IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

5 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pierwszeństwo na rondzie w DG
mały
post śro, 27 mar 2013 - 21:30
Post #21


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 221
Dołączył: pią, 15 gru 06
Skąd: Ujejsce City
Nr użytkownika: 370



CYTAT(Sebastian22 @ śro, 27 mar 2013 - 20:25) *
Ja zawsze na takich rondach jezdze tylko pasem zewnetrznym- tak najbezpieczniej, nie zaleznie od znaków poziomych i tak jadąc od dw. PKP w kier. redenu mimo ze powinienem wjechac na lewy pas wjezdzam na ten na prosto a potem jade do mojego wyjazdu

Prawidlowo powinienem zajac lewy pas, potem zmienic na ten wyjazdowy (zewnetrzny) na rondzie lub wyjezdzajac z wewnetrznego upewnic sie czy mam wolny pas zewnetrzny, jednakze nie ejst to latwe na tak ruchliwym i malym rondzie, nie wiele widac


dokładnie tak powinno się pojechać, ale tak jak piszesz to pseudo rondo jest za małe, żeby zmieniać na nim pasy. A swoją drogą myślałem, że znaki poziome nakazujące określony kierunek jazdy z danego pasa są równie ważne jak inne znaki (oglądałem wiele razy Uwaga pirat, gdzie karali kierowców za niestosowanie się do znaków poziomych nakazujących kierunek jazdy z danego pasa ruchu). Spróbujcie z prawego pasa od strony kościoła skręcić w górę kościuszki. Myślę że przy zajętym rondzie 9 na 10 prób skończyłoby się stłuczką. Więc jeśli ktoś ma lewy bok do lakierowania to zapraszamy na rondo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
motonita2002
post sob, 30 mar 2013 - 20:23
Post #22


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 98
Dołączył: śro, 03 wrz 08
Nr użytkownika: 1,438
Płeć: Mężczyzna



Ze swojej strony pragnę zauważyć, że interpretacja przepisów dotyczących poruszania się po rondzie nastręcza wiele problemów podmiotom, wydawałoby się stanowiącym źródło wiedzy w tym zakresie. Zmierzam do tego, że w mojej ocenie interpretacja przedstawiona przez dąbrowską Policję na prośbę jednego z użytkowników tego forum, jest wielce kontrowersyjna. Na poparcie moich wątpliwości, podaję odnośnik do programu realizowanego przez sekretarza Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Krakowie, Pana Marka Dworaka:

JEDŹ BEZPIECZNIE - Jak przejechać rondo odc.2

Dla niecierpliwych - omawiany od 1:30 min. odcinka.
P.S. Warto dodać, że w tym odcinku również obalane są kuriozalne teorie wskazane w jednym z podręczników dla kierowców.

Ten post edytował motonita2002 sob, 30 mar 2013 - 20:25
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reaper
post wto, 25 lut 2014 - 12:19
Post #23


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 171
Dołączył: nie, 18 sty 09
Skąd: Dąbrowa Górnicza Z-ce
Nr użytkownika: 3,132
Płeć: Mężczyzna
GG: 3986289 status gadu-gadu



Czy ktoś ma coś nowego do powiedzenia w tym temacie? Sprawa ucichła, a chyba nie jest do końca wyjaśniona..

Linia przerywana na rondzie vs znaki przed rondem... P. Komendant vs. P. Marek Dworak smile2.gif

Może ktoś podrzucić jeszcze raz pismo od komendanta na jakiś serwer?

Ten post edytował Reaper wto, 25 lut 2014 - 12:34
Go to the top of the page
 
+Quote Post
motonita2002
post wto, 25 lut 2014 - 17:13
Post #24


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 98
Dołączył: śro, 03 wrz 08
Nr użytkownika: 1,438
Płeć: Mężczyzna



Pan Marek Dworak raz kolejny :

"Skrzyżowania o ruchu okrężnym - kolejny raz"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reaper
post wto, 25 lut 2014 - 23:26
Post #25


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 171
Dołączył: nie, 18 sty 09
Skąd: Dąbrowa Górnicza Z-ce
Nr użytkownika: 3,132
Płeć: Mężczyzna
GG: 3986289 status gadu-gadu



Widzę, że odświeżyłem temat w odpowiednim momencie smile2.gif

Niestety Pan Marek opisuje ronda bez strzałek kierunkowych... Wiec póki co oczy dookoła głowy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mały77
post śro, 26 lut 2014 - 07:02
Post #26


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,113
Dołączył: czw, 19 lis 09
Nr użytkownika: 3,566
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Reaper @ wto, 25 lut 2014 - 23:26) *
Niestety Pan Marek opisuje ronda bez strzałek kierunkowych... Wiec póki co oczy dookoła głowy.

Moim zdaniem strzałki kierunkowe wprowadzają w błąd. Pan Marek ma rację moim zdaniem wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sandwich
post śro, 26 lut 2014 - 08:04
Post #27


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 416
Dołączył: śro, 08 kwi 09
Skąd: Mickiewicza
Nr użytkownika: 3,277
Płeć: Mężczyzna
GG: 9877186 status gadu-gadu



Strzałki kierunkowe są nakazami jazdy w odpowiednim kierunku. Jak mogą wprowadzać w błąd?

Generalnie znak zakaz ruchu też wprowadza w błąd, bo przecież nie ma fizycznych przeszkód aby przejechać. To samo zakaz parkowania i inne. Walić zakazy i nakazy. Wszystkie wprowadzają w błąd, bo każden kierowca polski wie lepiej.

Ten post edytował sandwich śro, 26 lut 2014 - 08:28
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reaper
post śro, 26 lut 2014 - 11:51
Post #28


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 171
Dołączył: nie, 18 sty 09
Skąd: Dąbrowa Górnicza Z-ce
Nr użytkownika: 3,132
Płeć: Mężczyzna
GG: 3986289 status gadu-gadu



Hmm.. Ma ktoś tą odpowiedź komendanta?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mały77
post czw, 27 lut 2014 - 06:35
Post #29


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,113
Dołączył: czw, 19 lis 09
Nr użytkownika: 3,566
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(sandwich @ śro, 26 lut 2014 - 08:04) *
Strzałki kierunkowe są nakazami jazdy w odpowiednim kierunku. Jak mogą wprowadzać w błąd?

Normalnie - stoi znak o rondzie - a na rondzie jeździmy jak w ww. materiale ...
Więc - albo wywalamy znak rondo albo strzałki kierunkowe - bo oba znaki sobie nawzajem przeczą ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamillll
post czw, 27 lut 2014 - 09:13
Post #30


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 530
Dołączył: wto, 03 cze 08
Nr użytkownika: 1,319
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Mały77 @ czw, 27 lut 2014 - 06:35) *
CYTAT(sandwich @ śro, 26 lut 2014 - 08:04) *
Strzałki kierunkowe są nakazami jazdy w odpowiednim kierunku. Jak mogą wprowadzać w błąd?

Normalnie - stoi znak o rondzie - a na rondzie jeździmy jak w ww. materiale ...
Więc - albo wywalamy znak rondo albo strzałki kierunkowe - bo oba znaki sobie nawzajem przeczą ...



tyle że strzałek już nie ma na rondzie w centrum...zostały mało widoczne na jezdni wymalowane farbą...myślę że podczas odświeżania malowania nie będzie ich nikt odnawiał...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reaper
post czw, 27 lut 2014 - 12:28
Post #31


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 171
Dołączył: nie, 18 sty 09
Skąd: Dąbrowa Górnicza Z-ce
Nr użytkownika: 3,132
Płeć: Mężczyzna
GG: 3986289 status gadu-gadu



Na każdym forum to samo.. Są nawet portale o tematyce motoryzacyjnej / blogi, które proponują używać na takich skrzyżowaniach lewego kierunkowskazu...
Ciekawa dyskusja:
Forum prawne
zwłaszcza przedostatni post:
CYTAT
Moim zdaniem najtrafniejszym byłoby uznanie winy kierowcy ale zastosować pouczenie a zarządcy zwrócić uwagę na nie do końca czytelne oznakowanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post czw, 06 mar 2014 - 11:28
Post #32


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



Imho aby to miało ręce i nogi i było w miarę bezpiecznie należałoby zrobić coś na kształt tego:

No niestety, tam gdzie się da należy wyeliminować konieczność interpretacji, zastanawiania się, myślenia, takie rondo jak wyżej prowadzi za rączkę i tam strzałki kierunkowe mają sens bo są "zgrane" z liniami na rondzie, nie ma sprzeczności. Oczywiście trafią się idioci, którzy się źle ustawią i będą kombinować, będą stłuczki ale moim zdaniem dużo mniej.

Niestety, wymagałoby to modyfikacji geometrii ronda = pieniędzy, a po co skoro rondo jest zajebiste tylko kierowcy debile.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
altan
post pią, 11 lip 2014 - 09:45
Post #33


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 19
Dołączył: pią, 10 sie 07
Skąd: Mydlice pn.
Nr użytkownika: 780
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Reaper @ śro, 26 lut 2014 - 08:51) *
Hmm.. Ma ktoś tą odpowiedź komendanta?


https://www.sendspace.com/file/j5hmn8
Załączony plik
Dodany plik  Rondo_DG.pdf ( 139,07K ) Liczba pobrań: 35
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paw74
post pią, 11 lip 2014 - 10:34
Post #34


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 193
Dołączył: śro, 21 maj 08
Nr użytkownika: 1,296
Płeć: Mężczyzna
GG: 784484 status gadu-gadu



CYTAT(altan @ pią, 11 lip 2014 - 08:45) *
CYTAT(Reaper @ śro, 26 lut 2014 - 08:51) *
Hmm.. Ma ktoś tą odpowiedź komendanta?


https://www.sendspace.com/file/j5hmn8

nie moge pobrać


Błąd kodowania zawartości

Otwierana strona nie może zostać wyświetlona, ponieważ używa nieprawidłowych lub nieobsługiwanych metod kompresji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
altan
post pią, 11 lip 2014 - 19:01
Post #35


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 19
Dołączył: pią, 10 sie 07
Skąd: Mydlice pn.
Nr użytkownika: 780
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(paw74 @ pią, 11 lip 2014 - 07:34) *
CYTAT(altan @ pią, 11 lip 2014 - 08:45) *
CYTAT(Reaper @ śro, 26 lut 2014 - 08:51) *
Hmm.. Ma ktoś tą odpowiedź komendanta?


https://www.sendspace.com/file/j5hmn8

nie moge pobrać


Błąd kodowania zawartości

Otwierana strona nie może zostać wyświetlona, ponieważ używa nieprawidłowych lub nieobsługiwanych metod kompresji.




Go to the top of the page
 
+Quote Post
prezes
post pią, 11 lip 2014 - 19:52
Post #36


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 369
Dołączył: wto, 14 mar 06
Skąd: Łosień / Gołonóg
Nr użytkownika: 192
Płeć: Mężczyzna



Zgadzam się z interpretacją Policji, podstawową zasadą ronda jest, że można jeździć w kółko, każdym pasem jak długo się chce.
Ostatnio zawracałem na naszym rondzie prawym pasem (wysadzałem kogoś na przystanku i nie miałem jak wbić się na lewy) i zostałem dwa razy obtrąbiony - jadąc zgodnie z przepisami !

Jest jedna rzecz, która nie daj mi spokoju. Często oglądam program "Uwaga, pirat" na TVN Turbo, pokazywane jest tam czasem rondo Narodowych Sił Zbrojnych w Radomiu, gdzie jadąc drogą nr 7 na Warszawę, trzeba skręcić na rondzie w lewo, wg znaków informacyjnych (takich jak w DG) i strzałek na jezdni można to zrobić tylko ustawiając się na lewym pasie przed rondem. A w programie bardzo często kierowcy jadący z prawego pasa dostają mandaty i Policjanci powołują się tylko i wyłącznie na te znaki informacyjne i strzałki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sandwich
post pią, 11 lip 2014 - 20:23
Post #37


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 416
Dołączył: śro, 08 kwi 09
Skąd: Mickiewicza
Nr użytkownika: 3,277
Płeć: Mężczyzna
GG: 9877186 status gadu-gadu



CYTAT(prezes @ pią, 11 lip 2014 - 19:52) *
Zgadzam się z interpretacją Policji, podstawową zasadą ronda jest, że można jeździć w kółko, każdym pasem jak długo się chce.
Ostatnio zawracałem na naszym rondzie prawym pasem (wysadzałem kogoś na przystanku i nie miałem jak wbić się na lewy) i zostałem dwa razy obtrąbiony - jadąc zgodnie z przepisami !

Jest jedna rzecz, która nie daj mi spokoju. Często oglądam program "Uwaga, pirat" na TVN Turbo, pokazywane jest tam czasem rondo Narodowych Sił Zbrojnych w Radomiu, gdzie jadąc drogą nr 7 na Warszawę, trzeba skręcić na rondzie w lewo, wg znaków informacyjnych (takich jak w DG) i strzałek na jezdni można to zrobić tylko ustawiając się na lewym pasie przed rondem. A w programie bardzo często kierowcy jadący z prawego pasa dostają mandaty i Policjanci powołują się tylko i wyłącznie na te znaki informacyjne i strzałki.




Policja jest od wlepiania mandatów, a nie od ferowania wyroków. Sorry, ale większość kierowców dla świętego spokoju przyjmuje mandaty od kiepsko znających prawo stójkowych.


Dlaczego sprawy kirewawane są do sądu i orzekają biegli, a nie policjanci?


Poza tym "oznakowanie służy do kanalizowania ruchu". Czy według pana "policjanta" linia ciągła albo nawet podwójna służy do skanalizowania ruchu?


Z ciekawostek. Przyjrzyjcie się zawodowym kierowcom autobusów jak opuszczają rondo w kierunku Kościuszki.

Ten post edytował sandwich pią, 11 lip 2014 - 20:36
Go to the top of the page
 
+Quote Post
altan
post pią, 11 lip 2014 - 23:02
Post #38


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 19
Dołączył: pią, 10 sie 07
Skąd: Mydlice pn.
Nr użytkownika: 780
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(sandwich @ pią, 11 lip 2014 - 17:23) *
Z ciekawostek. Przyjrzyjcie się zawodowym kierowcom autobusów jak opuszczają rondo w kierunku Kościuszki.


Pamiętaj że kierowcy autobusów jeżdżą tam kilka razy dziennie. Gdyby skręcali z prawego pasa, co jest dużo wygodniejsze dla nich, daleko by nie zajechali
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post sob, 12 lip 2014 - 09:13
Post #39


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,840
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(prezes @ pią, 11 lip 2014 - 19:52) *
Ostatnio zawracałem na naszym rondzie prawym pasem (wysadzałem kogoś na przystanku i nie miałem jak wbić się na lewy) i zostałem dwa razy obtrąbiony - jadąc zgodnie z przepisami !


1. Zabrania się zatrzymania pojazdu:

w odległości mniejszej niż 15 m od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek, a na przystanku z zatoką – na całej jej długości;

To tak o jeździe zgodnie z przepisami


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post sob, 12 lip 2014 - 12:46
Post #40


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(sandwich @ pią, 11 lip 2014 - 20:23) *
Z ciekawostek. Przyjrzyjcie się zawodowym kierowcom autobusów jak opuszczają rondo w kierunku Kościuszki.

Akurat kierowcy z PKM Sosnowiec i w ogóle autobusów miejskich momentami wyczyniają takie cyrki że są dla mnie anty-autorytetem (i nie mówię tu o włączaniu się "na siłę" z przystanku ale np. o szeryfowaniu czyli blokowaniu lewego pasa przy zwężce, dojeżdżaniu na mm do poprzedzającego auta nawet stojąc pod górkę, wymuszaniu bez patrzenia czy ktoś jedzie czy nie).


CYTAT(Zibar @ sob, 12 lip 2014 - 09:13) *
CYTAT(prezes @ pią, 11 lip 2014 - 19:52) *
Ostatnio zawracałem na naszym rondzie prawym pasem (wysadzałem kogoś na przystanku i nie miałem jak wbić się na lewy) i zostałem dwa razy obtrąbiony - jadąc zgodnie z przepisami !


1. Zabrania się zatrzymania pojazdu:

w odległości mniejszej niż 15 m od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek, a na przystanku z zatoką – na całej jej długości;

To tak o jeździe zgodnie z przepisami

@Zibar - nikt tego nie przestrzega i nikt za to nie karze i dobrze. Dlaczego? Jadąc do pracy podwożę 4 osoby, każdą wysadzam na innym przystanku. Dzięki temu w ruchu jest jedno auto = mniej spalin = mniej aut na jezdni = mniejsze korki. Oczywiście gdybym nie miał ich jak wysadzić pojechałyby własnym autem a wówczas mamy 5 x więcej spalin w powietrzu i 5 x więcej aut na drodze. A bardzo często jedynym miejscem gdzie można się bezpiecznie zatrzymać jest przystanek.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: niedziela, 28 kwiecień 2024 - 06:01
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza