. To nie jest żadna ściąga. Uzyskując pytanie od UM, powinna to być bardziej wyczerpująca informacja, niż taka na czacie. Dlatego też następnym razem prosiłbym o nie robienie tego, gdyż zawsze mogą powiedzieć że na to pytanie już PPP już odpowiadał na czacie.
Józef Kuraś
CYTAT(kwintosz @ sob, 19 sty 2008 - 13:50) *
Odpowiedzi strasznie ogólnikowe. Ale tak zawsze to było i pewnie będzie, więc nie spodziewałbym sie czegoś wiecej.

Mam tylko prośbę, by nie zadawać pytań, które były wysyłane do UM. To nie jest żadna ściąga. Uzyskując pytanie od UM, powinna to być bardziej wyczerpująca informacja, niż taka na czacie. Dlatego też następnym razem prosiłbym o nie robienie tego, gdyż zawsze mogą powiedzieć że na to pytanie już PPP już odpowiadał na czacie.


Czolem!

Bacznosc Synu! Prezydent, choc info (8).gif, szacunku wymaga, bo szanowac trzeba funkcje, ktora wiekszosc w wolnych i demokratycznych wyborach powierzyla komus dla chwaly Boga, Ojczyzyny i Historii. Ty sobie synu nie mysl, ze Prezydent ma tyle czasu, by na jakichs bzdurnych czatach go tracic. Widac synu, ze jestes jakms lewackim pacyfistycznym demokratom, co to mocny w gebie jest, gdy gardluje przez sciane. Chcialbys Prezydenta rugac, jak - za przeproszeniem bura suke - zakamuflowany w jakims pseudonimie. A idz ty, synu, do magistratu, stan ty przed drzwiami do gabinetu prezydenta, zapukaj. A jak ci otworzy, a dlaczego mialby ci nie otworzyc, skoro go wybrales, to mu w oczy powiedz, co o nim myslisz, a nie tu nawyrezac majestat szarzy!
Zrozumiano?
Sp[ocznij! Mozna palic!
marcin.p
Co Ty Kuraś pierd...sz? Skończ z tymi komuchami! Bo jakbym słowa Giertycha czytał! A takim tonem to pisz na http://forum.wojsko-polskie.pl/
szer
Eeee.... Hmmm nie wiem jak @Kwintosz, ale ja się dosyć dziwnie poczułem ;p. Zauważyłem, że negatywny ton wypowiedzi @kwintosza Pan zauważył... To raczej źle ;p. Przynajmniej takie moje zdanie...

I nie sądze, by ktoś z nas nie miał szacunku dla prezydenta... A PPP kiedyś obiecał, że będzie uczestniczył w czatach i będzie odwiedzał forum ;p
Józef Kuraś
CYTAT(siara @ wto, 22 sty 2008 - 19:06) *
Co Ty Kuraś pierd...sz? Skończ z tymi komuchami! Bo jakbym słowa Giertycha czytał! A takim tonem to pisz na http://forum.wojsko-polskie.pl/


Czolem!

Wiedzcie Siara, ze kazdy oficer, jak tylko chce, to siarczyscie moze sie wyrazac. Wiedzcie Siara, nie wiem, ile tam macie na pagonach, czyscie kot bury z kita podniesiona do gory, czy dziadek, bo z pewnoscia nie oficer, ze czlowiek kulturalny slow w rodzaju pier...lisz na formum publicznym nie uzywa. No tak Siara, ale w waszym srodowisku, gdzie sie chadza w czerwonych dresach, to normalne, ze jak sie nie ma argumementow w dyskusji, to sie siega po pale i wp... dyskutantowi. Z was Siara, to juz pozytku nie bedzie. Wam nawet bym latryny nie dal czyscic, bo byscie ja jeszcze zas....!
I spad mi z pagonow, bo z kolby pociagne!

szer
Rotfl... to jakaś propaganda czy co? W jakich czerwonych dresach? conf (13).gif...
marcin.p
Kuraś ty masz kompleksy! Idź do psychologa!
I nie nazywaj mnie komuchem, bo obrażasz mnie i moją rodzinę! A na to Ci nie pozwole!
Człowiek kulturalny nie wypowiada się tonem rozkazującym!
Po za tym to Ty się wypowiadasz jakoś tak "komunistycznie"... "wiecie", "rozumiecie"

P.S. Pamiętaj, że w poniedziałek idziesz do szkoły!
kwintosz
Ajjj, smutek serce me napełnia czytając takie wypociny.. ohmy.gif Ani to rzeczowe, ani to treściwe.. tu nie ma sensu dyskutować.. wink.gif
syzio
Dlaczego kwintosz? Ciekawie jest niekiedy poczytać jak dwoje ludzi dąży do kłótni (bądź ją przeprowadza) tongue.gif
Józef Kuraś
Czolem!

Melduje, ze mialem dzis sen. Snil mi sie tow. Lenin. Psia mac, moze to bylo objawienie? No wiec, tow. obwiescil mi, ze w Polsce nie ma komunizmu, kryptokomunizmu, postkomunizmu itd. Pytam sie kurdupla, czy czasem sie na rozum nie pomienial, no wiecie z czym i na co. A on spokojnie mowi do mnie: Kuras, tobie od siedzenia w lesie mozg sie juz totalnie zlasowal! Oj, durak, ty durak. Przeciez skoro moje idee nie sa juz wiecznie zywe, mamrocze kurdupel w czarnym ancugu, komitetow nie ma w Polsce, partii, przewodniej sily narodu tyz nie ma, to i nie mozna mowiec, ze jest tu komunizm. Powiedzial i ulotnil sie.
Gdym sie obudzil, tom pomyslal i do takiego wniosku doszedlem, wiec teraz melduje:

Ja Kuras Jozef pseudonim Ogien, major w staniej czynnym, ze szczera pokora przyznaje, ze bladzilem i w tym bladzeniu bezpodstawnie niektorych nazywalem komuchami, bolszewikami i inna swolacza. Na swoje usprawiedliwienie dodam, ze jesli ktos teraz jest demokrata, a wczesniej byl sekretarzem w komitecie miejskim PZPR, to wydawalo mi sie, ze nadal jest komuchem i bolszewikiem, ktoremu dwadziescia piec na gola sie nalezy i szklanka wody do popicia gryzionej legitymacji. A zle ocenilem takiego czlowieka i jemu podobnych. Bo przeciez, gdyby byli w morde job twoju mac komuchami, to zalozyliby sobie partie bolszewicka, albo zasilili by Komunistyczna Partie Polski tow. Indelaka.
Jakze ja moglem tak zacnych obywateli i ich synow wyzywac od czerwonej zarazy, skoro to oni sa ostoja demokracji, a nie takie indywiduua, jak ja, Kuras Jozef, pseudoniim Ogien.
Bardzo Was serdecznie przepraszam, o wybaczenie prosze.
General Zawadzki nie byl zadnym komuchem i do NKWD wstapil tylko dlatego, zeby rozwalic komunizm od srodka i zastapic go demokracja.
PD juz do butow nie bede wsadzal, bo to PD obiektywny, bezstronny, wszechstronnie informujacy i madry. A nie jak ten szmatlawiec wydawany przez poprzedniego prezydenta!
Wybaczcie, moja wina. Chce byc wsrod was. Chce byc lewicowcem! Niech mnie teraz wyzywaja od komuchow! To pociagne do tych szubrawcow na zoldzie NATO i Waszngtonu z mojej pepeszy. Tak na marginesie, pepesza, wielkie to i ciezkie, ale jak ruskie; gniotsa nie lamiotsa.
Siara, wybacz, blagam. Nie wiedzialem, zes jest antykomuch. Wez przyklad ze mnie. Przystap do lewicy!

To jak, czy przyjmiecie mnie do swego grona, do lewicowych demokratow. Przyjmijcie. Niech zyje Kawsniewski! Niech zyje Olejniczak, niech zyje przyjazn miedzy narodami swiata. Jeszcze swiat bedzie nasz!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.