IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Zwiedzaj Zagłębie z FdZD !, Odwiedzamy to, co w Zagłębiu ciekawe i godne uwagi:)
Adasmos
post pon, 17 gru 2007 - 17:40
Post #1


UZYTKOWNIK
*

Grupa: FdZD
Postów: 42
Dołączył: śro, 17 sty 07
Skąd: Dąbrowa Górnicza/Sabadell/Barcelona
Nr użytkownika: 405
Płeć: Mężczyzna



Witam

Kroi się kolejna z cyklu wycieczek organizowanych przez Stowarzyszenie (w tą sobotę byliśmy w sosnowieckiej cerkwi). Tym razem planujemy odwiedzić pałac Dietla i przy okazji fabrykę. Wstępny termin to ten piątek, 21.12.2007, godzina 14.00. Chętnych proszę o wpisywanie się w temacie, zadzwonię niedługo do konserwatora zajmującego się pałacem i powiem, jakiej gromadki może się spodziewać biggrin.gif

Pozdrawiam

Tu macie link z fotkami miejsc, które są do zobaczenia podczas tej wycieczki:
http://Adasmos.fotosik.pl/albumy/157751.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arbas
post pon, 17 gru 2007 - 21:24
Post #2


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,023
Dołączył: czw, 16 lis 06
Nr użytkownika: 307



Pałac Dietla to dawniej szkoła muzyczna, a teraz własność prywatna.
Ciekawe jak wygląda po remoncie i co tam teraz funkcjonuje.
Jakoś trudno było uzyskac informację. Nie wiem czy Was wpuszczą, jeśli ktoś tam
np. mieszka. Życzę powodzenia. Czekam na relację, za którą dzięki. Może jakieś fotki?
Co planujecie obejrzeć w kolejnych miastach?
Szczególnie interesuje mnie program wycieczek po Dąbrowie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adasmos
post pon, 17 gru 2007 - 21:39
Post #3


UZYTKOWNIK
*

Grupa: FdZD
Postów: 42
Dołączył: śro, 17 sty 07
Skąd: Dąbrowa Górnicza/Sabadell/Barcelona
Nr użytkownika: 405
Płeć: Mężczyzna



Witam Arbas

Remont jest ciągle w toku, a o zwiedzaniu rozmawiałem z konserwatorem odpowiadającym za niego, więc myślę, że ze wstępem nie powinno być problemów. Pałac jest obecnie własnością Stanisława Kulisia, właściciela Jamy Michalika w Krakowie.

O wycieczkach po Dąbrowie jak najbardziej można pomyśleć, możesz tym się zająć choćby Ty :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darco
post pon, 17 gru 2007 - 23:16
Post #4


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 101
Dołączył: śro, 24 paź 07
Nr użytkownika: 853
Płeć: Mężczyzna



Dokładnie Adamos ! Ja także liczę na to, że koledzy z Dąbrowy Górniczej zaproszą nas kiedyś na wspólne zwiedzanie Waszych atrakcji. Może np. tej nowej wystawy w Sztygarce ?

Nie wiem jak jest w Dąbrowie G, ale u nas, w sosnowieckim FdZD funkcjonuje i działa już sekcja sportu i rekreacji, do której zalicza się także turystykę.
Pzdr.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post pon, 17 gru 2007 - 23:33
Post #5


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Na pewno jest to ciekawa inicjatywa i będziemy chcieli ten temat podchwycić i zastanowić się co można z tym zrobić. Myślę że jakoś udałoby się na to załatwić, jeśli tylko byśmy się zdecydowali. Myślę że pokazać także byłoby co ale najpierw trzeba by takie punkty strategiczne wytypować.
Co do podziału na podsekcje, w najbliższą środę mamy kolejne integracyjne spotkanie, takie pierwsze na którym nie trzeba będzie zajmować się papierkami, więc myślę że będzie czas porozmawiać i także w tej sprawie, bo jest to na pewno konieczne.


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krawiec
post wto, 18 gru 2007 - 00:02
Post #6


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Dołączył: sob, 13 wrz 03
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie (Sosnowiec)
Nr użytkownika: 21



...mnie się widzi najchętniej zwiedzić sztolnie ćwiczebną Sztygarki, którą uważam za potencjalnie największą atrakcję turystyczną DG. A z innej beczki chętnie zawitałbym w Błędowie na jakimś pikniku FdZD wink.gif

Mam namiary na człowieka który zjadł zęby na tej sztolni mogę Wam przekazać namiary bo on jest chętny na współpracę ze stowarzyszeniem.

Ten post edytował Krawiec wto, 18 gru 2007 - 00:05


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post wto, 18 gru 2007 - 00:09
Post #7


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Impreza z grillem? tongue.gif Czemu nie.. Tylko może jak się ociepli smile.gif
Takie pomysły, mam nadzieję będą się pojawiać z każdym spotkaniem naszego oddziału. Póki co papierkowa robota wypełniała za dużo czasu.

No i myślę że na pierwszym spotkaniu ogólnozagłębiowskim, także jakieś wspólne inicjatywy w ramach integracji też się pojawią.

A tak swoją drogą, myślałem o np. jakimś małym turnieju towarzyskim w halóweczkę, może byliby chętni przynajmniej po 5 os. z każdego z miast, można by trochę za pomocą sportu się jeszcze bardziej zintegrować.

Też myślałem o sztolni, ale tam raczej ze wstępem będzie strasznie trudno. Przynajmniej po doniesieniach prasowych i tego co się słyszy, to jakiekolwiek przebywanie tam jest po prostu niebezpieczne i pobyty są tam ograniczane do niezbędnego minimum, może się to w końcu zmieni bo władze zapowiadały inwestycję w tym kierunku. Tyle tylko że tak już jest od kilku lat..
Bardzo chętnie, zawsze kontakty sie przydadzą a nóż coś się uda zorganizować.

Ten post edytował kwintosz wto, 18 gru 2007 - 00:11


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krawiec
post wto, 18 gru 2007 - 00:14
Post #8


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Dołączył: sob, 13 wrz 03
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie (Sosnowiec)
Nr użytkownika: 21



Do sztolni nie ma szans wejść i jeszcze długo nie będzie można, niemniej warto się sprawą interesować - ja znam temat od kuchni, warto więc spotkać się z osobą, o której pisałem.

O piłce pisałem już latem w ramach integracji forów ale wówczas szanse były mocno wątpliwe. Teraz myślę, że nie będzie z tym problemu. Na pewno już wiosną będzie można się wybrać albo na Sarmację albo na Syberkę, powinniście zobaczyć jak w Będzinie wyglądają sportowe kompleksy, których nie ma w DG i Sosnowcu

Ten post edytował Krawiec wto, 18 gru 2007 - 00:20


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darco
post wto, 18 gru 2007 - 00:18
Post #9


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 101
Dołączył: śro, 24 paź 07
Nr użytkownika: 853
Płeć: Mężczyzna



Super ! Powołanie sekcji tematycznych jest nie tylko konieczne, ale po prostu rozsądne. Ludzie wtedy udzielają się w takich tematach które autentycznie lubią i czują i to daje najlepsze efekty.

Powołanie sekcji tematycznych pozwoli także na lepszą współpracę pomiędzy "oddziałami' FdZD, bo będą mogły kontaktować się ze sobą osoby o podobnych zainteresowaniach.

Sosnowieckie FdZD ostro walczy o Dietla, a Wy w Dabrowie G. także macie wspaniałą atrakcję, o którą należy walczyć. Chodzi o tą sztolnie... Walczcie o nią, bo jest o co !

Wiele osób już mnie pytało, czy można ją zwiedzić, a tu jak znam życie sprawa kończy się tylko na gadaniu urzędników. Sprawę sztolni możecie doskonale rozegrać, także medialnie, co da Wam pewien rozgłoś w Dąbrowie G. , a to też jest ważne, aby Stowarzyszenie było rozpoznawalne !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post wto, 18 gru 2007 - 00:19
Post #10


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Spoko, @Krawiec możesz mi wysłać kontakt na PM, zawsze można daną osobę zaprosić na spotkanie naszego oddziału. Ewentualnie możesz ją poinformować o naszym środowym spotkaniu przed PKZ o godz. 18. smile.gif Przydałaby się taka osoba znająca realia i walory pod tym kątem naszego miasta.

Wszelkie decyzje co do pierwszych poważnych działań są przed nami, i na pewno będziemy chcieli je przedyskutować już w środę. Parę pomysłów już się znajdzie.. a po burzy mózgów na pewno ich przybędzie. Poza tym, widząc jak sprawa się ma u was w S-u, można być pewnym że gra jest warta świeczki.

Ten post edytował kwintosz wto, 18 gru 2007 - 00:21


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maryhna
post wto, 18 gru 2007 - 16:45
Post #11


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 540
Dołączył: wto, 03 kwi 07
Skąd: Toruń/DG
Nr użytkownika: 652
Płeć: Kobieta
GG: 2636495 status gadu-gadu



co do Sztygarki, od lat funkcjonuje tam muzeum w którym, nie wiem czy nadal ale pracował Grzesiu Kuśpiel... zapraszał mnie kilka razy ale nie dałam rady dotrzeć, a można by było się tam wybrać ,podejrzewam, bez większych problemów.

Z ostatniej chwili:
rozmawiałam właśnie z Grześkiem przez telefon. Pozwoliłam sobie porozmawiać z nim na pare całkiem ciekawych tematów: m.in jego odczyty z podróży po całym świecie, zwiedzanie Sztygarki etc. i jest otwarty na propozycje. Mieliśmy sie jutro na moment spotkać ale niestety ja już dałam słowo ze pojawie sie na spotkaniu FdZD a on wybiera sie na inną impreze ale po nowym roku na pewno sie spotkamy i wtedy będzie można spokojnie porozmawiać o zorganizowaniu czegoś fajnego dla FdZd i nie tylko. ale o tym porozmawiamy szerzej jutro na spotkaniu.
pozdrawiam

Ten post edytował Maryhna wto, 18 gru 2007 - 17:06


--------------------
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

www.zaglebiedabrowskie.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darco
post pią, 20 cze 2008 - 11:53
Post #12


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 101
Dołączył: śro, 24 paź 07
Nr użytkownika: 853
Płeć: Mężczyzna



Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego , oraz PTTK w Sosnowcu zapraszają WSZYSTKICH zainteresowanych na kolejne wycieczki organizowane w ramach akcji „Zwiedzaj Zagłębie z FdZD”. 1.25 czerwiec (środa) 2008. Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Geologi, oraz wyjazd i wyjście na dach (na zewnątrz !) „Żylety” w celu obejrzenia wyjątkowych, przepięknych widoków. Oprócz przepięknej kolekcji minerałów będzie można także zobaczyć modele dinozaurów w naturalnej wielkości, oraz rekonstrukcje ludzi pierwotnych, wykonane na podstawie znalezisk.By HumaPLBy HumaPLBy HumaPLBy HumaPLBy HumaPLBy HumaPLKoszt tej wycieczki to zaledwie 3 zł (2 zł zwiedzanie muzeum + 1 zł wyjazd na „Żyletę”)Zbiórka uczestników wycieczki o godz. 16.00, w holu budynku Wydziału Nauk o Ziemi (przy dinozaurach) Sosnowiec, Będzińska 60Polecamy wszystkim tą wycieczkę, tym bardziej, że tylko dzięki uprzejmości pracowników specjalnie dla nas, w tym dniu muzeum będzie czynne dłużej niż normalnie.2.29 czerwiec (niedziela) 2008. Wycieczka piesza na trasie Bukowno – Sławków, W programie wycieczki zwiedzanie w Bukownie, specjalnie dla nas otwartego w niedzielę Muzeum Górnictwa Kruszcowego, przejście przepiękną doliną Sztoły, (szmaragdowej rzeki) oraz leśnymi dróżkami do Sławkowa i zwiedzanie jego zabytków.By HumaPLBy HumaPLBy HumaPLBy HumaPLBy HumaPLBy HumaPLBy HumaPLBy HumaPLBy HumaPLBy HumaPLPolecamy wszystkim tą wycieczkę, gdyż jest bardzo łatwa, właściwie jest to dłuższy spacer po przepięknej okolicy. Jest to także pierwsza publiczna prezentacja fragmentu zagłębiowskiego odcinka międzynarodowej Drogi św Jakuba (trasa Via Regia), nad którą od pewnego czasu intensywnie pracuje nasze stowarzyszenie.Zbiórka osób zainteresowanych udziałem w wycieczce: niedziela 29 czerwca godz. 7.50 na Dworcu Południowym w Sosnowcu, skąd pociągiem udajemy się do Bukowna (bilety na pociąg kupuje się u konduktora) Osoby które do Bukowna zechcą się dostać w inny sposób – zbiórka na dworcu w Bukownie o godz. 9.00 (przyjazd pociągu z Sosnowca)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dave
post pią, 20 cze 2008 - 13:26
Post #13


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 945
Dołączył: śro, 31 sty 07
Skąd: D.G. Mydlice Północ
Nr użytkownika: 432
Płeć: Mężczyzna



Hmmm - 2 lata studiowałem na WNoZ UŚ w Sosnowiecu, ale na dachu ani razu nie byłem, choc miałem sad.gif Jak będę miał wolne i się da to zwłaszcza na tej pierwszej wycieczce będę smile2.gif
A na drugą też chętnie, ale musi byc ładna pogoda i wolne :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darco
post sob, 21 cze 2008 - 00:24
Post #14


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 101
Dołączył: śro, 24 paź 07
Nr użytkownika: 853
Płeć: Mężczyzna



No, teraz po tym kolegi poście pozwoli mi już chyba na dołożenie ostatniej części zapowiedzi wycieczek:

3.

1 lipca (wtorek) 2008. Wycieczka krajoznawcza „Tajemnicze Zagórze”

Plan wycieczki:

1. Pozostałości stożkowego gródka rycerskiego z XIV-XV wieku oraz miejsce gdzie znajdowała się XI wieczna osada dająca początek miejscowości Zagórze.
2. Źródła i Dolina Potoku Zagórskiego.
3. Ruiny domostw w okolicach dawnego browaru dworskiego.
4. Dworek Wrzosków ( z zewnątrz).
5. Kaplica (zwiedzanie !) - Lapidarium Żołnierzy Armii Krajowej.
6. Kościół a właściwie dwa kościoły p.w. św. Joachima. Przejście przez ogrody i teren plebani. Ta część wycieczki opcjonalnie po uzyskaniu zgody i ustaleniu z proboszczem.
7. Zabytkowa figura Matki Boskiej.
8. Barani kopiec.
9. Pałacyk Mieroszwskich (z zewnątrz).
10. Krzyż Niepodległości.
11.Pozostałości parku Mieroszewskich wraz z grotą i ruinami studni.
12. Mec. Pałacyk Malplata - dyrektora generalnego Sosnowieckiego Towarzystwa Kopalń Węgla i Zakładów Hutniczych ( z zewnątrz).


By HumaPL


By HumaPL


By HumaPL


By HumaPL


By HumaPL

Po najciekawszych obiektach Zagórza będzie nas oprowadzał przewodnik i pasjonat tej dzielnicy Artur Ptasiński (telefon: 503-600-427)

Zapraszamy wszystkich na tą wycieczka, gdyż jest to wyjątkowa okazja poznać najciekawsze, zabytkowe i często bardzo tajemnicze obiekty starego Zagórza.

Zbiórka uczestników wycieczki: 1 lipca, godz. 17.30 Sosnowiec Zagórze przy wejściu do kościoła św Joachima. Orientacyjny czas trwania wycieczki: ok. 2 godziny.


Na wyżej wymienione wycieczki zapraszamy WSZYSTKIE zainteresowane osoby, które mają ochotę poznać te wyjątkowe miejsca w Zagłębiu Dąbrowskim.

Kontakt z organizatorem: fdzd_jurek@op.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darco
post śro, 25 cze 2008 - 11:30
Post #15


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 101
Dołączył: śro, 24 paź 07
Nr użytkownika: 853
Płeć: Mężczyzna



Dinozaury dzisiaj już czekają smile.gif

Przypominam i zapraszam: z żylety do podziwiania jest także wspaniała panorama Dąbrowy Górniczej !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dave
post śro, 25 cze 2008 - 19:11
Post #16


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 945
Dołączył: śro, 31 sty 07
Skąd: D.G. Mydlice Północ
Nr użytkownika: 432
Płeć: Mężczyzna



Nie byłem sad.gif Nie ten czas...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maryhna
post czw, 26 cze 2008 - 01:46
Post #17


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 540
Dołączył: wto, 03 kwi 07
Skąd: Toruń/DG
Nr użytkownika: 652
Płeć: Kobieta
GG: 2636495 status gadu-gadu



a ja miałam być ale wykończył mnie upał sad.gif


--------------------
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

www.zaglebiedabrowskie.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sarsolot
post czw, 26 cze 2008 - 02:09
Post #18


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 282
Dołączył: pon, 28 sty 08
Skąd: 42-530
Nr użytkownika: 1,063
Płeć: Mężczyzna
GG: 4757707 status gadu-gadu



Mam nadzieje ze bedzie powtorzona taka wycieczka ( a w zasadzie wycieczki ) , powiedzmy na zakonczenie wakacji, bo teraz niektorzy pisza prace magisterska i za bardzo nie maja czasu na takie rzeczu a z checia by uczestniczyli wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darco
post czw, 26 cze 2008 - 13:14
Post #19


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 101
Dołączył: śro, 24 paź 07
Nr użytkownika: 853
Płeć: Mężczyzna



Jeżeli tylko będzie odpowiednie zainteresowanie to z przyjemnością powtórzymy te wycieczki, ale zapraszamy także na inne. Czekamy także na ewentualne propozycje, gdzie takie wycieczki powinny być jeszcze zorganizowane.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hudy
post czw, 26 cze 2008 - 15:32
Post #20


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Dołączył: czw, 26 cze 08
Nr użytkownika: 1,354
Płeć: Mężczyzna
GG: 3528249 status gadu-gadu
Tlen: hudye398 status tlen



Witam,

Ile będzie trwała wycieczka numer 2?

Pozdrawiam

Hudy


--------------------
Pozdrawiam

Hudy
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 28 marzec 2024 - 23:26
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza