IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

6 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Zakaz palenia na przystankach?
Palenie na przystankach
Jesteś za zakazem?
TAK [ 43 ] ** [78,18%]
NIE [ 12 ] ** [21,82%]
Suma głosów: 55
Goście nie mogą głosować 
:)
post pią, 11 sty 2008 - 10:55
Post #1

IX :)

Grupa: ADMINISTRATOR
Nr użytkownika: 8
GG: 1234567 status gadu-gadu
Tlen: test status tlen

CYTAT

Radni chcą wprowadzić zakaz palenia na przystankach
dziś

Posłowie pracują nad projektem ustawy zakazującej palenia m.in. w szpitalach, szkołach, na wyższych uczelniach, a także w barach i restauracjach. Jeszcze w tym miesiącu jej projekt ma trafić na obrady sejmowej Komisji Zdrowia.

Radni nie chcą być gorsi od parlamentarzystów. - Dotychczas o takiej uchwale radni rozmawiali jedynie w kuluarach. Myślę, że w tym roku będziemy się nad tym już pracować. Tym bardziej, że w całej Europie jest trend ograniczenia palenia w miejscach publicznych. Taka uchwała ma szansę wejścia w życie w naszym mieście - mówi Agnieszka Pasternak, przewodnicząca Rady Miejskiej.

W Sosnowcu właśnie przygotowano projekt uchwały z zakazem palenia tytoniu na przystankach autobusowych i tramwajowych.

- Problem jest duży i dotyczy generalnie miejsc publicznych, w granicach których brak regulacji w sprawie palenia tytoniu. W rezultacie osoby niepalące narażone są na bierne palenie. Wydawałoby się, iż problemu nie ma w ogóle, bo przecież jeśli ktoś pali, to wystarczy go poprosić i przestanie lub dokończy palenie tam, gdzie nikomu nie będzie szkodził. Jeśli ktoś chce się przekonać czym to się kończy, niech poprosi dziesięciu przygodnych palaczy na przystanku, w windzie, na klatce schodowej, na ruchliwej ulicy czy w innym miejscu publicznym - mówi radny Zbigniew Dziewanowski, inicjator antytytoniowej uchwały.

Według projektu palacz, stojący na przystanku, przyłapany na tym wykroczeniu przez strażnika miejskiego lub policjanta może zostać ukarany grzywną w wysokości od 50 do 500 zł. Wobec tej uchwały sceptyczny jest Daniel Miklasiński, przewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu (sam nie pali).

- Kto będzie chodził po przystankach, sprawdzał i pilnował czy nie łamane jest prawo przez palaczy? Dla mnie jest to bezsensowne działanie. Podejmowane przez Radę Miejską uchwały powinny być realnie wykonywane czyli egzekwowane - mówi Daniel Miklasiński. - Natomiast sam zaapelowałem do radnych, żeby nie palili w toalecie, podczas przerw w komisjach czy sesjach.

Pomysł ograniczenia palenia tytoniu na przystankach popiera Anna Targońska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sosnowcu, która od kilku lat organizuje dwa razy w roku happeningi przeciwko paleniu.

- Palacze szkodzą nie tylko sobie, ale też biernym palaczom, który przymusowo wdychają dym z ich papierosów. Tak właśnie się dzieje na przystankach - podkreśla Anna Targońska.- W wypalanym papierosie jest 4 tys. składników chemicznych i 400 rakotwórczych.

Być może w ślad za kolegami z Sosnowca pójdą radni z Dąbrowy Górniczej.

Sebastian Reńca

No oby. Na ustawe tez czekam niecierpliwie. Niektorzy mowia o ograniczeniu prawa do wolnosci, ale jakim prawem moga smrodzic i truc, tych ktorzy sobie tego nie zycza. Wystarczy ze odejda kawalek dalej.
Jasne jest ze wszyscy nie beda przestrzegac, szczegolnie na poczatku ale przypomnijcie sobie jak wiele lat temu wchodzila ustawa o zakazie spozywania alkoholu, ktora mimo wszystko badzo duzo zmienila.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
marcin.p
post pią, 11 sty 2008 - 11:31
Post #2

UZYTKOWNIK

Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 446
GG: 11390668 status gadu-gadu

Ja juz gdzieś napisałem te słowa "gdyby ludzie mieli w sobie troche kultury, nie trzeba by wymyslac tego typu ustaw".

Ale ja jestem sceptyczny co do egzekwowania tej ustawy. Bo kto niby ma to robic? Policja, Straż Miejska, według mnie obie te instytucje NIE MAJĄ MORALNEGO PRAWA by karać za te przewinienie!! Dlaczego? Bo dlaczego ma mnie karać ktos, kto przed chwilą popełnił to samo wykroczenie? Tak, tak! Mianowicie w obiektach należacych do MSWiA juz od dość dawna obowiązuje zakaz palenia, nie wolno również palic w radiowozach. Ale nasi dzielni policjanci i strażnicy palą sobie w najlepsze!

Ten post edytował siara pią, 11 sty 2008 - 11:40

--------------------
Pozdrawiam!
Marcin

+Quote Post
beata1
post pią, 11 sty 2008 - 11:56
Post #3

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 1,018

Jak do tej pory, to wszyscy są ZA zakazem, pocieszające to rolleyes.gif

+Quote Post
olo
post pią, 11 sty 2008 - 12:01
Post #4

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 18
GG: 1387662 status gadu-gadu

CYTAT(beata1 @ pią, 11 sty 2008 - 11:56) *
Jak do tej pory, to wszyscy są ZA zakazem, pocieszające to rolleyes.gif

Nareszcie. Obserwowałem w Gdańsku jak się ma rzecz z niepaleniem na przystankach. Mianowicie, znakomita większość palaczy pali poza przystankami. Na przystanku palą pijani gówniarze, menele i obcy, którzy niedostrzegli tabliczki.

--------------------

+Quote Post
marcin.p
post pią, 11 sty 2008 - 12:03
Post #5

UZYTKOWNIK

I tak powinno być! A tych gówniarzy i meneli nikt nie goni? Czyli jednak jest problem z egzekwowaniem?

--------------------
Pozdrawiam!
Marcin

+Quote Post
syzio
post pią, 11 sty 2008 - 13:54
Post #6

Dąbrowa G

Nr użytkownika: 168
GG: 3563765 status gadu-gadu

Jestem za! Denerwuje mnie dym, który leci w moją stronę gdy czekam na autobus! Zakaz palenia w miejscach publicznych powinien zostać wprowadzony w całym kraju!

+Quote Post
Sebastian22
post sob, 12 sty 2008 - 16:26
Post #7

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 169
GG: 4013457 status gadu-gadu

Też jestem za zakazem ALE....w Rudzie Śląskiej już to wprowadzono a jak jest w praktyce to nie muszę chyba pisać....kolejny martwy przepis. Tutaj musiala by sie zmienić mentalność ludzi a wiadomo jak to u nas z tym jest.

+Quote Post
syzio
post sob, 12 sty 2008 - 18:21
Post #8

Dąbrowa G

Nr użytkownika: 168
GG: 3563765 status gadu-gadu

Może ludzie o takiej ustawie nie wiedzą

+Quote Post
pulsatilla1214
post sob, 12 sty 2008 - 23:45
Post #9

UZYTKOWNIK

Grupa: MODERATOR
Nr użytkownika: 148

a moim zdaniem przepis zbędny

dlaczego? jezeli obok ktos pali, przystanek to nie zamknięte pomieszczenie - wystarczy przejść kawałek dalej. bezwietrznie jest rzadko, zwykle przy najmniejszym wysiłku i zrobieniu kilku kroków mozna uniknąć tytoniowego dymu. chyba ze ktos jest przywiązany na stałe do przystankowej ławki czy daszku smile.gif

P.S.

nie palę i nigdy nie paliłem, niemniej przez lata byłem biernym palaczem. co innego kawiarnia zasnuta dymem (tu popieram zakaz), czym innym przystanek. zapędy regulowania wszystkiego przepisami do niczego nie prowadzą. wystarczy trochę kultury, ale i tolerancji dla innych niż my sami

w USA dochodzi już do sytuacji, że lokatorzy mają zakaz palenia w wynajmowanych mieszkaniach (bo systemem wentylacyjnym rzekomo dym przeszkadza innym), ciekawe kiedy u nas dojdzie do podobnych sytuacji. cos jak z grillowaniem kiełbasek w Niemczech wink.gif

+Quote Post
olo
post nie, 13 sty 2008 - 08:32
Post #10

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 18
GG: 1387662 status gadu-gadu

CYTAT(pulsatilla1214 @ sob, 12 sty 2008 - 23:45) *
a moim zdaniem przepis zbędny

dlaczego? jezeli obok ktos pali, przystanek to nie zamknięte pomieszczenie - wystarczy przejść kawałek dalej. bezwietrznie jest rzadko, zwykle przy najmniejszym wysiłku i zrobieniu kilku kroków mozna uniknąć tytoniowego dymu. chyba ze ktos jest przywiązany na stałe do przystankowej ławki czy daszku smile.gif

Nie, takich bredni to dawno nie czytałem. Jestem na tym forum od początku i jeszcze mną tak nie trzepło. Ja mam odchodzić? Ja truję? Pomyśl człowieku co piszesz. Ja się mogę przenieśc dalej od Huty Katowice jak mi przeszkadza, ale nie będę odchodził od palacza, który mnie truje. To on ma odejść a nie ja. Ja mam się wysilać żeby myśleć, czy dureń który mi dmucha dymem w gębę. To nie bar, gdzie chodzę z własnej woli tylko przystanek, gdzie jestem zmuszony stać i czekać na autobus. Wyobraź sobie sytuację, że pod wiatą stoi dwóch palaczy a cała reszta oczekujących, która nie chce by ich truto, czeka na autobus poza wiatą na rzęsistym deszczu. Załapałeś?

--------------------

+Quote Post
savalas
post nie, 13 sty 2008 - 10:51
Post #11

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 612

bardzo dobry pomysł, wogóle pomysł z zakazem palenia w miejscach publicznych jest świetny, dość zatruwania ludzi, którzy zatruwani nie chcą być. To palący, powinien się odsuwać, czy wychodzić z pubu, a nie osoba która nie pali !!

+Quote Post
marcin.p
post nie, 13 sty 2008 - 10:59
Post #12

UZYTKOWNIK

Przysatanki, parki, szpitale, szkoły, uczelnie: TAK, TAK i jescze raz TAK

Bary, puby i restauracje to jednak powinno pozostać w gestii własciciela czy wprowadza zakaz palenia czy nie

--------------------
Pozdrawiam!
Marcin

+Quote Post
Sebastian22
post nie, 13 sty 2008 - 12:02
Post #13

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 169
GG: 4013457 status gadu-gadu

CYTAT(siara @ nie, 13 sty 2008 - 10:59) *
Przysatanki, parki, szpitale, szkoły, uczelnie: TAK, TAK i jescze raz TAK

Bary, puby i restauracje to jednak powinno pozostać w gestii własciciela czy wprowadza zakaz palenia czy nie

Powinny być puby takie i takie. Choć znając życie to zazwyczaj do pubu idzie się w jakimś gronie i przeważnie ktoś jest palący. Ew. jak jest to mniejszość to można wyjść na zewnątrz. Troche świeżego luftu nie zaszkodzi....

+Quote Post
michu
post nie, 13 sty 2008 - 12:07
Post #14

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 239

Nie palę papierosów ale przepis dot. przystanków uważam za przegięcie. Już widzę patrol SM na każdym przystanku pilnujący, czy czasem ktoś nie pali......

+Quote Post
filip13
post nie, 13 sty 2008 - 12:07
Post #15

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 717
GG: 1385735 status gadu-gadu
Tlen: filipparulski1 status tlen

co do szkół to raczej jest nie do opanowania, ale np. w szpitalach powinien być całk. zakaz angry2.gif

--------------------

nasza miłość nasza duma, wiara co przetrwała w nas!!!

+Quote Post
marcin.p
post nie, 13 sty 2008 - 12:10
Post #16

UZYTKOWNIK

CYTAT
Powinny być puby takie i takie.

I właśnie dlatego powienien o tym decydować właściciel. A wśród nich są zarówno zwolennicy jak i przeciwqnicy zakazu palenia.

CYTAT
Już widzę patrol SM na każdym przystanku pilnujący, czy czasem ktoś nie pali......

To jest mały problem. Barzdiej bym sie obawiał, że po wypisaniu mandatu sami zaraz by zapalili fajeczke. Niestety ale większość naszych strażników i policjantów to palacze!

Ten post edytował siara nie, 13 sty 2008 - 12:16

--------------------
Pozdrawiam!
Marcin

+Quote Post
pulsatilla1214
post nie, 13 sty 2008 - 16:18
Post #17

UZYTKOWNIK

CYTAT
Wyobraź sobie sytuację, że pod wiatą stoi dwóch palaczy a cała reszta oczekujących, która nie chce by ich truto, czeka na autobus poza wiatą na rzęsistym deszczu. Załapałeś?

rozumiem, że nikt też nie wpadł na to, że istnieje cudowny wynalazek zwany parasolem jak również nikt nie posiada kurtki z kapturem i wszyscy wprost ociekają laugh.gif a może i tornado szaleje poza wiatą lub inny kataklizm ma miejsce wink.gif ? może grad wielkosci piłek tenisowych?

po prostu tragedia smile.gif ocierają sie o śmierć chcąc uniknąc dymu wink.gif

nikt też nie wpadł na pomysł, aby uprzejmie zwrócić uwagę, że dym przeszkadza? nie znalazła się też pod wiatą zadna odważna kobieta wśród całej grupy kozaków takich jak Ty, co wink.gif ?

jakby reszta NAPRAWDĘ nie chciała być truta, nie byłaby truta, chocby tych dwóch paliło. Inteligencja jest po to, by ją stosować. zawsze istnieje tez prostsze wyjście niewymagające myślenia - zgaś im papierosy palcami jeśli czujesz się silny na pięści cool.gif

ale nie łudź się, ze pomogą w tym zakazy...

CYTAT
To nie bar, gdzie chodzę z własnej woli tylko przystanek, gdzie jestem zmuszony stać i czekać na autobus

najpierw ledwo przeżyli poza wiatą chcąc uniknąć dymu, a teraz jak te barany na rzeź z własnej woli lecą do zadymionego lokalu wink.gif ? rozumiem, że nie znosisz dymu tylko czasami? intrygujące. to własnie w barze człowiek częściej jest zmuszony niz na przystanku (i wdycha tego dymu zdecydowanie więcej) - jak umówisz się gdzieś to nie zawsze jest sens i czas zmieniac miejsce. przystanku nie zasnuwa gęsty welon tytoniowej mgły, a bar i owszem tongue.gif

CYTAT
Ja się mogę przenieśc dalej od Huty Katowice jak mi przeszkadza, ale nie będę odchodził od palacza, który mnie truje. To on ma odejść a nie ja

zazdroszczę. skoro łatwiej Ci się przenieść od Huty Katowice niz przesunąć o pięć metrów wyprowadź się już teraz do Krakowa, czy Rudy Śląskiej, skoro to takie proste. będziesz miał przystanki o jakich marzysz. nie będzie palacz pluł nam w twarz

CYTAT
Ja mam się wysilać żeby myśleć, czy dureń który mi dmucha dymem w gębę

rozumowanie na zasadzie "to on ma myśleć, odejść, nie ja" jest obarczone od początku błędem logicznym... jesli uznajesz tego kogoś za durnia, nie licz na to, że jako dureń bedzie stosował wydumane przepisy, myślał, a tym bardziej odchodził...

jak prowadzisz samochód i ktoś łamie kodeks drogowy nie ustepując Ci pierwszeństwa też stosujesz podobną filozofię? daleko zajedziesz...

widzę ze po moim pierwszym głosie przeciwko az trzech forumowiczów odważyło się zagłosować inaczej niz przytłaczająca wiekszość wink.gif gratulacje!

P.S.

Czy w tym mieście naprawdę nie ma juz poważniejszych problemów od palenia na przystankach rolleyes.gif ?

+Quote Post
szer
post nie, 13 sty 2008 - 16:42
Post #18

UZYTKOWNIK

Grupa: FdZD
Nr użytkownika: 152
GG: 7413760 status gadu-gadu

@filip13 - w placówkach oświaty obowiązuje zakaz palenia... A to czy ktos pali w szkole, jak np. u mnie w Zamoyu to juz inna kwestia... Zakaz taki jest ;p

--------------------
33001,04

+Quote Post
:)
post nie, 13 sty 2008 - 16:49
Post #19

IX :)

Grupa: ADMINISTRATOR
Nr użytkownika: 8
GG: 1234567 status gadu-gadu
Tlen: test status tlen

Ten temat wszedzie wzbudza kontowersje

CYTAT(pulsatilla1214 @ sob, 12 sty 2008 - 23:45) *

snf (50).gif

Wiata jest po to by chronic przed wiatrem i deszczem. Ktos zapali a reszta ma wyjsc w zimny dzien na wiatr albo deszcz? Dym to nie tylko dyskomfort ale tez, a moze przede wszystim trucie. Jakim prawem ktos moze truc osoby ktore sobie tego nie zycza?

Zawsze masz ze soba kurtke z kapturem i parasol? Niezle przezorny smile2.gif A palacz nigdy nie ma, ze nie moze sam wyjsc? Co go tam trzyma?

I popros taka osobe kulturalnie to zobaczysz reakcje. Moze 1 na 10 Cie usatysfakconuje. Kulturalne osoby nie pala zaraz obok, chyba ze sie zapomna i wtedy reakcja bedzie ok. Reszta ma w d**** innych i nie szanuje ludzi.

Wczesniej czy pozniej ustawa wejdzie u nas w zycie. W ostatecznosci w dalszej przyszlosci pod naciskiem UE, albo nawet zostanie to narzucone. Wiadomo jaka jest teraz tendencja w Europie. Nie przyjmujac tej ustawy mozna tylko troche odwlec to w czasie.
snf (51).gif http://www.lokalbezpapierosa.pl/index.php/europa/
i najezdzajcie kursorem na kolejne panstwa

Tam byly identyczne glosy a najgorzej oczywiscie jesli chodzi o lokale. Wlasciciele mowili ze bedzie katastrofa ( pewnie widzieliscie w wiadomosciach) - no i co sie takiego stalo? Tak jak Niemcy bali sie rozszerzenia Ukladu z Schengen i od pierwszego dnia najazdu bandytow z Polski. Teraz sa juz mile zaskoczeni biggrin.gif

Oczywiscie wszyscy nie beda przestrzegac zakazu ale sytuacja zmieni sie na plus w olbrzymim stopniu. Do tego potrzeba czasu.
Do tego Polacy lubia lamac przepisy i jeszcze sie tym chwalic wink.gif Kto wie z czego to wynika - zaborow z malymi przerwami az do 1989?

--------------------

+Quote Post
pulsatilla1214
post nie, 13 sty 2008 - 17:58
Post #20

UZYTKOWNIK

CYTAT
Jakim prawem ktos moze truc osoby ktore sobie tego nie zycza?

laugh.gif
a jakim prawem zmotoryzowani ( w tym kierowcy autobusów podjeżdżających do wiaty) trują spalinami pieszych wink.gif ?

Ten post edytował pulsatilla1214 nie, 13 sty 2008 - 17:58

+Quote Post

6 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: niedziela, 08 grudzień 2019 - 18:52
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza