IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

 
Reply to this topicStart new topic
> Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej
Zibar
post pon, 04 cze 2007 - 11:47
Post #1


www.sportowa.dabrowa.pl
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,743
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: MężczyznaJest w Dąbrowie taka instytucja, która działa coraz prężniej, rozbudowując się cały czas, a dzięki niej nasze dzieci i młodzież znajdują fachową poradę wychowawców prowadzących zajęcia w bardzo szerokim zakresie.
Zresztą sami zobaczcie:
MOPT

Wychowankowie corocznie, dzięki olbrzymiemu zangażowaniu dyrekcji i wychowawców uczestniczą w wielu konkursach.
QUOTE
Niezwykłe światy, malowane pędzlem i ołówkiem
01.06.2007

Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej jest prawdziwą kuźnią młodych talentów. Swoje pasje i zainteresowania z przyjemnością rozwijają tutaj także dwie 13-latki, Basia Koźbiał i Klaudia Kadłubiec, których na dobre wciągnęło malowanie i rysunek. O ich nieprzeciętnych umiejętnościach świadczy coraz większa liczba nagród i wyróżnień w przeróżnych konkursach.

Basia szczerze przyznaje, że zajęcia plastyczne i kreowanie własnych wizji na papierowych kartach to dla niej ogromna frajda. Znacznie większa niż żmudne ćwiczenia, które są niezbędne, by osiągnąć perfekcję w grze na jakimś instrumencie muzycznym.

- Dziadkowie bardzo chcieli, żebym grała. Nawet dostałam kiedyś pianino, ale zamiast chodzić na zajęcia muzyczne wolałam uczyć się rysunku. Szczególnie podoba mi się malowanie ołówkiem. Najbardziej postaci i portretów. Choć może się komuś wydawać, że brak wielobarwnej palety kolorów czyni takie prace mniej atrakcyjnymi, ja uważam, że są jednak bardzo ciekawe. Wystarczy czasami kilka konturów, szkiców, by przekonać się, że powstaje coś naprawdę fajnego - mówi dąbrowianka.

Bardziej poważnie zaczęła interesować się sztuką plastyczną i malowaniem w czwartej klasie szkoły podstawowej, a jej pierwszym sukcesem okazał się udział w wojewódzkim konkursie plastycznym, gdzie przedstawiła własną wizję miasta. Potem posypały się kolejne laury. Pierwsze miejsce w wojewódzkim konkursie Mój dom w Radlinie oraz zwycięstwo w międzynarodowym konkursie w Rumunii na najpiękniejszy kalendarz, przedstawiający regionalne tradycje i obrzędy ludowe podczas czterech pór roku.

- Oprócz postaci interesuje mnie właśnie przelewanie na papier różnych elementów architektury, kwiatów, ogrodów, a także projektowanie wnętrz, troszkę też ubiorów. Dobre pomysły przychodzą mi do głowy często podczas... lekcji i wtedy staram się je utrwalić gdzieś na kartkach - przyznaje Basia, która ma także sporo sukcesów w konkursach recytatorskich. Jak podkreśla preferuje raczej prozę.

W Klaudii Kadłubiec też drzemią ogromne pokłady przeróżnych talentów. Pomimo tego, że ma dopiero 13-lat świetnie maluje, bije na głowę rówieśników w konkurencjach sportowych, a do tego gra od lat na keyboardzie. Już w wieku pięciu lat wygrała konkurs plastyczny w MOPT pod hasłem To, co piękne wokół nas, który przewidziany był w kategorii od... 7 do 10 lat. Dwukrotnie zdobywała także nagrodę Grand Prix w międzynarodowych konkursach plastycznych, gdzie zaprezentowała m.in. piękno Beskidów i Bieszczadów. Nie ma przed nią tajemnic komputer, dzięki czemu mogła zaprojektowała najpiękniejszą kartkę wielkanocną w konkursie grafiki komputerowej. Te wszystkie sukcesy zaowocowały miejskim stypendium, przyznanym przez prezydenta Dąbrowy Górniczej.

- Malowanie to moja pasja. Lubię bawić się kolorami i barwami. Sporą przyjemność sprawia mi malowanie pejzaży i krajobrazów. Jest w nich jakieś naturalne piękno, które staram się pokazać innym - mówi Klaudia.

Po zakończeniu edukacji w szkole podstawowej swój talent będzie rozwijać dalej w gimnazjum plastycznym.

Jak się okazuje dąbrowianka znajduje także czas na rywalizację sportową. Jest podstawową zawodniczką drużyny siatkówki w SP 29 w Zespole Szkół nr 3. Ostatnio wygrała także szkolne zawody w czwórboju.

- Jeśli lubi się to, co się robi, to mimo innych obowiązków i nauki zawsze można znaleźć wolny czas na rozwijanie swoich zainteresowań - podkreśla utalentowana dąbrowianka.

Piotr Sobierajski - Dziennik Zachodni


Z tego co wiem, jest to pierwszy z cyklu artykułów poświęconych dąbrowskiemu MOPT-owi dlatego rozpocząłem nowy temat.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arbas
post pon, 04 cze 2007 - 23:19
Post #2


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,023
Dołączył: czw, 16 lis 06
Nr użytkownika: 307Ile trzeba miesięcznie zapłacić, aby dziecko mogło uczestniczyć w zajęciach MOPT-u?
Słyszy się o różnych kwotach i różnie się je nazywa;
-opłata miesięczna
-składka na komitet rodzicielski
-co łaska
Widocznie temat nie jest wygodny i unika się odpowiedzi.
Dzięki za informacje od rodziców, czyli z pierwszej ręki.

PS. Dąbrowski Ośrodek Pracy Twórczej jest świetny i życzymy mu jak najlepiej, łącznie z adaptacją dawnego kina ARS na potrzeby sekcji teatralnej!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post śro, 04 lip 2007 - 11:03
Post #3


www.sportowa.dabrowa.pl
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,743
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: MężczyznaZe strony UM

QUOTE
Warsztaty Shibori w MOPT
[2007-07-04 08:40:48]

W ramach Akcji Lato Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej przygotował integracyjne warsztaty artystyczne shibori, na które zaprosił dzieci ze Szkoły Specjalnej nr 5 w Dąbrowie Górniczej oraz wszystkie chętne dzieci i młodzież. Pracownia artystyczna MOPT zapełniła się po brzegi zaciekawionymi uczestnikami zajęć.

Stara japońska tradycja shibori, czyli farbiarska technika zdobienia tkanin, jest wciąż żywa w Japonii. Uczestnicy warsztatów poznawali tajniki tej niezwykle pracochłonnej dziedziny pod czujnym okiem prowadzących zajęcia, Iwony Wilk - dyrektor MOPT i Kingi Bielec.

Zadaniem uczestników było zaprojektowanie i zdobienie bawełnianych chustek. Goście ze Szkoły Specjalnej nr 5 wykazali się szczególną precyzją pracy i starannością, tak wymaganą przy doskonaleniu tej techniki.

Wkrótce na podwórku MOPT zawieszone zostały wilgotne jeszcze chusty shibori. Efekty wielogodzinnej pracy, ozdobione fantazyjnymi wzorami, powiewały wesoło łopocząc.

Na twarzach dzieci zagościł uśmiech, z radością i zadowoleniem pozowały do zdjęć ze swoimi pracami. I to chyba najpiękniejsze podsumowanie warsztatów.

Magdalena Skorus


Co do opłat zapytam, przy najbliższej okazji.
Z tego co wiem, MOPT zdobył fundusze UE na rozbudowę, gdzyż brak jest miejaca dla dzieci z nowo tworzonych sekcji i na placu (dawnym boisku) powstanie nowoczesne skrzydło budynku.

Ten post edytował Zibar śro, 04 lip 2007 - 11:04


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post pią, 12 paź 2007 - 07:16
Post #4


www.sportowa.dabrowa.pl
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,743
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: MężczyznaQUOTE
Malarstwo Jana Dubiela w MOPT

Galeria "Przy Gołej Ścianie" w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej zaprasza na wernisaż w dniu 17 października, o godzinie 17.00. Tym razem w galerii zagości znany śląski artysta, na co dzień zasłużony pedagog katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, prof. Jan Dubiel.

Ekspozycja wpisuje się znakomicie w październikową aurę, bowiem fascynację artysty stanowią drzewa, a szczególnie powierzchnia kory. Poprzez prace Dubiela przemawia dialog struktur, inspirując do spojrzenia na rzeczywistość z innej strony.

Obecnie artysta zajmuje się głównie malarstwem i rysunkiem, jednak w kręgu jego zainteresowań znajduje się także plakat, grafika książkowa oraz wystawiennictwo. Zaprojektował ogromną ilość plakatów, książek, folderów, katalogów i periodyków. Zrealizował także monumentalne freski. Za swoją twórczość otrzymał kilkadziesiąt nagród i wyróżnień. Brał udział w wystawach zbiorowych oraz indywidualnych, w plenerach malarskich w kraju i za granicą. Prof. Dubiel otrzymał także wiele nagród za osiągnięcia dydaktyczne, w tym Nagrodę Indywidualną Ministra Kultury i Sztuki.

Magdalena Skorus, MOPT--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post pią, 19 paź 2007 - 10:04
Post #5


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: MężczyznaCYTAT
Wieczór z profesorem Dubielem w MOPT
[2007-10-18 14:37:05]

Jesienna aura na płótnach Jana Dubiela przyciągnęła na środowy wernisaż wielu entuzjastów malarstwa. Profesor otworzył wystawę i serdecznie powitał zebranych gości. Wyjątkowo gorąco powitał młodzież, która w pracowni MOPT dopiero kształci swoje talenty artystyczne.

prof_Dubiel.jpg

Iwona Wilk, dyrektor MOPT, złożyła na ręce artysty szczególnego rodzaju podziękowania za zainspirowanie jej artystycznej drogi twórczej, w czasie gdy studiowała w pracowni profesora.

Profesor Dubiel opowiedział o swojej fascynacji drzewami, których wizerunki znaleźć można na jego obrazach. Artysta zaznaczył, że dla mieszkańca Śląska drzewa stanowią szczególnie ważny element pejzażu. Struktura kory w detalicznym zbliżeniu stanowi natomiast zarówno abstrakcję, jak i rzeczywistość. Na ich podstawie artysta tworzy obraz, który skłania do refleksji, a czasem wyciszenia.

prof_Dubiel_1.jpg

Spotkanie odbyło się więc w podniosłej, ale ciepłej atmosferze. Prezentami muzycznymi dla profesora okazały się występy młodych wokalistów Studia Piosenki MOPT, Kamili Mrozik oraz Dawida Podsiadło.

Wystawę malarstwa Jana Dubiela będzie można oglądać w galerii MOPT do połowy listopada.

Magdalena Skorus, MOPT


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post czw, 01 lis 2007 - 13:29
Post #6


www.sportowa.dabrowa.pl
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,743
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: MężczyznaCYTAT
Warsztataty dla młodych i twórczych

Nie lada gratka szykuje się dla zainteresowanych teatrem, literaturą, fotografią oraz animacją komputerową. Z początkiem listopada w MOPT rusza nowy projekt edukacyjny w ramach rządowego programu, którego celem jest pobudzenie aktywności i inicjatyw młodego pokolenia oraz efektywne zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży. Program skierowany jest do uczniów lokalnych szkół w wieku od 10 do 18 lat. Warsztaty są bezpłatne, otwarte dla tych uczniów, którzy pragną podjąć aktywne działania artystyczne. Warsztaty rozpoczną się 5 listopada.

Warsztaty artystyczne obejmują m.in. pracę i uczestnictwo w multimedialnym spektaklu (blok Multimedialne Środki Przekazu w Sztuce Teatralnej), uczestnictwo w Śląsko-Zagłębiowskim Happeningu Literackim, pracę dziennikarską i fotoreporterską przy szkolnej gazecie "renDGen", uczestnictwo w projekcjach filmowych, zgłębianie technik grafiki komputerowej oraz udział w warsztatach malarskich. W ramach projektu odbędzie się także wiele interesujących spotkań autorskich.

Wśród zaproszonych autorów znaleźli się m.in. Marian Kisiel, Paweł Majerski, Wojciech Kuczok, Radosław Kobierski, Bartłomiej Majzel, Krzysztof Siwczyk, Jacek Durski, Maciej Mielecki, Wojciech Brzoska oraz Paweł Sarna. W ramach projektu organizatorzy zaplanowali także wycieczki kulturoznawcze oraz wizyty w teatrze, kinie oraz galeriach sztuki. Warsztaty przybiorą formę cyklicznych spotkań, uzupełnionych panelami dyskusyjnymi, spotkaniami z kreatorami dzisiejszego wizerunku artystycznego i animatorami kultury. Urozmaicona artystycznie formuła projektu pozwala na zintegrowanie różnorodnych metod oraz form pracy z dziećmi i młodzieżą na płaszczyźnie kulturalnej i edukacyjnej.
Chętni do wzięcia udziału w projekcie, mogą się zgłaszać do 31 października. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wypełnienia niezbędnych formularzy: kwestionariusza osobowego i deklaracji oraz do zapoznania się z regulaminem warsztatów. Dokumenty te są dostępne w sekretariacie MOPT przy ul. 3-go Maja 30 lub na stronie internetowej ośrodka www.mopt.ovh.org Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 032/2625461 lub w siedzibie MOPT.

Magdalena Skorus
źródło: www.dabrowa-gornicza.pl

CYTAT
Zaduszki Bluesowe
[2007-10-31 08:48:32]


8 listopada o godz. 16.00 w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej ruszy kolejna, VII edycja Zaduszek Bluesowych. Dla wielbicieli bluesa zagra kwartet wyjątkowych muzyków.

Bronisław Duży - instrumentalista, kompozytor i aranżer - zagra na puzonie. Artysta stosuje niebanalne techniki gry na tym instrumencie, wychodzące daleko poza możliwości instrumentu. Muzyk został uhonorowany stypendium im. K. Komedy. Od lat utrzymuje się na szczycie organizowanej przez "Jazz Forum" ankiety Jazz Top. Współpracował z formacjami: sesja 80, Free Cooperation, Pick UU, Twinkle Brothers, Irek Dudek - Blues Band i Symfonic Blues, Young Power oraz z artystami Jorgosem Skoliasem i Bogdanem Preczem.

Grzegorz Kapołka jest kojarzony z wieloma projektami muzycznymi. W latach 80-tych współpracował z formacjami Ireneusza Dudka, przez kilka lat był też związany z zespołem Young Power. W 1987 r. zrealizował płytę "Brzydcy" z Grażyną Łobaszewską. Współpracował także z Krystyną Prońko, Ewą Urygą, Ewą Bem, Jorgosem Skoliasem, Wojtkiem Staroniewiczem, Zbigniewem Jakubkiem, Krzysztofem Ścierańskim, Anthimosem Apostolisem, Jerzym Piotrowskim i Golec uOrkiestra. Nagrał płytę "Mr DJ" ze znanymi amerykańskimi muzykami - gitarzystą Frankiem Gambale oraz puzonistą Robinem Eubanksem. W ankiecie Top 2001 dwumiesięcznika "Gitara i Bass" Kapołka został doceniony jako najlepszy bluesowy gitarzysta, a płyta "Big Blues II" zwyciężyła w kategorii bluesowy album roku.

Na scenie MOPT wystąpi także jeden z najoryginalniejszych basistów - Dariusz Ziółek. W roku 2002 pismo "Gitara i Bas" przyznało mu nagrodę za wybitne osiągnięcia basowe. Jego płyta "4 strings" została okrzyknięta rewelacją, a została nagrana solo - bez nakładek. Ziółek realizował projekty muzyczne m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańko, Irkiem Dudkiem, Stanisławem Sojką i Leszkiem Możdżerem oraz wokalistami Ewą Urygą, Ewą Bem i Krystyną Prońko.

Na perkusji zagra żywiołowy Grzegorz Poliszak, współpracujący od kilku lat z Trebuniami przy projektach muzyki etnicznej. Gra najchętniej funky, fussion, rock, jazz i blues. Realizował projekty z Kapołka Quartet "Big Blues II" oraz Lorą Szafran, Ireneuszem Dudkiem, Mieczysławem Szcześniakiem, Tomaszem Stańko oraz Golec uOrkiestra.

Zapraszamy na ten niepowtarzalny koncert. Wstęp wolny.

Magdalena Skorus, MOPT


Ten post edytował Zibar czw, 01 lis 2007 - 14:06


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post pią, 16 lis 2007 - 13:05
Post #7


www.sportowa.dabrowa.pl
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,743
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: MężczyznaZa stroną UM
CYTAT
XII Przegląd Kabaretów Młodzieżowych

Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej zaprasza 23 listopada o 10.00 na XII Przegląd Kabaretów Młodzieżowych. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 16 listopada 2007r.

Pliki do pobrania
Karta zgłoszenia

Regulamin


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post pią, 07 gru 2007 - 12:46
Post #8


www.sportowa.dabrowa.pl
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,743
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: MężczyznaCYTAT
Podsumowanie projektu „czas wolny w zagłębiu – multimedialne przestrzenie kultury” w MOPT

Wraz z końcem listopada podsumowaliśmy projekt edukacyjny przeprowadzony w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej z myślą o pozaszkolnych zajęciach dla dzieci i młodzieży.
Odzew ze strony uczestników projektu był ogromny. W otwartych warsztatach MOPT w listopadzie wzięło udział ponad 60 nowych uczestników zajęć. Kształcili oni swoje umiejętności na zajęciach teatralnych, plastycznych oraz z zakresu grafiki i animacji komputerowej. Wielbiciele literatury uczestniczyli w Śląsko-Zagłębiowskim Happeningu Literackim zorganizowanym w ramach projektu, natomiast entuzjaści X muzy spędzali popołudnia z dobrym niekomercyjnym kinem opatrzonym prelekcjami oraz dyskusjami.
Założenia tego projektu koncentrowały się na rozwijaniu talentów i twórczości, kształceniu aktywnego uczestnictwa dzieci i młodzieży w kulturze oraz na wspieraniu inicjatyw młodego pokolenia. Ankiety ewaluacyjne przeprowadzone wśród uczestników utwierdziły nas w przekonaniu, że zadania tego projektu zostały prawidłowo zrealizowane. Podczas realizacji projektu ze szczególnym naciskiem stwarzaliśmy sytuacje, w których uczestnicy warsztatów kreowali i realizowali oryginalne pomysły. Efekty widoczne na załączonych zdjęciach!

Miesiąc listopad w MOPT obfitował więc w przeróżne wydarzenia kulturalne. Wiele z nich miało charakter otwarty, tak aby społeczność lokalna mogła się przyjrzeć naszym działaniom. Imprezy zorganizowane w ramach programu rządowego to m.in. Zaduszki Bluesowe z niepowtarzalnym kwartetem muzyków (Bronisław Duży, Grzegorz Kapołka, Dariusz Ziółek oraz Grzegorz Poliszak), które rozproszyły listopadowe mroki i rozgrzały publiczność; cykliczne spotkania autorskie pod nazwą Śląsko-Zagłębiowski Happening Literacki zaznajomiły uczestników z lokalnym ruchem artystycznym (odwiedzili nas m.in.: Marian Kisiel, Paweł Majerski, Bartłomiej Majzel, Ryszard Chłopek, Krzysztof Siwczyk, Jacek Durski, Maciej Mielecki, Wojciech Brzoska oraz Paweł Sarna); wycieczka do Warszawy na spektakl „Koty” w Muzycznym Teatrze Roma zainteresowała szczególnie wielbicieli teatru pracujących nad amatorską wersją przedstawienia w MOPT.

Młodzi fotoreporterzy z moptowskiej pracowni z zapałem dokumentowali kolejne wyprawy do regionalnych galeriach sztuki, m.in. BWA w Katowicach. Żywo rozwijała się także współpraca uczestników projektu z internetowym magazynem „renDGen” w ramach warsztatów dziennikarskich. Imprezą towarzyszącą działaniom w projekcie były obchody Hinduskiego Święta Świateł Diwali w Dąbrowie Górniczej (MOPT był współorganizatorem przedsięwzięcia).

Nauczyciele, którzy uczestniczyli w projekcie „Czas wolny w Zagłębiu – Multimedialne Przestrzenie Kultury” to mgr Iwona Wilk – dyrektor MOPT, mgr Beata Będkowska oraz mgr Anna Podsiedlik (pracownia malarska i plastyczna); warsztaty teatralne prowadzili mgr Dorota Zygmunt oraz mgr Artur Fredyk;Śląsko-Zagłębiowski Happening Literacki zorganizował mgr Paweł Lekszycki, natomiast warsztaty filmowe prowadziła mgr Magdalena Skorus. Warsztaty grafiki i animacji komputerowej przeprowadzili mgr Dariusz Kostecki oraz mgr Dariusz Malec. Dzięki uprzejmości naszego partnera zrzeszonego w projekcie - Zespołu Szkół nr 1 w Dąbrowie Górniczej mogliśmy korzystać z pracowni multimedialnej. Nad sprawnym przebiegiem programu projektu czuwał lider Sylwia Wójcik.

Magdalena Skorus


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post czw, 07 lut 2008 - 07:58
Post #9


www.sportowa.dabrowa.pl
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,743
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: MężczyznaCYTAT
Karnawał na finiszu, co nie uszło uwadze najmłodszych wychowanków MOPT.

W ubiegły piątek i poniedziałek po korytarzach ośrodka przebiegały więc radosne korowody przebierańców w wieku przedszkolnym.

Nie zabrakło króla, księżniczek, kowbojów a nawet prosiaczków, biedronek i rzodkiewek. Specjalne jury oceniało pomysłowość, wykonanie i odwagę przebierańców prezentujących z dumą swoje kostiumy.

Jednak z największą niecierpliwością na werdykt oczekiwali rodzice, (w większości autorzy i wykonawcy kostiumów).

Oprócz prezentacji strojów oraz dyskoteki, podczas balu zorganizowano także wiele konkursów artystycznych, m.in. plastyczny i taneczny. Przedszkolaki stanęły na wysokości zadania i pod opieką pań instruktorek dzielnie podejmowały każde wyzwanie.

Najmłodsi uczestnicy balu ze łzami w oczach i ogromną tęsknotą żegnali tegoroczny karnawał, wzbraniając się przed opuszczeniem parkietu sali tanecznej. Serdecznie zapraszamy za rok!

Magdalena Skorus


Ten post edytował Zibar czw, 07 lut 2008 - 08:02


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post czw, 28 lut 2008 - 08:59
Post #10


www.sportowa.dabrowa.pl
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,743
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: MężczyznaDwa konkursy w MOPT

CYTAT
53 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

TOWARZYSTWO KULTURY TEATRALNEJ
ogłasza
53. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI
- w roku Zbigniewa Herberta -
pod patronatem

MINISTERSTWA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO MINISTERSTWA EDUKACJI I NAUKI
1. KONKURS JEST IMPREZĄ OTWARTĄ – dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych

2. KONKURS PROWADZONY BĘDZIE W FORMIE CZTERECH ODRĘBNYCH TURNIEJÓW:
A. TURNIEJ RECYTATORSKI
- repertuar obejmuje 3 utwory w całości lub fragmentach: 2 utwory poetyckie oraz prozę;
- uczestnik wykonuje prozę i 1 utwór poetycki; łączny czas wykonania nie może przekroczyć 10 minut.
B. TURNIEJ „WYWIEDZIONE ZE SŁOWA”
- repertuar jest dowolny (np. wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów),
- dowolna forma prezentacji (np. teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem),
- czas występu nie może przekroczyć 7 minut.
C. TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA
- obowiązuje przygotowanie spektaklu w oparciu o dowolny materiał literacki (do 30 min).
D. TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ
- repertuar obejmuje 3 utwory śpiewane i 1 recytowany,
- uczestnik wykonuje 2 utwory śpiewane, 1 utwór recytowany; łączny czas występu nie może przekroczyć 10 minut.

Uwaga: podane zasady tego turnieju obowiązują do przeglądów wojewódzkich włącznie; w spotkaniu finałowym nie jest wymagana recytacja.

W przeglądzie wojewódzkim oraz w spotkaniach finałowych uczestnicy turniejów recytatorskiego oraz poezji śpiewanej mogą ubiegać się o zdobycie nagrody specjalnej za interpretacje utworu Zbigniewa Herberta; utwór ten może wchodzić w skład repertuaru, może też być zgłoszony dodatkowo.

3. KONKURS PROWADZONY JEST W DRODZE WIELOSTOPNIOWYCH PRZEGLĄDÓW:
- środowiskowych, miejskich, gminnych;
- powiatowych i/lub rejonowych – wg ustalenia wojewódzkiego organizatora konkursu;
- wojewódzkich;
- spotkań finałowych.

4. WARUNKI UCZESTNICTWA

- przygotowanie interpretacji repertuaru lub zrealizowanie monodramu – którego uczestnik nie prezentował w poprzednich bądź innych konkursach;

- zgłoszenie poprzez złożenie wypełnionej karty zgłoszenia w poniżej podanym terminie we wskazanej placówce kulturalno-oświatowej; w szkołach.

5. INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE
- Spotkania Finałowe odbędą się w następujących terminach: turniej A i B 29 maja – 1 czerwca 2008 r. (Ostrołęka), turniej C– 13 – 15 czerwca 2008 r.(Słupsk), turniej D 18 – 21 czerwca 2008 r. (Włocławek – wcześniej warsztaty).
ELIMINACJE MIEJSKIE W DĄBROWIE GÓRNICZEJ:

Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej
Termin zgłoszenia: 14 marca 2008 r.
Termin przesłuchań konkursowych: 21.03.2008 r., godz. 10.00

Adres placówki: Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, ul. 3-go Maja 30, 41-300 Dąbrowa Górnicza, tel.: 32 262 54 61, fax 32 261 90 92, e-mail: mopt@poczta.wp.pl


CYTAT
MAŁY OKR 2008

REGIONALNY KONKURS RECYTATORSKI
DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW

- eliminacje miejskie
w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej

„MAŁY OKR 2008”
Regulamin Eliminacji Miejskich
ORGANIZATOR eliminacji miejskich:

• MŁODZIEŻOWY OŚRODEK PRACY TWÓRCZEJ W DĄBROWIE GÓRNICZEJ
I. CELE KONKURSU:

1. Pielęgnowanie kultury języka ojczystego.
2. Rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania sztuką recytacji.
3. Krzewienie zamiłowania do literatury pięknej.
4. Poznanie pracy innych – konfrontacja dorobku.
5. Przygotowanie do późniejszego uczestnictwa w OKR.
6. Wytypowanie laureatów do Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego w Starachowicach.

II. ZASADY ORGANIZACYJNE ORAZ PRZEBIEG:

„MAŁY OKR” jest konkursem o zasięgu regionalnym, przeznaczonym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Uczestnicy występują w trzech kategoriach wiekowych:
a) klasy 0 – III szkoły podstawowej
cool.gif klasy IV – VI szkoły podstawowej
c) gimnazjaliści

Warunkiem udziału jest przygotowanie repertuaru odpowiadającego założeniom wybranej kategorii konkursowej.

Zgłoszenie do etapu miejskiego odbywa się poprzez złożenie w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej czytelnie wypełnionych kart uczestników. Termin zgłoszeń upływa 3 marca 2008 r.

Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej, ul. 3- go Maja 30, tel. (0-32) 2625461, fax 2619092, e- mail mopt@poczta.wp.pl

Przesłuchania etapu miejskiego odbędą się w dniu 7 marca 2008 r. , o godz. 10.00 w Sali Teatralnej MOPT.

III. ZASADY PROGRAMOWE I WARUNKI UCZESTNICTWA:

1. Do etapu miejskiego szkoła /placówka wychowania pozaszkolnego, typuje:
- do 4 uczestników – szkoła podstawowa;
- do 3 uczestników – gimnazjum.
Prosimy o przestrzeganie powyższego warunku.
2. Uczestnik zgłasza i prezentuje 2 utwory (nie dotyczy klas 0-III szkół podstawowych).
3. Wszyscy uczestnicy mają obowiązek wzajemnego oglądania prezentacji.

• TURNIEJ RECYTATORSKI – uczestnicy prezentują utwory o dowolnej tematyce i występują w trzech kategoriach wiekowych:

a. 0 – III – recytacja 1 utworu poetyckiego – do 3 minut
b. IV – VI – recytacja 1 utworu poetyckiego oraz fragmentu prozy – do 5 minut łącznie
c. gimnazjum - recytacja 1 utworu poetyckiego oraz fragmentu prozy – do 7 minut łącznie

• WYWIEDZIONE ZE SŁOWA - tylko dla kategorii wiekowej gimnazjum
- repertuar jest dowolny (wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów)
- dowolna forma prezentacji (teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem) – całkowity czas prezentacji 7 minut.

IV. OCENA PREZENTACJI:
1. Oceny prezentacji dokona kompetentne jury powołane przez organizatora.
2. Oceny dokonywane są według następujących kryteriów:
a) dobór repertuaru (wartości artystyczne utworów oraz ich dostosowanie do możliwości wykonawczych uczestnika, jego wieku, itd.)
cool.gif interpretacja utworów (kultura słowa - m. in. dykcja, emisja, ekspresja)
c) ogólny wyraz artystyczny
3. W turnieju wywiedzione ze słowa jury uwzględnia ponadto:
a) celowość użycia środków pozasłownych (np. kostiumu, dźwięku, scenografii, rekwizytu) wspomagających interpretację
cool.gif kompozycję sceniczną występu
2. Decyzja jury jest ostateczna.

V. POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
1. Laureaci etapu miejskiego otrzymują dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatora.
2.Laureaci etapu regionalnego otrzymują skierowanie do:
• Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego
w Starachowicach- kategorie wiekowe 0-III i IV-VI
• Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Przebudzeni do życia” w Bielsku Białej – kategoria gimnazjalna

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Organizatorzy eliminacji miejskich


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post wto, 11 mar 2008 - 09:04
Post #11


www.sportowa.dabrowa.pl
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,743
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: MężczyznaZa stroną UM
CYTAT
Rozstrzygnięcie Małego OKR-u konkursu recytatorskiego w MOPT

7 marca w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej odbyły się eliminacje miejskie MAŁEGO OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO.

Do udziału w Małym Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim – eliminacje miejskie w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej zgłosiło się 40 uczestników z następujących szkół z Dąbrowy Górniczej:
- Szkoła Podstawowa nr 5
- Szkoła Podstawowa nr 8
- Szkoła Podstawowa nr 12
- Szkoła Podstawowa nr 18
- Szkoła Podstawowa nr 20
- Szkoła Podstawowa nr 21
- Szkoła Podstawowa nr 26
- Szkoła Podstawowa nr 31
- Szkoła Podstawowa nr 39
- Zespół Szkół nr 4
- Gimnazjum nr 4
- Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej

Wystąpiło 36 uczestników.

Jury obradowało w następującym składzie:
mgr Maria Zalejska – nauczyciel, polonista, II Liceum Ogólnokształcące, Dąbrowa Górnicza
mgr Beata Niedzielska – nauczyciel, polonista, Zespół Szkół Zawodowych „Sztygarka” im. Stanisława Staszica, Dąbrowa Górnicza
przewodniczący Jury: mgr Piotr Warszawski –aktor teatralny i filmowy.

Jury po obradach postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
w kategorii wiekowej - przedszkole:
wyróżnienie - Mirosława Rawicka - MOPT Przedszkole Artystyczne
wyróżnienie – Mateusz Wolniaczyk - MOPT Przedszkole Artystyczne

w kategorii wiekowej Szkoła Podstawowa klasa 0-III:
I miejsce – Daniel Gala - Szkoła Podstawowa nr 26 /kwalifikacja do kolejnego etapu regionalnego/
II miejsce – Kornelia Tryjańska - Szkoła Podstawowa nr 8 /kwalifikacja do kolejnego etapu regionalnego/
wyróżnienie – Paulina Gala - Szkoła Podstawowa nr 20
wyróżnienie – Jan Tański - Szkoła Podstawowa nr 39
wyróżnienie – Oskar Jakubiak - Szkoła Podstawowa nr 18

w kategorii wiekowej Szkoła Podstawowa klasa IV-VI:
I miejsce – Michał Bałdys - Szkoła Podstawowa nr 5 /kwalifikacja do kolejnego etapu regionalnego/
wyróżnienie - Zuzanna Leżała - Szkoła Podstawowa nr 31
wyróżnienie – Michał Wilk - Szkoła Podstawowa nr 20
wyróżnienie – Jakub Kołacz - Szkoła Podstawowa nr 18

W kategorii wiekowej Gimnazjum Komisja Konkursowa nie przyznała nagród i wyróżnień.
info


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post czw, 13 mar 2008 - 06:28
Post #12


www.sportowa.dabrowa.pl
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,743
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: MężczyznaCYTAT
Hinduskie Święto Radości w Dąbrowie -19 marca

Z niecierpliwością oczekujemy zakończenia tegorocznej, niezwykle nieprzewidywalnej zimy. Zanim z ulgą wyślemy Marzannę z nurtem rzeki, warto przyjrzeć się z bliska podobnej tradycji z obszaru Dalekiego Wschodu.
19 marca w naszym mieście będziemy mieli okazję uczestniczyć w tradycyjnym hinduskim HOLI – Święcie Radości. Uroczystość odbędzie się w sali teatralnej PKZ o godz. 17.00.

Już po raz trzeci HOLI współorganizuje Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej i Indyjsko-Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Kultury (IPCC) z Krakowa. W programie imprezy przewidziano spotkanie z ambasadorem Indii w Polsce – Chandrą Mohanem Bhandari oraz występ grupy tanecznej Mohiniattam, ze znaną tancerką Deepti Bhalla. Wszystkich entuzjastów kultury hinduskiej, których z roku na rok w naszym mieście przybywa, serdecznie zapraszamy.

Legenda Holi opowiada o królu, który pogardzał hinduistycznymi bóstwami i bez skrupułów zajmował ich miejsce. Ów pyszałek miał jednak bardzo religijnego syna, który postępował według świętych zasad. Pewnego dnia pobożny syn sprzeciwił się ojcu i oświadczył, że nie będzie się do niego modlił. Ojciec wpadł w furię i postanowił uśmiercić swego syna. Namówił swoją siostrę obdarzoną niezwykłą mocą opierania się płomieniom aby usiadła wraz z pobożnym księciem na stosie. Bogowie jednak okrutnie zemścili się na pyszałku i jego wspólniczce, pozbawiając ją niezwykłego daru. Kobieta spłonęła, natomiast pełen wiary książę ocalał. Na pamiątkę tego zdarzenia w Indiach pali się ogniska symbolizujące nastanie nowego czasu. Następnego dnia rozpoczyna się radosna zabawa i nacieranie się kolorowymi proszkami, zwanymi „gulal”.


W tym szczególnym czasie przełomu zimy i wiosny, Indie ogarnia fala kolorowej radości. Ponad głowami świętujących Hindusów unoszą się kłęby kolorowych proszków, a sari, pendżaby i kurty pokrywają się plamami kolorowej wody, którą polewa się zgromadzonych. Po raz kolejny cykl się zamyka i ostatecznie Dobro zwycięża Zło.

Magdalena Skorus, MOPT


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post wto, 06 maj 2008 - 13:36
Post #13


www.sportowa.dabrowa.pl
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,743
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: MężczyznaZa UM
CYTAT
Multimedialny MOPT

Dzięki wsparciu ArcelorMittal dąbrowski Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej wzbogacił się o nowy sprzęt multimedialny. Jutro o 13 nastąpi uroczyste otwarcie pracowni komputerowej i studia nagrań.

- Za 45 tys. jakie otrzymaliśmy od firmy ArcelorMittal zakupiliśmy 8 nowoczesnych zestawów komputerowych z profesjonalnym oprogramowaniem do tworzenia animacji i grafiki komputerowej, nowe meble do pracowni i wyposażenie studia nagrań – mówi Iwona Wilk, dyrektor MOPT.
- Zestaw komputerowy z programami muzycznymi, mixer i mikrofony studyjne pozwolą na nagrywanie tworzących u nas wokalistów, muzyków i zespołów folklorystycznych – dodaje.

Dzięki temu młodzi pasjonaci grafiki będą mogli pracować niczym zawodowcy a muzycy szlifujący swój talent w MOPT zyskają możliwość rejestracji swoich dokonań.

Już wkrótce podopieczni MOPT będą mogli rozwijać umiejętności
przy użyciu nowoczesnego sprzętu multimedialnego

Uruchomienie pracowni komputerowej i studia nagrań to efekt szerszej współpracy miasta z ArcelorMittal. Oprócz MOPT, nowy sprzęt multimedialny pojawi się również w dąbrowskich placówkach oświatowych. Jeszcze w tym roku sprzęt o łącznej wartości 145 tys. trafi do przedszkoli nr 20, 29 i 39, szkół podstawowych nr 20 i 25 oraz zespołu szkół nr 4.

pk


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post pon, 09 mar 2009 - 08:04
Post #14


www.sportowa.dabrowa.pl
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,743
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: MężczyznaTrochę informacji bieżących o konkursach
MOPT ma też nową stronę internetową pod adresem mopt.dabrowa.pl

CYTAT
Dla uzdolnionych artystycznie

Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej zaprasza wszystkich miłośników piękna, poezji, muzyki do udziału w licznych konkursach artystycznych. I tak w najbliższym czasie odbędą się eliminacje miejskie do XII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Poezja i proza w języku Shakespeare’a”, Przegląd Szkolnych Zespołów Artystycznych Szkół i Placówek z terenu delegatury Sosnowiec do XXXIV Wojewódzkiego Przeglądu Szkolnych Zespołów Artystycznych Częstochowa 2009, Regionalny Konkurs Recytatorski dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów - eliminacje miejskie, Mały OKR 2009”oraz konkurs plastyczny ,,To, co piękne wokół nas".

XXXIV Przegląd Szkolnych Zespołów Artystycznych- eliminacje rejonowe w Dąbrowie Górniczej.

Zapraszamy do udziału amatorskie zespoły: taneczne, muzyczne i teatralne działające w szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach ponadgimnazjalnych i placówkach wychowania pozaszkolnego. W roku szkolnym 2008/2009 przyjmujemy również zgłoszenia wokalistów- solistów i duetów (w przeglądzie nie mogą być prezentowane chóry!) Na zgłoszenia czekamy do 3 kwietnia 2009 r. Prezentacje zespołów w MOPT:
-tanecznych odbędą się 15 kwietnia 2009 r., od godz. 10.00
-muzycznych 16 kwietnia 2009 r., od godz. 10.00
-teatralnych 17 kwietnia 2009 r., od godz. 10.00
Spotkanie finałowe 27 kwietnia godz. 13.30 w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.Zapraszamy.


Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "To co piękne wokół nas".

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym. Cieszy się on ogromnym zainteresowaniem uczestników z Polski i z zagranicy. Prace mogą być wykonane w dowolnych technikach i muszą być opatrzone metryczką. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Prace przyjmujemy do 30 czerwca 2009 r. Wernisaż wystawy pokonkursowej wraz z wręczeniem nagród laureatom odbędzie się w listopadzie 2009 r. Zapraszamy do udziału.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - Mały OKR- dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Starając sie pielęgnować sztukę recytacji i zamiłowanie do literatury pięknej zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Dąbrowy Górniczej. Uczestnik zgłasza i prezentuje dwa utwory o dowolnej tematyce. Przesłuchania etapu miejskiego odbędą sie 13 marca 2009 r. od godz. 10.00 w MOPT. Zapraszamy.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - 54 OKR- dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych.

Konkurs prowadzony jest w formie czterech odrębnych turniejów: turniej recytatorski, wywiedzione ze słowa, turniej teatrów jednego aktora i turniej poezji śpiewanej. Na karty zgłoszeniowe uczestników czekamy do 10 marca 2009r. Przesłuchania etapu miejskiego odbędą sie 17 marca 2009 r. od godz. 10.00 w MOPT. Zapraszamy.

Wojewódzki Konkurs Recytatorski - "Poezja i proza w języku Shakespeare'a- dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Celem konkursu jest m.in. upowszechnienie literatury anglojęzycznej i przypomnienie doskonałych tłumaczeń z języka angielskiego. Uczestnicy przygotowują trzy utwory, natomiast podczas prezentacji przedstawiają dwa: utwór poetycki i prozę. Jeden powinien być zaprezentowany w języku polskim. Na karty uczestników czekamy do 27 marca 2009 r. Przesłuchania etapu miejskiego odbędą sie 3 kwietnia 2009 r. od godz. 10.00 w MOPT. Zapraszamy.

Zapraszamy dzieci i młodzież uzdolnioną artystycznie do zapoznania się z załączonymi poniżej regulaminami konkursów:


załączniki do ww konkursów są do pobrania na stronie UM

Ten post edytował Zibar pon, 09 mar 2009 - 08:05


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: poniedziałek, 06 lipiec 2020 - 22:30
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza