IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

14 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Huty i koksownia, ArcelorMittal, Koksownia Przyjaźń, Huta Bankowa
TeodorMotor
post wto, 08 cze 2004 - 22:17
Post #21


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 392
Dołączył: sob, 07 lut 04
Skąd: DG - Stary Gołonóg
Nr użytkownika: 42
Płeć: Mężczyzna



QUOTE
wsumie to nasze spory odnosnie nazwy jak i dzialalnosci hutu sa malo znaczace. jest to wlasnosc prywatna i wlasciciel moze zmieniac nazwy dowoli

TeŻ tak myŚlĘ. Nikt w wŁaŚcicieli nie bĘdzie pytaŁ "tubylcÓw", jak ma siĘnazywaĆ jego wŁasnoŚĆ. W grĘwchodzĄ sprawy marketingowe, marka firmy etc. i zwiĄzane z tym pieniĄdze. Zapewne byŁo by miŁo, gdyby w nazwie byŁo jakieŚ nawiĄzanie do regionu, miasta, znanego "tubylca".
Dobrze by byŁo, by zmiana nazwy nie obciĄŻyŁa budŻetu miasta czy np. Komunikacji (http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=3...=334&w=13005992)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olo
post śro, 09 cze 2004 - 06:59
Post #22


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,171
Dołączył: pon, 01 wrz 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 18
Płeć: Mężczyzna
GG: 1387662 status gadu-gadu



QUOTE(Bathurst)
Olo zebyŚ chodziŁ z petycjĄ o zmianĘnazwy huty Katowice na ZagŁĘbie - tak wiĘc trochĘdystansu.


Tak samo jak nie sŁyszaŁeŚ, Żebym chodziŁ z petycjĄ o zmianĘulicy DzierŻyńskiego i Marksa. Nie bĄdĹş Śmieszny. Do wrzoda na dupie teŻ siĘmoŻna przyzwyczaiĆ i traktowaĆ jak by tam od zawsze byŁ. W 2 poŁowie lat 70 wiĘkszoŚĆ z nas, tu mieszkajĄcych byŁa zszokowana nazwĄ. A petycje to se mogŁeŚ pisaĆ, na BerdyczÓw, ale odpowiedzi odczytywaĆ w zaciszu na Radosze.
Gdyby nasi przodkowie mysleli twoimi kategoriami, czyli " to co staŁe i nie zmienia siĘod lat ma wartoŚĆ i tyle" to powinni daĆ sobie spokÓj z powstaniami i cieszyĆ siĘz KsiĘstwa Warszawskiego. ToĆ w końcu parĘlat istniaŁo.
Wybacz sarkazm, ale absolutnie siĘz TobĄ nie zgadzam. Nie Żal mi nazwy Huta Katowice i tyle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post pon, 14 cze 2004 - 09:08
Post #23


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



po 89 roku mozna byŁo zmieniaĆ, bez przesady nikt za to do wiĘzienia nie wsadzaŁ.
co do ulic nazwanych imieniami zbrodniarzy i wizjonerÓw - pisaŁem wczeŚniej - zmieniac

co do staŁoŚci - gdyby nie pewna staŁoŚc nie byŁo by powstań
co do ksiĘstwa warszawskiego - poczytaj trochĘ
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olo
post pon, 14 cze 2004 - 12:13
Post #24


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,171
Dołączył: pon, 01 wrz 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 18
Płeć: Mężczyzna
GG: 1387662 status gadu-gadu



QUOTE(Bathurst)
po 89 roku mozna byŁo zmieniaĆ, bez przesady nikt za to do wiĘzienia nie wsadzaŁ.


A ja w swej naiwnoŚci myslaŁem, Że tobie o lata 70-te idzie. Ile lat miaŁeŚ w grudniu 1976 kiedy Gierek otwieraŁ te puszkĘPandory. MoŻe gdybyŚ w 1970 roku zobaczyŁ czoŁgi na wybrzeŻu i potem takie same na pasie miĘdzy drogami z lufami na bramĘgŁÓwnĄ oszczĘdziŁbyŚ mi dobrych rad. Wtedy odwaga byŁa nieco droŻsza niŻ dzisiaj. Nie kaŻdy rodzi siĘbohaterem a moimi idolami nie sĄ gŁupiodzieciĘcy romantycy. A po 89? JuŻ Ci pisaŁem, do wszystkiego siĘmoŻna przyzwyczaiĆ, nawet do wrzoda na dupie. I takim wrzodem na dupie ZagŁĘbia byŁa ta huta i ta nazwa.
Co do powstań, zawsze z powstań byŁem kiepski i to wyszŁo. Tylko nie wiem co wyszŁo bo z powstań zawsze byŁem kiepski.
Na dzisiaj tyle
pozdro olo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pon, 14 cze 2004 - 15:14
Post #25


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,106
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



QUOTE(olo)
QUOTE(Bathurst)
po 89 roku mozna byŁo zmieniaĆ, bez przesady nikt za to do wiĘzienia nie wsadzaŁ.


A ja w swej naiwnoŚci myslaŁem, Że tobie o lata 70-te idzie. Ile lat miaŁeŚ w grudniu 1976 kiedy Gierek otwieraŁ te puszkĘPandory. MoŻe gdybyŚ w 1970 roku zobaczyŁ czoŁgi na wybrzeŻu i potem takie same na pasie miĘdzy drogami z lufami na bramĘgŁÓwnĄ oszczĘdziŁbyŚ mi dobrych rad. Wtedy odwaga byŁa nieco droŻsza niŻ dzisiaj. Nie kaŻdy rodzi siĘbohaterem a moimi idolami nie sĄ gŁupiodzieciĘcy romantycy. A po 89? JuŻ Ci pisaŁem, do wszystkiego siĘmoŻna przyzwyczaiĆ, nawet do wrzoda na dupie. I takim wrzodem na dupie ZagŁĘbia byŁa ta huta i ta nazwa.
Co do powstań, zawsze z powstań byŁem kiepski i to wyszŁo. Tylko nie wiem co wyszŁo bo z powstań zawsze byŁem kiepski.
Na dzisiaj tyle
pozdro olo

:) brawo olo!! popieram
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post wto, 15 cze 2004 - 16:49
Post #26


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



CzoŁgi widziaŁem tylko Że 1981 jak jechaŁy na HutĘKatowice, w 1970 nie widziaŁem bo jeszcze mnie nie byŁo na Świecie. Co do nazwy "Katowice" rÓznica zdań jest normalnĄ sprawĄ. NiezrozumiaŁe jest tylko dla mnie to, Że skoro tak wielu z Was przeszkadzaŁa ta nazwa to dlaczego nikt nic nie zrobiŁ po 89 roku, kiedy mozna byŁo wiele rzeczy zrobiĆ. Skoro piszesz Olo Że speŁniŁo siĘTwoje marzenie i nazwa huty zostaŁa zmieniona. jeŚli chodzi o mnie stawiam sprawĘjasno - nie przeszkadzaŁa nie prÓbujĘzmieniaĆ. Pzdr - kończĘtemat historyczny - teraĹşniejszoŚĆ ucieka
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post wto, 15 cze 2004 - 18:35
Post #27


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Widze ze winikla tu bardzo zazarta dyskusja. Mnie osobiscie nazwa "Huta Katowice" w ogole nie pezeszkadzala bo i czemu mialaby. Przeciez to tylko nazwa. Na pewno byla lepsza niz teraz, bo przynajmniej latwa do zapamietania (nie jakies tam oddzial czegos tam - bez sensu). Trzeba sie z tym pogodzic ze Dabrowa byla i bedzie kojarzona z Katowicami (jestesmy w wojewodztwie slaskim a nie zaglebiowskim, nalezymy do GOP, pociagi przejezdzajace przez dabrowe naleza przewaznie do SDOKP itp.). Bez przesady z tym nacjonalizmem...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olo
post wto, 15 cze 2004 - 21:58
Post #28


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,171
Dołączył: pon, 01 wrz 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 18
Płeć: Mężczyzna
GG: 1387662 status gadu-gadu



Rafi, jest taka fajna zasada w dyskusji, Że nie uŻywa siĘsŁÓw ktÓrych siĘnie rozumie. Takim sŁowem jest dla Ciebie, drogi kolego +nacjonalizm+. UmiejĘtnoŚĆ czytania nie wprost wyssaŁem z mlekiem matki i gdybyŚ takowĄ posiadaŁ (dziŚ juŻ niepotrzebnĄ) odczytaŁ byŚ me sŁowa o wrzodzie na dupie we wŁaŚciwy sposÓb. PrzyzwycziŁem siĘdo nazwy HUTA KATOWICE i przestaŁa mi ona przeszkadzaĆ. PrzyszŁo wiele innych , fajniejszych spraw: praca, rodzina, dziecko, dom. Ale cieszĘsiĘ, Że sŁowo KATOWICE zniknie z bramy huty w ZagŁebiu. I nie ma to nic wspÓlnego z nacjonalizmem. To tzw sprawiedliwoŚĆ dziejowa.
MyŚlĘ, Że pora skończyĆ
olo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post śro, 16 cze 2004 - 13:21
Post #29


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Tak dla Twojej wiadomosci to ja dobrze wiem co znaczy slowo nacjonalizm i uzylem go tutaj z premedytacja. Mozliwe ze to Ty nie rozumiesz jego znaczenia, ale to juz nie moj problem. Nie jestes mna zeby wiedziec jakie slowa sa mi znane a jakie nie, wiec twoj post jest bardzo nie na miejscu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post śro, 16 cze 2004 - 13:36
Post #30


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



rafi , olo , bathurst PEACE Widze ze temat nazwy Huty Katowice juz troche zgŁebiliŚmy , teraz moŻe warto porozmawiaĆ o planach jakie byŁy wokÓŁ Huty , jak wiele zlokalizowanie Huty w Dabrowie GÓrniczej zmieniŁo dla Życia miasta , jak jest teraŻniejszoŚĆ i przyszŁosĆ Huty?? Czy ma ona szanse na rozwÓj?? I czy moze byĆ nadal symbolem Dabrowy. WedŁug mnie decyzja o budowie Huty w DG i jej budowa oraz inwestycje poŁĄczone z NiĄ ( drogi , osiedla) byŁy najwaŻniejszym zwrotem, punktem w historii DĄbrowy, chodzi mi tu o okres końca lat 70-tych i pocz 80-tych. Plany byŁy jeszcze wiĘksze, ale ustapienie Gierka zmieniŁo priorytety inwestycyjne wŁadz PRL-u. W tamtym okresie DĄbrowa bardzo czĘsto goŚciŁa w TV oraz na Łamach ogÓlnopolskiej prasy.

Pozdro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post śro, 16 cze 2004 - 21:50
Post #31


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Spox. Ja uwazam, ze Dabrowa bardzo na Hucie skorzystala. Faktem jest, ze inwestycja nie zostala ukonczona z powodu zmiany wladzy/braku pieniedzy i m.in. przez to HK popadla w klopoty po upadku komunizmu ale, dzieki niej Dabrowa stala sie prawdziwym miastem. Rozwinela sie. Gdyby nie huta to teraz byly by tu jakies slumsy. Popatrzcie ile osob zyje z huty Katowice i nie mam tu na mysli tylko jej pracownikow. Jest przeciez kupe firm swiadczacych uslugi na rzecz huty. To sa tysiace ludzi.
Moim zdaniem Huta bedzie jeszcze dlugo symbolem Dabrowy, a sprywatyzowana ma szanse na rozwoj...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olo
post czw, 17 cze 2004 - 09:25
Post #32


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,171
Dołączył: pon, 01 wrz 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 18
Płeć: Mężczyzna
GG: 1387662 status gadu-gadu



QUOTE(rafi)
Tak dla Twojej wiadomosci to ja dobrze wiem co znaczy slowo nacjonalizm i uzylem go tutaj z premedytacja. Mozliwe ze to Ty nie rozumiesz jego znaczenia, ale to juz nie moj problem. Nie jestes mna zeby wiedziec jakie slowa sa mi znane a jakie nie, wiec twoj post jest bardzo nie na miejscu.


W takim razie, drogi kolego bĄdĹş tak miŁy i napisz mi, gdzie w tej dyskusji odnalazŁeŚ Ślad nacjonalizmu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misiek
post czw, 17 cze 2004 - 12:14
Post #33


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 500
Dołączył: czw, 04 wrz 03
Skąd: DG - Reden
Nr użytkownika: 19



QUOTE(rafi)
... Trzeba sie z tym pogodzic ze Dabrowa byla i bedzie kojarzona z Katowicami (jestesmy w wojewodztwie slaskim a nie zaglebiowskim, nalezymy do GOP, pociagi przejezdzajace przez dabrowe naleza przewaznie do SDOKP itp.). Bez przesady z tym nacjonalizmem...


Rafi to siĘnazywa lokalny patriotyzm ... i wielu osobom powinno zaleŻeĆ na tym aby nasze miasto przestaŁo byĆ wreszcie kojarzone z Katowicami i ŚlĄskiem. Mieszkamy w regionie ktÓry nosi nazwĘZagŁĘbie DĄbrowskie i powinniŚmy siĘtym szczyciĆ. MoŻe i nie jest to region administracyjny, ale ma duŻĄ wartoŚĆ historycznĄ i mentalnĄ ... bo chyba nie jest Ci miŁo jak ktoŚ nazywa CiĘŚlĄzakiem.


--------------------
Ten kraj to jest po prostu Polska
W tym kraju możesz ukraść, nigdy dostać
Odwrócony do góry nogami raj
Ten kraj, ten kraj, ten kraj ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post czw, 17 cze 2004 - 12:16
Post #34


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Prosze bardzo:
QUOTE
SpeŁniŁo siĘmoje marzenie. Zniknie absurdalna, ponad wszystko upokarzajĄca nazwa KATOWICE z pejzaŻu ZagŁĘbia.


QUOTE
Przez te ponad 20 lat HK promowaŁa na caŁym Świecie miasto Katowice zupeŁnie za darmo. Uwazam ze jeŚli Huta miaŁa nosiĆ imie jakiegoŚ miasta to powinna nazywaĆ sie Huta DĄbrowa lub Huta ZagŁĘbie i tyle. Nie wiem kto byŁ odpowiedzialny za takĄ nazwe dla Huty i komu strzeliŁo to do gŁowy.


QUOTE
Fakt - to absurd Huta Katowice na ZagŁĘbiu , ale absurd historyczny a dla mnie to co staŁe i nie zmienia siĘod lat ma wartoŚĆ i tyle. SwiadomoŚĆ istnienia regionu nie moŻe byĆ zachwiana tym Że huta jest Katowice a nie ZagŁebie, to chyba coŚ gŁebszego. MoŻe powinnismy naciskaĆ Żeby wiĘcej ulic miaŁo nazwy sŁawnych ZagŁĘbiakÓw, wtedy nazwa katowice na ZagŁĘbiu byŁa by ciekawĄ egzotykĄ.


QUOTE
I takim wrzodem na dupie ZagŁĘbia byŁa ta huta i ta nazwa.


QUOTE
Ale cieszĘsiĘ, Że sŁowo KATOWICE zniknie z bramy huty w ZagŁebiu. I nie ma to nic wspÓlnego z nacjonalizmem. To tzw sprawiedliwoŚĆ dziejowa.


To wszystko sa slady nacjonalizu. Dziwie sie ze tego nie dostrzegles (cos z tym twoim czytaniem miedzy wierszami, jak i tym normalnym takze jest nie tak - moze jednak nie rozumiesz znaczenia tego slowa) Nie ludzmy sie, kazdy jest w pewnym stopniu ncjonalista, ale z dyskusji wynika ze Ty w wiekszym stopniu niz ja. A ze nie potrafisz tego u siebie wychwycic to trudno.

P.S do Miska - Dla mnie to nacjonalizm. Uwazanie, ze jest sie kims lepszym od innego (nasz region lepszy od Slaska), ze jakas nazwa jest niedostatecznie dobra dla czegos.
Lokalny patriotyzm to jest to co robimy na lamach tego forum (jako ogol). Zalezy nam na losach naszego miasta, wiec prowadzimy te dyskusje. Lokalny patriotyzm to nie wywyzszanie wlasnego regionu ponad inne. To praca dla kraju/regionu niezaleznie od tego w jakiej sytuacji on sie znajduje. Lokalnego patriote ciesza sukcesy wlasnego regionu, ale nie patrzy on krzywym okiem na sukcesy innych (regionow/miast)...

wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olo
post czw, 17 cze 2004 - 13:26
Post #35


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,171
Dołączył: pon, 01 wrz 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 18
Płeć: Mężczyzna
GG: 1387662 status gadu-gadu



[quote="rafi"]Prosze bardzo:
[quote]SpeŁniŁo siĘmoje marzenie. Zniknie absurdalna, ponad wszystko upokarzajĄca nazwa KATOWICE z pejzaŻu ZagŁĘbia.[/quote]

WidzĘ, Że ŚwiadomoŚĆ regionalna nic dla Ciebie nie znaczy. Jestem pewien, Że z pokorĄ przyjĄŁbyŚ dla nowej hali nazwĘŚlĄska Hala Sportowa. Nie byŁoby to dla Ciebie upokarzajĄce.

[quote]Przez te ponad 20 lat HK promowaŁa na caŁym Świecie miasto Katowice zupeŁnie za darmo. Uwazam ze jeŚli Huta miaŁa nosiĆ imie jakiegoŚ miasta to powinna nazywaĆ sie Huta DĄbrowa lub Huta ZagŁĘbie i tyle. Nie wiem kto byŁ odpowiedzialny za takĄ nazwe dla Huty i komu strzeliŁo to do gŁowy.[/quote]

I znÓw to samo. Nacjonalizmem nazywasz chĘĆ nazwania huty leŻĄcej w granicach ZagŁebia imieniem tegoŻ ZagŁĘbia. Kiedy zdasz sobie sprawĘ, Że nazwanie tego wrzoda na dupie ZagŁĘbia nazwĄ Katowice byŁo pierwszym krokiem do wykreŚlenia z historii nazwy ZagŁĘbie. Czy masz pojĘcie, Że gŁeboko zaawansowane byŁy plany komunistÓw, Żeby nazwaĆ caŁĄ aglomeracjĘnazwĄ Katowice.

[quote]I takim wrzodem na dupie ZagŁĘbia byŁa ta huta i ta nazwa.[/quote]

Gdzie tu nacjonalizm, czyŚ ty postradaŁ zmysŁy. Ty nie pamiĘtasz GoŁonoga sprzed czasÓw HK. Mam to szczĘŚcie, Że pamiĘtam wodĘw starej Pogorii czystĄ jak Łza. PamiĘtam ŁosieńskĄ gÓrĘi las. I nie mÓw mi, jak przyjezdne wÓlce, Że dziĘki hucie mam mieszkanie i utrzymanie. SĄ jeszcze miejsca gdzie nie ma huty katowice i ludzie ŻyjĄ tam dostatnio.
Dla mnie ta huta jest najwiĘkszym nieszczĘŚciem jakie mogŁo nas tu spotkaĆ.

[quote]Ale cieszĘsiĘ, Że sŁowo KATOWICE zniknie z bramy huty w ZagŁebiu. I nie ma to nic wspÓlnego z nacjonalizmem. To tzw sprawiedliwoŚĆ dziejowa.[/quote]

PamiĘtam czerwone mamuty, jak piszczaŁy: komu nazwa huty DierŻyński przeszakadza.

A teraz dokŁadnie przeczytaj i jeszcze raz odpowiedz na pytanie, ktÓry fragment tej dyskusji wyczerpuje znamiona definicji - NACJONALIZM

>>Nacjonalizm (z Łacińskiego natio - narÓd), ideologia i ruch polityczny, a takŻe postawa spoŁeczno-polityczna, podporzĄdkowujĄce interesy innych narodÓw interesom wŁasnego. WedŁug tej ideologii wszelkie dziaŁania polityczne podejmowane sĄ w celu podniesienia siŁy wŁasnego narodu, a takŻe oceniane przez pryzmat jego dobra i interesÓw.
Jako ideologia polityczna nacjonalizm uksztaŁtowaŁ siĘw XIX w. PojĘcie nowoczesnego narodu zdefiniowane zostaŁo po raz pierwszy w czasie rewolucji francuskiej, a przez M. Barrčsa w 1892. NarÓd rozumiany jest jako wspÓlnota duchowa i moralna, a w mniejszym stopniu jako wytwÓr historii. Zgodnie z ideologiĄ nacjonalizmu przynaleŻnoŚĆ jednostki do danego narodu jest nieodzownym warunkiem jej rozwoju. Interesy narodÓw, jako sprzeczne, sĄ nie do pogodzenia ze sobĄ. W tym kontekŚcie interes narodowy jest celem wszelkich dziaŁań politycznych, a metodĄ realizacji tego interesu - egoizm narodowy. W kategoriach politycznych oznacza to koniecznoŚĆ budowy przez kaŻdy narÓd wŁasnego państwa.
DĄŻenie do rozwoju kosztem innych narodÓw prowadzi do ksenofobii (uprzedzenia narodowe), wrogoŚci i nietolerancji, tzw. etnocentryzmu. CzĘsto nieodŁĄcznym skŁadnikiem nacjonalizmu jest elitaryzm kreujĄcy na przywÓdcÓw bardziej ŚwiadomĄ narodowo elitĘ. SkrajnĄ postaciĄ nacjonalizmu jest szowinizm, ktÓry uznaje prawo wŁasnego narodu do podbojÓw i panowania nad innymi narodami. Tak rozumiany, staŁ siĘskŁadnikiem nazizmu i faszyzmu.<<


I na koniec pomyŚl czy nie byŁo przejawem nacjonalizmu nadanie nam tej nazwy - KATOWICE.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post czw, 17 cze 2004 - 17:49
Post #36


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Widac, ze zatrzymales sie w czasach komunizmu i wszystko do nich porownujesz. Tak dla Twojej wiadomosci to mamy rok 2004 (XXI wiek i komunizmu juz nie ma w Polsce od 14 lat).
Mam bardzo dobra swiadomosc regionalna, ale to wcale nie znaczy, ze mam traktowac inne miasta jako gorsze (tak jak ty traktujesz Katowice). A czy my jestesmy pod zaborami? Czemu nazwa Slaska Hala sportowa miala by byc upokarzajaca? Jak juz ktos wczesniej napisal, wlasciciel ma prawo sobie wybrac nazwe taka jaka chce. Hala znajduje sie w dabrowie. Ludzie ja odwiedzajacy zostawiaja pieniadze w Dabrowie (Zaglebiu), pracuja tam ludzie z Dabrowy, gdy jest transmisja w TV mowa jest o hali w Dabrowie. Czy myslisz, ze gdyby sie nazywala Slaska, to wszystko by sie zmienilo?
Widze, ze ogarniety jestes wielka mania spiskowa. Jakos nie zauwazylem zeby Zaglebie zniknelo z mapy polski w czasach komunizmu. Chodzilem do szkoly w czasach komunizmu i nikt nie probowal mi wmawiac ze mieszkam w Katowiach czy na Slasku. Co najwyzej w wojewodztwie Katowickim. A to co innego.
Jak ci ta huta przeszkadza, to pomysl co by teraz bylo w Dabrowie gdyby nie ona. Poupadaly wszystkie kopalnie, duzo innych firm takze. Gdzie pracowaliby mieszkancy? Jesli dla ciebie 50% bezorbocie to jest czyms wspanialym to wspolczuje. Bezrobotni mieszkancy mogliby sobie w spokoju chodzic po losienskiej gorze i lesie. Do tego zawsze beda mogli sie zywic borowkami i grzybami. Istny raj na ziemi. Tylko sprobuj to powiedziec innym mieszkancom.

Dalej potwierdzam moja teze ze przytoczone przeze mnie fragmenty zawieraja slady nacjonalizmu. Jak juz wspomnialem kazdy z nas jest w jakims stopniu nacjonalista.
Dodatkowo przytoczyles ladna definicje nacjonalizmu, ktora zawiera wspomnienie o egoizmie narodowym, czyli czyms co cechuje wlasnie Ciebie. Tak wiec drogi "kolego" podpadasz pod ta definicje idealnie, czy sobie z tego zdajesz sprawe czy nie (lub inaczej: czy chcesz to przyjac do wiadomosci, czy nie).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olo
post czw, 17 cze 2004 - 19:45
Post #37


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,171
Dołączył: pon, 01 wrz 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 18
Płeć: Mężczyzna
GG: 1387662 status gadu-gadu



Rafi, dziecko poczytaj o historii tego regionu, poczytaj lekcjĘz geografii; gdzie ŚlĄsk, gdzie maŁopolska, a potem zacietrzewiaj siĘw dyskusji. Zapodaj jakieŚ argumenty a nie zaczynaj od inwektyw. Argumenty. CzŁowieku, zadajesz pytanie tak niestosowne, Że aŻ siĘnie chce odpowiadaĆ. ByŁem tego pewien, Że Tobie by nie przeszkadzaŁa nazwa ŚlĄska Hala Sportowa - piĄtka z psychologii. Ty nie jesteŚ zagŁĘbiakiem. Kim ty jesteŚ? PociĄgnijmy tĘduskusjiĘ. Czujesz siĘ zagŁebiakiem czy ŚlĄzakiem? Bo widzisz, tak siĘto poukŁadaŁo, Że przyszŁo nam ŻyĆ wielokulturowo. A smak wielokulturowego Życia polega na podkreŚlaniu rÓŻnic, a nie ich zacieraniu. Tu jest MAŁOPOLSKA a nie ŚlĄsk i to trzeba podkreŚlaĆ.

NapisaŁeŚ "Jak ci ta huta przeszkadza, to pomysl co by teraz bylo w Dabrowie gdyby nie ona"
a ja CiĘprosilem, ŻebyŚ tego nie pisaŁ. Śmiem twierdziĆ, Że jesteŚ ptomkiem wÓlca, ktÓry siĘzaŁapaŁ na robotĘw HK , a potem na m3 na kasprzaka. Wybacz, to co napisaŁeŚ to nie jest argument. SĄ miasta gdzie nie ma Huty Katowice a ludzie ŻyjĄ dostatnio. Gdzie pracowaliby mieszkańcy - pytasz??? Odpowiadam. MIESZKAĄCY DG pracowali w :
Damelu
Defum
DZN
Kop. gen. Zawadzki
Kop. Czerwone ZagŁĘbie ...itd chcesz Żebym wymieniaŁ?
Nie znasz DĄbrowy, nie znasz nas, sam nie wiesz czego chcesz. Ot wszystko.
olo
I nie pisz wiĘcej bo zaczynasz siĘkompromitowaĆ
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post czw, 17 cze 2004 - 20:23
Post #38


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



tak siĘzastanawiam Panowie czy aby za komuny Ówczesnym dygnitarzom zaleŻaŁo na znikniĘciu nazwy ZagŁebia - przecieŻ nie jest tajemnicĄ Że z naszego regionu wywodzi siĘwiele dziaŁaczy komunistycznych wszak to Czerwone ZagŁĘbie. Co do ŚwiadomoŚci ZagŁebiowskiej to pamiĘyajmy Że nie tylko my mamy ten problem, za komuny mieliŚmy sie staĆ jednym wielkim, szarym, robotniczym ludem, niezaleznie czy mieszkaliŚmy w Zakopanym czy w Gdańsku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeodorMotor
post czw, 17 cze 2004 - 23:26
Post #39


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 392
Dołączył: sob, 07 lut 04
Skąd: DG - Stary Gołonóg
Nr użytkownika: 42
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(olo)
Tu jest MAŁOPOLSKA a nie ŚlĄsk i to trzeba podkreŚlaĆ.

Nie zgazdam siĘ, co nie oznacza, Że uwaŻam, Że ZagŁĘbie jest czĘŚciĄ ŚlĄska.
Dyskusja staje siĘakademicko-inwektywowa. Moim zdaniem niepotrzebnie.
TakĄ "odwiecznĄ" dyskusjĘ(czy ZagŁĘbie to ŚlĄsk) znalazŁem tu: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=3...58587&a=9758587
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olo
post pią, 18 cze 2004 - 07:16
Post #40


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,171
Dołączył: pon, 01 wrz 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 18
Płeć: Mężczyzna
GG: 1387662 status gadu-gadu



QUOTE(TeodorMotor)
QUOTE(olo)
Tu jest MAŁOPOLSKA a nie ŚlĄsk i to trzeba podkreŚlaĆ.

Nie zgazdam siĘ, co nie oznacza, Że uwaŻam, Że ZagŁĘbie jest czĘŚciĄ ŚlĄska.
Dyskusja staje siĘakademicko-inwektywowa. Moim zdaniem niepotrzebnie.
TakĄ "odwiecznĄ" dyskusjĘ(czy ZagŁĘbie to ŚlĄsk) znalazŁem tu:http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=334&w=9758587&a=9758587


Teodor, to jest dyskusja o toŻsamoŚci, o regionie w ktÓrym Żyjemy i pracujemy. Nie jest mi wszystko jedno, czy mÓwiĄ do mnie ŚlĄzak, czy zagŁĘbiak. I jeŻeli komuŚ to nie przeszkadza to jego i wujka Heńka sprawa. Nie chcĘtylko, Żeby mnie nazywano nacjonalistĄ, tylko dlatego Że mnie to przeszkadza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

14 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 Użytkowników czyta ten temat (4 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wtorek, 16 kwiecień 2024 - 07:41
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza