IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

 
Reply to this topicStart new topic
> Zapis czatu z kandydatem na prezydenta DG, piątek 10 XI godz 21 - Henryk Zaguła
Ocena 4 V
kwintosz
post pią, 10 lis 2006 - 22:40
Post #1


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gaduNie jest to zapis identyczny z tym jak przebiegła dyskusja z p. Zagułą. Wszelkie niepotrzebne informacje np. dotyczące wejść/wyjść na czat, oraz inf. techniczne zostały pominięte. Jednakże pozostała treść w żaden sposób nie została zmieniona. Kolejność pytań oraz odpowiedzi jest taka w jakiej one się pojawiały. Pełną wersję zapisu mogę udostępnić (zapisany w Word) po napisaniu do mnie PW.

Legenda:
Kolor czerwony wypowiedzi p. Henryka -odpowiedzi, kolor zielony - moderatorzy czyli pytania.

Przebieg czatu:
[pozdrawiam] 8:58 pm: Witamy pana Henryka
[Zagula] 8:58 pm: Witam
[pozdrawiam] 9:00 pm: Dobrze możemy zaczynać
[pozdrawiam] 9:00 pm: [Mick] 9:00 pm: na początku kadencji 2002-2006 współpracował Pan z prezydentem Talkowskim (o ile się nie mylę). Jak i dlaczego skończyła się ta współpraca?

[Zagula] 9:01 pm: Po 9 miesiącach odwołaniem Pana Talkowskiego z funkcji prezydenta.
[Zagula] 9:02 pm: Była to decyzja Rady Miasta.

[pozdrawiam] 9:02 pm: A czy może pan przybizyc nam Pana wizje centrum?
[Zagula] 9:03 pm: Połączenie centrum adminstracyjnego z dworcem centralnym z centrum przesiadkowym i ulicą Piułsudskiego
[pozdrawiam] 9:04 pm: [Mick] 9:02 pm: Był Pan jednym z najaktywniejszych radnych - mógłby Pan bliżej przedstawić swoje dokonania? Jakieś sukcesy? Porażki?
[Zagula] 9:06 pm: Mówiłem o koncepji zakładu gospodartki odpadami,o parku wodnym ,moich uwag niegdy nie uwzgledniono. Dzisaj park wodny jest w upadłości a do zakładu dopłacamy duże pieniądze również zgałszałem koncepcje rowiązania gospodarki wodno-ściekowej
[kwintosz] 9:06 pm: Co się stało, że Wieloletni Plan Inwestycyjny wygląda jak wygląda? A więc część inwestycji została z niego usunięta a część w ogóle z niego znikneła?? Jakie działania pan ma zamiar podjąć w tym względzie?
[Zagula] 9:07 pm: Przyjąć dobry wieloletni plan inwestycyjny i konsekwętnie go realizować.
[pozdrawiam] 9:07 pm: [Mick] 9:04 pm: tzn. rozumiem, że będzie Pan promował centrum w rejonie ul. Granicznej?
[Zagula] 9:08 pm: Tak ,ponieważ tylko tam znajdują się instytucje centrotwórcze.
[kwintosz] 9:08 pm: Co dla pana znaczy dobry wieloletni plan inwestycyjny, co w nim ma się znaleźć wg. pana?
[pozdrawiam] 9:09 pm: [Mick] 9:08 pm: Jeśli chodzi o plan inwestycyjny - jakie 3 inwestycje uważa Pan za najważniejsze w DG w najbliższym czasie?

[Zagula] 9:10 pm: Najważniesza jest gospodarka wodno-ściekowa ,poprawa stanu technicznego dróg, budowa garaży wielokodygnacyjnych w dużych ośedlach.
[kwintosz] 9:10 pm: Jakie zadania chciałby Pan przede wszystkim zrealizować ze środków unijnych?
[Zagula] 9:11 pm: Gospodarka wodno-ściekowa i poprawa stanu dróg oraz centrum przesiadkowe.
[pozdrawiam] 9:12 pm: Czemu nie otrzymał Pan poparcia PO?
[Zagula] 9:13 pm: Kandytem PO jest Pan Zbigniew Meres a ja odszedłem z PO 3 lata temu.
[kwintosz] 9:13 pm: [Dziun] 9:09 pm: Jakie Pan widzi możliwości realne na zmodernizowanie dworca w Centrum? Czy mozliwe jest przejęcie terenów od PKP ewentualnie jakieś Pańskie autorskie pomysły?
[Zagula] 9:14 pm: Oczywiście że ten problem można rozwiązać tylko przy współpracy z PKP i jest to możliwe. 9
[pozdrawiam] 9:14 pm: W jaki sposób chce Pan rozwiązać problem parku wodnego?
[Zagula] 9:16 pm: Wszystkie dotychczasowe pytania wymagają dość obszernych wyjaśnień to pytanie też ,ale zareczam że wiem jak rozwiązać problem parku wodnego ,o szczegółach wolał bym jeszcze dzisiaj nie mówić. Najważniejsza jest decyzja w sprawie kredytu.

[pozdrawiam] 9:16 pm: [Mick] 9:15 pm: Jeżeli zostanie Pan prezydentem, to z kim będzie Pan chciał współpracować w Radzie, oprócz Pana bloku?
[Zagula] 9:17 pm: Z wszystkimi którzy będą chcieli pracować dla naszego miasta.Wolał bym mówić że to prezydent miasta musi przygotowac tak wszelkie uchwały żeby z nich wynikało dobro dla miasta.
[kwintosz] 9:17 pm: Co Pan zrobi konkretnego aby sciagnac nowych inwestorow do miasta? Jak pan widzi współprace z KSSE i poprawienie w niej naszej pozycji (bo póki co to nam zabierają tereny) ?
[Zagula] 9:19 pm: Przede wszystkim udrożnic system decyzyjny i lobbować na rzecz inwestorów w województwie Śląskim(Marszałek,Wojewoda).
[pozdrawiam] 9:19 pm: [Dejmon] 9:17 pm: Co uważa Pan za swoją największą porażkę w kadencji prezydenta na początku lat 90.?
[Zagula] 9:22 pm: Złożyłem rezygnacje z funkcji PM bo RM nie przyjeła programu zmian w oświacie w 1996 roku ,decyzja ta była decyzją polityczną nikt nie zarzucił błedów w koncepcji wszystkie komisje metrytoryczne jednogłośnie przyjeły ten progarm, kluby dyscypliną partyjną odrzuciły uchwałe , to jest do dzisiaj moja najwieksza porażka.
[pozdrawiam] 9:22 pm: [kursor] 9:18 pm: Czy zgadza się z tym Pan ze woda w DG jest najdroższa i czy za Pana kadencji są szanse na zmiane tego stanu rzeczy? szanse na obnizenie

[Zagula] 9:22 pm: Tak, są szanse.
[pozdrawiam] 9:23 pm: [Mick] 9:21 pm: dlaczego poróżnił się Pan z zagłębiowską PO?
[Zagula] 9:23 pm: Nie zgadzałem się z sposobem podajmowania decyzji i odszedłem.
[kwintosz] 9:23 pm: Jak pan oceniłby stan edukacji w mieście? Co z wyższymi uczelniami? Czy zamierza pan nawiązać współprace z np. Politechniką by otwierały tu swoje filie??
[Zagula] 9:25 pm: Ocena pozytywna, brak uczelni państwowych, mam poparcie stowarzyszenia Absolwtów Politechniki Śląskiej myśle że i Politechnika i AGH są gotwe utworzyć u nas filie.
[kwintosz] 9:25 pm: [Dziun] 9:20 pm: Jakie będą Pańskie pierwsze decyzje w przypadku wygranej? Czego będą one dotyczyły?
[Zagula] 9:26 pm: Pierwsze decyzje będą dotyczyć finasów gminy, jestem bardzo krytycznie nastawiony do sposobu realizowania budżetu przez ostatnie 4 lata.
[pozdrawiam] 9:27 pm: [Mick] 9:23 pm: które z inwestycji drogowych uważa Pan za najważniejsze?
[Zagula] 9:28 pm: Obwodnica Ząbkowic oraz usprawnieni transportu drogowego związanego z obsługą SSE.
[pozdrawiam] 9:28 pm: [Dejmon] 9:25 pm: Co w Pana opinii jest najtrudniejsze w pełnieniu funkcji prezydenta miasta?
[Zagula] 9:30 pm: Duże oczekiwania ludzi że rozwiąże się ich problemy które w wieluprzypadkach nie zależą od PM, wielu strszych ludzi zwracało się do mnie o pomoc w rozwiązaniu ich problemów ale nie mogłem ich rowiązać i to jest najtrudniejsze brak możliwości pomocy.
[kwintosz] 9:30 pm: [Dejmon] 9:27 pm: Jaki ma Pan pomysł na to, aby mieszkańcy bardziej angażowali się w sprawy miasta?
[Zagula] 9:32 pm: Chciałbym osobiście prowadzić kilka lekcji w szkołach gimnazjalnych i średnich które dotyczyły by spraw samorządu jego uprawnień oraz spraw ochrony środowiska, mam nadzieje wygrać wybory i spróbować namawiać najmłodszych do angażowania się w sprawy miasta. Czy podoba się pomysł ?
[kwintosz] 9:32 pm: Jak – po ewentualnym zwycięstwie w wyborach - zamierza postępować w sporach z Mitexem? Jak rozwiązać problem możliwych do zapłacenia przez miasto kar?
[pozdrawiam] 9:33 pm: [kursor] 9:25 pm: Do jakiego modelu polityka jest Panu blizej w Bloku? K.Bobrowski czy W. Goleniowski?
[Zagula] 9:34 pm: To jest sprawa do negocjacji z MItexem i opini prawników. Znacznie bliżej mi do Goleniowskiego.
[pozdrawiam] 9:34 pm: [Mick] 9:32 pm: Czy po wygranej planuje Pan jakieś zmiany w pracy Urzędu Miasta?
[kwintosz] 9:34 pm: [Bartek] 9:32 pm: Czy w razie Pana nie powodzenia w wyborach mozna bedzie
oczekiwac komunikatu kogo Pan bedzie popieral w II turze wyborow? (mod: Czy widzi pan możliwość kontaktu z mieszkańcami miasta po wygranych wyborach, np. poprzez forum?)

[Zagula] 9:36 pm: Startuje z Bloku który jest utworzonych z dwóch stowarzyszeń i decyzje w tej sprawie podejmą zarządy tych stowarzyszeń które twąrzą sztab wyborczy.
[pozdrawiam] 9:36 pm: [Mick] 9:33 pm: Czy ma Pan jakiś pomysł na sensowne zagospodarowanie turystyczno-rekreacyjne zespołu Pogorii?
[Zagula] 9:36 pm: Kontaktuje się na bieżąco i mam zamiar to kontynłować bez wzgledu na wynik wyborów.
[Zagula] 9:37 pm: Oczywiście że mam jest to jeden z głownych punktów programu przekonsltowanych z grupą moich doradców.

[pozdrawiam] 9:38 pm: [Mick] 9:38 pm: Kto tworzy Pana grupę doradców? To pewnie przyszli wiceprezydenci w razie wygranej?
[Zagula] 9:41 pm: Cześciow ma Pan racje ,ale nie wszyscy to Ci co mają obejmowac jakiekolwiek funkcje znaczna ich część są to ludzie zangażowani w rozwój Dąbrowy. Dzisaj jest tylko jeden kandydat na stanwisko wiceprezedeta którego konsekwetnie przedstawiam już od początku kampanii wyborczej.
[kwintosz] 9:41 pm: W ramach czego (np. jakiego związku) widzi pan współpracę z innymi gminami zagłębiowskimi? Czy uważa pan że stosunki z naszym największym sąsiadem - Sosnowcem na chwile obecną są odpowiednie?
[Zagula] 9:43 pm: Współpracujemy w Związku Miast Polskich ,KZK GOP wielu społkach nie wiem czy jest konieczne tworzenie nowych struktur ,ale uważam wspołpracem pomiędzy Sosnowcem,Będzinem,Czeladzią za nie wystraczającą w latach 1991-1997 była ona znacznie lepsza.
[kwintosz] 9:43 pm: [Dejmon] 9:41 pm: Które z obietnic przedwyborczych pańskich konkurentów na urząd prezydenta, uważa Pan za nie do spełnienia?
[Zagula] 9:44 pm: Nie umiem powiedzieć ,zajmuje sie swiom programem i on jest do realizacji.
[pozdrawiam] 9:44 pm: [kursor] 9:43 pm: Czy jest Pan skłonny poprzec w drugiej turze J. Talkowskiego jak 4 lata temu?
[Zagula] 9:45 pm: Dwa razy nie popełnia się tego samego błedu, ale decyzja zapadnie w sztabie.
[pozdrawiam] 9:45 pm: [Mick] 9:45 pm: Co według Pana było główną przyczyną porażki prezydentury Talkowskiego?
[Zagula] 9:45 pm: On sam.
[kwintosz] 9:46 pm: Na czym w przyszlych latach bedzie chcial pan zaoszczedzic by budzet miasta wyszedl jako tako na prosta bo wg obecnych danych jakich do nas docierają jest z nim źle?
[Zagula] 9:47 pm: Jeszcze trwa kampania wyborcza ,ale mam plan musicie mi Państwo uwieżyć że taki plan mam ponieważ pokazanie go szczegółowo dzisaj jest tzw pocałunkiem śmierci.
[kwintosz] 9:47 pm: [Dejmon] 9:46 pm: Co Pan sądzi o pomyśle transmisji obrad rady miasta przez Internet, TV?
[Zagula] 9:49 pm: Byłem jednym z niewielu którzy chcieli tych transmisji, jeżeli wygram te wybory będą transmisje i będzie zapis z każdego głosowania tak żebyście Państwo mogli wiedzieć kto jak głosował w każdej sprawie.
[pozdrawiam] 9:49 pm: Czy możemy być pewni że przejmując kontrole nad wodociągami nie wywoła Pan wieloletniego procesu sądowego z RWE
[Zagula] 9:49 pm: Możecie być pewni.
[pozdrawiam] 9:50 pm: [kursor] 9:47 pm: Czy decyzje podejmie sztab czy Pan kogo poprzec? Czy może to być decyzja wbrew Pana opinii?
[Zagula] 9:51 pm: Tylko decyzja sztabu, onie mnie desygnowali prowadzą kampanie wyborczą i tak się umowiliśmy, myśle że nie będzie to potrzebne, ale podporządkuje się decyzji sztabu.
[kwintosz] 9:51 pm: Czy może pan odpowiedzieć jak wg pana powinno wyglądać zatrudnianie nowych osób na stanowiska w administracji lokalnej i innych jednostkach podlegających miastu?
[Zagula] 9:52 pm: Konkursy.Prawdziwe konkursy ,fachowcy do pracy tak uważam i tak będzie.
[pozdrawiam] 9:52 pm: [Mick] 9:50 pm: Widzi Pan możliwość powołania w mieście parku technologicznego - inkubatora przedsiębiorczości we współpracy z jakąś wyższą uczelnią techniczną? Czy stawia Pan wyłącznie na KSSE?
[Zagula] 9:53 pm: Oczywiście że tak.
[kwintosz] 9:53 pm: Jaki ma Pan sposób na walkę z bezrobociem w naszym mieście?
[Zagula] 9:54 pm: Inwestorzy ,zagospdarowanie wolnych lokali, mała i średnia przedśebiorczość , przygotowanie terenów do prowadzenia działalności gospdarzczej i inwestycyjnej.
[pozdrawiam] 9:55 pm: W jaki sposób zadba Pan o bezpieczeństwo w mieście
[Zagula] 9:56 pm: Policja cześciej patrole ,Straż Miejska aktywniejsza ,monitoring najbrdziej zagrożonych miejsc.
[pozdrawiam] 9:56 pm: [Mick] 9:53 pm: Czy będzie Pan wspierał i lobbował za budową DTŚ do Dąbrowy? Czy raczej widzi to Pan jako dalszą przyszłość?
[pozdrawiam] 9:57 pm: Jest prawie 22. Proszę użytkowników o wysyłanie ostatnich pytań do moderatorów
[Zagula] 9:57 pm: Tak będe wspierał trzeba jednak przygotować otczenie tej DTŚ'ki tak żeby wykorzystać tą szanse.
[kwintosz] 9:57 pm: Co z nocną iluminacją różnych obiektów np. zabytków w Dąbrowie? Czy jest pan przychylny temu pomysłowi? Jeśli tak czy miasto doczekało by się w końcu takiego ładnie oświetlonego budynku? Jeśli tak to jakiego na początek?
[Zagula] 9:59 pm: Jest i moda i potrzeba zastanawiam jak niegtóre obiekty wyglądały by w nocy oświetlone i ile by dały by uroku naszemu miastu i na ile wpłyneły by na bezpieczeństwo tych obiektów ,mamy w DG kilkanście takich miejsc.
[pozdrawiam] 9:59 pm: [bzenek] 9:58 pm: Co z udostępnieniem Kopalni Ćwiczebnej do zwiedzania ? Toż to prawdziwy skarb Dąbrowy
[kwintosz] 9:59 pm: [Dejmon] 9:57 pm: Jakie jest Pana zdanie na temat który jakiś czas temu się pojawił a mianowicie projektu budowy nowoczesnego stadionu przez Sosnowiec, DG, Będzin?
[kwintosz] 10:00 pm: z mojej strony to było ostatnie pytanie

[Zagula] 10:02 pm: Obiekt ten trzeba wykorzystać. Co do stadionu nie mam wyrobionego zdania, ale według mnie w DG brakuje stadionu z zapleczem lekkoatletycznym temat na później ważniejsze będzie prak wodny hala sportowa i aktulne stadiony.
[pozdrawiam] 10:02 pm: [Mick] 9:58 pm: Co to znaczy otoczenie DTŚ? które ma być przygotowane aby wykorzystać szansę?
[pozdrawiam] 10:03 pm: To jest ostatnie pytanie

[Zagula] 10:06 pm: Długa rozmowa ale DTŚ'ka będzie przenościć cały ruch samochodowy z Gliwic ,Katowic do autostrady na Warszawa-Bielsko. Wielkość tego ruchu będzie generować towarzyszące usługi ,ale również proszę pamietać o tym że ta droga przetnie na pół DG i tzreba już dzisaj myśleć jak przygotować komunikacje pomiedzy dwoma częściami DG przecietej liną kolejową i DTŚ'ką musimy już dzisiaj na etapie koncepcji o tym myścleć.
[pozdrawiam] 10:06 pm: Dziękuje serdecznie w imieniu Forum Panu Zagule oraz użytkownikom którzy mimo późnej pory pojawili się na czacie
[pozdrawiam] 10:07 pm: Jednocześnie chciałem prosić o bardziej regularne kontakty

[Zagula] 10:08 pm: Dziekuje Wam za pytania jestem pełen uznania dla waszej dociekliwości i cieszę się że wywarliście na mnie taką presje co spowodowało że mogliśmy razem porozmawiać. Pozdrawiam życze dobrej nocy i do usłyszenia w najbliższym czasie.
[kwintosz] 10:08 pm: Ja również dziękuje za dobrą organizację.Oto pełny zapis czatu z panem Henrykiem Zagułą, który odbył się 10-11-2006r.

Ten post edytował kwintosz pią, 10 lis 2006 - 23:05


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sobota, 18 styczeń 2020 - 19:02
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza