IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Wielka fuszerka w Strzemieszycach
Ocena 5 V
aston
post sob, 21 maj 2011 - 08:53
Post #1

UZYTKOWNIK

Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 1,404

W Strzemieszycach Wielkich, trwa obecnie remont ulicy Łuszczaka, remont jeszcze nie jest skończony, ale szykuje się wielka fuszerka i strata setek tysięcy złotych (w najlepszym wypadku), mianowicie na części drogi wszystko jest OK, ale dalej się ona zwęża:

Od tego miejsca, które zaznaczyłem ciężarówki i autobusy mają wielki problem się wyminąć, ostatnio jak jechałem to jedna musiała się zatrzymać z kołami dotykającymi krawężnika aby druga jadąc chyba 5km/h przy drugim krawężniku przejechała z jakieś 20cm od niej (licząc lusterka). na razie nie oddali całego odcinka, ale tam dalej jest łuk na którym wyminięcie się nawet przy tak małej prędkości będzie raczej niemożliwe. Wcześniej droga też byłą wąska i na łuku jeden autobus musiał zjechać na pobocze i się zatrzymać aby drugi przejechał, ale teraz postawili wysokie krawężniki, które uniemożliwiają tą operacją. Na koniec dodam, że jest miejsce na poszerzenie drogi, po jej jednej stronie jest pasek o szerokości około 2 metrów i nawet jego mała część zaadaptowana na drogę by rozwiązała problem.

Domyślam się, że ktoś z urzędu wymyślił, że zrobią nową nawierzchnię, ale nigdy tam nawet nie był i nie wiedział, ze droga jest wąska i ustawienie krawężników ją całkiem zablokuje, a wykonawca miał to .....

Pytanie co można z tym teraz zrobić, ma ktoś jakiś pomysł?
Go to the top of the page

+Quote Post
Master
post sob, 21 maj 2011 - 09:04
Post #2

FdZD

Grupa: ADMINISTRATOR
Nr użytkownika: 5

Dawno tamtędy nie jechałem, ale swego czasu pracowałem w Strzemieszycach i dobrze pamietam, że ta droga była BARDZO WĄSKA, mimo ze jest dosc powazna drogą łacząca Strzemieszyce z KAzimierzem i jezdzą po niej autobusy.

+Quote Post
gregol
post sob, 21 maj 2011 - 09:42
Post #3

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 1,349
GG: 1309044 status gadu-gadu

Może zrobią światła? U nas lubią robić światła a powoli się skrzyżowania kończą wink.gif

+Quote Post
aston
post sob, 21 maj 2011 - 10:52
Post #4

UZYTKOWNIK

CYTAT(Master @ sob, 21 maj 2011 - 10:04) *
Dawno tamtędy nie jechałem, ale swego czasu pracowałem w Strzemieszycach i dobrze pamietam, że ta droga była BARDZO WĄSKA, mimo ze jest dosc powazna drogą łacząca Strzemieszyce z KAzimierzem i jezdzą po niej autobusy.

Tak 34 oraz 49 i całkiem sporo ciężarówek do Kazimierza jeździ i s powrotem.

+Quote Post
aston
post nie, 22 maj 2011 - 10:08
Post #5

UZYTKOWNIK

Nie wiem cz nay tych fotkach to widać, ale tu jest to zwężenie, o którym pisałem:

+Quote Post
xMarcinx
post nie, 22 maj 2011 - 12:04
Post #6

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 2,576

faktycznie trochę szokujące, może chcą zrobić jednokierunkowa?

+Quote Post
gregol
post nie, 22 maj 2011 - 12:13
Post #7

UZYTKOWNIK

wersja optymistyczna:
a) może chcą przeorganizować ruch i np. zrobić jedno kierunkową Łuszczaka i przykładowo Boczną (dawno tam nie byłem, piszę to co widzę na mapie)
cool.gif może inaczej się nie dało (jak z molo), z powodu problemów z własnością gruntów

wersja realistyczna:
podpisał papiery na remont drogi ktoś kto tam nigdy nie był. Remont po śladzie i kropka. Firma też wychylać się nie będzie. Bo trzeba by nowy przetarg itd......

+Quote Post
aston
post nie, 22 maj 2011 - 15:47
Post #8

UZYTKOWNIK

CYTAT(gregol @ nie, 22 maj 2011 - 13:13) *
wersja optymistyczna:
a) może chcą przeorganizować ruch i np. zrobić jedno kierunkową Łuszczaka i przykładowo Boczną (dawno tam nie byłem, piszę to co widzę na mapie)

Boczna to dopiero jest wąska i nie da się poszerzyć na dużej długości, no i nie na całej jest asfalt, część jest "szutrowa"

Tu ta po lewej to boczna od Szałasowizny

cool.gif może inaczej się nie dało (jak z molo), z powodu problemów z własnością gruntów

Zanim się zaczynają grunty "czyjeś" jest pasek przy drodze:

Na zdjęciu widać płot, który oddziela posesje od drogi

wersja realistyczna:
podpisał papiery na remont drogi ktoś kto tam nigdy nie był. Remont po śladzie i kropka. Firma też wychylać się nie będzie. Bo trzeba by nowy przetarg itd......

No i tak na pewno jest, ale nie można chyba zaakceptować takiego marnotrawstwa publicznych (miejskich) pieniędzy w końcu idąc z Naszych podatków i można by za to coś mądrego sfinansować, a nie potem płacić za błędy jakiś ludzi co się nawet nie pofatygowali aby zobaczyć jakie są realne warunki w miejsc gdzie zlecają remont.

Ten post edytował aston nie, 22 maj 2011 - 15:47

+Quote Post
johnydg
post nie, 22 maj 2011 - 16:36
Post #9

UZYTKOWNIK
*

Nr użytkownika: 4,646

Witam, ulica Łuszczaka po remoncie jest taka wąską tylko prze niedopatrzenie jakiegoś urzędnika. Wykonawca który wykonywał tutaj budowę kanalizacji ( kontrakt W1) podczas odtwarzania nawierzchni drogi skorzystał z planów pochodzących z lat 60, podobno ulica Łuszczaka nie posiada nowszych planów. Z nieoficjalnych informacji wiem że ulica ta ma być poszerzana w przyszłym roku. Wszystkie te informacje posiadam od sąsiada, który był uczestnikiem spotkania z panem prezydentem który odwiedził budowę, niestety nie wiem kiedy ta wizyta się odbyła

+Quote Post
gregol
post nie, 22 maj 2011 - 17:20
Post #10

UZYTKOWNIK

CYTAT(johnydg @ nie, 22 maj 2011 - 16:36) *
Witam, ulica Łuszczaka po remoncie jest taka wąską tylko prze niedopatrzenie jakiegoś urzędnika. Wykonawca który wykonywał tutaj budowę kanalizacji ( kontrakt W1) podczas odtwarzania nawierzchni drogi skorzystał z planów pochodzących z lat 60, podobno ulica Łuszczaka nie posiada nowszych planów. Z nieoficjalnych informacji wiem że ulica ta ma być poszerzana w przyszłym roku. Wszystkie te informacje posiadam od sąsiada, który był uczestnikiem spotkania z panem prezydentem który odwiedził budowę, niestety nie wiem kiedy ta wizyta się odbyła

Czyli wszystko zgodnie ze starą anegdotą "kładźcie szybko ten asfalt bo musimy rury kopać".....

+Quote Post
aston
post nie, 22 maj 2011 - 19:10
Post #11

UZYTKOWNIK

CYTAT(johnydg @ nie, 22 maj 2011 - 17:36) *
Z nieoficjalnych informacji wiem że ulica ta ma być poszerzana w przyszłym roku.

Czyli za jedną ulicę 2 razy trzeba będzie płacić, bo ktoś się nie zainteresował swoimi obowiązkami, teraz zdaje się wchodzi prawo, ze urzędnik za błędy odpowiada finansowo do 12 krotności swojej pensji, poza tym mam nadzieję, że straci pracę za takie coś.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sobota, 14 grudzień 2019 - 20:12
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza