IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

9 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Jak sie podoba nowe forum ????, Hmmm ?
Ocena 5 V
kwintosz
post pią, 29 wrz 2006 - 00:09
Post #41


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



QUOTE(:) @ Sep 29 2006, 12:01 AM) *
juz wczesniej pisalem o tym problemie ze skorka ambience ale nie wiedzieliscie o co mi chodzi bo sam teraz zorientowalem sie ze tak jest na Operze a IE wyglada ok. A wiec tak wygladaja polskie znaki w cytatatach na Operze:
[attachment=3:attachment]


To jest jeszcze nic, tam przynajmniej coś widać. Niestety bardzo duża część postów wygląda mniej więcej tak:
____________________________________________


Widzieli�cie ? Co my�licie o tej zmianie ?

_____________________________________________

Mając na myśli poprawianie postów chodziło mi o to.. ;) Tyle że.. sam to ja to do usranej śmierci będe robił tongue.gif Szkoda tylko tej bazy wiedzy i tych wszystkich postów, bo czasem 1 słowo poprawiam i 2 min myśle co tam ma pisać.. Jak ktoś chętnie pomoże jeszcze nie obraże się.. laugh.gif

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 00:10


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_Gość_*
post pią, 29 wrz 2006 - 06:27
Post #42





Guests






QUOTE(vacu @ Sep 27 2006, 03:07 PM) *
Też pododawałem do kilku katalogów o PR 4-5 ale Google niestety działa chyba trochę wolno. Tutaj są takie narzędzia, którymi można to i owo posprawdzać i widać, że Yahoo czy MSN zaindeksowały już sporo linków do forum a Google... 0 sad.gif Trochę to więc potrwa wink.gif

Google wyswietla zaindeksowane linki dopiero po update ktory nastepuje coo jakies 3-4 mies. Dlatego pokazuje Ci brak linków.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post pią, 29 wrz 2006 - 15:25
Post #43


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



Co do logo to może być wink.gif
Ale mam dwa zastrzeżenia:
- dałoby się usunąć belkę "Ambience skin"? Ona chyba już jest niepotrzebna...
- coś co mnie denerwowało już przy poprzednim skrypcie - napisy tu i tam po angielsku. Wiem, że to są obrazki więc jakby co to mogę pobawić się w przerobienie ich na polski (o ile skórka ambience już zostaje wink.gif). W razie czego proszę o sygnał wink.gif

@kwintosz: mrówcza robota cie czeka - powodzenia :)


[Edycja]
O coś takiego mi chodzi:

==>


Ten post edytował vacu pią, 29 wrz 2006 - 15:45
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dejmon
post pią, 29 wrz 2006 - 16:18
Post #44


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 294
Dołączył: pią, 25 lut 05
Skąd: DG
Nr użytkownika: 125
Płeć: Mężczyzna



@kwintosz ty masochisto wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post pią, 29 wrz 2006 - 19:15
Post #45


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



QUOTE(Dejmon @ Sep 29 2006, 04:18 PM) *
@kwintosz ty masochisto wink.gif


Dzięki dzięki.. zapłacicie w naturze.. tongue.gif

..kilo jabłek albo truskawek..

Szczerze powiedziawszy to nie sądziłem że aż tyle tego będzie, sad.gif najgorsze są całe artykuły z naszemiasto.. Staram się je omijać a póki co edytować mniejsze tzn. krótsze posty. tongue.gif Działam narazie w: nasze miasto i władzach ale cholernie dużo tego.. :) Dobrze by było żeby chociaż wszystkie wątki z pierwszych stron w tych działach były poprawione jak najszybciej ale tych długich mi się póki co nie chce, bo najwięcej czasu przy nich schodzi. Sporo się już naczytałem na forum tongue.gif

A tak w ogóle zauważyłem że było kilka innych osób które się bardzo udzielały na forum a ostatnio nie widzę by wpadały i pisały, chodzi mi m.in. o @bzenek, @misiek, @TeodorMotor, @Jashi, @Bathurst, @Krawiec, @mary_cha i inni, nie wiecie czemu nie wpadają już tu, co się z nimi dzieje? Szkoda bo z tymi osobami byłaby naprawdę spora grupa osób aktywnie piszących i uczestniczących w życiu forum, w końcu czym nas więcej tym więcej szans na jakieś informacje i ciekawe tematy.

Co do pomysłu @vacu jestem jak najbardziej za! Jak chłopak chce to mu dać robote a co.. tongue.gif

Aaa zapomniałbym, w normalnym logo dobrze by było aby napis zawierał jednak polskie znaki ą, ó.. jakoś tak mnie razi ich brak..

Pozdrawiam..

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 19:18


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kwasny
post pią, 29 wrz 2006 - 23:21
Post #46


Echhhhhh
*****

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 512
Dołączył: wto, 05 sie 03
Skąd: LONDON
Nr użytkownika: 2
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(vacu @ Sep 29 2006, 01:25 PM) *
Co do logo to może być wink.gif
Ale mam dwa zastrzeżenia:
- dałoby się usunąć belkę "Ambience skin"? Ona chyba już jest niepotrzebna...
- coś co mnie denerwowało już przy poprzednim skrypcie - napisy tu i tam po angielsku. Wiem, że to są obrazki więc jakby co to mogę pobawić się w przerobienie ich na polski (o ile skórka ambience już zostaje wink.gif). W razie czego proszę o sygnał wink.gif



Jak pisalem, jest to logo tymczasowe. Wszystko postaram sie dostosowac pod wasz gust.
Z przyciskami tez nie ma problemu. Dajcie mi troche czasu. ( no chyba,ze ktos sie chce podjac )
Wierzcie mi nie bylo lightowo przekonwertowac z phpbb na IPB, gdyz niewiadomo dlaczego baza byla zwalona. Troszke sie napracowalem nad tym. To,ze nie widac czegos na forum nie znaczy,ze nic nie dzialam. Naprawde mam duzo pracy przy tym forum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mydliczek
post sob, 30 wrz 2006 - 00:05
Post #47


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 290
Dołączył: pią, 08 kwi 05
Nr użytkownika: 139
Płeć: Mężczyzna



moim zdaniem (jeśli można rolleyes.gif) to logo jest naprawdę pomysłowe i ładne. Tylko myślę, że może w miesjce między halę, a fontannę i pałac przydałoby się wstawić coś lepszego tongue.gif . Teraz to jest chyba widok na Kościuszki od centrum z blokiem naszego władcy biggrin.gif uważam, że ta część loga winna być bardziej kolorowa - musi być kontrast. Dlatego proponuję, żeby tam wstawić jakąś fotke pogorii, takiej gdzie jest wyraziście błękitny kolor tongue.gif i może do tego jakiś motyw z pięknym zielonym lasem i bobrem, bo ten przy fontannie to jak ktoś nie wie co to, to chyba nie pozna unsure.gif
ta skórka mi się podoba, poprzednia niebieska też była fajna :)
jak ktoś kogoś cytuje to mi się wydaje, że za duża jest czcionka w tekście cytowanym
tyle mogę pomóc, bo nie ukrywam, takie grzebanie przy stronkach, forach to dla mnie czarna magia unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kwasny
post sob, 30 wrz 2006 - 09:42
Post #48


Echhhhhh
*****

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 512
Dołączył: wto, 05 sie 03
Skąd: LONDON
Nr użytkownika: 2
Płeć: Mężczyzna



@kwintosz Ty chyba pytales o statsy.
Napewno sie poprawily
Załączony plik
Dodany plik  stat1.jpg ( 172,19K ) Liczba pobrań: 29
Dodany plik  stat2.jpg ( 194,06K ) Liczba pobrań: 45
Dodany plik  stat3.jpg ( 276,16K ) Liczba pobrań: 27
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post sob, 30 wrz 2006 - 14:03
Post #49


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



No to zrobiłem - na razie górne menu, w miarę możliwości czasowych przerobię resztę. Okazało się, że niestety trzeba było niektóre przyciski poszerzyć/zwęzić [polska jezyk trudna jezyk tongue.gif] - jesli to jakis problem to sprobuje pokombinowac z tlumaczeniem tak zeby weszlo...

Oto obrazki:


...lub jak kto woli - są tu w paczce:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kwasny
post sob, 30 wrz 2006 - 14:08
Post #50


Echhhhhh
*****

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 512
Dołączył: wto, 05 sie 03
Skąd: LONDON
Nr użytkownika: 2
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(vacu @ Sep 30 2006, 12:03 PM) *
No to zrobiłem - na razie górne menu, w miarę możliwości czasowych przerobię resztę. Okazało się, że niestety trzeba było niektóre przyciski poszerzyć/zwęzić [polska jezyk trudna jezyk tongue.gif] - jesli to jakis problem to sprobuje pokombinowac z tlumaczeniem tak zeby weszlo...

Oto obrazki:


...lub jak kto woli - są tu w paczce:



Chulera. Dzieki za incjatywe. Zaraz wrzuce biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kwasny
post sob, 30 wrz 2006 - 15:50
Post #51


Echhhhhh
*****

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 512
Dołączył: wto, 05 sie 03
Skąd: LONDON
Nr użytkownika: 2
Płeć: Mężczyzna



Ludzie moze jest jakis program zamieniajacy krzaczki na litery ( moze byc nawet bez polskich znakow ) Bo mnie to tez juz wk... Kiedys o czyms takim slyszalem,ale,zeby to znalesc :/

Pozatym widze,ze wiekrzosc osob na forum kozysta z polskich znakow ( nie mowie tutaj o cytatach z gazet itp ).
Ludu kochany, nawet netykieta sugeruje,aby pisac bez polskich znakow. Niemielibysmy takich problemow z postami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post sob, 30 wrz 2006 - 16:00
Post #52


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Ja też pisze z polskimi literami bo tak jestem przyzwyczajony i nauczony. One nie są problemem jeśli wszystko było ok zrobione. Coś musiało się pokaszanić a co najlepsze w tym wszystkim jest to że starsze posty mają też polskie litery a niektóre późniejsze już nie. Wydaje mi się że poprostu są to posty które były pisane w czasie gdy forum było na jakimś konkretnym serwerze i wszystkie są ze złym kodowaniem. Nie wiem skąd takie numery. Nie słyszałem o takim programie, więc jeśli się nie uda to zostanie edycja ręczna.. dużo tego ale z czasem by się zrobiło.

No chyba że mamy wszyscy pisać bez polskich liter bez wyjątków jeśli to ma zapobiec późniejszym problemom.

Co do górnego menu które zrobił @vacu, b. mi się podoba :) ładnie to wygląda..


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post sob, 30 wrz 2006 - 16:01
Post #53


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



QUOTE(Kwasny @ Sep 30 2006, 03:50 PM) *
Ludzie moze jest jakis program zamieniajacy krzaczki na litery ( moze byc nawet bez polskich znakow ) Bo mnie to tez juz wk... Kiedys o czyms takim slyszalem,ale,zeby to znalesc :/

No mnie przyszedł jeden pomysł do głowy - jest taki edytor kED - służy do edycji plików web-owych czyli php, html itp. Ale chodzi o to, że on ma takie narzędzie "Podmianki" czyli można zdefiniować szerego podmianek np.:
Ę==> ę
Ăł ==> ó
ł ==> ł itd.
a potem przepuścić posty przez taki filtr. Baze danych można zrzucić przecież do pliku .sql i przepuścić przez taki filtr. Nie wiem czy to by się powiodło [bo nie wiem jak by to wyszło przy tak dużej bazie...] ale jest to jakiś pomysł.

[edycja]
kED'a znajdziesz tutaj: http://www.freezone.fc.pl/soft/ked2140.zip
Trzeba szukać w Opcje >> Podmianki.

Ten post edytował vacu sob, 30 wrz 2006 - 16:03
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kwasny
post sob, 30 wrz 2006 - 16:06
Post #54


Echhhhhh
*****

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 512
Dołączył: wto, 05 sie 03
Skąd: LONDON
Nr użytkownika: 2
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(kwintosz @ Sep 30 2006, 02:00 PM) *
Ja też pisze z polskimi literami bo tak jestem przyzwyczajony i nauczony. One nie są problemem jeśli wszystko było ok zrobione. Coś musiało się pokaszanić a co najlepsze w tym wszystkim jest to że starsze posty mają też polskie litery a niektóre późniejsze już nie. Wydaje mi się że poprostu są to posty które były pisane w czasie gdy forum było na jakimś konkretnym serwerze i wszystkie są ze złym kodowaniem. Nie wiem skąd takie numery. Nie słyszałem o takim programie, więc jeśli się nie uda to zostanie edycja ręczna.. dużo tego ale z czasem by się zrobiło.

No chyba że mamy wszyscy pisać bez polskich liter bez wyjątków jeśli to ma zapobiec późniejszym problemom.

Co do górnego menu które zrobił @vacu, b. mi się podoba :) ładnie to wygląda..


Pamietam,ze problem z polskimi literami pojawil sie kiedystam,gdy zmienialismy serwer. Niestety kombinowalem i nie da sie tego zmienic przynajmniej z poziomu bazy danych MySql.

Pozatym przewaznie byl problem z odzyskaniem backupu bazy danych, ale przypomnialem sobie 1 programik i teraz juz nie bedzie takich problemow. Backup postaram sie robic co tydzien ( o ile bede w kraju ).

Wracajac do rzeczy. Gdyby ktos sie naciol na tego typu program. Prosze dac znaka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post sob, 30 wrz 2006 - 16:10
Post #55


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



QUOTE(Kwasny @ Sep 30 2006, 04:06 PM) *
Pamietam,ze problem z polskimi literami pojawil sie kiedystam,gdy zmienialismy serwer. Niestety kombinowalem i nie da sie tego zmienic przynajmniej z poziomu bazy danych MySql.

Pozatym przewaznie byl problem z odzyskaniem backupu bazy danych, ale przypomnialem sobie 1 programik i teraz juz nie bedzie takich problemow. Backup postaram sie robic co tydzien ( o ile bede w kraju ).

Wracajac do rzeczy. Gdyby ktos sie naciol na tego typu program. Prosze dac znaka.


Zapewne serwer był jakiś do banii tongue.gif W takim razie pozostaje pytanie czy mam te posty edytować dalej ręcznie czy sobie na jakiś czas odpuścić i poczekać jak się sytuacja rozwinie?? Dużo tego ale jakoś bym to powoli zrobił gdyby inaczej nie dało rady. wink.gif Ktoś w końcu musi..


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kwasny
post sob, 30 wrz 2006 - 16:13
Post #56


Echhhhhh
*****

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 512
Dołączył: wto, 05 sie 03
Skąd: LONDON
Nr użytkownika: 2
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(vacu @ Sep 30 2006, 02:01 PM) *
No mnie przyszedł jeden pomysł do głowy - jest taki edytor kED - służy do edycji plików web-owych czyli php, html itp. Ale chodzi o to, że on ma takie narzędzie "Podmianki" czyli można zdefiniować szerego podmianek np.:
Ę==> ę
Ó ==> ó
Ł ==> ł itd.
a potem przepuścić posty przez taki filtr. Baze danych można zrzucić przecież do pliku .sql i przepuścić przez taki filtr. Nie wiem czy to by się powiodło [bo nie wiem jak by to wyszło przy tak dużej bazie...] ale jest to jakiś pomysł.

[edycja]
kED'a znajdziesz tutaj: http://www.freezone.fc.pl/soft/ked2140.zip
Trzeba szukać w Opcje >> Podmianki.



Umknol mi twoj post.
Zobacze co sie da zrobic biggrin.gif Thx Za INFO


QUOTE(kwintosz @ Sep 30 2006, 02:10 PM) *
Zapewne serwer był jakiś do banii tongue.gif W takim razie pozostaje pytanie czy mam te posty edytować dalej ręcznie czy sobie na jakiś czas odpuścić i poczekać jak się sytuacja rozwinie?? Dużo tego ale jakoś bym to powoli zrobił gdyby inaczej nie dało rady. wink.gif Ktoś w końcu musi..


Narazie wrzuc na looz biggrin.gif

Patrz wyzej. :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post sob, 30 wrz 2006 - 16:48
Post #57


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



@Kwasny
jeszcze raz - zrobisz cos z tym?
Dodany plik  czcionka.PNG ( 7,33K ) Liczba pobrań: 56


przypominam - Opera. Ktos skorke (czcionki) robil chyba pod IE

Ten post edytował :) sob, 30 wrz 2006 - 16:49


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post pon, 02 paź 2006 - 22:10
Post #58


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



jestem pod jak najbardziej pozytywnym wrazeniem za wyglad forum

wielkie dzieki za wasza aktywnosc i checi by to forum wogole dzialalo
jeszcze raz - chyle czola!!!!!! :)))


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
syzio
post wto, 03 paź 2006 - 08:40
Post #59


Dąbrowa G
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 626
Dołączył: wto, 15 lis 05
Skąd: Londyn
Nr użytkownika: 168
Płeć: Mężczyzna
GG: 3563765 status gadu-gadu
Skype: syzio0 status skype



To do tych polskich znaków to może Gżegżółka
Można ściągnąć tutaj
Tylko kapa "o momentu wprowadzenia płatności przez SMS, licencja na użytkowanie programu przez osoby fizyczne jest bezpłatna."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WeGeR
post wto, 03 paź 2006 - 19:55
Post #60


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 60
Dołączył: śro, 18 sie 04
Skąd: Dąbrowa Górnicza / Czeladź
Nr użytkownika: 107



a czemu u mnie nie działa automatyczne logowanie i powiadamianie o odpowiedziach, wie ktoś tongue.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 29 marzec 2024 - 06:25
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza