IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

9 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mechanicy i warsztaty samochodowe w DG i okolicy, których unikać, które polecacie :)
Ocena 3 V
piotrMDC
post nie, 28 wrz 2008 - 04:11
Post #1


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 42
Dołączył: nie, 28 wrz 08
Skąd: MDC
Nr użytkownika: 1,492
Płeć: Mężczyzna



Myślę, że wielu już zastanawiało się gdzie tu oddać swój zepsuty samochód, żeby było tanio szybko i profesjonalnie smile2.gif Myślę, że taki temat wielu osobom się przyda smile2.gif Gdzie naprawiacie swoje samochody?? Które warsztaty, których mechaników polecacie, a z którymi macie złe doświadczenia i których unikacie?? W grę wchodzą oczywiście te z dg jak i z najbliższych okolic smile2.gif
Napiszcie jeszcze co Wam naprawiali, żeby wszystko było jasne smile2.gif

Ten post edytował piotrMDC nie, 28 wrz 2008 - 04:29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin.p
post nie, 28 wrz 2008 - 10:30
Post #2


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,162
Dołączył: śro, 07 lut 07
Skąd: Gołonóg Starówka, Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 446
Płeć: Mężczyzna
GG: 11390668 status gadu-gadu



Ja polecam serwis Fiata Szczęsny-Zjawiony. Szybko i solidnie, aczkolwiek - w końcu ASO - drogo. Choć z drugiej strony lepiej raz wydać nieco więcej niż mniej a często. Jeśli ktoś chce tanio to na Łańcuckiego ewentualnie na Sadowej.


--------------------
Pozdrawiam!
Marcin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomek_mdc
post nie, 28 wrz 2008 - 10:37
Post #3


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 46
Dołączył: nie, 08 cze 08
Nr użytkownika: 1,328
Płeć: Mężczyzna



ja skorzystam z tematu i poprosze o pomoc.
mam problem z autem (diesel) dokładnie problem z silnikiem, potrzebuje zrobic diagnoze a pozniej ewentualnie brac sie za naprawe. jednak wszedzie gdzie pytam słysze ze zajmuja sie benzyniakami a diesel... niestety!
nie wiecie gdzie zajmuja sie silnikiem w dieselach?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin.p
post nie, 28 wrz 2008 - 11:16
Post #4


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,162
Dołączył: śro, 07 lut 07
Skąd: Gołonóg Starówka, Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 446
Płeć: Mężczyzna
GG: 11390668 status gadu-gadu



Tomek proponuję poszukać: http://forum.auto.com.pl/


--------------------
Pozdrawiam!
Marcin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mały
post nie, 28 wrz 2008 - 16:43
Post #5


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 221
Dołączył: pią, 15 gru 06
Skąd: Ujejsce City
Nr użytkownika: 370



ja zdecydowanie odradzam elektryka na Łańcuckiego. Miałem z nim do czynienia 2 razy. Raz naprawa alarmu - miało trwać kilka dni a trwało kilka tygodni i skasował jak za zboże. Drugi raz nie potrafił zdiagnozować przebicia na przewodach wysokiego napięcia a za to rozregulował mi gaźnik, inst. gazową, bo jak twierdził problem tkwił w złej mieszance. W rezultacie zamiast wymienić same przewody, musiałem zapłacić jemu i drugiemu mechanikowi i gazownikowi za regulację
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post nie, 28 wrz 2008 - 16:59
Post #6


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(mały @ nie, 28 wrz 2008 - 14:43) *
ja zdecydowanie odradzam elektryka na Łańcuckiego. Miałem z nim do czynienia 2 razy. Raz naprawa alarmu - miało trwać kilka dni a trwało kilka tygodni i skasował jak za zboże. Drugi raz nie potrafił zdiagnozować przebicia na przewodach wysokiego napięcia a za to rozregulował mi gaźnik, inst. gazową, bo jak twierdził problem tkwił w złej mieszance. W rezultacie zamiast wymienić same przewody, musiałem zapłacić jemu i drugiemu mechanikowi i gazownikowi za regulację

Za to niedaleko (na Równej, jadąc od Łańcuckiego chyba 3-ci albo 4-ty dom po prawej) jest mechanik, którego ja polecam. Starszy facet tam działa, robi bardzo fajnie i tanio jednak tylko starsze auta bez nadmiaru elektroniki. Duża zaleta to fakt, że jak czegoś nie potrafi zrobić (lub nie ma narzędzi) to mówi o tym od razu a nie próbuje kombinować czego skutki mogą być opłakane (a co się niestety bardzo często zdarza).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
syzio
post nie, 28 wrz 2008 - 23:06
Post #7


Dąbrowa G
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 626
Dołączył: wto, 15 lis 05
Skąd: Londyn
Nr użytkownika: 168
Płeć: Mężczyzna
GG: 3563765 status gadu-gadu
Skype: syzio0 status skype



Do Naszych Spraw smile2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aston
post nie, 28 wrz 2008 - 23:56
Post #8


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 173
Dołączył: nie, 10 sie 08
Skąd: Strzemieszyce Wielkie
Nr użytkownika: 1,404
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(piotrMDC @ nie, 28 wrz 2008 - 04:11) *
Myślę, że wielu już zastanawiało się gdzie tu oddać swój zepsuty samochód, żeby było tanio szybko i profesjonalnie smile2.gif Myślę, że taki temat wielu osobom się przyda smile2.gif Gdzie naprawiacie swoje samochody?? Które warsztaty, których mechaników polecacie, a z którymi macie złe doświadczenia i których unikacie?? W grę wchodzą oczywiście te z dg jak i z najbliższych okolic smile2.gif
Napiszcie jeszcze co Wam naprawiali, żeby wszystko było jasne smile2.gif


No ja mogę polecić warsztat w sosnowcu na staropogońskiej, ale zajmują się tylko mechaniką, jeśli masz coś z elektroniką to nie wiem bo sam na szczęście nie miałem z tym nigdy problemu to nie wiem gdzie dobrze robią.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
misiek_staszic
post śro, 26 lis 2008 - 18:33
Post #9


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 15
Dołączył: wto, 12 cze 07
Nr użytkownika: 731
Płeć: Mężczyzna
GG: 2530795 status gadu-gadu
Skype: misiek_staszic status skype



Ja za to polecam Stanpol w Gołonogu. Mają dość drogo, robią chyba tylko starsze autka, ale jak już zrobią - perfekt. Kilka razy się przekonałem, doskonale znają się na moim sprzęcie - Wartburgu, tyle mogę powiedzieć zdecydowanie. I sami proponują użyć do naprawy używane części z własnego szrotu - kiedyś kupowałem tarcze hamulcowe na przód i cena była miodzio, a tarcze grube prawie nówety.

Za to odradzam Auto-Elektronikę na Stanisława Staszica. Omijać ich szerokim łukiem. W moim Iveco Daily 35c13 uszkodzony był jeden z czujników ciśnienia na pompie (wartość ok. 60 zł) a oni przeprowadzili regenerację wszystkich wtrysków (prawie 2000 zł sama regeneracja bez robocizny), po czym kazali zapłacić, pokasowali błędy, ale bez tego czujnika auto padło po jednym dniu. Udało się odzyskać gotówkę od tych oszustów. A jeżeli chodzi o Webasto, to mają tak dużą wiedzę że to inwestycja na rok, a później całość trzeba wymieniać wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jasiek
post śro, 26 lis 2008 - 18:52
Post #10


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 38
Dołączył: pią, 09 mar 07
Skąd: DG-Strzemieszyce
Nr użytkownika: 546
Płeć: Mężczyzna
GG: 6540816 status gadu-gadu



a ja polecam mechanika Andrzeja tongue.gif który ma swój warsztat tuż przy skrzyżowaniu Staszica z ul. Tuwima,
są szybcy (pracują w świąti piatki i niedziele), solidni a i ceny mają przystępne (można się targować)
ja ktoś by chciał nr tel, to na wystarczy dać znać
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Luke
post nie, 07 gru 2008 - 22:36
Post #11


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Dołączył: pon, 13 lis 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 289



A ja polece warsztat specjalizujący się w BMW (szczerze mówiąc to nie wiem czy zajmują się tam innymi samochodami):

TobiCars
ul. Wybickiego 1A (przy dużym parkingu koło dawnego tzw. "Uniwersala")
Dąbrowa Górnicza
tel. (0) 602-269-062
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pantas
post pią, 09 sty 2009 - 01:33
Post #12


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 160
Dołączył: śro, 26 gru 07
Nr użytkownika: 993
Płeć: Mężczyzna
GG: 4723472 status gadu-gadu



Poszukuję warsztatu koło salonu Skody, kolega tłumaczył mi to tak:

"no to tak: wytlumacze jak bys jechal fura od strony huty katowice w kierunku DG

jedziesz, najpierw przejezdzasz pod wiaduktem, na ktorym caly czas prosto na dg, na pierwszych swiatlach na tej drodze(przed salonem skody) skrecasz w lewo(ta droga tak po skosie leci (idealnie kolo salonu skody)
(Wtorek 06.01.2009 18:52)
i po 100m masz skrzyzowanie i droge w lewo, tam od razu masz garaze po prawej stronie(takie duze zielone wysokie garaze
i mowisz im co trzeba, lub bierzesz numer telefonu i dzwonisz"

Może ktoś ma do nich numer telefonu?

Ewentualnie proszę o numer telefonu do innego taniego warsztatu samochodowego, może to być coś prywatnego u jakieś mechanika przydomowego, chodzi mi tylko taniość usług.

Ten post edytował Pantas pią, 09 sty 2009 - 01:35
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GoliATK
post pią, 09 sty 2009 - 10:12
Post #13


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 33
Dołączył: pią, 09 sty 09
Nr użytkownika: 3,114
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Tomek_mdc @ nie, 28 wrz 2008 - 10:37) *
ja skorzystam z tematu i poprosze o pomoc.
mam problem z autem (diesel) dokładnie problem z silnikiem, potrzebuje zrobic diagnoze a pozniej ewentualnie brac sie za naprawe. jednak wszedzie gdzie pytam słysze ze zajmuja sie benzyniakami a diesel... niestety!
nie wiecie gdzie zajmuja sie silnikiem w dieselach?



Proponuje mechanika na "9tym" w kierunku Łęknic jakbyś jechał od strony centrum DG. Za "Perfect Service" skręcasz w prawo na wiadukt a później w prawo i po oprawej stronie będzie szyld na domu .tam jest koleś który specjalizuje sie tylko w Dieselach. Sam mam i tam oddawałem. Szybko sprawnie i solidnie.

Z ogólnych mechaników polecam tez warsztat na Tworzniu w blaszaku. Bardzo kompetentni.
Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pantas
post pią, 09 sty 2009 - 18:18
Post #14


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 160
Dołączył: śro, 26 gru 07
Nr użytkownika: 993
Płeć: Mężczyzna
GG: 4723472 status gadu-gadu



Ulica na tym Tworzniu jaka?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamillll
post pią, 09 sty 2009 - 19:21
Post #15


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 530
Dołączył: wto, 03 cze 08
Nr użytkownika: 1,319
Płeć: Mężczyzna



zapewne ul. Tworzeń wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Goły
post nie, 11 sty 2009 - 01:11
Post #16


KK # 38
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 524
Dołączył: pon, 26 lis 07
Nr użytkownika: 900
Płeć: Mężczyzna



A ja polecam Elektronike na ulicy Sosnowej w Strzemieszycach ! chłopaki sie znaja na rzeczy !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bargiel
post pią, 08 maj 2009 - 23:18
Post #17


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 58
Dołączył: wto, 13 lis 07
Nr użytkownika: 880
Płeć: Kobieta



dokładnie w Strzemieszycach dobrzy fachowcy a i nawet szyld sie zgadza
"rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki a na cuda trzeba poczekać" smile2.gif

no i lakiernictwo i blacharstwo R.D. STOSIO

nie polecam w żadnym wypadku lakiernictwa czy blacharstwa w BLM Service na ul. Legionów Polskich bo paprają strasznie :/ nieporozumienie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alpin
post sob, 09 maj 2009 - 11:47
Post #18


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 41
Dołączył: nie, 27 kwi 08
Nr użytkownika: 1,253
Płeć: Mężczyzna



A ja polecam warsztat p. Bogumiła Cieślika przy ulicy Topolowej na Łęknicach - MAPKA. Zajmują się mechaniką, blacharstwem i lakiernictwem. Ceny mają przystępne. Wymieniałem u nich przewody hamulcowe (150 zł za wymianę) oraz tarcze i klocki hamulcowe (100 zł za wymianę). Po wymianie jazda testowa z mechanikiem celem sprawdzenia czy wszystko jest w porządku. Jestem zadowolony z ich usług.

Nie polecam natomiast "Perfect Service Zomar" przy Al. Zagłębia Dąbrowskiego. Wymieniałem u nich przegub i wkrótce potem przestały działać biegi w aucie. Za naprawę biegów, które zepsuli podczas poprzedniej wymiany przegubu, kazali sobie dodatkowo zapłacić, co mnie mocno rozczarowało i zraziło do nich. Kiedy poprosiłem o jazdę testową po naprawie biegów, facet z ich biura zaczął do szefa tego interesu rzucać hasłami, że klient nie chce zapłacić za usługę. Porażka...

Ten post edytował Alpin sob, 09 maj 2009 - 11:51
Go to the top of the page
 
+Quote Post
obi
post pon, 06 lip 2009 - 07:24
Post #19


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Dołączył: pon, 06 lip 09
Nr użytkownika: 3,380
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(piotrMDC @ nie, 28 wrz 2008 - 04:11) *
Myślę, że wielu już zastanawiało się gdzie tu oddać swój zepsuty samochód, żeby było tanio szybko i profesjonalnie smile2.gif Myślę, że taki temat wielu osobom się przyda smile2.gif Gdzie naprawiacie swoje samochody?? Które warsztaty, których mechaników polecacie, a z którymi macie złe doświadczenia i których unikacie?? W grę wchodzą oczywiście te z dg jak i z najbliższych okolic smile2.gif
Napiszcie jeszcze co Wam naprawiali, żeby wszystko było jasne smile2.gif


Ja polecam "Perfect Service" na Zagłębia Dąbrowskiego jeżdzę tam od lat różnymi autami i nigdy nie miałem żadnego problemu. Osobiście polecam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post sob, 18 lip 2009 - 12:47
Post #20


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,905
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



Gdzie znajduje się dokładnie ten serwis? Gdzieś obok gazowni?

A co powiecie o warsztacie "Carfix" - www.carfix.com.pl ?? Wyglądają dość profesjonalnie...

Ten post edytował Sebastian22 sob, 18 lip 2009 - 12:47
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 29 marzec 2024 - 05:34
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza