IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

 
Reply to this topicStart new topic
> Dąbrowska radna powinna stracić mandat
Misiek
post czw, 30 paź 2003 - 14:04
Post #1


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 500
Dołączył: czw, 04 wrz 03
Skąd: DG - Reden
Nr użytkownika: 19DĄbrowska radna powinna straciĆ mandat ?

DĄbrowska radna, przewodniczĄca komisji zdrowia, wykorzystuje mienie komunalne - miejski sprzĘt i budynek, prowadzĄc prywatnĄ spÓŁkĘmedycznĄ. Łamie w ten sposÓb prawo: - Wojewoda zaŻĄda od Rady Miejskiej podjĘcia uchwaŁy o wygaŚniĘciu mandatu radnej - zapowiada Krzysztof Mejer, rzecznik wojewody ŚlĄskiego.

GraŻyna BĘtkowska-Sobczyk (50 lat) weszŁa do rady jako przedstawicielka Bloku PrzyjaciÓŁ DĄbrowy. Udziela siĘm.in. w komisji budŻetowej, a jako szefowa komisji zdrowia "wspÓŁtworzy model polityki sŁuŻby zdrowia i opieki spoŁecznej w mieŚcie", ocenia "dziaŁania sŁuŻby zdrowia, efektywnoŚĆ, dostĘpnoŚĆ, prawidŁowoŚĆ i poziom Świadczeń". Pani doktor ocenia samĄ siebie, bo jest jednoczeŚnie wiceprezesem zarzĄdu prywatnej spÓŁki - Niepublicznego ZOZ Centrum "Twoja Poradnia" przy ul. Skibińskiego 1. To w DĄbrowie jedna z najwiĘkszych przychodni, ma kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia i obsŁuguje ok. 10 tys. mieszkańcÓw.

Pod koniec sierpnia tego roku dĄbrowscy radni zdecydowali siĘwynajĄĆ na preferencyjnych zasadach na ponad trzy lata pomieszczenia likwidowanych publicznych ZOZ-Ów nowym uŻytkownikom, wŚrÓd ktÓrych znalazŁa siĘspÓŁka radnej. Czynsz ustalono na minimalnym poziomie 5-6 zŁ za m kw., kiedy wszyscy prowadzĄcy dziaŁalnoŚĆ w zakresie usŁug pŁacĄ za wynajĘcie lokalu od miasta od 15 do 50 zŁ za m kw. - Prezydent proponowaŁ, Żeby wyposaŻenie medyczne przychodni wynajĄĆ najwyŻej na rok, ale radni przedŁuŻyli ten termin do trzech lat - mÓwi Jolanta Kocjan, rzeczniczka UM w DĄbrowie. Radna BĘtkowska-Sobczyk poparŁa korzystne dla swej firmy rozwiĄzanie.

W swym oŚwiadczeniu majĄtkowym radna przekonuje, Że jako wiceprezes Centrum nie zarobiŁa ani grosza. Nic nie przyniosŁo jej teŻ posiadanie 12 udziaŁÓw w spÓŁce. Nie wiadomo, jak BĘtkowska-Sobczyk wiĄŻe koniec z końcem, skoro w caŁym 2002 roku - jak utrzymuje - z prowadzenia prywatnej praktyki lekarskiej zarobiŁa tylko 617 zŁ 33 grosze. Radna przyznaje siĘzarazem do oszczĘdnoŚci: 10 tys. zŁ, 20 tys. dolarÓw, mieszkania, dziaŁki i dwÓch samochodÓw.

- Prawo jest jednoznaczne i twarde. SŁynny juŻ, znowelizowany art. 24 ustawy o samorzĄdzie gminnym, zabrania radnemu prowadzenia dziaŁalnoŚci gospodarczej "z wykorzystaniem mienia komunalnego". Radni mieli czas do końca marca na dostosowanie siĘdo nowych przepisÓw - mÓwi Krzysztof Mejer, rzecznik wojewody ŚlĄskiego, ktÓry ma obowiĄzek nadzorowania przestrzeganie ustawy.


(ĹšrÓdŁo: "Gazeta Wyborcza - Katowice" 30.10.2003r.)


Jednym sŁowem - Radna sobie nieĹşle radzi !!!

ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif


--------------------
Ten kraj to jest po prostu Polska
W tym kraju możesz ukraść, nigdy dostać
Odwrócony do góry nogami raj
Ten kraj, ten kraj, ten kraj ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post pią, 31 paź 2003 - 00:17
Post #2


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15Niezle jaja. Afera goni afere...Prawie jak w Hameryce
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: niedziela, 31 maj 2020 - 15:25
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza