IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

11 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Budżet Partycypacyjny i obywatelski w DG
bzenek
post pon, 11 lut 2013 - 23:29
Post #21


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



CYTAT(Bathurst @ pon, 11 lut 2013 - 18:50) *
Będę chciał zgłosić projekt rewitalizacji parku na Podlesiu ( pisałem o tym w wątku Park na Podlesiu) ktoś będzie chętny do podpisania się pod potencjalnym projektem? Albo pomoże mi go napisać?

Oj wydaje mi się, że park na Podlesiu leży na terenach Lasów Państwowych.

Dowiedz się tego. Żeby sobie daremnej roboty nie zrobić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post pon, 11 lut 2013 - 23:47
Post #22


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



Dzięki Bzenek za info smile.gif

Lasy Państwowe czyli państwo w państwie conf (13).gif


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post wto, 12 lut 2013 - 16:30
Post #23


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



CYTAT(Bathurst @ wto, 12 lut 2013 - 01:47) *
Dzięki Bzenek za info smile.gif

Lasy Państwowe czyli państwo w państwie conf (13).gif

Tam jest chyba jakaś dzierżawa LP dla gminy.

Nie wiem czy na takim dziwactwie można coś budować ze środków gminnych.

Ten post edytował bzenek wto, 12 lut 2013 - 16:30
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GniecionY
post śro, 13 lut 2013 - 08:21
Post #24


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 65
Dołączył: śro, 03 gru 03
Nr użytkownika: 36



Część wschodnia moim zdaniem może zostać jako las, jedynie może tam być część ścieżki z informacjami na temat Podlesia (istniejących kiedyś w tym rejonie kopalń, biedaszybów, cegielni, bukrów z IIw.ś). Przydał by się chodnik między kapliczką a zatoką przy ulicy Tysiąclecia.
O część zachodnią trzeba by trochę zadbać.
Część z alejkami, starymi boiskami i kortami jest oświetlona całą noc, a w zimie najszersze alejki są odśnieżane. Minimum do wykonania to wycinka kilka drzew pochylonych na alejki, wyburzenie fundamentu po scenie czy czymś takim, odnowa urządzeń parkowych i najważniejsze połączenie chodnikiem części parkowej ze starą strzelnicą, hałdą "Stanisław" i boiskiem przy ul. Buczka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post śro, 13 lut 2013 - 19:12
Post #25


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



Kurczę ile to może wszystko kosztować ?

Bzenek ale skoro postawiono ławki w parku i oświetlenie to znaczy, że chyba miasto może tam coś wybudować? Co o tym myślisz?

Ten post edytował Bathurst śro, 13 lut 2013 - 19:14


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post śro, 13 lut 2013 - 20:37
Post #26


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



CYTAT(Bathurst @ śro, 13 lut 2013 - 21:12) *
Kurczę ile to może wszystko kosztować ?

Bzenek ale skoro postawiono ławki w parku i oświetlenie to znaczy, że chyba miasto może tam coś wybudować? Co o tym myślisz?

Pewnie można ale trzeba to konsultować z tym Trzecim.

Nie wiem czy miasto (w ramach tego budżetu partycypacyjnego) będzie chciało się angażować w jakieś układanki z LP.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post śro, 13 lut 2013 - 20:47
Post #27


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



Chodziło mi o to, że jak są ławki to już dało się coś zrobić i możliwe że dało się już dogadać z LP ( choć nie wiem kto wtedy był u steru w UM i LP). No nic, w każdym razie wniosek na pewno napiszę i jak będę miał to udostępnię na Forum. Jeszcze raz dzięki Bzenek


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matidg
post wto, 26 lut 2013 - 20:11
Post #28


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 384
Dołączył: sob, 15 mar 08
Skąd: Dąbrowa Górnicza Mydlice
Nr użytkownika: 1,162
Płeć: Mężczyzna
GG: 5107261 status gadu-gadu



CYTAT
Chcesz zadecydować na co wydać miejską kasę? Przyjdź na spotkanie.

Już w kwiet­niu miesz­kańcy Dąbrowy Gór­ni­czej będą mogli skła­dać pro­po­zy­cje pro­jek­tów w ramach Budżetu Par­ty­cy­pa­cyj­nego. Od marca star­tują spo­tka­nia, które wyja­śnią na czym ma pole­gać budżet.

Budżet Par­ty­cy­pa­cyj­nych, po trwa­ją­cych bli­sko pół roku pra­cach i kon­sul­ta­cjach, pozwala miesz­kań­com 27 wyzna­czo­nych dziel­nic mia­sta skła­dać pro­po­zy­cje pro­jek­tów, które da się zre­ali­zo­wać ramach środ­ków zare­zer­wo­wa­nych dla dziel­nic w budże­cie mia­sta na 2014 rok. O tym, które ze zło­żo­nych wio­sną pro­jek­tów będą reali­zo­wane dowiemy się w listopadzie

Jak dokład­nie działa ten mecha­nizm oraz jakie daje moż­li­wo­ści miesz­kań­com, będzie można dowie­dzieć się na spo­tka­niach infor­ma­cyj­nych, które odbędą się:

12.03.2013r. godz. 18.15
Miej­ska Biblio­teka Publiczna, Al. T. Kościuszki 25
Spo­tka­nie skie­ro­wane do przed­sta­wi­cieli dąbrow­skich orga­ni­za­cji poza­rzą­do­wych (spo­tka­nie odbę­dzie się po Wal­nym Zgro­ma­dze­niu Dąbrow­skiego Forum Orga­ni­za­cji Pozarządowych)

13.03.2013r. godz. 17.00
Szkoła Pod­sta­wowa nr 5, ul. Strze­mie­szycka 390
Dziel­nice:
Strze­mie­szyce Małe
Strze­mie­szyce Wielkie

14.03.2013r. godz. 17.00
Klub Osie­dlowy HELIKON, ul. Woj­ska Pol­skiego 45
Dziel­nice:
Reden
Reden-Adamiecki
Sta­szic
Aleje

18.03.2013r. godz. 17.00
Dom Kul­tury Ząb­ko­wice, ul. Che­miczna 2
Dziel­nice:
Tucznawa-Sikorka-Bugaj
Anto­niów
Łęka
Łosień
Okra­dzio­nów
Błę­dów
Trze­bie­sła­wice
Ujej­sce
Ząbkowice

19.03.2013r. godz. 17.00
Miej­ska Biblio­teka Publiczna, Al. T. Kościuszki 25
Dziel­nice:
Mydlice Pół­nocne
Mydlice Połu­dniowe
Śród­mie­ście
Stara Dąbrowa

20.03.2013r. godz. 17.00
Zespół Szkół Ogól­no­kształ­cą­cych nr 2, ul. Prusa 3
Dziel­nice:
Man­hat­tan
Kasprzak
Bro­dway
Goło­nóg
Tworzeń

21.03.2013r. godz. 17.00
Zespół Szkół nr 4, ul. Łęknice 35
Dziel­nice:
Zielona-Korzeniec
Łęknice-Dziewiąty
Marianki-Ratanice-Piekło
Go to the top of the page
 
+Quote Post
drygu
post wto, 12 mar 2013 - 12:46
Post #29


Piotrek Drygała(drygu)
**

Grupa: FdZD
Postów: 51
Dołączył: sob, 14 paź 06
Nr użytkownika: 232
Płeć: Mężczyzna



Przypominam i serdecznie zapraszam na spotkania informacyjne ws. Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego.
Harmonogram w poście powyżej oraz tutaj


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slyzaba
post wto, 12 mar 2013 - 14:26
Post #30


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,634
Dołączył: pon, 16 lut 09
Skąd: Centrum
Nr użytkownika: 3,199
Płeć: Mężczyzna



CYTAT
Spotkanie - 14.03.2013r. - godz. 17.00 – Klub Osiedlowy HELIKON, ul. Wojska Polskiego 45
- o tej godzinie jestem jeszcze w pracy sad.gif


--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slyzaba
post pon, 18 mar 2013 - 23:44
Post #31


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,634
Dołączył: pon, 16 lut 09
Skąd: Centrum
Nr użytkownika: 3,199
Płeć: Mężczyzna



Kto był już na konsultacjach budżetowych (ja byłem w ubiegłym tygodniu - dzielnica Reden)?

Ruszyła www - http://www.twojadabrowa.pl
Szukałem kilkadziesiąt sekund dzielnicy 'Centrum' - tymczasem znalazłem Śródmieście? Czy ktoś w DG używa takiego określenia?

Ten post edytował Slyzaba pon, 18 mar 2013 - 23:48


--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post wto, 19 mar 2013 - 00:02
Post #32


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Slyzaba @ pon, 18 mar 2013 - 23:44) *
Kto był już na konsultacjach budżetowych (ja byłem w ubiegłym tygodniu - dzielnica Reden)?

Opowiedz jak to wyglądało. Wybieram się ale w Gołonogu smile.gif


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
drygu
post wto, 19 mar 2013 - 15:45
Post #33


Piotrek Drygała(drygu)
**

Grupa: FdZD
Postów: 51
Dołączył: sob, 14 paź 06
Nr użytkownika: 232
Płeć: Mężczyzna




CYTAT(Slyzaba @ wto, 12 mar 2013 - 16:26) *
CYTAT
Spotkanie - 14.03.2013r. - godz. 17.00 – Klub Osiedlowy HELIKON, ul. Wojska Polskiego 45
- o tej godzinie jestem jeszcze w pracy sad.gif
Fakt o 17 część jest w pracy ale te spotkania są tylko jednym z elementów kampanii edukacyjnej. Część z was o większości dowie się z strony oraz z wkładki do Przeglądu Dąbrowskiego. Można też dostać info u nas w Biurze lub w Inkubatorze Społecznej Przedsiębiorczości.Z doświadczenia wiemy, że 17 dla niektórych za wcześnie, a dla niektórych to już za późno..:)Pytanie o której robić Dzielnicowe Forma Mieszkańców w wrześniu i październiku. Trzeba pamiętać, że będą one na pewno troszkę trwały...
CYTAT(Slyzaba @ wto, 19 mar 2013 - 01:44) *
Kto był już na konsultacjach budżetowych (ja byłem w ubiegłym tygodniu - dzielnica Reden)? Ruszyła www - http://www.twojadabrowa.plSzukałem kilkadziesiąt sekund dzielnicy 'Centrum' - tymczasem znalazłem Śródmieście? Czy ktoś w DG używa takiego określenia?
Tak uznaliśmy w dyskusji...dla dużej części osób z zielonych dzielnic CENTRUM oznacza wszystko od Gołonoga po Mydlice. Ale oczywiście jesteśmy gotowi do zmiany w przyszłym roku...w tym musi już zostać śródmieście smile2.gif
CYTAT(Slyzaba @ wto, 19 mar 2013 - 01:44) *
Kto był już na konsultacjach budżetowych (ja byłem w ubiegłym tygodniu - dzielnica Reden)? Ruszyła www - http://www.twojadabrowa.plSzukałem kilkadziesiąt sekund dzielnicy 'Centrum' - tymczasem znalazłem Śródmieście? Czy ktoś w DG używa takiego określenia?
No właśnie zapraszamy na stronę i na profil na FB pn. Dąbrowski Budżet Partycypacyjny.
Zaraz dodamy do strony Fullpage
Adres strony to: www.twojadabrowa.pl
Aha i prośba nie używajmy słowa konsultacje budżetowe bo to są spotkania informacyjnesmile2.gif Mamy ich dwa rodzaje te dla mieszkańców otwarte dla wszytkich + branżowe skierowane do różnych grup np NGO'sów czy spółdzielców. smile2.gif
Pozdrawiam serdecznie

Ten post edytował drygu wto, 19 mar 2013 - 15:48


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post wto, 19 mar 2013 - 18:28
Post #34


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



Ktoś może doradzić jak na sugerowanej mapce znaleźć info kto jest właścicielem gruntu? Szukam, klikam ale znaleźć nie mogę a chyba od tego trzeba zacząć planowanie wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post wto, 19 mar 2013 - 21:18
Post #35


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(vacu @ wto, 19 mar 2013 - 18:28) *
Ktoś może doradzić jak na sugerowanej mapce znaleźć info kto jest właścicielem gruntu? Szukam, klikam ale znaleźć nie mogę a chyba od tego trzeba zacząć planowanie wink.gif


Nie jestem pewien czy znajdziesz takie informacje na tym portalu. Najlepiej chyba skonsultować z odpowiednim wydziałem w UM. Ja ze swojej strony mogę wysłać Ci plan zagospodarowania ( jeśli teren który Cię interesuje jest nim objęty) w pdf.

PS. Dziwne, dzielnice nie pokrywają całego terenu miasta. Wiele terenów zielonych jest po za nim.
Tak jakby priorytetem było inwestowanie w infrastrukturę techniczną i komunikacyjną ( poniekąd może i słusznie ale lepiej mieć wybór przecież). Park Hallera poza dzielnicami - to już tam wszystko jest?

Ten post edytował Bathurst wto, 19 mar 2013 - 21:28


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slyzaba
post wto, 19 mar 2013 - 22:50
Post #36


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,634
Dołączył: pon, 16 lut 09
Skąd: Centrum
Nr użytkownika: 3,199
Płeć: Mężczyzna



Drygu:
CYTAT
Aha i prośba nie używajmy słowa konsultacje budżetowe bo to są spotkania informacyjnesmile2.gif
oj tam, oj tam smile2.gif

vacu:
CYTAT
Ktoś może doradzić jak na sugerowanej mapce znaleźć info kto jest właścicielem gruntu? Szukam, klikam ale znaleźć nie mogę a chyba od tego trzeba zacząć planowanie wink.gif

http://msippub.dabrowa-gornicza.pl/portal_...bf-6dc164ea1c69 - szukam, klikam, filtruję i... nic. Drygu - pomożesz? Jak to sprawdzić? Może nie ma tych danych w wersji podstawowej, bez logowania?

CYTAT
Sprawdź czyją własnością jest teren, na którym ma zostać zlokalizowany projekt.

Informację taką możesz uzyskać na oficjalnej stronie internetowej miasta w Miejskim Systemie Informacji Przestrzenej - http://msippub.dabrowa-gornicza.pl/portal_...2%C3%B3wna.aspx

Jeśli masz problem z ustaleniem własności gruntu pod projekt, pomogą ci w tym:

telefonicznie pracownicy Biura Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej pod numerem tel. 32 295 67 41 lub 32 295 96 38.
osobiście pracownicy Inkubatora Społecznej Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej, Al. T. Kościuszki 25 oraz Miejskiego Centrum Informacji w Centrum Handlowym "Pogoria", ul. Sobieskiego 6.

Pamiętaj! Zgłoszony projekt powinien być umiejscowiony na gruntach gminnych, ewentualnie na gruntach spółdzielni mieszkaniowej bądź wspólnoty mieszkaniowej.

W przypadku, gdy jest to grunt spółdzielni lub wspólnoty, do projektu należy dołączyć oświadczenie tego podmiotu, zezwalające na realizację przedsięwzięcia na tym terenie.

W przypadku wniosku, który będzie zakładał realizację projektu położonego na terenie prywatnym, projekt ten zostanie uznany za projekt niemożliwy do realizacji.


Ten post edytował Slyzaba wto, 19 mar 2013 - 22:54


--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
drygu
post czw, 21 mar 2013 - 12:19
Post #37


Piotrek Drygała(drygu)
**

Grupa: FdZD
Postów: 51
Dołączył: sob, 14 paź 06
Nr użytkownika: 232
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(vacu @ wto, 19 mar 2013 - 20:28) *
Ktoś może doradzić jak na sugerowanej mapce znaleźć info kto jest właścicielem gruntu? Szukam, klikam ale znaleźć nie mogę a chyba od tego trzeba zacząć planowanie wink.gif


Zależy nam aby jak najwięcej osób samemu poradziło sobie w sprawdzaniu własności - osoby poruszające się po internecie są wstanie same to zrobić. Tym wszystkim którzy mają z tym problem oferujemy wsparcie. Na razie poprzez kontakt z naszym Biurem. A w kwietniu i poprzez wsparcie Inkubatora i stoiska MCI w CH Pogoria. Tak jak to zacytowano w poście powyżej.

Tym, którzy chcą jednak spróbować sami podajemy instrukcję, którą przygotował Marcin Dziubek z naszego Biura:

Odnośnie sprawdzenia gruntu:

1. Wchodzimy na stronę www.idabrowa.pl

2. Kolejnym etapem jest wejście na Miejski System Informacji Przestrzennej, a potem klikamy w portal mapowy (link poniżej)
http://www.dabrowa-gornicza.pl/strona-939-...estrzennej.html

3. Musimy się zarejestrować (założyć konto)

4. Po zalogowaniu trzeba wejść w portal mapowy - wersja pełna, a potem znaleźć w wyszukiwarce miejsce, które chcemy sprawdzić. Po znalezieniu miejsca w menu po lewej stronie zaznaczamy dane katastralne, gdzie wyskoczą wszelkie informacje związane z gruntem.

5. Kolejnym etapem jest znalezienie ikonki "i"(w niebieskiej otoczce - po najechaniu na znaczek będzie pisać: właściwość obiektu). Po odnalezieniu, klikamy na nie, a następnie na grunt, który chcemy sprawdzić.

6. Po kliknięciu wyskoczy nam okno właściwości projektu, gdzie najbardziej interesować nas będzie dół tabelki, gdzie będzie pisać KW a po drugiej stronie będzie podany numer księgi wieczystej, który będzie najważniejszy.

7. Po uzyskaniu tego numeru wchodzimy w stronę:
[url="http://ekw.ms.gov.pl/pdcbdkw/pdcbdkw.html"]http://ekw.ms.gov.pl/pdcbdkw/pdcbdkw.html[/url

8.Potem w 3 oknach:
1. Szukamy Dąbrowy Górniczej - KA1D
2. Wpisujemy numer Księgi wieczystej, który wynika z MSIP
3. Tutaj trochę ciężej - tutaj musimy poklei wpisywać numery od 1 do 9, aż do skutku i nie wyświetli nam się cały wykaz z księgi wieczystej, gdzie będzie widnieć własność gruntu.
rolleyes.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post czw, 21 mar 2013 - 12:34
Post #38


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



Super Drygu że podałeś tą instrukcję - będzie prościej smile.gif

Korzystając z faktu że tutaj zaglądasz, chciałem Cię zapytać o jedną rzecz.
Czy np ja jako mieszkaniec dzielnicy Manhattan, mogę zgłaszać projekt w innej dzielnicy?


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
drygu
post czw, 21 mar 2013 - 13:34
Post #39


Piotrek Drygała(drygu)
**

Grupa: FdZD
Postów: 51
Dołączył: sob, 14 paź 06
Nr użytkownika: 232
Płeć: Mężczyzna



CYTAT
PS. Dziwne, dzielnice nie pokrywają całego terenu miasta. Wiele terenów zielonych jest po za nim. Tak jakby priorytetem było inwestowanie w infrastrukturę techniczną i komunikacyjną ( poniekąd może i słusznie ale lepiej mieć wybór przecież). Park Hallera poza dzielnicami - to już tam wszystko jest?
Owszem i w centrum to tylko Park Hallera został wyłączony. Grupa pracująca nad modelem uznała, że Park jest wszystkich dzielnic i działania na rzecz realizacji w nim projektów i inwestycji należy zostawić innym procedurom. Trudno było bowiem dzielnicę Śródmieście obciążyć pomysłami na park. Sprawa w tym roku jest zamknięta ale do dyskusji w przyszłym. A może powinien być osobny budżet partycypacyjny na takie miejsca jak park.
CYTAT(Bathurst @ wto, 19 mar 2013 - 23:18) *
CYTAT(vacu @ wto, 19 mar 2013 - 18:28) *
Ktoś może doradzić jak na sugerowanej mapce znaleźć info kto jest właścicielem gruntu? Szukam, klikam ale znaleźć nie mogę a chyba od tego trzeba zacząć planowanie wink.gif
Nie jestem pewien czy znajdziesz takie informacje na tym portalu. Najlepiej chyba skonsultować z odpowiednim wydziałem w UM. Ja ze swojej strony mogę wysłać Ci plan zagospodarowania ( jeśli teren który Cię interesuje jest nim objęty) w pdf.
Jeżeli już nie dajcie sami rady to pamiętajcie, że powinni wam pomagać również Radni. Dane kontaktowe na BIP wyposażyliśmy w kontakty również Punkty Konsultacyjne.
CYTAT(Bathurst @ czw, 21 mar 2013 - 14:34) *
Super Drygu że podałeś tą instrukcję - będzie prościej smile.gif Korzystając z faktu że tutaj zaglądasz, chciałem Cię zapytać o jedną rzecz. Czy np ja jako mieszkaniec dzielnicy Manhattan, mogę zgłaszać projekt w innej dzielnicy?
Zasada jest prosta. Decyduje deklaracja miejsca zamieszkania nie meldunek i nikt nie będzie z tym dyskutował. Tak jak wybieracie sobie Urząd Skarbowy.Ważne, że jeżeli złożysz projekt dla np. Redenu, to już wiążesz się z daną dzielnicą i tylko tam możesz popierać inny projekt i tam w listopadzie głosować. Jeżeli poprzez komuś projekt na Redenie to również głosujesz w listopadzie na Redenie. Możesz złożyć dowolną ilość projektów i poprzeć dowolną ilość projektów ale tylko w ramach zadeklarowanej dzielnicy. laugh.gif

Ten post edytował drygu czw, 21 mar 2013 - 13:29


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post czw, 21 mar 2013 - 20:05
Post #40


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(drygu @ czw, 21 mar 2013 - 13:19) *
3. Musimy się zarejestrować (założyć konto)

Dzięki Drygu smile2.gif Tak to jest jak się przeczyta pierwsze zdanie ("Korzystanie z funkcjonalności portalu nie wymaga od użytkownika logowania i umożliwia anonimowe poruszanie się po nim. ") a nie przeczyta drugiego ("Dostępna opcja logowania pozwala użytkownikom na dostęp do danych dodatkowych takich jak dane katastralne czy dane o zagospodarowaniu terenu.")
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wtorek, 16 kwiecień 2024 - 19:29
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza