IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

14 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej
:)
post pią, 11 sty 2008 - 21:29
Post #1


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,681
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlenChyba nadszedl czas aby wyodrebnic ta najwieksza miejska inwestycje, ktora do tej pory przewijala sie w tematach o funduszach unijnych i obligacjach

CYTAT
Projektują nową sieć
dziś

Od kilu lat w mieście wiadomo było, że modernizacja starej kanalizacji oraz budowa nowej w wielu dzielnicach miasta, gdzie je brakuje, to zadanie priorytetowe dla lokalnych władz. Dopiero teraz jednak cała inwestycja nabrała realnych kształtów, a mieszkańcy efekty pierwszych prac mają poznać jeszcze w tym roku.

Cała inwestycja podzielona została na osiem zadań, w ramach których zaplanowane zostały konkretne przedsięwzięcia. Obejmą kilka dzielnic miasta, w tym m.in. Dziewiąty, Piekło, Antoniów, Korzeniec, Łęknice, Zabkowice, Tucznawę, Bugaj i Sikorkę.

Na początek modernizacji sieci mogą się spodziewać mieszkańcy Strzemieszyc Wielkich i Gołonoga (tutaj powstanie tłocznia ścieków) oraz Tworznia i Piekła.

- Przetargi na trzy kolejne zadania, dotyczące wykonania dokumentacji budowy infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w dzielnicach Ujejsce i Tucznawa oraz projektu likwidacji istniejącej Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Strzemieszycach, zostaną ogłoszone w tym albo w pierwszej połowie przyszłego roku - mówi Beata Pisarczyk z dąbrowskiego magistratu.

Za uporządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej na terenie Dąbrowy Górniczej kryje się: budowa i modernizacja około 160 km kanalizacji sanitarnej, budowa tłoczni i przepompowni (łącznie około 32 obiekty), budowa i modernizacja około 91 km sieci kanalizacji deszczowej, budowa i modernizacja około 105 km sieci wodociągowej oraz renowacja około 4 km rowów. Zostanie także przebudowanych 7 km kanalizacji ogólnospławnej na deszczową, powstaną 3 zbiorników retencyjnych wód deszczowych, a przy okazji odtworzonych zostanie 315 tys. m2 nawierzchni drogowych.

Jednym z najważniejszych elementów całego przedsięwzięcia będzie likwidacja przestarzałej i niespełniającej wymogów unijnych Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Strzemieszycach. Ścieki ze zlewni GOŚ zostaną przerzucone do oczyszczalni "Centrum" zlokalizowanej przy ul. Powstańców. Pozostałe ścieki z nowo wybudowanych kanałów również będą wpływały do tej oczyszczalni. Dlatego Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. na własny koszt przystosowuje oczyszczalnię Centrum do odbioru zwiększonej ilości ścieków.

- Dla programu uporządkowania gospodarki wodno ściekowej w gminie oczyszczalnia ścieków Centrum będzie końcowym ogniwem całego systemu oczyszczania ścieków. Realizacja projektu planowana jest na lata 2008-2011, a jej koszt będzie wynosił około 30 milionów złotych - mówi Andrzej Malinowski, prezes dąbrowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o.

Wysoki poziom oczyszczania ścieków generuje zarówno nakłady inwestycyjne jak i przyszłe koszty eksploatacyjne.

- Dlatego istotne jest rozpatrzenie na etapie projektowania zastosowania najlepszych dostępnych technologii, umożliwiających optymalizację tych kosztów. W zakończonym niedawno procesie projektowania modernizacji oczyszczalni ścieków uwzględniliśmy szereg nowoczesnych rozwiązań. Oczyszczalnia ścieków Centrum będzie obiektem na wysokim poziomie technologicznym. Wysokie parametry oczyszczania ścieków pozytywnie wpłyną na stan środowiska naturalnego, na poprawę jakości wód powierzchniowych i podziemnych - mówi Andrzej Malinowski.

Cała inwestycja potrwa do 2013 roku, a jej koszty zaplanowane w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym miasta zamkną się kwotą około 600 mln zł. W tym roku 20 mln zł będzie pochodziło z emisji obligacji komunalnych.


Będzie woda z sieci

Przy okazji modernizacji sieci wodociągowej wkrótce mają się także skończyć kłopoty lokatorów czterech domostw położonych w Szatanówce, do których nie docierała woda z sieci i musieli ją pobierać ze studni. Pod koniec ub. r. odbył się przetarg nieograniczony na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z budową wodociągu w ramach zadania inwestycyjnego Budowa wodociągu w ul. Szatanówka. Wpłynęły wówczas trzy oferty, a przetarg wygrał dąbrowski Zakład Usług Remontowo-Budowlanych Instalacyjnych i Projektowych BUDOMAT. Obecnie trwa kompletowanie dokumentacji projektowej, a roboty mają się zakończyć w kwietniu br.

Mieszkańcy feralnych posesji żyją w odległości około kilometra od Łęki. Od kilku lat starali się o podłączenie do sieci wodociągowej, bo woda, którą pili nie nadawała się do spożycia, szczególnie w lecie. Badania sanepidu wykazały, że dopuszczalna zawartość żelaza przekroczona jest dziesięciokrotnie, a manganu i innych związków pięciokrotnie.

Piotr Sobierajski


Pamietam ze gdy budowano oczyszczalnie "Centrum" byla uznawana za nowoczesna i bardzo duza, nawet za duza jak na owczesne potrzeby ( zbyt mala czesc maista byla do niej podlaczona ) ale za to majaca duze rezerwy na przyszlosc. Jesli dobrze pamietam to dostala jakas znaczaca nagrode.

W moich okolicach miala byc nowa kanalizacja i remonty ulic, najpierw przesuwane a potem znikly calkiem z WPI. A plany byly gotowe, a 2 lata temu nawet ogloszony przetarg na budowe, ktory nie zostal rozstrzygniety. Mysle ze wlaczyli je do tego wielkiego programu, bo chyba nie trafily do kosza.

Przy okazji barzdo wiele ulic zostanie calkowicie wyremontowanych.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin.p
post pią, 11 sty 2008 - 21:41
Post #2


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,162
Dołączył: śro, 07 lut 07
Skąd: Gołonóg Starówka, Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 446
Płeć: Mężczyzna
GG: 11390668 status gadu-gaduWreszcie! Byleby nie było jaj jak we Wrocławiu! Dla niewiedzacych o co chodzi: ludzie nie chcą się "podłączać" do kanalizacji, bo miasto żąda opłaty za "podłączenie" a UE wymaga. Mam nadzieję, że u nas tego nie będzie

A co z dzielnicami na wschód od HK? Bo albo nie uważnie czytałem, albo w artykule nic o tych dzielnicach nie pisze. Chociaż, zaraz, czy w Błędowie nie było "robionej" kanalizacji? No ale w "trójmieście" to chyba nie ma kanalizacji.


--------------------
Pozdrawiam!
Marcin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pią, 11 sty 2008 - 21:57
Post #3


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,681
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlenA u nas nie jest obowiazkowe? Wiem ze w niektorych miastach do wodociagu nieobowiazkowe ale kanalizacja juz obowiazkowa, chyba ze sie ma wlasna mini oczysczalnie.

Bledow i chyba okolice maja osobny program:
"Budowa sieci wodnej i kanalizacyjnej dla zlewni Błędów wraz z układem komunikacyjnym" - 60 mln zl, lata 2007-15

Poza tym osobno:
"Wyeliminowanie odprowadzania ścieków bytowych z centrum miasta do wód rzeki Pogoria" - ponad 10 mln zl, lata 2005-10 i na to skladaja sie:

Budowa układu kanalizacji sanitarnej i przebudowa kanalizacji deszczowej w rejonie ul. Mireckiego. Budowa układu kanalizacji sanitarnej i deszczowej w rejonie ul. Ziemna, Wolska, Starościńska. Budowa układu kanalizacji sanitarnej i deszczowej w rejonie ul. Dębowa, Jaworowa, Szkolna. Budowa układu kanalizacji sanitarnej i deszczowej w rejonie ul. Jaworowej. Budowa układu kanalizacji sanitarnej i przebudowa kanalizacji deszczowej - rejon ul. Łańcuckiego, Graniczna, Zagłębia Dąbrowskiego.

Do tego:
Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz wodociągów w dzielnicy Strzemieszyce w rejonie ul.Żródlana, Hetmańska, Studzienna. 5,3 mln zl 2005-7

Budowa kanalizacji rozdzielczej w dzielnicy Staszic ul.Zięby i ul.Uthego 3,1 mln zl 2005-9

Budowa kanalizacji deszczowej w ul. Zachodniej 2007

Budowa kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz wodociągu (wraz z robotami towarzyszącymi) z obiektów ZSZ "SZTYGARKA". 2005-7

Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej w dzielnicy IX - ul.Graniczna teren tzw.Hałdy. - i tu zostalo obciete i zostalo tylko 80 tys pewnie na projekt, pewnie tez przeniesione do tego wielkiego programu--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mały
post sob, 12 sty 2008 - 16:17
Post #4


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 221
Dołączył: pią, 15 gru 06
Skąd: Ujejsce City
Nr użytkownika: 370CYTAT(:) @ pią, 11 sty 2008 - 21:57) *
A u nas nie jest obowiazkowe? Wiem ze w niektorych miastach do wodociagu nieobowiazkowe ale kanalizacja juz obowiazkowa, chyba ze sie ma wlasna mini oczysczalnie.

Z tego co się orientuję jeśli jest doprowadzona kanalizacja to jest OBOWIĄZEK wpięcia się do sieci. Tak jak napisałeś nie dotyczy to tych budynków które mają przydomować oczyszczalnię ścieków, która jeszcze do niedawna była dofinansowana przez wydział środowiska w UM.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post wto, 29 sty 2008 - 13:03
Post #5


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,681
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlenPD grudzien:


PD styczen:Po ogloszeniach spotkan z mieszkancami mozna zobaczyc ktore ulice:

Strzemieszyce Wielkie:
- ul. Jamki
- ul. Majewskiego (od ul. Kazimierzowskiej do ul. Kozubka)
- ul. Stacyjna
- ul. Warszawska (od ul. Stacyjnej do ul. Transportowej)
- ul. Warszawska (od ul. Transportowej do budynku nr 64)
- ul. Warszawska (od ul. Kozubka do ul. Modrzejewskiej)
- ul. Ofiar Katynia (od ul. Akacjowej do budynku nr 74)
- ul. Szarych Szeregów
- ul. Obrońców Pokoju
- ul. Kozubka
- ul. Transportowa
- ul. Towarowa
- ul. Kombatantów
- ul. Sportowa
- ul. Chabrowa
- ul. Wakacyjna
- ul. Astrów
- ul. Łuszczaka (od Gruszczyńskiego do Sosnowieckiej)
- ul. Aleja za Remizą
- ul. Szałasowizna
- ul. Boczna
- ul. Sosnowiecka
- ul. Roztoki
- ul. Rzeczna
- ul. równoległa do ul. PolnejZąbkowice:
- al. Zwycięstwa
- ul. Rapackiego
- ul. Zagłębiowska
- ul. Zabłockiego
- ul. Nałkowskiej
- ul. Tetmajera
- ul. Fredry
- ul. Projektowana
- ul. Langego
- ul. Hallerczyków
- ul. Rolnicza
- ul. Oświecenia
- ul. Kalinowa
- ul. Kasztanowa
- ul. Leszczynowa
- ul. Lipowa
- ul. Piastowska
- ul. Fiołkowa
- ul. Rzemieślnicza
- ul. Traktowa
- ul. Zacisze
- ul. ŁąkowaKorzeniec, Dziewiąty, Trzydziesty:

- ul. Limanowskiego
- ul. Braci Pękalskich
- ul. S. Dubois
- ul. Krzynówka
- ul. Robotnicza
- ul. Korzeniec
- ul. Śliwińskiego
- ul. Olszowa
- ul. M. Konopnickiej (od ul. Łączącą do ul. Olszowa)
- ul. Janowska
- ul. J. Cupiała (od ul. Olszowej do ul. Łączącej)
- ul. Dutkiewicza
- ul. Dembowskiego + uliczki osiedlowe
- ul. Odrodzenia
- ul J. Hempla
- ul. Graniczna (od. ul. Stalowej do ul. Olszowej)
- ul. J. Skalskiego (od strony ul. Janowskiej)
- ul. Dolna
- ul. Łącząca
- ul. Dziewiąty
- okolice ul. Piaskowej
- ulice osiedlowe pomiędzy ul. Dziewiąty i ul. Furmana
- ul. Stalowa
- ul. Średnia
- ul. Ciasna
- ul. Furmana
- ul. Niemcewicza
- ul. W. Hibnera
- ul. Granitowa
- ul. Marchlewskiego
- ul. Gałczyńskiego
- ul. Grunwaldzka
- ul. Przodowników
- ul. Urbańskiego

Trzydziesty, Łęknice:
- ul. Głowackiego
- ul. Paderewskiego
- ul. Sawickiej
- ul. Kilińskiego
- ul. Napierskiego
- ul. Wróblewskiego (pomiędzy ul. Urbańskiego i Podłęknicką)
- ul. Zapolskiej
- ul. Kochanowskiego
- ul. Modrzewskiego
- ul. Podłęknicka
- ul. Reja
- ul. Północna
- ul. Bohomolca
- ul. Topolowa (budynki jednorodzinne)
- ul. Klonowa
- ul. Wesoła (od ul. Topolowej)
- ul. Łęknice (budynki jednorodzinne)
- ul. Parkowa
- ul. Zuchów

Gołonóg:
- ul. Gwardii Ludowej
- ul. Laski (od drogi S1 w kierunku ul. Podlesie)
- ul. Kościelna (od nr 18 do ul. Działki)
- ul. Działki

Bylem na takim spotkaniu i projektanci nie orientuja sie specjalnie (moze dlatego ze sa z Wawy i Krakowa). Nic sie od nich nie mozna dowiedziec o projekcie, to dziwi. Do tego maja bardzo z***** mapki.
Bedzie bardzo duzo nieporozumien.
Najlepsze jest to ze miasto i wodociagi nie wiedza co maja. Przeprowadzali inwentaryzacje - wpuszczali do sieci jakas pare, pytali ludzi. Ciekawe co dowiedzieli sie od starszych osob i wedlug nich aktualizowali sobie plany laugh.gif Zeby to sprzed kilkudziesciu lat i im zaginely a kolo mnie nowa kanalizacja byla robiona kilka lat temu, a chodza i pytaja, sprawdzaja.

Tam gdzie bedzie osobna kanalizacja deszczowa, nie ma obowiazku podlaczania tez do niej. Trzeba bedzie placic za odprowadzanie deszczowki w zaleznosci o powierzchni dachu.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pią, 08 lut 2008 - 15:32
Post #6


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,681
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlenOgloszono unijny przetarg:

CYTAT
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie przetargu ograniczonego o wartości powyżej 206 000 euro na zadanie pod nazwą: Pomoc techniczna dla projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dąbrowa Górnicza”


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mick
post pią, 08 lut 2008 - 21:31
Post #7


UZYTKOWNIK
****

Grupa: FdZD
Postów: 406
Dołączył: pią, 09 gru 05
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 174
Płeć: Mężczyzna
GG: 1006247 status gadu-gaduNo, tyle że to wszystko teraz trzeba do konkursu jeszcze... a w konkursie nigdy nic nie wiadomo...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pon, 11 lut 2008 - 16:22
Post #8


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,681
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlenProtokół Nr 17/07
z posiedzenia Komisji Rozwoju i Promocji Miasta w dniu 14 grudnia 2007:
CYTAT
I Z-ca Prezydenta Miasta – H.Zaguła :
(...)
Jest też inny sposób prowadzenia gospodarki wodno-ściekowej. Zadanie podstawowe : to co mamy zgłoszone do finansowania przez Unię Europejską , to co wprowadzamy jako zadanie własne- uporządkowanie gospodarki przede wszystkim ściekowej, w oparciu o zlewnię oczyszczalni Błędów, wyeliminowania odprowadzenia ścieków bytowych. Będzie to połączone w jedno zadanie i spróbujemy uzyskać dofinansowanie w ramach konkursów ogłaszanych w 2008 roku. Jeżeli nie uzyskamy dofinansowania to i tak będziemy musieli to zrobić, ale zakresy te znajdują się poza głównym nurtem gospodarki wodno-ściekowej czyli programu podstawowego, nie chcemy go na razie wprowadzać, dlatego, że do końca I półrocza powinniśmy mieć znaczną część projektów technicznych, pozwoleń na budowę, tak aby końcowo aplikować o środki. W związku z tym nie możemy dzisiaj rozszerzać zakres, musimy się skupić na tym co mamy ujęte w głównym wniosku.
(...)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post śro, 30 kwi 2008 - 09:57
Post #9


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,681
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlenCYTAT


Owocne konsultacje
dziś

Zakończyły się spotkania z mieszkańcami dzielnic Strzemieszyce Wielkie, Ząbkowice, Dziewiąty, Trzydziesty, Korzeniec, Łęknice i Gołonoga w sprawie uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy. Było ich 33.

Konsultacje okazały się potrzebne, bo jak się okazało uzgodnienie wszystkich szczegółów podłączeń do budynków na nieskanalizowanych jeszcze terenach gminy wymaga wzajemnej współpracy.

- Bezpośredni kontakt projektanta z właścicielami nieruchomości pozwalał na wprowadzenie ewentualnych korekt na etapie planowania uzbrojenia terenów. Dzięki temu rozwiane zostały także liczne wątpliwości dąbrowian, którzy podkreślają, że oczekują na jak najszybsze rozpoczęcie tej inwestycji. Przede wszystkim ważne jest to, że pozwoli ona rozwiązać problem z wpuszczaniem ścieków kanalizacji sanitarnej do kanalizacji deszczowej - mówi Beata Pisarczyk, zajmująca się realizacją projektu.

Przy opracowaniu szczegółów tej inwestycji łącznie pracuje 10 projektantów, których wspiera 14 asystentów.

- Mieszkańcy najczęściej pytali o podział kosztów przy wykonaniu połączeń wodno-kanalizacyjnych, a także o terminy realizacji projektu w poszczególnych dzielnicach. Interesowało ich także to, czy podłączenie do kanalizacji miejskiej jest obowiązkowe - mówi Beata Pisarczyk. Kolejne spotkanie z mieszkańcami Antoniowa i Piekła zaplanowane zostało w Świetlicy Środowiskowej w Antoniowie, przy ul. Spacerowej 4 na 13 maja, na godz. 16.30. Pytania i wątpliwości dąbrowian będzie się starał rozwiać zastępca prezydenta Dąbrowy Górniczej, Henryk Zaguła, który planuje omówienie zaawansowania prowadzonych prac.
(PAS)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pon, 26 maj 2008 - 16:16
Post #10


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,681
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlenprojekt uchwaly na najblizsza sesje:

CYTAT
w sprawie: zaopiniowania dokumentu pt. „Propozycja planu aglomeracji współtworzonej przez obszary gmin: Dąbrowa Górnicza i Będzin”.

Na podstawie art. 18 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późniejszymi zmianami), art. 4 ust. 1 pkt 12, w związku z art. 92 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz.U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1592 z późniejszymi zmianami), art. 43 ust. 1 i 2a Ustawy Prawo wodne z dnia 18 lipca 2001 r. (Dz. U. z dnia 2005 r. nr 239, poz. 2019 z późniejszymi zmianami), § 4 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 22 grudnia 2004 r. w sprawie sposobu wyznaczania obszaru i granic aglomeracji (Dz. U. z 2004 r. nr 283, poz. 2841 z późniejszymi zmianami), na wniosek Prezydenta Miasta

RADA MIEJSKA w Dąbrowie Górniczej
uchwala
§1
Zaopiniować pozytywnie przedstawiony przez Wojewodę Śląskiego dokument pt. „Propozycja planu aglomeracji współtworzonej przez obszary gmin: Dąbrowa Górnicza i Będzin”.
§2
Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta.
§3
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.Przewodnicząca Rady Miejskiej
w Dąbrowie Górniczej


Agnieszka Pasternak

Uzasadnienie do propozycji Uchwały Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej w sprawie zaopiniowania dokumentu pt. „Propozycja planu aglomeracji współtworzonej przez obszary gmin: Dąbrowa Górnicza i Będzin”.

Zgodnie z dyrektywą nr 91/271/EWG w sprawie oczyszczania ścieków komunalnych oraz art. 43 ust 1 Ustawy Prawo wodne z dnia 18 lipca 2001 r. (Dz. U. z dnia 2005 r. nr 239, poz. 2019 z późniejszymi zmianami) i ustaleniami krajowego programu oczyszczania ścieków komunalnych, aglomeracje o równoważnej liczbie mieszkańców powyżej 2000 powinny być wyposażone w sieci kanalizacyjne dla ścieków komunalnych zakończone oczyszczalniami ścieków.
Uchwalenie aglomeracji jest konieczne ze względu na w/w przepisy prawne, a dokument pt „Propozycja planu aglomeracji współtworzonej przez obszary gmin: Dąbrowa Górnicza i Będzin” (który powstał na podstawie Rozporządzenia Ministra Środowiska z dn. 22 grudnia 2004 r. w sprawie sposobu wyznaczania obszaru i granic aglomeracji – Dz. U. Nr 283, poz. 2841) określa obszar i granice aglomeracji w Dąbrowie Górniczej, dzięki czemu możliwe będzie m. in. ubieganie się o dofinansowanie rozbudowy sieci wod-kan z funduszy unijnych.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 05 cze 2008 - 19:34
Post #11


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,681
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlenProtokół Nr 23/08
z posiedzenia Komisji Budżetowej w dniu 25 marca 2008r

CYTAT
(...)
I Z-ca Prezydenta Miasta – H.Zaguła :
(...)
Odnośnie gospodarki wodno-ściekowej: w pierwszym kontrakcie, czyli rurociąg tłoczny ze Strzemieszyc – prowadzimy końcowe uzgodnienia i pozwolenia wodno-prawne, raport oddziaływania na środowisko. Powinna być gotowa całość pozwoleń na budowę w okolicach przełomu kwietnia-maja. Drugi kontrakt, czyli ten, który obejmuje dzielnice: Piekło, Antoniów, Tworzeń mamy w części zrealizowane. Tutaj mamy kłopoty z wykonawcą, z biurem projektowym ale w części mamy już wykonane - jest Piekło i Tworzeń. Wyłączenie przepompowni P2 z Tworznia chcielibyśmy rozpocząć w lipcu , jedno z najbardziej logistycznie niebezpiecznych zadań jakim jest przebudowa ulicy Tworzeń. Planujemy, że ok.4-6 miesięcy zostanie wyłączony z ruchu ten odcinek od Huty do ul.Roździeńskiego.
Biegnie trzeci kontrakt: Łęknice, Korzeniec, Dziesiąty. Termin wykonania projektów jest na koniec czerwca.
Czwarte zadanie, które obejmuje infrastrukturę w Strzemieszycach też do końca czerwca.
Jest tam dość duże zaawansowanie, złożone pozwolenie na budowę.
Cała dzielnica Ząbkowice – do 30 września jest termin wykonania projektu i uzyskania pozwolenia na budowę. Na razie nie widać, aby były zagrożenia terminowe.
Zadanie szóste tj. Ujejsce – jest rozpoczęta procedura przetargowa.
Zadanie siódme –Tucznawa ,Sikorka, Bugaj, zadanie ósme – ogłaszany jest przetarg na wykonanie likwidacji oczyszczalni w Strzemieszycach.
Do złożenia wniosku o aplikację ze środków jest potrzebne minimum 40% pozwoleń na budowę, które powinniśmy mieć na przełomie czerwiec - lipiec.
Będziemy musieli startować w konkursach, które już zostały ogłoszone. Do końca marca jest pierwsza tura konkursów – to jest na 300mln euro. My chcielibyśmy wystartować już do konkursu czerwcowego. Co kwartał będą ogłaszane terminy konkursów. Dalej nie ma jasnych wytycznych co do pisania wniosków. Czekamy, aż przyślą nam z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego bądź z Ministerstwa Środowiska tzw. generator wniosków.
Radny Z.Łukasik : cała polityka wodno-ściekowa jest oparta na środkach pozyskanych z obligacji. Wszystkie przetargi, mogą być ogłoszone, kiedy jest zabezpieczenie finansowe, zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych.
I Z-ca Prezydenta Miasta – H.Zaguła : ok.60% wartości całej inwestycji będzie pochodziło ze środków pomocowych, resztę będziemy uzupełniać obligacjami i budżetem. Dochody uzyskane z emisji obligacji należy traktować jako udział własny.
Ogłaszamy przetarg w tym roku na 3 zadania: realizacja rurociągu tłocznego ze Strzemieszyc, przebudowa instalacji w osi ulicy Tworzeń, ulica Jasna. Na te 3 zadania mamy pokrycie środkami własnymi, po to były potrzebne obligacje.
W międzyczasie staramy się o rozstrzygnięcie pozytywne konkursu, wtedy podpiszemy umowę o współfinansowaniu. W myśl prawa, posiadanie takiej umowy jest zabezpieczeniem środków.
Na pytanie radnego Z.Łukasika, jakie są środki finansowe na te 3 zadania, I Z-ca Prezydenta Miasta – H.Zaguła odpowiedział: wartość zadania rurociąg tłoczny ok. 30mln zł, na ulicy Tworzeń w zależności od tego jak daleko będziemy przebudowywać układ komunikacyjny ok.10-12mln zł. Na te 3 zadania powinniśmy się w 45mln zł zmieścić, zabezpieczyć musimy całość tej kwoty w latach realizacji.
Rurociąg tłoczny będzie robiony w 2 letnim okresie budżetowania, Tworzeń prawdopodobnie też, na okres 4-6 miesięcy zostanie wyłączona z ruchu ta część drogowa.
(...)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post pią, 20 cze 2008 - 12:34
Post #12


UZYTKOWNIK
******

Grupa: FdZD
Postów: 2,471
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gaduCYTAT
Modernizacja i budowa sieci wodno-kanalizacyjnych pochłoną 600 mln złotych ...


Modernizacja starej kanalizacji oraz budowa nowej w wielu dzielnicach miasta, gdzie je brakuje, to zadanie priorytetowe dla lokalnych władz. Inwestycja nabiera coraz bardziej realnych kształtów, ale jednak nie wszyscy mieszkańcy będą mogli skorzystać z tego dobrodziejstwa.

Cały projekt podzielony został na osiem zadań, w ramach których zaplanowane zostały konkretne przedsięwzięcia. Obejmą kilka dzielnic miasta, w tym m.in. Dziewiąty, Piekło, Antoniów, Korzeniec, Łęknice, Zabkowice, Tucznawę, Bugaj i Sikorkę. Na początek modernizacji sieci i jej budowy mogą się spodziewać mieszkańcy Strzemieszyc Wielkich i Gołonoga (tutaj powstanie tłocznia ścieków) oraz Tworznia i Piekła.

Tymczasem okazuje się, że zaległości na terenie gminy mimo tak ogromnych planów są i będą nadal spore, bo wdrażany obecnie program uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta i tak nie mógł objąć swoim zasięgiem wszystkich terenów, gdzie dziś kanalizacji nie ma w ogóle.

- Plany budowy kanalizacji kończą się w Tucznawie, nie zostanie nią objętych połowa Strzemieszyc, Tworznia, nie wspominając już o Łośniu i jeszcze bardziej odległych dzielnicach. Nie wiem dlaczego to wszystko zostało ustalone właśnie w ten sposób - mówi Mariola Trzewiczek, dąbrowska radna.

Jak tłumaczą lokalne władze obecnie nie można już niczego zmienić, bo muszą trzymać się wcześniejszych wytycznych i planów projektowych, które wytyczone zostały kilka lat temu.

- Obecnie musimy się starać o pozwolenia na budowę i kończyć całą procedurę, by móc otrzymać unijne dotacje. Projekt został wcześniej przygotowany właśnie w ten sposób, objął takie, a nie inny obszary i do tego została przygotowana dokumentacja. Wszystko zostało przekazane w takim kształcie do ministerstwa. Nie oznacza to oczywiście, że pozostałe ulice i dzielnice pozostaną bez kanalizacji. Część przedsięwzięć związanych z modernizacją sieci, na przykład w Gołonogu i centrum, będzie współfinansowanych z funduszu ochrony środowiska - wyjaśnia Henryk Zaguła, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.

Obecnie została zakończona procedura przetargowa na wyłonienie pomocy technicznej dla projektu Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej w gminie Dąbrowa Górnicza.

- Zadaniem wybranej pomocy technicznej będzie wspieranie w realizacji Projektu Funduszu Spójności wraz ze sprostaniem wymaganiom Decyzji Komisji Europejskiej i Aplikacji oraz wytycznych instytucji nadrzędnych.

Na ukończeniu są opracowania projektowe dotyczące zadania I, II, III IV i V. Uzyskiwane są decyzje administracyjne, między innymi o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację inwestycji, pozwoleń wodno - prawnych, pozwolenia na budowę - mówi Beata Pisarczyk z Jednostki Realizującej Projekt w UM.

Przetargi na kolejne zadania, czyli VI, VII, dotyczące wykonania dokumentacji projektowej na budowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w dzielnicach Ujejsce i Tucznawa zostały ogłoszone w czerwcu 2008 r. Natomiast przetarg dotyczący wykonania dokumentacji projektowej na likwidację istniejącej Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Strzemieszycach Wielkich planowany jest do ogłoszenia w późniejszych miesiącach wraz z przetargami uzupełniającymi dla zadań I i II.

- Ogłoszenie przetargów na roboty budowlane planuje się rozpocząć jeszcze w 2008 roku, począwszy od dzielnic Strzemieszyce Wielkie, Tworzeń, Piekło oraz Łęknice. Cały projekt jest realizowany w latach 2008 -2013 - informuje Beata Pisarczyk.

Inwestycja została oszacowana na kwotę 600 tys. zł, co ma odzwierciedlenie w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym miasta. Projekt planowany do realizacji ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności oraz środków własnych gminy Gmina liczy na dofinansowanie z Funduszu Spójności na ponad 200 mln. zł.


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post sob, 01 lis 2008 - 15:35
Post #13


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,681
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlenCYTAT
Protokół nr 25/08
z posiedzenia Komisji Rozwoju i Promocji Miasta w dniu 13 czerwca 2008

(...)
Przewodniczący Komisji – I. Zugaj:
Proponowałbym zacząć od tego materiału na temat realizacji projektu pod nazwą „Uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej w Dąbrowie Górniczej”. Czy macie Państwo jakieś pytania do tego materiału?

Radny – J. Talkowski:
Mam takie pytanie, ponieważ od lat już zabiegamy żeby uporządkować kanał Fuksa, czy to zadanie zostało uwzględnione, czy jesteście Panowie przygotowani na taką inwestycję?

Jednostka Realizująca Projekt, Główny Specjalista – R. Zwoliński:
Generalnie to zadanie nie jest objęte w uporządkowaniu gospodarki wodno – ściekowej. Natomiast jest taki program, zwany jakby mniejszą gospodarką wodno – ściekową i w tym programie planuje się uporządkować te tereny, miedzy innymi jest to ul.: Mireckiego, Jaworowa, Ziemna, Wolska, Starościńska przejściowo oraz rejon ulicy Poniatowskiego.

Radny – J. Talkowski:
Mnie chodzi o ujęcie tych ścieków wchodzących do rzeki Pogorii. Ja proponowałbym tam zrobić wizję lokalną.

Jednostka Realizująca Projekt, Główny Specjalista – R. Zwoliński:
To są tematy rozpoznane, że tak powiem i jak będzie zrealizowany ten zakres, o którym powiedziałem, to wtedy nie powinno być ścieków bytowych w kanale Fuksa. Między innymi bodajże rok czy dwa lata temu zostało przebudowane osiedle Królowej Jadwigi, została przebudowana ulica Cupiała w związku z tym ścieki sanitarne z tych fragmentów miasta już nie dopływają do tego kanału czyli do Pogorii. Natomiast pozostałe fragmenty są w trakcie opracowywania dokumentacji.

Radny – J. Talkowski:
Ja bym proponował uznać to jako priorytet.

Jednostka Realizująca Projekt, Główny Specjalista – R. Zwoliński:
Ta „duża gospodarka” jest priorytetem natomiast o tym też pamiętamy i jest to wprowadzane i realizowane. Jest to na etapie opracowań, koncepcji projektowych. Podsumowując, wiemy o tych fragmentach i planujemy je wprowadzić w przyszłości.

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – R. Majewski:
Która firma jest odpowiedzialna?

Jednostka Realizująca Projekt, Główny Specjalista – R. Zwoliński:
Firma Citex wygrała postępowanie przetargowe i teraz jest w trakcie podpisywania umowy.

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – R. Majewski:
Co nas czeka teraz w najbliższym czasie?

Jednostka Realizująca Projekt, Główny Specjalista – R. Zwoliński:
Teraz ogłosiliśmy przetarg, następne zadanie projektowe czyli na dzielnice Ujejsce, parę dni temu został ogłoszony przetarg na dzielnice Tucznawa, Bugaj, Sikorka i w tym miesiącu planujemy jeszcze ogłosić, jeżeli nam się uda projekt na likwidację oczyszczalni. To by były, że tak powiem już wszystkie duże projekty uruchomione.

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – R. Majewski:
Z pierwszym etapem kiedy będziemy ruszać?

Jednostka Realizująca Projekt, Główny Specjalista – R. Zwoliński:
Pierwszy etap - planujemy ogłosić przetarg na roboty budowlane w tym roku.
Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – R. Majewski:
Ogłosić przetarg? Czyli to co było zakładane, rozpoczęcie w III kwartale, jest już nieaktualne?

Jednostka Realizująca Projekt, Główny Specjalista – R. Zwoliński:
To jest generalnie tak, że my nie wiemy jak będzie wyglądać przetarg, bo przetarg może trwać miesiąc, a może trwać 6 miesięcy, bo zależy czy będą odwołania czy nie, różnie bywa.

Przewodniczący Komisji – I. Zugaj:
Jeżeli nie ma już więcej pytań to na razie zakańczamy ten temat, aczkolwiek będziemy do niego wracać, bo to jest najważniejszy projekt, który realizujemy. Powrócimy do niego przy omawianiu realizacji zadań inwestycyjnych zawartych w planie inwestycyjnym.

Jednostka Realizująca Projekt, Główny Specjalista – R. Zwoliński:
Mogę jeszcze dopowiedzieć, że w najbliższych dniach będą do nas spływać dokumentacje budowlane, będziemy występować o pozwolenia na budowę na bardzo duże zakresy dotyczące dzielnicy Ząbkowice, Strzemieszyce Wielkie, Trzydziesty, Dziewiąty, Łęknice.

(...)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post sob, 06 gru 2008 - 14:52
Post #14


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,681
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlenCYTAT
Protokół Nr 31/08
z posiedzenia Komisji Budżetowej w dniu 28 października 2008r


(...)
Na ten rok planowano rozpoczęcie gospodarki wodno-ściekowej, ale dopiero w tej chwili kończymy dokumentację i 1 grudnia będzie złożony w ministerstwie pełny wniosek.
(...)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Debi
post pią, 23 sty 2009 - 13:03
Post #15


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Dołączył: pią, 23 sty 09
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 3,143
Płeć: KobietaWitam
Mam pytanie o kanalizację wodno ściekowa na ulicy Laski w jej środkowej i końcowej części, kiedy to spadnie na nas ten zaszcyt i doprosimy się o kanalizacje? Od ok 20 lat prosimyi nic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post sob, 24 sty 2009 - 11:45
Post #16


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,681
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlenTakiego zaszczytu nie dostapilo z pol miasta. Wielu prosi o kilkadziesiat lat dluzej wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Debi
post sob, 24 sty 2009 - 16:37
Post #17


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Dołączył: pią, 23 sty 09
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 3,143
Płeć: Kobieta
Ja pisze o sobie. Podania do Urzędu Miasta pisane były od ok 20 lat. Nie pisze o moich rodzicach, którzy przedemną też prosili.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mick
post śro, 11 mar 2009 - 12:01
Post #18


UZYTKOWNIK
****

Grupa: FdZD
Postów: 406
Dołączył: pią, 09 gru 05
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 174
Płeć: Mężczyzna
GG: 1006247 status gadu-gaduProszę bardzo:
http://www.ekoportal.pl/jetspeed/portal/po..._III_nabor.psml

Miejsce 13:

Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dąbrowa Górnicza - Etap I
Gmina Dąbrowa Górnicza
Koszt całkowity [w PLN]: 637 769 831,5
Kwota dofinansowania [w PLN]: 503 551 092,5

To jeszcze nic pewnego, ale dobrze idzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post śro, 11 mar 2009 - 16:26
Post #19


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,388
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyznajest to zdecydowanie najwyzsza kwota , o jaka ubiega sie DG, wsród pozostałych projektów, oby nie miało to złego wpływu na wynik rozdania kasy. aby nie uznano ze lepiej dac na 10 innych projektów niz na DG.

A jaka jest łaczna pula ??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pon, 23 mar 2009 - 19:53
Post #20


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 7,681
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlenKolejne przetargi:

Pełnienie roli Inżyniera Kontraktu dla Projektu pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dąbrowa Górnicza” – etap I

-----------
Wykonanie dokumentacji projektowej dla VI zadania obejmującego budowę infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej w dzielnicy UJEJSCE – w ramach Projektu pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej w gminie Dąbrowa Górnicza


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

14 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: niedziela, 31 maj 2020 - 14:30
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza