Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wykład prof. Miodka
Forum Mieszkańców Dąbrowy Górniczej > OFF-TOPIC > Humor
Misiek
Autentyczny wykŁad prof. Miodka


Kiedy siĘczŁowiek potknie albo skaleczy woŁa "O kurwa!".

To cudowne, lapidarne sŁowo wyraŻa jakŻe wiele uczuĆ, poczĄwszy od zdenerwowania, rozczarowania poprzez zdziwienie, fascynacje a na radoŚci i satysfakcji kończĄc.
PrzeciĘtny Polak w rozmowie z przyjacielem opowiada np.: "IdĘsobie stary przez ulice, patrzĘ, a tam taka dupa, Że o kuuurrrwa."

Kurwa moŻe rÓwnieŻ wystĘpowaĆ w charakterze interpunktora, czyli zwykŁego przecinka, np.; "PrzychodzĘkurwa do niego, patrzĘkurwa a tam jego Żona, no i siĘkurwa wkurwiŁem no nie?".

Czasem kurwa zastĘpuje tytuŁ naukowy lub sŁuŻbowy, gdy nie wiemy, jak siĘzwrÓciĆ do jakiejŚ osoby pŁci Żeńskiej ("chodĹş tu kurwo jedna!").
UŻywamy kurwy do charakteryzowania osÓb ("brzydka, kurwa nie jest", "o kurwa, takiej kurwie na pewno nie poŻyczĘ"), czy jako przerwy na zastanowienie ("czekaj, czy ja, kurwa lubiĘpoziomki?").

WyobraĹşmy sobie jak ubogi byŁby sŁownik przeciĘtnego Polaka bez prostej kurwy. Idziemy sobie przez ulicĘ, potykamy siĘnagle i mÓwimy do siebie: "bardzo mnie irytujĄ nierÓwnoŚci chodnika, ktÓre znienacka naraŻajĄ mnie na upadek. Nasuwa mi to zŁe myŚli o wŁadzach gminy".
Wszystkie te i o wiele jeszcze bogatsze treŚci i emocje wyraŻa proste "O kurwa!", ktÓre wyczerpuje sprawĘ.

Gdyby Polakom zakazaĆ kurwy, niektÓrzy z nich przestaliby w ogÓle mÓwiĆ, gdyŻ nie umieliby wyraziĆ inaczej swoich uczuĆ. CaŁa Polska zaczĘŁaby porozumiewaĆ siĘna migi i gesty. DoprowadziŁoby to do nerwic, nieporozumień, niepewnoŚci i niepotrzebnych naprĘŻeń w Narodzie Polskim. A wszystko przez jednĄ maŁĄ kurwĘ.


SpÓjrzmy jednak na rodowÓd tego sŁowa. Kurwa wywodzi siĘz Łaciny od `curva` czyli krzywa. Pierwotnie w jĘzyku polskim kurwa oznaczaŁa kobietĘlekkich obyczajÓw, czyli po prostu dziwkĘ. DziŚ kurwĘstosujemy rÓwnieŻ i w tym kontekŚcie, ale mnogoŚĆ innych znaczeń przykrywa caŁkowicie to jedno.

MoŻna z powodzeniem stwierdziĆ, Że kurwa jest najczĘŚciej uŻywanym przez PolakÓw sŁowem.

Dziwi jednak jedno - dlaczego sŁowo to nie jest uŻywane publicznie (nie liczĄc filmÓw typu "Psy", gdzie aktorzy przeŚcigajĄ siĘw rzucaniu kurwami), praktycznie nie sŁyszymy, aby politycy czy dziennikarze wplatali w swe zdania zgrabne kurwy.
PomyŚlmy o ile piĘkniej wyglĄdaŁaby prognoza pogody wygŁoszona w nastĘpujĄcy sposÓb:
"Na zachodzie zachmurzenie bĘdzie kurwa umiarkowane, wiatr raczej kurwa silny. Temperatura kurwa maksymalna ok. 2 st. Celsjusza, a wiec kurewsko zimno kurwa bĘdzie. OgÓlnie, to kurwa jesień idzie".

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Hator
kurwa... niezle biggrin.gif
adzime
Kurwa Misiek to jest Kurewsko dobre biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Master
Extra post. Ciekawi mnie kurwa gdzie i kiedy profesor Miodek wygŁosiŁ kurwa ten wykŁad. Chyba to nie byŁo w telewizji puszczone biggrin.gif , a tak wogÓle kurwa to lubie sobie czasami posŁuchaĆ Miodka w TVP.
ania
A ja lubiĘposŁuchaĆ Roberta MakŁowicza rolleyes.gif .

A oto i Robert MakŁowicz - mistrz patelni i jĘzyka:

"BuŁka tarta to nasz narodowy symbol bohaterski... to nasz wkŁad w ŚwiatowĄ kuchniĘ"

"Cebulka rumieni siĘna patelni jak dziewica przed nocĄ poŚlubnĄ"

"MiĘso jest gorĄce trzeba uwaŻaĆ by nie rozleciaŁo siĘna atomy"

"Piana trzyma sie miski jak Rosjanie Kaliningradu"

"Sos gĘstnieje w garnku jak atmosfera wokÓŁ dworu angielskiego"

"Galaretka stoi twardo jak nasi pod Kirholmem"

"Zawsze tak pani wszystko ochoczo bierze do buzi? WidaĆ, Że ma pani wprawĘw lizaniu..."

Pozdrawiam

Ania
Misiek
Aniu, ten ostatni text o lizaniu - po prostu rewelacja.
MakŁowicz stary erotoman !!!

A jeŚli chodzi o wykŁad prof. Miodka, to podobno ten akurat miaŁ miejsce na Uniwersytecie ŚlĄskim jakieŚ 3-4 lata temu.

Miodek rulezz, do kurwy nĘdzy !!!
adzime
Z tego MakŁowicza to niezŁy hardcore'owiec, no no kto by pomyŚlaŁ.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.