IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

 
Reply to this topicStart new topic
> Żona Talkowskiego
rafi
post wto, 13 kwi 2004 - 12:10
Post #1


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15MiŁoŚciwie nam panujĄcy Prezydent Miasta Dabrowa GÓrnicza zaprosiŁ waŻnych ludzi (m.in. prezesÓw SĄdu i Prokuratury) na przedŚwiĄteczne spotkanie w piĄtek 09.04. Ludzie Ci, myŚlĄc Że sprawa jest powaŻna ;-) wygospodarowali trochĘcennego czasu i zjawili siĘw UM. Podobno niezwykŁe byŁo ich zdziwienie, gdy na miejscu okazaŁo siĘ, Że spotkanie zamiast kochanego Prezydenta prowadzi...jego Żonka. Na pytanie kogo ona na tym spotkaniu reprezentuje waŻni ludzie usŁyszeli Że "CZYNNIK SPOŁECZNY" laugh.gif . Kobieta sobie pogadaŁa, ludzie stracili cenny czas i tyle...Prezydent siĘnie zjawiŁ...
Rozumiem, ŻePani Prezydentowa chce braĆ przykŁad z gÓry (Jolka KwaŚniewska), ale to chyba nie ta liga...
laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post śro, 14 kwi 2004 - 00:42
Post #2


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3Jednym sŁowem klĘska. Coraz czĘŚciej widze Że tale podpiera siĘswoimi zastĘpcami i rÓŻnego typu pomocnikami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misiek
post śro, 14 kwi 2004 - 10:30
Post #3


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 500
Dołączył: czw, 04 wrz 03
Skąd: DG - Reden
Nr użytkownika: 19A ja widzĘŻe Żona niejakiego Talkowskiego teŻ ma gŁowĘpeŁnĄ awangardowych pomysŁÓw.

biggrin.gif 8)


--------------------
Ten kraj to jest po prostu Polska
W tym kraju możesz ukraść, nigdy dostać
Odwrócony do góry nogami raj
Ten kraj, ten kraj, ten kraj ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mucha
post śro, 26 kwi 2006 - 07:55
Post #4


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 193
Dołączył: czw, 10 lis 05
Skąd: Broadway
Nr użytkownika: 167http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,3307127.html

Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej


r e k l a m a

Prezydent Jerzy Talkowski
Fot. JOZEF WOLNY/AG
Tomasz Głogowski 25-04-2006 , ostatnia aktualizacja 25-04-2006 22:30

Anna Talkowska, żona prezydenta Dąbrowy Górniczej, oficjalnie nie pełni w magistracie żadnych funkcji. W rzeczywistości jest szarą eminencją. To ona często decyduje, kogo zwolnić albo zatrudnić.


Talkowska wśród urzędników z Dąbrowy Górniczej ma przydomek "Królowa Matka". Często zjawia się w Urzędzie Miejskim, urzęduje wówczas w gabinecie męża albo jego zastępców. - Po kolei prosi do siebie naczelników i wypytuje o sprawy służbowe. Żaden nie ośmieli się nie stawić na wezwanie, bo ci, którzy mieli coś przeciwko, już nie pracują - mówi jeden z urzędników.

Podobnie jak inne osoby pracujące w dąbrowskim magistracie, zastrzega sobie anonimowość. - Po tym artykule w urzędzie przeprowadzone zostanie drobiazgowe śledztwo. Jeżeli wyjdzie na jaw, że z wami rozmawiałem, z miejsca zostanę zwolniony - powtarzają nasi informatorzy.

Królowa pisze do naczelnika

Pracownicy magistratu, z którymi rozmawialiśmy, są zgodni - w Dąbrowie Górniczej żadna ważna decyzja nie zapada bez osobistej akceptacji Talkowskiej. - Kiedyś omawialiśmy w gabinecie prezydenta ważny problem. Nagle Talkowski kazał posłać służbowy samochód po żonę. Przyjechała za 20 minut. Powiedziała, że sprawa ma być załatwiona tak i tak. Potem musieliśmy się tego trzymać - mówi jeden z urzędników.

Talkowska decyduje też w sprawach kadrowych. W 2003 roku komisja rewizyjna odkryła, że Jolanta Kocjan, wówczas rzeczniczka prasowa UM, nie ma wyższego wykształcenia, wymaganego na tym stanowisku, i dostaje za wysoką pensję. Kocjan została przesunięta na inne stanowisko. Miała też zwrócić część pieniędzy. Dotarliśmy do kserokopii pisma, które żona prezydenta napisała do naczelnika wydziału kadr Jarosława Garnka. Czytamy w nim: "W związku z tym, że nie mogłam zobaczyć się z Panem po raz drugi, będę zmuszona przekazać moją prośbę na piśmie. Bardzo Pana proszę o przyjęcie wersji następującej w sprawie Pani Joli Kocjan - zatrudnienie jako specjalista i pozostawienie Jej jako p.o. rzecznika prasowego, a od 1.01.2004 przecież może zniknąć nazewnictwo, czyli nazwa rzecznik: rzecznik może być zastąpiona nazwą np. doradca medialny lub pełnomocnik ds. kontaktów z mediami lub koordynator. Proszę się spieszyć, bo wiadomo, że p. Joli pewna grupa chce się pozbyć, a do tego nie można dopuścić. Liczę, jak zawsze na Pana rozsądek, bo mam pełne zaufanie do Pana. Anna T.".

Kserokopię pisma pokazujemy naczelnikowi Garnkowi. Potwierdza, że dostał je od żony prezydenta. - Zostawiła je na biurku w kopercie - mówi naczelnik, ale kiedy zaczynamy wypytywać o prezydentową, nabiera wody w usta.

Garnek: - Proszę napisać, że nie chciałem o niej rozmawiać.

Ostatecznie Kocjan została pełnomocnikiem prezydenta ds. kontaktów z mediami. Pełni tę funkcję do dzisiaj.

Gazety plują na mojego męża

Dotarliśmy też do nagrania rozmowy telefonicznej, którą Talkowska przeprowadziła z jednym z urzędników dąbrowskiego magistratu. Ma w niej pretensje m.in. o to, w jaki sposób wydawane są pieniądze na szkolenia: "Musi pan wziąć w ręce całość rozliczenia szkoleń. I to, że Bednarska (Iwona Bednarska, sekretarz miasta) Haberce (Robert Haberko, naczelnik wydziału administracyjnego), temu gnojkowi pisze proszę, to nie oznacza nic. I Haberko jedzie na szkolenie za 900 złotych, na szkolenie prawdopodobnie powinien pojechać pracownik albo działu Szewczyka (Bartłomiej Szewczyk, naczelnik wydziału strategii, rozwoju i promocji miasta), albo biura prasowego. To co wyprawia Haberko, to już jest nie tylko śmierdzący sabotaż, w tamtym tygodniu w ogóle nie było go w pracy, bo miał urlop. Teraz pojechał sobie na balangę do Zakopanego. (...) Nie ma pieniędzy na ogłoszenia płatne, jak na męża plują w gazecie, żeby potem dać ogłoszenie płatne, tzw. sponsorowane. Na to potrzeba od 700 do tysiąca złotych. A na szkolenie, zupełnie niepotrzebne tematy szkoleń, płaci się ogromne pieniądze, po to, by ktoś coś tam liznął i w dodatku był na wycieczce poza granicami województwa". (...)

W dalszej części rozmowy Talkowska instruuje: "Uczulam pana na te szkolenia. To są naprawdę duże pieniądze i muszą być wydane na ludzi, którzy doszkolą się na określonym stanowisku. A widzi pan, co robi Haberko. Ja mu się już przyglądam od jakiegoś czasu. Jaki to jest cholerny piskorz! (...) Niech pan powie mojemu mężowi. I proszę nie podpisywać żadnych szkoleń, dokąd nie będzie mojej pieczątki, mojego podpisu".

Naczelnik Haberko jest zdziwiony, że żona prezydenta ma o nim takie zdanie. - Z panią Anią miałem styczność kilka razy. Omawialiśmy sprawy służbowe. Kiedyś prosiła, żeby załatwić mężowi kuchenkę mikrofalową, bo nie ma na czym odgrzać sobie posiłku - opowiada Haberko.

Trójkąt bermudzki w magistracie

Talkowska w rozmowie, do której dotarliśmy, miała też pretensje, że zespół radców prawnych, w głośnej sprawie sądowej z Miteksem, nie wywiązuje się ze swoich zadań. Mitex budował w Dąbrowie nową siedzibę Urzędu Miasta i halę sportowo-widowiskową. Miasto nie płaciło w terminie faktur, nie honorowało też umów zawartych przez poprzedni zarząd. Mitex domagał się 97 mln zł odszkodowania.

Dostaje się Robertowi Koćmie, przewodniczącemu Rady Miejskiej, i Dariuszowi Michalskiemu, radcy prawnemu: "Jeśli ja od osoby z urzędu słyszę, że Michalski, Bednarska i Koćma to jest trójkąt bermudzki, to nie domyśla się pan reszty? Tu zablokować, tu Dyrdę (mecenas Janusz Dyrda, reprezentował w sądzie interesy Dąbrowy Górniczej) podpuścić, żeby pieprznął wszystkim, żeby zostawić męża bez zupełnie żadnej tarczy (...). Po pierwsze, jeśli chodzi o tę sprawę, to są amatorzy, a po drugie to są sabotażyści" - denerwuje się Talkowska.

Koćma jest zszokowany nagraniem. - Urzędnicy skarżyli mi się, że pani Anna ma duży wpływ na rządzenie miastem. Do tej pory była to tajemnica poliszynela. Ale nie miałem pojęcia, że sprawy zaszły już tak daleko. Wydawanie pisemnych poleceń w sprawach kadrowych to skandal, tak samo jak decydowanie o umieszczaniu w prasie płatnych ogłoszeń broniących prezydenta. Z magistratu w ostatnich latach bezprawnie zwolniono mnóstwo urzędników. Teraz trzeba płacić im wysokie odszkodowania. Jestem pewny, że Talkowska miała wpływ na te decyzje kadrowe - mówi przewodniczący.

Koćma przyznaje, że sam omawiał ważne dla miasta sprawy z Talkowską. W 2003 roku, na początku kadencji, postanowił ustalić warunki współpracy radnych z nowo wybranym prezydentem Dąbrowy. Zaprosił więc Jerzego Talkowskiego na spotkanie. - Ale zamiast niego przyszła pani Ania. Ustalaliśmy punkt po punkcie, jak będzie wyglądała nasza współpraca z prezydentem. Negocjacje trochę trwały, spotykaliśmy się jeszcze kilka razy. Nigdy nie było z nami prezydenta Talkowskiego - mówi Koćma.

Głośna była też sprawa imienin żony prezydenta prawie dwa lata temu. Pani Anna przyjmowała życzenia w gabinecie jednego z wiceprezydentów. Z prezentami i kwiatami stawili się prawie wszyscy urzędnicy i większość radnych.

Żona pomaga mężowi

Talkowska, pytana o zarzuty urzędników, wyjaśnia: - Bywam w urzędzie raz albo dwa razy miesiącu, bo mam do tego pełne prawo. Jestem przecież mieszkanką Dąbrowy Górniczej. Nigdy nie wydawałam jednak żadnemu urzędnikowi poleceń. Wszystkie decyzje podejmuje mój mąż i podlegli mu urzędnicy, bo przecież biorą za to pieniądze. Mogło się zdarzyć, że uczestniczyłam w jakimś służbowym spotkaniu, ale były to sprawy związane z moją charytatywną działalnością. Od lat pomagam chorym, a szczególnie niepełnosprawnym dzieciom.


O notatce do naczelnika wydziału kadr w sprawie Kocjan mówi: - Mogłam ją napisać, ale zrobiłam to na prośbę męża. On ma po prostu oryginalny, mało wyraźny charakter pisma i czasem wieczorem prosi mnie, żebym przeniosła na papier jego uwagi lub polecenia. To naturalne, że żona pomaga w ten sposób mężowi. Wykorzystywanie tego pisma to zwykła perfidia - mówi Talkowska.

Prezydent Talkowski nie chciał wczoraj z nami rozmawiać. Tłumaczył, że ma ważne spotkania przed dzisiejszą sesją RM, na której ma zapaść decyzja w sprawie absolutorium dla zarządu.


--------------------
(...) Miliony much nie moga sie mylic!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post śro, 26 kwi 2006 - 08:25
Post #5


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,388
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: MężczyznaNIC MNIE JUZ NIE ZDZIWI.

Zalecam przeczytanie komentarzy pod artykułem , w Urzedzie klawiatury aż sie palą.... 8)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post śro, 26 kwi 2006 - 12:44
Post #6


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,388
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: MężczyznaŻona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: 83.238.233.*

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: M 25.04.06, 23:01 + odpowiedz


Ciekawe, czy to prawda.• Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej

Przeczytaj komentowany artykuł »
wlodwoz 25.04.06, 23:04 + odpowiedz


Czy to aby nie jest spóźniony primaaprilis? Czy ja nie śnię czytając to? Jak
może jakaś baba z miasta rządzić urzędem.Na podstawie czego urzędnicy wykonują
jej polecenia?Mają mieszkańcy za swoje wybierając stetryczałego pantoflarza na
urząd!Urzędnik,zaś,który ze strachu przed byle babą, wykonuje jej polecenia,
zamiast wezwać Straż Miejską czy Policję aby zrobiła porządek z
awanturnicą,powinien czym prędzej poszukać sobie nowej roboty.• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: gliwiczanin 26.04.06, 00:08 + odpowiedz


Jeśli to prawda - to natychmiast prezydent powinien zostac odwołany. Ni
einteresuje mnie jakim sposobem i czy demokratycznie. A swoją drogą ludzie w
tej "firmie" to debile, bo w mojej firmie - spółce akcyjnej, gdyby żona prezesa
była taka kretynką, to już dawno wjechałby w nią jakiś samochód, gdyby
przechodziła przez przejscie dla pieszych...• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: *.polvision.com

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: rozsadny 26.04.06, 01:24 + odpowiedz


hmm kobita jak kobita ale prezydent to juz raczej dupa i co on tam jeszcze robi
na tym stolku• Podpucha i wstyd. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: roro68 26.04.06, 05:26 + odpowiedz


Od dziś Pan Tomasz Głogowski skończył się jako dziennikarz. Niestety nabranie
się na taką podpuchę kompromituje Głogowskiego a opublikowanie tego paszkwilu w
dniu rozstrzygania o absolutorium dyskwalifikuje katowicką Gazetę. Przy całej
swojej samobójczej wręcz głupocie zwróćcie chociaż uwagę, komu dajecie się
wodzić na pasku;-)
Od wielu lat (na długo zanim Talkowski został prezydentem) nie jest w Dąbrowie
żadną tajemnicą, że żona ma jego upoważnienie i pełnomocnictwa do załatwiania
bardzo wielu spraw. Regualarnie robi też za jego sekretarkę i obsługuje
korespondencję męża. Wiedzą o tym wszyscy, którzy choć raz się zetknęli z
Talkowskimi. Nie znam szczegółów, ale część waszych rewelacyjnych materiałów to
prawdopodobnie fałszywki (a ekipa, która wam je dała, jest znana z ich
prokurowania i rozpuszczania po mieście;-). Możliwe też, że przedstawiono wam
nagrania zupełnie prywatnych rozmów, które podrasowano jako "polecenia
służbowe". Być może zamieniono tylko adresatów itp. Nie było przypadku, gdy
jakiś czas temu Talkowski wykrył w doniczce i w biurku podsłuchy. Rzeczywiście
ekipa nagrywała go zapewnie od pierwszego dnia kadencji, natomiast obróbka tych
nagrań jest już ich słodką tajemnicą. Ale dla GW może od dzisiaj stać się
problemem... Witamy w "Faktach i Mitach";-)• Re: Podpucha i wstyd. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: roro68 26.04.06, 05:53 + odpowiedz


Swoją drogą to nawet groteskowe. Gazeta Wyborcza w jednym szeregu z SLD-UP w
wojnie podjazdowej przeciwko wrogowi czerownych świń w Dąbrowie. I tylko
zupełnie przypadkiem Robert Koćma, który bryluje w tekście GW, podpisuje się
pod projektem uchwały o nieudzielenie prezydentowi absolutorium. I tylko
przypadkiem radni dziś będą głosować i przypadkiem rano przeczytają sobie
o "Królowej Matce"...
Czyżby jednak o tych korzeniach w KPP było coś na rzeczy?• Re: Podpucha i wstyd. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: pepperoni 26.04.06, 06:11 + odpowiedz


wreszcie się roro odkryłeś mierny urzędasie i przestań się kompromitowac. czy
twoim zdaniem to normalne że zona prezydenta rządzi miastem, a nie on sam? co ma
do tego głosowanie nad absolutorium i to ze radni to przeczytają, przecież
wszyscy od dawna wiedzą ja wygląda sytuacja w dąbrowie• Re: Podpucha i wstyd.

Przeczytaj komentowany artykuł »
wlodwoz 26.04.06, 09:51 + odpowiedz


roro68.Ty jesteś bardzo poważnie chory!Wywód,że żona ma pełnomocnictwo męża do
zastępownia go w pełnieniu posady prezydenta,nie nadaje się nawet taniego
kabaretu.A ty się ślinisz z tłumaczeniem!• Re: Podpucha i wstyd.

Przeczytaj komentowany artykuł »
roro68 26.04.06, 10:02 + odpowiedz


Tego akurat nie twierdziłem. Napisałem, że jest upoważniona w wielu sprawach,
gdzie takie pełnomocnictwo jest dopuszczalne. Czyli, że często legalnie go
wyręcza i reprezentuje. To, że go rzekomo zastępuje na stanowisku prezydenta,
kwestionuję w całości, jako kłamstwo, więc nie wmawiaj mi dziecka w brzuch...• Re: Podpucha i wstyd.

Przeczytaj komentowany artykuł »
wiolonczelista1 26.04.06, 12:32 + odpowiedz


roro, jak ty ładnie potrafisz naginać rzeczywistość, pełnomocnictwa dla żony,
fałszywki na kasecie. To żona mogła starować w wyborach, a nie Jerzy T.• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: trawa 26.04.06, 06:24 + odpowiedz


bardzo dziwne rzeczy dzieją się w dąbrowie górniczej. w normalnym mieście to
nie do pomyslenie, żeby żona prezydenta uczestniczyła w służbowych naradach nie
mówiąc już o wydawaniu poleceń. tą sprawą ktoś chyba powienien się
zainteresować, bo dalej tak być nie może• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: roro68 26.04.06, 06:36 + odpowiedz


Ciekawe jakim cudem "większość radnych" mogła przyjść do Talkowskiej na
imieniny z "kwiatami i prezentami", jeśli większość (14 sztuk) radnych w
Dąbrowie to są przedstawiciele SLD, którzy Talkowskiego nienawidzą?
Ciekawe, czy ci "anonimowi rozmówcy" potwierdzili Wyborczej na piśmie albo
potwierdzą przed sądem, w jakich to naradach i w ilu naradach w ich obecności
uczestniczyła żona prezydenta? Ciekawe, w jakim celu Talkowski posyłał po żonę
kierowcę i czy potwierdzi to kierowca, albo czy jest na to jakikolwiek dowód
oprócz relacji "anonimowego rozmówcy"?
Ja znam sytuację w Dąbrowie, ale dziennikarz Wyborczej jej nie zna. I to
właśnie widać w jego tekście. Dlaczego "anonimowi" zwrócili się akurat do niego
a nie do kogoś, kto pisuje o Dąbrowie i zna stosunki miejscowe?• Też mi to śmierdzi na odległość, jak Gazeta chce r IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Cosiktaki 26.04.06, 06:42 + odpowiedz


rozliczać Talkowskiego z budżętu, to proszę bardzo, niech napisza co wykjonał a
co nie wykonał, bo o tym będzie dyskusja na sesji. Ale niech mi nie mydlą o
imieninach Talkowskiej "prawie dwa lata temu" bo ślepy widzi, że to
napuszczanie. Co, nagle sobieprzypomnieli o imieninach? Człowieku, stare
esbeckie metody!!!• Re: Też mi to śmierdzi na odległość, jak Gazeta c IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Anna 26.04.06, 06:50 + odpowiedz


Imieniny Anny są 26 lipca, to może ci radni chcieli sobie uczcić rocznicę PKWN
w gronie SLD a napatoczyła się Talkowska, więc nie wypadało goździków wręczać
towarzyszowi Koćmie?;-)• Re: Też mi to śmierdzi na odległość, jak Gazeta c IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: czytelnik DZ 26.04.06, 07:25 + odpowiedz


Ale jaja! O imieninach rok temu pisał Dziennik Zachodni w kronice towarzyskiej.
Zerżnęli trochę niedokładnie;-) Ale to było niecały rok temu a nie prawie dwa
lata. Jeżeli inne ustalenia red. Głogowskiego są równie ścisłe, to pogratulować
tupetu...• Urzędnicy powiedzą? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Harcerz 26.04.06, 07:11 + odpowiedz


Problem z zeznaniami dąbrowskich urzędników jest też taki, że regularnie
zbierane są na nich haki, najczęściej obyczajowe. To nie jest tajemnica. Haki
zbierane są przez różne strony. I potem taki urzędnik, który nie chce zobaczyć
na mieście np. porozlepianych swoich zdjęć z kochanką albo bardziej
kompromitujących, zezna dokładnie to, czego szantażyści zażądają... Rozmowy
podsłuchiwane są w UM nie tylko przeciwko Talkowskiemu ale też w tym celu, żeby
mieć takie haki. Niestety, ale tak właśnie działa przyspieszona emerytura SB.• Artykuł sponsorowany? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: olin 26.04.06, 07:36 + odpowiedz


Ciekawe ile kosztuje taki artykuł sponsorowany w GW? Z Talkowską zgadza się
tyle, że ma baba energii za dwóch, wszędzie jej pełno, społecznica, działaczka,
taki typ rotariański. Ale przylepiać jej coś takiego, to świństwo. To jest
robota przewodniczącego K. i kolegów jak nic.• Re: Artykuł sponsorowany?

Przeczytaj komentowany artykuł »
wiolonczelista1 26.04.06, 12:34 + odpowiedz


jak Talkowska ma energii za dwóch, to niech sobie poszuka młodszego mężą, a nie
szarogęsi się w UM• pracownicy instytucji w DG dobrze o tym wiedzą IP: 213.77.45.*

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: mieszkanka DG 26.04.06, 08:04 + odpowiedz


Praktycznie we wszystkich instytucjach DG o tym wiadomo że ona rządzi w tym
mieście ale oficjalnie się o tym nie mówi. Wszyscy są pod jej dyktando już od
początku kadencji Jerzego Talkowskiego. Na szczęście idą wybory i mamy wielką
nadzieję że Talkowski już ich nie wygra!!!!!!• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: *.telpol.net.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: mieszkanka DG 26.04.06, 08:40 + odpowiedz


w DG nie tylko rządzi żona prezydenta zamiast niego ale również np sekretarka zamiast dyrektora dużej szkoły!!albo prywata w
PKZ -dobrze by było aby ktoś to opisał:)Tam dopiero dzieją się ciekawe sprawy!!
Kabaret przy tym to pikuśsad.gif• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: *.umtychy.pl / *.umtychy.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: poinformowany 26.04.06, 09:01 + odpowiedz


Doskonale znam sytuacje w magistracie. Mozecie nie wierzyć i wieszac psy na
dziennikarzu, ale to co napisal jest prawdą.
A jak Was nie obchodzi jak sa traktowani urzednicy, w jaki sposob robi sie hucpe
z ustawy o samorzadzie gminnym - to juz z tym sami musicie sobie poradzic.• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: DG 26.04.06, 09:13 + odpowiedz


Z tyskiego magistratu to na pewno doskonale widać ten dąbrowski... A jak są
traktowani urzędnicy w DG przez prezydenta? Bardzo dobre pytanie! Są traktowani
odpowiednio, tak jak powinni, bo Talkowski wymaga, żąda roboty a nie pierdzenia
w stołek za publiczne pieniądze. I to tak bardzo boli "klasę próżniaczą"?• Re: Też mi to śmierdzi na odległość. Jak Gazeta ch IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: mieszkaniec DG 26.04.06, 09:08 + odpowiedz


Taaa... A Bogiem Ojcem rządzi Matka Boska a Polską Judeopolonia a światem
Żydzi... To są te koncepcje. Tylko postkomuna i czerwoni złodzieje, przeciw
którym Talkoś wygrał wybory, wcale Dąbrową nie rządzą. Im więcej wrzasku o
Talkowskiej, tym o przekrętach postkomuchów ciszej. I o to tu chodzi!• Re: Też mi to śmierdzi na odległość. Jak Gazeta c IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: r.wolski 26.04.06, 10:50 + odpowiedz


Mi się to wydaje normalne, że jak kobita przychodzi do sekretariatu męża, no to
traktują ją jako osobę najbliższą czy zaufaną a nie jak obcego intruza• Re: Też mi to śmierdzi na odległość. Jak Gazeta c IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Milva 26.04.06, 11:31 + odpowiedz


To są insynuacje. Jedyne konkretne źródło w całym tym artykule to jest Robert
Koćma, czyli główny przeciwnik Talkowskiego w urzędzie. Jeśli żona Talkowskiego
zwolniła tak wielu urzędników, jak piszą, to gdzie są ci ludzie, gdzie są
wypowiedzi tych osób? Czy dziennikarz widział ich na oczy, słyszał nazwiska,
próbował do nich dotrzeć, żeby mieć konkretne dowody a nie pomówienia z jednych
ust?• Re: Sedno sprawy IP: *.telpol.net.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Ela dąbrowianka 26.04.06, 11:43 + odpowiedzGdzie w tej dyskusji jest prawda, kto zna przyczyny walki z prezydentem
Talkowskim? Dlaczego „koszerna” nie użyje swoich śledczych i nie napisze o
toczących się sprawach sądowych w Krakowie i Gliwicach, przeciwko komu i o
wygranych procesach przeciwko znanej firmie budowlanej rodem z Kielc, w której
to zasiadały osoby tylko w celu transferu kasiory?! Oj będzie się działo w
Dąbrowie, oczka w ulu zaczynają być uchylane i sprawy niczym pszczółki na wiosnę
ujrzą światło dzienne, byle by sądy zdążyły przed wyborami samorządowymi. I nic
tu nie pomoże uciekanie się w papiery koloru jajecznego, jaja to będą jak
społeczeństwo usłyszy całą prawdę.• A zdjęcie to dowód? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: urzeczony 26.04.06, 11:21 + odpowiedz


Jeżeli to prawda i ona tam tak często bywa w urzędzie, to dlaczego nie zrobili
jej zdjęcia, jak się podobno szarogęsi, tylko wycierają się jakąś archiwalną
fotką prezydenta i to jeszcze w PKZ a nie w UM?
Czy to możliwe, że żaden paparazzo nie pstryknął takiej ważnej persony, która
podobno trzęsie całym miastem. Taka duża gazeta nie ma w archiwum "Królowej
Matki"? Jak wchodzi, albo wychodzi, wjeżdża, wyjeżdża, załatwia coś za
prezydenta. Chociaż oficjalne zdjęcie w towarzystwie męża. Czy nie widuje się
ich razem, jeżeli ONA rządzi Dąbrową? Nie wierzę.• Re: A zdjęcie to dowód? IP: *.telpol.net.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Quazimoto 26.04.06, 11:38 + odpowiedz


Ciekawe ale i chyba prawdziwe bo od wybrania na to stanowisko wszystkim i wszem
wiadomo, ze miastem rządzą wszyscy tylko nie Talkowski. Jeżeli ktoś twierdzi o
pełnomocnictwach to jest skończonym bałwanem. Pełnomocnictwa to inaczej
odpowiedzialność, jeżeli osoba nie pełni żadnej funkcji to dlaczego otrzymuje
te pełnomocnictwa, przed kim odpowiada? Tak więc odwołuje niedouczonego do
ustawy o administracji i samorządzie. Ponadto ciekawe stwierdzenie "dwa razy w
miesiącu" a może trzy razy w tygodniu. Przecież Urząd to nie komórka na węgiel
w piwnicy. Tam jest mnóstwo ludzi i mimo przewinięcia się windą to i tak to
jest zauważane.• Re: A zdjęcie to dowód? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: aliści 26.04.06, 12:14 + odpowiedz


Co to znaczy "mimo przewinięcia się windą"? To ma się wspinać kobieta po
schodach na najwyższe piętro? Z powodu mnie ona go może nawet codziennie
odwiedzać. Może mu nosi obiady w słoiku;-) (To całkiem możliwe). TYlko z tego
jeszcze nie wynika, że ona rządzi DG;-)• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: *.etychy.eu / 87.204.32.*

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Andrzej 26.04.06, 11:33 + odpowiedz


jesli to prawda....to jesli ma ten prezydent jakakolwiek namiastke
odpowiedzialnosci to powinien sie podac do dymisji• Re: Linki - czytać i dopiero pisać IP: *.telpol.net.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Ela dąbrowianka 26.04.06, 12:25 + odpowiedz


www.dabrowagornicza.naszemiasto.pl/wydarzenia/374171.html
Dziwny handel wekslami Poniedziałek, 14 czerwca 2004r.
www.dabrowagornicza.naszemiasto.pl/wydarzenia/382697.html
Kolejne rozmowy "Miteksu" z władzami miasta Wtorek, 13 lipca 2004r.
www.dabrowagornicza.naszemiasto.pl/wydarzenia/400182.html
Jak śląscy posłowie-lekarze zdobywają nowe kwalifikacje Piątek, 10 września 2004r.
Czym zasłynął Mitex?
Mitex S.A. to jedna z większych firm budowlanych w kraju. Realizuje projekty we
wszystkich segmentach budownictwa, w tym także drogowego i ochrony środowiska.
Ma biura w 10 oddziałach w kraju oraz w Niemczech.
Mitex był wykonawcą takich inwestycji jak:
- hipermarket Kaufland w Piekarach Śląskich
- budynek Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie
- budynek Prokuratury Okręgowej i Rejonowej w Kielcach
- Basen Olimpijski w Ostrowcu Świętokrzyskim
- Hala Widowiskowo-sportowa w Dąbrowie Górniczej
- Zespół Rekreacyjny Nemo-Wodny Świat w Dąbrowie Górniczej
W Dąbrowie też niewesoło
Czarne chmury wiszą także nad głową byłego prezydenta Dąbrowy Górniczej (SLD)
Marka Lipczyka. Nie postawiono mu na razie żadnych zarzutów. Postępowanie toczy
się w sprawie, a nie przeciwko konkretnej osobie. Sprawa jest jednak poważna, bo
z dąbrowskiej Prokuratury Rejonowej przekazano ją do Prokuratury Okręgowej w
Gliwicach.
- Prowadzone przez nas śledztwo jest czterowątkowe. Dotyczy potencjalnych
nieprawidłowości przy budowie budynku administracyjnego Urzędu Miejskiego,
prywatyzacji Przedsiębiorstwa Wodno-Kanalizacyjnego, budowy aquaparku oraz
obrotu nieruchomościami w mieście. Czekamy na wyniki badań dokumentów,
prowadzonych przez Centrum Ekspertyz Gospodarczych w Poznaniu. To bardzo trudna
sprawa, bo dotyczy majątku dużej wartości. Dokumentacja jest ogromna.
Przesłuchaliśmy wielu świadków, ale nie możemy jeszcze jednoznacznie stwierdzić,
czy zostaną w niej postawione zarzuty - mówi prok. Ewa Zajączkowska, rzecznik
Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.
Aldona Minorczyk-Cichy - Dziennik Zachodni
serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,2357649.html
ABW przeszukała biura Miteksu Ziemowit Nowak, Marcin Sztandera 27-10-2004,
ostatnia aktualizacja 26-10-2004 17:29• Re: Linki - czytać i dopiero pisać

Przeczytaj komentowany artykuł »
wiolonczelista1 26.04.06, 12:28 + odpowiedz


walka z czerwoną sitwą w DG nie usprawiedliwia nieudolności Talkowskiego• Re: Linki - czytać i dopiero pisać IP: *.telpol.net.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Ela dąbrowianka 26.04.06, 12:30 + odpowiedz


miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,2362339.html
Urząd Miejski w Dąbrowie przecieka, a hala sportowa się sypie
Witold Gałązka 28-10-2004 , ostatnia aktualizacja 28-10-2004 22:33
www.dabrowagornicza.naszemiasto.pl/wydarzenia/421007.html
Wyrodna spółka-córka Czwartek, 18 listopada 2004r.• Re: Linki - czytać i dopiero pisać IP: *.telpol.net.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Ela dąbrowianka 26.04.06, 12:32 + odpowiedz


www.dabrowagornicza.naszemiasto.pl/wydarzenia/424443.html
Przeciek w urzędzie Poniedziałek, 29 listopada 2004r.
www.dabrowagornicza.naszemiasto.pl/wydarzenia/429023.html
Zagłębie Miteksu Wtorek, 14 grudnia 2004r.• Re: Linki - czytać i dopiero pisać IP: *.telpol.net.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Ela dąbrowianka 26.04.06, 12:33 + odpowiedz


miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,2445769.html
Aresztowanie prezesa Miteksu
wig, jk 14-12-2004 , ostatnia aktualizacja 14-12-2004 18:38
Prowadzący milionowe interesy w Dąbrowie Górniczej i Jaworznie Janusz B., prezes
jednej z największych firm budowlanych w Polsce, został zatrzymany przez Agencję
Bezpieczeństwa Wewnętrznego i aresztowany.
Prowadzący milionowe interesy w Dąbrowie Górniczej i Jaworznie Janusz B., prezes
jednej z największych firm budowlanych w Polsce, został zatrzymany przez Agencję
Bezpieczeństwa Wewnętrznego i aresztowany
Bezpośrednim powodem aresztowania szefa Miteksu były zarzuty korupcyjne przy
przetargu na budowę auli Uniwersytetu Wrocławskiego, i to właśnie dolnośląscy
agenci wytropili oszustwo. Przypomnijmy jednak, że już dwa lata temu kielecki
Mitex, który dostawał zlecenia w całej Polsce, stał się niesławnym bohaterem
inwestycji w Dąbrowie Górniczej, a ostatnio też w Jaworznie.
Firma wygrała przetarg na budowę "Pentagonu", czyli Centrum Administracyjnego
przy ul. Granicznej. Gmach miał kosztować w dniu ukończenia 20 mln euro, ale
poprzednie SLD-owskie władze Dąbrowy zawarły z Miteksem umowę, która przez
kolejnych 15 lat gwarantowała mu znaczne zyski. Zabrzańska Prokuratura Rejonowa
prowadzi ciągle śledztwo w sprawie niegospodarności poprzednich władz miejskich.
W Dąbrowie Mitex oddał do użytku także halę sportową, a w Jaworznie stadion
sportowy. Do obu tych inwestycji zastrzeżenia zgłaszają biegli, którzy twierdzą,
że wartość robót nie odpowiada w rzeczywistości pieniądzom zapłaconym Miteksowi
z budżetów tych miast.
Rządzący do 2002 roku Jaworznem SLD-owski prezydent za 8 mln zł zlecił Miteksowi
modernizację stadionu miejskiego. Jak wykazali kontrolerzy z Regionalnej Izby
Obrachunkowej, można było zapłacić o 3 mln zł mniej. Prace wykonano bez
kosztorysu, planu, a nawet pozwolenia na budowę. W dodatku wbrew przepisom - bez
przetargu. W rezultacie np. za zamontowane na stadionie krzesełka zapłacono po
sto złotych, chociaż w Zabrzu za takie same trzy razy mniej. Bieżnia wokół
boiska została wykonana tylko na papierze.
- Zrobimy wszystko, żeby we Wrocławiu jak najszybciej dowiedziano się o
zagłębiowskim wątku afery - powiedział nam wczoraj Tadeusz Strzelecki,
pełnomocnik prezydenta Dąbrowy Górniczej do spraw wyjaśnienia umów poprzednich
władz z Miteksem.

bzenekSenior MemberDołączył: 05 May 2004Posty: 99Skąd: GołonógTue Dec 14, 2004
7:36 pm
Trudno nie zauważyć, że w Dzienniku Zachodnim płacą dziennikarzom "za linijkę".
Gdyby płacili za sens artykułów to pani Aldona Minorczyk-Cichy umarłaby z głodu.
A tak nie musi rozumieć tego co pisze.
W pierwszej części pisze, że podejrzany jest AquaPark, a w drugiej że hala
sportowa. W sprawie DG padają jakieś wielomilionowe kwoty, ale samo wyjaśnienie
problemu umowy w euro już panią Aldonę przerosło.
O tym, że kontakty Lipczyk - Mitex są bardzo tejemnicze i obfitują w dziwne
zbiegi okolicznośći to wszyscy podejrzewamy. Zarzuty co do nieprawidłowośći we
Wrocławiu i Jaworznie potęgują nasze obawy.
Chcielibyśmy aby wszystko to się wyjaśniło. Nie pomaga nam w tym dziwne
milczenie byłych i obecnych władz naszego miasta o czym pisałem kilka postów
wyżej. Więc wyjaśnienia tych spraw oczekujemy od dziennikarzy, a oni serwują nam
jakiś bełkot na dwie strony
Miejmy nadzieję, że śledztwo Prokuratury Okręgowej w Gliwicach szybko da efekty,
a jego wyniki zostaną podane do wiadomości publicznej.• Re: Linki - czytać i dopiero pisać IP: *.telpol.net.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Ela dąbrowianka 26.04.06, 12:34 + odpowiedz


miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,2468005.html
Wiceprezes Miteksu zatrzymany
Marcin Rybak, Wrocław 28-12-2004 , ostatnia aktualizacja 28-12-2004 19:11
Grzegorz G., wiceprezes jednej z największych polskich firm budowlanych,
kieleckiego Miteksu, trafił we wtorek za kratki. Zatrzymali go funkcjonariusze
Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

ABW i Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu prowadzą dochodzenie w sprawie przetargu
na budowę biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego, największej inwestycji
uczelnianej w tym mieście po wojnie. Budowa ma kosztować 117 mln zł.

W połowie grudnia ABW zatrzymała, a sąd aresztował, prezesa Miteksu Janusza B.
Prokuratura zarzuca mu udział w zmowie - wspólnie z pracownikami uczelni - w
celu korzystnego dla Miteksu rozstrzygnięcia przetargu oraz udział w
sporządzeniu fikcyjnej umowy zakupu kamienia budowlanego wartości 10 mln zł.

W sprawie tej zatrzymanych jest już sześć osób, pozostali są pracownikami
uniwersytetu.

Kielecka spółka, której większościowym akcjonariuszem został w 2002 r. francuski
koncern Eiffage Construction, ma jeszcze trzech wiceprezesów. Wcześniej spółkę
kontrolował Michał Sołowow.

miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,2779830.html
Kontrakt na dąbrowski "Pentagon" nieważny
pj 21-06-2005 , ostatnia aktualizacja 21-06-2005 21:31
ąd Okręgowy w Katowicach unieważnił wczoraj kontrakt na budowę "Pentagonu",
czyli Centrum Administracyjnego w Dąbrowie Górniczej. Gmach budowała kielecka
firma Mitex. Sprawę do sądu skierowała gmina. - Wartość kontraktu nie miała
przekraczać 106 mln zł. Tymczasem miasto miało spłacać budynek przez 15 lat i
ostatecznie zapłaciłoby znacznie więcej, bo około 300 mln zł. Gmina uznała, że
to zdecydowanie za dużo - mówi mecenas Janusz Dyrda, który reprezentował w
sądzie interesy Dąbrowy Górniczej.

Zdaniem Dyrdy wyrok oznacza, że miasto zapłaci za budynek znacznie mniej. Biegły
wycenił go na około 73 mln zł.

Re: Kontrakt na dąbrowski "Pentagon" nieważny
Autor: Gość: roro68 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 22.06.2005 15:39
Brawo, brawo, brawo. To wielki sukces Talkowskiego. ciekawe co teraz powiedzą
komuszki, które od początku twierdziły, że taniej to już się nie da? Teraz
widać, że chcieli napędzić Miteksowi ok. 200 mln kosztem miejskiego budżetu.
Zysk oczywiście do podziału;-)
Re: Kontrakt na dąbrowski "Pentagon" nieważny
Autor: Gość: dąbrowianin IP: *.telpol.net.pl
Data: 23.06.2005 09:33
BRAWO PANIE PREZYDENCIE !!!
Teraz działania prezydenta Talkowskiego powinny iść w kierunku odzyskania tych
200 mln zł dla miasta.

www.dabrowagornicza.naszemiasto.pl/wydarzenia/490100.html
Dąbrowa nie zapłaci Czwartek, 23 czerwca 2005r.
www.dabrowagornicza.naszemiasto.pl/wydarzenia/520625.html
Oskarżony Szarawarski Wtorek, 27 września 2005r.
www.dabrowagornicza.naszemiasto.pl/wydarzenia/536804.html
Byli włodarze Dąbrowy Górniczej mogą za kratkami spędzić nawet 10 lat!
Wtorek, 15 listopada 2005r.
slask.naszemiasto.pl/wydarzenia/585964.html
RIO zakwestionowała prawo radnych do zmian w budżecie miasta• Re: Linki - czytać i dopiero pisać IP: *.telpol.net.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: azok 26.04.06, 12:37 + odpowiedz


BRAWO - GODNE POCZYTANIA
Choć przydługi, nie mniej b. ciekawe arhiwum!• Re: Linki - czytać i dopiero pisać

Przeczytaj komentowany artykuł »
srednicowy 26.04.06, 12:37 + odpowiedz


Pani ANiu, dziękujemy za te wklejki. A nie powinna pani być teraz w UM ??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post śro, 26 kwi 2006 - 18:36
Post #7


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna:shock: :shock: :shock:

Mam dwa pytania
1. Z jakiej partii startowal Talkowski na stanowisko prezydenta naszego miasta?
2. Kto moze usunac Talkowskiego z stolka prezydenta Dabrowy G. ?

W głowie sie to nie miesci i tyle. Do tego informacja z przed paru dni ze urzad miasta zaplacil pewnej kancelarii prawniczej z Katowic ok 1 mln zl za obsluge! 1.000.000 zl !!! :roll: :shock:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 27 kwi 2006 - 15:40
Post #8


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,591
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlenmaly update

Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: 83.238.233.*

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: M 25.04.06, 23:01 + odpowiedz


Ciekawe, czy to prawda.• Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej

Przeczytaj komentowany artykuł »
wlodwoz 25.04.06, 23:04 + odpowiedz


Czy to aby nie jest spóźniony primaaprilis? Czy ja nie śnię czytając to? Jak
może jakaś baba z miasta rządzić urzędem.Na podstawie czego urzędnicy wykonują
jej polecenia?Mają mieszkańcy za swoje wybierając stetryczałego pantoflarza na
urząd!Urzędnik,zaś,który ze strachu przed byle babą, wykonuje jej polecenia,
zamiast wezwać Straż Miejską czy Policję aby zrobiła porządek z
awanturnicą,powinien czym prędzej poszukać sobie nowej roboty.• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: gliwiczanin 26.04.06, 00:08 + odpowiedz


Jeśli to prawda - to natychmiast prezydent powinien zostac odwołany. Ni
einteresuje mnie jakim sposobem i czy demokratycznie. A swoją drogą ludzie w
tej "firmie" to debile, bo w mojej firmie - spółce akcyjnej, gdyby żona prezesa
była taka kretynką, to już dawno wjechałby w nią jakiś samochód, gdyby
przechodziła przez przejscie dla pieszych...• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: *.polvision.com

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: rozsadny 26.04.06, 01:24 + odpowiedz


hmm kobita jak kobita ale prezydent to juz raczej dupa i co on tam jeszcze robi
na tym stolku• I hanysy tolerują taki idiotyzm do kwadratu, wstyd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Cała Warszawka 26.04.06, 22:11 + odpowiedz


To gorsze od tego warszawskiego bajzlu. Jak pomyślę że przyjeżdżali tu pod Sejm szczekać i wybuchać to po takim numerze
pusty smiech mnie ogarnia na hasło "górnik" albo "hanys". Toż to zwykłe prostaki- buraki które wrzeszczą jak wściekłe
psy na warszawkę a u siebie taki gnój poważają ha ha ha ha ha ha ha ha ha h ah ah ah ah ah ah ah ah ah ah ah aha• Re: I hanysy tolerują taki idiotyzm do kwadratu, IP: *.62.jawnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Prawdziwy Hanys 26.04.06, 22:28 + odpowiedz


Dąbrowa Górnicza, to czerwone zagłębie (celowo z małej litery). A czerwone
zagłębie to nie Hanysy, a zwykłe gorole jak ty warszawski nieuku.• [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Cała Warszawka 26.04.06, 22:52 + odpowiedz


Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.• [...] IP: *.kompania.net

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Paweł 27.04.06, 02:22 + odpowiedz


Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.• A czy z Michnikiem było inaczej? IP: *.dip0.t-ipconnect.de

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Różowy Salon 27.04.06, 06:12 + odpowiedz


Przecież on przez szesnaście lat decydował, kogo i gdzie zatrudnić. I nie
chodzi bynajmniej o media.... Sprawiedliwi się znaleźli!• Re: Nie ma się sadzić, hanyski durniu :))) IP: 80.50.70.*

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: lora 27.04.06, 07:40 + odpowiedz


no wiec matole jak nie dotarlo to jeszcze raz: Dąbrowa Górnicza TO NIE JEST
ŚLĄSK!!!!!!!!!!!!! a Zagłebie a po nich to mozna sie wszytkiego spodziewac...
tak juz mają w genach• Orzeł ma rozpiętość skrzydeł 3m.nad zagłębiem 1,5

Przeczytaj komentowany artykuł »
krzych.korab 27.04.06, 09:04 + odpowiedz


bo zasłania oczy żeby go nie widzieć.• Cala Warszawka idz sie lepiej stuknij w glowe

Przeczytaj komentowany artykuł »
atomm 27.04.06, 07:48 + odpowiedz


Wychodzi z ciebie nieuk i prostak

Od kiedy Dabrowia Gornicza to Slask????
toz to zawsze bylo zaglebie...

--
tomm
<<Panie Kaziu, pan sie nie boi,
Andrzej Lepiej za panem stoi...>>• Re: Nie ma się sadzić, hanyski durniu :))) IP: 80.55.181.*

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: adamp 27.04.06, 08:07 + odpowiedz


brawo, reprezentujesz warszawke? Tak sie w kazdym razie podpisujesz. I zatem po
tobie moge stwierdzic, ze warszawka to debile do kwadratu ktorzy z geografii to
wiedza jedynie gdzie stadion Xlecia jest. Imbecylu, spojrz na mape to sie
dowiesz czy dabrowa gornicza to slask? Jestes zwyklym cwokiem, az dziw ze
nauczyli cie pisac• Warszawiak? po metrykę dwa dni koleją,trzy wołami.

Przeczytaj komentowany artykuł »
krzych.korab 27.04.06, 09:00 + odpowiedz
• Re: I hanysy tolerują taki idiotyzm do kwadratu,

Przeczytaj komentowany artykuł »
tow.stalin 27.04.06, 07:52 + odpowiedzCzerwone Zagłębie to taki sam twór jak Różowy Śląsk ty hanysie (celowo z małej
litery) jeden.

--
wg slezana himmler był pragmatyczny...• Re: I hanysy tolerują taki idiotyzm do kwadratu, IP: 80.55.181.*

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: adamp 27.04.06, 08:10 + odpowiedz


ja tylko przypomne ze zapyziala warszawka byla pod carskim zaborem, czyzbyscie
byli ruskimi? To twoj debilu z pod stadionu Xlecia tok myslenia, a zreszta czy
ty myslisz? haha zeby myslec trzeba pod kopula cos miec, a ty watpie bys cos
mial.Jak zreszta cala warszawka z pod bialegostoku• Re: I hanysy tolerują taki idiotyzm do kwadratu, IP: 83.238.213.*

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: adampalant 27.04.06, 15:18 + odpowiedzgó.. masz zamiast mózgu rózowy buraku• Re: I hanysy tolerują taki idiotyzm do kwadratu, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: zaglebiak 27.04.06, 08:25 + odpowiedz


i u ciebie z wiedza geograficzna cos nie tak ty tepy hanysie nie jestes w
stanie nawet powiedziec dlaczego czerwone zaglebie• Nie chciał was obrazić pisząć "komunistyczne"

Przeczytaj komentowany artykuł »
krzych.korab 27.04.06, 09:07 + odpowiedz
• Re: I hanysy tolerują taki idiotyzm do kwadratu, IP: *.internetdsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: aga 26.04.06, 22:34 + odpowiedz


Dąbrowa Gornicza to Zagłębie gamoniu!!! a że "pusty smiech" Cie ogarnia, to sie
nie dziwie bo i w głowie masz pusto• Re: I hanysy tolerują taki idiotyzm do kwadratu, IP: *.elgrom.eu.org / *.za.digi.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Beler 27.04.06, 00:14 + odpowiedz


Dąbrowa Górnicza ,to nie jest Śląsk.
Hanysami nazywacie Ślązaków.
Wy natomiast tak jak i zagłębiacy,całkowicie INNI kulturowo jesteście
GOROLE,największymi GOROLAMI są zagłębiacy.
Sprawa tej baby potwierdza Ślązakom,wszystkie stereotypowe cechy zagłębiaka.• Wszystkie cechy Ślązaka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: l-ewa 27.04.06, 00:40 + odpowiedz


widac w "Świętej wojnie"• Re: Wszystkie cechy Ślązaka IP: 80.55.181.*

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: adamp 27.04.06, 08:12 + odpowiedz


hahaha poogladaj jeszcze "szpital na peryferiach", "na dobre i na zle" a
bedziesz mogla leczyc ludzi. Skad sie takie idiotki biora? Pewnie chipsy i
pilot od TV zastapil ci edukacje.• Re: I hanysy tolerują taki idiotyzm do kwadratu, IP: 212.244.126.*

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Hanys 27.04.06, 07:49 + odpowiedz


Dabrowa gornicza to nie slask, tam nie ma hanysow ino pieronskie gorole, takie same jak w warszwce. Pozdrawiom• Re: I hanysy tolerują taki idiotyzm do kwadratu, IP: *.internetdsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Marta 27.04.06, 07:58 + odpowiedz


Droga Cała Warszawko! Wypraszam sobie nazywanie mieszkanców Dąbrowy
Górniczej "hanysami". Mylisz pojęcia i obrażasz mieszkańców Śląskiej
Ziemi. "Hanys" to rodowity Ślązak, mieszkaniec Górnego Śląska. Natomiast to, co
dzieje się w Dąbrowie Górniczej to sprawka "goroli" - mieszkańców Zagłębia.
Hanysy to uczciwi, cięzko pracujący ludzie, choć i u nas zdarzją się przypadki
krętactwa, zwłaszcza w sferze rządzących. Gorole to również normalni ludzie.
To, że akurat w dąbrowskim UM jest taki a nie inny układ to kolejny dowód na
to, jak władza i pieniądze zmieniają ludzi.• Re: I hanysy tolerują taki idiotyzm do kwadratu, IP: 213.227.111.*

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: hanyska 27.04.06, 09:53 + odpowiedz


Chyba caly problem zmienił troszeczke tor. Wyczuwam tutaj jakies ksenofobiczne
antagonizmy, a po co to wszystko. poprostu burdel jest w całej Polsce i.
Niestety czy jesteśmy gorolami czy hanysami nie ma znaczenia. Ten problem
dowodzi jeszcze jednego. Mężczyzni niestety nie nadają sie do rządzenia wink.gif• Re: I hanysy tolerują taki idiotyzm do kwadratu, IP: 80.51.191.*

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Barbórka 27.04.06, 08:05 + odpowiedz


Sam jesteś warszawskim burakiem do kwadratu. Dąbrowa Górnicza (mimo mylącej dla
tępego warszawiaka nazwy) - to Zagłębie. Trochę trudno tam "hanysa" znaleźć, a
i górników jak na lekarstwo...• Re: I hanysy tolerują taki idiotyzm do kwadratu, IP: *.devs.futuro.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: mieszkaniec DG 27.04.06, 08:06 + odpowiedz


zerknij na mape patafianie• Re: I hanysy tolerują taki idiotyzm do kwadratu, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: zaglebiak 27.04.06, 08:22 + odpowiedz


po pierwsze naucz sie tepy warszawiaku geografi• Re: I hanysy tolerują taki idiotyzm do kwadratu, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: EWA 27.04.06, 08:28 + odpowiedz


Dąbrowa Górnicza to nie Śląsk mądralo• Re: I hanysy tolerują taki idiotyzm do kwadratu, IP: *.devs.futuro.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: trc 27.04.06, 09:15 + odpowiedz


Śląsk to wszystko, co jest za rzeką Brynicą (dawniej na Brynicy była granica
Polsko-Niemicka. Przed tą rzeką jest Zagłębie.• Re: I hanysy tolerują taki idiotyzm do kwadratu, IP: 195.20.110.*

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Marciano 27.04.06, 09:34 + odpowiedz


Debilu Dąbrowa Górnicza nie jest na Śląsku
Poducz się trochę• Re: I hanysy tolerują taki idiotyzm do kwadratu, IP: 213.17.234.*

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: zagłębie!!!!!!!!!! 27.04.06, 10:03 + odpowiedz


widać od razu że jesteś debilem z warszawki bo nie odróżniasz śląska od
zagłębia, kretynie ze stolycy!!!• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej

Przeczytaj komentowany artykuł »
zoo_keeper 27.04.06, 09:05 + odpowiedz


Gość portalu: rozsadny napisał(a):

> hmm kobita jak kobita ale prezydent to juz raczej dupa i co on tam jeszcze
robi
>
> na tym stolku
Jak to co robi?? Dobre wrażenie robi.
A w domu przynosi kapcie, zmywa i chodzi w fartuszku:)
Po tym artykule powinien zaszyć się w domowe pielesze i nie wychylać się przez
dekadę. Żenujące.

--
fotografia cyfrowa• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: 213.186.94.*

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Zocha 27.04.06, 09:30 + odpowiedz


no wlasnie! to ta babka powinna byc prezydentem a nie jakis pantofel :/• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: 64.236.188.*

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Tubylec 26.04.06, 14:58 + odpowiedz


odwołany to raz. Dwa ze wszystkie decyzje jakie podejmowała ta pani powinny być
przeswietlone i jeśli znajdzie sie jedna chociaz, która działa na szkode gliwic
ta pani powinna trafic przed sad.• zarabista babka! :) IP: *.aster.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: mewa 26.04.06, 15:09 + odpowiedz


i wlasnie takich ludzi trzeba. szkoda, ze rzadzi z tylnego siedzenia.• SONDAŻ - jeśli nie Talkowski to kto? IP: *.net.autocom.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: alek 26.04.06, 18:17 + odpowiedz


No właśnie dąbrowiacy, na kogo zagłosujecie w jesiennych wyborach i kto waszym zdaniem jest godny oddania na niego głosu?• Re: SONDAŻ - jeśli nie Talkowski to kto? IP: *.derbynet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: gość 26.04.06, 21:15 + odpowiedz


Powiem tylko, że jego poprzednik był młodszy i ten to robił prawdziwe przekety.
Jeszcze tam wtedy mieszkałam. Jak byłeś/aś jego przyjacielem to mogłeś/aś
wszystko. Jeśli ktoś się orientuje: w DG wybudowano Aquapark za ciężką kasę. Od
początku wiadomo było że będzie wtopa bo tam nie ma pracy to i ludzie za taką
kasę się kapać nie będą. Ale teraz obecnego prezydenta za to ścigają.

Ale... oni wszyscy są po jednych pieniądzach.

Iw• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: *.tvtom.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Gość 26.04.06, 17:29 + odpowiedz


Niestety prawda jest taka że urzędnik dąbrowskiego magistratu jeśliby podskoczył
prezydentowej to właśnie wtedy musiałby sobie szukać nowej roboty. A cóż z tego
że wezwałby strażnika miejskiego - ten jakby usłyszał w czym rzecz nie odważyłby
się interweniować. Wszyscy urzednicy w Dąbrowie Górniczej doskonale wiedzą kto
tak naprawdę decyduje o wszystkim w urzędzie, bynajmniej nie prezydent T., który
zawsze był pod butem swojej żony, wcześniej jako radny i teraz jako marionetkowy
prezydent, którego kadencja miejmy nadzieję skończy się za parę miesięcy.• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej

Przeczytaj komentowany artykuł »
komentator15 26.04.06, 18:33 + odpowiedz


Ta cala historia nasdaje sie do prokuratury. Prezydenta nalezalo by zwolnic,
jego zone postawic na rowni z mezem przed sadem. Czemu zaden pracownik nie
zlozyl doniesienia do prokuratury, ?????? kazdy boi sie o stolek ale przeciez
to niedopuszczalne. Ale co tu duzo mowic w Urzedzie Wojewodzkim w Poznaniu tez
dzailo sie podobnie bo maz Pani rzecznik prasowej/ ona nie miala takiej funkcji
chyba bo nie mogla miec wiec nazwala sie chyba dyrektor biura/ byl dyrektorem
TVP Poznan i nikt nie chcioal podskoczyc i ta pani rzadzial wojewoda i urzedem
calym... no coz Polska to skorumpowany kraj• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: *.dnet.local / 217.153.194.*

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: A. 26.04.06, 21:10 + odpowiedz


Szkoła z Klasą procentuje!
Pozdrawiam.• www.dabrowa.funurl.com IP: *.telpol.net.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: www.dabrowa.funurl 26.04.06, 23:36 + odpowiedz


ZAPRASZAMY NA FORUM DG www.dabrowa.funurl.com• Brońmy Pomnik H E N D R I X 'A ! IP: *.net.autocom.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: pol 27.04.06, 01:37 + odpowiedz


Właśnie znalazłem w necie taką informację:
----CYTAT----
Komunistyczna Partia Polski, Polska Partia Pracy, Polska Partia Socjalistyczna oraz redakcja "Nowego Robotnika" informują,
że
wystąpiły z inicjatywą powołania wspólnego komitetu organizacyjnego wojewódzkich obchodów Robotniczego Święta 1 Maja w
Dąbrowie
Górniczej.

Tradycja międzynarodowego święta klasy robotniczej, obchodzonego od końca XIX wieku jest wciąż żywa w naszym
społeczeństwie. W
obecnej, bardzo trudnej sytuacji ludzi pracy, ważnym jest jej dalsze kultywowanie i przekazywanie kolejnym pokoleniom.

W ramach tegorocznych obchodów 1 Maja planowane jest uroczyste odsłonięcie tablicy, upamiętniającej walkę dąbrowskich
robotników o
godne życie. Tablica "Bohaterom czerwonych sztandarów, Dąbrowiakom, twórcom dziejów walk o narodowe i społeczne
wyzwolenie"
umieszczona zostanie na Pomniku Bohaterów Czerwonych Sztandarów na Placu Wolności w Dąbrowie Górniczej.
--------

oraz:

----CYTAT----
W poniedziałek 10 kwietnia powstał Komitet Organizacyjny Obchodów Robotniczego Święta 1 Maja w Dąbrowie Górniczej. Obchody
Święta
Pracy w Dąbrowie Górniczej adresowane są do ludzi pracy i prawdziwej lewicy z całego kraju.

Tradycja międzynarodowego święta klasy robotniczej, obchodzonego od końca XIX wieku jest wciąż żywa w naszym
społeczeństwie. W
obecnej, bardzo trudnej sytuacji ludzi pracy, ważnym jest jej dalsze kultywowanie i przekazywanie kolejnym pokoleniom,
napisali
organizatorzy w wydanym dziś komunikacie.

Obchody w Dąbrowie Górniczej rozpoczną się 1 maja o godzinie 9:30 przemarszem spod pomnika Staszica na ul. 3-go Maja, pod
Pomnik
Bohaterów Czerwonych Sztandarów (Plac Wolności). Tam nastąpi uroczyste odsłonięcie tablicy, upamiętniającej walkę
dąbrowskich
robotników o godne życie. Na pomniku Bohaterów Czerwonych Sztandarów zostanie umieszczona tablica: "Bohaterom czerwonych
sztandarów, Dąbrowiakom, twórcom dziejów walk o narodowe i społeczne wyzwolenie".

W skład Komitetu Organizacyjnego weszły: Demokratyczna Partia Lewicy, Komunistyczna Partia Polski, OPZZ Konfederacja
Pracy, OM
Towarzystwa Uniwersytetów Robotniczych, Polska Partia Pracy, Polska Partia Socjalistyczna, Redakcja "Nowego Robotnika"
oraz Wolny
Związek Zawodowy "Sierpień 80".
--------

Czy na prawdę uważacie, że nazwa Pomnik Bohaterów Czerwonych Sztandarów jest lepsza niż Pomnik Hendrix'a?

Na początku lat 90., gdy odzyskaliśmy wolność nagle Pomnik zaczął wadzić władzom miejskim i chciano go usunąć. Wszyscy
pamiętamy,
że już wywiercono w nim dziury na dynamit, gdy dąbrowska młodzież przykuła się do niego. Młodzi ludzie bronili wtedy prawa
do
wolności oraz do dumy z własnej historii.

Dziś tamto pokolenie jest już dawno po trzydziestce, ale nie wierzę, że dzisiejsza młodzież Dąbrowy jest inna i nie
utożsamia się
z tą historią. Dzięki tamtym protestom sprzed lat uzyskaliśmy nowy Pomnik i nową historię z której powinniśmy być dumni.
Komunistyczny pomnik z postaciami z karabinami uzyskał nowy wyraz - karabin przemalowano na gitarę, a Pomnik opatrzono
tytułem
"Jimmiemu Hendrix'owi, Kurtowi Cobainowi i wszystkim tym, którzy kochają wolność".

Tak narodził się Pomnik Hendrix'a wielbiący wolność i sprawiedliwość prawdziwą, a nie socjalistyczną. Wielbiący muzykę,
radość z
życia oraz pogodę ducha. Pomnik o którym głośno było na całym świecie, którego nie musieliśmy się wstydzić. Pomnik,
którego nazwa
odcisnęła się już w naszej pamięci.

Dlatego powinniśmy go bronić! To jest pomnik walki o wolność w ujęciu najszerszym i jako taki sławiłby zarówno najlepsze
tradycje
zagłębiowskiej walki o prawa pracownicze, jak i walki dąbrowskiej młodzieży o jego ocalenie i o prawo jednostki do
wolności. To
nie jest tylko Pomnik Czerwonych Sztandarów - to nie towarzysze z Komunistycznej Partii Polski czy Polskiej Partii Pracy
bronili
go przed unicestwieniem ale my - młodzi mieszkańcy Dąbrowy. Wy go się wtedy wyrzekliście!

Dlatego pytam swoich rówieśników - czy nie sądzicie, że powinniśmy bronić Hendrix'a i 1 maja o 9:30 urządzić pod Pomnikiem
wiec w
jego obronie? Spotkać się i walczyć o własną tożsamość tak jak robili to nasi starsi koledzy? Niech przetopią tą nową
płytę na
mosiężną gitarę i umieszczą ją w miejscu karabinu, niech pomnik uzyska nowy, radosny, a nie ponury kształt. I niech nadal
sławi
Hendrix'a, nasze miasto, jego mieszkańców i "wszystkich tych, którzy kochają wolność". Każdą wolność, a nie tylko tą
czerwieńszą.

Brońmy Pomnika i przekażmy ten apel wszystkim naszym znajomym!• Podpucha i wstyd. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: roro68 26.04.06, 05:26 + odpowiedz


Od dziś Pan Tomasz Głogowski skończył się jako dziennikarz. Niestety nabranie
się na taką podpuchę kompromituje Głogowskiego a opublikowanie tego paszkwilu w
dniu rozstrzygania o absolutorium dyskwalifikuje katowicką Gazetę. Przy całej
swojej samobójczej wręcz głupocie zwróćcie chociaż uwagę, komu dajecie się
wodzić na pasku;-)
Od wielu lat (na długo zanim Talkowski został prezydentem) nie jest w Dąbrowie
żadną tajemnicą, że żona ma jego upoważnienie i pełnomocnictwa do załatwiania
bardzo wielu spraw. Regualarnie robi też za jego sekretarkę i obsługuje
korespondencję męża. Wiedzą o tym wszyscy, którzy choć raz się zetknęli z
Talkowskimi. Nie znam szczegółów, ale część waszych rewelacyjnych materiałów to
prawdopodobnie fałszywki (a ekipa, która wam je dała, jest znana z ich
prokurowania i rozpuszczania po mieście;-). Możliwe też, że przedstawiono wam
nagrania zupełnie prywatnych rozmów, które podrasowano jako "polecenia
służbowe". Być może zamieniono tylko adresatów itp. Nie było przypadku, gdy
jakiś czas temu Talkowski wykrył w doniczce i w biurku podsłuchy. Rzeczywiście
ekipa nagrywała go zapewnie od pierwszego dnia kadencji, natomiast obróbka tych
nagrań jest już ich słodką tajemnicą. Ale dla GW może od dzisiaj stać się
problemem... Witamy w "Faktach i Mitach";-)• Re: Podpucha i wstyd. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: roro68 26.04.06, 05:53 + odpowiedz


Swoją drogą to nawet groteskowe. Gazeta Wyborcza w jednym szeregu z SLD-UP w
wojnie podjazdowej przeciwko wrogowi czerownych świń w Dąbrowie. I tylko
zupełnie przypadkiem Robert Koćma, który bryluje w tekście GW, podpisuje się
pod projektem uchwały o nieudzielenie prezydentowi absolutorium. I tylko
przypadkiem radni dziś będą głosować i przypadkiem rano przeczytają sobie
o "Królowej Matce"...
Czyżby jednak o tych korzeniach w KPP było coś na rzeczy?• Re: Podpucha i wstyd. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: pepperoni 26.04.06, 06:11 + odpowiedz


wreszcie się roro odkryłeś mierny urzędasie i przestań się kompromitowac. czy
twoim zdaniem to normalne że zona prezydenta rządzi miastem, a nie on sam? co ma
do tego głosowanie nad absolutorium i to ze radni to przeczytają, przecież
wszyscy od dawna wiedzą ja wygląda sytuacja w dąbrowie• Re: Podpucha i wstyd.

Przeczytaj komentowany artykuł »
ready4freddy 26.04.06, 16:07 + odpowiedz


jako zem z DG rodem, to sie i zaciekawie: wy tam wszyscy macie papiery od Turka
na wszelki wypadek, czy tylko wyzsze szarze? bo o tym tez slychac w mediach
elektronicznych... tak swoja droga to co ty w Zaglebiu robisz, pogromco
"czerwonych swin"?• Re: Podpucha i wstyd. IP: *.derbynet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: gość 26.04.06, 21:18 + odpowiedz


No gromi właśnie ;-)• Re: Podpucha i wstyd.

Przeczytaj komentowany artykuł »
wlodwoz 26.04.06, 09:51 + odpowiedz


roro68.Ty jesteś bardzo poważnie chory!Wywód,że żona ma pełnomocnictwo męża do
zastępownia go w pełnieniu posady prezydenta,nie nadaje się nawet taniego
kabaretu.A ty się ślinisz z tłumaczeniem!• Re: Podpucha i wstyd.

Przeczytaj komentowany artykuł »
roro68 26.04.06, 10:02 + odpowiedz


Tego akurat nie twierdziłem. Napisałem, że jest upoważniona w wielu sprawach,
gdzie takie pełnomocnictwo jest dopuszczalne. Czyli, że często legalnie go
wyręcza i reprezentuje. To, że go rzekomo zastępuje na stanowisku prezydenta,
kwestionuję w całości, jako kłamstwo, więc nie wmawiaj mi dziecka w brzuch...• jaja sadzone pana prezydenta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: komisarz ludowy 26.04.06, 15:14 + odpowiedz


Co to kuźwa jest!!! Jak to żona prezydenta dużego miasta zastępuje go w wileu
sprawach. Co to Ku.. ludzie głosowali na "Talka" czy jego żonę?• ale bzdury piszesz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: bobo 26.04.06, 17:45 + odpowiedz


nie znam zadnego przypadku urzedowego gdzie urzednik moglby byc zastepowany
przez zone. Nie ma czegos takiego jak "dopuszczalne pelnomocnictwo" w sprawach
urzedowych jesli druga "upowazniona" nie jest rowniez (np. podleglym) urzednikiem.• Re: ale bzdury piszesz

Przeczytaj komentowany artykuł »
wariant_b 26.04.06, 18:07 + odpowiedz


roro68 chciał powiedzieć, że pani prezydentowa robi zakupy, sprząta, opłaca
czynsz, światło i gaz, chodzi na wywiadówki i ZAŁATWIA RÓŻNE SPRAWY W URZĘDACH.
Tak się obowiązkami domowymi podzielili, a co - nie wolno?• Re: Podpucha i wstyd. IP: 80.55.181.*

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: adamp 27.04.06, 08:17 + odpowiedz


Jestes idiota? czy tylko udajesz? zona prezydenta, nie zatrudniona wurzedzie,
ma pelnomocnictwa do reprezentowania go? haha Chyba tylko na prywatnych
rautach. Czlowieku nie pisz tu pie.. bo od zastepowania prezydenta sa
viceprezydenci a nie prywatna osoba. Glupich nie sieja, sami sie rodza. Jak
czytam takich jak Ty to zaczynam sie zastanawiac czy nie glosowac za aborcja.• Re: Podpucha i wstyd. IP: *.skj.com.pl / *.wroclaw.dialog.net.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Wiśnia 27.04.06, 12:55 + odpowiedz


Wiesz co?
Wg mnie ona może i ma pełnomocnictwa, ale do załatwiania spraw związanych z ich wspólnym majątkiem... Nie wyobrażam sobie
zeby w zastępstwie prezydenta sprawy załątwiała żona. Przecież od takich spraw są wiceprezydenci... To kogo w końcu
wybierają wyborcy?
pozdrawiam z cyrku zwanego Polskąwink.gif• Re: Podpucha i wstyd.

Przeczytaj komentowany artykuł »
wiolonczelista1 26.04.06, 12:32 + odpowiedz


roro, jak ty ładnie potrafisz naginać rzeczywistość, pełnomocnictwa dla żony,
fałszywki na kasecie. To żona mogła starować w wyborach, a nie Jerzy T.• a z jakiej to okazji,zona ma pelnomocnictwa?

Przeczytaj komentowany artykuł »
hera9 26.04.06, 15:48 + odpowiedz


tym bardziej sprawą powinien sie zając prokurator.• Re: a z jakiej to okazji,zona ma pelnomocnictwa? IP: *.centertel.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: prokurator 26.04.06, 18:56 + odpowiedz


a co mnie obchodzi Talkowski i jego żona!!!• To wszystko prawda - Dąbrowa to miasto fantazji IP: *.net.autocom.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: sosnowiczanin 26.04.06, 16:24 + odpowiedz


Pełnomocnictwo to ona może dostać dla załatwiania jego spraw osobistych. Ale do decydowania w sprawach związanych z
piastowanym urzędem to musiałaby zostać co najmniej pracownikiem Urzędu Miejskiego i działać w imieniu prezydenta za
specjalnym upoważnieniem. A jak ma mieć aż taki wpływ decyzyjny to niech ją powoła na zastępcę prezydenta.

To co GW opisuje to prawda i cała Dąbrowa od dawna wie, że "pierwsza dama" się szarogęsi, a "pierwszy obywatel" to fantasta.
Przytoczmy parę jego pomysłów:
1. Sprowadzenie wielbłądów na Pustynię Błędowską by zrobić z niej raj turystyczny;
2. Otoczenie zrujnowanego budynku dworca drabinkami dla pnących róż, tak by go zasłonić - ponoć na sugestie, a co zrobić gdy
róże stracą na zimę liście prezydent zaproponował wychodowanie przez inżynierów genetycznych róż całorocznych;
3. Wydanie nakazu, że każdy pracownik ma się stawić góra pięć minut (ze stoperem) od wezwania - nie ważne, że nowy
"Pentagon" jest duży i trzebaby biec;
4. Odrzucenie propozycji otwarcia w Dąbrowie wydziału Politechniki Śląskiej w starym budynku UM - prezydent uznał, że lepiej
zlikwidować biblioteki osiedlowe i główną bibliotekę w Pałacu Kultur Zagłębia i przenieść je wszystkie właśnie do tego
zwolnionego budynku. To nic, że uczelnia by się przydała, to nic, że po byle książkę trzeba będzie jechać do centrum. Bo
podobno syn prezydenta jest bibiotekarzem;
5. Gazety donosiły też, że prezydent kazał policzyć zadłużenie miasta według błędnej procedury - ignorując uwagi, że tak się
tego nie robi. W końcu dostał prawidłowe wyniki oraz prognozy wyliczane według własnego pomysłu. I gdy rozmawiał z
inwestorami to przekazał wyniki z tych własnych wyliczeń - że niby miasto jest zadłużone na 120%, gdy prawo dopuszcza
maksymalnie 60%;
6. Wreszcie - 4 lata kadencji za której nic nie zrobił, może poza tym, że olewając umowy poprzedniego zarządu załatwił nam
wyrok nakazujący natychmiastową spłatę wielomilionowego długu, wcześniej rozłożonego na lata. Za to emerytom opowiada, że
potrzebuje kolejnej kadencji by skończyć co zaczął.• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: trawa 26.04.06, 06:24 + odpowiedz


bardzo dziwne rzeczy dzieją się w dąbrowie górniczej. w normalnym mieście to
nie do pomyslenie, żeby żona prezydenta uczestniczyła w służbowych naradach nie
mówiąc już o wydawaniu poleceń. tą sprawą ktoś chyba powienien się
zainteresować, bo dalej tak być nie może• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: roro68 26.04.06, 06:36 + odpowiedz


Ciekawe jakim cudem "większość radnych" mogła przyjść do Talkowskiej na
imieniny z "kwiatami i prezentami", jeśli większość (14 sztuk) radnych w
Dąbrowie to są przedstawiciele SLD, którzy Talkowskiego nienawidzą?
Ciekawe, czy ci "anonimowi rozmówcy" potwierdzili Wyborczej na piśmie albo
potwierdzą przed sądem, w jakich to naradach i w ilu naradach w ich obecności
uczestniczyła żona prezydenta? Ciekawe, w jakim celu Talkowski posyłał po żonę
kierowcę i czy potwierdzi to kierowca, albo czy jest na to jakikolwiek dowód
oprócz relacji "anonimowego rozmówcy"?
Ja znam sytuację w Dąbrowie, ale dziennikarz Wyborczej jej nie zna. I to
właśnie widać w jego tekście. Dlaczego "anonimowi" zwrócili się akurat do niego
a nie do kogoś, kto pisuje o Dąbrowie i zna stosunki miejscowe?• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: *.tvtom.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Gość. 26.04.06, 17:47 + odpowiedz


Gdzie jest napisane że większość radnych przyszła do Anny T. z prezentami czy
kwiatami. Wnioskuję że chyba jesteś w wieku Jerzego T. i juz dobrze nie widzisz
co czytasz. W artykule jest wyraźnie napisane że z prezentami stawili się prawie
wszyscy urzędnicy. Proszę cię roro68 czy jak tam sie nazywasz (wnioskuję że to
twój wiek, pasowałoby do twoich niewyszukanych tekstów) nie zabieraj więcej
głosu na forum bo wychodzisz na durnia. Kazdy zainteresowany wie jaka jest
pozycja Anny T. w urzędzie miejskim w D.G. i twoja heroiczna wrecz chęć obrony
dobrego imienia państwa T. jest śmieszna. Chcesz włazić komuś w tyłek to idź do
pierwszego gabinetu, może to docenią przed końcem tej tragicznej kadencji i może
coś ci sie jeszcze dostanie z tego co zostało nieroztrwonione.• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: roro68 26.04.06, 18:59 + odpowiedz


W tekście jest napisane. Jeszcze nawet nie zmienili;-)• roro68 - czy ty jestes ta opisywana malzonka?

Przeczytaj komentowany artykuł »
joanna_can 26.04.06, 18:09 + odpowiedz


za duzo pasji wkladasz w swoje wywody, cos tu smierdzi...• Re: roro68 - czy ty jestes ta opisywana malzonka? IP: *.internetdsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: bolek 26.04.06, 18:25 + odpowiedz


68 - może córka?• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej

Przeczytaj komentowany artykuł »
ready4freddy 26.04.06, 16:09 + odpowiedz


bez przesady, nie takie rzeczy widzielim. duzym srodkowoeuropejskim krajem
rzadzi drob sterowany radiem, to i prezydent pod pantoflem ujdzie :)• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: *.bc.hsia.telus.net

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Van 26.04.06, 18:40 + odpowiedz


Znane sa wczesniejsze przyklady tak rozlozonych obowiazkow sluzbowych miedzy
malzonkami.N.p.: Nancy & Rony R.Nic nowego.• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: roro68 26.04.06, 19:00 + odpowiedz


A Billary C?;-)• Źle to świadczy o prezydencie pantoflarzu i urzęd-

Przeczytaj komentowany artykuł »
krzych.korab 27.04.06, 09:13 + odpowiedz


nikach magistratu oraz przełożonym prezydenta. Też się boi ?• Też mi to śmierdzi na odległość, jak Gazeta chce r IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Cosiktaki 26.04.06, 06:42 + odpowiedz


rozliczać Talkowskiego z budżętu, to proszę bardzo, niech napisza co wykjonał a
co nie wykonał, bo o tym będzie dyskusja na sesji. Ale niech mi nie mydlą o
imieninach Talkowskiej "prawie dwa lata temu" bo ślepy widzi, że to
napuszczanie. Co, nagle sobieprzypomnieli o imieninach? Człowieku, stare
esbeckie metody!!!• Re: Też mi to śmierdzi na odległość, jak Gazeta c IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Anna 26.04.06, 06:50 + odpowiedz


Imieniny Anny są 26 lipca, to może ci radni chcieli sobie uczcić rocznicę PKWN
w gronie SLD a napatoczyła się Talkowska, więc nie wypadało goździków wręczać
towarzyszowi Koćmie?;-)• Re: Też mi to śmierdzi na odległość, jak Gazeta c IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: czytelnik DZ 26.04.06, 07:25 + odpowiedz


Ale jaja! O imieninach rok temu pisał Dziennik Zachodni w kronice towarzyskiej.
Zerżnęli trochę niedokładnie;-) Ale to było niecały rok temu a nie prawie dwa
lata. Jeżeli inne ustalenia red. Głogowskiego są równie ścisłe, to pogratulować
tupetu...• Urzędnicy powiedzą? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Harcerz 26.04.06, 07:11 + odpowiedz


Problem z zeznaniami dąbrowskich urzędników jest też taki, że regularnie
zbierane są na nich haki, najczęściej obyczajowe. To nie jest tajemnica. Haki
zbierane są przez różne strony. I potem taki urzędnik, który nie chce zobaczyć
na mieście np. porozlepianych swoich zdjęć z kochanką albo bardziej
kompromitujących, zezna dokładnie to, czego szantażyści zażądają... Rozmowy
podsłuchiwane są w UM nie tylko przeciwko Talkowskiemu ale też w tym celu, żeby
mieć takie haki. Niestety, ale tak właśnie działa przyspieszona emerytura SB.• ludzie,wam chyba brak klepek.czyzby PiSuary

Przeczytaj komentowany artykuł »
hera9 26.04.06, 15:54 + odpowiedz


juz tam dzialaly?• Artykuł sponsorowany? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: olin 26.04.06, 07:36 + odpowiedz


Ciekawe ile kosztuje taki artykuł sponsorowany w GW? Z Talkowską zgadza się
tyle, że ma baba energii za dwóch, wszędzie jej pełno, społecznica, działaczka,
taki typ rotariański. Ale przylepiać jej coś takiego, to świństwo. To jest
robota przewodniczącego K. i kolegów jak nic.• Re: Artykuł sponsorowany?

Przeczytaj komentowany artykuł »
wiolonczelista1 26.04.06, 12:34 + odpowiedz


jak Talkowska ma energii za dwóch, to niech sobie poszuka młodszego mężą, a nie
szarogęsi się w UM• pracownicy instytucji w DG dobrze o tym wiedzą IP: 213.77.45.*

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: mieszkanka DG 26.04.06, 08:04 + odpowiedz


Praktycznie we wszystkich instytucjach DG o tym wiadomo że ona rządzi w tym
mieście ale oficjalnie się o tym nie mówi. Wszyscy są pod jej dyktando już od
początku kadencji Jerzego Talkowskiego. Na szczęście idą wybory i mamy wielką
nadzieję że Talkowski już ich nie wygra!!!!!!• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: *.telpol.net.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: mieszkanka DG 26.04.06, 08:40 + odpowiedz


w DG nie tylko rządzi żona prezydenta zamiast niego ale również np sekretarka zamiast dyrektora dużej szkoły!!albo prywata w
PKZ -dobrze by było aby ktoś to opisał:)Tam dopiero dzieją się ciekawe sprawy!!
Kabaret przy tym to pikuśsad.gif• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: *.umtychy.pl / *.umtychy.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: poinformowany 26.04.06, 09:01 + odpowiedz


Doskonale znam sytuacje w magistracie. Mozecie nie wierzyć i wieszac psy na
dziennikarzu, ale to co napisal jest prawdą.
A jak Was nie obchodzi jak sa traktowani urzednicy, w jaki sposob robi sie hucpe
z ustawy o samorzadzie gminnym - to juz z tym sami musicie sobie poradzic.• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: DG 26.04.06, 09:13 + odpowiedz


Z tyskiego magistratu to na pewno doskonale widać ten dąbrowski... A jak są
traktowani urzędnicy w DG przez prezydenta? Bardzo dobre pytanie! Są traktowani
odpowiednio, tak jak powinni, bo Talkowski wymaga, żąda roboty a nie pierdzenia
w stołek za publiczne pieniądze. I to tak bardzo boli "klasę próżniaczą"?• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: *.tvtom.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: poinformowany 26.04.06, 17:58 + odpowiedz


Człowieku - nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Jak ci to przyszło do
głowy że 70 letni dziadek może żądać od kogoś roboty. Ten człowiek nie wie co
mówił 15 sekund wcześniej a tobie takie przemyślenia w głowie. Jak mi nie
wierzysz to sobie idź i porozmaiwaj z panem Jerzym T. osobiście a przekonasz się
sam jaki to prosty człek i niepoinformowany na żaden temat. A najtragiczniejsze
jest to że wkoło ma zaufanych ludzi (czyt. lizusów) którzy nie są od niego
mądrzejsi.• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: *.derbynet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: gość 26.04.06, 21:47 + odpowiedz


Oj, święte słowa. Wódki mu dać :-)• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: mim 26.04.06, 15:21 + odpowiedz


O PKZ-cie tez słyszalem wiele niedobrego. Podobno bardzo żle się tam dzieje.
Znam ze dwie osoby które tam pracują i aż żal ściska jak słucham ich opowieści
z pracy. Przypomnę tylko że to prezydent pozmieniał szefostwo w PKZ-cie• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: 193.203.208.*

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: pracuś 26.04.06, 16:52 + odpowiedz


ja też wiele słyszałem o PKZ przecież dyrektorka to przyjacióka Talkowskiej
<haha> tu każdy każdemu ręke myje• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: trzeźwiaczek 26.04.06, 20:11 + odpowiedz


Wszyscy mają gęby pełne tego, jak to wiele słyszeli! Tylko konkretów jakoś nie
ma. Tak sie buduje plotka. Klasyczny schemat.• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: a 27.04.06, 14:49 + odpowiedz


Konkrety proszę bardzo. Zastrasza się pracowników. Znam jeden przypadek
zmuszenia psychicznego do zmiany pracy. Dwie osoby skarżyły się na duszną
atmosferę i układy. Wszystko z pierwszej ręki zadne tam plotki.• Re: Też mi to śmierdzi na odległość. Jak Gazeta ch IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: mieszkaniec DG 26.04.06, 09:08 + odpowiedz


Taaa... A Bogiem Ojcem rządzi Matka Boska a Polską Judeopolonia a światem
Żydzi... To są te koncepcje. Tylko postkomuna i czerwoni złodzieje, przeciw
którym Talkoś wygrał wybory, wcale Dąbrową nie rządzą. Im więcej wrzasku o
Talkowskiej, tym o przekrętach postkomuchów ciszej. I o to tu chodzi!• Re: Też mi to śmierdzi na odległość. Jak Gazeta c IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: r.wolski 26.04.06, 10:50 + odpowiedz


Mi się to wydaje normalne, że jak kobita przychodzi do sekretariatu męża, no to
traktują ją jako osobę najbliższą czy zaufaną a nie jak obcego intruza• Re: Też mi to śmierdzi na odległość. Jak Gazeta c IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Milva 26.04.06, 11:31 + odpowiedz


To są insynuacje. Jedyne konkretne źródło w całym tym artykule to jest Robert
Koćma, czyli główny przeciwnik Talkowskiego w urzędzie. Jeśli żona Talkowskiego
zwolniła tak wielu urzędników, jak piszą, to gdzie są ci ludzie, gdzie są
wypowiedzi tych osób? Czy dziennikarz widział ich na oczy, słyszał nazwiska,
próbował do nich dotrzeć, żeby mieć konkretne dowody a nie pomówienia z jednych
ust?• Re: Sedno sprawy IP: *.telpol.net.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Ela dąbrowianka 26.04.06, 11:43 + odpowiedzGdzie w tej dyskusji jest prawda, kto zna przyczyny walki z prezydentem
Talkowskim? Dlaczego „koszerna” nie użyje swoich śledczych i nie napisze o
toczących się sprawach sądowych w Krakowie i Gliwicach, przeciwko komu i o
wygranych procesach przeciwko znanej firmie budowlanej rodem z Kielc, w której
to zasiadały osoby tylko w celu transferu kasiory?! Oj będzie się działo w
Dąbrowie, oczka w ulu zaczynają być uchylane i sprawy niczym pszczółki na wiosnę
ujrzą światło dzienne, byle by sądy zdążyły przed wyborami samorządowymi. I nic
tu nie pomoże uciekanie się w papiery koloru jajecznego, jaja to będą jak
społeczeństwo usłyszy całą prawdę.• Re: Sedno sprawy IP: *.tvtom.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Gość dąbrowski 26.04.06, 18:19 + odpowiedz


Wygranych procesach? Kobieto ich się nie da wygrać tak jak chce Talkowski. Więc
nie mów że wygranych bo z tego co wiem to przegranych. Fakt że jeden wyrok był
dla gminy korzystny ale został w sądzie wyższej instancji uchylony, więc już
wygranych procesów o których pisze Ela dąbrowianka nie ma i nie bedzie. Jak
sobie to wyobrażasz? Gmina wygra proces z Mitexem i dostanie budynek za friko?
No jesli tak ci się roii to jesteś poważnie chora i powinnaś zacząć dbać o swoje
zdrowie zamiast marnować czas na jakieś bezmyslne wypowiedzi.• A zdjęcie to dowód? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: urzeczony 26.04.06, 11:21 + odpowiedz


Jeżeli to prawda i ona tam tak często bywa w urzędzie, to dlaczego nie zrobili
jej zdjęcia, jak się podobno szarogęsi, tylko wycierają się jakąś archiwalną
fotką prezydenta i to jeszcze w PKZ a nie w UM?
Czy to możliwe, że żaden paparazzo nie pstryknął takiej ważnej persony, która
podobno trzęsie całym miastem. Taka duża gazeta nie ma w archiwum "Królowej
Matki"? Jak wchodzi, albo wychodzi, wjeżdża, wyjeżdża, załatwia coś za
prezydenta. Chociaż oficjalne zdjęcie w towarzystwie męża. Czy nie widuje się
ich razem, jeżeli ONA rządzi Dąbrową? Nie wierzę.• Re: A zdjęcie to dowód? IP: *.telpol.net.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Quazimoto 26.04.06, 11:38 + odpowiedz


Ciekawe ale i chyba prawdziwe bo od wybrania na to stanowisko wszystkim i wszem
wiadomo, ze miastem rządzą wszyscy tylko nie Talkowski. Jeżeli ktoś twierdzi o
pełnomocnictwach to jest skończonym bałwanem. Pełnomocnictwa to inaczej
odpowiedzialność, jeżeli osoba nie pełni żadnej funkcji to dlaczego otrzymuje
te pełnomocnictwa, przed kim odpowiada? Tak więc odwołuje niedouczonego do
ustawy o administracji i samorządzie. Ponadto ciekawe stwierdzenie "dwa razy w
miesiącu" a może trzy razy w tygodniu. Przecież Urząd to nie komórka na węgiel
w piwnicy. Tam jest mnóstwo ludzi i mimo przewinięcia się windą to i tak to
jest zauważane.• Re: A zdjęcie to dowód? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: aliści 26.04.06, 12:14 + odpowiedz


Co to znaczy "mimo przewinięcia się windą"? To ma się wspinać kobieta po
schodach na najwyższe piętro? Z powodu mnie ona go może nawet codziennie
odwiedzać. Może mu nosi obiady w słoiku;-) (To całkiem możliwe). TYlko z tego
jeszcze nie wynika, że ona rządzi DG;-)• Re: Żona prezydenta rządzi w Dąbrowie Górniczej IP: *.etychy.eu / 87.204.32.*

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Andrzej 26.04.06, 11:33 + odpowiedz


jesli to prawda....to jesli ma ten prezydent jakakolwiek namiastke
odpowiedzialnosci to powinien sie podac do dymisji• Re: Linki - czytać i dopiero pisać IP: *.telpol.net.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Ela dąbrowianka 26.04.06, 12:25 + odpowiedz


www.dabrowagornicza.naszemiasto.pl/wydarzenia/374171.html
Dziwny handel wekslami Poniedziałek, 14 czerwca 2004r.
www.dabrowagornicza.naszemiasto.pl/wydarzenia/382697.html
Kolejne rozmowy "Miteksu" z władzami miasta Wtorek, 13 lipca 2004r.
www.dabrowagornicza.naszemiasto.pl/wydarzenia/400182.html
Jak śląscy posłowie-lekarze zdobywają nowe kwalifikacje Piątek, 10 września 2004r.
Czym zasłynął Mitex?
Mitex S.A. to jedna z większych firm budowlanych w kraju. Realizuje projekty we
wszystkich segmentach budownictwa, w tym także drogowego i ochrony środowiska.
Ma biura w 10 oddziałach w kraju oraz w Niemczech.
Mitex był wykonawcą takich inwestycji jak:
- hipermarket Kaufland w Piekarach Śląskich
- budynek Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie
- budynek Prokuratury Okręgowej i Rejonowej w Kielcach
- Basen Olimpijski w Ostrowcu Świętokrzyskim
- Hala Widowiskowo-sportowa w Dąbrowie Górniczej
- Zespół Rekreacyjny Nemo-Wodny Świat w Dąbrowie Górniczej
W Dąbrowie też niewesoło
Czarne chmury wiszą także nad głową byłego prezydenta Dąbrowy Górniczej (SLD)
Marka Lipczyka. Nie postawiono mu na razie żadnych zarzutów. Postępowanie toczy
się w sprawie, a nie przeciwko konkretnej osobie. Sprawa jest jednak poważna, bo
z dąbrowskiej Prokuratury Rejonowej przekazano ją do Prokuratury Okręgowej w
Gliwicach.
- Prowadzone przez nas śledztwo jest czterowątkowe. Dotyczy potencjalnych
nieprawidłowości przy budowie budynku administracyjnego Urzędu Miejskiego,
prywatyzacji Przedsiębiorstwa Wodno-Kanalizacyjnego, budowy aquaparku oraz
obrotu nieruchomościami w mieście. Czekamy na wyniki badań dokumentów,
prowadzonych przez Centrum Ekspertyz Gospodarczych w Poznaniu. To bardzo trudna
sprawa, bo dotyczy majątku dużej wartości. Dokumentacja jest ogromna.
Przesłuchaliśmy wielu świadków, ale nie możemy jeszcze jednoznacznie stwierdzić,
czy zostaną w niej postawione zarzuty - mówi prok. Ewa Zajączkowska, rzecznik
Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.
Aldona Minorczyk-Cichy - Dziennik Zachodni
serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,2357649.html
ABW przeszukała biura Miteksu Ziemowit Nowak, Marcin Sztandera 27-10-2004,
ostatnia aktualizacja 26-10-2004 17:29• Re: Linki - czytać i dopiero pisać

Przeczytaj komentowany artykuł »
wiolonczelista1 26.04.06, 12:28 + odpowiedz


walka z czerwoną sitwą w DG nie usprawiedliwia nieudolności Talkowskiego• Re: Linki - czytać i dopiero pisać IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: misza m. 26.04.06, 13:06 + odpowiedz


To prawda. Rozliczajmy zatem Talkowskiego z jego nieudolności ale nie z fikcji!• Re: Linki - czytać i dopiero pisać IP: *.telpol.net.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Ela dąbrowianka 26.04.06, 12:30 + odpowiedz


miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,2362339.html
Urząd Miejski w Dąbrowie przecieka, a hala sportowa się sypie
Witold Gałązka 28-10-2004 , ostatnia aktualizacja 28-10-2004 22:33
www.dabrowagornicza.naszemiasto.pl/wydarzenia/421007.html
Wyrodna spółka-córka Czwartek, 18 listopada 2004r.

Re: Linki - czytać i dopiero pisać IP: *.telpol.net.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Ela dąbrowianka 26.04.06, 12:32 + odpowiedz


www.dabrowagornicza.naszemiasto.pl/wydarzenia/424443.html
Przeciek w urzędzie Poniedziałek, 29 listopada 2004r.
www.dabrowagornicza.naszemiasto.pl/wydarzenia/429023.html
Zagłębie Miteksu Wtorek, 14 grudnia 2004r.• Re: Linki - czytać i dopiero pisać IP: *.telpol.net.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Ela dąbrowianka 26.04.06, 12:33 + odpowiedz


miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,2445769.html
Aresztowanie prezesa Miteksu
wig, jk 14-12-2004 , ostatnia aktualizacja 14-12-2004 18:38
Prowadzący milionowe interesy w Dąbrowie Górniczej i Jaworznie Janusz B., prezes
jednej z największych firm budowlanych w Polsce, został zatrzymany przez Agencję
Bezpieczeństwa Wewnętrznego i aresztowany.
Prowadzący milionowe interesy w Dąbrowie Górniczej i Jaworznie Janusz B., prezes
jednej z największych firm budowlanych w Polsce, został zatrzymany przez Agencję
Bezpieczeństwa Wewnętrznego i aresztowany
Bezpośrednim powodem aresztowania szefa Miteksu były zarzuty korupcyjne przy
przetargu na budowę auli Uniwersytetu Wrocławskiego, i to właśnie dolnośląscy
agenci wytropili oszustwo. Przypomnijmy jednak, że już dwa lata temu kielecki
Mitex, który dostawał zlecenia w całej Polsce, stał się niesławnym bohaterem
inwestycji w Dąbrowie Górniczej, a ostatnio też w Jaworznie.
Firma wygrała przetarg na budowę "Pentagonu", czyli Centrum Administracyjnego
przy ul. Granicznej. Gmach miał kosztować w dniu ukończenia 20 mln euro, ale
poprzednie SLD-owskie władze Dąbrowy zawarły z Miteksem umowę, która przez
kolejnych 15 lat gwarantowała mu znaczne zyski. Zabrzańska Prokuratura Rejonowa
prowadzi ciągle śledztwo w sprawie niegospodarności poprzednich władz miejskich.
W Dąbrowie Mitex oddał do użytku także halę sportową, a w Jaworznie stadion
sportowy. Do obu tych inwestycji zastrzeżenia zgłaszają biegli, którzy twierdzą,
że wartość robót nie odpowiada w rzeczywistości pieniądzom zapłaconym Miteksowi
z budżetów tych miast.
Rządzący do 2002 roku Jaworznem SLD-owski prezydent za 8 mln zł zlecił Miteksowi
modernizację stadionu miejskiego. Jak wykazali kontrolerzy z Regionalnej Izby
Obrachunkowej, można było zapłacić o 3 mln zł mniej. Prace wykonano bez
kosztorysu, planu, a nawet pozwolenia na budowę. W dodatku wbrew przepisom - bez
przetargu. W rezultacie np. za zamontowane na stadionie krzesełka zapłacono po
sto złotych, chociaż w Zabrzu za takie same trzy razy mniej. Bieżnia wokół
boiska została wykonana tylko na papierze.
- Zrobimy wszystko, żeby we Wrocławiu jak najszybciej dowiedziano się o
zagłębiowskim wątku afery - powiedział nam wczoraj Tadeusz Strzelecki,
pełnomocnik prezydenta Dąbrowy Górniczej do spraw wyjaśnienia umów poprzednich
władz z Miteksem.

bzenekSenior MemberDołączył: 05 May 2004Posty: 99Skąd: GołonógTue Dec 14, 2004
7:36 pm
Trudno nie zauważyć, że w Dzienniku Zachodnim płacą dziennikarzom "za linijkę".
Gdyby płacili za sens artykułów to pani Aldona Minorczyk-Cichy umarłaby z głodu.
A tak nie musi rozumieć tego co pisze.
W pierwszej części pisze, że podejrzany jest AquaPark, a w drugiej że hala
sportowa. W sprawie DG padają jakieś wielomilionowe kwoty, ale samo wyjaśnienie
problemu umowy w euro już panią Aldonę przerosło.
O tym, że kontakty Lipczyk - Mitex są bardzo tejemnicze i obfitują w dziwne
zbiegi okolicznośći to wszyscy podejrzewamy. Zarzuty co do nieprawidłowośći we
Wrocławiu i Jaworznie potęgują nasze obawy.
Chcielibyśmy aby wszystko to się wyjaśniło. Nie pomaga nam w tym dziwne
milczenie byłych i obecnych władz naszego miasta o czym pisałem kilka postów
wyżej. Więc wyjaśnienia tych spraw oczekujemy od dziennikarzy, a oni serwują nam
jakiś bełkot na dwie strony
Miejmy nadzieję, że śledztwo Prokuratury Okręgowej w Gliwicach szybko da efekty,
a jego wyniki zostaną podane do wiadomości publicznej.• Re: Linki - czytać i dopiero pisać IP: *.telpol.net.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: Ela dąbrowianka 26.04.06, 12:34 + odpowiedz


miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,2468005.html
Wiceprezes Miteksu zatrzymany
Marcin Rybak, Wrocław 28-12-2004 , ostatnia aktualizacja 28-12-2004 19:11
Grzegorz G., wiceprezes jednej z największych polskich firm budowlanych,
kieleckiego Miteksu, trafił we wtorek za kratki. Zatrzymali go funkcjonariusze
Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

ABW i Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu prowadzą dochodzenie w sprawie przetargu
na budowę biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego, największej inwestycji
uczelnianej w tym mieście po wojnie. Budowa ma kosztować 117 mln zł.

W połowie grudnia ABW zatrzymała, a sąd aresztował, prezesa Miteksu Janusza B.
Prokuratura zarzuca mu udział w zmowie - wspólnie z pracownikami uczelni - w
celu korzystnego dla Miteksu rozstrzygnięcia przetargu oraz udział w
sporządzeniu fikcyjnej umowy zakupu kamienia budowlanego wartości 10 mln zł.

W sprawie tej zatrzymanych jest już sześć osób, pozostali są pracownikami
uniwersytetu.

Kielecka spółka, której większościowym akcjonariuszem został w 2002 r. francuski
koncern Eiffage Construction, ma jeszcze trzech wiceprezesów. Wcześniej spółkę
kontrolował Michał Sołowow.

miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,2779830.html
Kontrakt na dąbrowski "Pentagon" nieważny
pj 21-06-2005 , ostatnia aktualizacja 21-06-2005 21:31
ąd Okręgowy w Katowicach unieważnił wczoraj kontrakt na budowę "Pentagonu",
czyli Centrum Administracyjnego w Dąbrowie Górniczej. Gmach budowała kielecka
firma Mitex. Sprawę do sądu skierowała gmina. - Wartość kontraktu nie miała
przekraczać 106 mln zł. Tymczasem miasto miało spłacać budynek przez 15 lat i
ostatecznie zapłaciłoby znacznie więcej, bo około 300 mln zł. Gmina uznała, że
to zdecydowanie za dużo - mówi mecenas Janusz Dyrda, który reprezentował w
sądzie interesy Dąbrowy Górniczej.

Zdaniem Dyrdy wyrok oznacza, że miasto zapłaci za budynek znacznie mniej. Biegły
wycenił go na około 73 mln zł.

Re: Kontrakt na dąbrowski "Pentagon" nieważny
Autor: Gość: roro68 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 22.06.2005 15:39
Brawo, brawo, brawo. To wielki sukces Talkowskiego. ciekawe co teraz powiedzą
komuszki, które od początku twierdziły, że taniej to już się nie da? Teraz
widać, że chcieli napędzić Miteksowi ok. 200 mln kosztem miejskiego budżetu.
Zysk oczywiście do podziału;-)
Re: Kontrakt na dąbrowski "Pentagon" nieważny
Autor: Gość: dąbrowianin IP: *.telpol.net.pl
Data: 23.06.2005 09:33
BRAWO PANIE PREZYDENCIE !!!
Teraz działania prezydenta Talkowskiego powinny iść w kierunku odzyskania tych
200 mln zł dla miasta.

www.dabrowagornicza.naszemiasto.pl/wydarzenia/490100.html
Dąbrowa nie zapłaci Czwartek, 23 czerwca 2005r.
www.dabrowagornicza.naszemiasto.pl/wydarzenia/520625.html
Oskarżony Szarawarski Wtorek, 27 września 2005r.
www.dabrowagornicza.naszemiasto.pl/wydarzenia/536804.html
Byli włodarze Dąbrowy Górniczej mogą za kratkami spędzić nawet 10 lat!
Wtorek, 15 listopada 2005r.
slask.naszemiasto.pl/wydarzenia/585964.html
RIO zakwestionowała prawo radnych do zmian w budżecie miasta• Re: Linki - czytać i dopiero pisać IP: *.telpol.net.pl

Przeczytaj komentowany artykuł »
Gość: azok 26.04.06, 12:37 + odpowiedz


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 27 kwi 2006 - 15:43
Post #9


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,591
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlenQUOTE([img)
http://serwisy.gazeta.pl/i/gazeta.gif[/img]]
Jerzy Talkowski, prezydent Dabrowy Górniczej: Decyzję podejmuję osobiście i bezwzględnie


Rozmawiał: Tomasz Głogowski 26-04-2006 , ostatnia aktualizacja 27-04-2006 08:47

W swoim działaniu kieruję się trzema zasadami: działanie ma być skuteczne, twórczo rozwiązywać problemy, będąc jednocześnie etycznym, czego nie mogę we współczesnym świecie się doszukać.


Decyzję podejmuję osobiście i bezwzględnie

Czy Pana żona brała udział w oficjalnych zebraniach urzędników w magistracie?

- Na pewno nie. Czasami przychodziła do urzędu, ale bywała bardzo krótko. Raz zrobiono aferę, bo żona przyszła po swoich imieninach dzień lub dwa i wypiła kawę czy herbatę Zrobiono z tego medialną zadymkę, że niby przyjmowała w urzędzie życzenia imieninowe, pokazując, że ona tu rozdaje karty. Jestem szefem, oświadczam i mówię to z całą odpowiedzialnością. Żonę cenię, bo jest bardzo mądra. Jest ekonomistką z dużym doświadczeniem i tak jak każdego innego ją też wysłuchuję. Natomiast decyzję podejmuję osobiście i bezwzględnie.

A opisana przez nas sytuacja, w której Pana żona sugerowała na piśmie, jakie stanowisko powinna objąć jedna z urzędniczek?

- Mogło się zdarzyć, ale wyłącznie za moją zgodą. Podyktowałem jej treść tego pisma i napisała go w moim imieniu.

Dlaczego nie podpisał Pan tego pisma, a widnieje na nim parafka: Anna T.?

- A dlaczego go miałem podpisać?! Przecież to był brudnopis. Istotne jest to, że składam podpis na ostatecznej wersji pisma.

Ponieważ to Pan jest prezydentem.

- Wiadomo, że naczelnik wydziału, który otrzymał list, był z pewnością uprzedzony przeze mnie i wiedział, co miał robić. To jest kwestia menedżerska. Mam prawo podyktować żonie treść notatki.

Ale dlaczego to nie Pan ją podpisał, to byłoby przecież naturalne.

- Niekoniecznie. To nie jest obowiązujące. Pan wie, że jest takie określenie łacińskie "słowo jest słowem". Jeżeli ja coś mówię, to mówię. Bądźmy bardziej dokładni i zobaczmy, jak robią Anglosasi. Jak powiedzą słowo, to go dotrzymują.

Czyli uważa Pan, że w tym przypadku podpis nie był konieczny?

- To było za moją wiedzą.

Czy bywały takie sytuacje w przeszłości, że dyktował Pan żonie polecenia służbowe?

- To nie były polecenia służbowe tylko sugestie odnośnie kierunków działania i tylko do załatwienia spraw, które ja firmuję i ja załatwiam. Więcej na ten temat już nie chcę się wypowiadać.

Czy ta cała sytuacja jest Pana zdaniem normalna?

- W swoim działaniu kieruję się trzema zasadami: działanie ma być skuteczne, twórczo rozwiązywać problemy, będąc jednocześnie etycznym, czego nie mogę we współczesnym świecie się doszukać.

Nie słyszałem, żeby w innych samorządach w Polsce dochodziło do podobnych sytuacji...

- Każdy samorząd jest indywidualny. Tak jak każdy człowiek jest inny, ja jestem inny i pan jest inny. Kwestia filozofii zarządzania polega na tym, żeby do spraw dostosować takie środki, które będą skuteczne.

Czy poleci Pan wszcząć postępowanie dyscyplinarne lub wyjaśniające, by wykryć z kim w UM rozmawiali dziennikarze?


- Dyscyplinarne na pewno nie. Wybaczam im. Chciałbym natomiast, aby w swoim sumieniu i roztropności rozsądzili, czy dobrze zrobili.

Proszę o skomentowanie wszystkich zarzutów zawartych w naszym tekście.

- Jest to przede wszystkim działanie polityczne. Jestem znaną osobą. Mam wysokie kwalifikacje i reprezentuję określony poziom i to powoduje, iż jestem przedmiotem ataków. Ci panowie, którzy to wszystko sprokurowali, powinni według mnie siedzieć teraz cicho jak myszy pod miotłą.

Bo?

- Przez całe cztery lata były na mnie ataki. Ale chcę powiedzieć, że jestem odporny psychicznie. Nie po raz pierwszy sprawuję funkcję prezydenta. Pełniłem ją jako bezpartyjny w najbardziej trudnym momencie, pełniłem ją też, gdy "Solidarność" doszła do głosu, nie będąc w żadnej opcji, no i teraz z wyboru powszechnego. To, że ktoś mnie teraz atakuje, nie znaczy to, że wszystko będzie przyjmowane przez ludzi jako dobra moneta.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post wto, 02 maj 2006 - 13:40
Post #10


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15W ramach przypomnienia: http://power.polfonic.com/viewtopic.php?t=248. Pisalem to dwa lata temu (moze sie doczytacie przez te krzaczki :/). Kiedys to musialo dostac sie do mediow. Ciekawe, ktory z urzednikow nie wytrzymal...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sobota, 18 styczeń 2020 - 19:16
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza