IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

5 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> PETYCJA W SPRAWIE KOMUNIKACJI NOCNEJ, Dąbrowa Górnicza - Sosnowiec - Katowice
m.y.h.a.s.
post nie, 29 sie 2010 - 01:53
Post #1


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Dołączył: nie, 29 sie 10
Nr użytkownika: 4,059
Płeć: MężczyznaPo internecie krąży petycja w sprawie nocnej komunikacji autobusowej między Dąbrową a Katowicami. Jak pewnie wiecie dzięki Prezydentowi Podrazie KZK GOP nie uruchomi od 1 września nocnych połączeń, mimo że już większość miast aglomeracji, w tym nawet Czeladź, będzie takimi autobusami dysponować. Proponuję totalną mobilizację i walkę o nocną komunikację dla Dąbrowy, do dzieła! smile2.gif

---


Nie bądź obojętna/y! Wyślij e-mailem poniższą petycję do Prezydenta Miasta oraz roześlij ją wszystkim znajomym z Dąbrowy, niech zrobią to samo. Razem nam się uda!


PETYCJA

Do Pana Zbigniewa Podrazy, Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza, Przewodniczącego Zgromadzenia KZK GOP: prezydent@idabrowa.pl

Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej mają uniemożliwiony dojazd komunikacją miejską w godzinach nocnych do stolicy aglomeracji – Katowic – oraz powrót z tego miasta. W dni powszednie i wolne autobusy linii 801 i 831 kursują na trasie Dąbrowa Górnicza - Katowice z zadowalającą częstotliwością. Niestety, ostatnie połączenie komunikacyjne do stolicy województwa to dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej linii 808, odjeżdżający z centrum miasta o godz. 22.28 (22.33 w niedziele). Kolejną szansę dotarcia do Katowic daje dąbrowianom dopiero autobus linii 801 o godz. 03.58. Istnieje więc aż 5-godzinna przerwa w funkcjonowaniu komunikacji pomiędzy tymi dwoma miastami. Podobnie, powrót z Katowic do Dąbrowy jest możliwy ostatnim autobusem linii 27/831 o godz. 23.47, zaś następne połączenie występuje ok. godz. 04.50. I w tym wypadku przez 5 godzin mieszkańcy DG nie mają możliwości powrotu do miejsca zamieszkania. Jedyną szansą jest skorzystanie z usług taksówkarzy, jednak kwota rzędu 100-150 zł za przejazd odstrasza potencjalnych pasażerów.


Reasumując, komunikacja nocna pomiędzy Dąbrową Górniczą – Sosnowcem – Katowicami NIE ISTNIEJE.

Zwracam się więc z uprzejmą prośbą o utworzenie nocnego połączenia autobusowego pomiędzy gminami: Katowice i Dąbrowa Górnicza. Podjęcie takiego kroku nie wymaga rewolucyjnych zmian w obowiązującym rozkładie jazdy KZK GOP. Wystarczy przedłużenie do Dąbrowy Górniczej trasy obecnej linii N908 z Katowic do centrum Sosnowca. Linia taka byłaby więc nocnym odpowiednikiem kursujących w ciągu dnia co kwadrans linii 808/811postuluję, by z sześciu obecnych połączeń linii 908 <23.40. 00.40, 01.40, 02.40, 03.40, 04.40> przedłużyć przynajmniej 2-3 kursy do DG <np. 00.40, 01.40, 02.40>. Można również rozważyć wprowadzenie nocnej komunikacji pomiędzy DG a Katowicami jedynie w czasie nocy weekendowych tj. z piątku na sobotę, z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek – tak jak ma to miejsce pomiędzy Katowicami a Tychami.


Z dniem 1 września wchodzą w życie zmiany w KZK GOP dotyczące komunikacji nocnej, postulowane od dawna przez mieszkańców regionu, o których napisała m.in. “Gazeta Wyborcza”.
(http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,8282203,Katowice_ozyja_dzieki_nocnej_komunikacji__Od_1_wrzesnia.html)

Niestety, projektowane zmiany nie przewidują uruchomienia nocnych autobusów pomiędzy Katowicami a Dąbrową Górniczą. Prezydent Katowic Piotr Uszok stwierdził, że uruchomienie takiej komunikacji zależy od decyzji poszczególnych miast. Żądam zatem wprowadzenia nocnych kursów autobusowych także pomiędzy DG a Katowicami, najlepiej poprzez przedłużenie trasy linii N908. Nocne połączenia autobusowe do Katowic cieszą od lat mieszkańców wielu miast aglomeracji m.in. Bytomia I Sosnowca. Dojazd do stolicy województwa mają nawet zapewniony dzięki linii N911 mieszkańcy 34-tysięcznej Czeladzi (!) i Będzina. Dąbrowa Górnicza jest więc jedynym miastem Zagłębia i jednym z ostatnich miast aglomeracji pozbawionym nocnego połączenia z Katowicami! Dąbrowianie nie są w niczym gorsi i również zasługują na łączność z centrum rodzącej się śląsko-zagłębiowskiej metropolii.

Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby i uruchomienie nocnych autobusów pomiędzy Dąbrową a Katowicami. Z uwagi na zbliżające się wybory samorządowe będę śledzić na bieżąco działalność Pana Prezydenta jako Przewodniczącego Zgromadzenia KZK GOP, a Pańska troska o mieszkańców w tej sprawie będzie jednym z istotniejszych argumentów przy podejmowaniu decyzji wyborczej w jesiennej elekcji.

Z poważaniem,

Imie i nazwisko
Adres
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mały77
post nie, 29 sie 2010 - 08:20
Post #2


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,113
Dołączył: czw, 19 lis 09
Nr użytkownika: 3,566
Płeć: MężczyznaNie lepiej umieścić tą petycję tu: http://www.petycje.pl/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ryb
post nie, 29 sie 2010 - 10:32
Post #3


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 37
Dołączył: śro, 21 lip 10
Nr użytkownika: 3,980
Płeć: MężczyznaLink do petycji w formacie .DOC (Word): http://rybak-it.pl/dump/Petycja.doc

W przypadku, gdyby komuś nawet nie chciało się tego skopiować wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post nie, 29 sie 2010 - 11:07
Post #4


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: MężczyznaBardzo dobry pomysł! Nawet sam chciałem taką akcję zorganizować ponieważ jak zobaczyłem że sąsiednie miasta mają nocną komunikację, a nasze miasto nie ma to się wkurzyłem. Może po tej akcji w głowach na Granicznej zaświeci się żarówka o dotacji do takowej komunikacji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m.y.h.a.s.
post nie, 29 sie 2010 - 15:53
Post #5


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Dołączył: nie, 29 sie 10
Nr użytkownika: 4,059
Płeć: MężczyznaMacie jakiś pomysł jak mozna jeszcze bardziej rozpopularyzować tę petycję? Rozesłałem juz wici do lokalnych portali typu Zaglebie.info i do Gazety Wyborczej Sosnowiec oraz Dziennika Zachodniego. Im więcej ludzisk wyśle to Podrazie tym dla nas lepiej. Zbliżają się wybory i faktycznie jeśli teraz tematu nie przyciśniemy to przez 4 kolejne lata będzie po staremu. Okoliczności sprzyjają załatwianiu teraz takich spraw smile2.gif

Pozdrowienia
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post pon, 30 sie 2010 - 08:01
Post #6


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: MężczyznaCałą akcję z nocną komunikacją rozpoczęło Stowarzyszenie Moje Miasto http://www.smm.pl więc warto z nimi współpracować w tej kwestii, do tego trzeba dołożyć Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego http://www.zaglebiedabrowskie.org no i wysyłać petycje! Namawiajcie wszystkich, co ważne nie tylko mieszkańców Dąbrowy Górniczej, ale też mieszkańców Katowic czy Sosnowca!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BARES
post pon, 30 sie 2010 - 11:37
Post #7


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 516
Dołączył: sob, 02 gru 06
Skąd: D.G. Mydlice
Nr użytkownika: 352
Płeć: MężczyznaDo powyższych można dołączyć facebooka i nk to obecnie bardzo dobre narzędzia do szybkiego rozpropagowania różnych akcji w internecie vide ostatnio Krakowskie Przedmieście zwane krzyżowym.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m.y.h.a.s.
post pon, 30 sie 2010 - 18:43
Post #8


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Dołączył: nie, 29 sie 10
Nr użytkownika: 4,059
Płeć: MężczyznaNo to Panie i Panowie do roboty, ja właśnie rozesłałem petycję 57 znajomym na gadu smile2.gif Działajcie i Wy w słusznej sprawie smile2.gif))

Powiadomiłem też lokalną Wyborczą, Dziennik Zachodni, Telewizję Katowice, Radio Katowice i pare innych lokalnych mediów. Może ktoś z nich podejmie temat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rouse
post pon, 30 sie 2010 - 19:17
Post #9


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 373
Dołączył: nie, 22 paź 06
Nr użytkownika: 241Witam
Petycja ws. utworzenia nocnej komunikacji autobusowej na trasie Katowice – Dąbrowa Górnicza to dobry pomysł, a przedstawione rozwiązanie tj. przedłużenia trasy linii N908 z centrum Sosnowca do Dąbrowy Górniczej jest racjonalne i wymaga poważnej dyskusji.
Jeśli Pan Prezydent Podraza z własnej inicjatywy (tj. po otrzymaniu kilkuset emaili) tematu nie rozpatrzy należy tą dyskusję wywołać na sesji Rady Miasta.
Aby zgłoszona inicjatywa nie upadła w zaciszu gabinetu pana Prezydenta –(np. wielkie mądre głowy stwierdzą ze jest nieopłacalna i nikomu niepotrzebna) dodatkowo parę minut temu udrożniłem możliwość zbierania podpisów drogą elektroniczną, na stronie:

http://www.petycje.pl/petycja/5722/petycja_w_sprawie_utworzenia_nocnej_komunikacji_autobusowej_na_trasie_katowice_a
d#8211;_dĄbrowa_gÓrni.html


znajduje się wersję skróconą petycji – przedstawiająca optymalne rozwiązanie.
Aby temat medialnie zaistniał, wysyłajmy petycje również do wiadomości Radnych i lokalnych mediów, – jeśli powyższa inicjatywa będzie odpowiednio nagłośniona na pewno zyska poparcie.

ze swojej strony deklaruje pomoc i wsparcie

Osobę, która koordynuje akcją proszę o kontakt tel. 668 178 593

Pozdrawiam,

PS. zgadzam się z kolegą m.y.h.a.s. – zacytuje słowa Marka Belki „koniec teatru, do roboty!”
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rouse
post czw, 02 wrz 2010 - 11:25
Post #10


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 373
Dołączył: nie, 22 paź 06
Nr użytkownika: 241Na uruchomienie nocnego autobusu potrzebne są dodatkowe pieniądze.
Na tym etapie Pan Prezydent bardzo łatwo ten pomysł skwituje, iż w tegorocznym budżecie miasta pieniędzy nie ma i dziękuję.

Aby dalsza dyskusja mogła się toczyć musimy wiedzieć, jaki będzie koszt funkcjonowania nocnej komunikacji – (przy założeniu, iż trasa linii N908 będzie przedłużona z centrum Sosnowca do Dąbrowy Górniczej można przyjąć orientacyjnie, iż roczny koszt nocnej komunikacji będzie kształtował się na poziomie 110 tys. zł – przy uwzględnieniu 2 kursów codziennie do Dąbrowy Górniczej.)

Widzimy, że pieniądze nie są całkiem małe (pomijając interes polityczny) potrzebna jest poważna dyskusja (wszyscy chcemy, aby środki publiczne, a więc i moje {twoje również} były wydatkowane rozsądnie) - mimo potencjalnie dużego zainteresowania takim rozwiązaniem, na tym etapie trudno jednoznacznie powiedzieć jak to faktycznie będzie wyglądało ( nie jesteśmy w stanie precyzyjnie określić ilości osób, które będą jeździć nocnymi kursami), – dlatego wciąż i dalej musimy swoją aktywnością i zaangażowaniem wspierać tą inicjatywę, aby pokazać, iż jest zainteresowanie mieszańców.

W ZWIĄZKU Z TYM PONAWIAM SWÓJ APEL, ABY DALEJ WYSYŁAĆ PETYCJĘ DO PANA PREZYDENTA ORAZ PROSZĘ O POPARCIE PETYCJI NA STRONIE:
http://www.petycje.pl/petycja/5722/petycja_w_sprawie_utworzenia_nocnej_komunikacji_autobusowej_na_trasie_katowice_a
#8211;_dĄbrowa_gÓrni.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post czw, 02 wrz 2010 - 18:05
Post #11


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3CYTAT(rouse @ czw, 02 wrz 2010 - 10:25) *
Na uruchomienie nocnego autobusu potrzebne są dodatkowe pieniądze.
Na tym etapie Pan Prezydent bardzo łatwo ten pomysł skwituje, iż w tegorocznym budżecie miasta pieniędzy nie ma i dziękuję.

Aby dalsza dyskusja mogła się toczyć musimy wiedzieć, jaki będzie koszt funkcjonowania nocnej komunikacji – (przy założeniu, iż trasa linii N908 będzie przedłużona z centrum Sosnowca do Dąbrowy Górniczej można przyjąć orientacyjnie, iż roczny koszt nocnej komunikacji będzie kształtował się na poziomie 110 tys. zł – przy uwzględnieniu 2 kursów codziennie do Dąbrowy Górniczej.)

Widzimy, że pieniądze nie są całkiem małe (pomijając interes polityczny) potrzebna jest poważna dyskusja (wszyscy chcemy, aby środki publiczne, a więc i moje {twoje również} były wydatkowane rozsądnie) - mimo potencjalnie dużego zainteresowania takim rozwiązaniem, na tym etapie trudno jednoznacznie powiedzieć jak to faktycznie będzie wyglądało ( nie jesteśmy w stanie precyzyjnie określić ilości osób, które będą jeździć nocnymi kursami), – dlatego wciąż i dalej musimy swoją aktywnością i zaangażowaniem wspierać tą inicjatywę, aby pokazać, iż jest zainteresowanie mieszańców.

W ZWIĄZKU Z TYM PONAWIAM SWÓJ APEL, ABY DALEJ WYSYŁAĆ PETYCJĘ DO PANA PREZYDENTA ORAZ PROSZĘ O POPARCIE PETYCJI NA STRONIE:
http://www.petycje.pl/petycja/5722/petycja_w_sprawie_utworzenia_nocnej_komunikacji_autobusowej_na_trasie_katowice_a
#8211;_dĄbrowa_gÓrni.html


A te 110tys to z księżyca. Bo orientacyjne to Centrum S-c do DG jest 10km, Przy Pana założeniach 2 kursów na dobę to jest 40 wozokilometrów-czyli 14600 wozokilometrów rocznie. To daje 7.5zl za wozokilometr i to przy założeniu zerowych dochodów z biletów i sponsorowaniu przez DG przebiegu linii przez polowe Sosnowca. To ja się pytam dlaczego taka wysoka stawka??? Obecnie ta linia obsługiwana jest za mniej niż 4 zł za wozokilometr!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krawiec
post czw, 02 wrz 2010 - 18:15
Post #12


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Dołączył: sob, 13 wrz 03
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie (Sosnowiec)
Nr użytkownika: 21CYTAT(m.y.h.a.s. @ nie, 29 sie 2010 - 13:53) *
Macie jakiś pomysł jak mozna jeszcze bardziej rozpopularyzować tę petycję? Rozesłałem juz wici do lokalnych portali typu Zaglebie.info i do Gazety Wyborczej Sosnowiec oraz Dziennika Zachodniego. Im więcej ludzisk wyśle to Podrazie tym dla nas lepiej. Zbliżają się wybory i faktycznie jeśli teraz tematu nie przyciśniemy to przez 4 kolejne lata będzie po staremu. Okoliczności sprzyjają załatwianiu teraz takich spraw smile2.gif

Pozdrowienia


Jesteśmy po spotkaniu z przedstawicielem Mojego Miasta i przystępujemy do działania w tej sprawie jako stowarzyszenie i jako portal.

Pozdrawiam


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rouse
post pią, 03 wrz 2010 - 09:33
Post #13


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 373
Dołączył: nie, 22 paź 06
Nr użytkownika: 241CYTAT(pozdrawiam @ czw, 02 wrz 2010 - 16:05) *
CYTAT(rouse @ czw, 02 wrz 2010 - 10:25) *
Na uruchomienie nocnego autobusu potrzebne są dodatkowe pieniądze.
Na tym etapie Pan Prezydent bardzo łatwo ten pomysł skwituje, iż w tegorocznym budżecie miasta pieniędzy nie ma i dziękuję.

Aby dalsza dyskusja mogła się toczyć musimy wiedzieć, jaki będzie koszt funkcjonowania nocnej komunikacji – (przy założeniu, iż trasa linii N908 będzie przedłużona z centrum Sosnowca do Dąbrowy Górniczej można przyjąć orientacyjnie, iż roczny koszt nocnej komunikacji będzie kształtował się na poziomie 110 tys. zł – przy uwzględnieniu 2 kursów codziennie do Dąbrowy Górniczej.)

Widzimy, że pieniądze nie są całkiem małe (pomijając interes polityczny) potrzebna jest poważna dyskusja (wszyscy chcemy, aby środki publiczne, a więc i moje {twoje również} były wydatkowane rozsądnie) - mimo potencjalnie dużego zainteresowania takim rozwiązaniem, na tym etapie trudno jednoznacznie powiedzieć jak to faktycznie będzie wyglądało ( nie jesteśmy w stanie precyzyjnie określić ilości osób, które będą jeździć nocnymi kursami), – dlatego wciąż i dalej musimy swoją aktywnością i zaangażowaniem wspierać tą inicjatywę, aby pokazać, iż jest zainteresowanie mieszańców.

W ZWIĄZKU Z TYM PONAWIAM SWÓJ APEL, ABY DALEJ WYSYŁAĆ PETYCJĘ DO PANA PREZYDENTA ORAZ PROSZĘ O POPARCIE PETYCJI NA STRONIE:
http://www.petycje.pl/petycja/5722/petycja_w_sprawie_utworzenia_nocnej_komunikacji_autobusowej_na_trasie_katowice_a
#8211;_dĄbrowa_gÓrni.html


A te 110tys to z księżyca. Bo orientacyjne to Centrum S-c do DG jest 10km, Przy Pana założeniach 2 kursów na dobę to jest 40 wozokilometrów-czyli 14600 wozokilometrów rocznie. To daje 7.5zl za wozokilometr i to przy założeniu zerowych dochodów z biletów i sponsorowaniu przez DG przebiegu linii przez polowe Sosnowca. To ja się pytam dlaczego taka wysoka stawka??? Obecnie ta linia obsługiwana jest za mniej niż 4 zł za wozokilometr!!!


10 km to zdecydowanie za mało - w petycji jest mowa, iż postulowana linia byłaby nocnym odpowiednikiem kursujących w ciągu dnia, co kwadrans linii 808/811 – dlatego w swoich wyliczeniach uwzględniłem również przystanki:
Dąbrowa Górnicza Centrum

Dąbrowa Górnicza Aleja Róż

Reden

Gołonóg Damel

Gołonóg Manhattan

Gołonóg Osiedle

Gołonóg Dworzec PKP


http://www.petycje.pl/petycja/5722/petycja...asie_katowice_a
#8211;_dĄbrowa_gÓrni.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post pią, 03 wrz 2010 - 11:50
Post #14


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3No teraz to o wiele bardziej zrozumiale. Pozostaje tylko pytanie po co DG ma płacić za wozokilometry na terenie Sosnowca i dlaczego UM ma w pełni finansować ta linie - to taryfa kzk gop tam już nie obowiązuje??? To powinien być darmo-bus ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rouse
post sob, 04 wrz 2010 - 17:02
Post #15


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 373
Dołączył: nie, 22 paź 06
Nr użytkownika: 241Dzisiaj w Dzienniku Zachodnim ukazał się artykuł o prowadzonej przez NAS akcji:

http://www.dziennikzachodni.pl/fakty24/303006,dabrowskie-autobusy-powinny-jezdzic-nocami,id,t.html#material_1

CYTAT „Dotarły do nas głosy mieszkańców, którzy postulują konieczność wprowadzenia nocnych połączeń z Katowicami - mówi Marcin Bazylak, naczelnik Wydziału Strategii, Promocji i Komunikacji Społecznej UM w Dąbrowie Górniczej. - W przyszłym tygodniu spotkają się z Pawłem Gocyłą, wiceprezydentem, odpowiedzialnym za sprawy transportu zbiorowego. Jednak postulowanych przez nich zmian w rozkładach jazdy nie da się wprowadzić od ręki. Poza tym uważamy, że problemem nie jest podróż do Katowic, a raczej dostanie się do Sosnowca skąd nocna komunikacja jest rozwinięta bardzo dobrze”.

W nawiązaniu do w/w wypowiedzi Pana Marcina, proszę o informacje czy ktoś z Was został powiadomiony o spotkaniu z wiceprezydentem Pawłem Gocyłą?http://www.petycje.pl/petycja/5722/petycja_w_sprawie_utworzenia_nocnej_komunikacji_autobusowej_na_trasie_katowice_a
#8211;_dĄbrowa_gÓrni.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m.y.h.a.s.
post nie, 05 wrz 2010 - 16:26
Post #16


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Dołączył: nie, 29 sie 10
Nr użytkownika: 4,059
Płeć: Mężczyznaze swojej strony deklaruje pomoc i wsparcieOsobę, która koordynuje akcją proszę o kontakt tel. 668 178 593Pozdrawiam,PS. zgadzam się z kolegą m.y.h.a.s. – zacytuje słowa Marka Belki „koniec teatru, do roboty!”[/font][/quote]Witam, nie było mnie jakiś czas ale właśnie wróciłem smile2.gif Przedzwonię do Ciebie jutro to pogadamy, do usłyszenia!O akcji napisał też portal sosnowiec.info.plhttp://www.sosnowiec.info.pl/informacje/in...kacje,1,4,18034
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post nie, 05 wrz 2010 - 17:37
Post #17


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: MężczyznaCYTAT(rouse @ sob, 04 wrz 2010 - 17:02) *
[font="Verdana"]
CYTAT ?Dotarły do nas głosy mieszkańców, którzy postulują konieczność wprowadzenia nocnych połączeń z Katowicami - mówi Marcin Bazylak, naczelnik Wydziału Strategii, Promocji i Komunikacji Społecznej UM w Dąbrowie Górniczej. - W przyszłym tygodniu spotkają się z Pawłem Gocyłą, wiceprezydentem, odpowiedzialnym za sprawy transportu zbiorowego. Jednak postulowanych przez nich zmian w rozkładach jazdy nie da się wprowadzić od ręki. Poza tym uważamy, że problemem nie jest podróż do Katowic, a raczej dostanie się do Sosnowca skąd nocna komunikacja jest rozwinięta bardzo dobrze?.


Co ten Bazylak pierdzieli? Co mnie obchodzi jako mieszkańca prowizoryczne rozwiązanie z dojazdem do Sosnowca, potem przesiadka na inny autobus, jak znając realia w KZK GOP jeden bus nie będzie czekał na drugiego tylko sobie odjedzie. Rozwiązaniem powinno być bezpośrednie połączenie z Katowic do Dąbrowy Górniczej, a nie z przesiadką w Sosnowcu.

No i niech nie zastawiają się brakiem kasy w budżecie, bo na inne rzeczy mają jak np. tandetne kwietniki i małą architekturę na Manhattanie czy też kamery w przejściu (podziemnym pomiędzy Manhattanem, a osiedlem Morcinka) która pewnie po pierwszym weekendzie zniknie, bo wisi na wysokości ok. 2m...

Ten post edytował Bartek nie, 05 wrz 2010 - 17:39
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BARES
post wto, 07 wrz 2010 - 17:04
Post #18


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 516
Dołączył: sob, 02 gru 06
Skąd: D.G. Mydlice
Nr użytkownika: 352
Płeć: MężczyznaNocna komunikacja. Dojazd do Dąbrowy utrudniony


Pierwszy weekend nocnej komunikacji. Jak wypadł? Całkiem dobrze! Autobusy oznaczone literą "N" jeździły punktualnie, a pasażerowie mogli zostać w pubach i u znajomych jak długo chcieli.

Na wyznaczonym przez KZK GOP nocnym centrum przesiadkowym przy ulicach Mickiewicza i Piotra Skargi, czyli w okolicach popularnego empiku, jestem kilkanaście minut po pierwszej w nocy. Jest sobota. Deszcz leje z nieba strumieniami. Na przystankach po kilka osób. Mam wrażenie, że pogoda zmusiła ludzi do dłuższego zostania w pubach. Może liczą, że dotrą tu suchą stopą?

Joasia Flis z Będzina zwlekać z powrotem do domu już nie mogła. Założyła na ubranie przezroczysty plastikowy płaszcz i ściskając pod szyją cienki kaptur, dobiegła na przystanek prosto z Hipnozy. - Mam dyżur w niedzielę, muszę się przespać choć parę godzin - przekonywała, sprawdzając rozkład jazdy. Zapewniała, że zrobiła to już w domu, ale wciąż nie wierzy, że działająca od 1 września komunikacja nocna to prawda. - Do tej pory wydostanie się z Katowic po godz. 23 graniczyło z cudem. Trzeba było zrezygnować z alkoholu, szukać kogoś trzeźwego z samochodem albo zwyczajnie darować sobie wypad. W moim przypadku najczęściej wybierałam to ostatnie rozwiązanie - przyznaje dziewczyna. W sobotę na urodziny starszej siostry, które urządziła w pubie na placu Sejmu Śląskiego, przyjechała samochodem. Został pod Hipnozą. Joasia musi wrócić po niego w niedzielę.

Na nocną ?911? do Będzina czeka też Andrzej Piekielnik z koleżanką. Mężczyzna co rusz spogląda na zegarek. - Ciekawe, czy przyjedzie punktualnie? - zastanawia się głośno. Przyjechał.

Piotrek Skóra, student socjologii z Sosnowca, wsiadł do nocnej ?908?. - Nocna komunikacja to świetna sprawa. Kiedyś czekaliśmy na autobus prawie do 5 rano. Teraz można wyjść od znajomych o w miarę normalnej godzinie, nie krępując domowników zasypianiem na fotelach - mówi chłopak.

Kierowcy byli uprzejmi, sprzedawali bilety bez ociągania się. Można je było wcześniej kupić przez komórkę lub wydrukować w stojącym przy empiku automacie.

Komunikację nocną, podobnie jak ja, testował też Dominik Tokarski ze stowarzyszenia Moje Miasto. To właśnie dzięki uporowi społeczników z SMM i Jakuba Jackiewicza, redaktora naczelnego Wojewódzkiego Portalu Komunikacyjnego, w Katowicach mamy wreszcie nocne kursy.

- W piątek przed 2 w nocy przystanki były pełne ludzi. Autobusy 830 do Bytomia i 908 do Sosnowca odjechały wypełnione po brzegi. Nieco mniej pasażerów wsiadło do kursującej nocą po Katowicach ?297?. To naprawdę wielki komunikacyjny krok do przodu! - przekonuje Tokarski. Zaznacza jednak, że większość pasażerów i klientów pubów (sam jest właścicielem Kato) nie zdążyła jeszcze zapoznać się z rozkładami jazdy.

Są tacy, którzy o autobusach nocnych nie słyszeli, a reszta narzeka na brak kursów poza stolicą województwa. - Co z tego, że wydostaną się z Katowic, ?908? zawiezie ich pod sosnowiecki urząd miasta, ale do centrum Dąbrowy Górniczej już nie dojadą. Podobnie jest w Siemianowicach Śląskich czy Będzinie. Miasta nie chcą zlecać KZK GOP kursów po nocach, bo nie zamierzają współfinansować ?wycieczek podchmielonej młodzieży?. Staramy się zmienić takie myślenie - przekonuje Tokarski.

Rozkłady nocnej jazdy znaleźć można w internecie i na przystankowych tablicach. System jest łatwy do zapamiętania. Większość autobusów odjeżdża z centrum przesiadkowego 40 min po pełnej godzinie. Podjeżdżają zaś na około 10 min przed planowany odjazdem.

Jak zapowiada KZK GOP, rozkład jeszcze się zmieni. Odświeżony (po zamknięciu na czas remontu placu Szewczyka) i wydrukowany trafi do katowickich knajp i kawiarni. Ma być rozdawany także na masowych imprezach.

Na przełom w komunikacji narzekają tylko stojący przy ulicy Mickiewicza taksówkarze. - To dla nas konkurencja - psioczył jeden z nich.

Do zmian nie przywykli też kierowcy nocnych autobusów. - W zeszły piątek na Zadolu dwaj śmiałkowie z promilami skopali tył mojego autobusu. Mam nadzieję, że pasażerowie podróżujący nocą będą zachowywać się tak jak ci podróżujący za dnia - mówił Jerzy Wróblewski, kierowca sosnowieckiego PKM.

Milena Nykiel, Gazeta Wyborcza Katowice


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZaRnYY
post wto, 07 wrz 2010 - 18:37
Post #19


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 23
Dołączył: śro, 03 wrz 08
Nr użytkownika: 1,436
Płeć: MężczyznaZ uwagą obserwujemy inicjatywę dąbrowskich internautów, którzy postulują stworzenie nocnego połączenia autobusowego między ich miastem, a centrum Katowic. Należy przyklasnąć inicjatywie gdyż dąbrowianie są pod tym względem mocno poszkodowani. Nocna komunikacja istnieje bowiem między większością miast Zagłębia i Śląska.

Problem już wcześniej został dostrzeżony przez członków naszej organizacji, stąd naturalne jest jego poparcie przez FdZD. Sytuacja wymaga poprawy zwłaszcza w weekendy, kiedy autobusy nocne w kierunku Zagłębia są napełnione w szczególnie wysokim stopniu. Kliknij by poprzeć petycję .


Źródło: http://zaglebiedabrowskie.org


--------------------
www.bieleckipiotr.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
signaal
post śro, 08 wrz 2010 - 15:45
Post #20


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 805
Dołączył: pią, 08 sty 10
Nr użytkownika: 3,645
Płeć: Mężczyzna
GG: 3867643 status gadu-gaduNie wstydźcie się i podpisujcie się pod petycją imieniem i nazwiskiem bo na razie to same anonimy są...


--------------------
www.czerwonesamochody.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: środa, 05 sierpień 2020 - 09:16
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza