IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

12 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Nowe Centrum Handlowe, MediaMarkt i OBI w DG
Bartek
post pią, 21 gru 2007 - 20:58
Post #1


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



Pojawiło się takie info:

CYTAT
Rank Progress zainwestuje 76 mln zł w Dąbrowie
wnp.pl (Łukasz Stępniak) 21.12.2007 11:10

W Dąbrowie Górniczej powstanie centrum handlowe, którego inwestorem będzie legnicka spółka Rank Progress

Obecnie firma finalizuje wszystkie procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę tego obiektu. Centrum handlowe będzie miało powierzchnię 12 tys. mkw. Planowany koszt inwestycji to ok. 76 mln zł. Obiekt prawdopodobnie zostanie ukończony i oddany do użytku w 2010 roku.

Firma inwestycyjno - deweloperska Rank Progress SA specjalizuje się w projektowaniu i budowie galerii handlowych w miastach liczących ok. 100 tys. mieszkańców. Obecnie przygotowuje się do wejścia na GPW w Warszawie. Debiut jest planowany w I półroczu 2008 roku

W ciągu najbliższych czterech lat Rank Progress SA zamierza zainwestować blisko 2,5 mld złotych w budowę kolejnych obiektów handlowych oraz mieszkaniowo-usługowych na terenie całej Polski. (Łukasz Stępniak)


Ciekawe gdzie taka inwestycja blink.gif Na stronie http://rankprogress.pl zero wizualizacji, a jest tylko info w dziale "planowane"

Myślę że warto założyć nowy wątek i później zmienić nazwę na odpowiednią :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post pią, 21 gru 2007 - 21:00
Post #2


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,905
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



A to ciekawe...lokalizacje powinni podac skoro staraja sie o pozwolenie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post pią, 21 gru 2007 - 21:16
Post #3


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



Hmmmm a to ciekawe :)... No zobaczymy co z tego będzie i co w tym ma niby być :). No i bardzo istotna będzie informacja o tym gdzie chcą się budować


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post sob, 22 gru 2007 - 14:00
Post #4


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



wyslijcie maila z pytaniem co i gdzie tongue.gif No wlasnie tylko ze na ich stronie sa tylko nr tel

Tak dla porownania - laczna powierzchnia "starego" Reala to ponad 15 tys m2.
przejrzalem ich strone i budowali glownie Tesco, Carrefour'y i jakies galerie. I podstawowe pytanie - czy to bedzie galeria z samymi sklepami czy hipermarket z kilkoma sklepami.
Na stronie napisali ze "centrum handlowe", a sa osobno galerie a takze te z hipermarketem np "centrum handlowe Carrefour". Jesli pietrowa galeria to ja latwiej gdzies upchac i bedzie blisko centrum. Jesli hipermaket to kto wie, moze byc np obok "starego" Reala. I to prawdopodobne bo przy okazji sporzadzania planu zagospodarowania dla tamtych okolic mialo byc przeprowadzone badanie odzdzialywania takiego obiektu. Jesli sie to sprawdzi to bedzie blaszak - Carrefour lub Tesco.
Mniej prawdopodobne okolice dworca i tu sprawa niejasna - jesli chodzi o Mayland - to czy drugi obiekt oznacza ten na miejscu spalonego, czy inny duzy obok dworca. Jesli ten na miejscu spalonego to nowy obok dworca wybuduje ktos inny. I tu DZ pisal ze jest pozwolenie na budowe - nie wiemy czy wlasnie dla Mayland na ten maly na miejscu kamienicy czy dla np tego Rank Progress obok dworca.
Obok dworca jest wieksza szansa na galerie, ale tez niekoniecznie...

Zasatanawia tez data oddania. Jesli chca szybko ruszyc po uzyskaniu pozwolen to do 2010 duzo czasu. Blaszak stawia sie szybko


Edycja. Porownalem z najbardziej podobna inwestycja tzn majaca taki sam opis na ich stronie. Tamten obiekt bedzie wiekszy - 19 tys m2 a bedzie kosztowal mniej - 60 mln zl wiec tym bardziej ciekawe.
http://forum.investmap.pl/viewtopic.php?p=...fc503f96d82d0ad

Moze DZ sie zainteresuje


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post nie, 06 sty 2008 - 22:02
Post #5


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



CYTAT
Zagłębie marketów i centrów handlowych?
Piotr Sobierajski 06.01.2008, aktualizacja: 06.01.2008, 21:47

Przez kilka ostatnich lat mieszkańcy Dąbrowy Górniczej mogli z lekką zazdrością patrzeć na sąsiadów z Sosnowca czy Katowic, gdzie wyrosło kilka galerii handlowych i multipleksów. Teraz nie będą gorsi.

Jesienią tego roku otwarte zostanie ogromne Centrum Handlowe Pogoria, a za dwa lata ma powstać kolejne centrum handlowe o powierzchni 12 tys. m kw. Chce je zbudować spółka Rank Progress z Legnicy, która od ponad 6 lat specjalizuje się w tej branży. Obecnie trwają ostatnie, objęte tajemnicą negocjacje i już wkrótce powinno być wiadomo, gdzie zlokalizowane zostanie kolejne centrum. Nieoficjalnie wiadomo, że ta firma inwestycyjno-deweloperska ma przeznaczyć na realizację projektu ponad 75 mln zł. Wcześniej spółka wybuduje w naszym regionie Centrum Handlowe Carrefour w Jastrzębiu Zdroju.

- Pod koniec roku przy ulicy Podhalańskiej zostanie oddane do użytku jastrzębskie centrum handlowe. W obiekcie o powierzchni przekraczającej 23 tysiące metrów kwadratowych znajdzie się należące do Carrefour centrum spożywcze, a w galerii handlowej kilkadziesiąt sklepów najlepszych marek. Oczywiście dla klientów będzie przygotowany parking na ponad 500 miejsc. Uzyskaliśmy już pozwolenie na budowę. Na mocy porozumienia z miastem wokół planowanego centrum zostanie unowocześniony i przebudowany układ drogowy - zapewnia Dariusz Wyborski, dyrektor zespołu public relations Rank Progress.

W Dąbrowie Górniczej natomiast jeszcze nieco ponad 10 miesięcy pozostało do otwarcia Centrum Handlowego Po-goria u zbiegu ulic Sobieskiego i Kościuszki, w samym centrum miasta.

- Centrum handlowe z kompletną infrastrukturą towarzyszącą będzie oddane w listopadzie tego roku - informuje Andrzej Jarosz z Mayland Real Estate.

Wartość inwestycji szacowana jest na 125 mln zł, a obecnie trwa intensywna budowa. Parter zajmie hipermarket Real (9,5 tys. m kw.) oraz główna część galerii handlowej. Na pierwszym piętrze będą lokale o charakterze kulturalnym i rozrywkowym z 5-ekranowym kinem Helios, klubem fitness i salą zabaw dla dzieci. Dodatkowo pierwsze piętro będzie połączone kładką z głównym deptakiem miejskim przy ul. 3 Maja. To jednak nie koniec handlowych inwestycji.

- W ubiegłym roku nasz wydział urbanistyki i architektury wydał 773 pozwolenia na budowy, które ważne są przez dwa lata. Wśród firm, które je otrzymały jest także Polmast, który zamierza wybudować halę Media Markt - mówi Lucyna Stępniewska z dąbrowskiego magistratu.

Kolejne miejsce na sklep o powierzchni ponad 2 tys. m kw. będzie także zapisane w planach zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Kościuszki, Sobieskiego i Kolejowej.


http://www.polskatimes.pl/50,15984.htm


Coraz bardziej potwierdzają się informacje o Media Markt! No i czekamy na info co do CH Rank Progress biggrin.gif

Ten post edytował Bartek nie, 06 sty 2008 - 22:03
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post nie, 06 sty 2008 - 22:13
Post #6


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,905
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



Wybudować hale MM - to znaczy ze w hali "starego" Reala nie bedzie tego marketu? Ciekawe....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek84
post nie, 06 sty 2008 - 22:18
Post #7


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 103
Dołączył: pią, 10 lis 06
Skąd: Mydlice North
Nr użytkownika: 277



Immienniku, ubiegłeś mnie z informacją o Rank Progress :)
http://rankprogress.pl/ -> Realizacje -> Przyszłość
Jest info o projekcie w DG. Na innej stronce napisali że planowane zakończenie budowy to 2010.
Na stronie Rank Progress można zobaczyć inne ich CH. Szczerze mówiąc to poza Galerią Piastów w Legnicy (2006 r.) nie postawili nic ciekawego. Typowe blaszaki z hipermarketem i sklepami.

@szer fakt, jakoś mi umkneło :) Ja dowiedziałem się wczoraj :)

Ten post edytował Bartek84 nie, 06 sty 2008 - 22:23


--------------------
127.0.0.1 sweet 127.0.0.1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post nie, 06 sty 2008 - 22:20
Post #8


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



O nowym CH Rank Progress już pisalismy wczesniej :). I o tej stronie takze. Co do MM to tez mnie zdziwilo, ze wybuduja nowa hale ohmy.gif... Ciekawi mnie tylko gdzie... I ciekawe co bedziew starym Realu? Czyżby Real dalej tam funkcjonowal? Czy inny sklep ze stajni Metro?

Czy moze jednak pan Sobierajski sie znowu pomylil?

Aha i znowu pojawiła sie kwota 125mln za CH Pogoria :|. Raz jest 250 mln, raz 125 :|... Cos zbyt duzo bledow tam maja

Ten post edytował szer nie, 06 sty 2008 - 22:24


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post nie, 06 sty 2008 - 22:32
Post #9


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



Rank Progress to jakiś fundusz czy coś i teraz chcą wejść na GPW :) Będą też budować koło Spodka w Katowicach kompleks handlowo-usługowo-mieszkalny o powierzchni użytkowej 93tyś mkw i we Wrocławiu też chcą budować apartamenty.

Pożyjemy zobaczymy, ale ilość marketów powinna cieszyć bo w okresach nasilonego tłoku (czyli przed Świętami ) będzie można sobie wybrać CH Pogoria, Rank Progress a może MM? wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post nie, 06 sty 2008 - 22:41
Post #10


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



Fakt cieszy, że wkońcu bedziemy mogli wybrac Dąbrowskie centra handlowe, a nie jak zawsze jeździć do Sosnowca :|...


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dave
post nie, 06 sty 2008 - 22:52
Post #11


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 945
Dołączył: śro, 31 sty 07
Skąd: D.G. Mydlice Północ
Nr użytkownika: 432
Płeć: Mężczyzna



Wychodzi na to, że w okolicach torów PKP z tyłu huty Bankowa wyrośnie nam centrum hipermarketów i centrów handlowych, podobnie jak teraz na Środuli koło Auchana :)
Jak dla mnie OK - ale byle dworzec też równomiernie z tym wszystkim przebudowali albo na nowo wybudowali!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post nie, 06 sty 2008 - 23:04
Post #12


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,905
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Dave @ nie, 06 sty 2008 - 22:52) *
Wychodzi na to, że w okolicach torów PKP z tyłu huty Bankowa wyrośnie nam centrum hipermarketów i centrów handlowych, podobnie jak teraz na Środuli koło Auchana :)
Jak dla mnie OK - ale byle dworzec też równomiernie z tym wszystkim przebudowali albo na nowo wybudowali!!


No mysle ze tak bedzie - wogole mogli by jakos tak przebudowac dworzec aby bylo tam planowany dworzec autobusowy, kolejowy oraz jakies sklepy i punkty uslugowe i zeby to stanowilo zwarta calosc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post pon, 07 sty 2008 - 08:37
Post #13


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



Racje masz Dave. Interesująco się teraz zrobi w tamtym rejonie :). Jeśli będzie to takie skupisko samych centrów handlowych to tylko dobrze. Jeszcze, żeby ten dworzec zrobili nowy i będzie miodzio... W takim układzie ciekawi mnie układ komunikacyjny w tamtych rejonach.

I jeśli chcą stawiać nową halę dla MM to gdzie? I dalej nie wiadomo co ze starym Realem... Żeby mogl dalej funkcjonować to chyba jest troche za duży. Hmmm a ta "hala" MM to by mi sie marzyla zaraz obok CH Pogoria :). Ale zeby to nie byl zwyczajny blaszak, tylko cos wkomponowane ^^


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pon, 07 sty 2008 - 11:51
Post #14


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



Wciaz same pytania, potwierdzil sie oficjalnie MM i rozwiazalo to ze bedzie zbudowany od podstaw a nie w starym Realu. Ciekawe czy inspiracja do napisania artykulu byla lektura forum wink.gif Tak by pewnie nie zainteresowali sie tematem a juz wogole MM, o ktorym pierwszy napisal Vacu.
Co do CH Pogoria to koszt 250 mln zl, 125 to bylo poczatkowo bardzo dawno temu.

Szkoda ze DZ nie dowiedzial o lokalizacji MM, skoro juz maja pozwolenie to wszystko jest jasne. I ciekawe czy nas zaskocza lokalizacjami.
No i nie wiemy czy miejsce obok dworca jest naprawde "kolejne" czy powstanie tam ktoras z tych inwestycji.
Najgorsze to ze nie wiemy jakiego typu bedzie inwestycja Rank Progess, czy hipermarket Carrafour i pare sklepow czy pietrowa galeria i przez to nei wiadomo gdzie i ile zajmie miejsca.

Czy w tych pozostalych budynkach i halach na zachod od Reala cos jest czy mozna wyburzyc? Jesli wyburzyc to i Carrefour tam powstanie bo na sama galerie to nie jest dobre miejsce.
Moze tam tez powstac MediaMarkt i wtedy zmiesci sie bez wyburzania. Moze to bylby sposob Metro, gdyby zdecydowali sie na pozostawienie starego Reala.



A taki jest teren obok dworca. Tu tez moze powstac wszystko, czesc terenu obok torow zajmie DTŚ




No chyba ze nas zaskocza, bo terenow jest sporo np pietrowa galeria z podziemnym parkingiem zmiescilaby sie przed targowiskiem


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KAMAZ
post pon, 07 sty 2008 - 13:08
Post #15


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 178
Dołączył: czw, 31 maj 07
Nr użytkownika: 711
Płeć: Mężczyzna
GG: 3933460 status gadu-gadu



Co do obaw że dwa Reale w Dąbrowie nie mają miejsca bytu to nie był bym do końca taki tego pewien. "Stary" Real ma inny charakter niż ten w Pogorii. Pogoria będzie galerią (nie lubię tego określenia) handlową do której ludzie przychodzą głównie dla sklepów "pasażowych" ewentualnie do kina, a hipermarket jest - jakby to można ująć - przy okazji. Podobnie ma się sprawa w Plejadzie w Sosnowcu. Tam się jeździ głównie dla sklepów znajdujących się na pasażu. Natomiast "stary" real to typowy market gdzie jedzie się po to by uzupełnić domowe zapasy. Poza tym ilość osób które ostatnio odwiedzają hipermarkety jest na tyle duża, że skutecznie odstraszaja część osób. Ja jestem tego dobitnym przykładem. Od jakiegoś roku w wielko powierzchniowym markecie bywam naprawdę baaaaaardzo rzadko. Staram się nie robić tam zakupów ponieważ zazwyczaj połowę mojego pobytu tam zabiera mi przedzieranie się pomiędzy tabunami ludzi i stanie w kolejce do kasy. Poprostu szkoda mi tracić tyle czasu. Wierzę, że nie jestem odosobnionym przypadkiem. Wydaje mi się również że w moimencie gdy będą dwa lub trzy markety to ilość osób przypadająca na jeden może nieznacznie ulec obniżeniu co wpłynęłoby np na mnie by spróbować znów robić tam zakupy. Takie moje zdanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post pon, 07 sty 2008 - 13:53
Post #16


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



Hmmm ja nie twierdze, ze oba nie maja racji bytu. Stary jak najbardziej moglby zostac, tylko wydaje mi sie, ze jest troche za duzy. Co do MM to tez myslalem, ze moglby powstac tuz za Realem przy Katowickiej. Tam przeciez troche terenu jest =]


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post pon, 07 sty 2008 - 18:22
Post #17


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,905
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(szer @ pon, 07 sty 2008 - 13:53) *
Hmmm ja nie twierdze, ze oba nie maja racji bytu. Stary jak najbardziej moglby zostac, tylko wydaje mi sie, ze jest troche za duzy. Co do MM to tez myslalem, ze moglby powstac tuz za Realem przy Katowickiej. Tam przeciez troche terenu jest =]


I też mysle ze tam powstanie, moze nawet byc polaczony jakims przejsciem z obecnego reala....zobaczymy ale ciekawie sie robi i tyle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post śro, 16 sty 2008 - 14:32
Post #18


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



CYTAT
Prospekt Rank Progress na ukończeniu
Puls Biznesu
14.01.2008 08:18

Deweloperska spółka jest na finiszu przygotowań do giełdowego debiutu. Zamierza do grudnia wydać na inwestycje nawet 300 mln zł.

E.F. Rank Progress, spółka inwestycyjno-deweloperska, specjalizująca się w realizacji projektów wielkich obiektów usługowo-handlowych, jest już jedną nogą na parkiecie. Kończy prace nad prospektem emisyjnym i jeszcze w tym miesiącu złoży go w Komisji Nadzoru Finansowego.

Firma Profescapital, która jest doradcą przy pracach nad prospektem, szacuje ofertę publiczną legnickiej spółki na poziomie 500 mln zł - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Dla Rank Progress będzie to rok inwestycji. W tegorocznym budżecie firma zarezerwowała na nie 260-300 mln zł. Przewiduje zakończenie kilkunastu projektów. Część z nich ma charakter krótkoterminowy, z przeznaczeniem do sprzedaży m.in. międzynarodowym operatorom wielkich sieci handlowych, tj. Carrefour, Leroy Merlin, IKEA. Pozostała część to projekty długoterminowe, realizowane z przeznaczeniem pod wynajem przez spółkę lub we współpracy z sieciowym operatorem.

Rank Progress istnieje od 1997 r. Zamierza zadebiutować na parkiecie w II kwartale.


Jak obstawiacie - skonczy sie na Carrefourze? O ile Media Markt maja prawdopodobnie wybudowac w tym roku, to tego pewnie nie zaczna a dopiero w przyszlym jesli chca otwierac w 2010


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post śro, 23 sty 2008 - 13:03
Post #19


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



CYTAT(Sebastian22 @ pon, 07 sty 2008 - 00:13) *
Wybudować hale MM ?

A wiecie czy ten Media Markt to będzie sklep ?

Bo jakoś sformułowanie "hala" to mi sie jakoś z magazynem vel hurtownią kojarzy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post śro, 23 sty 2008 - 13:09
Post #20


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



No hala w sensie sklep =]. No oby tak było, bo na grzyba nam magazyny? :>


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 29 marzec 2024 - 07:39
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza