Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Sprintem do Talkowskiego
Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej > Dąbrowa Górnicza > Władze
Misiek
W dzisiejszym dodatku katowickim Gazety Wyborczej pojawiŁ siĘtaki oto artykuŁ:


Prezydent DĄbrowy GÓrniczej kaŻe ĆwiczyĆ urzĘdnikom sprint do jego gabinetu

"Prezydent DĄbrowy GÓrniczej Jerzy Talkowski zarzĄdziŁ, Że kaŻdy wezwany do jego gabinetu pracownik magistratu musi pojawiĆ siĘnie pÓĹşniej niŻ po trzech minutach.

Od zeszŁego czwartku w Pentagonie - czyli najwiĘkszym budynku DĄbrowy, gdzie znajduje siĘm.in. UrzĄd Miejski - wrze. - WiĘkszoŚĆ pracownikÓw urzĘdu w ukryciu wyŚmiewa prezydenta i zŁorzeczy - opisuje sytuacjĘjedna z urzĘdniczek, proszĄc o anonimowoŚĆ: - Ale sĄ juŻ i tacy, ktÓrzy potulnie zaczĘli ĆwiczyĆ biegi na krÓtkim dystansie!

Co siĘstaŁo w dĄbrowskim magistracie? Prezydent Jerzy Talkowski rozesŁaŁ do 24 naczelnikÓw wydziaŁÓw swoje najnowsze zarzĄdzenie. PoleciŁ, by naczelnicy powiadomili o nim wszystkich podwŁadnych. "Polecam - napisaŁ Talkowski - w przypadku telefonicznego wezwania pracownika do gabinetu natychmiastowe jego przybycie (nie dŁuŻej niŻ w ciĄgu trzech minut)".

- SzczegÓlnie na tych, co pracujĄ na parterze, padŁ blady strach, bo Żeby dostaĆ siĘdo prezydenta, muszĄ pokonaĆ cztery piĘtra - komentujĄ urzĘdnicy. - StraŻnicy miejscy moŻe jakoŚ sobie poradzĄ, ale na przykŁad objuczone dokumentami ksiĘgowe bĘdĄ miaŁy problem.

DrogĘdo gabinetu Talkowskiego dodatkowo komplikujĄ elektroniczne zabezpieczenia: bez specjalnej karty chipowej nikt w "Pentagonie" nie wjedzie windĄ powyŻej drugiego piĘtra, ani nie sforsuje samozatrzaskujĄcych siĘdrzwi na klatkach schodowych. - To skandal i drĘczenie podwŁadnych - ocenia jeden z naczelnikÓw. - Jak bĘdĘobsŁugiwaŁ klienta i prezydent zadzwoni, to przecieŻ nie wybiegnĘw pÓŁ sŁowa. Nie wyobraŻam sobie teŻ odebrania sŁuŻbowej komÓrki w... toalecie.

- Ciekawe, czy Talkowski wypŁaci odszkodowanie, jak ktoŚ w biegu do niego skrĘci nogĘalbo spadnie ze schodÓw? - pytajĄ pracownicy z przekĄsem.

Jolanta Kocjan, rzeczniczka prezydenta, tŁumaczy: - Nikt nie bĘdzie odmierzaŁ tych trzech minut ze stoperem. Chodzi tylko o to, Żeby uniknĄĆ sytuacji, jakie zdarzaŁy siĘdotychczas, Że pan prezydent przyjmowaŁ u siebie mieszkańca ze skargĄ na jakiegoŚ naczelnika wydziaŁu i musiaŁ przez 20 minut szukaĆ go po caŁym budynku!

Teraz spÓĹşnialscy powinni liczyĆ siĘz odebraniem premii. - Chodzi o kilkaset zŁotych z wynagrodzenia. Zobaczymy, czy naczelnicy bĘdĄ szanowali swoje pieniĄdze i przy okazji zaŁatwiajĄcych sprawy mieszkańcÓw - dodaje Kocjan.

- Prezydent ma prawo ustalaĆ zasady pracy swoich podwŁadnych - przewodniczĄcy Rady Miejskiej Robert KoĆma wolaŁby uniknĄĆ komentowania nowego zarzĄdzenia. - UŚciŚlenie, Że majĄ na dojŚcie do gabinetu tylko trzy minuty, to jednak przesada - mÓwi i obraca sprawĘw Żart. - WidziaŁem dzisiaj pewnĄ paniĄ naczelnik, ktÓra biegŁa korytarzem. JuŻ myŚlaŁem, Że do prezydenta. A wyjaŚniŁo siĘ, Że za potrzebĄ..."


Kolejny fantastyczny pomysŁ Joergena T. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
rafi
Latajacy (albo biegajacy) cyrk wiecie kogo... biggrin.gif
Hator
ja juz wczoraj to czytralem - smialem sie 10
Kwasny
No nawet sie tym, POLSAT zainteresowal. Wlasnie przed chwila zjadlem telewizor ze smiechu.
rafi
To bylo w Polsacie ? Moglbys przedstawic jakies szczegoliki (jaki program; czy to bylo podane jako dowcip, czy Talkowski cos madro gadal wink.gif itp.) ?
biggrin.gif
Misiek
To byŁo dziŚ na Polsacie o 16:10 - program "Interwencja".

Pogadam z Jashim to on opisze dokŁadnie co tam byŁo, bo ja teŻ nie oglĄdaŁem.
dąbrowianka
No tak, teraz czas na telewizje skoro w zeszŁym tygodniu w porannym programie Tadeusza SoŁtysa w radiu RMF FM teŻ byŁa o tym mowa! ToŻ to poŚmiewisko na caŁa PolskĘ! Byle tak dalej Thal!!! :cool:
Jashi
NO ja to wytargaŁem z kapci jak to zobaczyŁem w polsacie.
Tylko kurde za pÓĹşno wŁĄĆzyŁem bo bym nagraŁ. NIe wiecie czy puszczajĄ powtÓrki "Interwencji"? ZdĄŻyŁem tylko zrobiĆ pare skrinszotÓw.
Ale swojĄ drogĄ nasz wÓdz to postaĆ fotogeniczna na polsacie prezentowaŁ siĘnieĹşle...

http://jashi.internetdsl.pl/lech1.avi
rafi
Hyhyhyh. Niezle ujecia biggrin.gif. Jakby ktos mial cos wiecej na ten temat to zapodajcie :)
Krawiec
QUOTE(rafi @ Dec 10 2003, 08:25 AM)
Hyhyhyh. Niezle ujecia biggrin.gif. Jakby ktos mial cos wiecej na ten temat to zapodajcie :)

O w mordĘ... takiego zarzĄdu miasta to juŻ dawno nie mieliŚmy. ByŁo mi wstyd ,Że mieszkam w tym miescie. Polsat pokazaŁ Tala i KocjanowĄ tak , jakby to byŁy dzieci z przedszkola. Muzyczka dopeŁniŁa wraŻenia, Że w "pentagonie" stacjonujĄ przeroŚniĘte przedszkolaki.

Tal jak Tal, wiele juŻ o nim wiadomo i nie byŁo zaskoczenia kiedy najpierw zapewniaŁ ,ze sam da radĘpokonaĆ dystans w 3 min, a pÓĹşniej stwierdziŁ ,ze dziennikarz przesterowuje dyskusjĘna inny temat. Dla mnie jednak p. Kocjan to nieporozumienie nr 1 w tym towarzystwie. Zapytana o to rozporzĄdzenie stwierdziŁa na pocztku , ze prezydent nie jest jego autorem , a na pytanie dlaczego na nim widnieje podpis prezydenta i czy prezydent nie wie co podpisuje , odparŁa ,Że jest tyle spraw , iŻ prezydent nie musi tego wiedzieĆ ...

Żenada !
rafi
hyhyhyhyh Jak Walesa. ten tez nie wiedzial co mu daja do podpisania (gdy ulaskawial bandziora). Moze to jakas rodzina...?
Anonymous
jesli ktos ma nagrany program na kompie to niech go jakos udostĘpni bo nie widziaŁem a chĘtnie bym to zobaczyŁ w calosci jak talkowski z kocjanowa sie produkuja. moze poszukamy jakiegos FTP na takie cooltowe produkcje wink.gif
Misiek
Nie mam pytań !!!!!!!!!!!!!

Jak ktoŚ bedzie wiedziaŁ kiedy jest powtÓrka tego zajebistego "kabaretu" to dajcie info.
Hator
Ja juz wczoraj wystosowalem odpowiedni list do Kocjanowej - jak odpisze to w calosci obie notki zaprezentuje
... jak odpisze :?????:
bzenek
OdŚwieŻam stareńki, ale jakŻe zabawny temat :)

Takie mam do forumowiczÓw pytanie - gdzie w Centrum Administracyjnycm znajduje siĘgabinet Pana Prezydenta Talkowskiego ? DokĄd naleŻy biegaĆ ?

Z protokoŁÓw obrad rady miejskiej wynika, Że prezydent czĘsto siĘchwali codziennĄ kilkunastogodzinnĄ pracĄ. Zostaje w pracy do pÓŻnego wieczora.
BywajĄc wieczorem w okolicach CA czĘsto widzĘzapalone ŚwiatŁo na najwyŻszym piĘtrze granatowej "wypustki" budynku. Czy tam urzĘduje prezydent czy teŻ sprzĄtaczki majĄ na ostatnim piĘtrze swÓj magazynek ??? :)
TeodorMotor
QĹşwa! DiDŻi znÓw przegraŁa!!! Niczego, no naprawdĘniczego te nasze wŁadze nie potrafiĄ osiĄgnĄĆ...

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,6...35,2631705.html
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.