IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

17 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Komunikacja ZTM
pasqudek
post sob, 04 sty 2020 - 13:59
Post #41


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 102
Dołączył: śro, 20 maj 15
Nr użytkownika: 5,654
Płeć: Mężczyzna



@Dave: wydaje się mi, że jeszcze przez lata Gołonóg nie będzie mieć nocnego połączenia z Katowicami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post śro, 08 sty 2020 - 10:27
Post #42


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



CYTAT(Sebastian22 @ śro, 01 sty 2020 - 22:44) *
Ta ustawa w końcu dąży do ujednolicenia wyglądu wiat w naszej metropolii oraz umożliwić montaż rozkładów w gablotach wewnątrz wiat a nie na słupku często pare metrów poza wiatą.


a coś już więcej wiadomo np. jakieś wzory wiat itp. ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post wto, 14 sty 2020 - 12:21
Post #43


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



CYTAT
nasze miasto

Nowa taryfa ZTM już od marca 2020 - sprawdź cenę biletów.

Od marca obowiązywać mają nowa taryfa i nowe wzory biletów w autobusach, tramwajach i trolejbusach kursujących pod szyldem Zarządu Transportu Metropolitalnego. Jak zapowiadają jego przedstawiciele, taryfa ma być prostsza, bardziej elastyczna i bardziej zrozumiała dla pasażerów. Również tych spoza Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
Jak czytamy w projekcie uchwały, którą podjąć musi zarząd Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, pasażerowie, którzy przed 1 marca 2020 roku zakupią elektroniczne bilety okresowe od wskazanej daty, mogą je wykorzystać zgodnie z okresem obowiązywania biletu, pasażerowie, którzy przed 1 marca 2020 roku zakupią bilety papierowe jednorazowe o dotychczasowych nominałach mogą je wykorzystać do dnia 14 marca 2020 roku.

Po tym terminie bilety te będą ważne jedynie wraz z dopłatą do kwoty wynikającej z aktualnie obowiązującego cennika. Dotychczasowe elektroniczne bilety jednorazowe o nazwie ">3m/90 min" zakupione przed 1 marca 2020 roku zachowują swoją ważność i stają się biletami o nazwie "Sieć/90min", z kolei dotychczasowe bilety 24-godzinne o nazwie "24h Lotnisko" zakupione przed dniem 1 marca 2020 roku zachowują swoją ważność i stają się biletami o nazwie "24h + Lotnisko".

Jakie są szczegóły zmian, które zostaną wprowadzone zgodnie z nową taryfą?

Obniżona zostanie cena za przejazd jednorazowy krótkookresowy w ramach taryfy odległościowej, czyli za pomocą karty ŚKUP.

- odległość do 1 km - obecnie: 2,20 zł/1,10 zł, w nowej taryfie: 1,60 zł/0,80 zł
- odległość od 1 do 2 km - obecnie: 2,80 zł/1,40 zł, w nowej taryfie: 2,20 zł/1,10 zł
- odległość od 2 do 5 km - obecnie: 3,10 zł/1,55 zł, w nowej taryfie: 2,80 zł/1,40 zł
- odległość od 5 do 9 km - obecnie 3,70 zł/1,85 zł, w nowej taryfie: 3,40 zł/1,70 zł
- odległość od 9 do 14 km - obecnie 4,20 zł/2,10 zł, w nowej taryfie: 3,90 zł/1,95 zł
- odległość od 14 do 20 km - obecnie 4,40 zł/2,20 zł, w nowej taryfie 4,20 zł/2,10 zł
- odległość powyżej 20 km - obecnie 4,60 zł/2,30 zł, w nowej taryfie 4,40 zł/2,20 zł

Wyższa będzie cena jednorazowych biletów papierowych, kupowanych w kioskach, punktach handlowych lub automatach biletowych.

- bilet na jedno miasto lub ważny 20 minut - obecnie: 3,20 zł/1,60 zł, w nowej taryfie: 3,40 zł/1,70 zł
- bilet na dwa miasta lub ważny 40 minut - obecnie 3,80 zł/1,90 zł, w nowej taryfie: 4,00 zł/2,00 zł
- bilet na trzy miasta i więcej lub ważny 90 minut - obecnie 4,80 zł/2,40 zł, w nowej taryfie: 5,00 zł/2,50 zł
W nowej taryfie pojawi się też bilet dzienny, który kosztować będzie 10 zł (normalny) lub 5 zł (ulgowy).

Od 1 marca nie będzie już można kupić biletów 30-dniowych sieciowych ważnych tylko i wyłącznie w autobusie i trolejbusie lub tylko i wyłącznie w tramwaju. Obniżona zostanie cena 30-dniowego biletu sieciowego na autobus, tramwaj i trolejbus. Bilet normalny będzie kosztował 134 złote, a ulgowy 67 złotych. W ofercie ZTM pojawi się też nowy bilet długookresowy pod nazwą Sieć 120, który będzie ważny przez 120 dni. To oferta skierowana m.in. do studentów, bo właśnie tyle mniej więcej semestr na uczelniach. Bilet normalny będzie kosztował 440 złotych, z kolei ulgowy 220 złotych.

Obniżone zostaną ceny biletów lotniskowych, zarówno 30-dniowych, jak i 90-dniowych.
- bilet Lotnisko 30, obecnie: 180 zł/90 zł, w nowej taryfie: 160 zł/80 zł
- bilet Lotnisko 90, obecnie: 440 zł/220 zł, w nowej taryfie 400 zł/200 zł

Nowością w ofercie ZTM będą również bilety wieloprzejazdowe. Będą ważne przez 180 dni i będzie można z nich w tym czasie korzystać według potrzeb. W sprzedaży pojawią się trzy rodzaje takich biletów ważne przez dwadzieścia, czterdzieści lub osiemdziesiąt dni.

- bilet W-20 będzie kosztował 55 zł/27,50 zł
- bilet W-40 będzie kosztował 100 zł/50 zł
- bilet W-80 będzie kosztował 180 zł/90 zł
Nowy będzie również bilet Grupowy dla 5 osób. Za normalny zapłacimy 10 złotych, za ulgowy 5 złotych.

Od 1 marca ulegną również zmianie nazwy kilku biletów okresowych:
obecnie: >3m/90 min, w nowej taryfie: Sieć/90min
obecnie: 24h Lotnisko, w nowej taryfie: 24h+Lotnisko A-7 7-dniowy
obecnie: SM/ATT 30 dni, w nowej taryfie: Miasto 30
obecnie: SC/ATT 30 dni, w nowej taryfie: Sieć 30
obecnie: SM/ATT 90 dni, w nowej taryfie: Miasto 90
obecnie: SC/ATT 90 dni, w nowej taryfie: Sieć 90
obecnie: SC/ATT 30 dni na okaziciela, w nowej taryfie: Sieć 30 Okaziciel
obecnie: SC/ATT Lotnisko 30 dni, w nowej taryfie: Lotnisko 30
obecnie: SC/ATT Lotnisko 90 dni, w nowej taryfie: Lotnisko 90


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dave
post wto, 14 sty 2020 - 17:49
Post #44


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 945
Dołączył: śro, 31 sty 07
Skąd: D.G. Mydlice Północ
Nr użytkownika: 432
Płeć: Mężczyzna



Według mnie zmiany zdecydowanie na plus! Zapewne ktoś powie, że szału nie ma (choćby podwyżka biletów jednorazowych papierowych), ale w pozostałych sprawach albo wszystko po staremu, albo wręcz taniej. Najbardziej podoba mi się zmiana taryfy odległościowej, z której czasami korzystałem, a raczej starałem się korzystać, ale przy tych cenach każdorazowo się to nie opłacało. Bo przejazd 1 przystanku (w domyśle - zwykle do 1 przystanku) jest krótki (se przejdę na nogach), a 2 przystanki, choćby krótkie na 2-3 minuty jazdy, to już było 2,80 zł a jak się przekroczyło 2 km to 3,10 zł. Oferta zatem żadna i zawsze mówiłem, że ten bilet na krótki dystans winien kosztować max 2 zł i być wydłużony do 2 km. W końcu ktoś to dostrzegł i zmienił, chociaż nie do końca tak, jak myślałem ale zdecydowanie lepiej smile2.gif

No i bilety wieloprzejazdowe też trafna - dla mnie dobra pozycja, bo miesięczny na ilość przejazdów zwykle by mi się nie opłacała, a z kolei jednorazowe nie zawsze taniej wychodziły.

Bilet grupowy też w pompkę, tylko mam nadzieję, że takowy będzie dostępny w wersji papierowej w kiosku lub chociaż w automacie.

PS. Powyżej jest oczywiście błąd - bilety wieloprzejazdowe ważne są na 20, 40 i 80 PRZEJAZDÓW a nie dni smile2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rokko31
post wto, 14 sty 2020 - 20:28
Post #45


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 663
Dołączył: nie, 26 lis 06
Skąd: DG
Nr użytkownika: 337
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Dave @ wto, 14 sty 2020 - 17:49) *
Według mnie zmiany zdecydowanie na plus! Zapewne ktoś powie, że szału nie ma (choćby podwyżka biletów jednorazowych papierowych), ale w pozostałych sprawach albo wszystko po staremu, albo wręcz taniej. Najbardziej podoba mi się zmiana taryfy odległościowej, z której czasami korzystałem, a raczej starałem się korzystać, ale przy tych cenach każdorazowo się to nie opłacało. Bo przejazd 1 przystanku (w domyśle - zwykle do 1 przystanku) jest krótki (se przejdę na nogach), a 2 przystanki, choćby krótkie na 2-3 minuty jazdy, to już było 2,80 zł a jak się przekroczyło 2 km to 3,10 zł. Oferta zatem żadna i zawsze mówiłem, że ten bilet na krótki dystans winien kosztować max 2 zł i być wydłużony do 2 km. W końcu ktoś to dostrzegł i zmienił, chociaż nie do końca tak, jak myślałem ale zdecydowanie lepiej smile2.gif

No i bilety wieloprzejazdowe też trafna - dla mnie dobra pozycja, bo miesięczny na ilość przejazdów zwykle by mi się nie opłacała, a z kolei jednorazowe nie zawsze taniej wychodziły.

Bilet grupowy też w pompkę, tylko mam nadzieję, że takowy będzie dostępny w wersji papierowej w kiosku lub chociaż w automacie.

PS. Powyżej jest oczywiście błąd - bilety wieloprzejazdowe ważne są na 20, 40 i 80 PRZEJAZDÓW a nie dni smile2.gif

Nadal ludzie jeżdżący samochodami do pracy będą nimi jeździli, nic się nie zmieni, zmiany są kosmetyczne, został zlikwidowany bilet tylko na autobus albo tylko tramwaj kto go kupował będzie miał podwyżkę. Mało kto korzysta z taryf odległościowych dlatego obniżyli cenę. Starsze osoby oraz ludzie sporadycznie jeżdżący zapłacą więcej gdyż kupują zazwyczaj bilety papierowe. Generalnie kiepsko
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dave
post sob, 18 sty 2020 - 09:20
Post #46


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 945
Dołączył: śro, 31 sty 07
Skąd: D.G. Mydlice Północ
Nr użytkownika: 432
Płeć: Mężczyzna



1. Nie będzie miał podwyżki, kto kupował bilet na jeden środek transportu (autobus/trolejbus lub tramwaj), bo cena biletu, który uprawnia teraz do jednego i drugiego zmalałą do ceny tego pierwszego.

2. Starsze osoby zwykle mają albo bezpłatny przejazd, albo co najmniej ulgowy na legitymacje emeryty/rencisty wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post wto, 21 sty 2020 - 12:57
Post #47


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



Na przystankach tramwajowych w centrum, od wczoraj mozolnie montowane jest zasilanie. Czyżby pod tablice? Tylko po co, jeśli przystanek w stronę HK ma być przenoszony na druga stronę ronda?


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post śro, 05 lut 2020 - 13:03
Post #48


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



CYTAT
Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, iż z dniem 17 lutego 2020 roku (poniedziałek) ruch tramwajowy do pętli Tworzeń Huta Katowice zostaje wznowiony. W związku z tym zmianie ulegają rozkłady jazdy linii tramwajowych nr 21 i 22.

nie wiem na jakim etapie są prace na tamtym odcinku. Chyba nagle tak szybko nie zdążyli wymienić obu torów i sieci ze słupami


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
warius
post śro, 05 lut 2020 - 13:14
Post #49


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 540
Dołączył: wto, 04 kwi 17
Nr użytkownika: 5,925
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(:) @ śro, 05 lut 2020 - 13:03) *
CYTAT
Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, iż z dniem 17 lutego 2020 roku (poniedziałek) ruch tramwajowy do pętli Tworzeń Huta Katowice zostaje wznowiony. W związku z tym zmianie ulegają rozkłady jazdy linii tramwajowych nr 21 i 22.

nie wiem na jakim etapie są prace na tamtym odcinku. Chyba nagle tak szybko nie zdążyli wymienić obu torów i sieci ze słupami


Więcej optymizmu ;)

zdjęcia z 27.01 na FB
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post śro, 05 lut 2020 - 13:40
Post #50


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



wow super postęp. Optymizm taki słaby bo z doświadczenia na odcinku Piłsudskiego do pętli w Gołonogu, ale tam wszystko pod utrzymywanym na 1 torze ruchem. Tamten odcinek chyba był odłożony i dopiero teraz na niego wrócą (przystanki, słupy)?
Kolor słupów też ok.
Wreszcie to zyska, bo torowisko, ulica i słupy były paskudne, trochę jak ze zdjęć jakiegoś dugorzędnego miasta na Ukrainie.

To niedługo TŚ może ogłoszą wreszcie zapowiadany przetarg na kolejny odcinek.
Jestem ciekawy jednej sprawy - jak będzie ze słupami wzdłuż Piłsudskiego, Królowej Jadwigi i Sobieskiego. Czy nie postawią (chyba nie wszędzie się da) swoich słupów między jezdniami. Teraz trakcja jest powieszona na słupach oświetleniowych i jest gorzej z zarządzaniem, nawet przez lata był problem z malowaniem. Rodzielenie niby dobre, ale byłoby brzydziej, dodatkowo tyle słupów, których teraz nie ma.

PS. za jakiś czas link do fb pewnie przestanie działać


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
warius
post śro, 05 lut 2020 - 13:54
Post #51


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 540
Dołączył: wto, 04 kwi 17
Nr użytkownika: 5,925
Płeć: Mężczyzna



Osobiście dawno tam nie byłem, jeśli jeszcze nie zrobili nowych słupów na wcześniejszym odcinku, to pewnie teraz to zrobią. No i pewnie wezmą się za podstację na Gołonogu, tramwaje pojadą na Hutę, to będą mogli wyłączyć ją z ruchu.


ps.
Co do Fb nie wiedziałem, że znika po czasie, a nie chciałem podkradać zdjęć z cudzego profilu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post śro, 12 lut 2020 - 11:17
Post #52


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



CYTAT
transport-publiczny.pl

Tramwaje Śląskie z planem inwestycji na 2020 r.

To będzie kolejny pracowity rok dla Tramwajów Śląskich. Spółka planuje rozpocząć realizację kolejnych projektów unijnych, w tym budowę nowej linii tramwajowej w ciągu Grundmanna w Katowicach. Niektóre zadania będą wymuszać całkowitą przerwę w ruchu.

Jeżeli chodzi o projekt unijnego, zaplanowano w tym roku realizację kilkanastu działań. W Zagłębiu zaplanowano przebudowę trasy ciągu Małobądzkiej w Będzinie oraz Będzińskiej w Sosnowcu oraz budowę linii tramwajowej w dzielnicy Zagórze w Sosnowcu. Ponadto w Sosnowcu zaplanowano przebudowę trasy w ciągu Wojska Polskiego od Andersa do Orląt Lwowskich oraz w ciągu Małachowksiego od Mościckiego do 3 Maja (oba zadania będą wiązać się ze wstrzymaniem ruchu). Poza tym przewidziano przebudowę trasy w ciągu Andersa i 1 Maja od Andersa do ronda Gierka.

W Dąbrowie Górniczej kontynuowane sa prace przy przebudowie torowiska wydzielonego w ciągu Kasprzaka na odcinku od Piłsudskiego do ul. Zaplecze (trwa przerwa w ruchu, która ma zakończyć się w tym kwartale). Ponadto zaplanowano przebudowę torowiska w ciągu Sobieskiego, Królowej Jadwigi i Piłsudskiego od pętli KWK Paryż do Kasprzaka.

Sporo prac przewidziano w śląskiej części sieci tramwajowej. W Chorzowie rozpoczęły się niedawno pracy przy przebudowie torowiska w ciągu 3 Maja. Planowane są też prace w ciągu Hajduckiej oraz w ul. Powstańców od Rynku do Chrobrego. Obie inwestycje wiążą się ze wstrzymaniem ruchu tramwajowego. Przewidziano również modernizację układu torowo-sieciowego na terenie Zakładu Usługowo-Remontowego oraz torowiska na odcinku od wiaduktu przy Hucie Kościuszki do Metalowców.

W Zabrzu kontynuowane są prace wzdłuż Powstańców Śląskich i Religi od Wolności do Stalmacha, zaplanowano też roboty w ciągu Mikluczyckiej od pętli Mikulczyce do Daszyńskiego. Obie inwestycje wiążą się z przerwą w ruchu. Ponadto przewidziano realizację zadań związanych z przebudową przejazdu drogowo-tramwajowego ul. Knurowskiej z ul. Wolności na granicy z Gliwicami, torowiska w ciągu Wolności od Piłsudskiego do Miarki, od Floriana (Browaru) do granicy z Rudą Śląską oraz w ciągu Bytomskiej od Zamkowej do ul. Szyb Franciszek wraz z pętlą Biskupice.

W Bytomiu przewidziano przebudowę torowiska w ciągu Zabrzańskiej od Modrzewskiego do Baczyńskiego, w centrum od skrzyżowania Powstańców Warszawskich z Sądową do Zajezdni Stroszek oraz w ciągu Powstańców Warszawskich od skrzyżowania z Sądową do skrzyżowania z Moniuszki. Z wyłączeniem ruchu w całym zakresie wiązać się będzie projekt przebudowy torowiska w ul. Piekarskiej wraz z Sądową oraz w ciągu Frycza Moderzewskiego.

W Rudzie Śląskiej zaplanowano przebudowę torów w ciągu Karola Goduli, co będzie się wiązać z przerwą w ruchu. W Katowicach ma rozpocząć się budowa linii tramwajowej w ciągu Grundmanna, łączącej Chorzowską z Gliwicką. Zaplanowano również modernizację trasy linii 14 w Mysłowicach w ciągu Bytomskiej, Starokościelnej, Szymanowskiego, Powstańców, co wymagać będzie wstrzymania ruchu.

W Świętochłowicach z przerwą w ruchu będą wiązać się zadania związane z przebudową trasy tramwajowej w ciągu Łagiewnickiej oraz Chorzowskiej do Karola Goduli w Rudzie Śląskiej. Ponadto zaplanowano przebudowę trasy w ciągu Katowickiej od granicy z Chorzowem do Żołnierskiej.

W tym roku Tramwaje Śląskie – jeżeli chodzi o inwestycje nieunijne – będą kontynuować sporo prac rozpoczętych w zeszłym roku. To m.in. modernizacja torowiska w Zabrzu w ciągu Bytomskiej od Młyńskiej do Hagera, w Katowicach w ciągu al. Korfantego – Mijanka Wełnowiec oraz w Rudzie Śląskiej wzdłuż Niedurnego na odcinku od Huty Pokój do ul. Podgórze. Kontynuowane będą też prace torowe związane z realizacją węzłów przesiadkowych Brynów i Zawodzie w Katowicach.

Rozpocząć się mają prace w Zabrzu w ciągu Bytomskiej od Hagera do Stalmacha oraz w Rudzie Śląskiej w ciągu Niedurnego od Grochowskiej do wiaduktu drogowego. Zaplanowano również modernizację głowicy wjazdowej do zajezdni Łagiewniki w Bytomiu, modernizacje przejazdów drogowo-tramwajowych, rozjazdów torowych, układów zasilania w podstacjach oraz dalsze uwalnianie budynków od mocowań sieci trakcyjnej.

– Wszystkie powyższe elementy są planem, który jeszcze może ewoluować – zwłaszcza dotyczy to realizacji zadań projektu unijnego, które są dość elastyczne pod względem terminów realizacji, uzależnionych od wielu zmiennych – zastrzega Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.


Czyli chyba od razu jeden przetarg na cały odcinek. Ciekawe jak to zgrają z "zieloną mobilnością", gdzie jest t ze sobą tak powiązane - wspólne przystanki, ronda itp.
Dla nowoczesnych tramwajów problemem będzie odcinek od KWK Paryż do będzińskiej "nerki". Żeby mogły takie zawitać do DG TŚ planowały jakieś mniejsze remonty własnymi siłami na tamtym odcinku.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 13 lut 2020 - 12:30
Post #53


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



CYTAT
nasze miasto

Dąbrowa Górnicza: tramwaje wracają na tory. Dojedziemy nimi do huty, ale remont jeszcze potrwa

W tym tygodniu minął dokładnie rok od rozpoczęcia prac modernizacyjnych torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Kasprzaka w Dąbrowie Górniczej. Dobiega teraz końca kolejny etap tej inwestycji, dzięki czemu od poniedziałku 17 lutego 2020 roku tramwaje znów będą dojeżdżać do pętli przy byłej Hucie Katowice, a dziś ArcelorMittal Poland.
Od 16 tygodni tramwaje nie dojeżdżają do Huty Katowice, lecz kończą bieg przy pętli w Gołonogu. Dalej kursuje autobus zastępczy. Wstrzymanie ruchu i sprzyjające warunki atmosferyczne w okresie jesienno-zimowym pozwoliły wykonawcy prac na realizację robót w założonym dla tego etapu czasie. Dlatego od poniedziałku 17 lutego 2020 roku tramwaje linii nr 21 i 22 będą dojeżdżać do byłej Huty Katowice.

Przywrócenie ruchu nie oznacza, że cała inwestycja została zrealizowana. – Do modernizacji pozostał jeszcze środkowy fragment odcinka wzdłuż ul. Kasprzaka - od ul. Storczyków do wiaduktu drogi S1 wraz z pętlą Gołonóg. Teraz wykonawca przystąpi do prac właśnie na tym zakresie – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.
Na wspomnianym odcinku tramwaje będą kursować w systemie mijankowym, wykorzystując rozjazdy technologiczne, które będą montowane w najbliższy weekend. Z tego powodu od godz. 7:00 w sobotę 15 lutego do godz. 4:00 w poniedziałek 17 lutego 2020 r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu tramwajowego:

 tramwaje linii nr 21 będą kursować w relacji: Sosnowiec Milowice pętla – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy,
 tramwaje linii nr 22 będą kursować w relacji: Będzin Osiedle Zamkowe pętla – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy,
 uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza, oznaczona jako T-22, kursująca w relacji: Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy – Tworzeń Huta Katowice.

Inwestycję, wartą ponad 51 mln zł netto, realizuje Przedsiębiorstwo Inżynieryjnych Robót Kolejowych TOR-KRAK Sp. z o.o., wybrane w drodze postępowania przetargowego. Zadanie pn. „Przebudowa torowiska tramwajowego wydzielonego w ciągu ul. Kasprzaka w Dąbrowie Górniczej od skrzyżowania ul. Piłsudskiego i ul. Kasprzaka do skrzyżowania ul. Kasprzaka i ul. Zaplecze” jest elementem „Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz
z zakupem taboru tramwajowego – etap I” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w perspektywie UE 2014-2020.

Cały zakres inwestycji obejmuje m.in.: wymianę podbudowy torowiska, budowę odwodnienia torowiska, przebudowę i zabezpieczenie sieci uzbrojenia podziemnego, przebudowę sieci trakcyjnej, ułożenie nowej nawierzchni torowej oraz przebudowę peronów przystankowych.


Myślałem, że już całe tory będą wymienione, zostanie pętla, a tu jeszcze tyle. Nie mówiąc o słupach, przystankach itp. Dopiero teraz przyspieszyli, a wcześniej szło bardzo wolno


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post wto, 18 lut 2020 - 21:25
Post #54


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



CYTAT(Zibar @ wto, 21 sty 2020 - 12:57) *
Na przystankach tramwajowych w centrum, od wczoraj mozolnie montowane jest zasilanie. Czyżby pod tablice? Tylko po co, jeśli przystanek w stronę HK ma być przenoszony na druga stronę ronda?


w stronę Gołonoga na wysokości poczty też?

Widać, że chyba montują też na przystanku Pałac Kultury w kierunku Łęknic, a według planów tam miało nie być, co sam nawet krytykowałem, że ważny przystanek w centrum został pominięty.

----

Inny temat - może by ktoś pomyślał, żeby linię 716 wydłużyć o niewiele ponad kilometr? Wtedy obsługiwałaby oprócz Pogorii III, Zielonej również Pogorię IV. Wpłynęłoby to pozytywnie na napełnienie, które teraz poza sezonem i szczytem, do tego w deszczową pogodę jest małe. Do tego obsługiwałoby Marianki, które intensywnie się rozbudowują. Zawsze dodatkowe parę osób niezależne od pogody, choćby dojazdy tamtejszych mieszkańców do szkół, przedszkoli itp. Można nawet bez dodatkowych kosztów, wydłużając trochę takt.
Nie wiem czy ze względu na fatalny stan ulicy Letniej możliwe jest puszczenie tam niskołogowych. Niedługo planowany jest remont tej ulicy, a właściwie przebudowa. Może warto przy okazji zbudować pętlę autobusową gdzieś w okolicach dzikiego parkingu przy "zaporze" na początku Marianek.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post śro, 19 lut 2020 - 07:44
Post #55


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



Tak, na obu przystankach.

Taki artykuł znalazłem


CYTAT
Przybywa elektronicznych tablic na przystankach w Metropolii. Docelowo będzie ich 500. Gdzie? LISTA

Przybywa elektronicznych tablic informacyjnych na przystankach w Metropolii. Łącznie w ramach projektu zamontowano już ich ponad 130. W ostatnich tygodniach tablice pojawiły się m.in. w Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Mysłowicach i Sosnowcu. W przyszłym roku ZTM zamontuje 400 kolejnych.

Elektroniczne tablice na przystankach w Metropolii

Elektroniczne tablice na przystankach w miastach Metropolii to System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Projekt zainicjował jeszcze KZK GOP, a kontynuuje jego następca - Zarząd Transportu Metropolitalnego. W pierwszej fazie – w latach 2012 – 2014 – w sześciu miastach aglomeracji zamontowano 72 tablice. W kolejnej, realizowanej już przez ZTM, następne 60 tablic.

- Zakładamy, że w ciągu kolejnego roku pasażerom do użytku oddamy jeszcze 400 takich urządzeń – zapowiada rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek.

W ostatnich tygodniach tablice pojawiły się m.in. w Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Mysłowicach i Sosnowcu.

Tablice wyświetlają faktyczną godzinę przyjazdu autobusu czy tramwaju

Nowe tablice SDIP nieco różnią się od swoich poprzednich wersji. Z punktu widzenia pasażera dodatkowymi udogodnieniami jest wyświetlanie informacji po obu stronach urządzeń i ich tzw. V-kształtność, dzięki której wyświetlany tekst jest lepiej widoczny. Ponadto tablice zostały wyposażone w kamery.

– Nie zmienia się natomiast podstawowa funkcjonalność tablic. Pasażerowie dzięki nim będą wiedzieć za ile minut przyjedzie autobus, tramwaj lub trolejbus danej linii – dodaje Wawrzaszek.

Realizacja Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej kosztuje 40 mln zł. W sumie tablice zostaną zamontowane w ponad 30 gminach.

- Termin zakończenia projektu, tj. oddania do użytku wszystkich ponad 500 urządzeń, jest uzależniony od procesu odbiorów technicznych – dodają przedstawiciele ZTM.

Wykaz zaplanowanych lokalizacji nowych tablic SDIP
GminaNazwa przystanku

BędzinBędzin Kościuszki
BędzinBędzin Cmentarz Komunalny
BędzinBędzin Rondo
BędzinBędzin Stadion
BędzinBędzin Targowisko
BędzinBędzin Urząd Miasta
BędzinBędzin Zamek
BędzinOsiedle Syberka Kościół
BobrownikiDobieszowice Skrzyżowanie
BobrownikiSączów Kościół
BytomBytom Dworzec
BytomBytom Arki Bożka
BytomBytom Plac Sikorskiego
BytomBytom Strzelców Bytomskich
BytomBytom Szpital Nr 1
BytomBytom Urząd Miasta
BytomBytom Wrocławska
BytomBytom Zamłynie
BytomKarb
BytomMiechowice Bławatkowa
BytomStroszek Osiedle
BytomSzombierki Kościół
Chełm ŚląskiChełm Śląski Kościół
ChorzówChorzów AKS
ChorzówChorzów Batory Dworzec PKP
ChorzówChorzów Batory Osiedle
ChorzówChorzów Estakada
ChorzówChorzów Rynek
ChorzówChorzów Stary Szyb Prezydent
ChorzówChorzów ZUS
CzeladźCzeladź Stare Miasto
CzeladźCzeladź Urząd Miasta
CzeladźPiaski Skrzyżowanie
Dąbrowa GórniczaDąbrowa Górnicza Aleja Róż
Dąbrowa GórniczaDąbrowa Górnicza Górnicza
Dąbrowa GórniczaDąbrowa Górnicza Urząd Pracy
Dąbrowa GórniczaGołonóg Centrum
Dąbrowa GórniczaGołonóg Dworzec PKP
Dąbrowa GórniczaGołonóg Manhattan
Dąbrowa GórniczaGołonóg Osiedle
Dąbrowa GórniczaGołonóg Osiedle Kasprzaka
Dąbrowa GórniczaŁęknice Osiedle
Dąbrowa GórniczaŁosień Szkoła
Dąbrowa GórniczaOsiedle Mydlice Szpital
Dąbrowa GórniczaReden Aleja Majakowskiego
Dąbrowa GórniczaStrzemieszyce Kościół
Dąbrowa GórniczaZąbkowice Dworzec PKP

GierałtowiceGierałtowice Kościół
GliwiceGliwice Rybnicka
GliwiceGliwice Górnych Wałów
GliwiceGliwice Nowy Świat
GliwiceGliwice Wrocławska
GliwiceGliwice Zajezdnia
GliwiceŁabędy Osiedle
GliwiceOsiedle Wojska Polskiego Kozielska
GliwiceSikornik Osiedle
GliwiceSośnica Apteka
GliwiceGliwice Żurawia
KatowiceKatowice Dworzec
KatowiceBogucice Kościół
KatowiceBrynów W. Pola
KatowiceBurowiec
KatowiceChorzów Stadion Śląski
KatowiceDąbrówka Mała Skrzyżowanie
KatowiceGiszowiec Kościół
KatowiceJanów Lwowska Szkoła
KatowiceJózefowiec Ściegiennego
KatowiceKatowice Aleja Korfantego
KatowiceKatowice Andrzeja Dworzec
KatowiceKatowice AWF
KatowiceKatowice Strefa Kultury
KatowiceKatowice Mikołowska
KatowiceKatowice Rondo
KatowiceKatowice Rynek
KatowiceKatowice Sądowa
KatowiceKatowice Sokolska
KatowiceKatowice Strefa Kultury NOSPR
KatowiceKokociniec Kijowska
KatowiceKostuchna Osiedle
KatowiceKoszutka Katowicka
KatowiceKoszutka Słoneczna
KatowiceKoszutka Jesionowa
KatowiceLigota Medyków
KatowiceLigota Panewnicka
KatowiceMurcki Bielska
KatowiceMurcki Rynek
KatowiceOchojec Szpital
KatowiceOsiedle Odrodzenia Kościół
KatowiceOsiedle Witosa Centrum
KatowiceOsiedle Witosa pl. Św. Herberta
KatowicePiotrowice Osiedle
KatowicePiotrowice Skrzyżowanie
KatowicePodlesie Poczta
KatowiceStara Ligota Załęska
KatowiceSzopienice Kościół
KatowiceWełnowiec Gnieźnieńska
KatowiceWełnowiec Plac Alfreda
KnurówKnurów Remiza
KnurówKnurów Szpitalna
KnurówKnurów Wojska Polskiego
LędzinyLędziny Urząd Miasta
MysłowiceBrzezinka Centrum
MysłowiceBrzęczkowice Szkoła
MysłowiceKosztowy Rynek
MysłowiceMysłowice Bończyka
MysłowiceMysłowice Dworzec PKP
MysłowiceMysłowice Katowicka
MysłowiceMysłowice Kościół
MysłowiceWesoła Rynek
Piekary ŚląskieOsiedle Wieczorka Dworzec
Piekary ŚląskieSzarlej Poczta
PsaryPsary Skrzyżowanie
PyskowicePyskowice Plac Wyszyńskiego
RadzionkówRadzionków Rynek I
Ruda ŚląskaBielszowice Kopalnia
Ruda ŚląskaChebzie Pętla
Ruda ŚląskaGodula Plac Niepodległości
Ruda ŚląskaHalemba Kościół
Ruda ŚląskaHalemba Park Wodny
Ruda ŚląskaKochłowice Rynek
Ruda ŚląskaNowy Bytom Urząd Miasta
Siemianowice ŚląskieBytków Osiedle Chemik
Siemianowice ŚląskieMichałkowice Kościół
Siemianowice ŚląskieSiemianowice Plac Skargi
Siemianowice ŚląskieSiemianowice Plac Wolności
SiewierzSiewierz Rynek
SławkówSławków Rynek
SosnowiecSosnowiec Urząd Miasta
SosnowiecDańdówka Skrzyżowanie
SosnowiecKazimierz Górniczy Poczta
SosnowiecModrzejów Rynek
SosnowiecNiwka Fabryka
SosnowiecPogoń Grota-Roweckiego
SosnowiecPogoń Kościół
SosnowiecPogoń Orla
SosnowiecRudna Gospodarcza I
SosnowiecRudna Hallera
SosnowiecSielec Osiedle Zamkowa
SosnowiecSielec Wawel Kościół
SosnowiecSosnowiec Egzotarium
SosnowiecSosnowiec Estakada
SosnowiecSosnowiec Osiedle Piastów
SosnowiecSosnowiec Rondo Ludwik
SosnowiecZagórze Aleja Paderewskiego
SosnowiecZagórze Droga do Klimontowa
SosnowiecZagórze Gwiezdna
SosnowiecZagórze Mec
SosnowiecZagórze Pekin
SośnicowiceSośnicowice Gliwicka
ŚwiętochłowicePiaśniki Skrzyżowanie
ŚwiętochłowiceŚwiętochłowice Kościół
ŚwiętochłowiceZgoda Skrzyżowanie
WojkowiceWojkowice Park
ZabrzeZabrze Goethego
ZabrzeHelenka Kościół
ZabrzeMikulczyce Plac Kroczka
ZabrzeRokitnica Pętla
ZabrzeZabrze Plac Krakowski
ZabrzeZabrze Plac Teatralny
ZabrzeZabrze Plac Wolności
BieruńBieruń Plac Autobusowy
BieruńBieruń Warszawska Skrzyżowanie
BieruńBieruń Osiedle
BieruńBieruń Granitowa
TychyOsiedle O
TychyOsiedle T
TychyBegonii
TychyTargowisko
TychyPlac Baczyńskiego
TychyRynek
TychyHotelowiec
TychyBrama Słońca
TychyDmowskiego
TychyPływalnia
TychyHarcerska
TychyOsiedle K
TychyBrowar
TychyUrząd Miasta
TychyNiepodległości
TychyTęcza
TychyHala Sportowa
TychyHale Targowe
TychyPiłsudskiego
TychySkałka
TychyRoweckiego
TychyPaprocany Pętla
TychyStoczniowców
TychyWyszyńskiego
TychyLodowisko
TychySzpital Wojewódzki
TychyŻwakowska


źródło: naszemiasto.pl


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeodorMotor
post śro, 19 lut 2020 - 19:51
Post #56


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 392
Dołączył: sob, 07 lut 04
Skąd: DG - Stary Gołonóg
Nr użytkownika: 42
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Zibar @ śro, 19 lut 2020 - 07:44) *
Tak, na obu przystankach.

Taki artykuł znalazłem


CYTAT
Przybywa elektronicznych tablic na przystankach w Metropolii. Docelowo będzie ich 500. Gdzie? LISTA

(...)

źródło: naszemiasto.pl



Dopóki wszystkie autobusy (i tramwaje) nie będą wyposażone w lokalizatory GPS przesyłających pozycję pojazdu, to nie można mówić o "System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej".

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post śro, 19 lut 2020 - 22:12
Post #57


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Dziś zobaczyłem jadący przez Dąbrowę tramwaj wyglądający jak Konstal 13N - widziałem go na Redenie, jechał w stronę centrum. TŚ jakiś zabytek sprowadziły?

Edit:
OK, znalazłem, że w Chorzowie jest Konstal 13N - ale co on robił w DG?

Ten post edytował Leszek śro, 19 lut 2020 - 22:12


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post czw, 20 lut 2020 - 08:54
Post #58


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



^^^
Może sosnowiecki "sznycel" zabłądził wink.gif . Pewnie jakaś 'L"-ka.

^^^
^^^
To chyba tylko linie "800" niektóre mają, o reszcie to można zapomnieć.
Mnie ciekawi czemu brną w te panele, zamiast nowocześniejszych rozwiązań typu:



Ten post edytował Zibar czw, 20 lut 2020 - 08:54


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post czw, 20 lut 2020 - 13:46
Post #59


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



CYTAT(Zibar @ czw, 20 lut 2020 - 09:54) *
^^^
Może sosnowiecki "sznycel" zabłądził wink.gif . Pewnie jakaś 'L"-ka.


Nie, to nie był sznycel i nie L (te eLki, które widziałem, to przegubowce podobnie jak sznycle, a to był singiel). Widać jakiś przejazd techniczny (nie był organizowany przez KMTM z Chorzowa na pewno).


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post śro, 26 lut 2020 - 18:59
Post #60


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



CYTAT(Zibar @ śro, 19 lut 2020 - 07:44) *
Tak, na obu przystankach.

Taki artykuł znalazłem


wydaje mi się że to jest ta lista, która już kiedyś była w wątku na KZKGOP. Być może coś się zmieniło


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

17 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 29 marzec 2024 - 12:10
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza