IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

 
Reply to this topicStart new topic
> Wiosenna awaria forum (2007)
kwintosz
post wto, 08 maj 2007 - 17:15
Post #1


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Mod: Posty skopiowane z tymczasowego forum, które działało podczas awarii tegoż forum..

QUOTE(kwintosz @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
Hej.
W związku z problemami jakie pojawiły się z forum, stworzyłem to obecne forum aby można było się dogadać jakoś nie przeszkadzając nikomu innemu.
Przynajmniej będzie dostęp do najświeższych informacji z pierwszej ręki.
Problem z forum trwa już zdecydowanie za długo. Mam nadzieję że jednak forum wróci jak najszybciej.

Jak się przedstawia aktualna sytuacja?? Czy kwasny wie o awarii (jakby wiedział to pewnie by naprawił)?? Nikt go nie poinformował o tym, gdyż nie ma z nim żadnego kontaktu?? Jakby ktoś miał jakieś dokładne info to niech da znać.

A co do tego forum, to póki nasze na .org nie działa to dajcie znać wszystkim z forum (jeśli macie z kimś kontakt) by wpadli . Bo z tego co wiem to sporo osób dopytuje czemu forum nie działa i kiedy wróci.
Czym dłuższa przerwa w działaniu forum, tym więcej użytkowników możemy stracić..

Pozdrawiam


QUOTE(Sebastian22 @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
Witam również - no myśle ze przyda sie coś takiego ... pozdrawiam.


QUOTE(:) @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
Witam.

ostatnio stanelo na tym ze kilka dni temu odnalazl sie Klocek na forum gazety i napisal ze postara sie uzyskac angielski numer tel Kwasnego.
Niestety nie wiem czemu Kelo widzi chyba w naszym forum konkurencje chociaz ma przeciez zupelnie inny charakter i pokasowal nasze wpisy a juz myslalem ze bede mial kontakt gg z Klockiem.

Nie wiem czemu trwa to tak dlugo i dlaczego Klocek z Kwasnym nie maja na taki wypadek kontaktu
A naprawa tego trwalaby minute - poprawic sciezke do catchu - prawdopodobnie z "(/home/power/public_html/dabrowa-gornicza-org/catchcache/skin_cache/cacheid_19/skin_global.php" wywalic poczatek i zostawic tylko "cache/skin_cache/cacheid_19/skin_global.php" i juz by dzialalo ehh...

zaraz napisze Hatorowi na gg adres tego tymczasowego

PS. cos to tymczasowe forum bardzo wolno sie laduje - tzm przed wczytaniem zacina sie na kilkanascie sekund


QUOTE(kwintosz @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
No tak, to było tak na szybko robione, byle był jakiś kontakt. img/smilies/tongue Też zauważyłem że wolno chodzi, choć wczoraj było lepiej.. img/smilies/cool
No niestety także nie mam kontaktu z klockiem.img/smilies/roll
Co do Hatora to pisałem mu o tym forum na gadu ale nie odezwał się, więc wydaje mi się że go chyba nie ma coś ostatnio albo jest zajęty lub wiadomość nie doszła.

Też wydaje mi się że to chwila roboty, no ale wyszło jak wyszło..


QUOTE(Sebastian22 @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
Szkoda że admin serwera nie pomyślał że może sie zdarzyć awaria i nie zostawił komuś zaufanemu loginu i hasła....no ale niema co myslec - trzeba wierzyć ze forum wroci a poki co dobrze ze jest info na zaglebie.info ze powstalo TO forum bo to na "gazecie" nie pasuje mi zupelnie.


QUOTE(picaro @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
witam!
no mi troszke też brak forum. ja mam kontakt z klockiem, tzn. mam jego kom. jesli nie zmienił, bo troszke sie nie widziliśmy, ale napewno moge zdobyć nowy numer jeśli tak by było, więc dam znac niebawem


QUOTE(Sebastian22 @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
Ja mam taka propozycje technicza co do tego forum - niepotrzebny jest glowny folder www.dabrowa-gornicza.org mozna by odrazu zrobic wątki na glownej stronie....


QUOTE(klocek @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
Panowie jest tak , jak właczam strone z forum mam to samo co Wy i nie mam mozliwosci tam wejsc. Mam gg Kwasnego ktory jest w Londynie, dawniej czasem sie pojawial i rozmawialismy , ale niestety od kiedy jest awaria forum , to na gg go nie ma, dotarłem do jego znajmoych z mydlic aby podali mi jakis numer na kom do Angli ale jak narazie brak rezultatu. Mam nadzieje ze wkrótce wszystko bedzie ok


QUOTE(:) @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
@klocek ja zaraz na poczatku awarii uzyskalem nr gg Kwasnego i pisalem mu

Jesli uda Ci sie z nim skontaktowac przez tel a nie bedzie mial dostepu do kompa to jelsi Ci ufa img/smilies/wink niech poda login i haslo i ja Ci napisze co masz dokladnie zrobic - nie bedziesz mial problemu

PS. No i powoli sie odnajdujemy i kolejni sie tutataj pojawiaja a wiec forum nie dziala ale zyje


QUOTE(kwintosz @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
No i o to właśnie chodziło. Bo wcześniej to żadnych wieści co do forum nie było jeśli się nie miało kontaktu z kimś. A niestety większość nie miała ze sobą kontaktu. Jak widać niestety także z organizacją forum jeszcze nie jest najlepiej. Ale mam nadzieję że szybko rozwiążemy ten problem.
Pozdrawiam


QUOTE(Mick @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
Come on Kwasny, come on.

Właśnie chciałem wejść na forum, żeby opisać "problem żłobkowy" bo mam nowe dane (stawiające też pod znakiem zapytania rzetelność odpowiedzi urzędników miejskich sprzed paru miesięcy), a tu porażka. Chwała organizatorom ersatzu, ale życzę mu krótkiego żywota. Niech Forum wraca szybko.
Mick


QUOTE(Hator @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
no witam po dluzszej przerwie.
mam mase spraw na glowie - z domu wychodze o 7 a wracam czesto o 20 - dlatego kwintosz zrobilem newsa na ZI dopiero dzien po twej informacij.
tez mnie martwi sytuacja forum - niedlugo to bedzie miesiac czasu odkad org siadlo - taka przerwa tylko dziala na niekorzysc forum - na nowo bedzie trzeba ogrom czasu by wszystko znow sie rozkrecilo - a co do kwasnego to dziwi mnie fakt ze przez miesiac Admin nei mial czasu by zagladnac na stronke i cos z tym zrobic - rozumiem ze jest to jego domena itp ale skoro udalo sie mu i nam wypracowac taka wysoka range strony to szkoda to teraz tracic z tak blahego powodu i braku zainteresowania.

KWASNY - Co z Toba?!!!!


QUOTE(Hator @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
Panowie - trzeba podjac meska decyzje - co robimy dalej ? bo dlugo improwizowac z tym forum nie mozemy - nie wiadomo kiedy Kwasny to zalatwi a dni leca, ludzie sie zniechecaja, watki do dyskusji uciekaja itp itd.
Ustalmy jakis termin do ktorego czekamy chociaz - moze kwasny na dlugi weekend majowy zjedzie i moze zlooka przy okazji forum - ja sam bym poczekal do 6 maja - czyli nd za tydzien

co Wy na to?


QUOTE(Zibar @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
Myśle, że z konkretnymi działaniami należy sie powstrzymać do przyszłego tygodnie, bo i tak pewnie większość forumowiczów wyjeżdza gdzieś w wolny "łikend", a może Kwaśny zjawi się w tym czasie


QUOTE(:) @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
@Hator
jakie dzalania masz na mysli?
mamy tymczasowe forum i posty stad mozemy przeniesc potem tam na serwerze a jesli nie to chociaz skopiowac hurtem stad do odpowiednich tematow.

Licze na Klocka No chyba ze Kwasnego tam porwali i jest w obozie pracy, zabrali tel img/smilies/wink

A wystarczyloby zeby podal zaufanej osobie haslo a ja napisalbym co ta osoba ma zrobic - kazdy by soebie chyba poradzil. Nie ma rodzenstwa?


QUOTE(kwintosz @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
Z bazą postów będzie ciężko, trzeba by chyba ręcznie kopiować to co jest. To jest forum generowane automatycznie, jak wygląda to dokładniej to nie wiem bo się nie zagłębiałem w to, trzeba by sprawdzić.

Ale myślę że z postami nie ma co się śpieszyć i pisać tu o wszystkim. Piszmy o najważniejszych rzeczach.

Też mnie dziwi że tyle czasu zajmuje złapanie kwasnego. Przecież chyba ma rodzeństwo a jak nie to rodziców. A sądzę, że rodzice mają kontakt z synem.

Co do propozycji Hatora, to póki co zgadzam się że musimy poczekać.
Ale jakie działania potem podjąć, nie mam zupełnie pojęcia.. Póki co tracimy użytkowników i rangę forum. Kto będzie poważnie traktował nas, skoro nie potrafimy poradzić sobie z takim problemem przez tyle czasu. Szkoda..

Teraz chyba nikt nie będzie miał już nic przeciwko aby zrobić zrzutę na serwer i nie korzystać z uprzejmości kwasnego. Wtedy 2-3 os. by miały dostęp do serwera a zrzute by się zrobiło raz na rok i tyle.. Chyba że kwasny udostępni także komuś innemu dostęp do serwera, szkoda tylko że musiała nastąpić awaria by tak się stało.
Pozdrawiam


QUOTE(Sebastian22 @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
no wlasnie - wygladalo na profesjonalne forum ale widocznie takie nie jest....duzo zrobila reklama na zaglebie.info czy dabrowa.pl ...


QUOTE(Hator @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
no to powiedzcie ile czasu chcecie czekac na ewentualne wyjasnienie sprawy - owszem w dlugi weekend nie ma co myslec ale po trzeba przynajmniej konkretnie sie zastanowic co robic dalej= czekamy miesiac na kwasnego a tu ni widu ni slychu -a czy ktos jest pewien ze kolejny miesiac juz nie bedziemy czekac...?
tez chce dalej forum na org tylko ze brak konkretow i rozwiazan mnie najbardziej niepokoi - po to mamy to forum by to przedyskutowac - pozostawienie sprawy samej sobie byloby wielkim bledem.
to tyle z mej strony


QUOTE(Sebastian22 @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
Trzeba działać - bo ja tez nie widzę jakoś aby ten Kwaśny się odezwał - może po prostu nie chce? Myśle że trzeba przedyskutować ta ważną dla nas wszystkich sprawę...czy czekać (ale jak długo ?? ) czy wziąść sprawe w nasze rece i zalozyc nowe forum - tym razem bez admina-uchodźca (nie jest tak ze sie na niego wsciekam ale troche zle sprawe zalatwil nie dajac tutaj loginu i hasla na serwer,z drugiej strony z tego co slyszalem serwer jest jego takze....nie musi.)


QUOTE(Hator @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
sebastian - nie przesadzaj z ta negatywna ocena kwasnego - to ze mu sie nie chce to raczej malo prawdopodobne bo to on od 5 czy 6 lat (a moze i dluzej ??) ciagle meczyl sie z utrzymaniem tego forum - byly zmiany adresu, czeste problemy z funkcjonowaniem ale tak czy siak forum istnialo i to raczej wylacznie dzieki niemu - a od polowy 2006 wykupujac domene i przez nasze aktywne uczestnictwo forum zaczelo sie rozwijac.

wracajac do meritum - tak czy siak forum nie dziala i mam nadz ze do przyszlego tyg sprawa sie wyjasni - jak nie to ja proponuje wziasc sprawy w swoje rece - moze usmiechniemy sie do krawca (przynajmniej zrobic tymczasowe - bardziej dostepne dla wszystkich forum)


QUOTE(Sebastian22 @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
No OK OK nie chcialem nikogo urazic tylko szkoda ze przez taka glupote nie ma forum....to mozemy poczekac jeszcze troche i tyle. W sumie TO forum dziala...


QUOTE(Krawiec @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
Najlepiej żeby Kwaśny się znalazł dał potrzebne hasło ": )" i sprawa wróci do normy.
Nowe forum to jednak dużo pracy chociaż z potencjałem adminów i modów myślę, że w miarę szybko dałoby się to odtworzyć.

Myślałem tuż przed uruchomieniem tego forum coby zrobić tymczasowe forum DG, na wzór sosnowieckiego albo dopiero co otwieranego będzińskiego www.forum-sosnowiec.pl , www.bedzin-forum.pl . Dla nas to sekund 5.

Jeśli chcecie można takie forum tymczasowe otworzyć na dniach. Poczekajmy może tak jak pisał Hator do końca długiego łikendu, a później zdecydujcie co dalej.


QUOTE(Bathurst @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
Witam Was :-)

Ale jazda z naszym forum....jest jak jest i tyle. Klocek - jeśli dotarłeś do znajomych Kwaśnego to może dałbyś radę przez nich złapać kontakt do jego rodziców i przez nich znaleźć Kwaśnego?


QUOTE(olo @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
Drodzy koledzy. Jest mi nie mniej przykro jak Wam, ze forum, na którym jestem niemal od początku nie działa, ale musicie również zrozumieć AESa forum DG. Jedyne posty, które wyciąłem to te, gdzie równie dobrze można było posłuzyć się poczta elektroniczną. Z pewnością nie wytne postu, w którym podacie namiary na nowe forum, czy zapodacie, że stare ożyło. Forum DG nie jest forum tematycznym i stąd nie każdemu "leży", dlatego też nie jestem zaskoczony Waszą nieobecnością. Pozdrawiam ciepło i serdecznie.
olo


QUOTE(Sebastian22 @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
Mówisz o forum "gazety"? Mnie one nie lezy ze względu na formę techniczną. Jak można tam cokolwiek znaleźć skoro nic nie mówiący temat w stylu "poranna kawa" posiada bardzo dużo informacji na każdy temat....nie lubię taki for w postaci drzewek i tyle.


QUOTE(olo @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
Rozumiem doskonale, ale po kilku tygodniach obecności na forum, każdy wie czego szuka. W każdym bądź razie Wasz/Nasz temat nie zniknął i w każdej chwili można go podbić rzeczową informacją.


QUOTE(:) @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
uzytkownicy tesknia za forum - nawet na forum SSC dostalem propozycje od MephiR z Bytomia (ktorego zupelnie nie znam) ze jesli problem w hostingu to on moze go dac za darmo.
Swoja droga fajne maja forum polaczone z mini portalem http://www.forum.bytom.pl/portal.php

Kiedys Seba tez proponowal darmowy hosting na of.pl - tam gdzie jest dabrowa.pl nddg

Czekajmy na Kwasnego - nawet jesli zdecydujemy sie przeniesc na inny serwer (nawet wykupic) to i tak trzeba sie z nim porozumiec - domena i najwazniejsza i najcenniejsza sprawa - baza danych.
A Kwasny to pewnie zostailby nam haslo ale na tamtym koncie ma tez cos innego.

Nie pozostaje nic innego jak czekac i to tymczasowe form wystarczy. Nic nie da zakladanie nowego bo i tak to bez sensu bez domeny i starej bazy.


QUOTE(kwintosz @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
Witam.
Niestety chyba ktoś z moderatorów lub adminów będzie musiał tam podskoczyć jak nie ma chętnego. img/smilies/big_smile Trochę dziwne by było aby obca osoba tam podeszła, no ale myślę że jeśli ktoś mieszka blisko lub ma odrobinę czasu i mógłby podjechać to niech to zrobi. img/smilies/cool Chyba nic złego się nie stanie.
Powiem szczerze.. Między kilkoma osobami padła propozycja założenia nowego forum, na nowej domenie. Osobiście nie jestem za tym, gdyż ta domena jest najlepsza (inne tego typu są już zajęte) a i forum ma świetną bazę danych. Wszystko trzeba by zaczynać od nowa, ale myślę że jeśli sytuacja jaka jest obecnie będzie się utrzymywać to jakieś kroki musimy przedsięwziąć. Zresztą myślę że dla dwóch for w Dąbrowie jeszcze nie ma miejsca..


QUOTE(Sebastian22 @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
Co do forum to niema sensu zeby byly dwa bo to troche bez sensu, wtedy to trzeba skakac po stronach a i jakies niezdrowe klimaty sie wtedy tworza. Co do portalu miejskiego to pomysl bardzo dobry - oczywiscie tez moglbym cos tam czasem napisac jesli mialbym taka mozliwosc.


QUOTE(Krawiec @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
Dotarłem do Kwaśnego. Dzisiaj lub jutro forum powinno być naprawione.


QUOTE(kwintosz @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
Krawiec.. DZIĘKI.
Mógłbyś przybliżyć co się stało?
W końcu jakieś dobre wiadomości..
Pozdrawiam


QUOTE(:) @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
wow


QUOTE(Sebastian22 @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
Brawo dla Krawca! Dziekujemy ci bardzo! Wykonales kawal dobrej roboty


QUOTE(Krawiec @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
Kwaśny jest nadal w Londynie, miał zwichniętą rękę i brak dostępu do netu. Ma do mnie jeszcze zadzwonić.


QUOTE(Hator @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
alleluja i do przodu img/smilies/smile

NARESZCIE _ CZEKAM Z NIECIERPLIWOSCIA


QUOTE(:) @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
dziala!!!!!!!!!!!!!!!


QUOTE(olo @ Apr 5 2007, 15:16 ) *
no i dobrze się skończyło,obwieściłem i ja na forum Gazety. A że trochę spadło nie zawadzi podbić konkretem jutro. Wszak najważniejszy jest interes Naszego Miasta. Myślę, że administracja portalu to zrozumie. Pozdrawiam. olo


Ten post edytował kwintosz wto, 25 wrz 2007 - 16:45


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post sob, 12 maj 2007 - 22:23
Post #2


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



znow jakas awaria byla...
wtf?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post sob, 12 maj 2007 - 23:02
Post #3


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



chyba tak, u mnie również strona forum nie chciała wejść...

Ten post edytował pulsatilla1214 sob, 12 maj 2007 - 23:03
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post sob, 12 maj 2007 - 23:06
Post #4


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Myślę że to jakaś chwilowa awaria serwera na którym stoi forum. wink.gif Żadne błędy forum się nie pojawiały,więc to pewnie to.. smile.gif


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post sob, 12 maj 2007 - 23:08
Post #5


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,905
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(kwintosz @ May 12 2007, 23:06 ) *
Myślę że to jakaś chwilowa awaria serwera na którym stoi forum. wink.gif Żadne błędy forum się nie pojawiały,więc to pewnie to.. smile.gif


Na pewno - w ogole nie było można nawiązać połączenia z adresem,ale już jest OK.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wtorek, 19 marzec 2024 - 03:58
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza