IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

179 Stron V  « < 17 18 19 20 21 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Komunikacja - drogi, ulice, chodniki, ścieżki rowerowe cz.2
Bartek
post czw, 01 mar 2007 - 15:57
Post #361


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



Korki to strzelily dzis rano od szampana jak otwierano stacje 1 2 3 BP kolo Lidla przy ul. 11-go Listopada ;-)

Ja mieszkam na Manhattanie i przyznam ze czasem zdarzy sie L'ka ktora jedzie wolno, ale bez przesady ze sie tworza korki :)

Dzis za to bylem swiadkiem jak z osiedla Manhattan na swiatlach kolo lidla pewna dziewczyna wyjechala pod prad w strone golonoga, czerwonym egzaminacyjnym autkiem WORD :) Szybko sie miejscem zamienila z egzaminatorem ;-) Ehh ;-)

Ten post edytował Bartek czw, 01 mar 2007 - 15:58
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post czw, 01 mar 2007 - 20:55
Post #362


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



artykul to tania manipulacja -nie ma zadnych korkow, nie ma zadnych (tak znacznych) utrudnien w ruchu - owszem czesto sie zdarza iz na 11 listopada przejezdza Lka 50 na godz a za nia stado samochodow - ale to chyba normalne bo przepisy na tyle zezwlaja.
odnosze wrazenie ze ten tani artykul zostal zrobiony ot co -by byla zapchajdziura - powtarzam - mieszkajac na manhattanie nie spotkalem sie jeszcze z jakimis znaczacymi utrudnieniami - po to jest WORD by sie kierwocy szkolili - no chyba ze chcecie zwiekszyc % wypadkow na drogach.
dla przeciwnikow wordu proponuje tez zamknac fabryki, urzedy itp - niech sie ciesza ze word nam nowy budynek odwalil i nie musimy sie wstydzic jakims blaszakiem na sobieskiego...

@bartek - ja akurat stalem samochodem za ta Lka - jak to zobaczylem to normalnie nie wiedzialem czy mam sie smiac czy plakac biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Ten post edytował Hator czw, 01 mar 2007 - 20:55


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post pią, 02 mar 2007 - 00:52
Post #363


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



Hator mogleś podjechac i ja do samochodu wziazc bo miala fajne te no, chyba dobrze patrzyles ;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post pią, 02 mar 2007 - 10:42
Post #364


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,882
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



Nowa definicja "korka drogowego" w D.G. - kilka samochodów jadących za sobą z przędkościa 30-50 km/h laugh.gif

Bez przesady, zakorkowanej ulicy w D.G. to ja chyba nigdy nie widziałem, a jesli w okolicy WORD sa korki, to co jest w takim razie na Sobieskiego przed rondem z Kościuszki i na rondzie pod DK-1 między 13-ta a 17-tą -, czy na swiatłach na Al. Róż - katastrofa drogowa?

A co do blokowanie SP prza L-ki, a tych uliczkach, to niech strażacy zgłoszą problem do UM i niech tam zostaną ustaswione znaki zakazujące wjazd tym pojazdom.

Ten post edytował Zibar pią, 02 mar 2007 - 10:46


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post pią, 02 mar 2007 - 10:53
Post #365


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



QUOTE


Fotoradaru nie oszukasz!

Od poniedziałku już kilkudziesięciu kierowców zapłaciło słono za przekroczenie prędkości na terenie Dąbrowy Górniczej.
Mało który starał się przekonywać policjantów, że jechał przepisowo, bo wykroczenie zostało uwiecznione na zdjęciach fotoradarów. Wszystko to za sprawą specjalnej akcji kaskadowego pomiarowi prędkości.

Komenda Wojewódzka Policji wytypowała w mieście trzy trasy, gdzie najczęściej kierowcy ostro szarżują, nie zwracając uwagi na znaki drogowe. Są to DK-1, DK-94 oraz drogę wojewódzką nr 790. Właśnie tam ustawiły się podwójne patrole drogówki.

Najpierw jeden fotoradar, gdzie po zrobieniu zdjęcia policjant informował stojących nieco dalej przy oznakowanym radiowozie kolegów o przekroczeniu prędkości przez kierowcę, a kilometr dalej miała miejsce identyczna sytuacja.

Na DK-1 w rejonie skrzyżowania z ul. Kryniczną w Ujejscu obowiązuje ograniczenie do 50 km na godzinę. Jak się okazało mało kto zwracał uwagę na znak. Już w kilka minut po rozpoczęciu akcji policjanci mieli więc sporo pracy. Kierowca srebrnego peugeota jechał tam 99 km na godzinę, a czerwony peugeot pędził z prędkością aż 117 km na godzinę. Po chwili zostali zatrzymani.

- Chciałbym zobaczyć, co zrobiłem nie tak, bo nie widzę tutaj nigdzie radaru - mówił właściciel pierwszego auta.

Kiedy dowiedział się, że fotoradar uchwycił jego wykroczenie dwa kilometry wcześniej, wyraźnie spuścił z tonu.

- Wystarczyłoby postawienie przy drodze oznakowanego radiowozu. Prewencyjnie. To już działałoby na wyobraźnie kierowców i zdejmowaliby nogę z gazu, ale od razu mandaty - sugerował drugi kierowca, który akurat jechał z Bydgoszczy do Krakowa, i oczywiście też przekroczył prędkość.

Mężczyzna narobił sobie dodatkowych kłopotów, bo prowadził służbowy wóz i nie miał stałego adresu zamieszkania. W tej sytuacji musiał zapłacić 500 zł mandatu na miejscu.

Dąbrowskich policjantów wspierali w tej akcji koledzy z Zawiercia i Częstochowy. Kierowcy nie mieli więc w tym tygodniu lekko.

- Tą akcją staraliśmy się przede wszystkim ograniczyć zagrożenie, jakie powodują kierowcy jadący z nadmierną prędkością i nieprzestrzegający obowiązujących przepisów. Wyniki świadczą o tym, że jest takich sporo. Zdarzało się nawet, że kilku kierowców zostało uwiecznionych na obu fotoradarach, więc zostali zatrzymani dwukrotnie, czego się raczej nie spodziewali. Powinno to wpłynąć na nich mobilizująco i sprawić, żeby jeździć ostrożniej - mówi komisarz Grzegorz Skuta, naczelnik sekcji ruchu drogowego dąbrowskiej KMP.

Policjanci mieliśmy też trochę problemów z obcokrajowcami, bo zatrzymali dwóch Czechów, Węgrów, a także obywatelkę Włoch.

- Ci kierowcy nie mogą otrzymać mandatu kredytowego, więc musieli zapłacić karę na miejscu. Dodatkową przeszkodą w romowach była też bariera językowa - dodaje naczelnik.

Dąbrowscy policjanci podkreślają, że tego typu akcje będą kontynuowane, więc właściciele czterech kółek nie powinni sobie folgować, bo w każdej chwili mogą ponownie trafić na kaskadowy pomiar prędkości.

Piesi pod kontrolą

Dąbrowscy policjanci w tym tygodniu otrzymali także wsparcie z innych komend w naszym województwie. Funkcjonariusze z Częstochowy patrolowali pieszo główne ciągi komunikacyjne miasta, ul. Piłsudskiego, Królowej Jadwigi, Sobieskiego, a także okolice Targowiska Miejskiego.

Szczególną uwagę zwracali na przechodniów, którzy wchodzili na jezdnię w niedozwolonych miejscach. Jak się okazało w ciągu dwóch dni na bakier z prawem było aż 27 osób.

W 22 przypadkach nie obyło się bez mandatu, a 5 osób dostało od policjantów pouczenia.


Wykroczeń moc

Tylko podczas dwóch pierwszych dni policyjnej akcji (poniedziałek, wtorek) jeden z dwóch fotoradarów ustawionych kaskadowo przy trasach szybkiego ruchu wykonał 65 zdjęć, dokumentujących przekroczenie szybkości przez kierowców. W większości przypadków zakończyło się to ukaraniem niesfornych właścicieli czterech kółek mandatem. W tym samym czasie piratów drogowych namierzał także nieoznakowany radiowóz z videoradarem. Zarejestrowano

25 przypadków złamania przepisów ruchu drogowego, a 22 kierowców musiało zapłacić mandaty.

Piotr Sobierajski - Dziennik Zachodni
www.dabrowa.naszemiasto.pl


Ten post edytował kwintosz pią, 02 mar 2007 - 13:45


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post pią, 02 mar 2007 - 14:25
Post #366


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Sorki że post pod postem.. ale:

QUOTE
Cysterna z cementem w rowie
pap
2007-03-02

W piątek w południe na kilka godzin zamknięta została jezdnia drogi krajowej nr 1 w Dąbrowie Górniczej w kierunku Bielska-Białej. Trwa tam operacja wyciągania z rowu cysterny z cementem - poinformował Ireneusz Pilecki ze śląskiej policji.

- Na czas wyciągania cysterny - prawdopodobnie przez około trzy godziny - ruch w kierunku Bielska-Białej w rejonie węzła "jedynki" z drogą krajową nr 94 został skierowany objazdami - powiedział policjant.

Kierowca ciągnika siodłowego z cysterną stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu w czwartek po południu. W wypadku nikomu nic się nie stało. Od tej pory trwały przygotowania do wyciągnięcia cysterny. Na miejsce ściągnięto m.in. dźwig.
www.gazeta.pl


Nie ma to jak dzień wyciągać auto z rowu, ehh.. tongue.gif

Ten post edytował kwintosz pią, 02 mar 2007 - 14:27


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post pią, 02 mar 2007 - 14:50
Post #367


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(kwintosz @ Mar 2 2007, 02:25 PM) *
Sorki że post pod postem.. ale:
Nie ma to jak dzień wyciągać auto z rowu, ehh.. tongue.gif


No ehh ;-) Ale z drugeij strony taka cysterna, pelna cementu wazy ladnych pare ton wiec sie nie dziwie tongue.gif Dobrze ze jej tam nie zostawili biggrin.gif wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mały
post sob, 03 mar 2007 - 07:51
Post #368


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 221
Dołączył: pią, 15 gru 06
Skąd: Ujejsce City
Nr użytkownika: 370



Jechałem wczoraj ok. godz. 17.30 DK1 i zjeżdżałem na Podlesie. Od tego zjazdu był już korek w stronę Bielska, a na horyzoncie widać było jakiś dźwig na ulicy (prawdopodobnie wyciągali tą cysternę). Ja się tylko zapytuję, kto w piątek w godzinach szczytu przeprowadza takie akcje? Był naprawdę spory ruch (ludzie chyba jeszcze w górki jechali), nie można tego było zrobić w godzinach południowych? dry.gif
Wczoraj znowu na DK1 stały 2 fotoradary i radiowóz (na wysokości Antoniowa i Ujejsca). Tylko tym razem łapali od strony Bielska. Ciekawa jakie to uczucie zapłacić 2 mandaty na długości 3 km laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post sob, 03 mar 2007 - 12:30
Post #369


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,260
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



ciekawe ktoredy byl objazd


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mały
post sob, 03 mar 2007 - 14:20
Post #370


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 221
Dołączył: pią, 15 gru 06
Skąd: Ujejsce City
Nr użytkownika: 370



Jeśli ta cysterna leżała zaraz za węzłem DK1 z DK94 to pewnie objazd był na DK94, koło Reala na światłach na ul. Staszica i stamtąd na wysokości (teraz już zamkniętego) skrzyżowania z ul. 1000-lecia (jak na Podlesie) w prawo, taką śmieszną dróżką przez las do DK1. Tak sobie to wymyśliłem rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pią, 09 mar 2007 - 10:20
Post #371


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,260
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



QUOTE


Mieszkańcy protestują przeciwko otwarciu dla tirów wiaduktu przy Rudnej
dziś

Planowana rozbudowa Euroterminalu w sąsiednim Sławkowie oraz spółki Saint Gobain-Glass Polska spędza sen z powiek mieszkańców Strzemieszyc.
Ludzie twierdzą, że tak ogromne inwestycje bez wcześniejszego przygotowania odpowiednich dróg dojazdowych skażą ich na codzienne sąsiedztwo z setkami ciężkich samochodów, wyładowanych tonami niebezpiecznych materiałów i produktów.

Najbardziej zagrożone są ulice Strzemieszycka, Rudna oraz Rodzinna. To tamtędy, po planowanym wkrótce otwarciu remontowanego obecnie wiaduktu, ruszy cały ruch do Sławkowa.

Mieszkańcy dzielnicy są bardzo zdeterminowani. Chcą walczyć o prawo do swojego spokojnego życia i próbują uniknąć wizji ciągłego slalomu pomiędzy pędzącymi tirami. Przez ostatnie lata pod ich domami ciągnął sznur wozów, narażając na niebezpieczeństwo pieszych, a przede wszystkim dzieci i młodzież. Młodzi chodzą przecież do pobliskich szkół.

- Nasze domy pękają, wszędzie pełno spalin i zanieczyszczeń, a wszystkiemu winne są tiry, które nie powinny tędy absolutnie jeździć. Potrzebna jest jakaś obwodnica z prawdziwego zdarzenia, bo kierowanie całego ruchu wzdłuż wąskiej zabudowy jednorodzinnej mija się całkowicie z celem - podkreśla Anna Rudnik, mieszkanka posesji przy ul. Strzemieszyckiej.

- Kiedy tylko remont wiaduktu się zakończy, ruch tirów znów się zwiększy i to kilkakrotnie. Przewożą ciężkie, sypkie materiały, rudę, nawet samochody, a nie brakuje także ogromnych cystern z gazem i paliwem. W każdej chwili może dojść do tragedii. Jeden z byłych wiceprezydentów miasta przyznał nam rację, mówiąc wprost, że będziemy mieć tu piekło. A przecież wystarczy zbudować nowy wiadukt nad linią kolejową w pobliżu leśnych terenów Sławkowa i połączyć szlaki do stacji przeładunkowych przy Eurotermianalu - dodają mieszkańcy dąbrowskiej dzielnicy.

Swoje obawy wyrazili w oficjalnym piśmie do dąbrowskich władz. Protestują w nim przeciwko temu, by tiry mogły jeździć wyremontowanym wiaduktem w ciągu ulicy Rudnej. Jak się jednak okazuje, na razie nie mają wyboru. Innej drogi do Sławkowa w tej chwili nie ma i niestety, chyba jeszcze długo nie będzie.

- Modernizacja dróg dojazdowych do Euroterminalu zrealizowana została w całości w ramach kontraktu dla województwa śląskiego na lata 2005-2006. Inwestycję tę należy traktować jako przejściowe rozwiązanie, które będzie funkcjonować do czasu wykonania docelowego połączenia Euroterminalu z drogą krajową nr 94 przez teren Sławkowa. Na razie ruch pojazdów odbywa się więc z Drogi Krajowej 94 ulicami Strzemieszycką, Rudną i Rodzinną oraz alternatywnym układem drogowym Sławkowa - tłumaczy Paweł Gocyła, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.

Dodaje też na pociechę, że wstępna analiza pozwala mieć nadzieję, że natężenie ruchu zostanie równomiernie rozłożone.

- Uciążliwości wynikające z takiego rozwiązania będą miały jedynie charakter tymczasowy - dodaje wiceprezydent Gocyła.

- To dla nas żadna pociecha i szkoda, że prezydenci tutaj nie mieszkają - komentują strzemieszyczanie.


Którędy do Saint-Gobain?

Mieszkańcy Strzemieszyc obawiają się także rozbudowy zakładu Saint-Gobain Glass Polska. Obecnie ta firma i Saint-Gobain Sekurit HanGlass zatrudniają przy produkcji szkła okiennego, dekoracyjnego oraz szyb do samochodów i wagonów kolejowych 1577 osób. Po planowanym włączeniu do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej 30 działek obie spółki zamierzają zainwestować ponad 93mln euro. Dąbrowianie boją się jednak zwiększenia zanieczyszczenia i ruchu ciężarówek.

- Rozbudowa zakładów Saint-Gobain nie pozwala określić czy zwiększą się uciążliwości ruchu pojazdów. Na razie koncentruje się on na skrzyżowaniu ulic Strzemieszyckiej i Szklanych Domów. Emitowane przez firmę Saint-Gobain poprodukcyjne składniki spełniają wymagania ochrony środowiska i uzgodnione zostały ze Śląskim Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska - wyjaśnia Gocyła.
Piotr Sobierajski - Dziennik Zachodni


szkoda ze DZ nie probowal sie dowiedziec co z budowa tej drogi dwupasmowej. Pieniadze byly juz przyznane rok czy dwa lata temu a nie zrobiono nawet planow i chyba wlasnie zostaly przesuniete na remont dotychczasowych drog. Potem znowu jakies zostaly przyznane...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post sob, 10 mar 2007 - 19:41
Post #372


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,189
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



Całkiem ciekawie poprowadzono czarny szlak rowerowy z Ząbkowic-Sikorki do Trzebiesławic przez Trzebiesławskie Wzgórza. W dużej mierze biegnie dawnym średniowiecznym traktem, tzw. Siewierskim Gościńcem. Szkoda tylko, że omija najciekawsze fragmenty leśne w tym rejonie - buczyny Reckiego Lasu i Bukowej Góry. Przy szlaku jedynie pojedyncze okazałe buki wśród wszechobecnej sosny przypominają jaki las kiedyś tu rósł smile.gif

Szlak świetnie oznakowany - białymi palikami z rowerkiem, nie można się zgubić biggrin.gif Kolor adekwatny do podjazdu na Garb Ząbkowicki tongue.gif

Poza tym w Trzebiesławicach koło kosciółka na skrzyżowaniu umieszczono tablicę informacyjną z zaznaczonym dokładnym przebiegiem szlaku smile.gif

Brawa dla UM! smile.gif

P.S.

Chyba również omija pomnik przyrody "Lipy w Bugaju", ale nie jestem pewien, wjechałem na szlak przypadkiem jadąc od Reckiego Lasu w stronę Trzebiesławic. Jeszce to kiedyś sprawdzę biggrin.gif

P.S.2

Na Zwyciestwa w Ząbkowicach tuż przed skrzyżowaniem z Armii Krajowej wypadek. Dwa samochody osobowe czołowo się zderzyły. Gdy przejeżdżałem dwa wozy strażackie i dwa radiowozy, karetka pewnie już wcześniej była.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post śro, 14 mar 2007 - 14:55
Post #373


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,260
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



QUOTE


Rowerem przez pustynię
dziś

Do końca kwietnia, jeszcze zanim na dobre rozpocznie się tegoroczny sezon rowerowy, oznakowany zostanie nowy szlak dla miłośników jednośladów. Połączy część dotychczasowych tras.
Szlak będzie prowadził z Trzebiesławic aż do Błędowa. To właśnie tam powstaje nowoczesny Eurocamping dla turystów, a w pobliżu rozciąga się jedyny obszar pustynny na naszym kontynencie.

- Sprawdziliśmy wszystko dokładnie. Po drodze nie ma żadnych przeszkód, a trasa wiedzie głównie szutrami i leśnymi duktami. Wydamy także specjalny informator z mapami, dzięki czemu amatorzy wycieczek z pewnością nie zabłądzą - mówi Zbigniew Kałuża, kierownik referatu sportu dąbrowskiego Urzędu Miejskiego.

Nowy szlak ma liczyć 16,5 km i będzie uzupełniał dotychczasowe 40 km tras, które są już dokładnie oznakowane i wytyczone. Szlak rozpoczyna się w Trzebiesławicach i prowadzi w kierunku Tucznawy, a potem do Kuźniczki i przez dolinę Białej Przemszy do Rud i Okradzionowa. Stąd już tylko kilka kilometrów do Błędowa. Trasa jest bardzo malownicza i tylko gdzieniegdzie zbacza na stałe, asfaltowe podłoże.

Nowe władze zamierzają także rozwiązać problem ścieżki rowerowej wzdłuż linii brzegowej zbiornika Pogoria IV. Na razie przegradzają ją zamknięte bramy śluzy, bo tak nakazał Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej z Gliwic, który jest administratorem tego zbiornika.

Już przed rokiem do magistratu trafiały w tej sprawie pisemne petycje, podpisane przez dziesiątki osób. Rowerzyści nie mogą zrozumieć, dlaczego piękna trasa jest podzielona na pół i odcinek ok. 20 m, trzeba objeżdżać ponadkilometrowym łukiem po ruchliwej drodze.

- Tteren nie jest nasz, dlatego musimy proponować konkretne rozwiązania. By rowerzyści nie musieli przenosić przez bramę sprzętu na plecach, potrzebne jest dobudowanie nowego kawałka drogi obok, albo wydzielenie specjalnego pasa obok bram. Będziemy negocjować - mówi Marcin Bazylak, naczelnik Wydziału Startegii, Promocji, Kultury i Sportu UM.
Piotr Sobierajski - Dziennik Zachodni


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mucha
post śro, 14 mar 2007 - 17:09
Post #374


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 193
Dołączył: czw, 10 lis 05
Skąd: Broadway
Nr użytkownika: 167



Liczę na to, że coś nasi włodarze załatwią w sprawie tych zamkniętych bram na ścieżce przy Pogorii IV.

A tak swoją drogą, wiosna za oknem... może by tak zorganizować jakąś forumową wycieczkę po którejś z naszych malowniczych tras rowerowych? Byliby chętni? smile.gif


--------------------
(...) Miliony much nie moga sie mylic!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post pią, 16 mar 2007 - 10:41
Post #375


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



z dz

QUOTE
Na ulicy Cieplaka nie będzie ruchu jednokierunkowego

Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Drogowego negatywnie zaopiniowała wniosek zgłoszony przez Wyższą Szkołę Biznesu, która zabiegała o wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Cieplaka. Przy tej właśnie ulicy WSB ma swoją siedzibę. Reorganizacja przynajmniej częściowo miała ograniczyć parkowanie studenckich samochodów na chodnikach, ale jak się okazało takie rozwiązanie stwarza zbyt duże zagrożenie dla pieszych.

Z analizy przeprowadzonej przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów wynika, że wprowadzenie ruchu jednokierunkowego spowoduje spore uciążliwości, związane z dojazdem do osiedli i sklepów w okolicy Cieplaka. Zmiana organizacji ruchu wpłynęłaby także na zwiększenie natężenia ruchu na sąsiednich ulicach i skrzyżowaniach nawet o 115 procent. Zmiana wpłynęłaby też negatywnie na bezpieczeństwo ruchu pieszych.

- W tej sytuacji Powiatowa Rada uznała, że wprowadzenie ruchu jednokierunkowego nie będzie korzystnym rozwiązaniem, które wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, a przede wszystkim pieszych i kierowców - mówi Arkadiusz Grządziel z wydziału komunikacji i drogownictwa UM, członek Powiatowej Rady.

Z takiego rozwiązania niekoniecznie byliby także zadowoleni mieszkańcy pobliskich bloków i prywatnych posesji, bo brakowałoby krótkich, alternatywnych dróg dojazdu. Trudniej byłoby dostać się samochodem m.in. do ośrodka zdrowia, a także pod samą uczelnię.

By zmniejszyć natłok pojazdów zaparkowanych tuż przed WSB (często w miejscach niedozwolonych), rada sugeruje, by studenci korzystali z parkingu przed Pałacem Kultury Zagłębia oraz budynkiem telekomunikacji. Miejsc jest około stu.

(pas)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mary cha
post pią, 16 mar 2007 - 11:50
Post #376


GreenPointHooligan
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 148
Dołączył: pon, 27 gru 04
Skąd: Dabrowa gornicza-Podlesie
Nr użytkownika: 119



miejsc jest ok. stu a studentow przyjezdzajacych autami ilu???akurat jestem studentem WSB i wiem jak to wyglada-w czasie sesji zaparkowac pod pkz i tp sie nie da.wszystko zawalone.wladze uczelni nie reaguja na pisma studentow-wykrecaja sie brakiem placu i niechecia UM.za to wladze miasta zwalaja wszystko na uczelnie i kolko sie zamyka.

podobnie sytuacja wyglada przy WSPS na ul.koscielnej.auta poparkowane po dwoch stronach waskiej ulicy<przy samej szkole> .
niestety ale DG od lat boryka sie z miejscami parkingowymi-o ile w centrum udalo sie to ogarnac<miejsca do parkowania wzdluz kosciuszki w strone ZUS'u,3-go maja powyzej okrzei,no i pod pkz>to reszta dzielnic jest zaniedbana strasznie.wiem ze powinny sie tym zajac spoldzielnie mieszkaniowe ale jesli one maja to gdzies to UM powinien ich troche "pogonic".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post wto, 20 mar 2007 - 16:10
Post #377


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Jestem w szoku bo na samym środku skrzyżowania ulic Starej i Kopernika powstała jakiś czas temu taka faaajna dziura. Może nie aż tak wielka ale ładnie głęboka w dodatku z wylatującymi kamieniami z niej, które rozsypywały się na jezdni. I o dziwo, wczoraj zauważyłem że po dziurze śladu nie ma.. Jestem pod wrażeniem.. tongue.gif

Zastanawiam się, jak to w tym roku wyjdzie, bo w zeszłym po zimie, remonty dróg zaczęły się strasznie późno i jeszcze długo po prawdziwej zimie było wszędzie pełno wielkich dziur..


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post wto, 20 mar 2007 - 18:33
Post #378


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,260
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



dziury z zeszlej zimy byly latane do tej zimy i to nie wszystkie - zostaly nawet na Pilsudskiego.

W tym roku zaoszczedzono bardzo duzo pieniedzy na zimowym utrzymaniu. Do tego jest o wiele mniej dziur i szkod niz po zeszlej zimie.

wiec zaoszczedzona kasa najlepiej jesli bylaby wydana na ekstra naprawy - nawet male i pekniecia co zapobiegnie powstawaniu nowych w przyszlym roku. Do tego naprawic wreszcie pozapadane studzienki itp.
Albo zaoszczedzona kase wydac na remont kolejnego odcinka Pilsudskiego. Ja bym tak zrobil. Najgorzej jak przepadna nie wiadomo gdzie np na oswiate - studnie bez dna w DG biggrin.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post wto, 20 mar 2007 - 23:28
Post #379


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



Apropo parkingów piętrowych to tak to wygląda w Warszawie na Tarchominie



Może kiedyś u nas tez tak będzie blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mary cha
post wto, 20 mar 2007 - 23:35
Post #380


GreenPointHooligan
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 148
Dołączył: pon, 27 gru 04
Skąd: Dabrowa gornicza-Podlesie
Nr użytkownika: 119



architektonicznie jak i wizualnie nie jest to szczyt mozliwosci.ale jak to mowia-jak sie nie ma co sie lubi,to sie lubi co sie ma!o
i tego zycze naszemu miastu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

179 Stron V  « < 17 18 19 20 21 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: niedziela, 12 października 2025 - 13:04
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza