IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

31 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Closed TopicStart new topic
> Siatkówka Kobiet - I Liga, sezon 2006/2007
Zibar
post sob, 09 gru 2006 - 20:10
Post #81


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,882
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



Robert czekamy na relację :)

Odemnie dodam, że taki mecz ogłądało się z wielką przyjemnością, nawet jakby nie ułożył się po naszej myśli to nie byłoby do czego się przyczepić.

ORGANIZACJA SKANDAL - ludzie stali lub obserwowali macz ze skrajnych trybun a druga strona pusta !!!

O Wisle moge powiedzieć, że 75% tego zespołu to p. Sliwa.
Mistrzowskie rozegraniE praktycznie z każdej pozycji (takiej rozgrywającej to pozazdrościć), przyjemnie było patrzeć na prawdziwą mistrzynię.

CUD wszedłem na strone MMKS i co widze
QUOTE
MMKS Dąbrowa Górnicza - WISŁS Kraków 3:1(23:25, 25:20, 25:21, 25:19)
2006-12-09, 00:01:41
W meczu na szczycie I ligi MMKS Dąbrowa Górnicza pokonał zespół WISŁY Kraków 3:1. Tym samym cenne 3 punkty pozostały w Dąbrowie.
Gratulacje dla dziewczyn i sztabu trenerskiego....


autor: rayang


Myśmy się martwili o wynik a oni już minutę po północy wszystko wiedzeli - na 16 godz.przed meczem laugh.gif
Ciekawe czemu nie gratulowali sztabowi w srodę...

Ten post edytował Zibar sob, 09 gru 2006 - 20:23


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Robert123
post sob, 09 gru 2006 - 20:47
Post #82


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 229
Dołączył: śro, 06 gru 06
Nr użytkownika: 357
Płeć: Mężczyzna



Za zwycięstwo brawo brawo i jeszcze raz brawo. Myliłem się, mysląc , ze dziewczyny przegrają mecz no cóż, moja wina. Mogło być 3-0 ale... ważne jest że drużyna pokazała charakter i wolę walki. Na pewno to zwycięstwo podniesie morale naszej druzyny głownie o to chodziło. Porażkę z Łańcutem należy traktować chyba jako wypadek przy pracy i nic więcej. Dobrze, ze Wisla przegrała nie będą już takie pewne i kążdy następny przeciwnik będzie im stawiał opór.

2. Organizacja meczu w dniu dzisiejszym, DNO DNO i jeszcze raz DNO. Dlaczego nie ma NIGDZIE PLAKATÓW!!!! NIGDZIE!!!!!!???????? Na hali sa wciąż ci sami kibice nie ma NOWYCH poniewaz PANIE KOĆMA nie ma afiszy!!!!! Dlaczego druga strona trybuny była zamknięta podczas gdy większość widzów którzy przyszli później musiała stac????? Moze następnym razem dla WASZEJ WYGODY zrorganizujecie mecz przy pustych trybunach będzie lepiej dlaWAS!!!!!!!
PANIE KOĆMA apeluję o wzięcie udziału w czcie z nami widzami i kibicami MMKS. ZROZUMCIE LUDZIE ZARZADZAJACY TYM KLUBEM TO NIE JEST WASZ PRYWATNY INTERES ROZBICIE COŚ DLA SPOLECZEŃSTWA A NIE DLA SIEBIE!!!!!!!!
3. Co do CSIR - rozmawiałem z jakimś gościem pod krawatem i powiedział mi, że sprawa rozklejania plakatów leży w gestii MMKS a nie hali.


Dzis na czacie urodził się pomysł i poszukuję chętnych aby przed następnym meczem około 25-20 minut przed jego rozpoczęciem zebrała się przed halą grupa chetnych do roznoszenia pisma, które zamierzam wręczyć panu PREZYDENTOWI o tym jaką ANTYREKLAMĘ robi zarzad SIATKÓWCE.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Robert123
post sob, 09 gru 2006 - 21:01
Post #83


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 229
Dołączył: śro, 06 gru 06
Nr użytkownika: 357
Płeć: Mężczyzna



W meczu dwóch czołowych drużyn I ligi lepsza okazała się drużyna MMKS Dąbrowa Górnicza pokonując Wisłę Kraków 3-1. Tym samym zawodniczki Wisły Kraków poniosły pierwszą porażkę w tym sezonie, a drużyna z Dąbrowy Górniczej udowodniła, że porażka w Łańcucie była wypadkiem przy pracy.

Set pierwszy rozpoczął się od obustronnej walki punkt za punkt do stanu 8-8, żadnej drużynie nie udało się zdobyć wyraźnego prowadzenia. Kilka błędów popełnione przez miejscową drużynę przy odbiorze zagrywki i rozegraniu ataku spowodowało, że przy stanie 8-12 trener Kawka bierze czas, a drużyna dąbrowska wychodzi na prowadzenie 17-15. Bardzo dobrze w tej części gry w drużynie krakowskiej grała rozgrywająca Magdalena Śliwa oraz Paulina Olszewska w ataku, natomiast w MMKS skutecznymi atakami raz po raz popisuje się Andrea Pavelkowa oraz Marzena Wilczyńska i Urszula Jędrys - Szynkiel. Bardzo dobrze w obronie grała również Libero Krystyna Tkaczewska. Przy stanie 20-17 dla miejscowej drużyny Wisła Kraków zaczyna pogoń i ta okazuje się skuteczna bowiem przyjezdne doprowadzają do wyrównania 22-22 i kończą seta wygraną do 23-25.

W secie drugim zgromadzeni kibice ponownie oglądają wyrównaną walkę do stanu 9-9. Każdej drużynie przytrafiają się błędy w postaci zepsutych serwów, czy autowych ataków. Bardzo dobrą zagrywką w drużynie krakowskiej popisywała się Paulina Olszewska oraz Magdalena Piątek. Przy stanie 17-17 drużyna dąbrowska zaczęła swoją skuteczną grę zarówno w bloku jak i w ataku. Przy stanie 20-17 wydawało się, ze set ten zakończy się ponownie zwycięstwem krakowianek, gdyż miejscowa drużyna zaczęła tracić punkty. Jednakże skuteczna gra w bloku kąśliwe serwy Ewy Matyjaszek oraz Marzeny Wilczyńskiej spowodowały, że set ten kończy się zwycięstwem MMKS 25-20.

Niesiona dopingiem miejscowa drużyna od samego początku trzeciego seta narzuciła swój styl. Skuteczne serwy Eweliny Sieczki oraz bardzo dobra gra w bloku pozwoliły na objęcie prowadzenia 9-2. Trener Wisły w tym momencie bierze czas i zaczyna się pościg Wisły, skuteczna gra Magdaleny Śliwy w ataku i na serwie powoduje, że jest 11-9 dla dąbrowianek. W tym momencie następuję zryw miejscowych siatkarek które odskakują na kilka punktów 17-13, następnie 20-16. Zawodniczki Wisły nie pozostają dłużne i mecz zaczyna nabierać rumieńców prowadzenie dąbrowianek topnieje (20-19). W drużynie MMKS nie do zatrzymania w ataku jest Małgorzata Wilczyńska, a dorównuje jej Andrea Pavelkowa. Dwie skuteczne akcje w ataku Eweliny Sieczki przy stanie 22-20, powodują, że miejscowe kończą wygrana tego seta 25-21.

W ostatnim czwartym secie miejscowe a w szczególności Marzena Wilczyńska swoją grą udowodniły, że są nie do zatrzymania w dniu dzisiejszym i bardzo zależy im na odniesieniu zwycięstwa w tym prestiżowym meczu. Od samego początku tego seta zawodniczki Wisły były zagubione nie przejawiały ochoty do wygrania tego seta. Więcej zaciętości i werwy pokazały gospodynie dzisiejszego spotkania. Trener Wisły Ryszard Litwin dokonywał licznych zmian , lecz zmienniczki nie wniosły spodziewanego ożywienia w grze. Set ten ułożył się od samego początku pod dyktando miejscowych które nadawały ton w grze; początkowo MMKS prowadził 8-5, by następnie po skutecznych atakach Eweliny Sieczki i Małgorzaty Wilczyńskiej odskoczyć na 18-13. W tym momencie było już praktycznie wszystko przesądzone. MMKS nie zwalniał tempa a Wisła była jedynie tłem w tej partii meczu. Przy stanie 23-16 miejscowe tracą kolejno 3 punkty czas i reprymenda trenera Kawki powoduje, że set ten kończy się zwycięstwem MMKS 25-19


MMKS Dąbrowa Górnicza – Wisła Kraków 3-1 (23-25; 25-20; 25-21; 25-19)
MMKS: Krystyna Tkaczewska (Libero); Andrea Pavelkowa; Ewa Matyjaszek; Ewelina Sieczka; Marzena Wilczyńska; Małgorzata Lis; Urszula Jędrys – Szynkiel oraz Anna Białobrzeska

Wisła: Karolina Surma; Katarzyna Mróz; Magdalena Śliwa; Paulina Olszewska; Monika Targosz (Libero); Małgorzata Sikora; Magdalena Piątek; oraz Renata Kolendowski; Sylwia Wojcieszka; Magdalena Żochowska; Anna Przybyło
Go to the top of the page
 
+Quote Post
endriu
post sob, 09 gru 2006 - 21:17
Post #84


Ja tutejszy, z bagna
*****

Grupa: Moderator Sport
Postów: 841
Dołączył: czw, 07 gru 06
Skąd: D.G.
Nr użytkownika: 359
Płeć: Mężczyzna
GG: 1276813 status gadu-gadu



heloł Zibar! Też jestem w szoku że tak szybko ktoś na str. podał wynik meczu , ale zobacz jaki mamy skład na tej stronce.Pozdrawiam i jestem szczęśliwy że laski robią swoje dla siebie i dla nas!!!!


--------------------
To, co w pojedynkę jest ciężką próbą, w grupie przyjaciół staje się żartem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gregorian79
post sob, 09 gru 2006 - 21:59
Post #85


baczny obserwator:)
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 94
Dołączył: czw, 07 gru 06
Skąd: DG
Nr użytkownika: 358
Płeć: Mężczyzna



..a wiec Wisla zatrzymana, z czego wszyscy sie niezmiernie cieszymy, bo stalo sie to w doprawdy swietnym stylu..milo oglada sie takie mecze gdzie wszystko wychodzi tak jakby sie chcialo..brak w zasadzie bledow(trener Kawka tez dzis jakis zywszy tongue.gif ),sprawil ze trener Litwin mogl tylko pokiwac gestownie glowa po ostatniej pilce meczu :)..wlasnie na taki gest wyczekiwalem od godziny 16tej :)
...pomijajac sprawy,ktore wszystkich ogolnie bola(kwestie organizacyjne-nie psujmy sobie nastroju i nie pozostawiajmy niesmaku w tym momencie),od sportowej strony rozwialy sie przynajmniej na jakis czas watpliwosci co do formy naszego zespolu i udowodnily ze Łancut byl jednorazowym wypadkiem..
..tego oczekiwalem z zapartym tchem od meczu z KSZO i sie nie zawiodlem..
..wreszcie bylo to na co czekalismy:potezne ataki,madre obijanie bloku rywalek,wiara calego zespolu w sukces..tylko tak dalej..
...atmosfera radosna..dzisiejszy czat z Krysia i Ewelą tez w dobrych nastrojach..
..wszyscy chyba ogolnie dzisiaj zadowoleni i takiej soboty sie spodziewalem..
Pozdrawiam majacych podobne wrazenia biggrin.gif

P.S...Piast Szczecin chyba zdegustowany wynikami bo trenerem nie kto inny jak Ireneusz Klos..
..czyzby aspiracje na dotrzymanie kroku faworyzowanej dwojce..?? :)


--------------------
..w LSK znów w hali się spotkamy..WYGRAMY WYGRAMY WYGRAMY!!!..

..na dobre i na złe..i w kazdej lidze..będziemy zawsze tam,gdzie one będą grać..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gregorian79
post nie, 10 gru 2006 - 03:14
Post #86


baczny obserwator:)
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 94
Dołączył: czw, 07 gru 06
Skąd: DG
Nr użytkownika: 358
Płeć: Mężczyzna



:) pare cytatow podsumowywujacych, zaczerpnietych z forum Wisly :)
..w niedalekiej przeszlosci..
QUOTE
Pomyślna wiadomość nadeszła z Łańcuta: UMKS Łańcut MMKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:16, 23:25, 25:23, 25:22). W sobotę o 16 mecz naszych siatkarek w Dąbrowie, zwycięstwo naszej drużyny postawi ją w bardzo dobrej pozycji w dalszej części rozgrywek i znacznie przybliży pierwsze miejsce przed fazą play-off.
..terazniejszosc..
QUOTE
Niestety pierwsza porazka sad.gif
MMKS - WIsła 3:1 (-23,20,21,19)
..rozwazania nad przyszloscia..
QUOTE
Drużyna Dąbrowy zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, bardzo skuteczny atak obu lewoskrzydłowych, świetna Czeszka grająca w ataku, skuteczne środkowe, szybko grająca (w przeciwieństwie do naszej) rozgrywająca oraz bardzo dobra postawa całej drużyny w obronie. Podsumowując, awans w tym sezonie nie będzie prostą sprawą, z tego co widziałem nasza drużyna potrafi grać zdecydowanie lepiej niż dzisiaj, jednak Dąbrowy lekceważyć nie należy.

..jak widac wniosek z tego, ze nastroje moga czasami podupasc,a pewnosc siebie zostac nadszarpnieta biggrin.gif,z lepsza gra niz dzisiaj Wisła moglaby sie chyba plasowac gdzies w srodku PLS,ale kwestia czy je na to stac jest sporna,bo nie dostrzeglem dzis bledow w naszym zespole..czasem pewnego poziomu nie da sie "przeskoczyc" i dzis wzorowo prowadzona gra,nie dala na zblizenie sie do niego Wisle.. dobrze jednak, ze ktos zauwazyl ze "Dabrowy lekcewazyc nie nalezy"(myslalem ze gdzies juz o tym czytalem) :)..a jesli nawet lepiej Wisla grac potrafi, to juz od dzis na jakis czas nie nasz problem..bedziemy o tym pamietali jak przyjdzie moment kolejnej potyczki i play offow..nie mozna dac teraz kolejnych pomyslnych wiadomosci do Krakowa z Polic, Legionowa itd i na tym nalezy sie skupic..tak sie gra jak przeciwnik pozwala,a MMKS dzisiaj nie pozwolil na nic..:)

..moze sie czepiam,ale na koniec gwoli wyjasnienia kibicom krakowskim, temat pewnej "swietnej Czeszki" z dzisiejszego meczu wink.gif
QUOTE
Andrea Pavelkova, etatowa reprezentantka Słowacji(klubów nie bede wymienial,bo troche ich bylo). Ma nietypowe, ale jakże praktyczne zainteresowania. Uczy się języków obcych. Potrafi doskonale mówić nie tylko po słowacku, czesku i polsku, ale także po francusku, angielsku i włosku!Zapytana o największy swój sukces w karierze mówi: - Chyba jednak ósme miejsce naszej reprezentacji wywalczone podczas mistrzostw Europy, podczas których Polki zdobyły zloty medal.Andrea jest dziewczyną z poczuciem humoru i zachowuje się bardzo na luzie. Jej ciało zdobi charakterystyczne wytatuowane słoneczko.
- Mam go już trzy lata i bardzo mi się podoba.(od siebie dodam ze teraz ma go juz 5 lat) biggrin.gif


..moze komus sie to przyda do prawidlowego uzupelnienia przymiotnika "swietna" cool.gif ..
..nam ten przymiotnik sprawil wiele radosci, wiec trzy slowa ode mnie takze w jej temacie rolleyes.gif

Ten post edytował gregorian79 nie, 10 gru 2006 - 03:27


--------------------
..w LSK znów w hali się spotkamy..WYGRAMY WYGRAMY WYGRAMY!!!..

..na dobre i na złe..i w kazdej lidze..będziemy zawsze tam,gdzie one będą grać..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post nie, 10 gru 2006 - 13:11
Post #87


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



mozecie wkleic zapis czatu?

Mod: Wszystko co dotyczy zarządu klubu MMKS DG oraz jego problemów, piszcie w temacie znajdującym się tu:KLIK

Ten post edytował kwintosz nie, 10 gru 2006 - 15:23


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gregorian79
post nie, 10 gru 2006 - 15:29
Post #88


baczny obserwator:)
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 94
Dołączył: czw, 07 gru 06
Skąd: DG
Nr użytkownika: 358
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Hator @ Dec 10 2006, 01:11 PM) *
mozecie wkleic zapis czatu?

Mod: Wszystko co dotyczy zarządu klubu MMKS DG oraz jego problemów, piszcie w temacie znajdującym się tu:KLIK

..zapis czatu bedzie jutro to sie wklei..jak bedziesz mial chwile to wyczysc jeszcze ten dzial toszke bo jest sporo postow nie na temat meczy..

post do usuniecia


--------------------
..w LSK znów w hali się spotkamy..WYGRAMY WYGRAMY WYGRAMY!!!..

..na dobre i na złe..i w kazdej lidze..będziemy zawsze tam,gdzie one będą grać..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post nie, 10 gru 2006 - 19:56
Post #89


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,882
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



Wracając do samego spotkania. Nareszcie zaczyna wyglądac to tak jak powinno. Imho zamiast bezsensownych kiwek, przebijania na dwa, dziewczyny zaczęły kończyć akcje jak trzeba (na wyróżnienie zasługuje równiez Małgorzata Lis, która zakończył kilkukrotnie atak z obejścia, troche jeszcze imho zbyt sygnalizowany , ale jak nad tym zagraniem trochę więcej popracują, to będzie tym zespół robił dużo punktów), obrona również się znacznie poprawiła, wybronionych kilka trudnych sytuacji znacznie podniosło morale dziewczyn.
Najgorzej wygląda imho zagrywka, zbyt dużo piłek straconych (siatka przynajmniej trzy, cztery razy na set), to za dużo, dziwi mnie to tym bardziej, bo przeciez to jedyny element gry niezalezny, który mozna trenowac samodzielnie, az do znudzenia. Tak, że tutaj widzę jeszcze minus naszego zespołu, jeśli który zostanie poprawiony, to łatwiej będa przychodzić zwycięstwa (bo jakby w pierwszym secie nie spaliły zagrywki to byc może byłoby 3:0)
Co o tym myslicie ?

PS
Robert czy to ty siedziałes zżółta podkładka pod kartki i robiłes notatki ?

Ten post edytował Zibar nie, 10 gru 2006 - 19:57


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Robert123
post pon, 11 gru 2006 - 11:59
Post #90


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 229
Dołączył: śro, 06 gru 06
Nr użytkownika: 357
Płeć: Mężczyzna



Siedziałem w górnym rzedzi po prawej stornie końcowa trybuna nie miałem podkładki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post pon, 11 gru 2006 - 12:58
Post #91


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,882
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Robert123 @ Dec 11 2006, 11:59 AM) *
Siedziałem w górnym rzedzi po prawej stornie końcowa trybuna nie miałem podkładki.


Wielkie dzięki za relacje.

A może byli to kibice Wisły, bo przed nami z za nami siedziało ich trochę.
Tekst z DZ o dziwo nie spóźniony
QUOTE
dziś
W sobotnim meczu na szczycie w I lidze siatkówki kobiet niepokonana dotychczas ekipa Wisły Enion Kraków nie sprostała w Dąbrowie Górniczej MMKS-owi, przegrywając 1:3. Dąbrowianki zrehabilitowały się tym samym za niespodziewaną porażkę w Łańcucie, gdzie uległy w poprzedniej kolejce 1:3 tamtejszemu UMKS-owi.

Pierwsza partia to wyrównana walka punkt za punkt. Trochę zdenerwowane siatkarki MMKS-u popełniły jednak kilka błędów i wiślaczki wyszły na prowadzenie 13:8. Trudna do powstrzymania była zwłaszcza Paulina Olszewska, a świetnie rozgrywała była reprezentantka kadry narodowej, Magdalena Śliwa, Czas wzięty przez trenera miejscowych Waldemara Kawkę okazał się jednak zbawienny. Zmobilizowane dąbrowianki atakowały skuteczniej (Magda Sieczka i Andrea Pavelkova), co pozwoliło MMKS-owi prowadzić 19:16. Rywalki doprowadziły jednak do remisu po 22, a dwa błędy miejscowych siatkarek w ataku i rozegraniu dały im wygraną 25:23.

Początek drugiego seta był podobny, a wyrównana walka trwała do stanu 17:17. Wtedy dwoma fantastycznymi blokami pod rząd popisały się Pavelkowa oraz Urszula Szynkiel-Jędrys, co dodało gospodyniom animuszu. Bardzo dobrze zbijały piłkę Wilczyńska i Sieczka, a seta zakończył kolejny, skuteczny blok Małgorzaty Lis i Pavelkowej. Było 25:20.

Dąbrowianki, dzięki świetnym serwisom Sieczki, znakomicie rozpoczęły trzecią partię, prowadząc 9:2. Seria błędów niweczy jednak cały wysiłek i krakowianki dochodzą na 11:9. W końcówce trzy udane ataki Sieczki zapewniły wygraną miejscowym 25:21. W czwartym secie nie do zatrzymania była Marzena Wilczyńska, która mocnymi zbiciami zdobywała seryjnie punkty, obijając blok rywalek.

Wiślaczki przegrały pierwszy mecz w sezonie, ale z 27 pkt nadal prowadzą z tabeli. MMKS z 23 pkt jest drugi, ale ma do rozegrania jedno zaległe spotkanie.


MMKS Dąbrowa Górnicza - Wisła Kraków 3:1 (23:25, 25:20, 25:21, 25:19)

MMKS: Tkaczewska (libero), Pavelkowa, Matyjaszek, Sieczka, Wilczyńska, Lis, Jędrys-Szynkiel oraz Białobrzeska.

Wisła: Surma, Mróz, Śliwa, Olszewska, Targosz (libero), Sikora, Piątek oraz Kolendowska, Wojcieska, Żochowska, Przybyło.

Zdaniem trenerów

Waldemar Kawka, MMKS
Wystawiając w dzisiejszym spotkaniu taki skład chciałem wzmocnić siłę ataku, co okazało się dobrym posunięciem. Przełamaliśmy się po przegraniu pierwszego seta i zagraliśmy znacznie lepiej, nie dając się zaskoczyć akcjom Wisły. Pokazaliśmy charakter i cieszy nas komplet punktów, wywalczony z tak dobrym zespołem.

Ryszard Litwin, Wisła
Rywalki były dziś bardzo zdeterminowane i chciały pokazać, że porażka w Łańcucie była tylko wpadką przy pracy. Zagrały bardzo dobry mecz, a my prezentowaliśmy dziś średni poziom, przede wszystkim słabiej grając w bloku. Przed nami jeszcze sporo grania, w tym play-offy, więc będzie okazja do rewanżu.

Piotr Sobierajski - Dziennik Zachodni


Poza tym w sobotę na TVP3 był skrór z meczu, ale komentarz red. Cadera był bez.. zreszta sami wiecie.

Ten post edytował Zibar pon, 11 gru 2006 - 13:01


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post wto, 12 gru 2006 - 13:28
Post #92


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,882
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



11. kolejka I ligi kobiet (podsumowanie)

sportowefakty:
QUOTE
11. kolejka nie obyła się bez niespodzianek. Pierwsze punkty i to odrazu trzy straciła Wisła Kraków, a ich katem okazały się ciche siatkarki z Dąbrowy Górniczej. Do sensacyjnej zmiany trenera doszło w zespole Piasta Szczecin. Na tym stanowisku Jerzego Taczałę zastąpi jeszcze obecny trener reprezentacji Polski kobiet Ireneusz Kłos.

MMKS Dąbrowa Górnicza – Wisła Kraków 3:1 (23:25, 25:20, 25:21, 25:19)

To chyba największa sensacja w tej kolejce. Wszyscy wiedzieli, że Dąbrowa Górnicza to trudny rywal dla każdego, ale nikt nie przypuszczał, że zawodniczki MMKS-u będą w stanie urwać Wiśle komplet punktów. Krakowianki były murowanym faworytem do awansu, zaraz za nimi stawiało się Piasta Szczecin, a miejscowe już nie były brane tak poważnie pod uwagę. Tym czasem siatkarki z Dąbrowy w drugiej kolejce wygrały ze szczeciniankami, teraz pokonały Magdalenę Śliwe i jej koleżanki. „Cicha woda brzegi rwie” to chyba najtrafniejsze stwierdzenie, które jak ulał pasuje do drużyny z Dąbrowy Górniczej. Dalsza część rozgrywek zapowiada się coraz ciekawiej, ponieważ coraz więcej drużyn włącza się do walki o awans.


siatka.org
QUOTE
Jedenasta kolejka spotkań I ligi kobiet obfitowała w niespodzianki. MMKS był zdecydowanie lepszy od koleżanek z Krakowa, natomiast SMS pokonał faworyzowane KSZO. W innych spotkaniach wygrali typowani faworyci.

MMKS Dąbrowa Górnicza – Wisła Kraków 3:1

(23:25; 25:20; 25:21; 25:19)

W meczu na szczycie ligowej tabeli MMKS podejmowała lidera tabeli Wisłę Kraków. Pierwszy set był bardzo wyrównany, a walka w nim toczyła się punkt za punkt. I choć gospodyniom momentami udało się odskoczyć na kilka punktów to już po chwili Wisła wyrównywała. W końcówce lepsze okazały się wislaczki. Jednak to wszystko na co było stać przyjezdne. MMKS w następnych partiach wyraźnie dominował i ani na chwile nie zwalniał tempa. Radośc po każdej akcji i wielka determinacja pomogła podopiecznym trenera Kawki wygrać ten mecz. W MMKS-ie nie do zatrzymania były Marzena Wilczyńska i Ewelina Sieczka. Swoje dorzucały również Pavelkova czy Lis. Natomiast po drugiej stronie siatki jedynie Magdalena Piątek starała sie ratować honor liderek. Mniej skutecznie zagrała również Magdalena Śliwa. W drugiej połowie meczu wyraźnie odczytywana była przez blok dąbrowianek. Spotkanie zasłużenie wygrały zawodniczki MMKS-u, które były dziś zespołem zdecydowanie lepszym.


Koncówka tegorocznych rozgrywek i półnetek sezonu zasadniczego juz niedługo, więc pomalutku można się pokusić o podsumowanie dotychczasowej sytuacji w tabeli, ale juz teraz można powiedzieć, że jest nieźle (choć tym bardziej żal punktów z Łańcuta), WIELKIE BRAWA dla dziewczyn i trenera, wykonuja kawał niezłej robory, oby tak dalej.


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post sob, 16 gru 2006 - 10:26
Post #93


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,882
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



Zapowiedz ostatniej tegorocznej kolejki ligowej

za siatka.org
QUOTE
Chemik Police – MMKS Dąbrowa Górnicza

Świetnie radzący sobie beniaminek z Polic podejmie MMKS Dąbrowa Górnicza. W ostatniej kolejce dąbrowianki pokonały w świetnym stylu Wisłę, natomiast Chemik przegrał w Szczecinie z Piastem. Jeżeli podopieczne trenera Kawki zagrają z podobną determinacją i na pełnej koncentracji tak jak w ostatnim meczu, raczej nie powinny mieć problemu z pokonaniem gospodyń. Podopieczne Mariusza Bujka już w kilku meczach pokazały iż minimalną próbę zlekceważenia ich przez przeciwnika potrafią wykorzystać. O czym przekonała się m.in. Skra Bełchatów.

Typ redakcji: 3:1 lub 3:0 dla MMKS-u


Po meczu w Łańcucie i tak nie mozna spać spokojnie, ale dziś pytanie -dziś odpowiedź ?
Poza tym, nie wiadomo co z zaległym spotkaniem, w tabelach jest data styczniowa, ale w jednym z serwisów pisało, że dziwczyny rozegrają ten macz przd świętami?


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_Szef_*
post sob, 16 gru 2006 - 10:32
Post #94





Guests






Mecz z Legionovią w czwartek 21 XII. PZDR dla kibiców MMKSu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Robert123
post nie, 17 gru 2006 - 09:56
Post #95


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 229
Dołączył: śro, 06 gru 06
Nr użytkownika: 357
Płeć: Mężczyzna



Widać, że nasze dziewczęta zaczynają mieć bardzo nierówną formę. Rozumię mecz w Łańcucie, ale teraz jest kolejna porażka z Chemikiem Police 1-3. Co dalej.???? Drużyna traci punkty w meczach, gzie powinna je zdobywac, tych punktów po rundzie zasadniczej moze bardzo brakować. Obym sie mylił, ale z taką formą nie wróżę nic dobrego.

Szczecin złapał tzw. wiatr w żagle i idzie do przodu, Wisła wydaje się być nie do przeskoczenia w tym sezonie. Dziwią mnie te porażki ze słabszymi drużynami. Jaka jest tego przyczyna: brak koncentracji, lekceważenie przeciwnika,niestabilna forma?? Może ktoś z klubu wytłumaczy nam kibicom te aspekty.

Po raz kolejny postawię w tym miejscu pytanie: o jakie cele drużyna zamierza walczyć w tym sezonie: o spokojny byt i dalszą "wegetację" w 1 lidze?, czy o sportową promocję w postaci awansu do LSK.


Pozdrawiam
Robert
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_Guest_endriu_*_*
post nie, 17 gru 2006 - 12:37
Post #96





Guests






Zgadzam sie z Robertem.Zaczyna to bardzo źle wyglądać.W drużynie brakuje stabilności i chyba ma miejsce lekceważenie przeciwnika co bardzo źle wróży.Zwycięstwa z Piastem,Wisłą były przekonywujące , a z Sokołem i Skrą co prawda na wyjazdach wymęczone.
Obawiam się teraz bardzo meczu z Legionovią , ale cóź ma zrobić kibic , wierzyć w trzy punkty czego naszym siatkarkom , kibicom i sobie życzę.
I takie pytanie czy istnieje jakiś prezes tego klubu? Coś mi się obiło ... że "ten" który był już nie jest.
pozdrawiam
endriu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post nie, 17 gru 2006 - 17:53
Post #97


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,882
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Robert123 @ Dec 17 2006, 09:56 AM) *
Widać, że nasze dziewczęta zaczynają mieć bardzo nierówną formę. ..

... Jaka jest tego przyczyna: brak koncentracji, lekceważenie przeciwnika,niestabilna forma?? Może ktoś z klubu wytłumaczy nam kibicom te aspekty.

Po raz kolejny postawię w tym miejscu pytanie: o jakie cele drużyna zamierza walczyć w tym sezonie: o spokojny byt i dalszą "wegetację" w 1 lidze?, czy o sportową promocję w postaci awansu do LSK.
Pozdrawiam
Robert


Co do pierwszego pytania, to imho specyfika kobiecej siatkówki, a tylko nasze dziewczyny rozpieściły nas przez ostatnich kilkadziesiąt spotkań :)

Dwa. Po meczu w Łańcucie pomyslałem - zlekceważyły przeciwnika, a mecz z Wisłą mnie tylko w tym przekonaniu utwierdził, ale ta porażka mnie zbiła z tropu ohmy.gif i jedyne co mi przychodzi do głowy, to b. głupi pomysł robienia wyników pod zakłady "buchmacheskie".

Trzy. To zawodniczki i trener w swoich wypowiedziach mówią o LSK. Zarząd jasno nie określił strategi i celów, a po podejsciu do PP jako straty czasu i pieniędzy, mozna mieć wątpliwości czy mu na tym zależy. sad.gif

Ten post edytował Zibar nie, 17 gru 2006 - 17:54


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post wto, 19 gru 2006 - 07:35
Post #98


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,882
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



Podsumowanie 11 kolejki

Sportowefakty
QUOTE
Tryumf debiutanta Kłosa i nieobliczalnego Chemika- podsumowanie 11 kolejki I ligi kobiet

Udany debiut Ireneusza Kłosa, oraz zwycięstwo Chemika Police nad bardzo nierówno grającym zespołem MMKS Dąbrowa Górnicza, to najważniejsze wydarzenia na parkietach pierwszej ligi podczas minionego weekendu. W pozostałych meczach nie było niespodzianek. Wisła gładko rozprawiła się ze Startem Łódź powiększając w tabeli przewagę nad rywalkami, natomiast KSZO w meczu na szczycie zwyciężyło z Sokołem Chorzów.

Chemik Police – MMKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:21, 20:25, 28:26, 26:24)

Przed meczem mówiło się o tym, ze Chemik to zespół nieobliczalny, który już w meczach z Piastem i Wisłą pokazał, ze potrafi walczyć z najlepszymi. Pojedynek z MMKS był trzecią okazją do pokonania faworyzowanych rywalek. W rywalizacji z Krakowiankami i derbowym pojedynku z Piastem nie udało się ugrać choćby punktu. Podopieczne Mariusza Bujka miały jednak nadzieje, ze w trzecim podejściu szczęście im dopisze. Było to jednak bardzo trudne zadanie, bowiem kilka dni wcześniej siatkarki z Dąbrowy Górniczej powstrzymały ekipę „białej gwiazdy”. Być może to zwycięstwo zgubiło w sobotni wieczór przyjezdne. Podopieczne trenera Kawki wyszły na mecz w nastawione na szybkie zwycięstwo, a tym czasem otrzymały zimny prysznic. Chemik sprawił nie lada niespodziankę swoim kibicom wygrywając 3:1, wprawiając swoich kibiców w osłupienie. Nikt bowiem nie spodziewał się tak gładkiego zwycięstwa. Sympatycy ekipy ze Śląska mogą się natomiast czuć zaniepokojeni, bowiem ich zespół przegrał ze słabym UMKS Łańcut, wygrał z nieosiągalną dla innych rywali Wisłą, aby kilka dni później po raz kolejny przegrać, tym razem w Policach. Takie wahania formy na pewno nie pomogą w walce o awans.


siatka org
QUOTE
Za nami 12. i zarazem ostatnia w tym roku kolejka spotkań I ligi kobiet. W rozegranych meczach nie zabrakło emocji i niespodzianek. Największą zanotowano chyba w Policach, gdzie zawodniczki miejscowego Chemika pokonały faworyzowany zespół z Dąbrowy Górniczej.

Po tym weekendzie lider tabeli jest niezmiennie ten sam, za to o miejsca 2-5 trwa prawdziwe walka. MMKS po kolejnej niespodziewanej porażce spadł na trzecie miejsce, przegrał również Sokół Chorzów choć był uznawany za fwaoryta w meczu z KSZO. Na tych dwóch porażkach skorzystał szczeciński Piast, który pokonał dość gładko TPS Rumia i awansował na drugie miejsce w tabeli.


Opis meczu identyczny jak na drugiej stronie, poczekam na mecz zaległy i może wspólnie damy jakies podsumowanie.

Ten post edytował Zibar śro, 20 gru 2006 - 07:26


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Robert123
post wto, 19 gru 2006 - 22:32
Post #99


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 229
Dołączył: śro, 06 gru 06
Nr użytkownika: 357
Płeć: Mężczyzna



W dniu dzisiejszym tj 19.XII.2006 o godzinie 21.49 byla krótka wiadomość z treningu w Hali Centrum zawodniczek MMKS; W skrócie opisuje co było;
1. Alina Markiewicz redaktorka TVP3 " MMKS, który miał być rewelacją rozgruywek I ligi miewa wachania formy przegrywając z przeciętnymi drużynami i w ten sposób oddalając szanse awansu".
2. Reporter: Marek Durmała przeprowadza wywiad z Anna Białobrzeska, która mowi: " nie było mowy o zlekceważeniu przeciwnika, grałyśmy na pełnych obrotach" Nie wiemy co ię stało.
Po czym pan Marek Durmała zamierzał przeprowadzić wywiad z trenerem Kawka i teraz uwaga; TRENING prowadził....... KIEROWNIK DRUŻYNY!!!! . (Nie udało nam sie przeprowadzić wywiadu z trenerem Waldemarem Kawką, który ma wyłączony telefon).
3. Andrea Pavalekwa zapytana, co robić zeby było lepiej odpowiada: "wygrać następny mecz".

Dl dobra tego klubu i nie WYSTAWIANIA na PRÓBĘ nerwów prawdziwych kibiców - po tym co zobaczyłem w TVP3 LEPIEJ niech ta drużyna nie awansujedo LSK, niech gra w tej 1 lidze i wszyscy będą mieć spokój. Trener nie będzię chodził na treningi, Prezes nie zadba o promocję, czyli będzie POPULARNE RÓBTA co CHCETA!!!! BRAWO - BRAWO i jeszczeraz BRAWO - chciałoby się powiedzieć TYM PANOM JUŻ DZIĘKUJEMY!!!!
Na koniec przytoczę słowa piosenki Wojtka Młynarskiego: "Co co by tu jeszce spieprzyć panowie"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
endriu
post śro, 20 gru 2006 - 08:43
Post #100


Ja tutejszy, z bagna
*****

Grupa: Moderator Sport
Postów: 841
Dołączył: czw, 07 gru 06
Skąd: D.G.
Nr użytkownika: 359
Płeć: Mężczyzna
GG: 1276813 status gadu-gadu



oj joj joj. Ale dzieje sie w dąbrowskiej siatkówce. Taki reportaż o którym pisze Robert ośmiesza nas w regionie , panowie władza!!! Panie trenerze wyłączenie komórki i ukrywanie się może tylko świadczyć o tym , że coś jest nie tak!!! Proponuję aby w czwartek do Legionowa w charakterze trenera pojechała pani , która sprzedaje bilety na mecze w hali.Myślę że jej obecność nie wpłynie na wynik meczu!!!
Do zarządu klubu:PANOWIE ,MIEJCIE ODWAGĘ I NAPISZCE CO SIĘ DZIEJE W KLUBIE TO JEST WASZ OBOWIĄZEK. PAMIĘTAJCIE ŻE ŻYJECIE Z PIENIĘDZY PODATNIKÓW , A ONI MAJĄ PRAWO WIEDZIEĆ NA CO JE WYDAJĄ.
Pozdrowienia dla dziewczyn , trzymam kciuki w czwartek!!!

ps.
Czy pan trener jest nadal vice?


--------------------
To, co w pojedynkę jest ciężką próbą, w grupie przyjaciół staje się żartem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

31 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Closed TopicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sobota, 11 października 2025 - 23:22
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza