IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Herb Miasta - Neon
olo
post wto, 18 sty 2005 - 02:15
Post #1

UZYTKOWNIK

Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 18
GG: 1387662 status gadu-gadu

KONKURS

Co takiego przedstawia neon na wieŻowcu w centrum miasta?
Dla mnie jak nic kolejarskie skrzydeŁka. POnad 30 tys poszŁo w ...
Go to the top of the page

+Quote Post
Master
post czw, 20 sty 2005 - 03:00
Post #2

FdZD

Grupa: ADMINISTRATOR
Nr użytkownika: 5

olo pozwoliŁem sobie na zmiane nazwy tematu., aby wszyscy wiedzieli o co chodzi.
Juz wczesniej zastanawiaŁem sie nad napisaniem tutaj o tym .
Herb nie dziaŁa sprawnie przynajmniej od miesiĄca. KosztowaŁ 32 tysiace. Czy UrzĄd nie ma jakis pracownikÓw , ktÓrzy mogliby o niego zadbaĆ , albo czy firma montujĄca go za takie pieniadze nie powinna byc odpowiedzialna za jego ( herbu- neonu) dobre dziaŁanie ??

Czerwona czeŚc nie swieci sie wogÓle sad.gif a Naszemu OrŁu biggrin.gif ŚwiecĄ sie tylko skrzydŁa. Wyglada to tragicznie!!!

Kto jest za to odpowiedzialny ??

Jak dŁugo to bedzie trwac ??

+Quote Post
olo
post czw, 20 sty 2005 - 10:34
Post #3

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 18
GG: 1387662 status gadu-gadu

Problem jest waŻny, nie tytuŁ wĄtku. Herbik neonowy jest ŻenujĄcy.

+Quote Post
Grzegorz-dg
post śro, 17 kwi 2013 - 19:08
Post #4

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 5,028

Z herbem neonowym miasta jest coś nie tak około roku temu dzwoniłem do urzedu miasta i widziałem że po mojej interwencji telefonicznej herb świecił około 2 miesiące,teraz znowu nie świeci dziś dzwoniłem do urzędu i obiecano mi że naprawią chyba że to jakaś usterka poważniejsza ,szkoda że on nie świeci zawsze to uroku dodawało miastu w nocy.

+Quote Post
Grzegorz-dg
post czw, 25 kwi 2013 - 10:28
Post #5

UZYTKOWNIK

Herb neonowy dalej nie świeci w nocy ,ciekawe kiedy znów będzie można go zobaczyć oświetlonym.Herb neonowy dalej nie świeci w nocy ,ciekawe kiedy znów będzie można go zobaczyć oświetlonym.

+Quote Post
Grzegorz-dg
post czw, 30 maj 2013 - 11:45
Post #6

UZYTKOWNIK

Herb neonowy dalej nie świeci informowałem już urząd miasta za pośrednictwem facebooka sprawę znają ciekawe kiedy naprawią.

+Quote Post
Kamil_
post czw, 30 maj 2013 - 12:40
Post #7

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 782

CYTAT(Grzegorz-dg @ czw, 30 maj 2013 - 11:45) *
Herb neonowy dalej nie świeci informowałem już urząd miasta za pośrednictwem facebooka sprawę znają ciekawe kiedy naprawią.

Ja wiem, że XXI wiek, fejsbuki, twittery, no ale ludzie bądźmy poważni ;-) Możemy mieć nadzieję, że to coś da, ale nie oczekujmy efektu, jeśli tylko do tego się ograniczymy.

+Quote Post
Grzegorz-dg
post nie, 16 cze 2013 - 09:57
Post #8

UZYTKOWNIK

W sprawie herbu miasta dostałem odpowiedz z UM że stary herb zostanie zdemontowany ze względu na liczne przepalenia przewodów,skorodowaną konstrukcje i zły stan techniczny.Ma zostać ogłoszony przetarg na nowy herb miasta tylko muszą się znalezć środki finansowe.

+Quote Post
Grzegorz-dg
post pon, 29 lip 2013 - 11:28
Post #9

UZYTKOWNIK

Czytając dziś portal nasze miasto Dziennik Zachodni bardzo mnie ucieszyła ta wiadomość w sprawie Herbu i myślę że was drodzy forumowicze też to ucieszy bo pisaliśmy tutaj o tym wielokrotnie oto one.Nawet udało się przyspieszyć prace remontowe przy herbie.

Herb Kościuszki Dąbrowa Górnicza. Herb ma wkrótce świecić
2013-07-29, Aktualizacja: dzisiaj 10:56

Herb Kościuszki Dąbrowa Górnicza. Po naszym materiale o oględnie mówiąc bałaganie i zaniedbaniach, które jak się okazuje trudno dostrzec tym, którzy powinni to zrobić, coś jednak drgnęło w centrum miasta. N

Herb Kościuszki Dąbrowa Górnicza: tak być nie powinno

Jak wskazywali dąbrowianie, m.in. denerwowało ich to, że neonowy herb miasta, będący było nie było jego symbolem, po prostu nie świeci i rdzewieje na dachu wieżowca przy ul. Kościuszki. Co wtedy usłuszeliśmy w UM?

– Neonowy herb miasta nie świeci w wyniku poważnej awarii zasilania neonu jak również skorodowania konstrukcji mocującej neon. Obecnie wydział otrzymał środki finansowe przeznaczone na wykonanie nowego neonu. Termin zakończenia realizacji prac przewidziany jest na wrzesień br. W związku z powyższym do czasu zakończenia prac neon będzie nieczynny – informowała Iwona Dalach, zastępca naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej UM.

Herb Kościuszki Dąbrowa Górnicza: a jednak się dało

Właśnie otrzymaliśmy jednak informację, że nie trzeba czekać do września, a neon będzie świecił już za kilka dni. -
Wszystkie prace udało się wykonać wcześniej, trzeba jeszcze tylko dopracować kwestie związane z zasilaniem i neon będzie gotowy - informuje Bartosz Matylewicz z UM.

Ten post edytował Grzegorz-dg pon, 29 lip 2013 - 11:34

+Quote Post
Slyzaba
post pon, 29 lip 2013 - 17:15
Post #10

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 3,199

Czy z tego wynika, że stary neon naprawiony czy zainstalowany nowy?

--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa

+Quote Post
vacu
post pon, 29 lip 2013 - 18:39
Post #11

Smokin' nigga

Nr użytkownika: 85
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen

CYTAT(Grzegorz-dg @ pon, 29 lip 2013 - 11:28) *
? Neonowy herb miasta nie świeci w wyniku poważnej awarii zasilania neonu jak również skorodowania konstrukcji mocującej neon. Obecnie wydział otrzymał środki finansowe przeznaczone na wykonanie nowego neonu. Termin zakończenia realizacji prac przewidziany jest na wrzesień br. W związku z powyższym do czasu zakończenia prac neon będzie nieczynny ? informowała Iwona Dalach, zastępca naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej UM.

Nie wiem jak was ale mnie przeraża beztroska pani Dalach. Skoro bowiem wie, że na wysokim budynku zamontowana jest przez kilka lat skorodowana konstrukcja to dlaczego nikt jej do tej pory nie zdemontował?!
Skoro jest skorodowana to przecież może kogoś zabić. A wydział czekał na środki na nowy neon w takiej sytuacji?

Ten post edytował vacu pon, 29 lip 2013 - 19:26

+Quote Post
Bathurst
post pon, 29 lip 2013 - 18:55
Post #12

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 80

wygląda na to, że zepsuty neon mógł sobie spadać na przechodniów a podświetlony już nie - wtedy spadłby z wielkim hukiem

--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com

+Quote Post
Slyzaba
post pon, 29 lip 2013 - 20:40
Post #13

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 3,199

vacu
CYTAT
Skoro jest skorodowana to przecież może kogoś zabić.

- skorodowany nie oznacza, że może spaść komuś na głowę?

--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa

+Quote Post
Grzegorz-dg
post wto, 30 lip 2013 - 07:23
Post #14

UZYTKOWNIK

Myślę że konstrukcja mocująca neon nie była aż w takim złym stanie by mogła spasć ciężko mi jest ocenić jak to wyglądało bo nie byłem na dachu bloku na Kościuszki ,bardziej były moim zdaniem tam problemy z zasilaniem często było tak że świeciła np połowa herbu.

+Quote Post
vacu
post wto, 30 lip 2013 - 19:13
Post #15

Smokin' nigga

CYTAT(Slyzaba @ pon, 29 lip 2013 - 20:40) *
vacu
CYTAT
Skoro jest skorodowana to przecież może kogoś zabić.

- skorodowany nie oznacza, że może spaść komuś na głowę?

No ja tam nie właziłem ale skoro ma tylko rdzawy nalot to po co wymieniają całość, może wystarczyłoby przeczyścić/wypiaskować, pomalować i z powrotem? Z tego wnioskuję, że jest w złym stanie więc się niepokoję, że dopiero po interwencji mieszkańców podjęto kroki.

CYTAT(Grzegorz-dg @ wto, 30 lip 2013 - 07:23) *
Myślę że konstrukcja mocująca neon nie była aż w takim złym stanie by mogła spasć ciężko mi jest ocenić jak to wyglądało bo nie byłem na dachu bloku na Kościuszki ,bardziej były moim zdaniem tam problemy z zasilaniem często było tak że świeciła np połowa herbu.

No i mnie się też tak wydaje dlatego moje oburzenie powyżej jest lekko ironiczne, ktoś sobie przy okazji zarobi na nowym a może wystarczyłoby zajrzeć do puszki i spiąć przewody wink.gif Akurat zajmuję się prądem zawodowo więc mogę powiedzieć, że to nie nanotechnologia, wysłali by jakiegoś konserwatora z pomocnikiem i na 80% dali by radę i nie potrzeba by było wymiany, jak znam życie śrubki w puszce gdzieś skorodowały albo uszczelka, podcieka woda i wybija "eskę", wystarczy poprawić wink.gif

+Quote Post
endriug100
post śro, 31 lip 2013 - 11:51
Post #16

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 3,167

Jakieś, może dwa lata temu, jak tak co chwile nie świeciła jakaś część herbu, to gdzieś czytałem info, że ptaki uszkadzają neony.
Jeżeli tak to, albo chińskie szkło, albo za cienkie szkło, albo projekt zły i za mało punktów mocowania neonów lub mało osłonięte.

PS. Za PRL było mnóstwo neonów w DG np. na bloku przy Kościuszki 29 była reklama: UBIERA PANÓW modnie i wygodnie "BYTOM" i pamiętam jak za łebka byłem na tym dachu (z co najmniej 15 lat już w tedy nie świeciły - ok roku 92) i prawie wszystkie były całe i kompletne, a konstrukcja była mocarna.

--------------------

+Quote Post
xMarcinx
post śro, 31 lip 2013 - 11:56
Post #17

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 2,576

CYTAT(endriug100 @ śro, 31 lip 2013 - 11:51) *
Jakieś, może dwa lata temu, jak tak co chwile nie świeciła jakaś część herbu, to gdzieś czytałem info, że ptaki uszkadzają neony.

No pięknie, nie dość, że s*ają nam na herb miasta to jeszcze go uszkadzają. Zresztą wiecie już co myślę o gołębiach w ścisłym centrum miasta.

+Quote Post
bzenek
post śro, 31 lip 2013 - 19:12
Post #18

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 87

CYTAT(vacu @ pon, 29 lip 2013 - 18:39) *
Nie wiem jak was ale mnie przeraża beztroska pani Dalach. Skoro bowiem wie, że na wysokim budynku zamontowana jest przez kilka lat skorodowana konstrukcja to dlaczego nikt jej do tej pory nie zdemontował?!
Skoro jest skorodowana to przecież może kogoś zabić. A wydział czekał na środki na nowy neon w takiej sytuacji?

Baa... należy też zadać pytanie czy taki niestabilny neon na dachu nie przewróci całego wieżowca ?

Może by można było wieżowiec wyburzyć i neon dać bezpiecznie na ziemi ? Hmm...

+Quote Post
vacu
post śro, 31 lip 2013 - 19:21
Post #19

Smokin' nigga

CYTAT(bzenek @ śro, 31 lip 2013 - 19:12) *
CYTAT(vacu @ pon, 29 lip 2013 - 18:39) *

Baa... należy też zadać pytanie czy taki niestabilny neon na dachu nie przewróci całego wieżowca ?

Może by można było wieżowiec wyburzyć i neon dać bezpiecznie na ziemi ? Hmm...

bzenek nie doczytałeś dalej, to równie ironiczne było wink.gif

Coś jak 2-letni mercedes E prezeski PGNiG, który zagrażał jej zdrowiu i życiu tongue.gif

+Quote Post
Grzegorz-dg
post śro, 28 sie 2013 - 18:53
Post #20

UZYTKOWNIK

Zastanawialiśmy się tutaj nad tym czy herb był modernizowany czy wymieniany na nowy z informacji z portalu internetowego DG.pl i artykułu wynika że będzie nowy herb.
Neonowy herb Dąbrowy Górniczej, który znajduje się na dachu jednego z wieżowców w centrum miasta, zyska wkrótce nowe oblicze. Do tej pory rdzewiał, a w ostatnim czasie przestał nawet świecić. Teraz przechodzi renowację.W ostatnich tygodniach uwagę dąbrowian zwrócił herb, który przestał świecić. Teraz spoglądając w górę w kierunku dachu wieżowców dostrzec można zaledwie jego konstrukcję.

- Ze względu na zły stan techniczny herbu (skorodowaną konstrukcję, popękane rury, przepalone obwody elektryczne) podjęto decyzję, że należy go zdemontować. Postanowiono tak, po poważnej awarii zasilania, gdy przestał świecić i okazało się, że nie nadaje się już do naprawy. Po przetargu przeprowadzonym przez Wydział Gospodarki Komunalnej firma przystąpiła do wymiany - informuje Anna Zubko z dąbrowskiego magistratu.

Ze względu na wysokie temperatury ostateczny montaż neonu został przesunięty. Zgodnie z umową firma ma czas do 28 sierpnia na zakończenie prac.

</h3>

Ten post edytował Grzegorz-dg śro, 28 sie 2013 - 19:09

+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sobota, 14 grudzień 2019 - 18:52
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza